Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 14-09-13, 19:31   #16

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Lütfen yardım, kedim benden çok korkuyor..

Kediler belki kin tutmazlar ama kirilan kalplerini onarmak, gönüllerini tekrardan kazanmak öyle kolay bir is degil.

Bende daha dün pasayi dövüyor diye büyük kedime inanilmaz yüksek bir sesle bagirdim.
Pasa daha 2 aylik, büyük kedim (bazi arkadaslar bilirler) 1 yasinda ve pespese pati darbeleriyle pasaya takla attirdi.
Onu durdurmak icin bagirmis oldum. Korkdu ve baska odaya kacdi.

Yerde korkudan titreyen pasayi sakinlestirdim önce ama inanilmaz bir sucluluk hissettim.
Mavisin gönlünü almak icin (dünden beridir) yapmadigim yalakalik kalmadi. Suan laptopun önünde uzanmis benimle oynasiyor.
Ama dün ve bu sabah hic yüzüme bakmadi, ona ilk kez bukadar sert bagirdim, (geldigi günden beri)

Onlar hakikaten büyümeyen cocuklarimiz, ilgiye sefkate muhtaclar.
Güvenini kazanmak cok kolay olmayacakdir. Belki sizi affeder, belkide hep size karsi gardini koruyarak yasar.
Tekrar yapmayacaginiza inanmasi zaman ister.

Sevin onu, yeni ve güzel yemeklerle simartin, oyunlar oynayin. Bu size güvenme sansini artiracakdir diye düsünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 01:38   #17

Ankara
zehux Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle ne olursa olsun bir şey için sabrınız yoksa o işe kalkışmayın efendim.

Kedi, kuş, köpek tavşan, ÇOCUK bunların hepsi aynı bir CAN. Biblo gibi yerlerinde durmayacaklar. Bizim yaramazlık diye adlandırdığımı doğaları geleği gelişimleri gereği davranışlarda bulunacaklar bazen ciddi anlamda sabrınızı zorlayacaklar.

Bunlara tahammülüz yoksa hiç edinmeyeceksiniz.

En azından siz bunu burda ifade edip çözüm arayışına girmişsiniz , bu da bir şeydir umarım bir daha asla tekrarlamazsınız.

Güvenini nasıl kazanırsınız bilemiyorum yani zamanla olacak tabi güven kaybetmek kolay kazanması zor.

Sevdiği şeyleri yapıp onu tedirgin eden şeyleri yapmadan
sürekli yumuşak bir tonlaonunla sürekli konuşarak
ürkütmeden istediğinde oyun oynayarak ve
yanında ani hareketlerden kaçınarak

bir anda kaybettiğiniz sabrı çok uzun süre göstererek kedinizin güvenini kazanırsınız umarım.

Bir de ''kabahatlimiydi'' diye soran arkadaş size söyleyecek söz bulamıyorum, neyin kafasıdır bu anlamadım.
Öncelikle zaman ayırıp da çözü içi düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Zeytin Hanım'ın aşılarını yaptırdık, sağlığını kontrol ettirdik. Keyfi de yerinde Zeytin'in..
Bazı şeyleri açıklamak istiyorum sizlere, Yaz'ın yazısı üzerine. Burada bir tartışma vs başlatmak değil amacım ama klavyede yazmak ve bazı şeyleri için yargıda bulunmak çok kolay oluyor klavye başında; telefonda karşıdakine küfretmenin kolaylığı gibi...
1-) Ben, ailem, ve akrabalarımın çoğu yıllardır kedilere ve diğer sokak canlılarına yardım ediyoruz, evimizin önünde bizleri bekleyen - beslenilen- yaralıysa hastaysa veterinere götürülen yada veteriner getirtilen pek çok durum oldu. Bu yıllardır böyleydi ve hala devam ediyor. Bahçede bulduğumuz saksağan yavrusunu 2 hafta besleyip de uçma alıştırmaları yaptırıp da uçurduğumuz bile oldu. Şu an Muğla'da 2 sokak kedisi, Ankara'da 2 yetişkin ve 6 yavru sokak kedisi, ayrıca 2 tane de sokak köpeğini düzenli olarak hergün besliyoruz, koruyoruz bahçemizde... Kedisiz 3 evdeki kuş miktarını sayayım mı?! Bu yüzden keyif için bakılan ya da canımız sıkıldı renk olsun diye yapılan şeyler değildir bunlar "efendim".

2-) Ben Zeytin'i 8 aylıkken aldım ve bu kedinin belli huylarının olduğunu zaten biliyorum; eğer kendi isteklerime tamamen uygun bir kedi isteseydim kokumu anne kokusu olarak kabul edecek durumda olan yavru bir kedi edinirdim; demek ki bazı şeyleri bilerek ve kabul ederek Zeytin Hanım'la başlamış arkadaşlığım ki o da bazı şeyleri kabul edecek elbette: mesela mufak tezgahına çıkmamayı kendisine kural olarak belliyecek.. "Sabır - tahammül" kelimelerinin kısa karşılığı sanırım bu Zeytin'le benim aramdaki.

3-) Her kedi nasıl farklıysa her insan da farklıdır doğal olarak. Her kedinin aynı olaya verebileceği tepki farklı olabiliyorsa her insanında verebileceği tepki farklı olabiliyordur, zaman zaman. Mesela benim Zeytin'in kalbini kırıdığım zaman annemi kaybetmediği mi nereden biliyorsunuz? Kimisi 10 sene sonra tepkisini verir yaşamını sonlandırmakla, kimisi ağlama krizine girer, kimisi kedisine zarar verir, kimisi de kendisini balkondan aşağı atabilir ya da bu durumu kutlayabilir "efendim". Bu kadar kolay yargılamaları her insana aynen uymuyor sanırım..

4-) Ben burada Zeytin'in kalbini ve kendi kalbimi incittiğim için yardım istediğim. Çevremde pek çok evinde kedisi olan kişi var, onlara da danıştım, burada sizlere de danışmak istedim. Fakat kimseden azarlanma ya da "ayar verilme" durumu da istemedim, kimsenin de öyle bir konumda olduğunu zannetmiyorum. "Biblo" değilim sonuçta, eğer ki sabrım olmasa tamammülüm olmasa bu kadar vicdan azabı duymam ve yardım - tecrübe paylaşımı talep etmezdim. "Bu da bir şeydir" değil, çokça şeydir "efendim".

Tartışma - kısır döngüye dönüştürmek değil amacım, ama böyle bir durumda hiç hoş değil açıkçası.
Yine de tecrübelerinizi paylaştığınız için minnettarım size, olumlu her katkı mutlandırıyor beni ve tecrübemin artmasına sebep oluyor. Zeytin şu an yanıbaşımda uyuyor ama aslında yatağa geçmemi bekliyor, yatakta yanıma kıvrılmayı bekliyor her gece olduğu gibi..

Herkes hata yapar. Kimse mükemmel değil, kimse o kadar da anlayışlı değil. Çünkü herkes farklı, zaten renkleri yaratanda bu farklılıklar.
Mesela sizin gibi, benim gibi.
İyi ki de öyle.

Katkıda bulunan herkese gönülden teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 02:19   #18

Eskişehir
illegal Çevrimdışı

Gerçekten bazen mantıklı davranmak imkansız oluyor, bi anlık kızgınlıkla hata yapılabiliyor insan. Mesela geçen uyuyorum ayaklarımı ellerimi ısırıyor neyse dedim oyun istiyodur. Ayak serçe parmağımı bir ısırdı cidden acıdı ben de o acıyla ayağıymla ittiriverdim düştü yataktan kaçtı gitti tabi. Mesela yatağıma kaka yaptığında da sinirle tutup o kakayı zorla koklatmıştım sonra kuma götürüp buraya yapıcaksın diyip patisini sürttüm. Elbette sabırlı biriyim ama yatağıma kaka yapılmasını da hoş karşılamama hakkım vardır diye düşünüyorum. Zaten o masum masum gözleriyle bakınca insanın siniri geçiveriyor

Kedinizi hırpalama boyutunuzu bilmiyorum ama dediğim gibi bi anlık kızgınlıkla istenilmeyen şeyler yapılabiliyor. Benimki hiç kin tutmaz. Güzel güzel konuşurum öperim koklarım barışırız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 11:47   #19

Pıtırsonic Çevrimdışı

bravo sizlere, ne diyeyim.. sadece kendi yazdığımla alakalı konuşuyorum, yapılan hatayı tabii ki de eleştirdim. eğer o an üzgünseniz gidip duvarı yumruklayın, kendinize verin zararı. ama kalkıp da savunmasız ve ne olduğundan haberi bile olmayan bir candan hıncınızı çıkarmaya kalkıyorsanız, çetelesini tuttuğunuz yardımların 1000 katını da yapsanız gözümde değeri yoktur. burada kalkıp "şunu yaptım, bunu yaptım" diye sıralamanız da çok saçma. yapılan yardım gizli kalır ki anlamı olsun. onları yapmış olmanız, başka bir canlıya zarar verme hakkını mı veriyor size? eleştirimi bir cümleyle yapıp geçmiştim ama bu yazdığınız inanın çok daha fazla tepki toplayacak zehux.

illegal, yukarıdaki kişiyi savunmak için kendi yanlış yaklaşımınızı yazmışsınız ama bu ne sizin davranışınızı, ne de diğer kişininkini doğru çıkarmaz. kediye kakayı koklatmayı bırakın, isterseniz burnuna sürün ANLAMAZ!! kediler bu şekilde eğitilmez. nasıl bir düşünceyle böyle çağ dışı bir şeyi yapıyorsunuz acaba? benim kızım gözümün içine baka baka kakasını yatağımın tam ortasına yaptı. fark ettim ve koştum tutup kum kabına götürmek için ama yetişemedim ve bunun tek suçlusu da bendim. çünkü kumunu temizlemeyi yalnızca 1 gün ihmal etmiştim. sonrasında güldüm ve onun kakasını temizledim. ne yapayım, döveyim mi onu yaptı diye? bir diğer kedim geçen gün pencere önünde oturmuştu. üşütmüş ve ishal olmuş. öyle ki duvarlara kadar battı tuvaletlerinin bulunduğu yer. daha dün Murphy kucağımdaydı. incir koymuştum tabağa, tam elime aldım ki neye benzettiyse incirleri korktu. kucağımdan öyle bir kaçtı ki bacaklarım çizik ve kan içinde kaldı. ben de tabağı erişebileceği bir yere koyup koklayarak onun tehlikeli olmadığını anlamasını bekledim. ne yapayım korktu diye? nasıl korkarsın diye bir de ben mi döveyim? incire mi sokayım burnunu? eğer kediler bir şey yapıyorlarsa sebebi vardır. bize düşen de sebebi bulup çözmek. bu nasıl bir anlayıştır ya. nasıl hiçbir şekilde derdini anlatamayan hayvanları sorumlu tutabiliyorsunuz veya hiçbir şeyden haberi olmayan canlılardan hırsınızı çıkarabiliyorsunuz? sonra da hafif eleştirilere dahi tahammül edemeden "ama şunu yaptım, bunu besledim" diye uzun yazılar döşüyorsunuz. tabii ki eleştirileceksiniz, kedimi hırpaladım diyorsunuz. nasıl eleştirmesin insanlar? emin olun eleştirilmezseniz demek ki insanlarda bir sıkıntı var ki o masum canlıları savunmuyorlar. asıl eleştirilmezseniz sorgulayın bunu, şimdi değil.

Bu konu en son " 15-09-13 " tarihinde saat 11:50 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 12:35   #20

BOXING üyesinin avatarı

Kayseri
BOXING Çevrimdışı

Pıtırsonic sana sonuna kadar katılıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 13:05   #21

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

pıtırsonicin yaşadığı bir durumu da ben yaşadım. hera öyle bir ishal oldu ki yürüken bile poposundan kaka damlayarak yürüyordu. koltukta yanımda yatarken kalkıp iki insan adımı ötedeki kumuna gidene kadar her yeri batırıyordu ve ev 2 hafta kadar kaka kokusundan geçilmez oldu. o dönemde pati de bizdeydi ve ben heraya kartondan yuva yaptım. içine kaçırma ihtimaline karşı havlu serdim, kumunu da tam önüne koydum. kutudan çıkıp kuma girmesi bir oluyordu. ishali geçene kadar sabırla her yer damlayan kakalarını çişlerini her şeyini temizledim hatta pati onunla oynamak istediğinde engelledim, patiyle kendim oynadım ilgilendim... "kedidir ne yapsa yeridir" diye boşuna denmemiş. sabredeceksiniz. hala kumunun yanındaki duvarlarda bütün ovalamama rağmen çıkmayan ufak da olsa kaka lekeleri var, evin altı üstüne geliyor 3 tane yavruyla bazen savaş alanına dönüyor.. ne yapayım?? ben yurtdışındayken evden kaçıp çiftleşti hamile kaldı diye döveyim mi? mümkün değil söz konusu bile olamaz. kısırlaştırmayı planlıyorken, kızgınlık dönemini bekliyorken, hiç hesapta olmadan bize 3 tatlı bebek verdi kızım. hepsi birbirinden şebek. onlara baktıkça içim açılıyor, sıkıntım dağılıyor....

sabredeceksiniz. ne yaparsa yapsın asla ama asla kızmayacaksınız. mutfağa girmeleri yasak. yine de giriyorlar. kapıyı kapatsam saatlerce bağırıyorlar kapının önünde. bende çareyi kırıp dökebilecekleri ne varsa kaldırmakta buldum.

istediğiniz kadar yardım edinn hatta tutun evinizi kedi barınağına çevirin, ne yaparsanız yapın bu asla yaptığınızı mazur göstermez. sabredeceksiniz. sabrınız yoksa kedi beslemeyeceksiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 13:32   #22

Ankara
zehux Çevrimdışı

Konu başka yerlere gidiyor yine.. Yazdığım yazıyı birx10 kez daha okumanızı tavsiye ederim.. Konunun açılış başlığına bakın lütfen bir kez daha.. Eleştirmek farklı "saçma" kelimesi vb şeylerle eleştiri yapıldığının zannedilmesi faklı! Ben de şöyle desem ve buna eleştiri desem: benim gözümde sen ve yazıların çok anlamsız ve saçma? Bu eleştiri falan değildir, hakarettir. Konuya geri dönelim, başlığa ve yazdıklarıma bir kez daha bakalım, eğer anlamıyorsak daha daha açık bir şekilde anlatım rica edelim.
Konu Zeytin'le aramı nasıl düzelteceğime dair tavsiyeler-tecrübelerdi.
Teşekkür ederim, gereken tavsiyeleri cidden güzel -anlamlı -duyarlılık dou yazılarla edindim.
Geri kalanına "bravo" diyebilirim ancak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 14:29   #23

Pıtırsonic Çevrimdışı

tabii ki de yapılan yardımların sıralanması saçma. sizce güzel bir şey mi yaptıklarınızı bu şekilde kullanmanız?. ayrıca diğer şeyler hakkında cevap veremediğiniz için mi "saçma" kelimesine takıldınız? kusura bakmayın, daha hafif bir tanım bulamadım bununla alakalı. konuyla ilgili ilk mesajımı okuyun. bir cümle ile eleştirip geçtim. diğer yorumları da okudum ve ağır hiçbir eleştiri yok. herkes doğal olarak neden bu davranışı tasvip etmediklerini söylemiş. siz okumalısınız bence yorumları. eğer yazılarımın saçma olduğunu söylüyorsanız bir sebep belirtmeniz gerekir. ben sebebi söylüyorum. burada yapılan şeylerin bu şekilde sıralanıp diğer yanlışları bu yapılanlarla haklı çıkarma çabasını doğru bulmuyorum, etik de bulmuyorum. herkes bir şeyler yapıyor kendince. o zaman hepimiz sıralayarak yarışalım, bu mudur güzel olan? ya da kedimi dövüp "ama filanca kediye de bakmıştım" diyeyim. bu mu beni haklı çıkaracak? eğer ki ben böyle bir tavır sergilersem ve kimse beni eleştirmezse asıl o zaman üzülürüm. şöyle bir örnek vereyim. müzenin birinde flashsız çekim yapıyordum. bir hanımefendi gelip flashlı çekim yapmam durumunda eserlerin bozulabileceğini, bu yüzden yapmamamı söyledi. ben daha önce defalarca buluntu fotoğrafladım ve tekniklerini de son derece iyi biliyorum ama kadına kalkıp bu eleştirisine karşılık bunları söylemedim. teşekkür edip zaten flashsız çektiğimi belirttim. o kadının uyarması benim hoşuma gitti. demek ki hala daha bunları önemseyen insanlar var, olması gereken değeri birileri veriyor. bu yüzden kalkıp da hatayı siz yapınca eleştirilere karşılık paragraf paragraf yazı döşemeniz son derece anlamsız. eleştirilmenizin hangi kısmı size yanlış geliyor, hangi kısmına şaşırıyorsuz? eleştirenler hangi konuda haksızlar? önce bir bunları sorgulayın, sonra yazın yazacağınızı. herkes eleştirisinin yanında size yardımcı olmaya da çalışmış ellerinden geldiğince. bu yapıcı eleştirilere de kalkıp son derece çirkin, tüm yaptıklarınızı listeler şekilde cevap verirseniz kimse buna katılmaz. tekrar söylüyorum. yapılan yardım gizli olursa anlamı olur, değeri olur ve gerçekten amacı yardım etmek olarak yapılmış demektir. öbür türlü ne anlamı kaldı bunu kendinize savunma olarak kullanırsanız?

Bu konu en son " 15-09-13 " tarihinde saat 14:40 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 15:06   #24

Ankara
zehux Çevrimdışı

Anlamlı katkı yapan, duyarlı yaklaşan, yazdıklarımı anlayıp da zaman ayıranlara teşekkür ederim. Bu konu hakkında başka yazı yazmayacağımı belirtmek isterim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 15:57   #25

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Öncelikle ne olursa olsun bir şey için sabrınız yoksa o işe kalkışmayın efendim.

Kedi, kuş, köpek tavşan, ÇOCUK bunların hepsi aynı bir CAN. Biblo gibi yerlerinde durmayacaklar. Bizim yaramazlık diye adlandırdığımı doğaları geleği gelişimleri gereği davranışlarda bulunacaklar bazen ciddi anlamda sabrınızı zorlayacaklar.

En azından siz bunu burda ifade edip çözüm arayışına girmişsiniz , bu da bir şeydir umarım bir daha asla tekrarlamazsınız.

Güvenini nasıl kazanırsınız bilemiyorum yani zamanla olacak tabi güven kaybetmek kolay kazanması zor.

bir anda kaybettiğiniz sabrı çok uzun süre göstererek kedinizin güvenini kazanırsınız umarım.

Bir de ''kabahatlimiydi'' diye soran arkadaş size söyleyecek söz bulamıyorum, neyin kafasıdır bu anlamadım.
yani sahibine göre kabahatlimiydi..onu kızdıracak bir şeymi yaptı..onu demek istedim..sabırdan ,tahammülden bahsediyorsunuz.;iki kelimeye tahammül edemiyorsunuz.bunu bu kadar uzatmanın gereği yok ya...insanların kabahati kabahatler kanununa göre cezalandırılmıyor..ağzı var dili yoklarımı cezalandıracaz.. hem sen beni tanıyormusunda ..kafa mafa..burada insanlar bazı bilgileri paylaşıyor,hepsinin basmakalıp aynı kafamı olması lazım? emir kipleri ile de konuşma ayrıca

Bu konu en son " 15-09-13 " tarihinde saat 15:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 23:10   #26
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bravo sizlere, ne diyeyim.. sadece kendi yazdığımla alakalı konuşuyorum, yapılan hatayı tabii ki de eleştirdim. eğer o an üzgünseniz gidip duvarı yumruklayın, kendinize verin zararı. ama kalkıp da savunmasız ve ne olduğundan haberi bile olmayan bir candan hıncınızı çıkarmaya kalkıyorsanız, çetelesini tuttuğunuz yardımların 1000 katını da yapsanız gözümde değeri yoktur. burada kalkıp "şunu yaptım, bunu yaptım" diye sıralamanız da çok saçma. yapılan yardım gizli kalır ki anlamı olsun. onları yapmış olmanız, başka bir canlıya zarar verme hakkını mı veriyor size? eleştirimi bir cümleyle yapıp geçmiştim ama bu yazdığınız inanın çok daha fazla tepki toplayacak zehux.

illegal, yukarıdaki kişiyi savunmak için kendi yanlış yaklaşımınızı yazmışsınız ama bu ne sizin davranışınızı, ne de diğer kişininkini doğru çıkarmaz. kediye kakayı koklatmayı bırakın, isterseniz burnuna sürün ANLAMAZ!! kediler bu şekilde eğitilmez. nasıl bir düşünceyle böyle çağ dışı bir şeyi yapıyorsunuz acaba? benim kızım gözümün içine baka baka kakasını yatağımın tam ortasına yaptı. fark ettim ve koştum tutup kum kabına götürmek için ama yetişemedim ve bunun tek suçlusu da bendim. çünkü kumunu temizlemeyi yalnızca 1 gün ihmal etmiştim. sonrasında güldüm ve onun kakasını temizledim. ne yapayım, döveyim mi onu yaptı diye? bir diğer kedim geçen gün pencere önünde oturmuştu. üşütmüş ve ishal olmuş. öyle ki duvarlara kadar battı tuvaletlerinin bulunduğu yer. daha dün Murphy kucağımdaydı. incir koymuştum tabağa, tam elime aldım ki neye benzettiyse incirleri korktu. kucağımdan öyle bir kaçtı ki bacaklarım çizik ve kan içinde kaldı. ben de tabağı erişebileceği bir yere koyup koklayarak onun tehlikeli olmadığını anlamasını bekledim. ne yapayım korktu diye? nasıl korkarsın diye bir de ben mi döveyim? incire mi sokayım burnunu? eğer kediler bir şey yapıyorlarsa sebebi vardır. bize düşen de sebebi bulup çözmek. bu nasıl bir anlayıştır ya. nasıl hiçbir şekilde derdini anlatamayan hayvanları sorumlu tutabiliyorsunuz veya hiçbir şeyden haberi olmayan canlılardan hırsınızı çıkarabiliyorsunuz? sonra da hafif eleştirilere dahi tahammül edemeden "ama şunu yaptım, bunu besledim" diye uzun yazılar döşüyorsunuz. tabii ki eleştirileceksiniz, kedimi hırpaladım diyorsunuz. nasıl eleştirmesin insanlar? emin olun eleştirilmezseniz demek ki insanlarda bir sıkıntı var ki o masum canlıları savunmuyorlar. asıl eleştirilmezseniz sorgulayın bunu, şimdi değil.
kesinlikle katılıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-09-13, 06:22   #27

Eskişehir
illegal Çevrimdışı

Ben bazen sabrımız taşıyor ve istemediğimşz şeyler yapabiliyoruz demek istemiştim. bazen insanın canını öyle yakıyolar ki mantıklı düşünemiyor insan. o tür bü durum varsa mazur görülebilir dedim. elbette başka bir şeye kızıp siniri kediden çıkarmak kabul edilemez bir olay. hayvanın insiyatifinde olmayan bi şey için elbette kızmam. çok tüy döküyosun diye kızacak değilim. ama mutfak tezgahına on kez çıkıyor on kez alıp indiriyosam on birinci de kızarım artık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-09-14, 14:06   #28

küçükçekmece
EceAlex Çevrimdışı

Oğlan kedimiz 5yıldır bizde . İlk geldiğinde oyun oynamak için Kızım hırçınlaştırdı . Her oyun oynadıklarında ya da sevmeye çalışsa ısırıyor . yine yanımızda uyuyor geliyor ama hemen bıkıp kaçıyor hiç sevdirmiyor ne yapıcağımızı şaşırdık sevmeye çalışsak birşey yapacağımızı sanıyor saldırıyor dışarı çıkmaktan korkuyor iki kere balkondan düştü şükürler olsun birşeyi yok fakat çok garip ne yapmalıyız bilmiyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-16, 07:11   #29

Cocuk üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Cocuk Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

HELAL OLSUN!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-16, 18:18   #30

Edanur Üzer Çevrimdışı

Merhaba bende yatılı bir yurdun önünde kedi besliyorum 2 yıldır beraberiz ve çok güzel bir ilişkimiz var. Yolculuğu hiç sevmiyor. Geçenlerde çenesinde ciddi şekilde iltihaplanma oldu. Bir türlü veteriner e götüremedik. Kedi taşımak için kafes de almamıştım. Mecburen zorla karton kutuya koyduk.ilk başta Çok fazla uzaklaşmadı benden. Daha sonra ben 10 günlüğüne eve çıkmak zorunda kalınca kedimi tekrar kutuya koyup eve getirdim. Ama bu sefer tamamen bnden kaçmaya başladı. Beni görünce karşımda bile durmuyor. Sevdiği yicek ler verip anlaşmaya çalışıyorum. Ama daha etkili ne yapabilirim. Çok yardıma ihtiyacım var. Kedim yetişkin bir dişi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları