Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 27-07-11, 17:22   #31

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: yumak tam bir canavar :((

yumaak tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedilerin bir çok dönemi vardır 4. ayına kadar dişleri kaşınır azıcık daha idare et
şuan 3,5 aylık bencede dişleri kaşınıyor.sanırım ıssırması azıcık daha sabretmekle bitmeyecek 5.ayına doğru öndeki sivri dişleri dökecekmiş yenileri çıkacak o zamanda devam edecek yaşını alana kadar devam edebilir.kemirip bıraksa tamam ama baya dişleri geçiriyor benimki iz yapıyor bazen kanatıyor tek korkum buna alışıp yıllarca devam ettirmesi.yabancılara daha kötü vahşi benim kız kendini sevdirmiyor tıslıyor çok fena asi.ben onu her şekilde seviyorum ıssırsada kalbimde yeri.sevmeye gelen çocuklara bişey yapmasından da korkuyorum bir tedbir varsa bu huyuna azaltması için onu araştırıyorum.dışarıdan gelen misafirlerime çok saldırgan bir kenarda korkup izlemiyor saklana saklana üstlerine atlıyor kovalıyor tıslıyor sonrada ıssırıp tırmıklıyor bende şaşkınlıkla gülüyorum çokmu yüz verdim acaba.bu beslediğim 2. kedi diğerinde bu huy yoktu herkeze kendini sevdirirdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-11, 17:26   #32

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

sezyaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim kedim dişi ama sizinkinden daha kötü yapıyor.Koltukta oturuyorum elim koltuktan sarkıyor.Odanın sonundan başlıyor hızını alıyor elime doğru zıplıyor.Oyun olsa iyi bide kulaklarını arkaya yatırıyor çok kızıyor biz birşey yapmadan.
Bazen de ayaklarımın yorganın altından çıkmasını bekliyor.Çıkarsa saldırıyor,çıkmazsa üstümde tepiniyor.
Çoğu zaman da ayaklarım yerde otururken koltukların aralarına saklanıp aniden çıkıyor ve ayağıma saldırıyor.Ayak parmaklarımı ısırıyor.Bunu yaparken de sinirleniyor.Ayaklarımı çekiyorum.Bu sefer de koltuktan koltuğa atlıyor.Ne yapıcam bu kediyle.Kıyamıyorum da cadı kız
aynı benim kız acaba dişilerdemi var bu saldırganlık kulaklar geriye kuyruk bükülüyor tüğler dik dik.hadi benle oyun oynamak için yapıyor desem eve gelene gidene de yapıyor canavarlığınısizinkide yabancılara tıslıyormu ayrıca onlarıda tırmalayıp ıssırıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-11, 12:32   #33

Rübli_2010 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Rübli_2010 Çevrimdışı

naughty34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende vete ıssırıyor dedim o da aynısını söyledi.annesi öyle taşırmış ensesi ağrımıyormuş gerçekten tutunca kımıldayamıyor fakat tüm tırnaklarını açıp bağırıyor benim kızım havaya bile kaldırmıyorum.banada vet enseden tut hayır yapma diyerek patilerine yavaşça vur dedi.ama tırnak çıkarıyor öyle yaptığımda.başka naparız bilmem büyüdüğünde halim perişan.insanlar içinde psikopat gibi geziyorum kollarım çizik çizik.
benim Oğlanda ameliyattan sonra huyları değişmeye başladı, bi süredir bacaklar ve kollar, eller cizik icinde kaldık, acısını cekdim ama napalım, dayanacaz bunlara, sonucda bir hastalık, rahatsızlık gecirenler var ve piskolojleri değişiyor, belli bir süre (belki Kedinin karakterine, huylarına bağlı) gözetlemek gerekir bence, bir süre sonra bırakır bu huylarını umuyorum, mesela bizimkinde yaklaşık 3 ay olucak ve 3 haftadırda eskisi gibide olmasa önüne yanına eski oynadığı oyuncakları verdim, odasında da mevcutt, saldırmıyor bacaklara veya kollara, onlarla meşgul olduğu icin, ne zaman hamle yapmaya kalkıyor, bi adım geri gidin, bende işe yarıyor bazen yeterki oyalansın bişeylerle oyuncaklarla özellikle (bence)
ayrıca ona bi tane tavşan bebek (yumuşak) koydum yanına, sinirli hallerine girdiğinde gidiyo onu tekmeliyo mesela, stressini bende gelip atıcağına, onda atıyor galiba yamuk yumuk kalıyo tavşan napalım artık, ben böyle atlatıyorum şuan bu zamanları, veterinerimizinde dediği buydu, şuan icin yapıcak benim başka şey yok onun icin,

bacağından ameliyat olduğundan dolayı, biraz agresif ve sinirliolmaya başladı, normal dediler, düzelir ama umarız ilerde, atlatıcaz umarız bu günleri sizede kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-11, 12:34   #34

Rübli_2010 Çevrimdışı

aynı benim kız acaba dişilerdemi var bu saldırganlık kulaklar geriye kuyruk bükülüyor tüğler dik dik.hadi benle oyun oynamak için yapıyor desem eve gelene gidene de yapıyor canavarlığınısizinkide yabancılara tıslıyormu ayrıca onlarıda tırmalayıp ıssırıyor.
vaaooww benim oğlanda ALLAHdan böyle bir huyu yok (şükür), ancak gelenleri kokluyor, sırnaşıyor, ondan sonra oyunlarına başlıyor, biraz agresiv olsa gerek ama kacıyoruz bazende gitsin oyuncaklarına saldırsın kolay gelsin size kızınızla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-11, 14:23   #35

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

Rübli_2010 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim Oğlanda ameliyattan sonra huyları değişmeye başladı, bi süredir bacaklar ve kollar, eller cizik icinde kaldık, acısını cekdim ama napalım, dayanacaz bunlara, sonucda bir hastalık, rahatsızlık gecirenler var ve piskolojleri değişiyor, belli bir süre (belki Kedinin karakterine, huylarına bağlı) gözetlemek gerekir bence, bir süre sonra bırakır bu huylarını umuyorum, mesela bizimkinde yaklaşık 3 ay olucak ve 3 haftadırda eskisi gibide olmasa önüne yanına eski oynadığı oyuncakları verdim, odasında da mevcutt, saldırmıyor bacaklara veya kollara, onlarla meşgul olduğu icin, ne zaman hamle yapmaya kalkıyor, bi adım geri gidin, bende işe yarıyor bazen yeterki oyalansın bişeylerle oyuncaklarla özellikle (bence)
ayrıca ona bi tane tavşan bebek (yumuşak) koydum yanına, sinirli hallerine girdiğinde gidiyo onu tekmeliyo mesela, stressini bende gelip atıcağına, onda atıyor galiba yamuk yumuk kalıyo tavşan napalım artık, ben böyle atlatıyorum şuan bu zamanları, veterinerimizinde dediği buydu, şuan icin yapıcak benim başka şey yok onun icin,

bacağından ameliyat olduğundan dolayı, biraz agresif ve sinirliolmaya başladı, normal dediler, düzelir ama umarız ilerde, atlatıcaz umarız bu günleri sizede kolay gelsin
çok geçmiş olsun ufaklığa umarım düzelmiştir bacağı.. ben kızımı bi şekilde oyalıyorum bizde de bol miktarda oyuncak mevcut kendisi hepimize yetiyor.delirmiş zamanlarında bazende ben sevmek istediğim için saldırıyor çok tatlı görünüyor napımm dayanamıyorum oynarken seviyorum banada olan oluyor öyle.tüğleri filan olmasa bazen bende onu ıssırmak istiyorum sanırım ikimizde saldırganız) oynarken oyuncakları sallayıp oynatayım diyorum oyuncak yerine omzuma koluma atlıyor.idare ediyorum şuan yeterki büyüdüğünde de devam etmesin bu saldırganlığına.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-11, 17:22   #36

seyfettin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

bizim seyfoda dis doneminde cok isirip duruyordu.ama simdi hic umurunda degil sedace onu israrla istemeden sevdigimizde yapiyor ama simdi kirlosunda dis donemi o da aynisini yapiyor.hep vurmadan cok bagirmadan ama kararli hayir isareti yapip soyluyorum.hayir i ogrendiklerini dusunuyorum ama tabii islerine gelmezse beni yine sallamiyorlar.

eve gelen misafire hic tislamadilar. ya gelen bir misafir ona kotu davranmistir ya da iclerinden birinin kedilerden gercekten hoslanmayan biri oldugunu anliyordur diye dusunuyorum.sana kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-11, 21:28   #37

Rübli_2010 Çevrimdışı

çok geçmiş olsun ufaklığa umarım düzelmiştir bacağı.. ben kızımı bi şekilde oyalıyorum bizde de bol miktarda oyuncak mevcut kendisi hepimize yetiyor.delirmiş zamanlarında bazende ben sevmek istediğim için saldırıyor çok tatlı görünüyor napımm dayanamıyorum oynarken seviyorum banada olan oluyor öyle.tüğleri filan olmasa bazen bende onu ıssırmak istiyorum sanırım ikimizde saldırganız) oynarken oyuncakları sallayıp oynatayım diyorum oyuncak yerine omzuma koluma atlıyor.idare ediyorum şuan yeterki büyüdüğünde de devam etmesin bu saldırganlığına.
teşekkürler ama düzelmesi biraz zor, cünkü vida ve pin var şuan bacağında, eskisi gibi zıplamak yasak artık ona farkında zaten, onagörede hareket ediyo artık kerata, elimden geldiğincede yardımcı olmaya çalışıyorum ona, yeterki rahat etsin hareket ederken, ama koşmasında yardım edemiyorum napalım, veteriner dedi, bişey olmaz artık, iyicene kaynaşmıştır artık zaten, sorun yok şuan icin, saldırgan tavırları oyuncaklarından çıkarsın yeter ki (yeri gelince tabi )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 02:56   #38

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

Rübli_2010 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkürler ama düzelmesi biraz zor, cünkü vida ve pin var şuan bacağında, eskisi gibi zıplamak yasak artık ona farkında zaten, onagörede hareket ediyo artık kerata, elimden geldiğincede yardımcı olmaya çalışıyorum ona, yeterki rahat etsin hareket ederken, ama koşmasında yardım edemiyorum napalım, veteriner dedi, bişey olmaz artık, iyicene kaynaşmıştır artık zaten, sorun yok şuan icin, saldırgan tavırları oyuncaklarından çıkarsın yeter ki (yeri gelince tabi )
profilde resimlerinize de baktım üzüldüm.tam olarak noldu bacağına vida filan kullanmışlar size geldikten sonra bir kazamı geçirdi.eskisi gibi olamayacak diyorsunuz yinede şükür ki kendini idare edebiliyor değilmi koşabilecekmi zamanlada,tüğleri çıktımı rüblinin.Allah şifa versin uzun ömür versin çok da sevimli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 03:05   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

seyfettin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bizim seyfoda dis doneminde cok isirip duruyordu.ama simdi hic umurunda degil sedace onu israrla istemeden sevdigimizde yapiyor ama simdi kirlosunda dis donemi o da aynisini yapiyor.hep vurmadan cok bagirmadan ama kararli hayir isareti yapip soyluyorum.hayir i ogrendiklerini dusunuyorum ama tabii islerine gelmezse beni yine sallamiyorlar.

eve gelen misafire hic tislamadilar. ya gelen bir misafir ona kotu davranmistir ya da iclerinden birinin kedilerden gercekten hoslanmayan biri oldugunu anliyordur diye dusunuyorum.sana kolay gelsin
saolun hayırdan ısrarla anlamıyor gözüme baka baka yapıyor.ben elinden bişeyi alırsam defalrca tekrarlıyor evde hükümdarlık kurmuş durumda.annem ve ben dışında hatta babama dair herkeze tıslıyor erkek kız çocuk veteriner herkeze sevene sevmeyene.korkutuyor herkezi bilmem belki böyle olması iyidir herkeze de kendini sevdirseydi kıskanabilirdim beni koruyup sahipleniyor,veteriner kıskançlık yapıyor olabileceğinide söyledi.tabi vetimizde ıssırık ve tırmıktan nasibini aldı.kız arkadaşlarım kalmaya gelmişti gece sen gir pikenin altına bacaklarını ıssır gece gece çığlık sesleri kabus gibi ama,yükseğe çıkıyor kızlar o da saklanıp atlamaya devam odama kilitleyene kadar.arada böyle beni rezil etsede herkeze kendini sevdirmesinide istemezdim.
bu arada kirloşun durumu nasıl oldu düzeldimi yanlış hatırlamıyorsam bacaklarından rahatsızdı bir süre sonra düzelebilecekti.seyfoyla da alıştılar değilmi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 20:30   #40

seyfettin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

valla kirlosun durumu muamma.bacaklarini cok guzel cekiyor,itiyor ,agrili uyaranlara yanit var hatta ayaklarinin uzerinde ziplamaya bile calisiyor.ayaklarinin uzerine koydugumuzda ya da kendi aciyi tutturup ayaga kalktiginda 3-5metre yuruyor taki seyfonun ardindan kosmaya baslayana kadar.hemen arka bacaklari iptal ediyor ve surunerek simsek modunda kosuyor.tabii vucut yerde surundigu icin sanirim omurlarda da bir egrilik olusuyor.sanki onun derdi arka bacaklarini kullanamamak degil kullanmamak.hic eksikligini hissetmiyor sanirim.seyfo ona o seyfoya alisti ama suan bile deli gibi kavga ediyorlar.kiz deli gibi onu isirmaya calisiyor seyfo da ondan kurtulma derdinde.allah sonumuzu hayir etsin demekten baska care yok sanirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 23:57   #41

Rübli_2010 Çevrimdışı

profilde resimlerinize de baktım üzüldüm.tam olarak noldu bacağına vida filan kullanmışlar size geldikten sonra bir kazamı geçirdi.eskisi gibi olamayacak diyorsunuz yinede şükür ki kendini idare edebiliyor değilmi koşabilecekmi zamanlada,tüğleri çıktımı rüblinin.Allah şifa versin uzun ömür versin çok da sevimli.
Amin Amin çok teşekkür ederiz, elimden geldiğince hem ben evde hemde Veterinerimiz sağolsun bana yardımcı oluyor 7/24 ulaşabiliyorum kendisine, bişeyleri sormak için, valla Temmuz ayında tam yaşını doldurdu Oğlanım şimdi, bundan önce Nisan ayında bi akşam eve gelip Penceremi acdığımda arkamı döndüğümde hemen çıkmış oraya, dışardaki mermer kenarına gidip (herhalde göremedim) dönme icin muhtemelen dengesini kaybetti 4. kattan beton zemine 4 ayak üstünde düşdü gece saat 23:00 civarındaydı, Pencere bakdığımda aşağadan sesler geliyodu, bakdım ordan bana sesleniyo, hemen kutuyu alıp kapıcıya gidip benle gelsin diye, koşdum yanına, orda duruyodu, ağızından kan gelip, ona yavaşca korkutmadan yaklaşdım, yavaşca koltuk altlarından tutup hemen kutusuna koyup taksi çağırdım, buarada sadece hafifce kan geliyodu ağızından, ama ağlıyodu sanırım
Veterinere haber verdim, hemen gittik muayene olmaya, filmler cekildi, 3 tane kırık çıkdı röntgen filminde, ufakdan bir ic kanamasıda vardı, hemen serum verdiler ayrıca, bi tanede iğne yapıldı, biraz olsun acıları dinsin diye, ama hemen ameliyat ettiremedik, 2 gün sonra götürdüm onu sabah saatlerinde, onlarda 4 kişi ile birlikde Fakülteye götürdüler, dedim onlara ne yaparsanız yapın, kurtarın onu mutlaka, para umrumda değil şuan günlerce ağladım çalışamadım, çocuğum gibiymiş üzüldüm ona o geceden sonra, kabuslar başladı, hop yattım hop kalkdım, süreli bilgi aldım Veterinerden, neyse fazla uzatmicam artık, hatırlamak istermiyorum cünkü şükür ki ameliyatı iyi gecdi, 2 gün daha Veterinerde kaldı gözetimde ameliyattan sonra, sonra eve alabildim onu sevindim tabi, bazı ev eşyalarını kaldırdım, odasını değiştirdim, yüksekliye tenezül edip çıkmasın diye, uykularımı feda ettim, gece gündüz, iş saatlerimden izinler istedim, veya yalanlar uydurup işe gitmedim ki yanında gözümn önünde olsun diye, kız kardeşim sağolsun yurt dışından özel yaş kuru mamalar getirtti yeterki yesin diye, tüğleride dökülmeye kısalmaya başladı tabi, şimdi şükür halimize diyorum, Veterinerinde benimde emeklerimle birlikde mutlu huzurlu olmasını yapmaya çalışıyorum onun için, bacağındaki olayı anımsamasın diye oyalanıyorum onunla, oraya buraya yürüyoruz biraz, bazende koşuyo şimdi ama kendisine ediyo tabi, ağırı sızı yok onda şimdilik ki, halinden belli mutlu huzurlu olduğu Veteriner amcamızada Hediye aldım nolur nolmaz
işde durumlar böyle mutluyuz şimdi onla eskisi gibi, bazen muzurluk ediyo ama ben görmezden geliyorum napiyim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:37   #42

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

neler yaşamışsınız çok çok geçmiş olsun görünmez kaza gerçekten bebek gibiler göz önünden ayırmamak lazım bizim kızda cam önünde geziyor.Allah hepsini korusun.neyseki sizin gibi sahibi var.yaşananlara rağmen hayata sarılmış direnmiş o da gerçekten çok şükür.okurken bile içim acıdı çokta sevimli baktım resimlerinize.ben bir önceki kedimi kaybettim evden kaçtı dönmedi bazen düşünüyorum acaba ölümümü yaklaşmıştı görmemizi istemedi 8 yaşındaydı ama hala unutulmadı çok sevip bağlanıyoruz.gerçekten iyileşmesine ve mutlu olmanıza sevindim zor kısmı atlatmışsınız tekrar geçmiş olsun.aranızdaki bağ çok güçlüdür o da farkındadır zaten hemen sizden yardım istemiş.benim kız yanlışlıkla şimarırken bi yerden düşse içim acıyor.mutlu günlerinizin devam etmesi ve uzun sürmesi dileğiyle..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 10:45   #43

Rübli_2010 Çevrimdışı

neler yaşamışsınız çok çok geçmiş olsun görünmez kaza gerçekten bebek gibiler göz önünden ayırmamak lazım bizim kızda cam önünde geziyor.Allah hepsini korusun.neyseki sizin gibi sahibi var.yaşananlara rağmen hayata sarılmış direnmiş o da gerçekten çok şükür.okurken bile içim acıdı çokta sevimli baktım resimlerinize.ben bir önceki kedimi kaybettim evden kaçtı dönmedi bazen düşünüyorum acaba ölümümü yaklaşmıştı görmemizi istemedi 8 yaşındaydı ama hala unutulmadı çok sevip bağlanıyoruz.gerçekten iyileşmesine ve mutlu olmanıza sevindim zor kısmı atlatmışsınız tekrar geçmiş olsun.aranızdaki bağ çok güçlüdür o da farkındadır zaten hemen sizden yardım istemiş.benim kız yanlışlıkla şimarırken bi yerden düşse içim acıyor.mutlu günlerinizin devam etmesi ve uzun sürmesi dileğiyle..
teşekkür ederiz naughty34, elimden geleni yapıyorum(z) mutlu olması için, onuda mutlu huzurlu görürsem, bende mutluyum amin amin diyorum inşallah uzun yıllar birlikde kalırız, buda bizim elimizde ama İnsanların cabası, uğraşı ömürler versin onlara inşallah, sizlerede mutlu günler dileriz
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları