Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 07-01-14, 00:28   #1

Ankara
QueenBal Çevrimdışı
Varsayılan Oğlum bana küstü... Lütfen yardım.

Herkese merhaba,

4 gün önce oğluma sevmediği bir ilacı birazcık zorlayarak vermeye çalıştım. O günden beri eskisi gibi davranmıyor. Evde nereye gidersem peşimde köpek gibi dolaşan, uyurken muhakkak temas isteyen ve eve gelmediğim zamanlar saatlerce ağlayan kedim gitti yerine ukala, kendini beğenmiş ve kimseyi iplemeyen, birazcıkta ürkek bir kedi geldi. 4 gündür sabrediyorum, oyunlar oynuyorum vs ama yok, hala kucağıma asla çıkmıyor. Bu durum ciddi anlamda beni üzmeye başladı.

Bu tarz bir deneyim yaşayan var mı aramızda? ya da duymuş olabilirsiniz başka birisinden.

Gerçekten gelecek cevaplara çok ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-14, 00:50   #2

Ankara
zehux Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Oğlum bana küstü... Lütfen yardım.

Sizden daha beter durumdayım, daha önce de yaşadım, şimdi tekrar çok daha felaketini yaşıyorum: kedim benden korkuyor... Kucağımda uyuyan kedim artık kanepeye geldiğinde korkuda titriyor, fırlayıp kaçıyor. Siz ne yaptıysanız bende aynısını yapıyorum.. Ama daha önceki deneyimlerimden biliyorum, zaman gerekiyor, ben yaklaşık 1 ay sonra eskisi kadar olmasa da yine de yaklaşmıştı yanıma.
Benimde yapmadığım şey almadı, zamanında evlenmeyi düşündüğüm insana bile bu kadar sevgimi açıkça ifade ettiğimi hatırlamıyorum bu kadar uzun süre, ama başını benden ters tarafa çevirmesiyle iş bitiyor...
Tavsiye, biraz kendi haline bırakın, kendinizi de kendi haline bırakın, zamanla iyileşecektir (umut ediyorum, bende işe yaramadı...)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-14, 01:31   #3

Ankara
QueenBal Çevrimdışı

zehux tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sizden daha beter durumdayım, daha önce de yaşadım, şimdi tekrar çok daha felaketini yaşıyorum: kedim benden korkuyor... Kucağımda uyuyan kedim artık kanepeye geldiğinde korkuda titriyor, fırlayıp kaçıyor. Siz ne yaptıysanız bende aynısını yapıyorum.. Ama daha önceki deneyimlerimden biliyorum, zaman gerekiyor, ben yaklaşık 1 ay sonra eskisi kadar olmasa da yine de yaklaşmıştı yanıma.
Benimde yapmadığım şey almadı, zamanında evlenmeyi düşündüğüm insana bile bu kadar sevgimi açıkça ifade ettiğimi hatırlamıyorum bu kadar uzun süre, ama başını benden ters tarafa çevirmesiyle iş bitiyor...
Tavsiye, biraz kendi haline bırakın, kendinizi de kendi haline bırakın, zamanla iyileşecektir (umut ediyorum, bende işe yaramadı...)
Çok teşekkür ederim, zaman verelim o zaman birbirimize. Benim için zor oluyor işte o kadar alıştım ki onun sevgi gösterilerine. Umarım kısa sürede eski haline döner, siz de halledersiniz bu sorunu kısa zamanda umarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-14, 03:33   #4

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Benim durumumda ayni desem dogru olur.
Evde 4 kisiyiz cocuklar okuldan geldiklerinde kedilerle oynarlar, kedilerde cocuklarimi cok seviyor.
Esim isden gelince yemeklerini koymak ister bende ona birakirim, tabi haliyle esimide cok seviyorlar.

Fakat evde temel kurallari uygulamasi gereken ben oldugum icin, durum benim icinde cok kötü.
Bu narin bir okadarda zeki canlilar onlarin her istegine evet dediginiz sürece sizi severler ama istemedikleri birseyi yaptirmak istediginizde gözlerinden düsüyorsunuz.

Parazit ilaclarini ben veriyorum, tirnaklarini ben kesiyorum, yemek yedigimiz masaya cikinca ihtar eden benim, birbirleriyle kavga edince kizan durduran yine benim bu nedenle sevilecek enson kisiyim

Ama kumlarini temizleyen ben, mamalarini dökdüklerinde temizleyen ben, tüy cikarmak icin kusarlar temizleyen ben. Su kaplarini düzenli yikayan sularini yenileyen ben, fakat onlara yaranamayan yine ben

Yapacak birsey yok, onlara yasak koyarsaniz sizden sogurlar, istemedikleri ilaci vermeye calisin yine size kizarlar.
Kedi milleti böyle, elimizden birsey gelmiyor. Birde bazi kediler kinci olurlar asla affetmezler iste ozaman isiniz harbi zor.
Bence alenen rüsvet verin, hoslandiklari yemegi siz yedirin, en sevdigi oyunu bikmadan oynayin, belki bir sansiniz olur.

Bir söz vardir belki duymussunuzdur.
"2000 SENE ÖNCE INSANLAR KEDILERE TAPDILAR VE KEDILER BUNU HIC UNUTMADILAR"
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 01:13   #5

Ankara
QueenBal Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim durumumda ayni desem dogru olur.
Evde 4 kisiyiz cocuklar okuldan geldiklerinde kedilerle oynarlar, kedilerde cocuklarimi cok seviyor.
Esim isden gelince yemeklerini koymak ister bende ona birakirim, tabi haliyle esimide cok seviyorlar.

Fakat evde temel kurallari uygulamasi gereken ben oldugum icin, durum benim icinde cok kötü.
Bu narin bir okadarda zeki canlilar onlarin her istegine evet dediginiz sürece sizi severler ama istemedikleri birseyi yaptirmak istediginizde gözlerinden düsüyorsunuz.

Parazit ilaclarini ben veriyorum, tirnaklarini ben kesiyorum, yemek yedigimiz masaya cikinca ihtar eden benim, birbirleriyle kavga edince kizan durduran yine benim bu nedenle sevilecek enson kisiyim

Ama kumlarini temizleyen ben, mamalarini dökdüklerinde temizleyen ben, tüy cikarmak icin kusarlar temizleyen ben. Su kaplarini düzenli yikayan sularini yenileyen ben, fakat onlara yaranamayan yine ben

Yapacak birsey yok, onlara yasak koyarsaniz sizden sogurlar, istemedikleri ilaci vermeye calisin yine size kizarlar.
Kedi milleti böyle, elimizden birsey gelmiyor. Birde bazi kediler kinci olurlar asla affetmezler iste ozaman isiniz harbi zor.
Bence alenen rüsvet verin, hoslandiklari yemegi siz yedirin, en sevdigi oyunu bikmadan oynayin, belki bir sansiniz olur.

Bir söz vardir belki duymussunuzdur.
"2000 SENE ÖNCE INSANLAR KEDILERE TAPDILAR VE KEDILER BUNU HIC UNUTMADILAR"

Yorumunuz için teşekkür ediyorum, evet sizin durumunuz benim yaşadığımdan çok farklı ama minik sıpaların bakış açısını çok güzel dile getirmişsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 01:18   #6

Ankara
QueenBal Çevrimdışı

Yorum yazan, mesaj atan herkese teşekkür ediyorum. Oğlumla sorunumuz tamamen çözüldü, beyefendinin gerçekten zamana ihtiyacı varmış ve tabiki ek olarak ıslak mama ve ödüllere şuan yine eskisi gibiyiz, köpek gibi peşimde dolanıyor, bir şeyden korktuğu zaman kucağıma zıplayıp kafasını saklıyor vs, bir de erkek olacak

Iyi aksamlar diliyorum herkese.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 19:57   #7

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Barışmanıza çok sevindim. Elif'in dediği gibi rüşvet ve zaman çok işe yarıyor
Acizane önerim, bundan sonra ilaç içirirken zorlamadan içirme taktikleri geliştirin. Gerçi bu zor ama en azından dakikalarca değil de birkaç saniyede halletmeye çalışın. Geçen gün veterinere gittiğimde özellikle bu yöntemleri sordum ve uygulayarak göstermesini istedim. Gerçi sıvı ilacı içirmeye elim alışmıştı ama katıda zorlanıyordum.
İlacı içirirken 2 kişi olarak çalışın. Daha hızlı oluyor. Birisi çeneyi,başı tutsun diğeri ilacı versin. Evde uzun uzun koşuşturmacaya,yakalamacaya girmemeye çalışın. Aslında zorlayarak vermenizden ziyade bence zorlama süresi önemli. Yani malum, yutmak istemiyorlar ama biz 15-20 dak boyunca yutturmak için uğraşınca o işkenceye dönüşüyor,hafızasında uzun yer ediyor. Oysa aynı hatta daha fazla zorlamayı pratikçe birkaç saniye içinde yapıp ilacı yutturup hemen ardından sevdiği aroması güzel bir barışma maması verilse, sahne yumuşatılsa çok iyi olur. Tabi hızlı yapacağım derken zarar vermemek kaydıyla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 21:19   #8

sarıyer
lovecatsss Çevrimdışı

aynı şeyi bende yaşıyorum 2 gün önce eve geldiğimde ayaklarıma sarıln kedi gitti. Hatta bir an düşündüm acaba hasta mı diye. Ağlar gibi miyavlıyor. Geceleri de öyle. Lütfen bana yardım edin forum açmayı da bilmiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-14, 04:08   #9

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

lovecatsss tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynı şeyi bende yaşıyorum 2 gün önce eve geldiğimde ayaklarıma sarıln kedi gitti. Hatta bir an düşündüm acaba hasta mı diye. Ağlar gibi miyavlıyor. Geceleri de öyle. Lütfen bana yardım edin forum açmayı da bilmiyorum
Kediniz kac yasinda bilmiyorum ama ben kedimin aglar gibi miyavlamasina birkac kez sahit oldum oda kizginliga girdiginde olmusdu.
Kedinizin yasini bilsem hemen söylerim ama tahmine göre (büyük olasilikla) sizin kedinizde kizginliga girmisdir.

Yapacak birsey yok, kizginlikdan cikmasini sabirla bekleyip, tekrar ayni seyleri yasamamak ve onu rahata kavusturmak icin KISIRLASTIRMALISINIZ.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-14, 18:58   #10

sarıyer
lovecatsss Çevrimdışı

Kediniz kac yasinda bilmiyorum ama ben kedimin aglar gibi miyavlamasina birkac kez sahit oldum oda kizginliga girdiginde olmusdu.
Kedinizin yasini bilsem hemen söylerim ama tahmine göre (büyük olasilikla) sizin kedinizde kizginliga girmisdir.

Yapacak birsey yok, kizginlikdan cikmasini sabirla bekleyip, tekrar ayni seyleri yasamamak ve onu rahata kavusturmak icin KISIRLASTIRMALISINIZ.
evet kediminkızgınlığa girdiğini öğrendim. kedimi kısırlaştırmak istemiyorum. çiftleştirsem geçer mi acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 00:17   #11

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

evet kediminkızgınlığa girdiğini öğrendim. kedimi kısırlaştırmak istemiyorum. çiftleştirsem geçer mi acaba?
Valla arkadasim ben kisilastirma karsiti insanlardan hoslanmiyorum acikca belirteyim.
Ciftlestirmeye karsiyim, her ciftlestirme sonrasi dogan yavrularla dolu sokaklar.
Daha sonra o yavrular sokaklarda aci cekerek ölüyorlar.

Benim bu fikrim degismeyecegi icin sana bu konuda birsey yazamayacagim.

Kedi senin, ister ciftlestirirsin, ister kisirlastirirsin, nasilsa daha sonra rabbim tarafindan ben sorguya cekilmiycem, o canlar senin sorumlulugunda olacak, ben sadece sana dogru yolu gösteririm, gidip gitmemek sana kalmis, ben insanlik uyarimi yapayimda, gerisini sen bilirsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 19:56   #12

sarıyer
lovecatsss Çevrimdışı

Valla arkadasim ben kisilastirma karsiti insanlardan hoslanmiyorum acikca belirteyim.
Ciftlestirmeye karsiyim, her ciftlestirme sonrasi dogan yavrularla dolu sokaklar.
Daha sonra o yavrular sokaklarda aci cekerek ölüyorlar.

Benim bu fikrim degismeyecegi icin sana bu konuda birsey yazamayacagim.

Kedi senin, ister ciftlestirirsin, ister kisirlastirirsin, nasilsa daha sonra rabbim tarafindan ben sorguya cekilmiycem, o canlar senin sorumlulugunda olacak, ben sadece sana dogru yolu gösteririm, gidip gitmemek sana kalmis, ben insanlik uyarimi yapayimda, gerisini sen bilirsin...
karşıt olabilirsin. ama dediğin gibi yavrular sokakta kalmaycak benim babam veteriner bir süre orada kaldıktan sonra diğer evlere teslim edeceğiz. çiftleştirmeye neden karşısın? kısırlaştırmak daha mı iyi? sonuçta kedi doğurganlığını yitiriyor. bu daha mı iyi? senin insanlık uyarısı dediğin eziyet eziyet
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-14, 10:06   #13

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

karşıt olabilirsin. ama dediğin gibi yavrular sokakta kalmaycak benim babam veteriner bir süre orada kaldıktan sonra diğer evlere teslim edeceğiz. çiftleştirmeye neden karşısın? kısırlaştırmak daha mı iyi? sonuçta kedi doğurganlığını yitiriyor. bu daha mı iyi? senin insanlık uyarısı dediğin eziyet eziyet
Ne tesadüfdür ki, baska bir baslikdada ayni seyi tartisiyoruz acip okumani öneriyorum, sahsen ayni cümeleri tekrar tekrar kurmakdan yildim artik.

Senin durmadan dogurtup sokaklara salmanada ben eziyet diyorum.
Görüs ayriligina sahibiz ve hicbir sekilde ne sen benim görüsümü degistirebilirsin, (ve anladigim kadariyla) nede ben senin görüsünü degistirebilirim.

Bu konu burdada konusuluyor takip edip fikrini yazmak istersen sayfa linkini asagiya ekliyorum. Ama lütfen yorum öncesi tüm yazilanlari oku...

çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-14, 14:27   #14

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Evet ya hep ayni konu insanlara anlat anlat tukendim dilimde tuy bitti.biraz kendinizi onun yerine koyun sizi olene kadar dogurttursalar iyi mi ya ayrica soyleyeyim bir kedi ciftlesir dogurur yavrulari gonderdiginiz gun eski haline doner ve ciftlesmek ister guzel babaniz vet mis ama yavrulari sahiplendirdikten 6 ay sonra gidin emin olun hepsi ayni evde degildir.hepsinin gunahi sizin boynunuza.ben karismam.sizin karariniz...

Benim kedim erkek olmasina ragmen kisirlastirdim niye o sokaktaki doguracak disinin ve yavrularin vebali ustume kalmasin diye.niye kedim disi pesine giderken arabanin altinda kalmis cansiz bedenini gormeyeyim diye.niye sokaklarda bir suru mama bekleyen soguktan donan yavrularin sayisi artmasin diye.niye niye hadi biraz mantigimizi kullanalim dusunelim sadece kendimize soralim niye kisirlastirmaliyim NİYE ( alin size bol niyeli bir yazi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-14, 18:42   #15

sarıyer
lovecatsss Çevrimdışı

Ne tesadüfdür ki, baska bir baslikdada ayni seyi tartisiyoruz acip okumani öneriyorum, sahsen ayni cümeleri tekrar tekrar kurmakdan yildim artik.

Senin durmadan dogurtup sokaklara salmanada ben eziyet diyorum.
Görüs ayriligina sahibiz ve hicbir sekilde ne sen benim görüsümü degistirebilirsin, (ve anladigim kadariyla) nede ben senin görüsünü degistirebilirim.

Bu konu burdada konusuluyor takip edip fikrini yazmak istersen sayfa linkini asagiya ekliyorum. Ama lütfen yorum öncesi tüm yazilanlari oku...

çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar
siz sanırım hala benim anlamadınız. KEDİLER SOKAKTA KALMAYACAK DİYORUM. BABAM VETERİNER DİYORUM.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları