Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 26-08-16, 18:12   #1

NicholaiHel Çevrimdışı
Varsayılan Yavru Kedimin Psikolojisi ?

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. 23 yaşında erkek üniversite öğrencisiyim. Ailemden ayrı arkadaşlarımla yaşıyoyorum. Yaklaşık 14 15 yaşına kadar evde kedi ve köpeklerle beraber büyüdüm. Çevremde beni sorsanız direk vereceği cevaplar hayvan sever olur. Daha önce evimde ayrıca balık,kaplumbağa,kuş,hamster ve tavşan besledim.

Arkadaşımın kedisi doğum yaptı ama daha sonra evden kaçtı. Arkadaşım kedileri sahiplendirmeye başladı ve ben de bi tanesini alıp bakmak istedim. 4 aylık şuan kedi. Evinde kedi bakan başka bir abim var ona sordum üç beş bişeyler öğrendim. Sabahtan öğlene kadar genelde derste oluyorum geldikten sonra en az yarım saat bi saat onunla vakit geçiriyorum odada. (Bu arada kedi sadece benim odamda dolaşıyor.) Gün içerisinde ev arkadaşlarımda en az 1 saat oyuncaklarıyla beraber oynuyorlar. Ayrıca 1 2 saat bütün evde gezmesine izin veriyoruz. Sevdiği yemeklerden de veriyorum günde mutlaka 1 öğün. Gece beraber yatıyoruz. Aslında o pek yatmıyor ilk başlarda daha sonra gelip yanıma yatıyor sabaha kadar beraber yatıyoruz sabah çok erken kalkıyor beni de kaldırıyor bu yüzden gün içerisinde 1 saat falan tekrar beraber uyuyoruz.

Açıkçası kedimle sürekli vakit geçirip oynamaya çalışıyorum. Normalde kardeşimin nefes alıp verişine bile uyanırım geceleri ama şimdi kedimle beraber uyumaya çalışıyorum. Ona karşı bi kez bağırdım kafasına çok hafif vurdum evimiz 5. kat sineklik var odanın camında ve şuan parçalandı parçalanacak. Mesele parçalanması değil kuş sinek vs görüyor atlıyor sinekliğe. Yırtılırsa aşağı düşme ihtimali var. Ondan uzaklaştırmaya çalışıyorum ama beceremedim.

Ama 2 3 gündür inanılmaz saldırgan oldu bana karşı. Uyurken ben gelip üstüme atlayıp ısırıyor. Pusuya yatıyor birden üzerime atlıyor. Sürekli ısırıyor ve benden kaçıyor. Sanki ona şiddet uygulamışım gibi. Hatta videolar varya kediler salatalıktan korkar böyle zıplar, bana saldırıyor kaçarken de o tarz zıplayıp kaçıyor. Bazen de inanılmaz uysal oluyor (bu aralar inanılmaz nadir. sadece uykusu gelince) gelip üstüme yatıyor sevdiriyor kendini. Bu arada kedim erkek. Ben almadan önce 2 tane parazit aşısı yapıldı. Ben daha veterinere götüremedim. Kısırlaştırma vs yok.

Şuan yardımlarınızı bekliyorum. Bana neden böyle saldırıyor. Oyun mu yapmak istiyor yoksa başka bir şey mi bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-16, 22:17   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
Venüss Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yavru Kedimin Psikolojisi ?

Kediniz daha çok küçük 4 aylık ve bu hareketlerinin nedeni sizinle oyun oynamak istemesi, tam deli çağında oyun oynamak için can attığı zamanlarda, gün içinde yalnız kaldığı zamanlarda enerjisini pek fazla atamadığı için siz gelince sizinle oynamak, enerjisini atmak istediği için bu hareketleri yapıyor. Kedimi 3 aylıkken sokaktan almıştım, aynı hareketleri bana da yapıyordu 6 aylık oldu hala hiçbir şey değişmedi :,) Oyun oynamak istediği zaman yine aynı şeyleri yapıyor. Lafı fazla uzattım, demek istediğim kediniz sizinle oyun oynama peşinde, kötü bir niyeti yok :,)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-16, 10:49   #3

NicholaiHel Çevrimdışı

Teşekkürler yorumunuz için. Bu sabah yine beraber uyandık çok sakin bi şekilde uysaldı. Sonra su içmeye gitti geldi. Pusuya yattı durup dururken üstüme atladı başladı saldırmaya Elimi kanattı. Acaba dişleri mi kaşınıyor diye düşündüm. Oyuncakları vs var ama onları ısırmıyor. Sadece elimi ısırıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-16, 09:26   #4

Haytaa Çevrimdışı

Benim 2 buçuk aylık erkek kedimde de aynı şey var. Şu an yanımda ve koluma saldırıp dişlerini geçiriyor. Size saldırdığı zaman ona peluş ya da lastik bir oyuncak verebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-16, 14:58   #5

Sibelandralf Çevrimdışı

Daha sonraları çok özleyeceksiniz bu hallerini. Bir yaşından sonra kendi kendine oynayacak sadece sevdirmek için gelicek yanınıza. Çok enerjik ve oyun oynamak istiyor. Ama arada sevdiği yemeklerden veriyorum derken? Belki çok enerji yapacak birşey veriyorsanız o yüzden de enerjisi normalin üstünde olabilir. O da sağlıklı değil. Cam konusunda da her oraya atladığında kızarak aşağıya alın ve yılmayın defalarca yaptığında onu yapmaması gerektiğini öğrenecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları