Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 24-07-13, 18:21   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Sheba Çok Değişti

Arkadaşlar Merhaba ,

aslında endişe edilecek bir şey olmadığını biliyorum ama yine de sizinle paylaşmak istedim. Sizin tecrübeleriniz benim için çok değerli.

Kızımız Sheba 6. ayında dişi Siyam. Hep tavşanım diye seviyorum onu çünkü çok uysaldı. Geçen hafta 2. kızgınlığını atlattı , cumartesi operasyonu var. Ne olduysa bu ikinci kızgınlıktan sonra oldu.

Kızım daha önce hiç davranmadığı gibi davranıyor. Bizi görünce sırtını kabartıyor korkmuş gibi, dokunmamıza izin vermiyo, asla ıssırmaya kalkıp pati atmazdı şimdi sürekli yapıyor, hiç mırıldanmıyor. Onunla konuşmamıza tepki vermiyor. Agresifçe değil ama üzerimize atlayıp kaçıyor.Evin içinde deli gibi koşuyor, garip sesler çıkartıyor.

Evimizde ya da ona davranışlarımızda onunla geçirdiğimiz zamanda bir farklılık olmadı. Yine bol bol oyun oynuyoruz onunla , neredeyse hiç yalnız kalmıyor. Neden böyle davranıyor acaba.

teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 19:12   #2

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Sheba Çok Değişti

Galiba bizler cok duyarliyiz, cok dikkat ediyoruz.

Benim mavisim kizginliga girmedi ama ara ara böyle tüyleri kapartip üstümüze saldiriyordu ama ben bu haline cok gülüyorum kahkahalarim havada ucusuyor.

Pesine takiliyorum, o kabardikca ben pesinde kovalamaca oynuyoruz, yakalayinca elimi falan isiriyor bende tutup tutup öpüyorum

Ama oda bu huyumu ögrendi ya! azcik kabaricak oluyor ben gülüyorum ya! saniyede pisiyor, gözümün icine bakiyor, sanirim " bu deli kadini üstüme sicratmiyim, uslu durayim" diyor.

Bence kafana takma onunla oyna, o hallerini kötüye yormak yerine, minciklamak icin bahane olarak gör

Minciklanmakdan bikdiginda artik kabarmiyacakdir, birak o tirssin senden, sen ondan hiiic cekinme
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 10:28   #3
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Galiba bizler cok duyarliyiz, cok dikkat ediyoruz.

Benim mavisim kizginliga girmedi ama ara ara böyle tüyleri kapartip üstümüze saldiriyordu ama ben bu haline cok gülüyorum kahkahalarim havada ucusuyor.

Pesine takiliyorum, o kabardikca ben pesinde kovalamaca oynuyoruz, yakalayinca elimi falan isiriyor bende tutup tutup öpüyorum

Ama oda bu huyumu ögrendi ya! azcik kabaricak oluyor ben gülüyorum ya! saniyede pisiyor, gözümün icine bakiyor, sanirim " bu deli kadini üstüme sicratmiyim, uslu durayim" diyor.

Bence kafana takma onunla oyna, o hallerini kötüye yormak yerine, minciklamak icin bahane olarak gör

Minciklanmakdan bikdiginda artik kabarmiyacakdir, birak o tirssin senden, sen ondan hiiic cekinme

Ay süpersiniz valla

Benim durumum biraz farkılı. Ben aşırı derecede hayvanlardan korkarak büyüdüm. Sheba hayatımıza hiç hesapta yokken girdi. Hala kimse inanamıyor bırakın benim bir kediye sarılmamı aynı odada bulunmamı kimse hayal edemezdi.

Doğayı ve ona ait her şeyi çok severim ama çocuklukta bazı kötü anılar vs ben de böyle bir fobi yaratmıştı. Sheba ile üstesinden geldim ama o öyle davranınca benim korkum yüzüstüne çıkıyor buz gibi terliyorum kaçacak delik arayıp çığlık çığlığa kaçıyorum o da bundan keyif alıyor heralde

Benim korkum bu davranışını sürekli hala getirip alışkanlık yapması ya da daha kötü hale gelmesi.

Dün akşam mesela suyunu değiştiriyordum birden bacağıma atlayıp bacağıma sarılıp ıssırmaya başladı. Dişlerini hissettim ama acımadı. Daha küçük acıtmayı mı beceremiyor yoksa acıtmak istemiyor mu onu bilmiyorum

Buna da alışacağım elbette umarım büyüdükçe geçer ve daha kötüye gitmez
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 10:53   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

6 aylık kedi acıtmak istese canınızı yakar. oyun için yapıyordur kediniz. siz de aşırı tepki verince iyice hoşuna gitmiştir ya da daha da sinirlenip devam ettiriyordur. kızgınlığı da bu davranışlarını tetikler. bence çok fazla tepki vermeyin, böyle şeyler yaptığında yalnızca "hayır" diyerek uzaklaştırın kendinizden. kısırlaştırıldıktan sonra da düzelmesi hızlanır. uzun süre devam edeceğini zannetmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 13:25   #5
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
6 aylık kedi acıtmak istese canınızı yakar. oyun için yapıyordur kediniz. siz de aşırı tepki verince iyice hoşuna gitmiştir ya da daha da sinirlenip devam ettiriyordur. kızgınlığı da bu davranışlarını tetikler. bence çok fazla tepki vermeyin, böyle şeyler yaptığında yalnızca "hayır" diyerek uzaklaştırın kendinizden. kısırlaştırıldıktan sonra da düzelmesi hızlanır. uzun süre devam edeceğini zannetmiyorum.
Çok teşekkürler, ben de aynen öyle düşünüyorum ama işte o korkumu bastıramıyorum ya bir köşede avazım çıktığı kadar eşimin adını bağırıyorum ya da ciddi panik atak yaşıyorum. En son mermer merdivenlerden yuvarlanacaktım o kadar traji komik yani elimden geldiğince sessiz olmaya çalışacağım bundan sonra Ben Sheba'yı eğiteceğime o beni eğitiyor valla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 20:30   #6

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yaz cok tatlisin ya!

Kedi korkunu yenip büyük adim atmissin bundan dolayi seni tebrik ediyorum.
Kediler cok zeki canlilardir, sen korkuyorsun diye oda bundan keyif aliyordur

Bacaga saldirip azicik dislerini hissettirmesi sanirim bunu her kedi yapiyor, mavis evde herkese bunu yapiyor, bir keresinde, gece uykudan kalkdim koridorda ben uykulu uykulu yürüken yakaladi ayagimi, yüz üstü yere kapaklaniyordum

Dizlerimin üstüne düsdüm ama oturup gülmekden kendimi alamadim, düsdüm diye mavisde sasirdi, ben ona bakip gülüyorum diye kedide sasirdi ne oldu simdi diye

Büyüdükce daha sessizlesiyorlar ya! bu davranislari özleyecegimi biliyorum.

Benim diger kedilerim 2-3 yasindan sonra hic kipirdamiyorlardi bile, birak oyun oynamayi, keyiflerinden fedakarlik bile yapmiyorlardi.
Mavisin böyle oyun yapmasina hayranim

Sende keyfini cikarmaya bak büyüdügünde bunlar yok olacak.

Gerci senin icin biraz korkulu anlar oluyor ama, kedin icin caba gösteriyorsun, benim gözümde cok önemli bu yaptiklarin.

Zamanla sen kedileri taniyacaksin, kedilerinde seni taniyacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 12:49   #7
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Yaz cok tatlisin ya!

Kedi korkunu yenip büyük adim atmissin bundan dolayi seni tebrik ediyorum.
Kediler cok zeki canlilardir, sen korkuyorsun diye oda bundan keyif aliyordur

Bacaga saldirip azicik dislerini hissettirmesi sanirim bunu her kedi yapiyor, mavis evde herkese bunu yapiyor, bir keresinde, gece uykudan kalkdim koridorda ben uykulu uykulu yürüken yakaladi ayagimi, yüz üstü yere kapaklaniyordum

Dizlerimin üstüne düsdüm ama oturup gülmekden kendimi alamadim, düsdüm diye mavisde sasirdi, ben ona bakip gülüyorum diye kedide sasirdi ne oldu simdi diye

Büyüdükce daha sessizlesiyorlar ya! bu davranislari özleyecegimi biliyorum.

Benim diger kedilerim 2-3 yasindan sonra hic kipirdamiyorlardi bile, birak oyun oynamayi, keyiflerinden fedakarlik bile yapmiyorlardi.
Mavisin böyle oyun yapmasina hayranim

Sende keyfini cikarmaya bak büyüdügünde bunlar yok olacak.

Gerci senin icin biraz korkulu anlar oluyor ama, kedin icin caba gösteriyorsun, benim gözümde cok önemli bu yaptiklarin.

Zamanla sen kedileri taniyacaksin, kedilerinde seni taniyacak.
çok teşekkür ederim. Benim canım feda ona , bu sabah dişlendim yine ama alışıyorum galiba daha sakin davranabildim. Çok zeki oldukları kesin. İlk geldiği bir iki hafta nasıl sırnaşıyordu mırıl mırıl peşimizi bırakmıyordu şimdi biliyor kimin patron olduğunu parmağında oynatıyor bizi Ne kadar pozitif bir insansınız , her şeye gülebilmek ne kadar önemli. Ben de tam bir stress abidesiyim her şeyi çok takar çok stress yaparım. Bazen ona sevgi gösterince (aslında genelde) dönüp gider nerdeyse ağlarım, eşim bana göre rahat bir insan çok kızıyor bu hallerime
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 18:09   #8

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Valla bu dönüp gitmelerine bende aliniyorum ne yalan söyleyeyim.

icim gidiyor onu sevmek icin, ama SIKMAK istemiyorum o gelsin bana öyle seveyim diye onun nazinin bekliyorum buda beni cogu kez hüzünlendiriyor.

Sevgilinin ardindan bakan asik biri gibi ölüyorum bir bakisina bir miyavlamasina.
Cok sey yaptim beni cok sevsin diye.

Yemekler aldim ona özel sincap eti, tavsan eti, bir ben veriyordum gizli gizli
Cesit cesit oyuncaklar (rüsvet olarak) aldim.

Onlarda yetmedi tehdit ettim gözünün icine bakarak, " baska bir kedi alacam onu senden daha cok sevecem" dedim

Hanim hala benim degil, onun cani istediginde geliyor yanima.
Ay! ne diller döküyorum bir duysaniz, bu dilleri insanlara dökseydim, etrafim benden vazgecemeyen insanlarla dolardi

Ama sunu söylemeden gecemiycem, birtek benimle konusuyor, askim diyorum miyav diye cevap veriyor, güzelim diyorum yine miyav diye geri birsey söylüyor.

Siyamlar konusurmus diyorlardi, benim kizimda bana cevap veriyor, bunuda birtek bana yapiyor ya! keyfime diyecek yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-13, 18:18   #9
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Valla bu dönüp gitmelerine bende aliniyorum ne yalan söyleyeyim.

icim gidiyor onu sevmek icin, ama SIKMAK istemiyorum o gelsin bana öyle seveyim diye onun nazinin bekliyorum buda beni cogu kez hüzünlendiriyor.

Sevgilinin ardindan bakan asik biri gibi ölüyorum bir bakisina bir miyavlamasina.
Cok sey yaptim beni cok sevsin diye.

Yemekler aldim ona özel sincap eti, tavsan eti, bir ben veriyordum gizli gizli
Cesit cesit oyuncaklar (rüsvet olarak) aldim.

Onlarda yetmedi tehdit ettim gözünün icine bakarak, " baska bir kedi alacam onu senden daha cok sevecem" dedim

Hanim hala benim degil, onun cani istediginde geliyor yanima.
Ay! ne diller döküyorum bir duysaniz, bu dilleri insanlara dökseydim, etrafim benden vazgecemeyen insanlarla dolardi

Ama sunu söylemeden gecemiycem, birtek benimle konusuyor, askim diyorum miyav diye cevap veriyor, güzelim diyorum yine miyav diye geri birsey söylüyor.

Siyamlar konusurmus diyorlardi, benim kizimda bana cevap veriyor, bunuda birtek bana yapiyor ya! keyfime diyecek yok
Kendimi okudum sanki Ben de ödül verme işini tek başıma yapıyorum , eşime yasakladım. Kızım zaten eşime çok düşkün onu daha çok gördüğünden. Beni daha çok sevsin diye yapmayacağım şey yok. Bazen eşim akşamları işi oluyor eskiden üzülürdüm şimdi göbek atıyorum sheba ile yalnız kalacağız diye Platonik aşk gibi aynen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 01:00   #10

Pıtırsonic Çevrimdışı

bunu ben de beni kızdırdığında söylüyorum Pıtır'a bana aşırı düşkündür, sevgi ve ilgi konusunda bir sıkıntımız yok ama hem sevimli hem de sinir edebilen huyları var. bir şeye odaklandığımda ya odaklandığım şeyi mahveder ya da sinir olduğumu bildiği şeyleri yapar. masaüstü pc ile çalışırken çalışma masasının üzerindekileri kafama atar. hala onunla ilgilenmiyorsam bir şeyleri kırmaya kadar götürür işi ki evde kırabileceği çok çok az eşya var yanında miyavlamalarını saymıyorum bile, aralıksız miyavlar. ve tüm bunları yalnızca 1 saat onunla ilgilenmedim diye yapar. insan olsaymış kesin çok trip atan, nazlı, işveli cilveli, şımarık bir kız olurmuş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 14:04   #11
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

valla bizim Sheba'da öyle bir sevgi ilgi arsızlığı yok şimdilik, sonra değişir mi bilemem.Şimdilik pek öyle sevilsin hoşlanmıyor işi gücü oynamak

Yalnız iki kere kızgınlığa girdi o zaman benim için harikaydı. Çünkü saatlerce yatıyor yanımdan ayrılmıyor kendini sevdiriyordu. İşte o zaman tam bir sevgi arsızı olmuştu ben de durumdan istifade ediyordum. Ama bugün kısırlaştırıldığı için o da gitti, bakalım bundan sonra nasıl olacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 18:07   #12

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bunu ben de beni kızdırdığında söylüyorum Pıtır'a bana aşırı düşkündür, sevgi ve ilgi konusunda bir sıkıntımız yok ama hem sevimli hem de sinir edebilen huyları var. bir şeye odaklandığımda ya odaklandığım şeyi mahveder ya da sinir olduğumu bildiği şeyleri yapar. masaüstü pc ile çalışırken çalışma masasının üzerindekileri kafama atar. hala onunla ilgilenmiyorsam bir şeyleri kırmaya kadar götürür işi ki evde kırabileceği çok çok az eşya var yanında miyavlamalarını saymıyorum bile, aralıksız miyavlar. ve tüm bunları yalnızca 1 saat onunla ilgilenmedim diye yapar. insan olsaymış kesin çok trip atan, nazlı, işveli cilveli, şımarık bir kız olurmuş.
Arada tehdit iyi oluyor, akillaniyorlar dermisim
Anlasalar bosa kurmayacagiz o cümleleri ama nerdeeee, onlar ne istese bizler onu yapmak zorundayiz sanki.

Bu aralar almanya inanilmaz sicak, hic böyle olmamisdi bugün 35 derece ve evde durulmuyor.
3 haftadir böyle ve mavis yerlerde sürünüyor, ama lafin gelisi degil hakikaten yerde sürünüyor.
Zemin serin ya! hanimin poposu hep yerde, yürümüyor bile, hep yere paralel durumda

Koridor günes görmüyor fazla, dogal olarak orasi cok serin, mavisde koridorda uyuyor.
Cocuklar diyor anne mavis hakli koridorda yere uzandinmi acayip serinliyorsun
Yani cocuklarimida yoldan cikardi, yere uzanmis cocuklardan koridorda yürünmüyor

Ama kizim zayifladi Sicak diye yemek yemiyor cok, yas mamalari hep cöpe attik.
Tabagina koyuyorum sonra bir iki lokma aliyor tamam, dahada yüzüne bakmiyor oda tabi aksama tuhaf bir sekil aliyor cöpe atiyoruz.

Sonra yenisini koyuyoruz bu bu sekilde devam ediyor
Kuru mama yiyiyor ama kilo verdi bayagi, gözler büyük kaldi sanki, yüzü kücüldü.

Esim diyor hint fakirine döndü, yazik yemeklerini buzdolabina koyalim serin yesin diyor ama bilemiyorum midesini üsütür diye endiseliyim.

Esim dolapdan tavuk gögsü salami var, (baharatsiz sade).
Ondan birkac dilim veriyor mavis havada kapiyor.

Esimde bak diyor bu serin diye yiyiyor, yemeklerinide koyalim.
Bizde aman yesin diye tavuk gögsü aliyoruz suan, buzdolabinin önüne her gelisindede 3-4 dilim veriyoruz.
Kilo alsin diye ugrasiyorum yani...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 21:39   #13

Kütahya
-pfdk- Çevrimdışı

Bir şey sorcam da kızgınlık ne ki bende daha yeni bir kedi aldım ve tecrübesizim beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-13, 23:24   #14
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

-pfdk- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bir şey sorcam da kızgınlık ne ki bende daha yeni bir kedi aldım ve tecrübesizim beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Merhaba aramiza hosgeldiniz uzun omurlu saglikli olsun kediniz
Burada benden cok daha tecrubeli arkadaslar var onlar beni tamamlayacaklardir
Kizginlik kediler cinsel ergenlige ulastiklarinda ki bu disilerde dorduncu ayda baslayabiliyor ciflesmeye hazir duruma gecmeleri disilerde yuksek sesle bagirma yerlerde yuvarlanda esyalara surtunme kuyrugunu yana cekerek poposunu havaya kaldirma seklinde belirtileri var ayrica istahsizlik ve uykusuzlukta diger belirtiler ama her kedi farkli hatta her kedinin her kizginlik donemide farkli geciyor benim kedim disi siyam irkindan oturu biraz erken kizginliga girdi dort bucuk aylikti ama siddetli gecmedi istahi uykusu yerindeydi ikincisi iki hafta sonra geldi cok siddetli gecti kedilar martta ciftlesir diye bir sey yok yani ozellikle ev kedileri cok sik kizginlik gosteriyorlar
Erkek kediler ergenlige daha gec giriyorlar ve koku birakma amacli cislerini saga sola yapiyorlad
Kizginlik donemleri hem sahipleri hemde onlar icin zor ayrica surekli kizginlikla ciftlefmeye hazirlanan vucut nihayete eremeyince pek cok hastalik riski doguyor bu yuzden en iyisi kisirlastirmak disiler bes alti aylikken kisirlastirilabiliyor ama erkek kedilerin kisirlastirilmasini gelisimleri durduguu ve idrar yolu sorunlarina yol actigindan oturu bir yasindan once onermiyorlar
Yok ben yavru alicam diyorsaniz disi kedilerin vucutlari kaldir?ayacagindan bir bir bucuk yasina kadar kesinlikle ciftflestirmemeniz gerekiyor umarim fikir verebilmisimdir
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları