Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 03-09-16, 12:34   #1

rocker2323 Çevrimdışı
Varsayılan Kedimi Susturamıyorum

Arkadaslar durum acil. Bir hafta önce evde baktığım kedimi bahçeye alıştırmak adına dışarı bırakmaya başladım. Başta her şey güzeldi, camın önünden ayrılmıyordu. 15-20 dakikada bir çıkıp kontrol ediyordum. Daha sonra uzaklaşmaya başladı, dün onu gözlemlediğimde karşıdaki bahçede başka bir kediyle kavga ettiğini, apartmanın kömürlüğüne girdiğini gördüm. Aynı zamanda dikenli tel ve yerdeki cam kırıkları gibi tehlikeler de var. Ben de güvenlik endişesiyle artık çıkmasını istemiyorum. Ama kendisi uyumadığı zamanlarda hep camın önünde ve çıkmak için ağlıyor. Susmuyor. Ne yapabilirim?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-16, 12:58   #2

rocker2323 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimi Susturamıyorum

Aglamasina daha fazla dayanamayip biraktim bahceye tekrar, birazdan gidip cam kiriklarini gomecegim. Onun disinda basina bir sey gelirse cok uzulecegim evet sonucta dokuz aydir evde bakiyordum ama garibim cikmadigi zamanlarda bile camin onunden ayrilmadi. Bu sekilde daha mutlu. Camlar hep acik, istedigi zaman gelebilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-16, 22:38   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
Venüss Çevrimdışı

Başına bir şey geleceğini bile bile sokağa salmanız, dışarı çıkamıyor diye ağladığı için ona 'garibim' diyerek durumu dramatik bir hale çevirerek gönül rahatlığıyla dışarı salmanız beni hayrete düşürdü. Evde baktığınız kediyi neden dışarı alıştırmak istediniz anlamadım? Evde can güvenliği sokağa nazaran daha tehlikede diye mi? Zaten dışarı saldığınız ama sadece bahçeye alışmasını istediğiniz kedi bahçede durmakla yetinmeyip etrafı dolaşacak yeni yerler keşfedicekti. Neyse sanırım cam kırıkları ve teller sizin için tehlike barındırmayan unsurlar. Kedi gitsin gezsin, bir iki kediyle kavga etsin, sonra 'ama evde ağlıyordu gariban şu an zaten daha mutlu' diyerek vicdanımızı rahatlatalım. Baya iyi. Başına bir şey gelmemesini umuyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-16, 01:07   #4

rocker2323 Çevrimdışı

Evet, haklısınız. zaten ''gönül rahatlığıyla'' salmayı vicdanıma yedirdiğim için buraya yazıp çözüm arama yoluna gittim. Ayrıca bahsettiğim tehdit unsuru oluşturan cam kırıklarını da ortadan kaldırdığım halde dışarıda kalmasına gönlüm razı olmadığı için geri aldım. Bu arada yargılayıcı olmayan, asıl sorumla ilgili çözüm önerisi sunan tavrınız(!)dan dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır size. Gerçekten hayran kaldım. Çok yardımcı oldunuz.
Her neyse, evet belki ortada yapılan yanlış bir davranış olabilir, geç olmadan farkına varılmış sizin yorumunuzdan çok önce düzeltilmiş de olabilir. Peki, şu durumda sizin yorumunuz öneri talebinde bulunan bana ne gibi fayda sağlamış olabilir? Hiç. Baştan aşağı boş yergiden ibaret. Bunun yerine üsluba dikkat ederek "çıkmasına izin vermek yerine kedinizin dikkatini dağıtmak için şunu şunu yapabilirsiniz" gibi öneri bana daha çok fayda sağlardı sanıyorum. Ama insanoğlu çok bilmiş, eleştirmek de kolay zaten, neden yıkıcı olmak gibi bir seçenek varken yapıcı olunsun ki ama, değil mi? Bu konuya son mesajımdır, kapanabilir.

Bu konu en son " 04-09-16 " tarihinde saat 02:04 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-16, 22:51   #5

Ağrı
Bayvet Çevrimdışı

Benimde kedim öyle bende tasma ile çıkarıyorum haftada bir kere. Ama bahçemizde çim ve ağaç dışında birşey yok bazen tasmayı çıkarıyorum en fazla 10 dakika geziyor bağırdığım zaman hemen yanıma geliyor. Fazla alıştırmayın bence yoksa bir daha eve gelmek istemez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-16, 19:25   #6

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

rocker2323 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaslar durum acil. Bir hafta önce evde baktığım kedimi bahçeye alıştırmak adına dışarı bırakmaya başladım. Başta her şey güzeldi, camın önünden ayrılmıyordu. 15-20 dakikada bir çıkıp kontrol ediyordum. Daha sonra uzaklaşmaya başladı, dün onu gözlemlediğimde karşıdaki bahçede başka bir kediyle kavga ettiğini, apartmanın kömürlüğüne girdiğini gördüm. Aynı zamanda dikenli tel ve yerdeki cam kırıkları gibi tehlikeler de var. Ben de güvenlik endişesiyle artık çıkmasını istemiyorum. Ama kendisi uyumadığı zamanlarda hep camın önünde ve çıkmak için ağlıyor. Susmuyor. Ne yapabilirim?
Merhabalar

Benimde 2 tekir kedim vardı birini aldılar birini zehirlediler ve onları dışarı çıkarttığım için çok pişmanım. Sizde bence kedinizi dışarı salmasanız iyi olur sonra pişman olma ihtimaliniz var. Kediniz istediği Zaman tasmayla bir yarım saat gezdirebilirsiniz tabi ne kadar gezdireceğinize ben karışamam ozaman sizin yanınızda olur Hemde güvende olur iyi günler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-16, 12:00   #7

Kedimminnak Çevrimdışı

Merhaba şahsen kediyi dışarı salmanıza sevindim eğer dışarıyı seviyorsa içeride tutma taraftarı değilim zaten. Benim de bir yetişkin dişi ve yavrusu olmak üzere iki kedim var dışarıyı seviyorlar istedikleri zmn eve giriyorlar.. Çok uzaklara gitmesini engellemek için kumunu mama kabını ve ona ait eşyaların olduğu bir bölge hazırladım.. Zaten hayvanların geneli belirli yerlerin sahibi olmayı severler.. O bölgeye de kedinin ilgisini çekecek bir iki şey koyarsanız eminim çok uzun süre bahçenizden ayrılmaz.. Ama tabi ki başına gelecek musibetlerden koruyamazsınız dışarıda o konuda ne desem bilmiyorum.. Açıkçası ben de kedilerimle sorun yaşıyorum.. Hasta oluyorlar yaralanıyorlar ama onların kararı.. Eğer kediniz dışarıdan korkar da tehlikeli olduğunu anlarsa evden dışarı çıkacağını sanmam zaten neye karar verdiğinizi merak ettim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-16, 12:09   #8

Kedimminnak Çevrimdışı

Bayvet tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benimde kedim öyle bende tasma ile çıkarıyorum haftada bir kere. Ama bahçemizde çim ve ağaç dışında birşey yok bazen tasmayı çıkarıyorum en fazla 10 dakika geziyor bağırdığım zaman hemen yanıma geliyor. Fazla alıştırmayın bence yoksa bir daha eve gelmek istemez.
neden eve gelmek istemez dediniz ki.. Bence ne kadar nankör oldukları söylense de vefalı hayvanlar.. Diğer yorumda bahsettiğim dışında başka bir erkek kedim var onuda bahçede besliyorum.. Ben siteden çıkarken kapıya kadar eşlik ediyor gelince beni kapıda karşılıyor sesimi duyamayacak kadar uzaklaştığını hatırlamıyorum.. Sadece güzel yöntemler gerekli
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları