Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 09-01-16, 23:44   #31

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim yanımda uyumak istiyor :(

Dusunce bastan yanlis hayvana merhameti olan onlara cok duskun olan herkese oyledir sadece insanla hayvani bir tutar insan mi hayvan mi dediginde hayvan der bu da yalnizliktan degil koruma ic gudusunden insanligindandir. Aslinda kedinin sicakligi ve miriltisi insana huzur verir sakinlestirir. Sesinizi duyar duymaz aglamasida gulucuk koyularak anlatilacak bi durum degil sicaklik gormuyor hayvan. Bilemedim ama yazik yani

Bu konu en son " 10-01-16 " tarihinde saat 09:45 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-16, 15:03   #32

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

ferah tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Wepha ya katılıyorum bu konuda. Kedilerine gereğinden fazla düşkün olan insanların hayatta yanlız olduğunu düşünüyorum hep nedense. Belkide yanliş bir düşüncedir bilemiyorum. Esas konuya geleyim panik atak rahatsızlığım var sabah kafamın üzerine çıkıyor resmen uykumdan sıçrıyorum. Mecburen uyurken yan odaya kapatıyorum kedimi. Artık alıştı aglamiyor .sabah uyandığımda sesimi duyar duymaz başlıyor ağlamaya
Dediğiniz şeyin panik atakla alakası yok. Bende var oradan biliyorum. Bi kedi sıçraması ile panik atak krizine giriyorsanız o zaman kedinize alışamamışsınız, hatta sevmiyorsunuz derim. Uykusunda kafasına kedi sıçrayan insan o sırada farkındalığı olmadığı için ve vücudunda henüz adrenalin yeteri derecede olmadığı için panik atak geçiremez zaten. Birden olan bir şey değil. En fazla biraz irkilip kalp atışınız hızlanır sonra kedi olduğunu anlayınca geçer. Biraz tutarlı yorum yapalım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-16, 15:50   #33

gofretgofret üyesinin avatarı

gofretgofret Çevrimdışı

şuanda kış olduğu için kalın yorgan sıcak bır nefes tercıh edıyorlar. YAzın emin ol yalvarsanda yanına gelmez. Kediler sıcagı severya, o sebeple kışın ıdare edıverın bırascık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-16, 04:42   #34

Ankara
ferah Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dediğiniz şeyin panik atakla alakası yok. Bende var oradan biliyorum. Bi kedi sıçraması ile panik atak krizine giriyorsanız o zaman kedinize alışamamışsınız, hatta sevmiyorsunuz derim. Uykusunda kafasına kedi sıçrayan insan o sırada farkındalığı olmadığı için ve vücudunda henüz adrenalin yeteri derecede olmadığı için panik atak geçiremez zaten. Birden olan bir şey değil. En fazla biraz irkilip kalp atışınız hızlanır sonra kedi olduğunu anlayınca geçer. Biraz tutarlı yorum yapalım.
Panik atak rahatsızlığını benden daha iyi bileceğinizi sanmıyorum burada ilaç ismi vermek etik mi bilemiyorum o yüzden kullandığım ilaçların ismini yazmıyorum ama emin olun son derece ağır ilaçlar. Evin önündeki markete kadar gidemediğim, banyoya giremedigim okula işe gidemediğim günler çok oldu. Siz beni kedimi sevmemekle suçluyorsunuz. Sizde bu hastalığın nasıl bir hastalık olduğunu daha iyi araştırın bence. Resmen bilmeden konuşmuşsunuz. .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-16, 10:21   #35

wepha Çevrimdışı

yapın bir sepet kedi kendi yerinde uyusun siz kendi yerinizde ya) ineğimi seviyorum diye ahırda uyuyan yada evine inek çıkaran birini gördünüz mü Ne gerek var yüzüme mi çıkar ağızıma mı kaçar aman ezilmesin diyeceğinize gerine gerine yatın. Yazdıklarınızı okuyan da kedimi dövüyorum sanar... Kedi Eğitilmez diyen biri kediden anlamıyor demektir. onlar minnoş değil onlar kedi. Biraz saygı duyun. Siz nasıl "insan "yerine konulmak istiyorsanız onlara da kedi gibi davranın ki saygıyı hissetsinler; onlar da sizin hayatınızı kolaylaştırmak için çabalayacaklardır. Ev paylaşmak karşılıklı saygı gerektirir. Kediniz ailenizin bir ferdi mi yoksa canlı bir "peluş" oyuncak mı?

-insan kıl yapışmaz çünkü sert karetin dizilimi vardır. Köpeklerde de aynı. ANcak kedi tüyü çok girintili çıkıntılı bir yapıda, esnek ve hafiftir. Aşılar bunu engelleyemez. Hiçbirşey olmasa; modifiye bir protein gelme ihtimali artacağı için kedinize bir anda allerji olma ihtimaliniz var.

Sağlıkçı değilim.

Neyse amacım kedi forumlarnda tartıma çıkartmak değildi. Konuyu açan kişiye bir tek ben yardımcı oldum diye düşünüyorum. sorun yatağa çıkma idi. ..

Ne karımı itmediğim ne kedimi dövmediğim ne de başarısız bir insan olduğum kaldı... minnoşculara bak hele

Cevap yazıldığına göre tartışmanın anlamı yoktur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-16, 16:04   #36

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

örneğe bak. inek. inek evcil hayvan mı.? bu kadar bencil olmayın yatağın kenarında yatın kedinizle beraber yatın kendimi düşünüyorumculardan değiliz en azından. bencillik hat safhada sizde. kediden saygı bekleyecek kadar kendini sevmek rahatsızlıktır. yani sen kimsin ki hayvan sana saygı gösterecek. saçmalık. biz onlara kedi gibi davranıyoruz onları değiştirmiyoruz nasıl davranmak isterlerse öyle davranıyoruz yanıma gelirse gelir gelmezse gider salonda yatar kendi yatağında yatar. yanımıza gelen kediyi de itip huyunu değiştirmiyoruz. kedimiz ailemizin ferdi. bugune kadar babam beni yataktan itmedi annemde öyle kedilerimizide itmiyorlar. biz onları peluş oyuncak diye görmüyoruz öyle görsek kendi istediklerimizi dayatırız tıpkı sizin gibi. karınızı itiyorsunuz diyen olmadı kediyi dövüyorsunuz diyen de. başarısız insan olduğunuz apaçık ortada kimse dinlemiyor ki o dilsiz hayvanın üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyorsunuz. sinirlerim kaldırmıyor Allah o kediyi sizin elinizden kurtarsın.

Bu konu en son " 12-01-16 " tarihinde saat 16:06 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-16, 23:02   #37

Ankara
ferah Çevrimdışı

Bu konuyu açtığımda kedim 2 aylıktı şuan 4 aylık Yatağına alışmış olmalı ki dün ilk kez kendiliğinden gidip yatağına girmiş uyumuş. Kapısını kapatmadim. Umarım böyle devam eder de geceleri kapalı odada tutmama gerek kalmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-16, 10:35   #38

wepha Çevrimdışı

gizem hanım kendini hayvansever sanan takıntılı tiplerden birisiniz. Hayvandan saygı beklemiyorum bir daha okuyunuz. Ona saygı gösterilmesini öneriyorum. O bir kedidir, peluş değil. İnek de evcil bir hayvandır. Burada kalkıp kim olduğumu yazıp sizin seviyesiz saldırınıza karşı kendimi savunmayacağım. Başarım konusunda yorumunuzu tutturamadınız. Evimde kime nasıl davranacağımı size sormayacağım gereksiz konuşuyorsunuz. Konu açılmış soru soruldu tek cevabı ben verdim. Evcil hayvanlarımın hepsi olması nominal ömürlerinden çok daha azla yaşarlar. 7 yaşında ufacık balığım 18 yaşında muhabbet kuşum var. Eğittiğim köpeklerin biri firmamızda bekçilik yapıyor diğeri ise akrabamız ile avcılık. İstek üzere çevremdeki insanların psikolojik problemli köpeklerinin bu durumu atlatmalarını sağlıyorum. Kiminle konuştuğunuzun farkında değilsiniz. Yatağa çıkmayan kum dışına asla tuvalet yapmayan. maması dışında yemek istemeyen-- sofraya asla miyavlamayan. akşamları kucaağımda oturan gece de kendi yatağına giden kusursuz sağlıklı bir kedim var. Eğer mutsuz olsaydı veya ben şiddet gösteriyor olsaydım işeme veya hırçınlaşma olurdu. Minnoşum deyip sarılmakla bitmiyor iş psikolojisine de davranışlarına da dikkat etmeli kediyle kedi, köpekle köpek gibi iletişime geçmelisiniz.

Özellikler hırçın agresif ısırgan köpeklerin terapisi ile başarılıyım. Yakında barınaktan kimsenin almaya cesaret edemeyeceği en agresif köpeği sahiplenip sağlığına kavuşturacağım. Çiçekli Köy - İzmir'de bulunan bir köpek çiftliğinde hobi olarak çalıştım- köpek eğitmenliği belgem yok ama konu hakkında seminer katılım belgelerim var. Köpekler üzererine yoğunlaşıyorum ancak Kedim de olduğu için forumların bu kısmını da arda inceliyorum. Çözümü çok basit bir problem yazılmıştı cevaplamak istedim nitekim kapıyı kapatmak dışındaki tek çözümü de budur. Benim fikrim yatak odası kapısını kapamaktansa kedinin kendi isteği ile yatağa gelmemesidir. Çünkü Bu psikolojide bir kedi sofraya da gelmeyecek çocuğun yatağına da çıkmayacak çünkü ÖĞRENECEK. Fotoğraflarını paylaşırım. Lütfen konuyu uzatmayınız.
Konuyu açan kişinin problemi yatağa çıkmaydı bende basit eğitimini anlattım. kesin çözümü budur. siz ister kucağınıza alın ister yorganınıza bizi ilgilendirmiyor. Soru cevap bulduğuna göre kilitleyebiliriz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-16, 04:32   #39

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

ferah tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Panik atak rahatsızlığını benden daha iyi bileceğinizi sanmıyorum burada ilaç ismi vermek etik mi bilemiyorum o yüzden kullandığım ilaçların ismini yazmıyorum ama emin olun son derece ağır ilaçlar. Evin önündeki markete kadar gidemediğim, banyoya giremedigim okula işe gidemediğim günler çok oldu. Siz beni kedimi sevmemekle suçluyorsunuz. Sizde bu hastalığın nasıl bir hastalık olduğunu daha iyi araştırın bence. Resmen bilmeden konuşmuşsunuz. .
Gündüz istediğiniz kadar geçirin ama kedi başınıza nazikçe "konduğunda" öyle bir risk %0,0000001 bile değil. Neredeyse imkansız. Merak etmeyin ben araştırmadığım, bilmediğim konu Hakkı'nda yazmam. Eğer bu tür probleminiz varsa kendi psikiyatristinize de söylemenizi tavsiye ederim. Nitekim probleminiz çözülmüş sanırım...

-
Ayrıca beyfendinin üzerine fazla gidildiğini düşünüyorum yani kediyi iteklemek o kadar da canileştirilecek bir olay değil. Eminim siz kediyi sevmek isterken, sarılıp sıkarken daha çok canını acıtıyorsunuzdur Kediler dayanıklı hayvanlar, öyle alıngan da değiller(en azından bizimki). Yani şu hayvancağızı tararken ne kadar canı yanıyordur kim bilir, şöyle arkasından bir telefonu bile hareket ettiremeyecek kadar baskı yapsanız umrunda olmaz zaten gider kedi. Kendi bebeğimiz öğrensin diye ocağa elini uzattığında hafiften iğne batıran anneler var. Ben böyle bir yöntem kullanmayı sonuçlarını önlemek açısından yadırgamayabilirim uygulamayı tercih etmesem de...
Ama,
Kedi tüyünün de zararlı olduğunu düşünmüyorum. Nitekim kedim şuan yanımda uzanmış uyuyor yatağımda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-16, 11:20   #40

Ankara
şarlot06 Çevrimdışı

Burada soru soran arkadasimiza en iyi cevabi bulabilmek icin tartismalar yarattik ve nedense ortaya hayvan egitimi ile alinan belgeler vb ortaya sunuldu. Kim ne belge alirsa alsin kim hangi meslekte olursa olsun sonuca bakilirsa arkadasimizin sorusuna yanit bulamadik ve genelden bakilirsa bu forum bos konusmak ve kendini ve becerilerini anlatmaktan oteye gecemedi.

Kendi dusuncem olarak yine destekliyorum ki sarlot benim birtanecik kizim ve cocugum onu her aksam kucagimda bir bebek gibi seviyorum ki bu durumdan rahatsiz oldugunu dusunmuyorum ki her aksam bu durumda uyuyoruz bu bir. Ikincisi onunla beraber masada yemek yiyoruz kendi yemegini usulca yiyip cekiliyor bazen simariklik tutunca bizi durtup istiyor birseyler tabiki ama bu da onun cocuksu yani yani diyecegim o ki her kedi farklidir kimisi sizinle yatmayi istemez kimisi pesinizden ayrilmaz agladiginizda bile kucaginiza gelip teselli eder sizi annesi yada arkadasi gibi gorur. Birakin kediniz nasil istiyor ise oyle uyusun tecrubelerimden yola cikarak soyleyebilirim ki ilk kedim de (maalesef aramizda degil) ikinci kedim de inanilmaz mutlu ve uysal hayvanlardi cunku hicbir konuda onlara kizmadim bagirmadim. Benim kedi bakimi konusunda dusuncem budur iyi gunler arkadaslar
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları