Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 24-09-12, 22:18   #46

SEDAYDOGDU üyesinin avatarı

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben

libelül tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu çok can sıkıcı bir olay, köpeklerin mutluluktan bu şekilde davrandığını duydum ama kedide ne duydum ne de rastladım. Çişini yapmak biraz alan belirlemek, aidiyet hissetmek için yapılan birşey. Sizin yanınızda çok mutlu ve "burası da benim artık" diye hissetmek için yapıyor olabilir (ama, kim bilir?) Belki size alışıp sizinle yaşamanın mutluluğunu standart olarak kabul edince bu davranışından vazgeçer. Enseden tutup sallamanın pek işe yarayacağını zannetmiyorum, kediler bu tür cezalardan anlamaz, boş yere sizden korkmasına sebep olursunuz. Gidip belirli bir yere çişini yapıyor olsa oraya mama koyarak belki sorun çözülebilir ancak siz belirli bir yerden de bahsetmiyorsunuz, yanınızda olduğunda yapıyor.

Resimde görüldüğü kadarıyla kum kabı yepyeni ama kumu da temiz, değil mi? Kakaları düzenli olarak atıyor musunuz? Belki ensenden sallamak yerine böyle durumda görürseniz, kum kabına bırakabilirsiniz, ama tam o an görüp de yapmak lazım, sonrasında hiç bir şey hatırlamaz ve anlamaz.

Konu ne olursa olsun, kedilerle ilgili tüm konularda sabırlı ve istikrarlı olmak gerekiyor. İsterseniz bir de Mihav'da veterinere de sorun. Belki bir önerisi olabilir. Belki bu zaman zarfında da onun yattığı yere, ya da sizin yatağınıza, büyük marketlerde satılan hasta yataklarına sermek için kullanılan pedler var, altı su geçirmez, üzeri yumuşak, (küçük bir çarşaf şeklinde çocuk bezi düşünün) onların üzerine yatırmaya çalışabilirsiniz. Hem dokusu hoşuna gider, hem de altına çiş geçirmez.
kediler sadece onlara sürekli lazım olan rutinleri hafızada tutarlar..yani arkadaşın yazdığı gibi köpeklere verilen cezalar kedilerde işe yaramaz..hata yaptığında kararlı ve sert bir tonda "hayır" derseniz bir süre sonra anlamını öğrenecektir..kedi işi sabır işi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-12, 22:36   #47

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Onlara vericeğimiz zamana ve sabıra kurban olsunlar çok tatlı oluyorlar emin olun sizde çok mutlu olucaksınız.Bu gün bir bayan arkadaşım anlattı evde ve bahçede kedi besliyor sokak kedilerinde her türlü sağlık problemleriyle gücü yettiğince ilgileniyor.Birgün eşi dayanamamış ya kediler ve ya ben demiş o da kedilerim demiş.Sonuş ise artık kedilere eşiyle birlikte kedilere bakıyorlar..

Bu konu en son " 24-09-12 " tarihinde saat 22:38 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-12, 22:41   #48

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı

açıkcası bu tercih yaptırma olayı (bir tek kedi mevzusu için sölemiyorum) başlıbaşına "tercihi yaptıranın" alyhine sonuçlanır genelde...yani bizlere ihtiyacı olan hayvanlarımı bırakmamızı kimse istememeli böyle tercihlere zorlamamalı...hülya arkadaşımızın yazdığı şeyin bir benzerini de ben bizzat yaşadım..sonuç: kedilerim kazandı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-12, 22:47   #49

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

SEDAYDOGDU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
açıkcası bu tercih yaptırma olayı (bir tek kedi mevzusu için sölemiyorum) başlıbaşına "tercihi yaptıranın" alyhine sonuçlanır genelde...yani bizlere ihtiyacı olan hayvanlarımı bırakmamızı kimse istememeli böyle tercihlere zorlamamalı...hülya arkadaşımızın yazdığı şeyin bir benzerini de ben bizzat yaşadım..sonuç: kedilerim kazandı
Onlar evimizin hiç büyümeyen çocukları nasıl çocuklarımızı bırakamıyacaksak ya da bırakmamalıysak evimze aldığım canlardan da ayrılmamalıyız..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-12, 22:48   #50

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı

ben bir de bebekleri olunca hayvanlarını evden uzaklaştıran zihniyete deliriyorum...neyseeeeeee
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 08:51   #51

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Kedilerin her ayı başka bir güzel yaptıkları başka bı huzur veriyor insana suan boy boy kedilerimiz var inanın sırf onlar için bu bahçeden ayrılmak istemiyoruz. Ama sabır gerektiren bir olay kedi bakmak herseyi göze almanız lazım sonuna kadar hemde...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 08:53   #52

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

SEDAYDOGDU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben bir de bebekleri olunca hayvanlarını evden uzaklaştıran zihniyete deliriyorum...neyseeeeeee
evcil hayvanla büyüyen bebeklerin bağışıklık sistemi daha güçlü olur ama gelde anlat..zihniyet kedi tüyü kist yapar ölürsün..kedim yüzümden evime gelmeyen hatta ''bana gelirken yanında yedek kıyafet getir, evime tüy bulaşır'' diyen arkadaşım!!!!!! var(dı)..görüldüğü üzere hayvan sevgisinden yoksun ama onlar hakkında çok şey bilen kişiler çok..yahu hangimiz ev kıyafetiyle dışarı çıkarıyoruz? yada hangimiz tüylerle kaplı kıyafetlerle dolaşıyoruz? hangimiz aşısız kediyi evimize alıyoruz? napıyoruz yani kedimizin üzerindeki tüyleri alıp, üzerimize yapıştırıp, birde onları yutuyor muyuz anlamıyorum ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 11:59   #53

bahçelievler
Tayfun Kazancı Çevrimdışı

tasmasının tipini beğenmedim zaten onun değişmesi garanti ama zilden başlarda rahatsız oluyordu şimdi sesi çıkmıyor. çok yaramaz hiç durmuyor nerede bulamıyorum ve zil şart gibi geliyor şu an.

birde bu gün dükkana getirdim kapıdan içeri sokar sokmaz dışarı çıktı adım geri getirdim. sonra kumunu koymama rağmen hep dışarıyı istiyor. aldım veterinerime götürdüm dökülen tüylü bölge için yapışkan gibi bişi vardı orada dedim sakız gibi o dda mantar tarzı bişi değil belki onu kopardığı için yolunmuştur dedi.

çözüm bulmak istediğim kesin konu ise bu gün sabah 10 da yavrumu bulduğum ilk yere carouselin arka bahçesine götürdüm. bahçıvana çocuklu bir anne gördünmü dedim var birileri dedi ama baktığımda siyah beyaz bir hayvan ve yavrularını gördüm. birde minik benim yavruma göre daha ufak bir erkek kedi gördüm sapsarı tekir gibi bişiydi çinsini anlayamadım. diğer siyah beyaz hayvanlarla oynamadı ama diğer sarının üzerine çok alayıop zıpladı hatta beni unuttu çağırdığımda gelmedi bir süre uzaktan izledim sarı kedi birden kayboldu benim kedimde ağaçtan ağaca zıpladı durdu ve geri almak için yakalamak zorunda kaldım. acaba gerimi dönmek istiyor. dükkanda tutamıyorum çıkıp çkıp duruyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 12:10   #54
zlm

Muğla
zlm Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evcil hayvanla büyüyen bebeklerin bağışıklık sistemi daha güçlü olur ama gelde anlat..zihniyet kedi tüyü kist yapar ölürsün..kedim yüzümden evime gelmeyen hatta ''bana gelirken yanında yedek kıyafet getir, evime tüy bulaşır'' diyen arkadaşım!!!!!! var(dı)..görüldüğü üzere hayvan sevgisinden yoksun ama onlar hakkında çok şey bilen kişiler çok..yahu hangimiz ev kıyafetiyle dışarı çıkarıyoruz? yada hangimiz tüylerle kaplı kıyafetlerle dolaşıyoruz? hangimiz aşısız kediyi evimize alıyoruz? napıyoruz yani kedimizin üzerindeki tüyleri alıp, üzerimize yapıştırıp, birde onları yutuyor muyuz anlamıyorum ki.
bende sizin gibi düşünüyorum.8 yaşında bir kızım var ve etrafdaki insanlar sürekli olarak kızımın tüylerde hastalık kapacağını anlatıp duruyorlar onlara tüylerle kistlerin alakası olmadığını ben her aşısını yaptırdığımı söylemekten bıktım.artık cevap vermiyorum.evet tüyleri dökülüyor rengide beyaz olunca daha çok dikkat çekiyor ama ben rahatsız değilim hergün işten eve gidince heryeri süpürüyorum siliyorum yorulan ben olurken dışardaki insanların söyledikleri pekte umrumda değil açıkcası.ben tüyleri temizlemekten şikayetçi değilim.onun sevgi gösterisi bütün yorgumlumu unutturuyor.kızımada söylüyorum tüylerin zaralı olmadığını ama o kediyi sevdikten sonra mutlaka ellerini yıkar.hayvan sevgisi olmayan insanlar anlamıyorlar işte. ben kızımıza avuç dolusu kedi tüyünü yedirecek halim yok herhalde.evde çocuk varken
hayvan beslemeye karar verdiysem çocuğum sağlığı herşen önce geleceği için onu düşünmesi geren ben olmalıyım 3. şahısların değil.......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 12:28   #55

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

zlm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende sizin gibi düşünüyorum.8 yaşında bir kızım var ve etrafdaki insanlar sürekli olarak kızımın tüylerde hastalık kapacağını anlatıp duruyorlar onlara tüylerle kistlerin alakası olmadığını ben her aşısını yaptırdığımı söylemekten bıktım.artık cevap vermiyorum.evet tüyleri dökülüyor rengide beyaz olunca daha çok dikkat çekiyor ama ben rahatsız değilim hergün işten eve gidince heryeri süpürüyorum siliyorum yorulan ben olurken dışardaki insanların söyledikleri pekte umrumda değil açıkcası.ben tüyleri temizlemekten şikayetçi değilim.onun sevgi gösterisi bütün yorgumlumu unutturuyor.kızımada söylüyorum tüylerin zaralı olmadığını ama o kediyi sevdikten sonra mutlaka ellerini yıkar.hayvan sevgisi olmayan insanlar anlamıyorlar işte. ben kızımıza avuç dolusu kedi tüyünü yedirecek halim yok herhalde.evde çocuk varken
hayvan beslemeye karar verdiysem çocuğum sağlığı herşen önce geleceği için onu düşünmesi geren ben olmalıyım 3. şahısların değil.......
sizin gibi annelerin olduğunu bilmek harika..aşılı kediden hiçbir şekilde mikrop,hastalık kapılmaz..benim kedimde beyaz..dolayısıyla evet daha çok dikkat çekiyor koyu olan her tür eşyanın üzerinde..benim bile saçlarım dökülürken, tüyle kaplı pisiciğimin tüy dökmesini bende normal karşılayıp rahatsız olmuyorum..aslında (demeyenleri tenzih ederim) kedinizi evden uzaklaştırın hamilelikte zararlı diyen doktorlar yüzünden de oluyor bunlar..neyseki yavaş yavaş insanlar bilinçleniyor ve herkes aşılı kedi tüyünün kimseyi öldürmediğini öğrenecek sanıyorum..insanların ne dediğini umursamamaya çalışsakta herkesten aynı saçmalıkları duymak bazen yeter artık dedirttiriyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 13:01   #56
zlm

Muğla
zlm Çevrimdışı

ben hamileliğimi 1anne 4 tane yavru kediyle geçirdim hiç birşey olmadı.evde beslediğimiz için parazit falan yoktu hiç birisinde. dışkılarını ben temizlemiyordum ama.söylenelere kulak asmadan hiçbirini göndermedim evden.kızım dünyaya gelmeden anneleri öldü yavruların.kızım doğunca yavrular 6 aylık olmuşlardı inanırmısınız strese girdiler.birbirlerine tıslayıp sürekli kavga etmeye başladılar.hele birisinin adı Dumandı.Dumancığım kızımı okadar çok kıskandı ki 3-4 gün hiç birşey yemedi su bile içmedi.ben onların bu hallerine dayanamadığım için istemeye istemeye sahiplendirmek zorunda kaldım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 13:22   #57

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

bunları yazdığınız iyi oldu..hamilelikte ve kedi & bebek aynı evde nasıl olur diye şüphe duyanlar umarım okuduktan sonra bilinçlenirler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 13:54   #58
zlm

Muğla
zlm Çevrimdışı

gebelikte hayvan beslemenin bebeğe zaralarında bahsedenler ilk önce bu hastalığın(TOKSOPLAZMA) HAYVANLAR DEĞİLDE HAYVANLARI BİLİNÇSİZCE BESLEYİP ÇİĞ VE İYİ PİŞMEMİŞ ET TÜRÜLERİNİ YEDİREN İNSANLARIN SEBEB OLDUĞUNU UNUTMASINLAR....hamileyken sadece hayvanlardan değil; sakat et türünde yenen yiyeceklerden ,iyi pişmeyen etlerden,bahçedeki otlardan,midye dolmasından vb. şeylerle bu hastalığı geçirme olasılığı oldukça yüksek.hayvanları artık lütfen bütün hastalıkların sebebi gibi görmek yerine insanların kendileri bilinçlensinler.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 15:52   #59

bahçelievler
Tayfun Kazancı Çevrimdışı

bu arada önüne ne koysam yiyen hayvan proplan junior mamayı yemedi gidip değiştirecek ve royal canin baby cat alacağım :S
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-12, 15:54   #60

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı

zlm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
gebelikte hayvan beslemenin bebeğe zaralarında bahsedenler ilk önce bu hastalığın(TOKSOPLAZMA) HAYVANLAR DEĞİLDE HAYVANLARI BİLİNÇSİZCE BESLEYİP ÇİĞ VE İYİ PİŞMEMİŞ ET TÜRÜLERİNİ YEDİREN İNSANLARIN SEBEB OLDUĞUNU UNUTMASINLAR....hamileyken sadece hayvanlardan değil; sakat et türünde yenen yiyeceklerden ,iyi pişmeyen etlerden,bahçedeki otlardan,midye dolmasından vb. şeylerle bu hastalığı geçirme olasılığı oldukça yüksek.hayvanları artık lütfen bütün hastalıkların sebebi gibi görmek yerine insanların kendileri bilinçlensinler.....
keşke herkes sizin kadar bilinçli olsa...bebeklerin hayvanlarıyla büyüdüklerinde hem daha sağlıklı hem de daha sosyal olacağını maalesef anlamıyor birçok insan...

başlık sahibinin sorusuna gelince...hayır sokağa geri dönmek istemiyor kediniz...buna emin olun..sadece çok küçük ve her bulduğu hayvan,insan ve nesneyle oynamak istiyor hepsi bu...onu almakla en iyi şeyi yaptınız....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları