Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Irkları

Cevap Yaz
Eski 21-09-12, 12:44   #1

bahçelievler
Tayfun Kazancı Çevrimdışı
Varsayılan Artık çok güzelim ben :)

Dün sabah evden dükkanı açmaya giderken yolda bir kedicik gördüm, şimdiye kadar hiç kedi beslemedim fakat inanılmaz ısındım. yavrum çok bi hareketli fakat pasaklı duruyordu. alıp dükkana getirdim daha sonra veterinere götürdüm iç parazit ve dış parazit için aşı ve damlasını yaptılar. tüm ggün baygın yatan yavrumu dayanamayıp eve götürdüm. maşallah tüm malzemelere ( kum mama tarak vs ) sahip oldu şimdi bakabilirmiyim bilemiyorum ama daha 2 3 aylık bu şekilde sokağa salmakta içime sinmiyor ve acaip sevimli kerata :)

şu an kendisi evde ve geniş olan kapalı balkonumda istirahatte pirelerden kurtulsun ve iç parazitlerini dökerken eve zarar vermesin diye o kısımda duruyor. korkum evdeki ses sisteminin kablolarını kemirmesi veya koparması ve koltuğuma tırnak atması, ayrıca ayaklarının altındaki şu siyahlıklar zamanla gidermi?

birde asıl önemli konu huyunu bilmem açısından kedinin CİNSİ nedir acaba kedi türleri sayfasından fotoğraflara bakıyor ama anlamıyorum. yardımlarını bekliyorum ki :)
Eklenmiş Resimler
Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben-img_9156jpg  Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben-img_9177jpg  Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben-img_9186jpg  

Bu konu en son " 04-10-12 " tarihinde saat 19:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: Fotoğraf ekleme
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 13:40   #2

ilayda35 üyesinin avatarı

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben

merhaba kediniz hayırlı olsun..pamuğu ılık suyla ıslatın ve gözlerini silin gözlerinde çapaklar var kedinizin.. her göze ayrı pamuk kullanın..iç parazitlerini dışkı yoluyla atacağı için evde dolaşması sorun teşkil etmez..
yavruluk dönemlerinde herşey onlar için oyuncaktır..bu yüzden oynabileceği materyaller verin..kağıt toplar,tüylü,çıngıraklı oyuncaklar,ipler vs.. zaten zamanla sizde oyuncak üretirsiniz kedinize dişleri kaşınacak ve o dönemlerde kabloları ısırdıkları olabiliyor..koltukları tırmalamaması için tırmalama tahtası denen materyallerden almalısınız..eğer almazsanız koltuk ve halılarda biliyorlar tırnaklarını bu arada veterinere götürdüğünüzde tırnaklarını kestirmişsinizdir umarım..ilerleyen zamanlarda sizde kesebilirsiniz ama önce iyice nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz..kediniz sokakta yaşadığı için biraz kirli olması normal..eğer veteriner kuru şampuanla temizleseydi şuan daha temiz görünebilirdi..zaten zamanla kendini temizler ve mis gibi olur..bu arada kediler yıkanmaz..eğer çok kirlendiyse pudra şeklinde olan kuru şampuanlardan alıp üzerine dökerek ve tarayarak kedinizi temizleyebilirsiniz..benim kedim bembeyaz ama hiç suyla yıkamıyorum zaten yıkattırmazda patileri şuan kirli kediniz kendini temizledikçe beyazlaşır ama eğer pati altındaki siyah benekleri soruyorsanız onlar geçmeyecek..kediniz kırma ve tatlı bir kedi..ayrıca whiskas marka mama almışsınız birdaha kullanmayın lütfen çok zararlı..kedinizle sağlıklı-mutlu ömürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 14:18   #3

bahçelievler

fotoğraf ilk bulduğum daki hali zaten, o gözler şimdi pırıl pırıl ağız burun pespembe . ama ben onu yıkamadan asla içime sinecek şekilde davranamayacağım için bir kereye mahsus yıkama düşüncesindeyim. wiskasa iyi dedilerde aldım ama royal canin adlı bir markaya yönelmeliyim sanırım araştırdığımda karşıma çıkan bu, baby cat olanımı alayım bilemedim. tırnak törpüsü ile ilgili petshopla görüştüm alacağım tarak top kulak temizleyici göz damlası ve tırmalama tahtası bu akşam alınıyor.

bildiğimiz sokak kedisi bu yani öylemi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 14:19   #4

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Miniğiniz hayırlı olsun çok güzel bir kedi.Benim kedim hiç kablo kemirmedi biraz da karakter olabilir belki diş değişikliğinde o da yanlış hatırlamıyorsam 4. ayda başlıyor sonra bırakır.Koltukları tırmalar tırmala tahtası alın internette çok çeşidi var ordan seçebilirisniz.Bebekliğinde tırmalama tahtasına alıştırın birde sanırım tırmalama tahtasının üzerine kedi otu döküyorlarmış daha kolay alışabilir.Bazı tırmala tahtaları yanında hediye veriyor.Tırmalamasını istemediğniz yereler çift taraflı koli bandı yapıştırın o zaman tırmalamaz zaten tahtaya da alışrsa yapar Bebekliğinde çok yaramaz oluyorlar belki biraz sabırlı olmanız gerekicek ama bu yaramazlıklar sevimli yaramazlıklar ama büyüyünce yanınızdan ayrılsın istemezsiniz.Üzerindeki pireleri tarakla temizleyebilirsinzi zaten damladan sonra ölüyorlar iç paraziti de dışkı yoluyla atarlar size zararı dokunmaz.En önemlis camlarınızdan sineklik yoksa atlar açık cam ve balkon kapısı bırakmayın.En meraklı oldukları aylar.Her yere girip çıkmak ister çok harektli ve seri oldukları için bazende bu istedikleri yapıyorlar.Bizim kedimiz bu aylarda klozete dahi düşmüştü.whiskas konusunda arkadaş uyarmış hiç önerilen bir mama değil.Bu sitede mama isimleri var araştırsanız bulursunuz.Kum olarak ben size Akkum veya Golden White önericem minik bir kedi olduğu için ince tanelisini seçebilirsiniz.Kedilerin cinseleri ve karekterleri farklı da olsa belirgin özellikleri var.Çok özgürler çok oyuncular inatçı oluyor ve itaat etmezler yani onlar isterse yaparlar.Tabi burda sizin yaklaşımınızda önemli sert davranışlar onları hırçınlaştırır kararlı bir ses tonuyla hayır derseniz zamanla hayırın anlamını bilir.Ama yasaklara karşıda çok direniyorlar.
Almakla çok çok iyi yapmışsınız onların verdiği mutluluk çok farklı eve canlılık ve neşe getiriyolar.Güle güle büyütün
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 14:37   #5

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

yıkamakta kararlıysanız eğer (önermiyorum çünkü gerek yok) mutlaka yıkadıktan sonra saç kurutma makinasıyla iyice tüylerini kurutun..çok çabuk hasta olup ciğerlerini üşütüyorlar ve sizinki kadar küçük bir kedi maalesef henüz tam manasıyla dirençli olmadığı için dayanamaz..zaman zaman gözlerde çapaklanma olabiliyor o yüzden dediğim şekilde temizlemeniz gerekebilir..mama konusunda marka adı vermem ne kadar doğru bilemiyorum..neticede herkesin alım gücü farklı ama whiskas önerilecek bir mama değil çok zararlı..royal canin babycat 34 sizin kediniz için uygun bir mama..sokak kedisi tanımlamasını sevmiyorum ben..sizin yavru kırmada olsa sonuçta anne-babası bir kedi ırkına mensup..bakın benim kedim cins diye tabir edilen van kedisi ve 3 yaşında sokağa atılmış..demek istediğim sokak kedisi yada cins kedi ona bakmak istemiyorsanız bunun pek bir önemi yok..ama gerçekten ömürlük yuva verebilecekseniz cinsinin hiçbir önemi yok..neticede hepsi aynı oyuncu,sevgi yumakları bu arada şunuda unutmayın..eğer bakmaya kesin kararlıysanız en az 15-20 sene sizinle olacağını hesaba katın..biraz bakarım büyüsün salarım derseniz ona en büyük kötülüğü yapmış olursunuz..ev yaşamına alışan bir kedi birdaha sokakta yapamaz..lütfen geçici değil, ömürlük sahiplenin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 14:54   #6

Malatyalee44 üyesinin avatarı

Malatya
Malatyalee44 Çevrimdışı

Benim kedim görmediği için ben yıkadıktan sonra kurutma makinasını açamıyorum çıldırıyor Ama havluya sarıyorum her bir tarafını kuruyana kadar içinde bekliyor. Zaten birdahaki yıla kadar da yıkamayı düşünmüyorum kış geliyor çünkü. Ve kediniz çok tatlı maşallah
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 15:04   #7

Malatya
Malatyalee44 Çevrimdışı

Ama yanlış anlamayın sadece 1 kere yıkadım zaten Oda bize daha yeni gelmişti köyden çok kirliydi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 15:08   #8

*AsiL* üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
*AsiL* Çevrimdışı

ilayda35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yıkamakta kararlıysanız eğer (önermiyorum çünkü gerek yok) mutlaka yıkadıktan sonra saç kurutma makinasıyla iyice tüylerini kurutun..çok çabuk hasta olup ciğerlerini üşütüyorlar ve sizinki kadar küçük bir kedi maalesef henüz tam manasıyla dirençli olmadığı için dayanamaz..zaman zaman gözlerde çapaklanma olabiliyor o yüzden dediğim şekilde temizlemeniz gerekebilir..mama konusunda marka adı vermem ne kadar doğru bilemiyorum..neticede herkesin alım gücü farklı ama whiskas önerilecek bir mama değil çok zararlı..royal canin babycat 34 sizin kediniz için uygun bir mama..sokak kedisi tanımlamasını sevmiyorum ben..sizin yavru kırmada olsa sonuçta anne-babası bir kedi ırkına mensup..bakın benim kedim cins diye tabir edilen van kedisi ve 3 yaşında sokağa atılmış..demek istediğim sokak kedisi yada cins kedi ona bakmak istemiyorsanız bunun pek bir önemi yok..ama gerçekten ömürlük yuva verebilecekseniz cinsinin hiçbir önemi yok..neticede hepsi aynı oyuncu,sevgi yumakları bu arada şunuda unutmayın..eğer bakmaya kesin kararlıysanız en az 15-20 sene sizinle olacağını hesaba katın..biraz bakarım büyüsün salarım derseniz ona en büyük kötülüğü yapmış olursunuz..ev yaşamına alışan bir kedi birdaha sokakta yapamaz..lütfen geçici değil, ömürlük sahiplenin.
arkadaş haklı arkadaşım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 16:17   #9

bahçelievler

Haklıyız zaten hepimiz inanılmaz sevip istediğim bir duygu bu zaten ama söylediklerinizden şunumu çıkarayım buldun aldın aşısını yaptın şişmdi bakacaksan bak bakmayacaksan sokağa bırak mı : ) 3 aylık sabiyi nasıl bırakırım sokağa vicdanımla geleceğim arasında seçim aşamasına geldim şu an bekar yaşıyorum ama hayat arkadaşım bunu olumlu görmeyebilir.çelişkide bu zaten. 1 günde alışılırmı ya bir yavruya zorda kalmaması için her türlü merhameti barındırıyorum. ilginize teşekkür ederim. umarım hep birlikte yaşarız pukii ile
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 16:25   #10

bahçelievler

birde hiç durmadan çıkan bir motor sesi var hırıltı da diyebilirim sağlıksal bir sorunmudur bu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 16:29   #11

İzmir
ilayda35 Çevrimdışı

yazdığımdan çıkarımınız bu mudur? bakacaksan bak yoksa sokağa bırak değil yazdığım..biraz bakıp sonra bırakırsanız ona kötülük olur..bu ilk kediniz..ama benim baktığım ilk kedi değil..evden sokağa bırakılanların ne denli zorluk çektiğini gördüm..çok tatlı şimdi bekarımda nasılsa kalsın arkadaş olur deyipte, 2 sene sonra evlendiğinizde hadi güle güle demek pek merhametli bir durum olmaz..eğer çelişkide iseniz ki bu ortada bence mantıklıca düşünün..eğer bakamayacaksınız iyi bir yuvaya sahiplendirin..o bahsettiğiniz motor sesi kedilerin mırlamasıdır..sizi sevdiğini ve durumundan memnun olduğunu gösterir..kediler hakkında herşeyi yeni öğreniyorsunuz..ileride tüy dökecek,yeri gelecek hastalanıp kusacak..bunlarada hazır mısınız..sadece hayat arkadaşınızın ona kabul edip etmemesini değil, ömrü boyunca ona bakabilir miyim diye iyice tartın.

Bu konu en son " 21-09-12 " tarihinde saat 16:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 16:33   #12

Malatya
Malatyalee44 Çevrimdışı

ilayda haklı bence. O sadece uyarıyor sizi yargılamıyor. Eğer tam bakacaksan yani ömrünün sonuna kadar onu terketmeyeceksen al bak besle evinde. Ama 2-3 yıl sonra bir sorun nedeniyle geri sokağa bırakacaksan hiç alma geri bırak. Çünkü kediler ev hayatına alışırlarsa sokakta yaşamaları imkansız. Ya araba çarpar ya diğer kediler tarafından hırpalanır ya da insanlara yaklaşmak ister biri bir tekme atar allah korusun. Yani diyeceğim şu ki kediye iyilik edeyim derken kötülük etmiş olursun Yanlış anlama yani
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 16:58   #13

bahçelievler

hiç yokken sokakta bulduğum bir kedi ile ilgili bir çözüm yolu arıyorken bu şekilde direk kedi alıp besleyip sıkılınca atan insan muammelesi görmek can sıksada asıl niyetiniz olanı bildiğim için saygı duymaya devam ediyorum sizlere. durumun zaten farkındayım ve şu anda yapabileceğim en iyi şeyi yapmak için mücadele ediyorum..

ayrıca böyle bir şey buldum sizinde faydalanabileceğinizi düşünüyorum. malum kedi evde yalnız yaşıyor
Bunu Bugün Öğrendim: 436 - Webcam'iniz ile evinizi izleyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 17:05   #14

Malatya
Malatyalee44 Çevrimdışı

Biz size kötü birşey söylemedikki İlk kediniz diye birazcık bilgilendirmek istedik sadece Sana hayvanlara oyuncak gibi davranan insan muameleside yapmıyoruz. Yani sadece amaç bilgilendirmekti. Ve paylaştığınız şey için sağolun ama ben sürekli evdeyim dışarıya çıkmıyorum gerek yok böyle şeylere benim için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-12, 18:18   #15

libelül üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
libelül Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ağlamış ki kızım dayanamadım ki ben ( Cinsi Nedir ki )

Tayfun Kazancı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
birde asıl önemli konu huyunu bilmem açısından kedinin CİNSİ nedir acaba kedi türleri sayfasından fotoğraflara bakıyor ama anlamıyorum. yardımlarını bekliyorum ki
Bence kedinizde kesinlikle bir Van kedisi çizgisi var, yüz hatları, alnındaki sarı lekeler, tüm gövde beyaz, kuyruk sarı ... belki bir şeyler karışmıştır ama yine de Van...

Kedi Irkları - Van Kedisi - Alman Kurdu, Köpek Eğitimi, Köpek Pansiyonu, Köpek Çiftliği
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları