Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 11-11-13, 18:58   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Sheba'ya Kardeş Ikinci Kedi

Arkadaşlar,

Shbea'ya kardeş ikinci bir kedi çok istiyorum eşim istemiyor ama ben onu hallederim

Ama ben de iyice emin olmak istiyorum.

Birinci olarak Sheba 9,5 aylık ve çok oyuncu, kısırlaştırılmış dişi bir hanım.

Ona kardeş alırken cinsiyetin sizce önemi var mı? Ben koku bırakma sorunundan biraz korktuğum için dişiye daha sıcak bakıyorum. Ama birbirlerine alışmalarında vs cinsiyet fak eder mi?

İkinci olarak iki kedi daha iyi diyor herkes ya birbirlerine hiç alışmazlarsa diye bir ihtimal var mı? Öyle bir şey olursa tam kabus olur çünkü.

İki kedi olunca bizden koparlar her şeyi beraber mi yaparlar. Saçma gelebilir ama Sheba benim canım yeni kedimizde öyle olacak yani bizi dışlamalarını istemem

İki kedi neden bir kediden daha iyi tecrübeli arkadaşlar biraz açabilirler mi bu durumu?

Sokaktan bir can kurtarmayı çok istiyorum. Ayrıca Sheba'nın ne olursa olsun kendi türünden bir canlı ile bizimle olduğundan daha mutlu olabileceğini düşünüyorum

Ben bu konuda kafamdaki tüm soru işaretlerinden kurtulursam evimiz müsait, bütçemiz müsait, eşim ona yük olacak diye korkuyor sanırım onu hallederim. Kış döneminde evde bol vakit geçirebilirim o yüzden o alışma dönemlerini hallederim ayrı odalarda tutma yava yavaş alıştırma vd kısmını yani.

Ama tamamen emin olmam lazım. Görüş ve önerinerinizi bekliyorum.

Bir de bu evde ileri de ufak bri bebek olma ihtimali de var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-13, 21:17   #2

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Sheba'ya Kardeş Ikinci Kedi

ben derim ki, başka kedilerle iyi anlaşabilen, çocuklara uyumlu erkek ve yetişkin bir kedicik alın.
ikisini alıştırma konusunda sizden 'yapamadım' demenizi beklemiyorum çünkü iyi anlamda sanırsam çok takıntılısınız (sheba konusunda) üstesinden gelirsiniz, pes etme ihtimaliniz bile yok zaten Benelif' in konusunda gördüklerinizi uygularsanız aynı sonuca varabilirsiniz
dişi kediler evleri konusunda daha korumacıdır, belki alacağınız kediyi eş olarak kabul ederse hiç sorun olmaz.
iki kedi -ve daha fazlasına- sahip olanlar yorum yaparsa daha iyi olur tabii. benim öyle bir imkanım hiç yok şuan. kendi evime çıktığımda olacak inşallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 00:11   #3
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Sans Valeur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben derim ki, başka kedilerle iyi anlaşabilen, çocuklara uyumlu erkek ve yetişkin bir kedicik alın.
ikisini alıştırma konusunda sizden 'yapamadım' demenizi beklemiyorum çünkü iyi anlamda sanırsam çok takıntılısınız (sheba konusunda) üstesinden gelirsiniz, pes etme ihtimaliniz bile yok zaten Benelif' in konusunda gördüklerinizi uygularsanız aynı sonuca varabilirsiniz
dişi kediler evleri konusunda daha korumacıdır, belki alacağınız kediyi eş olarak kabul ederse hiç sorun olmaz.
iki kedi -ve daha fazlasına- sahip olanlar yorum yaparsa daha iyi olur tabii. benim öyle bir imkanım hiç yok şuan. kendi evime çıktığımda olacak inşallah.
teşekkürler. yok asla pes etmem ama eğer böyle bir şey mümkünse yani birbirlerine alışmama reddetme ben ne yapsam boş böyle bir risk varsa olayı baştan gözden geçirmem lazım.

Bir de garip kaçıcak ama gerçekten hiç bilmiyorum erkek kedi alırsam yetişkin kısırlaştırılmış ya da ben kısırlaştırsam sheba da dişi malum ikisi de kısırlaştırılmış olsa da çiftleşmeye falan çalışırlar mı ne biliyim yani çalışsalar ne olacakta bilemedim shebanın psikolojisi falan bozulmasın böyle bir şey mümkünse gerçi kısırlaştırılmış erkek kedi çiftleşme teşebbüsünde bulunmaz herhalde değil mi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 04:00   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
Missy Milk Çevrimdışı

İkinci bi kedi için gercekten çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim.
Evimde iki tane dişi kedim var. Gecen sene de gecici olarak başka bi dişi yavruya ev sahipliği yaptık. Benim hatam Missy 5 yasındayken ikinci yavruyu getirmek oldu. Dygusal olarak beni asla paylaşmadı. Ama eski oyuncu halinden direk olgun bi karaktere büründü. Benim ne ikinci kediye ne de misafir olana ilgi göstermeme izn vermedi. Ama oyunlarıda onunla oynamaya başladı. Bize olan ihtiyacı azaldı haliyle. Bunları yasının büyüklüğüne bağlıyorum. Eger daha küçükken bunu deneyimleseydi bu kadar tepki vermezdi.
Yine de evde ikinci kedi gercekten çok guzel bi deneyim. Sahiplendiğiniz yavrunun karakteri tamamen evdeki kedinizle beraber olusucak. Aralarında yas farkı fazla olmayacağı için de arkadas hatta kardeş gibi olacaklardır. Bu durumda sizden biraz uzaklaşabilir, ama uzaklaşmayabilir de. Bnimki bana daha çok bağlandı
İlerde evinize gelecek olan bebiş içinse hiç bi sorun olacağını sanmıyorum çunku kediler bebeklere her zaman özel davranıyorlar, aşıları da tam olduktan sonra hiç endişelenmeyin.
Bol şans, inş güzel bi deneyim olur sizin için.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 10:36   #5
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Missy Milk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İkinci bi kedi için gercekten çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim.
Evimde iki tane dişi kedim var. Gecen sene de gecici olarak başka bi dişi yavruya ev sahipliği yaptık. Benim hatam Missy 5 yasındayken ikinci yavruyu getirmek oldu. Dygusal olarak beni asla paylaşmadı. Ama eski oyuncu halinden direk olgun bi karaktere büründü. Benim ne ikinci kediye ne de misafir olana ilgi göstermeme izn vermedi. Ama oyunlarıda onunla oynamaya başladı. Bize olan ihtiyacı azaldı haliyle. Bunları yasının büyüklüğüne bağlıyorum. Eger daha küçükken bunu deneyimleseydi bu kadar tepki vermezdi.
Yine de evde ikinci kedi gercekten çok guzel bi deneyim. Sahiplendiğiniz yavrunun karakteri tamamen evdeki kedinizle beraber olusucak. Aralarında yas farkı fazla olmayacağı için de arkadas hatta kardeş gibi olacaklardır. Bu durumda sizden biraz uzaklaşabilir, ama uzaklaşmayabilir de. Bnimki bana daha çok bağlandı
İlerde evinize gelecek olan bebiş içinse hiç bi sorun olacağını sanmıyorum çunku kediler bebeklere her zaman özel davranıyorlar, aşıları da tam olduktan sonra hiç endişelenmeyin.
Bol şans, inş güzel bi deneyim olur sizin için.
Ben de eğer bunu yapacaksam Sheba iyice büyüyüp evin kraliçesi olmadan yapmalıyım diye düşünüyorum. Benim kardeşimle aramda 6 yaş var pek iyi olmuyor çok yaş farkı, olgunluk döneminde sıkıntı değil de çocukluk ilk gençlik döneminde uyumsuzluk oluyor

Siz de birazcık pişmanlık sezdim sanki

Çocuk konusunu 2 kedi için özellikle belirttim hadi bir kediyi daha rahat gözlem altında tutarsınız da 2 kedi biraz fala olabilir mi acaba diye, yoksa kedi olan evde çocuk olur mu acaba diye bir soru işareti yok kafamda.

Çok teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 10:42   #6

İstanbul (Anadolu Yakası)
reiki2002 Çevrimdışı

Benim de iki kedim var, ikisi de dişi ve gayet iyi anlaşıyorlar. Daha önce de 2 yetişkin kedim olmuştu ve birbirlerine alıştırmak korktugum kadar zor olmamıştı sizin de çok zorlanacagınızı sanmıyorum. Pıtırsonic in de anımsadıgım kadarı ile evinde 3 veya 4 kedisi var ve oldukça deneyimli bir arkadaş. Epeydir forumda paylaşımlarına rastlamıyorum ama ona da yazarsanız, sizinle deneyimlerini ve ne yapmanız gerektiğini paylaşacaktır.. sagolsun bana da her zaman, her konuda çok yardımcı oldu. Ayrıca 2 kedi 1 kediden her zaman daha iyidir. sheba için de çok iyi olur, kendi cinsinden bir arkadaş. kolay gelsin....

Bu konu en son " 12-11-13 " tarihinde saat 10:44 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: ek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 18:44   #7

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

sheba dişiyi kabullenirse ne mutlu. erkek kedi çiftleşmeye çalışabilir. yanlış bilinen bir şey var; erkek kediler kısır olsada çiftleşme isteği duyuyorlar, badem den biliyorum bence geç kalmayın. ama önünüzde bol seçenek olursa bu durumu değerlendirin. belki de önünüze muhtaç bir can çıkar kim bilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 18:51   #8
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

sheba dişiyi kabullenirse ne mutlu. erkek kedi çiftleşmeye çalışabilir. yanlış bilinen bir şey var; erkek kediler kısır olsada çiftleşme isteği duyuyorlar, badem den biliyorum bence geç kalmayın. ama önünüzde bol seçenek olursa bu durumu değerlendirin. belki de önünüze muhtaç bir can çıkar kim bilir...
O zaman dişi daha mantıklı. İş yerimin bulunduğu yerde tahminen 2 aylık yavrular var henüz anneleri ile takılıyorlar. Site de kedi sever bir site herkes besliyor sevgi gösteriyor, trafik yok, köpek vs yok o yüzden onlardan daha muhtaç durumdaki yavrulardan almak istiyorum ama eğer denk gelmezse onlardan birisini de alabilirim. Bakalım nasip kısmet.

Önümüzdeki hafta evlilik yıl dönümüzde bir gece Sheba'yı yalnız bırakacağız. Eşimde ben de vicdan azabı çekip aklımız evde olacak işte tam o anda eşime ikinci kedi şart diye konuyu açacağım tekrar. Nasıl fikir ama, süper zamanlama değil mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 19:46   #9

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

2 kedi bir kediden cok ama cok daha keyifli bunu gönül rahatligiyle söyleyebilirim yazcim
Masraf konusundada ikinci kedinin masrafi cok olmuyor.

Mavise sabah mama koyardik, ama cok yiyemedigi icin yarisini veriyorduk, diger yarisini aksam veriyorduk ama hanimefendi sabah acilmis mamayi aksam yemezdi, bu nedenle mamanin yarisi hep cöpe atiliyordu.
Cok üzülüyorum etrafda kedide yokki, cik onlara ver, böyle bayagi bir mama cöpe gitti.

Pasanin gelmesi bu israfi bitirdi, mamanin yarisini mavise yarisini pasaya veriyorum, su zaten ayni kaptan iciyorlar, kum dersen ayni yere tuvaletlerini yapiyorlar.
Ekstra bir masrafim olmadi. Tabi asilari var birtek, o masraf saymazsak, hic yük olmadi pasam bize.

Evde yanliz kalincada gözümüz arkada kalmiyor, mavis pasa geldiginden beri daha relax, daha rahat gözle görebiliyorsun farki.

Ben bazen pasayi severken abartiyorum öpücük manyagi yapiyorum, pasada bana kiziyor birak beni diye miyavliyor ama böyle nazli bir miyavlama
Hemen mavis geliyor, birak pasayi der gibi basima dikiliyor miyavliyor, "aman be azicik mincikladik ne kiziyorsun" diyorum mavise ve birakiyorum pasayi. Aslinda mavisin gelmesine bayiliyorum sahip cikiyor.

Mavis pasanin bayagi bayagi korumasi, pasada bunu cok iyi biliyor hep kullaniyor.
Mesela kizim sabah okula giderken banyodan cikmis, kapiyi kapatmis, ama pasa o arada girmis banyoya kizim fark etmeden, daha sonra miyavlama duymus (pasa cok sessiz miyavlar duymak cok zordur) nerden geliyor anlamamis tabi, saga bakmis sola bakmis pasa yok ortada, anlamis pasa biryere girmis yine, ama nereye

Bu miyavlamayi mavis duyar duymaz uyudugu yerden firlayip banyonun kapisini tirmalama gibi hareketler yapmis, kizim ozaman anlamis ki pasa banyoda, acmis kapiyi pasa cikmis.
Kizim diyor ben cok arayamazdim okula gec kalmisdim zaten, mavis olmasa pasa orda kalacakdi
Pasa bize degilde mavise ait bu alenen ortada.
Ben öyle saniyorum ki, kendi aralarinda "birimiz ikimiz, ikimiz birimiz icin" demisler.

Ben ve kizim fark ettik ki, pasa mavisime hayran, gözü hep mavisde, hep izlemede ne yaparsa aynisini yapiyor.
Tuvaletemi gitti mavis, hop pasada gidiyor yapiyor cisini, mavis mamasinimi yiyor pasa hemen gidip dikiliyor izliyor nasil yiyiyor diye, kendi yemese bile basinda yerken izliyor.

Mavis uyurken yanina gidip izliyor, basinda duruyor öylece bakiyor, 3-4 dakika izleme sonrasi yanina sokulup uykuya daliyor.
Kizim diyorki anne pasa mavise asikmi oldu acaba
Bir ask var galiba, nazik ve hanimefendiligiyle, uzun narin yüzüyle, hayran birakdi kendine mavisim.

Dün pasanin tirnagi battaniyeye takilmis, ugrasdi cikaramadi, bende izliyorum, normalde hemen cikarirdim ama merak ettim miyavladiginda mavis ne yapacak diye.

Mavis daha bir kez miyavlamada atladi geldi (zaten cok uzakda olmuyor pasadan) bakdi duruma iyice gözetledi anladi ki tirnak takilmis elini yaladi yaladi cikdi tirnak ordan, pasa sevincden hopluyor tavsan gibi, mavis asil halleriyle pasayi kurtarmis olmanin keyfiyle gidip evine cikdi uzandi, pasa dururmu mavisin üstüne atliyor, kulagini yaliyor, cok hosuma gidiyor onlari izlemek.

Anliyorsun ki, biz evde olmasaydikda mavis pasayi kurtaracakdi, pasa ufak ama onunla ilgilenen bir hanimefendi var, cok sansli yaramaz

Böyle uzun anlattim, ama iki kedinin bize yasattiklarini (azda olsa) anlamani istedim.
Aralarindaki iliski inan insanlarda yok, seviyeli, sevgi dolu, ve art niyetsiz.
Sanki bir fincan gibiler biri bardagi biri tabagi

Ben simdi laf aramizda 3. kedi nasil olur acaba diye düsüncelerdeyim

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-13, 20:27   #10

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

Benelif, bence çok güzel olur! sonra bir bakmışsınız ev kedi dolmuş " 3'te yetmez 5 tane, 5'te yetmez 7 tane ver ver" derken
Yaz, bence anneleri varsa bırakın doğalarında yaşasınlar. tabii ölme tehlikeleri varsa bilemem ama anneleri onlara her şeyi öğretir. ilanları takip edin derim. yaşadığınız yerden bulamazsanız en yakın şehirlere bakın. günümüzde şehirden şehire gitmek çok kolay birde arabanız varsa. barınakta olabilir çevrenizde, oralarda kedileri huylarına göre seçebilirsiniz.
zamanlama çok iyi, duygusallık varken birde oflayarak puflayarak ikinci kediyi isterseniz tam olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-13, 00:41   #11

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Benelif, bence çok güzel olur! sonra bir bakmışsınız ev kedi dolmuş " 3'te yetmez 5 tane, 5'te yetmez 7 tane ver ver" derken

Hahaha!

Ya! hakikaten böyle olacak diye korkuyorum, 3-5 derken bir dairede kedilere vericez

Biraz önce alisverise giderken, karanliklar icinde bir kedi gördük, siyah beyaz simokin dedikleri bir türdü, cok bakimli piril piril görünüyordu.

Arabanin sesine uzaklasdi, almanyada kedi görmek heleki basibos görmek imkansiz.
Esim arabayi kenara cekdi kedinin pesine düsdü, karanlik ve tenha oldugu icin sen arabadan cikma dedi, cok ugrasdi ama kedi cok ürkek ormana kacdi yakalayamadi.

Öyle bir yerdeki bu alisveris merkezi, etrafi otoban hep, evler cok uzaklarda ve havada cok soguk.
icimiz acidi karanlikda orman icine girilecek gibi degil, kaybettik gözden.

Bulsaydim alip gelirdim, önce arardim kayip ilanlarina bakardim, sahibi cikmasa bizim olurdu.

Hala aklimda, insallah bir eve ulasmayi basarir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-13, 01:11   #12

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

oradaki kedilerin durumu iyi, belki eziyet eden bile yoktur onlara. buradaki durumu biliyorsunuz. çocuklar ellerine köpek alıp yavru kedileri parçalattırıyorlar. benim yaşadığım bölgede köpeğin başına poşet geçirmiş boğarak eğlenen çocuklar var-dı.
bence kısmetinizi yine burada bulacaksınız. o sizin karşınıza çıkacak
bende yaşlanınca kedilerle yaşayan psikopat kadınlardan olacağım galiba. ama kötü hikayelerle gözümü korkutmaya çalışıyorlar. "bizim bi akraba öyle kedilerle öldüde kediler onu yedi vah vah" diyorlar. e açlıktan ölseler miydi hayvancağızlar şu gelecekteki planlarımı gerçekleştirmek için gün sayıyorum o derece. siz iki hanımda belki daha önce hayal etmediğiniz şeyleri gerçekleştiriyorsunuz. şanslısınız valla, Allah bozmasın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-13, 16:10   #13
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Elifçin en güzel anlatmışsın valla öykü gibi okudum,çok sağol.

Senin Paşa'yı sahiplediğin dönemde benim işlerim çok yoğundu hiç bakamıyordum foruma. Yaklaşık olarak ne kadar sürede birbirlerine alıştılar?

Masraf kısmı sorun değil yani hallederiz anneleri kendine bir cici az alıverir

Ama ikisinin çok iyi anlaşacağının bir garantisi yok değil mi? Kedigiler genelde asosyal canlılar olarak bilinir. Doğada mesela kediler sadece çiftleşme döneminde ve yavruladıkları dönemde sosyalleşirler onun dışında hep yalnız gezerler. Bir tek bu soru işareti var kafamda çünkü eğer anlaşamazlarsa hayatım kabusa döner ve tabii ki bunu istemeyiz.

Ben biraz sık eleyip ince dokuyorum fazlaca, bakalım hayırlısı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-13, 18:38   #14

Pıtırsonic Çevrimdışı

Sheba'ya kardeş fikrinize çok sevindim muhtemelen yuva gereksinimi olan kedilerden birini tercih edeceksiniz, bir kedi daha güzel bir yuvaya kavuşacak

size olabildiğince kısa şekilde gözlemlerimden özetleyeyim;

erkek kedi, dişi kedi kızgınlıktaysa kısır da olsa çiftleşiyor ama tabii ki de bebek olmuyor. dişi eğer kızgınlıkta değilse böyle bir şeye yelteneceğini hiç sanmıyorum, yeltense de dişiden kuvvetli bir tırmık yer ve bir daha da yaklaşmaz benim oğlum da dişi kızgınlıktayken, kendisi kısır olmasına rağmen çiftleşti. dişiyi de kısırlaştırınca yıllar geçti, 3 dişiyle de 1 kez bile çiftleşmedi.

masraf konusunda çok büyük rakamlar mevzu olmaz. hastalık gibi durumlar dışında genel masraflar, 2 katına bile çıkmaz. 4 kedimiz var, öyle çok yüksek rakamlar harcamıyoruz mama ve kumlarına.

alışması sizin kediniz kadar 2. kedinin de karakterine bağlı. eğer sakin, çok hareketli olmayan, daha önce fazla kedili evde bulunmuş kedilerden tercih ederseniz, daha az sorun yaşarsınız. ben Pıtır'la 4 yıl boyunca farklı şehirdeydim. her yıl İstanbul'a birlikte geldik ve her seferinde alışma süreci tekrarlandı. Pıtır'ın sorun yaşadığı tek kedim, çok hareketli olduğu için Hanımcık oldu. diğer iki kedim daha sakindir, dolayısıyla 1 saat bile sürmedi onları alıştırmak. karşılaştırdığım anda tıslamadılar bile. bu yüzden ben herkese karakteri belirgin 2. kediyi öneriyorum. sizinki de 2-3 aylık olsaydı, yavru sahiplenin derdim ama sizinki de büyüdü artık

kediler de sosyaldir aslında. sokakta hep bir arada yaşarlar. barınmak için aynı bölgeyi tercih ederler. tıpkı köpekler gibi kendi bölgeleri vardır ve hatta onların arasında da hiyerarşi vardır. bu yüzden alışmaz diye bir şey yok. alışır, hatta 2. kediden uzak kalınca bağırmaya bile başlar.

alışma süreleri en kötü 2-3 ay sürer. eğer 2. kedi çok hareketli olursa süre uzayabilir ama normal şartlarda 2-3 ay sonra kavgalar çok nadir görülüyor.

kedisi ve bebeğiyle yaşayan çok fazla insan var. kedinin tırnaklarını kestirdikten sonra sorun yaşamazsınız. bebeklerin kedilere zarar verme ihtimali daha yüksek, o yüzden kediden çok bebek kollanmalı diye düşünüyorum..

2. kedi geldiğinde, size biraz mesafeli olur ama bağını koparmaz. 2. kediye alıştıktan sonra oyunlarının büyük kısmını onunla oynar. kedi ve insan çok farklı. bir kedinin açığını siz kapayamazsınız. yani sizinle isterse saatlerce oynasın, kendi türünden biriyle oynamak gibi olmaz. aynı şekilde kedinin isterse yanında uyusun, sizin sevmeniz gibi ya da sizin kucağınızda uyumak gibi de olmaz. sonuç olarak sizinle yaşadıkları da farklı güzel olduğu için onlara devam eder ama size ayırdığı sürenin bir kısmı 2. kediye gideceği için, o süre kısalır

erkek dişiyle daha iyi anlaşır diye bir şeye kesinlikle katılmıyorum. yalnızca dişi kedi, yuvasına daha bağlıdır. evdeki kediniz erkek olsaydı, muhtemelen 2. kediye daha çabuk alışırdı ama evdeki ilk kedi dişiyse biraz daha sıkıntılı olabiliyor. 2. kedinin cinsiyeti bu yüzden pek önemli değil. benimkilerden Pıtır (dişi), en iyi Murphy (erkek) ile anlaşırken, Naciye ise Hanımcık'la anlaşıyor ve Murphy'yle oyun bile oynamaz.

atladığım soru var mı bilemiyorum. dikkatimi çekenler bunlar, umarım yardımcı olabilmişimdir

Bu konu en son " 13-11-13 " tarihinde saat 18:41 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-13, 20:54   #15

İstanbul (Avrupa Yakası)
Missy Milk Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de eğer bunu yapacaksam Sheba iyice büyüyüp evin kraliçesi olmadan yapmalıyım diye düşünüyorum. Benim kardeşimle aramda 6 yaş var pek iyi olmuyor çok yaş farkı, olgunluk döneminde sıkıntı değil de çocukluk ilk gençlik döneminde uyumsuzluk oluyor

Siz de birazcık pişmanlık sezdim sanki

Çocuk konusunu 2 kedi için özellikle belirttim hadi bir kediyi daha rahat gözlem altında tutarsınız da 2 kedi biraz fala olabilir mi acaba diye, yoksa kedi olan evde çocuk olur mu acaba diye bir soru işareti yok kafamda.

Çok teşekkürler.
hiç pişman değilim. mızmızı da çok sevıyorum.olaganustu bi kedi

şu sıralar missy biraz hasta onun tasası yansımıstır..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları