Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 31-03-15, 04:11   #1

jactr Çevrimdışı
Varsayılan Aşık Olduğum Bir Kedi Chinchilla

Arkadaşlar yanlış anlamayın tüm kedileri seviyorum. Ama bu iki cins Chinchilla ve honey bear aşığım bu kedilere resmen çok tatlılar. Kuş ve hamster besledim daha önce .. Aslına bakarsanız hayvanları aşırı derecede seviyorum.Onlarla ilgilenmek baya bir hoşuma gidiyor.Ama Chinchilla benim için çok özel bir yeri var. Bildiğim kadarıyla sessiz kediler Apartman da yaşıyorum çok ses yapar mı onu da bilmiyorum.Kedi hiç bakmadım zorlukları nasıl bilmiyorum.Ses yapmaması en onemli tercihim .. Ama onunla ilgilenmek icin bol zamanım var bunu bilmenizi isterim.Ailemi bu konuda ne yaptıysam ikna edemedim her yolu başvurdum ama nafile.. Gizli bakmayı düşünüyorum.Odam da baksam sorun olmaz değil mi ? Bende biraz saçma gelir farkındayım .. Kediler miyavlar diyebilirsiniz ama sessiz kediler de vardır.Benden daha iyi bilirsiniz ki .. Chinchilla ücretsiz nereden bulabilirim?Ücretsiz sahiplendirmelere falan bakıyorum ama bulamıyorum şans Umarım yanlış anlaşılmak istemem. Umarım beni yanlış anlamazsınız son olarak tekir kedilerinin de süper kedi olduklarını biliyorum. Sevgiler saygılar ..

Bu konu en son " 31-03-15 " tarihinde saat 09:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 16:55   #2

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Aşık Olduğum Bir Kedi Chinchilla

Kedi bir odada yaşayamaz. Ayrıca bu işe gizli gizli kalkışmayın derim. Her kedi miyavlar hayatında hiç miyavlamayan kediler çok nadirdir. Aileniz farkederse ne olacak? Sokağa gidecekse o kedi hiç almayın. Yaşınız merak ettim bir de. Ona göre sahiplendirirler ücretsiz chinchillayı. Evde olmadığınız zamanlar biri odanıza girip kediyi görürse? Bütün masraflarını kendiniz karşılayabilecekmisiniz? Tuvaletini atmak için dışarı çıktığınızda kimse sormayacak mı? Odanız da mama ve tuvalet kokar zamanla. Aileniz bu kokuyu almayacak mı? Kedinize de kendinize de işkence etmeyin derim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 18:13   #3

jactr Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedi bir odada yaşayamaz. Ayrıca bu işe gizli gizli kalkışmayın derim. Her kedi miyavlar hayatında hiç miyavlamayan kediler çok nadirdir. Aileniz farkederse ne olacak? Sokağa gidecekse o kedi hiç almayın. Yaşınız merak ettim bir de. Ona göre sahiplendirirler ücretsiz chinchillayı. Evde olmadığınız zamanlar biri odanıza girip kediyi görürse? Bütün masraflarını kendiniz karşılayabilecekmisiniz? Tuvaletini atmak için dışarı çıktığınızda kimse sormayacak mı? Odanız da mama ve tuvalet kokar zamanla. Aileniz bu kokuyu almayacak mı? Kedinize de kendinize de işkence etmeyin derim.
Haklısınız .. yaşım 24 ama ailemle yaşıyorum.Para sorun değil Önerileriniz için teşekkürler ..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 19:18   #4

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Ben çok küçük olduğunuzu düşünmüştüm sahiplenmek sorun değil aslında. Eğer hiç ikna edemiyorsanız bile bir yolu var. Çok cins takıntınız yoksa sokakta zor durumda bir kedi bulun, eve getirin ailenize kedinin ne kadar zor durumda olduğunu gösterin. Odanızda besleyeceğinizi söyleyin. Zamanla alışan aileniz, evde dolşamasını sorun etmeyecektir. Hayır hiç hayvan sevgileri yok hiç acımazlar diyorsanız bu yönteme bulaşmayın tabii. Yine de Kediler kendilerini çok çabuk sevdirebilen canlılar. Severlerse bırakamazlarKüçük bir not:
Sizden küçüklerin aldığı gün ailesiyle kavga edip eve aldığı ortalama bir hafta odasında bakıp sonra evde dolaşmaya izni olan ve bir süre sonra ailelerinin kedilerini onlardan daha çok sevdiklerini söyleyen çok kişi gördüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 19:48   #5

jactr Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben çok küçük olduğunuzu düşünmüştüm sahiplenmek sorun değil aslında. Eğer hiç ikna edemiyorsanız bile bir yolu var. Çok cins takıntınız yoksa sokakta zor durumda bir kedi bulun, eve getirin ailenize kedinin ne kadar zor durumda olduğunu gösterin. Odanızda besleyeceğinizi söyleyin. Zamanla alışan aileniz, evde dolşamasını sorun etmeyecektir. Hayır hiç hayvan sevgileri yok hiç acımazlar diyorsanız bu yönteme bulaşmayın tabii. Yine de Kediler kendilerini çok çabuk sevdirebilen canlılar. Severlerse bırakamazlarKüçük bir not:
Sizden küçüklerin aldığı gün ailesiyle kavga edip eve aldığı ortalama bir hafta odasında bakıp sonra evde dolaşmaya izni olan ve bir süre sonra ailelerinin kedilerini onlardan daha çok sevdiklerini söyleyen çok kişi gördüm
Dışardaki kediler benden hep kaçıyor.Elimden geleni yapıyorum bana gelmeleri için ama yok işte şans Ben parayla hayvan alınmasına karşıyım ama malesef bazen dilediğimiz şeyler hep parayla oluyor.Chinchla nereden bulabiliriz ki barınaklar da varmıdır ki ? Yani yanlış anlamayın chinchila kedisine resmen aşığım.Ondan bu kadar ısrarlıyım Yoksa sokak kedileri de benim için bin kat değerli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 20:14   #6

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Barınakta ve sokakta chinchilla bulunma olasılığı az da olsa vardır. Buarada bir tane var mesela(parayla alıp sokağa atan insanlar sağolsun) Aileniz izin verdi mi?Bu arada chinchilla çok bakım isteyen ırklardan biri aileniz izin verse de en küçük birşey de sıkılmaları çok olacaktır chinchilla pek uygun olmayabilir o açıdan. Tekirler hem daha az bakım ister birçok hastalığa karşı bağışlıkları daha güçlüdür.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 22:06   #7

seenaozturk üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
seenaozturk Çevrimdışı

Yaşınızın kaç olduğu önemli degil. Bi kedi alıp ailenizden gizli ve bi odada bakacağınızı söylüyorsunuz. Ciddi misiniz bu konuda gerçekten? 24 yaşındayım demişsiniz ama bu dediğinizi ilkokula giden biri söylese daha normal bi durum olurdu heralde. Biraz mantığınızı kullanın lütfen ve yaşınıza uygun şeyler söyleyin. Yanlış anlamayın amacım sizinle tartışmak değil ama siz gerçekten bu söylediklerinizin mantıklı olduğunu düşünüyor musunuz?
Ailenizle konuşun ve ikna etmeye çalışın. Istemiyorlarsa da zorlamayın. Kendi evinize çıktığınızda alırsınız daha iyi olmaz mı? Kediyi bi odaya hapsetmenizi geçtim aileniz öğrenmeyecek mi sanıyorsunuz? Oyuncak degil canlı besliyorsunuz. Aileniz bu durumu farkettiğinde yüksek ihtimalle kedinin sonu ya sokak ya da -şanslıysa- başka bir yuva olacak.
Biraz mantığınızı ve vicdanınızı önünüze koyup düşünün lütfen. Bir de sessiz kediler vardır demişsiniz, kedilerin sessiz olması miyavlamadığı anlamına gelmez. 1 gün ses çıkarmasa sonra sıkılıp odadan çıkmak isteyecektir. Oyuncak almadığınızın farkına varın.

Bu konu en son " 31-03-15 " tarihinde saat 22:09 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 22:29   #8

jactr Çevrimdışı

seenaozturk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaşınızın kaç olduğu önemli degil. Bi kedi alıp ailenizden gizli ve bi odada bakacağınızı söylüyorsunuz. Ciddi misiniz bu konuda gerçekten? 24 yaşındayım demişsiniz ama bu dediğinizi ilkokula giden biri söylese daha normal bi durum olurdu heralde. Biraz mantığınızı kullanın lütfen ve yaşınıza uygun şeyler söyleyin. Yanlış anlamayın amacım sizinle tartışmak değil ama siz gerçekten bu söylediklerinizin mantıklı olduğunu düşünüyor musunuz?
Ailenizle konuşun ve ikna etmeye çalışın. Istemiyorlarsa da zorlamayın. Kendi evinize çıktığınızda alırsınız daha iyi olmaz mı? Kediyi bi odaya hapsetmenizi geçtim aileniz öğrenmeyecek mi sanıyorsunuz? Oyuncak degil canlı besliyorsunuz. Aileniz bu durumu farkettiğinde yüksek ihtimalle kedinin sonu ya sokak ya da -şanslıysa- başka bir yuva olacak.
Biraz mantığınızı ve vicdanınızı önünüze koyup düşünün lütfen. Bir de sessiz kediler vardır demişsiniz, kedilerin sessiz olması miyavlamadığı anlamına gelmez. 1 gün ses çıkarmasa sonra sıkılıp odadan çıkmak isteyecektir. Oyuncak almadığınızın farkına varın.
Hayatımda hiç kedi beslemedim zorlukları nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum bunda ani tepki verecek birşey olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca kediyi oyuncak olarak gormüyorum lütfen yanlış düşüncelere kapılmayın.Sadece tek odada bakılır mı gibisinden bir varsayımdan bahsettim. Son olarak rica ediyorum beni kotu biri olarak gormeyin kotu biri olsaydım zaten böyle bir konu açmazdım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 22:59   #9

Pıtırsonic Çevrimdışı

kedi, köpek gibi enerjilerini atmak için alana ihtiyacı olan hayvanlar tek odada bakılmaz. ayrıca şu cins miyavlar, bu cins miyavlamaz gibi bir ayrım da yok. kedinin bir derdi varsa miyavlar, tek odada bakmaya çalışırsanız da alan yeterli gelmeyeceğinden çıkmak için miyavlayacaktır.

bir cinsi çok seviyor olabilirsiniz ama satın aldığınız takdirde ona iyilik değil kötülük etmiş olacaksınız. siz satın aldığınız için petshop sahibi bundan kâr ettiğinden satın alınanın yerine yenisini sipariş edecek ve üretim amacıyla damızlık kullanılan hayvanlar yenisini üretecek. taşınma sırasında da bu yavruların bir kısmı hayatını kaybedecek, satın alınmayanlar küçücük kafeslerde yaşamaya zorlanacak, damızlık anne de devamlı doğum yapacak. asıl çok seviyorsanız satın almamalısınız, satın alarak bu hayvanlara yapılabilecek en büyük kötülüğü yapmış oluyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-15, 23:11   #10

jactr Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedi, köpek gibi enerjilerini atmak için alana ihtiyacı olan hayvanlar tek odada bakılmaz. ayrıca şu cins miyavlar, bu cins miyavlamaz gibi bir ayrım da yok. kedinin bir derdi varsa miyavlar, tek odada bakmaya çalışırsanız da alan yeterli gelmeyeceğinden çıkmak için miyavlayacaktır.

bir cinsi çok seviyor olabilirsiniz ama satın aldığınız takdirde ona iyilik değil kötülük etmiş olacaksınız. siz satın aldığınız için petshop sahibi bundan kâr ettiğinden satın alınanın yerine yenisini sipariş edecek ve üretim amacıyla damızlık kullanılan hayvanlar yenisini üretecek. taşınma sırasında da bu yavruların bir kısmı hayatını kaybedecek, satın alınmayanlar küçücük kafeslerde yaşamaya zorlanacak, damızlık anne de devamlı doğum yapacak. asıl çok seviyorsanız satın almamalısınız, satın alarak bu hayvanlara yapılabilecek en büyük kötülüğü yapmış oluyorsunuz.
Evet haklısın.Kedi hiç bakmadığım icin sessiz olayını tam bilmiyordum artık öğrendim teşekkürler.. Konu kapatılabilir cevabları aldığıma göre sonsuz teşekkürler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-15, 01:28   #11

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

24 yaşındasın ama ailenden gizli olarak odanda kedi bakmak istiyorsun ?! Siz kuş ve hamstera geri dönün diyeceğim ama onların akıbetini yazmamışsınız... Yorum yok...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-15, 08:17   #12

canancan Çevrimdışı

chinchillaya aşıkmış ama sokak kedileri onun için bin kat daha değerliymiş.insanlar herkesi kendileri gibi saf(aslında aklımda geçen farklı bir kelime) zannediyor herhalde.bu cinsi seviyorum istiyorum ücretsiz nerden bulurum dersin tamam ama kalkıpta şöyle böyle seviyorum istiyorum ama tekirler bin kat daha değerli benim için dersen gerzek durumuna düşersin.sokaktaki kediler benden kaçıyor sokakta bulamıyorum sahiplenecek kedi şans işte dersen ekstra gerzek olursun ve insanların yazmamak için kendilerini tuttukları hakaretlerin hepsinide haketmiş olursun.chinchila için ücretsiz kedi ilanlarına bakmayı akıl edebilmişsin bravo ama nedense yuva arayan diğer kedileri es geçmişsin.ah pardon burada kedi aşkı değil cins aşkı sözkonusu.24 yaşındaki biri bu kadar gerzekçe bir soru sorabilirdi dedimde soramaz herhalde.yaş nufüs cüzdanında ilerlemiş ama beyin fonksiyonlarında ilerleme kaydedilememiş yoksa bu yaşta aileden gizli kedi beslenemeyeceğini,kedilerin kuş gibi bir yere tıkılamayacağını akıl edebilirdin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-15, 12:40   #13

jactr Çevrimdışı

Benim kötü bir niyetim yok anlamıyorsunuz ki konuyu anladığınız gibi çekiyorsunuz konuyu.Hayatımda hiç kedi beslemedim diyorum hala yok beyin fonksiyonlarınız gelişmemiş yok başka birşey.Kötü niyetim olsaydı zaten böyle bir konu açmazdım.Sadece konu açıp yardım istedim siz ise tersleyip hakaret edip duruyorsunuz.Allah sizİn içinize biraz da insan sevgisi versin ben daha başka birşey demiyorum.Sankı hayvanları olüme veya sokaga terketmişim gibi konusmayın Allahtan korkun biraz.. Daha beni tanımadan yargısız infaz yapmayın rica ediyorum konuyu Allah askına kapatın.Yoksa yanlış anlasılmaya devam edeceğim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-15, 14:29   #14

bbpaşa üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
bbpaşa Çevrimdışı

Ben 8 aylık erkek chinchillaya sahibim. Ancak kesinlikle petshoptan almadım. Kuzenimin kedisini doğum yaptıktan 1.5 ay sonra ne yazık ki karaciğer yağlanmasından kaybetti. Paşa onun yavrusundan bir tanesiydi ben aldım diğer yavrular onda kaldı. Chinchilla besleyen biri olarak şunu söylemeliyim ki ( kesinlikle oğlumu aldığım için pişman yada şikayetçi değilim, iyiki var ) aşık olduğunuz cins kedi diğer kedilere nazaran çok daha naif ekstra bakım hassasiyet göstermeniz gerekli tüy bakımı vs. Ayrıca bu cinslerin fazla miyavlamıyor denmesi çok saçma kedi bu sonuçta derdi varsa miyavlar. Kaldı ki benim oğlum hiç susmuyor sürekli söylenip duruyor Son olarak sizi yadırgamıyorum hiç beslememişsiniz bilmiyor olabilirsiniz ama kedi köpek gibi varlıklar bir odada bakılmaz. Kediler özgürlüğü seven varlıklardır onu alıp bir odaya hapsederseniz kötülük yapmaktan öteye gitmezsiniz. Son olarak şunu söylemeliyim ki eğer seçme sansım olsaydı kesinlikle chinchilla yerine sokaktaki bir cana annelik yapmak isterdim ki dün 15 günlük sokakta kalmış annesiz bir bebiş daha aldım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-15, 21:45   #15

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Hayırlı olsun bbpaşa, umarım yeni miniğinizle iyi anlaşırlar paşa bey, gelişmeleri takip ediyor Olacağım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları