Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 22-02-14, 00:07   #1

patici Çevrimdışı
Arrow apartman için uygun ırk hangisi?

apartmanda yaşıyorum evde uzun süre yalnız kalabilecek fazla hiperaktif olmayan fazla bakım istemeyen bi kedi ırkı arıyorum ayrıca güzel bir ırk olsun biraz araştırdım ama istediğim gibi sonuçlar bulamadım yardımcı olurmusunuz??
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 00:40   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
silent Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: apartman için uygun ırk hangisi?

* kedilerin evde yaşamaya uygundur. pencereler , balkonlar sineklik takılmış olmalı lakin.

* uzun süreden kastınız nedir anlamadım, ama max 2 gün evde yanlız kalabilirler mama-su rezervleri yeterli olmalı daha uzun süreler depresyon gibi sonuçlar doğurabilir 2 kedi bu süreyi dahada uzatır ve sizin için bile daha iyi olur.

* mama-su vermek, kum temizlemek, aşıları ve arada bir taramak haricince zorunlu bakımları yoktur.

* hiperaktif olmayan bazı türler var bildiğim kadarıyla iran kedileri buna bir örnektir ama genellemek çok yanlış olur çünki her kedinin karakteri farklıdır, illa sakin olsun istiyorsanız 1 yaş üstü ve kısırlaştırılmış bir kedi uygun olabilir ama 2 aylık çok yaramaz bir kediyle kuracağınız duygusal bağ çok çok daha güçlü olacaktır

* ırk konusunda pek seçici olmayınız lütfen zor durumda olan yüzlerce kedi ilanı var. baktıgınızda bu kedi bu evde yaşayacak dediğiniz bir kedi mutlaka olacak,.

Bu konu en son " 22-02-14 " tarihinde saat 00:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-14, 17:17   #3

monopure üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
monopure Çevrimdışı

iran kedisi olabilir. yazdan beri iran kedisi bakıyorum. çok sessiz sakin. perdelere hiç el atmadı hep tırmalama tahtasını kullanıyor
ancak çok hassaz ihmale gelmiyor çabucak hastalanabiliyor iyi bir bakım gerektiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-14, 23:32   #4

jnkht üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
jnkht Çevrimdışı

Ben kesinlikle british shorthair öneriyorum çünkü hem fazla hareketli değiller hem de tek başlarına kalabilirler fazla bakım da istemezler

Bu konu en son " 23-06-14 " tarihinde saat 23:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-14, 23:43   #5

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı

patici tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
apartmanda yaşıyorum evde uzun süre yalnız kalabilecek fazla hiperaktif olmayan fazla bakım istemeyen bi kedi ırkı arıyorum ayrıca güzel bir ırk olsun biraz araştırdım ama istediğim gibi sonuçlar bulamadım yardımcı olurmusunuz??

Size fazla hareketli olmayan ve güzel ırk buldum, tam apartmanlık istediğiniz gibi ))

Melissa & Doug Flossie White Cat - Melissa & Doug - Toys "R" Us

Bu konu en son " 23-06-14 " tarihinde saat 23:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-14, 23:44   #6

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı

jnkht tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben kesinlikle british shorthair öneriyorum çünkü hem fazla hareketli değiller hem de tek başlarına kalabilirler fazla bakım da istemezler

Bu da sizin için fazla bakıma gerek yok )

FurReal Friends - Daisy Plays-With-Me Kitty Toy - Hasbro - Toys "R" Us
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-14, 01:46   #7

isis* üyesinin avatarı

Ankara
isis* Çevrimdışı

ceterisp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu da sizin için fazla bakıma gerek yok )

FurReal Friends - Daisy Plays-With-Me Kitty Toy - Hasbro - Toys "R" Us
Kesinlikle katılıyorum doğru bi tercih)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-14, 03:36   #8

kedisever56 Çevrimdışı

İran kedisi olabilir ama bakımına çok bakamazsan hiç önermiyorum çok bakım gerekiyor ayriyetten göz damlası felan var tüyleri çok çabuk karışıyor.Ama tatlı ve tam evlik kedi.Ve de evde cok uzun süre kediyi yalnız bırakıcaksan 2 kedi uygun olur tabi 2 kardeş felan olması lazım anlaşabilmeleri için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-14, 16:12   #9

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

Egzotik shorthair öneririm tüyleri kısa çok bakım istemez apartman hayatına uygun sevimli ve sıcakkanlı ayrıca yanlız kalmasının bir sorunu yok tam sizin aradığınız kedi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 20:31   #10

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

ben de British shorthairi öneririm hem hareketli değil, hem de kısa tüylü açıkçası ben gri olanların tüylerini çok severim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:42   #11

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

sanırım siz saksıda çiçek arıyorsunuz.çünkü hiç bir canlı yalnız kalmayı sevmez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:57   #12

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

güzel olsun sessiz olsun yalnız kalsın bakım istemesin. kedi almayın o zaman yani diyecek başka bir şey kalmıyor. kediler bilinenin aksine narin hayvanlardır. ilgisiz kalınca psikolojileri bozulur. evden 2 gün gidiyorum da paşa yüzüme bakmıyor (ailemle yaşıyorum paşa evde tek kalmıyor ki artık matmazel de var ona arkadaş) kedi sizin için uygun değil. ve gerçek bir hayvan sever kedinin güzelliğine bakmaz bakımı ona zor gelmez sesi rahatsız etmez ve en önemlisi yanında dostu olmadan duramaz. kedilerde böyledir evde tek kalırsa yapamaz. sizin bir dünyanız var arkadaşlarınız aileniz televizyon bilgisayar telefon vs. bir uğraşınız var. ama kedilerde o yok onların dünyaları biziz. bizde gidersek o yalnız kalır ve depresyona girer, depresyonda beraberinde bir çok hastalığı getirir. kedi almak yerine sokaktaki canları sevindirebilirsiniz ya da barınaklara mama bağışında bulunabilir düzenli olarak onları ziyaret edebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 07:00   #13

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

Özür dilerim yeri değil ama konu açmayı bilmiyorum yinede soruma burdanda cevaplar verilebilirmi acaba deneyelim arkadaşlar yavru sokak kedisi sahiplenmeyi düşünüyorum bir arkadaş büyüyünca sokağa çıkmak istiyolar çıkıp çıkıp çıkıp giriyorlar dedi ama ben apartmanda oturuyorum acaba sokak kedisine apartmanda bakılırmı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 10:19   #14

isis* üyesinin avatarı

Ankara
isis* Çevrimdışı

fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Özür dilerim yeri değil ama konu açmayı bilmiyorum yinede soruma burdanda cevaplar verilebilirmi acaba deneyelim arkadaşlar yavru sokak kedisi sahiplenmeyi düşünüyorum bir arkadaş büyüyünca sokağa çıkmak istiyolar çıkıp çıkıp çıkıp giriyorlar dedi ama ben apartmanda oturuyorum acaba sokak kedisine apartmanda bakılırmı
Yavru alırsanız boyle bi sıkıntı yasamazsınız. Disari cikmak istemelerinin sebebi ciftlesmek istemeleri. Kisirlastirirsaniz o da ortadan kalkar. Apartmanda her turlu kediye gayet de guzel bakilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 10:34   #15

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

patici tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence kedi secmeyin ha iran ha tekir 2 side kedi değişen birşey yok nasıl bir kedi alırsanız alın ilgi ve bakım isteyecektir
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları