Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 18-08-12, 00:57   #46

İstanbul (Avrupa Yakası)
birkedimoldu Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: British Shorthair Kedi

İlayda35 sana iyice sinir olmaya basladım, her yere her soruya sadece dümdüz bakıyor oyle yorumlar yapıyorsun. ben sana onceden de soyledim, insanlar bir çok şeyle ugrasmıs ve yorulmus olabilir ... herkesin kendince nedenleri de olabilir. daha ben en basta kendim cins kedi alınmasına ve sokaktakilerin dışlanmasına karsıyım cunku bizler sokaktaki onlarca kediyi kısırlastırıyor yuva bulmak icin ilanlar acıyor o surec icinde rahatsızlıkları varsa evimizde yuva bulunana kadar yer acıyoruz tamam mı canım. ve işte sıkıntı burada baslıyor biz bas bas tekir kediler ve baska sokak kedileri icin ilanlar yazarken biri oradan cıkıp iran kedisi yok mu bilmem ne yok mu dediginde kan beynimize sıcrıyor, hadi buluyoruz bu kez yok yavru degil aman işte kör sakat vs diye red ediyor sonra da bi dunya para odeyip pet shoptan alıp ( e oylesinin hayvan sevgisinden ne olacak)buyudugu zaman yuvadan dısarı yolluyor sonra hop yine bizim elimizde kalıyor bu kez daha bi telas alıyor o evde buyumus hayvan sokaklarda yapamıyor dayak yiyor ac kalıyor hasta oluyor. ama işin bir de şu yanı var, bunca hem maddi hem de manevi zorluk cekmeden dümdüz bakıp hayvanlarla alakalı bir istek olunca ortaya cıkıp agresifce anlamaya calısmadan yorumlar yaparsan göze batarsın. senin evinde hic 15 kedi oldu mu en az bunların hastala olanlarını ilac paralarını dusun evi temiz tutmak icn elinde bezle supurgeyle dolastıgını dusun.. yetmedi mi dısarda belki 20 30 kediden sorumlu oldugunu dusun ve evdeki insanların YETER diye isyan ettiklerini dusun. ben işte o aşamada artık kalıcı yuva acmak istedigimde buraya ilan verdim, BRITISH SHORT H. ya da RUSSIANBLUE istedim , niye ? cünkü evim harap olmus ailem izin vermiyor ama ben yine de bir can bir candır diye bari evdekileri sıkıntıya sokmayayım onlarında gonlu olsun die ( british o an denk gelmedi) russian blue aldım, tuy dokmuyor ve cok zeki bir kedi. sokak kedileri cok daha zeki bunu en iyi ben bilirim ama şartlarım beni cins bir kedi almaya itti. peki ben suan da 50 küsür kedi ile hala ilgilenmiyor muyum ? marka sevdalısı gibi kedimle hava mı atıyorum hayır. eger oyle olsaydı kedimi sahiplendigim hafta british short hair mesajı geldi bana 2 bucuk aylık onu alırdım ama almadım ben de baskası alsın diye ilan actım bu işler boyle guzelim sen kimseyi anlamadan dinlemeden yorumlar yaptıkca ben burada deli oluyorum. sozum tek sana da deil bu mesajı beni boyle yorumları ile kızdıranlar da okuyacaklar bilsinler nelerle ugrastıgımızı. Melitto isimli kişinin de benim kadar yada benden fazla bilemem ama bi sekilde emek verdigini biliyorum cins istemek icin de nedenlerini anlayabiliyorum biraz empati yapın. BEN GEÇEN GUN MADDİ ANLAMDA ARTIK BATTIGIM İCİN KAPALI KEDİ TUVALETİ İSTEDİM YUVALANDIRDIGIM BİR KEDİ İCİN... AİLESİ MIRIN KIRIN ETMİŞ GÖNÜLLERİNİ HOŞ EDELİM AGIZLARINI KAPATALIM DİYE KULLANILMIS BİLE OLSA ATMAYI DUSUNUYORSANIZ BİZE VERİN DEDİGİMDE HEMEN " O HAYVANI BENCE BASKASINA VERİN" DİYE MESAJLAR ATILDI... YOK EFENDİM OLMAZ O PİSTİR MİKROPLUDUR DENDİ BEN DE BİLİYORUM BUNLARI AMA YERİ GELİYOR 5,00 TL İCİN KIVRANIYORUZ Bİ ŞEKİLDE OYLE YA DA BOYLE KOLAYLIK SAGLAMAK ZORUNDAYIZ BİZDE BİLİYORUZ SIFIRDAN ALALIM 40 50 TL VERELİMDE AMA YOKSA NE OLACAK ???? HAYVAN SEVERLİK BU DEGİL İŞTE NEYSE ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ ben her yorumda bunları dile getiricem ama biraz elinizi tasın altına koymayı bilin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-12, 16:22   #47

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

birkedimoldu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İlayda35 sana iyice sinir olmaya basladım, her yere her soruya sadece dümdüz bakıyor oyle yorumlar yapıyorsun. ben sana onceden de soyledim, insanlar bir çok şeyle ugrasmıs ve yorulmus olabilir ... herkesin kendince nedenleri de olabilir. daha ben en basta kendim cins kedi alınmasına ve sokaktakilerin dışlanmasına karsıyım cunku bizler sokaktaki onlarca kediyi kısırlastırıyor yuva bulmak icin ilanlar acıyor o surec icinde rahatsızlıkları varsa evimizde yuva bulunana kadar yer acıyoruz tamam mı canım. ve işte sıkıntı burada baslıyor biz bas bas tekir kediler ve baska sokak kedileri icin ilanlar yazarken biri oradan cıkıp iran kedisi yok mu bilmem ne yok mu dediginde kan beynimize sıcrıyor, hadi buluyoruz bu kez yok yavru degil aman işte kör sakat vs diye red ediyor sonra da bi dunya para odeyip pet shoptan alıp ( e oylesinin hayvan sevgisinden ne olacak)buyudugu zaman yuvadan dısarı yolluyor sonra hop yine bizim elimizde kalıyor bu kez daha bi telas alıyor o evde buyumus hayvan sokaklarda yapamıyor dayak yiyor ac kalıyor hasta oluyor. ama işin bir de şu yanı var, bunca hem maddi hem de manevi zorluk cekmeden dümdüz bakıp hayvanlarla alakalı bir istek olunca ortaya cıkıp agresifce anlamaya calısmadan yorumlar yaparsan göze batarsın. senin evinde hic 15 kedi oldu mu en az bunların hastala olanlarını ilac paralarını dusun evi temiz tutmak icn elinde bezle supurgeyle dolastıgını dusun.. yetmedi mi dısarda belki 20 30 kediden sorumlu oldugunu dusun ve evdeki insanların YETER diye isyan ettiklerini dusun. ben işte o aşamada artık kalıcı yuva acmak istedigimde buraya ilan verdim, BRITISH SHORT H. ya da RUSSIANBLUE istedim , niye ? cünkü evim harap olmus ailem izin vermiyor ama ben yine de bir can bir candır diye bari evdekileri sıkıntıya sokmayayım onlarında gonlu olsun die ( british o an denk gelmedi) russian blue aldım, tuy dokmuyor ve cok zeki bir kedi. sokak kedileri cok daha zeki bunu en iyi ben bilirim ama şartlarım beni cins bir kedi almaya itti. peki ben suan da 50 küsür kedi ile hala ilgilenmiyor muyum ? marka sevdalısı gibi kedimle hava mı atıyorum hayır. eger oyle olsaydı kedimi sahiplendigim hafta british short hair mesajı geldi bana 2 bucuk aylık onu alırdım ama almadım ben de baskası alsın diye ilan actım bu işler boyle guzelim sen kimseyi anlamadan dinlemeden yorumlar yaptıkca ben burada deli oluyorum. sozum tek sana da deil bu mesajı beni boyle yorumları ile kızdıranlar da okuyacaklar bilsinler nelerle ugrastıgımızı. Melitto isimli kişinin de benim kadar yada benden fazla bilemem ama bi sekilde emek verdigini biliyorum cins istemek icin de nedenlerini anlayabiliyorum biraz empati yapın. BEN GEÇEN GUN MADDİ ANLAMDA ARTIK BATTIGIM İCİN KAPALI KEDİ TUVALETİ İSTEDİM YUVALANDIRDIGIM BİR KEDİ İCİN... AİLESİ MIRIN KIRIN ETMİŞ GÖNÜLLERİNİ HOŞ EDELİM AGIZLARINI KAPATALIM DİYE KULLANILMIS BİLE OLSA ATMAYI DUSUNUYORSANIZ BİZE VERİN DEDİGİMDE HEMEN " O HAYVANI BENCE BASKASINA VERİN" DİYE MESAJLAR ATILDI... YOK EFENDİM OLMAZ O PİSTİR MİKROPLUDUR DENDİ BEN DE BİLİYORUM BUNLARI AMA YERİ GELİYOR 5,00 TL İCİN KIVRANIYORUZ Bİ ŞEKİLDE OYLE YA DA BOYLE KOLAYLIK SAGLAMAK ZORUNDAYIZ BİZDE BİLİYORUZ SIFIRDAN ALALIM 40 50 TL VERELİMDE AMA YOKSA NE OLACAK ???? HAYVAN SEVERLİK BU DEGİL İŞTE NEYSE ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ ben her yorumda bunları dile getiricem ama biraz elinizi tasın altına koymayı bilin
bana sinir oluyorsan yazdıklarımı okumayıp geçersin..herkesin gönlünü hoş edecek yorumlar yapmak zorunda değilim.sizin gibiler, benim gibi hayvansever yok derler ama cins kedi peşinde koşarlar..sen kendini hayvansever olduğuna fazlasıyla inandırmış olabilirsin ama ucuz reklam yapıp peşinden cins kedi aramak inandırıcı ve içten olmuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-12, 01:51   #48

İstanbul (Avrupa Yakası)
birkedimoldu Çevrimdışı

ilayda35 bu sözler banaysa, cins kedi peşinde koşmadım, şansımı denedim gelmedi ve altını cizerek dedim ki - kedi sahiplendikten sonra biritish shorthair geldi ama tabiki elimdeki yavruyu ona degişmedim.... sen az 50 kedi köpek kuş bakmak nedir biliyor musun ona cevap ver, eğer bilmiş olsaydın stresssimizi yardımlasma konularımda bilmişlik taslayıp bana köstek olmazdın. seni bundan böyle kaale almıyorum ( bu konu içinde ) bunun dışında yine her saçma yorumuna muhalefetim tatlım beynine sokcam senin gerçek hayvan severlik nedir diye... sana gülüp geçiyoruz bizler boşver yaa muhattap olma diyorlar biliyorlar ki gayet ciddiyetsizsin birşeyler yapmaya konuşmaya calısıyor ama çok acemisin ve 40 fırın ekmek yemen lazım , ben de bundan dolayı birazdaha anlayışlı olup yavaş yavaş sana birşeyleri öğreticem, nasibinde varsa kapatisen varsa alırsın yoksa ne yapalım bizim gönüllülerimiz bize yeter siz oyle canım cicim sevin anca
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-12, 12:16   #49

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

birkedimoldu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilayda35 bu sözler banaysa, cins kedi peşinde koşmadım, şansımı denedim gelmedi ve altını cizerek dedim ki - kedi sahiplendikten sonra biritish shorthair geldi ama tabiki elimdeki yavruyu ona degişmedim.... sen az 50 kedi köpek kuş bakmak nedir biliyor musun ona cevap ver, eğer bilmiş olsaydın stresssimizi yardımlasma konularımda bilmişlik taslayıp bana köstek olmazdın. seni bundan böyle kaale almıyorum ( bu konu içinde ) bunun dışında yine her saçma yorumuna muhalefetim tatlım beynine sokcam senin gerçek hayvan severlik nedir diye... sana gülüp geçiyoruz bizler boşver yaa muhattap olma diyorlar biliyorlar ki gayet ciddiyetsizsin birşeyler yapmaya konuşmaya calısıyor ama çok acemisin ve 40 fırın ekmek yemen lazım , ben de bundan dolayı birazdaha anlayışlı olup yavaş yavaş sana birşeyleri öğreticem, nasibinde varsa kapatisen varsa alırsın yoksa ne yapalım bizim gönüllülerimiz bize yeter siz oyle canım cicim sevin anca
bu siteye üye olan herkesin yada bir kısmın elinden geldiğince canlar için çaba gösterdiğini biliyorum..kendimide biliyorum..kimsenin uzun uzadıya şu kadar hayvan baktım,bu kadar yardım yaptım demesine gerek yok..neticede yardımın gizlisi makbuldur, reklamı yapılanı değil..ayrıca sayfalar dolusu yazıp inandırmaya çalışman, muhattap almadığın biri için extra çaba göstermeni boş vaktinin çok olmasına bağlıyorum..şahsım adına canlar için yaptıklarımı ne yazmakla uğraşırım,nede insanları inandırmaya çalışmakla..bencede yandaşlarını dinle ve benimle muhattap olma..kendi çapında takılmaya devam et hayvansever kişilik !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-12, 13:34   #50

Melitto üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Melitto Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu siteye üye olan herkesin yada bir kısmın elinden geldiğince canlar için çaba gösterdiğini biliyorum..kendimide biliyorum..kimsenin uzun uzadıya şu kadar hayvan baktım,bu kadar yardım yaptım demesine gerek yok..neticede yardımın gizlisi makbuldur, reklamı yapılanı değil..ayrıca sayfalar dolusu yazıp inandırmaya çalışman, muhattap almadığın biri için extra çaba göstermeni boş vaktinin çok olmasına bağlıyorum..şahsım adına canlar için yaptıklarımı ne yazmakla uğraşırım,nede insanları inandırmaya çalışmakla..bencede yandaşlarını dinle ve benimle muhattap olma..kendi çapında takılmaya devam et hayvansever kişilik !
Sevgili İlayda35 anlamadığın ne var biliyor musun? Ben ilk defa buraya üye olup bunları yazdığımda reklam yapma amaçlı değil hayvanlar konusunda tecrübeli olduğumu anlatmak için bunu yazmıştım. Kaldı ki yazılarımızda şu kadar yardım yaptım bu kadar yardım yaptım diyen de yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Anlamadığım tek şey senin hakkında, neden her şeyi kötü tarafından düşünmeye çalıştığın. Haklısın çevrede çok fazla tuhaf insan var, çok fazla reklam yapmayı seven yada bu forumlara belki de kötü niyetlerle kaydolan insanlar var ama Sapla samanı da birbirine karıştırmamak lazım. Buraya üye olduğumdan beri bana ne kadar fazla yardım etmeye çalışan insan tanıdım, tabiki de eleştiriceksin insanları ama bu tarzla gerçekten antipati topluyorsun sadece. Belki bu kadar ters bi tarzla değil, yapıcı bir tavırla insanlara bir takım şeyleri aşılamaya çalışsan herşey çok farklı olacak. Bak mesela Gary adındaki kullanıcının kedisi de kırma bir kedi ama o kadar yapıcı bir konuşma ile kedisini tanıttı ki bana yavrusu olursa düşünebileceğimi söyledim. Bence sen de bu tarzı denersen daha başarılı olursun gibi geliyor bana. Bu son yaptığım yorumdan sonra umarım buradaki insanların kötü niyetli insanlar olmadıklarını çözersin ve ona göre de yapıcı yorumlar yaparsın.

Herkese sevgiler, saygılar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-12, 01:37   #51

sekerguzel80 üyesinin avatarı

çapa
sekerguzel80 Çevrimdışı

hayvanları sevmeme ragmen nedense hiç içimden cins kedi almak gelmiyordu biz hep sokaktan alıp baktık yıllardır ama bugun vetde siyam görünce siyam takıntım gundeme geldi alırsam ilerde onların yanına siyam alıcam çok hoşuma gidiyor siyam kedisi kaç yıldır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-12, 23:07   #52

jonquil13 Çevrimdışı

Merhaba,
Ben de aynı senin gibi yaklaşık 3 aylık uzun bir araştırma dönemi sonunda british longhair kızım DUDU'ya kavuştum. Benim kızım british anneyle scootish babadan doğma,arada nadirde olsa longhair çıkabiliyormuş.
Ben de bir petshoptan almak yerine,annesiyle ve kardeşleriyle büyüyen,süt emmiş ve herşeyden önce duygusal olarak sağlıklı bir bebeklik geçirmiş bir pisicik istiyordum.
Evet ücretsiz bulmak çok zor,özellikle britishler çalışan insanların tercih ettiği, tüy dökmeyen,uysal kediler olduğu için son dönemde çok tercih ediliyor ve haliyle parayla satıyorlar genelde.Evinde yılda iki kere çiftleştiren ve üreten üreticiler var,ben onlardan diğer kedicikleri için mama parası vererek aldım.
Gelelim kızımızın huyuna suyuna
Veterinerimiz Dudu'ya LADY adını taktı,gerçekten de bir prenses gibi,çok asil,çok uslu,çok keyifli bir kedi. Hiç miyavlamıyor,miyavladığında da adeta konuşuyor gibi. Uyumaya bayılıyor,daha bebek olduğu için de günde 16 saat uyuyor neredeyse. Derileri çok hassas bu cinsin,o yüzden dikkat etmek gerekiyor,mesela tuvalet sonrasında ıslak bezle siliyoruz kendi temizleyemediği için,ama hemen tahriş oluyor.
Tüyleri bizimkinin baya fazla,aslında ben en başından beri tüy sorunu olmasın diye kısa tüylü istemiştim ama Dudu'yu görünce birbirimize aşık olduk,yani belli olmuyor önceden bu istekler. Kedinizi önceden görmek,biraz vakit geçirmek,birbirinize ısınmak çok önemli bence. Tüyleri de haftada 2 kere tarayınca pek dökme problemi olmuyor.
Bunun dışında çok meraklı bir kedi,kapalı odalar ve mutfak şu ara en merak ettiği yerler.Kapılar açıldığı anda muzurca dalıyor içeri,dışarı çıkarmak çok zor oluyor
Evde tek başına kalmakta hiç sıkıntı yaşamıyor,gün içerisinde bizimki uyuyor zaten genelde,sadece yemek yemek için uyanıyor.
Sabahları "günaydın seromanimiz" var,en tatlı saati,bizi uyandırıyor,sürtünüyor,mırlıyor,yere yatıp göbeğini açıyor.
Bu arada bizim kız kendini sevdirmeye bayılıyor,sürekli kucakta,hiç öyle soğukluğu yok.
Tabi her kedinin bir mizacı var,ne kadar cins alsanızda kedinizin huyu suyu önemli. Mesela benim bundan önce bir tekirim vardı,o kadar hiperaktiftiki sonunda evden kaçmıştı. Şimdi Dudu'ya bakıyorum da,bu cins sanki evde yaşamak üzere ortaya çıkmış,sanki evde olmaktan hiç bir şikayeti yokmuş gibi,halinden pek bir memnun.
Umarım kısa zamanda aradığınız pisiyi bulabilirsiniz,ama tek önerim acele etmeyin,gidin bakın,ilişki kurun,öyle karar verin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-12, 16:34   #53

gnurlu üyesinin avatarı

Eskişehir
gnurlu Çevrimdışı

Biraz zaman ayırıp okursanız çok sevinirim
Herkese merhabalar konu biraz sapmış aslında ırk alıp almamak bir tercih meselesi. Ben ilk kedi almaya karar verdiğimde ne olursa olsun hiç umursamamıştım. sonra bana mini mini bir kedi geldi. Böyle gri renkte kadife gibi tüyleri olan gözler bal rengi güzel mi güzel bir aşktı benim için ilk kızım Gümüş... Sonra Dünya'da ırk kediler olduğunun farkına vardım. Ama bu ayrımı hiç bir zaman yapmadım ben. Benim evimde kedilerim hariç, sürekli tekir kediler misafir durumda... Hala evimde 5 aylık sahiplendiremediğim Fındığım duruyor. Fındık akıllı mı akıllı british kedilerle kala kala miyavlamayı unutan uysal bir kedicik oldu. Ama hala ırkının getirdiği huylardan da tam olarak vazgeçmedi. Tırnaklarımızı çıkarıyoruz 9 ay boyunca bir Van kedisine baktım adı Songül oldu. Hollanda'ya gitti. Bir arkadaşım geçici olarak kedisini bana bıraktı ona baktım. Bu bambaşka bir tutku... Sonra gümüş kızım bir yaşına geldi bebekleri olsun istedim... Eskişehir'de scottish fold veya british shorthair bulamadığım için kızımı kucaklayıp İstanbul'a gittim... Çok güzel bir fold ile eşleşti bebeğim dünyalar güzeli 6 tane minik dünyaya getirdi bana. Sonra oğlumu aldım Ankara'dan Gümüşle çok iyi anlaştılar. Gümüş ona annelik yaptı hep. Daha sonra ise Türkiye'de derneklerin olduğunu farkettim. Bir ara gözüme bir kedi yarışması ilişti. Kızım yeni doğum yaptığı için onu götüremedim ama oğlum artık 10 aylık kocaman bir delikanlıydı. Aldım oğlumu yarışmaya gittim İzmir'e. Birden kendimi tüm kedi sevenlerin içinde buluverdim birden. Ayrı bir derneğin kurucuları arasında yer aldım. British shorthair hakkında kendime her gün yeni bilgiler katmaya devam ettim. Dünya'da neler var? Hangi renkleri var? Türkiye'de hangi renkler yok?
Eşleşmeler sonucunda hangi renk yavrular dünyaya gelir bunlara merak sardım. Bu arada ben bir veteriner de değilim bir mimarım. Ancak insanlara bildiklerimi vermek, daha çok araştırmak günden güne benim için inanılmaz bir hobi haline geldi. Ukrayna'ya gittim. Ordan Tarte kızımı aldım... Parayı biriktirene kadar da akla karayı seçtim. Yurt dışında şecereli kediler o kadar ucuz olmuyordu bunu zaman içinde öğrendim. Uçak bileti ise alacak para bulamadım. Son dakikada biletimi aldım. gündüz gittim gece döndüm. Çünkü erkek arkadaşımla yaptığımız bu delilikten kimsenin haberi yoktu. Sadece bizim gibi bir hayvan sever abimiz gece bizi arabasıyla alıp Atatürk hava alanına götürdü. Gün boyu bizi beklemek için boğazda balık tutmuştu. Gece döndüm. Güzeller güzeli kızımı gördüm. Hayatımda böyle güzel renkler tüyler görmemiştim. Öpe öpe seve seve bitiremedim onu... Evimin neşesi oldu ufağım bana geldiğinde 4 aylıktı şimdi 7 aylık güzeller güzeli bir kız oldu Turtam... Bu sevgi bu aile böylelikle kocaman oldu. Şimdi Dünya Kedi Irkları Derneğinde kuruldayım. İnsanlarımız pek bu tür şeylerle ilgilenmese bile ben kendi çapımda çabalıyorum. British shorthair kedilerin tüy yapıları, fiziksel özellikleri göz renkleri, hangi rengin hangi renk gözleri olabilir gibi genetik konularda sürekli araştırma yapıyorum. Tabi ki ne yazık ki Türkçe kaynaklar olmadığı için İngilizce kaynakları çeviriyorum. İlerde Kedi yarışmalarında hakem de olmak istiyorum ) Bu uzak bir plan olsada şimdilik istiyorum.En yakın zamanda Türkiye'de felinoloji (kedi bilimi) seminerleri düzenlemeyi istiyoruz. Tüm insanlara sadece British shorthair değil tüm kedilerle ilgili üreme programı nasıl olmalı, hangi ırk ile hangi ırk eşleşmeli senede kaç kere yavru alınmalı gibi konularda bilgi vermek istiyoruz. Ben bir üreticiyim 2 senede 3 doğumdan fazla yavru almıyorum. 6 yaşına gelmiş bir kedi insan yaşına göre 45 küsür yaşında olacağı için kısırlaştırmayı planlıyorum. Lütfen bir bebek alırken onun en az 12 hafta anne sütü emdiğinden sevgiyle, şefkatle insanların kucaklarında büyüdüğünden emin olun. İster sokak kedisi olsun ister belirli bir ırk tüm canlılar sevilmeyi hak ediyor. Lütfen unutmayalım.... İyi günler dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-12, 18:22   #54

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

Gnurlu ve jonquil13 yazdiklariniz icin cok tesekkur ederim. Hem cok bilgilendirici hem de yonlendirici seyler yazmissiniz ben de bir british istiyorum bildiginiz uzere. Dedigim gibi hayat sartlarimdan dolayi bana hem en uygun kedi hem de arastira arastira yeni bir yonunu ogrenerek daha da sevmeye basladim bu irki
bu arada uzun suredir ne mesajlara ne de forumda yazanlara cevap verebildim tum yazan arklardan ozur dilerim. Uzun suredir annem rahatsiz onla ilgileniyorum. Bu da demek oluyor ki bir sure dha kedime kavusamayacagim ama kesinlikle bu durum bitince tekrardan konu ile ilgilenmeye baslayacagim. British kedisi olup yavrulara sahip olanlardan yada ileride olacaklardan ricam beni de bilgilendirmeleri. Eninde sonunda bu elzdm durumum bitecek o zaman tekrardan arayislarima baslayacagim. Hic degilse mesajlar atan olursa durumjmuzun duzelmesine denk zamanda atilmis mesajlardn biri ile gorusur bir pisicige sahip olurum tesekkurler herkese
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-12, 20:21   #55

miaa üyesinin avatarı

miaa Çevrimdışı

Benimde british kedilerim var ama hepsinin karakterleri farklı oluyor bence kimi uysal kimi daha yaramaz kimi daha çok sevdiriyor ama kedidir hepsinin ayrı karakterleri var sanmayın ki bütün britishler aynı hayır değil bence.ayrıca tüy dökmeyen kedimi var ona da hayır benimkiler gayet güzel tüy döküyor mevsimsel yada değil.özellikle yaz aylarında gördüğünüz tüylerden korkmayın bence bütün kediler tüy döker ) miyavlama konusunda katılıyorum 269;ok fazla sesleri çıkmıyor benimkiler öyle kızgınlık dönemi hariç.ilk başlarda benim koltuklar zarar gördü halılarda biraz nasibini aldı ama ona yaklaşımınız ve ufak tefek eğitimle hepsinin üstesinden geliniyor şimdi hiç zarar vermiyorlar onlar benim herşeyim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-12, 08:17   #56

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Bir de cok guzel bi sesi var. Bir miyavliyo bulbul gibi
Bülbül
Bu da işinize yarayabilir.
Temel Özellikleri
Uyumlu ve dayanıklı bir kedi olan British Shorthair tam anlamıyla bir şehir kedisidir. Bazen içine kapanık bazen de hareketli ve canlı tam bir mahalle kabadayısı gibi davranır.

Görünüş ve Vücut Yapısı
Dairevi ve güçlü kafa, yuvarlak kemik yapısıyla bütünleşir. Alnı yuvarlak gelip tepesi hafifçe düzleşir. Burun yayvan ve orta büyüklüktedir. çene ve burun kısmı bu ırka özgü bir şekilde sağlam ve iyi gelişmiştir. Bıyıklardan sonra belirgin bir boşluk vardır.

Orta boy kulakların uçları yuvarlak, taban kısımları ise geniştir. Birbirinden tamamen ayrık olan kulaklar başın biçimiyle uyumludur.

Gözler uyanık bakışlarıyla iri ve yuvarlaktır. Beden orta ile büyük olabilir, tıknazdır ve kedinin arka tarafı düz görünümdedir.

Göğsü geniş ve derindir. Bacaklar güçlü ve orta boydadır. Patileri de yuvarlak ve sıkıdır. Orta uzunlukta olan kuyruk dibine doğru genişleyerek ve uca doğru hafifçe incelerek bedenle uyum sağlar. Tüyleri kısa, dayanıklı ve tek kattır. Kesinlikle kıtıklanmaz.

Tüy Bakımı
Kendisini temizler, bakımını yapar ve kendi kararlarını alarak kendi ayaklarının üzerinde durur. Ya bebekliğinden itibaren muntazam bakıma alıştırırsınız, ya da pes edebilirsiniz.

Karakteri: Kompleksiz, sabırlı, sessiz
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kez taranmalı/fırçalanmalı.
Rengi: Melez kedi renkleri hariç herhangi bir renk veya şekilde olabilir; çikolata rengi; lavanta rengi; himalaya modeli; bu renklerin beyazla karışımı
Tüy Şekli: Kısa
Çıkış Yeri: Büyük Britanya
Vücut Yapısı: Büyük

Kediler hakkında güvenilir tür bilgileri veren bir siteden aldım, işinize yarayabilir. Ve hoş geldiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-12, 11:11   #57

libelül üyesinin avatarı

libelül Çevrimdışı

gnurlu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Biraz zaman ayırıp okursanız çok sevinirim
Çok güzel anlatmışsınız, sanırım hepimiz, zaman içinde karşılaştığımız tatsız durumların da etkisi altında kalıp, çok fazla stereotaypelarla hareket etmeye, düşünmeye başlıyoruz, herkesi tek kalıba sokuyoruz, "sokaktan kedi mi alıyor, şahane", "cins kedi mi arıyor, tü kaka"... Halbuki hayvancağızlar kötü niyetli, ticari, ayrımcı sahipler ya da üreticiler kadar, iyi niyetle harekete eden pek çok bilinçsiz sahip yüzünden de zarar görüyor, acı çekiyor. Aslında her durumda asıl olanın insancıllık, sevgi, iyi niyet, fedakarlık ve bilinçle hareket etmek olduğunu unutuyoruz. Sizinki güzel bir hatırlatma ve bilgilendirme oldu, teşekkürler ve başarılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 11:56   #58

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

Arkadaşlar herkese merhabalar. Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Uzun zamandır siteye giremedim. Malum anlatmıştım annemin sağlık sorunları vardı diye. Çok şükür her şey yoluna girdi. Ve size müjdeli bir haberim var. Bir arkadaşım sayesinde artık bir british shorthairim var kendisi bir brown tabby british shorthair erkek henüz ismine karar veremedim. Orjinal bir isim arıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum resmini profilimde hepinizle paylaşacağım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 12:12   #59

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı

hayırlı uğurlu olsun kediciğiniz, annenizede geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 12:15   #60

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı