Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 01-11-13, 18:58   #1

İstanbul (Anadolu Yakası)
asardohan Çevrimdışı
Varsayılan Yeni kedim beni sanırım hiç sevmeyecek.

Öncelikle merhaba. Çok araştırdım çok okudum fakat bir çözüm bulamadım.

15 gün önce iki buçuk yaşında chinchilla cinsi dişi kısırlaştırılmamış kedi aldım çok tatlı. Kedim ilk üç gün uyum ve alışma sorunu yaşadığı için kaçıp saklanıp durdu. şimdi yatacağı yeri vs iyi biliyor. Fakat çağırınca gelmiyor hiç bakmıyor takmıyor bile dün de bağırmıştım baştan güzel alışsın diye sanırım yanlış yaptım. Yeni alışmaya başlamışken tamamen küstü ve şu an hiç takmıyor beni yokmuşum gibi hareket edip sevmeye çalışırken bazen kaçıyor bazen sevdiriyor ama bana öperken ısırcakmışım gibi davranıyor .

Lütfen yarım edin iki gündür çok üzgünüm bunu nasıl düzeltebilirim. Ödül şekeri dahi aldım bi iki yaladı hiç bana mısın demiyor. Maması sütü her zaman önünde ama bir türlü bağlanamadık.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 12:36   #2

asardohan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yeni kedim beni sanırım hiç sevmeyecek.

Lütfen yardımcı olur musunuz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 13:14   #3

pamukkedi üyesinin avatarı

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Öncelikle bu size 3. msj atmaya çalışmam . Hep uzun uzun yazıyorun ama gönderilmiyor :/
O yüzden kısa yazıcağım . Öncelikle bende kedimi yavruluktan almadığım için sıkıntı yaşadım . Benle hiç oynamıyor , yanımıza gelmiyordu . Meğer hamileymiş . Aldıktan 1 buçuk ay sonra doğum yaptı . Bende bazı nedenlerden dolayı teyzeme bıraktım. buçuk ay sonra yine yabancılık çekiti . Ama şimdi bizimle oynuyor kendini sevdirmek için şebeklikler yapıyor
Sizin kedinize gelelim . Öncelikle size güvenmesi gerek . Onu sevmek için kovalamyın . Korkar sadece . Mamasının bitmesini fırsat edinin . YAvaşça yaklaşarak yavaşca mamsını koyun . Çok az önüne yitin ( 2-3 cm ) Eğer yerse sorun yoktur . ve ordan yavaşca uzaklaşın . Bunu ikinci yapışınızda ona konuşarak ve yavaşca verin ( Nam nam , Mama kızım , cici kedim , akıllı kedim ) vb. Açık bir yerde uyuya kalmışsa yavaşca üstünü örtün . ikinci yapışında biraz kulak arkalalaın ve çennesinin altını sevin . Fazla abartmayı uykusundan olur
Bu işlemleri geçince ona bir yatak hazrlayın . Ora yatması içi yatağı gösterin . Eğer bunu yaparsa ödül mamaları verin biraz sevin Size alışıp kendini eskisine göre daha fazla sevdiriyorsa onla oyun oynayın . Oyuncak alabilirisiniz . Yada iple oynatın . Dikkatini daha çok çekmesi için ipin ucuna makarna bağlayın . Sizle oynarsa ona yine ödül verin sevin Buna benzer şeyler yapın . Eminin 2-3 ay sonra sizi seven sizinle oynıyan kedi haline gelicekitr . Sadece biraz zaman
Daha uzun yazmak isterdim ama yoruldum :/ Her yazmamda internet gitti . Yazım yanlışım olabilir biraz sinirlendim Ama size alışıcaktır yavru olmadığı için alışması daha zor olur . Bide size tavsiyem eviniz bahçeliyse kedinizi dışarı göndermeyin çünkü size sadece yemek yemek için gelebilir .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 16:42   #4

asardohan Çevrimdışı

Öncelikle yardımınız ve çok uğraşınız için teşekkür ederim. Umarım benim mesajım gönderilir dediklerinizi çok iyi anladım zamanla alışır ama benim de ona sevgimi göstermem gerekiyor sanırım. Bİr de benim kedim de kısır değil umarım hamile değildir sürekli uyuyor genellikle uyuyor yani ismini değiştirdik gece gündüz yanında sayıklıyorum ama hiç bir de bazen gelip sevdiriyor günde 10 dk onun harici hiç takmıyor bile konuyu şuraya getirmek istiyorum sizde de böyle durumlar var mıydı zamanla mı alışır zaten yatağına biraz alışmış durumda genelde tekli koltuğu var orda yatıyor ama mamasını ve sütünü hiç eksik etmiyorum geldiği yerde çuvalla mama alıp veriyolarmış orta kalite ben royal canin yediriyorum ve acayip bi şekilde yiyor ama tabağı biraz bitse hemen dolduruyorum ödül şekeri aldım fakat bana mısın demiyor bi gün çok güzel yalaya yalaya yedi ama genelde karnı tok oluyor sanırım ve yemiyor mamasını alıp belirli zaman aralıklarında da vermek istemiyorum yol gösteririseniz lütfen çok sevinir mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 20:28   #5

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

O size alışır aynısı banada oldu ona elinizi yavaşca burnuna yaklaş o koklasın sonra koltuğa geçin sonra tekrar gidip sevin ve sonrada ödül maması verin ama yacru ise size alısşacaktır merak etmeyin yavru kediler genelde öledirlerpwk yüz vermezler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 21:03   #6

asardohan Çevrimdışı

Umarım alışır ama yavru değil benim kedim iki buçuk yaşında pofuduk bol tüylü garfield gibi bi şey
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 23:15   #7

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Bu yazdıklarımı uyarı niteliğinde yazıyorum, üstünüze alınmayın.
Kediniz hayırlı olsun, umarım ona mutlu bir ortam sağlarsınız diyerek başlayayım.
Kediler kasıtlı olarak bir kabahat işlemez, karşılığında ona bağırsanız da anlamaz. Bu hatayı siz yapmışsınız, şimdi yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz zaten, bu konuda tecrübe edinmişsiniz.
*Kedinizin alışması için belirli bir süre gerekli.
*Kedi size alıştığında bile, her çağırdığınızda gelmez. Kediler köpekler gibi değildir, işlerine gelirse gelirler, keyifleri istemezse kıpırdamazlar bile.
*Kediler şekeri tadamazlar. Şekerin tadı onlar için bir şey ifade etmez. Ve kedilerinize mümkünse şeker vermeyin.
*Üstüme vazife değil belki, ancak onlar için üretilmeyen sütleri vermeyin. İshal olabiliyorlar diye okudum.
Umarım yardımcı olmuşumdur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 23:18   #8

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Hailey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu yazdıklarımı uyarı niteliğinde yazıyorum, üstünüze alınmayın.
Kediniz hayırlı olsun, umarım ona mutlu bir ortam sağlarsınız diyerek başlayayım.
Kediler kasıtlı olarak bir kabahat işlemez, karşılığında ona bağırsanız da anlamaz. Bu hatayı siz yapmışsınız, şimdi yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz zaten, bu konuda tecrübe edinmişsiniz.
*Kedinizin alışması için belirli bir süre gerekli.
*Kedi size alıştığında bile, her çağırdığınızda gelmez. Kediler köpekler gibi değildir, işlerine gelirse gelirler, keyifleri istemezse kıpırdamazlar bile.
*Kediler şekeri tadamazlar. Şekerin tadı onlar için bir şey ifade etmez. Ve kedilerinize mümkünse şeker vermeyin.
*Üstüme vazife değil belki, ancak onlar için üretilmeyen sütleri vermeyin. İshal olabiliyorlar diye okudum.
Umarım yardımcı olmuşumdur.
evt doğru ishal olabirler ama çok abartırsak olurlar . Light süt verebilirsiniz demişti bize veterinerimiz . YAvru ise sulandırın demişti .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-13, 23:29   #9

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

asardohan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle yardımınız ve çok uğraşınız için teşekkür ederim. Umarım benim mesajım gönderilir dediklerinizi çok iyi anladım zamanla alışır ama benim de ona sevgimi göstermem gerekiyor sanırım. Bİr de benim kedim de kısır değil umarım hamile değildir sürekli uyuyor genellikle uyuyor yani ismini değiştirdik gece gündüz yanında sayıklıyorum ama hiç bir de bazen gelip sevdiriyor günde 10 dk onun harici hiç takmıyor bile konuyu şuraya getirmek istiyorum sizde de böyle durumlar var mıydı zamanla mı alışır zaten yatağına biraz alışmış durumda genelde tekli koltuğu var orda yatıyor ama mamasını ve sütünü hiç eksik etmiyorum geldiği yerde çuvalla mama alıp veriyolarmış orta kalite ben royal canin yediriyorum ve acayip bi şekilde yiyor ama tabağı biraz bitse hemen dolduruyorum ödül şekeri aldım fakat bana mısın demiyor bi gün çok güzel yalaya yalaya yedi ama genelde karnı tok oluyor sanırım ve yemiyor mamasını alıp belirli zaman aralıklarında da vermek istemiyorum yol gösteririseniz lütfen çok sevinir mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
KEdinizi tanıdktan mı aldınız . veriş nedenleri neydi ? İsmii değiştirmişsin ? Alışması zaman alıcaktır Mamsını fazla doldurmayın . Elbete size gelip mama istiycektir . YAda size vermeniz için takip edicektir . Miyavlayınca onu konuşarak sevin İlgilendiğini anlıyıcak sizi sevicekitr Biraz daha düşünüp yazı yazıcam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 00:18   #10

asardohan Çevrimdışı

Hailey için teşekkür ederim umarım en güzel yuvası bi ömür benim yanım olur, tabi ki bağırmamam gerekirdi azarlamadım da zaten yine burda okumuştum sanırım hayır komutu ile iki üç defa tekrarladım mutfak tezgahına çıkmaması gerektiğini bunu bi süre sonra anladıklarını o da korktu ve kaçıcak yer aradı. Bir de şekeri tadamazlar diye bir şey yok tabi ki tadabilirler sadece dillerindeki tatma oranı düşük olduğu için köpek yada insanların tad aldığı kadarını alamazlar.. Şekeri akşam verdim tekrar açken gayet güzel lolipop gibi yalana yalana yedi bi süre..

Ailevi sebeplerden ötürü olduğunu söylediler tanıdığım insanlar değildi internet aracılığı ile ama üç güne bir arayıp sorarlar ne yapıyor iyi mi diye.. kedim benden önce üç aydır eski sahibindeymiş ama ondan öncesi biraz karışık anlattılar kafeste vs beslenmiş ki eski ismine bile alıştığından emin değilim. şu an korkmuyor sevdiriyor kendini fakat iki tane yavru kedi büyüttüm eski evimizin bahçesinde bu biraz daha eve kapanık olduğu için daha doğrusu hem eve kapanık hem içine kapanık doğru düzgün miyavlamıyor bile geldiği ilk hafta nerdeyse her gün gözleri yaşlıydı ( ağlarlar mı o konu da muamma ) alışmamasından korkuyorum yada bi an önce alışması için yardım istedim.. Pamukkedi bekliyorum cevabınızı sağolun

İlginiz ve yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 08:30   #11

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Şeker, hayvanlar için zararlı olabilir, diye ekledim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 16:02   #12

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

asardohan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hailey için teşekkür ederim umarım en güzel yuvası bi ömür benim yanım olur, tabi ki bağırmamam gerekirdi azarlamadım da zaten yine burda okumuştum sanırım hayır komutu ile iki üç defa tekrarladım mutfak tezgahına çıkmaması gerektiğini bunu bi süre sonra anladıklarını o da korktu ve kaçıcak yer aradı. Bir de şekeri tadamazlar diye bir şey yok tabi ki tadabilirler sadece dillerindeki tatma oranı düşük olduğu için köpek yada insanların tad aldığı kadarını alamazlar.. Şekeri akşam verdim tekrar açken gayet güzel lolipop gibi yalana yalana yedi bi süre..

Ailevi sebeplerden ötürü olduğunu söylediler tanıdığım insanlar değildi internet aracılığı ile ama üç güne bir arayıp sorarlar ne yapıyor iyi mi diye.. kedim benden önce üç aydır eski sahibindeymiş ama ondan öncesi biraz karışık anlattılar kafeste vs beslenmiş ki eski ismine bile alıştığından emin değilim. şu an korkmuyor sevdiriyor kendini fakat iki tane yavru kedi büyüttüm eski evimizin bahçesinde bu biraz daha eve kapanık olduğu için daha doğrusu hem eve kapanık hem içine kapanık doğru düzgün miyavlamıyor bile geldiği ilk hafta nerdeyse her gün gözleri yaşlıydı ( ağlarlar mı o konu da muamma ) alışmamasından korkuyorum yada bi an önce alışması için yardım istedim.. Pamukkedi bekliyorum cevabınızı sağolun

İlginiz ve yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim..
Sanırım kedinizin ilgiye ihtiyacı var Gözleri yaşlıysa akmış olabilir . Ağlarken miyavlarlar zaten . Biraz bebek ağlamsına benzer . Uzatarak miyav der. Pamuktan biliyorum . Sizden önceki sahibinde 3 ay kalmış . Ondan öncede kafeste bakmışlar sanırım doğru mu anlamışım ? . Eğer kafeste bakmışlarsa içine kapanık olması doğal . Çünkü özgürlüğü kısıtlanmış . Siz evde özgür bırakmanız bile onu şimdi mutlu eder . Eski sahibinde 3 ay kalmışsa sanıırm tam alışacakken size gelmiş . Daha fazla kalmadan size gelmesi daha ii olmuş çünkü onlara daha çok alışsaydı size alışması daha zor olurdu . MUtfak tezgahını çıkıyorsa onu hayır die uyarmanız doğru olmuş . PAmukta 1 hafta ede yanız kalmak zorunda kalmıştı . akşamları eve geince bizi görüyodu . Oda bu huyu edinmişti . Ama ben bir kaç defa kızdım oda korkup bir daha çıkmıyor . kedinizin yediği şeker tam olarak ne ? KEdilere özel bir şeker mi yoksa insanların yediği mi ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 16:33   #13

asardohan Çevrimdışı

Benim kedim normal zamanda miyavlamıyor zaten hiç o zaman ağlama değil sanırım onun ki sadece dışarı veterinere aşıya götürdüğmde çok miyavlamıştı. Bİr de yalnız kaldığında ben yanına gelince miyavlar sev der gibi. Evde heryer onun ama nankörlük yapıyor sanki biraz bana tam alışmadığı için elimden geleni yapıyorum ben. Mama ve yiyeceği balık olsun ciğer olsun eksik değil hatta fazlasıyla yiyor. Hayır diye uyardım ama sonuç çok kötü oldu işte anlattığım gibi.. Kedilere özel bi şekermiş petshoptan almıştım ismi de gimpet sticks.. genelde maması yanında olduğu için sözümü tuttuğunda vs onu ödüllendirmek için aldım ama sürekli tok miya o yüzden pek yediği söylenemez şekeri ama yediğinde de büyük bi iştahla yalaya yalaya yiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 18:40   #14

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Dışarı çıktığında bizimkilerde miyavıyor . Korkmuştur muhtemelen . Kediler için şekerse sorun yok o zaman . Şekeri ödül olarak verebilirsiniz ek besin yerine değil 2 gün vermeyin tadını unutsn özlesin biraz 2 gün sonra yaptığı olumlu davranışlara ödül olarak verin . Aferin kızım diyerek sevin ve az şeker verin . Verdğiniz ek besinleri elinizde vermenizi tavsiye edrim . Mama kabına koymayın . O zaman mamasından da sıkılır. Elinizde verirseniz onun ek besin olduğunu anlar .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 18:45   #15

asardohan Çevrimdışı

Bilgiler ve yardımınız için çok teşekkür ederim.. Dediklerinizi yapacağım. İlginiz için ayrıca teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları