Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 02-08-12, 16:10   #1

Melitto üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Melitto Çevrimdışı
Varsayılan British Shorthair Kedi

Merhabalar ben aranıza daha yeni katıldım arkadaşlar.
Hayvanları çok seviyorum. Şimdiye kadar aklınıza gelebilecek bir çok hayvan baktım. Kuştan, balığa, tavşandan, hamstera, gine pige, kara kaplumbağasına kadar. Bir kaç sene önce de evlenmeden bir köpek almıştım beagle cinsi dişi. Adı Tango çok cici bi kız çocuğu Onu yemedim yedirdim diyebilirim. Bana geldiğinde çok hastaydı ölümden kurtardım büyüttüm. Gel gelelim ki ev ahalisi de çok alıştığından Tango'ya evlenip evden ayrılınca annem bana vermedi köpeğimi. Bunca senedir bizle biz çok alıştık vermeyiz git kendine başka hayvan al dediler ) bu arada çok fazla sokak kedisine de yazlıkta bakmışlığım var. Kapımızın önündeki her bir kedicik muhakkak benle dosttur. Kısırlaştırmalarından yemeklerine kadar her şeyleri ile ilgilenirdim. Şimdi yeni evimde bir hayvanım yok ve uzun düşünme aşamasından sonra bir kedicik sahiplenmeye karar verdim. Köpek almak istemedim çünkü hem eşim hem de ben çalışıyoruz ve köpekler evde tek durmaktan pek de hoşlanmıyorlar.
Uzun lafın kısası ben bir british shorthair sahiplenmek istiyorum. Araştırdım ırkı ancak ben british shorthair kedisi olan bir kişiden kedisi hakkında yorum almak aynı zamanda da eğer british shorthair yavrusu olup sahiplendirmek isteyen varsa da seve seve sahiplenebilirim

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-12, 18:48   #2

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: British Shorthair Kedi

madem sokaktaki kedilerle dostsunuz neden dostlarınızdan birinin yavrusuna kucak açmıyorsunuz? sokakta yaşamaya çalışan ve sahiplendirilmeyi bekleyen onca can varken cins merakınıza anlam vermek zor..ücretsiz olarak istediğiniz cins yavruyu bulabileceğinizi sanmasamda iyi şanslar !!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-12, 20:56   #3

scottishviski Çevrimdışı

ilayda üstte kısırlaştırılmalarından yemeklerine kadar ben ilgilendim diyo demek ki kısırlaştırılmış hepsi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:10   #4

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

Aranıza yeni katılan bir arkadaşa bu kadar agresif davranmanıza akıl sır erdirememekle beraber, scottishviskinin cevabının ilaydaya cevap olacağını umuyorum. Hem yazlık evimizin sokağında, hem de kışlık evimizin sokağındaki tüm kediler kısırlaştırılmıştır. Kışlıktaki bütün kedilerden ben sorumlu değilim ancak sokağımız o kadar kedi severle dolu ki benim gibi. ben ve bir çok aile nerdeyse kısır olmayan bütün kedileri alıp veterinere götürüp kısırlaştırıyoruz. Ve gerçekten inanın bu aya kadar bizim sokak ve civarında bir tane yavru kediye rastlamadım.
Yazlıktakilere gelince belediye veterineri ile anlaşmam var bulduğumuz kedileri ya ben ya annem tutup götürüyoruz kısırlaştırmaya. Veteriner de sağolsun hiçbir ücret almadan kısırlaştırıyor hepsini. Ayrıca yazlıktaki kedilerden birini almak istedim zaten (yavru olmasa da) ama onlar yazlık mekana o kadar alışmışlar ki (araba vs. yok) çok rahatlar o yüzden de evde hayvana sıkıntı geldi etrafı parçaladı sonunda kaçtı....
Ben de yeni evli bir insanım. Binbir güçlükle borç harç yapıp aldığımız eşyaların bir şekilde parçalanıp tekrar bize masraf çıkarmasını istemiyoruz. Çünkü bir kedi almak büyük sorumluluk, onların bakımı, özel maması, kumu, aşısı vs. (ki annemde köpeğim de var ve onun masraflarını da ben karşılıyorum) bunların hepsi de bir tür masraf (ki ben eğer bir hayvan alıyorsam evime bu hayvanın en iyi şekilde bakılmasını isterim o yüzden de en iyisi ne ise onu yapmaya çalışırım). Üzerine bir de eve bu şekilde bir tahribat verilirse, ne kediye bakabilecek kudret kalır ne de evi yenileyecek.
İşte tüm bu yaşadığım tecrübelerden sonra, eve alınabilecek bir kedinin sakin yumuşak huylu bir kedi olması gerektiğine karar verdim. Araştırmalarım sonucu british shorthair lerin çok uysal şehir hayatına en yatkın, ev içinde durmayı seven bir kedi olduğu sonucuna vardım. bu yüzden de böyle bir foruma üye olursam insanlar bana yardımcı olur diye düşündüm.
ama ne yazık ki halkımızın bir kısmı çok önyargılı ve karşısındakine saldırmaya çok müsait. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Benim bildiğim bir gruba yeni katılan kişiye bu şekilde saldırmak yerine, fikri size cazip gelmese de yönlendirilmeye çalışılır, mantıklı açıklamalar yapılır, saygı kuralları çerçevesinde.
Bir insanın kullandığı üslup kendini yansıtır, bu tarz sivri kelimeler kullanılınca duyarlı hayvansever olunmuyor maalesef. Unutmayın ki bu sivri üslubunuzu kullandığınız kişiyi hiç tanımamakta ve ne kadar hayvan sever bir insan olduğunu bilmemektesiniz. Tekrarlıyorum üslubun hayvanseverlikle değil kişinin kim ve ne olduğu ile alakası vardır.
Asıl konumuza geri dönersek ben bu cins kedisi olan birinin yorumlarını çok merak ediyorum. Ayrıca amacım cins bir kediyi (tabiri kötü ise beleşe) kapatmaya çalışıyor değilim. Ben hayvanların para ile satılmasına karşı bir insan olduğum için sahiplenmek olarak nitelendirdim (kendi beagle'ımı da bir arkadaşım bana hediye etmişti ve aynı şekilde ben de yavrularını para ile satmadım ki şu an piyasada 1000 lira civarı piyasası var 6 yavrum vardı). Ama sitede bu yavrulara sahip bir kişi var ve "ben illaki satacağım" diyorsa bile görüşmek isterim.
İlgili ve saygılı, hoşsohbet insanların yönlendirmelerine de kapım her zaman açıktır. çok teşekkürler şimdiden.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:31   #5

Karamela üyesinin avatarı

Karamela Çevrimdışı

Öncelikle hoşgeldiniz.. British shorthair sahibi çok sayıda hayvansever var sitede. Henüz görmemiş olabilirler, mutlaka yardımcı olacak birisi çıkacaktır. Ya da site üzerinden pet aramadan bu ırkı aratırsanız, çok kişiye ulaşabilirsiniz. Umarım istediğiniz şekilde olur, yeni dostunuzla da mutlu olursunuz. Görüşmek üzere.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:38   #6

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

Çok teşekkür ederim hoşbulduk bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Umarım cici bi dosta sahip olurum yönlendirmenize istinaden sitede bir araştırma yapacağım. Tekrar teşekkür ederim.

Diğer British shorthair sahibi arkadaşların yorumlarını da bekliyorum teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:43   #7

scottishviski Çevrimdışı

Melitto Hanim bence dedikeriiz cok dogru
Bizim British Shorthair degil ama scottish fold cinsi kedimiz var. iki tur birbirlerine cok benziyolar . bence cok dogru bir secim yapmissiniz. Bizim minik kedimiz koltuklari falan tirmalamiyo ama tabi koltuklara tirmNirken biraz izoluyo ama cok degil zaten onu da birakti. Tirmalama tahtasi alirsaniz tirmalama tahtasini tirmaliyo su anda cok tatli yanimda uyuyo.
Sahiplendirmeyle almaniz konusunda maalesef size olumsuz seyler soylixem. Su anda istediginiz irk cok ozel bir irk hemen hemen herkes british shorthair istiyo. Bizim insanlar da kurnaz ya (!) cok istendigini biliyolar yavrulari cok pahaliya satiyolar maalesef Biz Viski'yi aldigimiz kisiye parayi kendisine vermek yerine barinaga bagis yapalim diye bir oneri surduk ama kabul etmediler. Bu yuzden para istemeden verecek olan birisini zor bulursunuz bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:51   #8

Karamela Çevrimdışı

Rica ederim, birşey yapmadım Ben bir Tekir olduğumdan size yardım edemiyorum

Scotishviski 'nin söylediklerine de katılıyorum maalesef. Ama mutlaka canlılar üzerinden ticarete bizler gibi karşı olan hayvanseverler de vardır tabii ki. Belki biraz aramanız gerekebilir. Sevgilerimle..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:51   #9

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

scottishviski tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Melitto Hanim bence dedikeriiz cok dogru
Bizim British Shorthair degil ama scottish fold cinsi kedimiz var. iki tur birbirlerine cok benziyolar . bence cok dogru bir secim yapmissiniz. Bizim minik kedimiz koltuklari falan tirmalamiyo ama tabi koltuklara tirmNirken biraz izoluyo ama cok degil zaten onu da birakti. Tirmalama tahtasi alirsaniz tirmalama tahtasini tirmaliyo su anda cok tatli yanimda uyuyo.
Sahiplendirmeyle almaniz konusunda maalesef size olumsuz seyler soylixem. Su anda istediginiz irk cok ozel bir irk hemen hemen herkes british shorthair istiyo. Bizim insanlar da kurnaz ya (!) cok istendigini biliyolar yavrulari cok pahaliya satiyolar maalesef Biz Viski'yi aldigimiz kisiye parayi kendisine vermek yerine barinaga bagis yapalim diye bir oneri surduk ama kabul etmediler. Bu yuzden para istemeden verecek olan birisini zor bulursunuz bence.
Bana hak verdiğiniz için çok teşekkür ederim
Evet Scottish foldlar hakkında da araştırma yapmıştım, birbirlerine çok benziyorlar. Ama araştırmalarım esnasında bir british shorthair satıcısı ile tanıştım ve kendisi bana scottishlerin omurga kemiklerinde bir hata olmasından ötürü kulaklarının böyle olduğunu ve hayvancıkların çok acı çektiğini söylediler. Tabi bu işin doğruluk payının ne olduğunu bilemiyorum belki de sadece british üreticisi olduğu ve yavrularını satmal istediği için de demiş olabilir.
bu konu hakkında sizin bir bilginiz var mıdır acaba?
Dediğim gibi zaten bu işin tüccarından da almak istemediğim için bilgi için teşekkür edip kapattım. Belli ki bu tür bir kediciği kimse sahiplendirmek istemiyor herkes satış yapmak istiyor ama dediğim gibi hiç değilse tüccarı olmasın bu işin, evindeki hayvanının yavrusu olan bir kişiden alayım madem illa para ödemek gerekiyorsa.
Sizin de scottishler hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum, şuan yanınızda uyuyor olması ne büyük bir mutluluk olsa gerek darısı başıma
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 11:56   #10

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

Karamela tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Rica ederim, birşey yapmadım Ben bir Tekir olduğumdan size yardım edemiyorum

Scotishviski 'nin söylediklerine de katılıyorum maalesef. Ama mutlaka canlılar üzerinden ticarete bizler gibi karşı olan hayvanseverler de vardır tabii ki. Belki biraz aramanız gerekebilir. Sevgilerimle..
Bir tekir olarak gayet kibar ve yönlendiricisiniz bu bile bir şeyler yaptığınızın ispatıdır kendim hayvanım üzerinden ticaret yapmadığım için yine ticaret yapmayan birinden almak önceliğimdir ama olmazsa da yapacak bişey yok alacağım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 12:03   #11

scottishviski Çevrimdışı

Benim bildigim iki kivrik kulakli scottishlerin yavrularinda oluyo bu problem Bu yuzden scottish foldlar british shorthairlarla ciftlesiyo ve ortaya scottish fold cikiyo
Biz de zaten Viskiyi babasindan aldik Annesi british shorthair babasi scottish folddu
Tum scottish foldlar boyle mi bilmiyorum ama benim kedim bir turlu kucaga gelmiyo. Kucagimiza alinca turlu turlu seyler apip kacmaya calisiyo . Sadece gercekten cok uykusu oldugunda kucagimizda uyuyo. Bir de biz gece yatarken geliyo cikiyo basimiza sacimizi yemeye calisiyo sonra uyuyo o dunyanin en guzel hissi cok guzel cok tatli bir kedi. Bize cabucak alisti daha ilk gun kucagimizda uyumustu. Bir de cok guzel bi sesi var. Bir miyavliyo bulbul gibi Ben size scottish foldu oneririm cabucak alisti hic bir zorluk cikarmadi gayet rahat Scottishler britishlerin klaklarinin kivrik olani bu yuzden ustteki yorumda da drdigim gibi en iyi secimi yapmissiniz insallah en kisa zaman kedinize sahip olursunuz Meraktan soruyorum cinsiyet olarak ne dusunuyosunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 12:11   #12

Karamela Çevrimdışı

Melitto tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bir tekir olarak gayet kibar ve yönlendiricisiniz bu bile bir şeyler yaptığınızın ispatıdır kendim hayvanım üzerinden ticaret yapmadığım için yine ticaret yapmayan birinden almak önceliğimdir ama olmazsa da yapacak bişey yok alacağım
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim Gerçekten çare kalmazsa yapacak birşeyiniz de yok tabii.

Bu arada, sayenizde her iki tür hakkında bildiklerimin üzerine yeni şeyler öğrendim.

Scottishviski'ye de çok teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 12:15   #13

scottishviski Çevrimdışı

onemli degil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 12:18   #14

elf1 Çevrimdışı

british longhair sahibiyim ve annesini daha doğrusunu büyük annesini sokakta bulmuştum . üstelik o bildiğiniz tekirdi ama yavru istiyorsunuz kaldı ki büyükleri bile biz düzenli olarak oynuyoruz oturduğu yerde uyumaz kedi kedidir sonuç olarak karakteri de değişebiliyor ama sadece cins özelliklerine göre değil kendi tecrubem

Bu konu en son " 03-08-12 " tarihinde saat 12:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-12, 13:13   #15

Melitto üyesinin avatarı

Melitto Çevrimdışı

scottishviski tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim bildigim iki kivrik kulakli scottishlerin yavrularinda oluyo bu problem Bu yuzden scottish foldlar british shorthairlarla ciftlesiyo ve ortaya scottish fold cikiyo
Biz de zaten Viskiyi babasindan aldik Annesi british shorthair babasi scottish folddu
Tum scottish foldlar boyle mi bilmiyorum ama benim kedim bir turlu kucaga gelmiyo. Kucagimiza alinca turlu turlu seyler apip kacmaya calisiyo . Sadece gercekten cok uykusu oldugunda kucagimizda uyuyo. Bir de biz gece yatarken geliyo cikiyo basimiza sacimizi yemeye calisiyo sonra uyuyo o dunyanin en guzel hissi cok guzel cok tatli bir kedi. Bize cabucak alisti daha ilk gun kucagimizda uyumustu. Bir de cok guzel bi sesi var. Bir miyavliyo bulbul gibi Ben size scottish foldu oneririm cabucak alisti hic bir zorluk cikarmadi gayet rahat Scottishler britishlerin klaklarinin kivrik olani bu yuzden ustteki yorumda da drdigim gibi en iyi secimi yapmissiniz insallah en kisa zaman kedinize sahip olursunuz Meraktan soruyorum cinsiyet olarak ne dusunuyosunuz
bu bilgiyi ben de bilmiyordum çok teşekkürler. Viskinin kucağa gelmemesi özgür bir yapısı olduğunu gösteriyor. Kafasına esince, kendi isteyince geliyor. Karakteri var bıcırığın canım Cinsiyete çok takılmıyorum aslında çünkü kısırlaştırdıktan sonra her ikisinde de bir problem olmuyor. Ancak eşime kalırsa dişi istiyor (Suratları çok narin ve şirin olduğu için). Eşim bana göre olaya biraz daha farklı bakıyor. Tabi benim gibi hayvan hastası bir aileden gelmediği için yavaş yavaş öğretiyorum ona ))
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları