Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 04-01-16, 00:36   #16

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim yanımda uyumak istiyor :(

Kediyi aliyorsaniz titizligi bi yana birakacaksiniz yok birakamiyorum diyorsanizda almayacaksiniz kediniz sicakliginizi istiyor agliyor diyorsunuz 2 tuy icin hayvan aglatilmaz cok guzel bi duygudan sacma bi nedenden dolayi mahrum kaliyosunuz. Uzucu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-16, 01:18   #17

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

valla ben evime aldığım günden beri benimle yatmasına izin verdim. sen de ver, yok illa ki yatağımda yatmasını istemiyorum diyorsan; küçüklüğünden itibaren alıştırman lazım. bir kere alışırsa vazgeçmez. ama bırak yatsın, hiçbir zararı olmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-16, 02:10   #18

İstanbul (Anadolu Yakası)
Lokum_yy Çevrimdışı

Benimle yattigi icin cok mutluyum kis gunu isitiyoruz birbirimizi hatta 128522; ama suan cok minik uyku sersemi ezilicek diye aklim cikiyo128512;
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 15:41   #19

wepha Çevrimdışı

Merhaba. ben aynı görüşte değilim. Kedimi çok seviyorum hep yanımdadır ve iyi bir takımız Hatta Karım bile kediyi kıskanıyor.

ANCAK
incecik çizgi olan hayvan insan ilişkisini karıştırmamak gerekiyor. yatağa çıktıysa itin aşağı direkt. köpeklerde bu 2. seferde yeterli olacaktır kedilerde uzun sürüyor.
Şimdiban diyen olcak "kızımı nasıl iterim" iteceksiniz. Doğada baskın kediler bölgelerine giren eşleri bile olsa pençeyi sallar. Bu gayet doğal bir durumdur. Bölgeleri anlayacaktır. kalkıp canını yakın demiyorum ama aşağı itin yada bıkmadan usanmadan alıp yere koyun.

Tüyler tehlikeli olabilirler. REM uykunuzda şuursuzca akçiğerinize çekeceğiniz tüy iltihap a neden olabilmekte. Yada tuvalete gidiyor patisiyle kaıştırıp hop yatağa.

Yanlış anlamayın evde bulunduğum her saniye kedimiz kucağımdadır sarılırım okşarım ama özel alanlarımızı da ayırmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

İlk zamanlarda yatak odamızı kapatıyordum o salonda uyuyordu arık gerek kalmyor. Divanda uyumaya kalkarsam üstüme çıktığı anda aşağı itiyorum artık alıştı sadece ayak ucunda ayaklarımın üstünde uyuyor yukarı hiç gelmiyor. Kararlı olmalısınız.

Bu konu en son " 05-01-16 " tarihinde saat 15:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: imla - not
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 16:28   #20

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

karınız itilip kakılmaktan hoşlanıyor sanırım. kediyi itin tabii ki evine aldın kulun kölen iteceksin çünkü sen öyle istiyorsun aşıları boşuna yaptırıyoruz o kadar parayı boşuna veriyoruz kedi köpek insan öldürür. yapmayın Allah aşkına annem 10 yıl kedi beslemiş ne aşı ne o kadar tartışıp işin içinden çıkamadığımız mama sorunsalı hiçbiri yokmuş kedi kumu falan ne mümkün dışarı çıkıp gelen bir kediymiş ne annemde ne de teyzemde sorun var kaldı ki o zamanlar evler sobalı kedi yorganın içine girip yatıyormuş.. ne kızımı iterim ne oğlumu kendini hayvandan çok seven hayvan falan almasın kardeşim aldıysa da hakkıyla baksın. iteceksen alma yani mantığı yok sokakta da aynı muameleyi görüyor o hayvan önüne koyduğun bir kap mama bir kap su bu da hayvanseverlik değil bana göre. bizim evde kedilere hayvan denilmiyor annem de babam da çocuklarımız diyor belki ben bu yüzden böyle düşünüyorum bilemiyorum ama eğer alıyorsan aradaki bağı hiçbir şekilde koparmayacaksın uyurken o mırıltıyı duycaksın gelip yatıcak tam boynuna o seni ısıtıcak sen onu. huzur bu ya huzurdan kaçıyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 17:17   #21

*Mia* üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
*Mia* Çevrimdışı

Ya kediyi itip kaktıktan sonra hayvan sevgisine inanmıyorum ben.. Ne olacak gelse yatsa yanına ne zararı var ki? Ben de ne zaman yatsam Mia gelir yastığıma koyar başını.. Öyle uyuruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 18:33   #22

Ankara
şarlot06 Çevrimdışı

Itip kakarsan ha disarida yasamis ha bi ailesi olmus hicbir anlami yok tamamiyla yanlis bir dusunce sizin cocugunuz ne ise evcil hayvaninizin yeri de o olmali
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 18:36   #23

wepha Çevrimdışı

Bakış açısı sanıyorum. Akciğer iltahabının aşılarla ilgisi yoktur. ciğer duvarına yapışan ince kedi kılı neden oluyor . Fabrikamızda çalışan emekçilerimizin birinin başına geldi kızı ameliyat etmek zorunda kaldılar. Çok nadir olur, o tüy oradan genelde çıkar ama risk vardır tabi ki.
Kedinizi"minnoşum" derseniz bu onu suistimal eder. köpeklerde de aynıdır. "kediyi yataktan itme" yi yanlış anladınız sanırım... kalkıp hayvancağızı fırlatmayacağıız tabiki ya kaldırıp yere koyarsınız yada dürter inmesini emredersiniz.

Oldukça başarılı ve deneyimli bir hayvan yetiştiriciyim. Muhabbet kuşumuz 18 yaşında yaşlılıktan öldü, birçok köpek yetiştirdim av ve bekçilik yapıyorlar. kedimizi de yetiştirdim hem kucağımda uyur ama asl mutfağa girmez yatağa çıkmaz. Tuvaletini kusursuz kullanır. Benimle çırmalamaca ısırmaca oynar ama başkasına asla- yaparsa yapmamasını bildiririm. Çünkü öğrettim. Böyle hayat daha güzel kapı baca kapatmakla uğraşmıyoruz. o yatağına gidiyor biz yatağımıza

Evcil hayvan ile çocuğumu asla bir tutmam. O kedidir öbürü kızım. Hayat böyle güzel. İşin doğası budur. Onları çok sevin koruyun ama çocuğunuzla bir tutmak... hastalıklı bir fikir acaba çocuğunuz kediyle bir tutulmak istiyormu acaba
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-16, 23:45   #24

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

bakış açısı değil hayvan sevgisi. aşılar tüylerin zararını yok eder veterinerinerimiz böyle söylemişti. tüylerin vücuttan atılmasını sağlar. çok nadir bir şey içinde çocuğumu itip yataktan atamam kendimden uzak tutamam. kedinin isteklerini yapmamak suistimal değil minnoşum demek suistimal.? kediler eğitilmez bir şekilde yapmamasını bildirmek suistimaldir. benim görüşüm şu ki kendini öven insanlar hayatta başarılı olmamış insanlardır. bırakın başkaları övsün. hayat size öyle güzel bir de kedinize sorun bakalım tek yatmaktan memnun mu.? hastalıklı fikir şudur hayvanı kendi isteklerine göre beslemek onu bazı şeylerden mahrum bırakmak. çocuğunuz kediyle bir tutulacakta demiyoruz ki çocuğunuz kuma gidecek kuru mama yiyecek. mesela gece cocugunuz yanınıza gelse itecek misiniz.? hayır. ikisi de can sonuçta biri konuşuyor diğeri sessiz. sizin gibi insanların hayvan beslemesi taraftarı değilim açıkçası. kediniz adına üzülüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-16, 00:35   #25

Ankara
şarlot06 Çevrimdışı

Suan bir sizin bakis acisinizla cocuk sahibi degilim ama benim bakis acimla aylardir bir bebegim var ha ilerde cocuklarim da olsa onlari asla ve asla ayirmam yatagima gelmek isterlerse hep beraber yatarim yemegi de hep beraber ayni masada yeriz bu hic sorun degil ki cocuklarim acisindan sorun olacagini kesinlikle dusunmuyorum. Arastirmalara gore evcil hayvanlar ile buyuyen ve onlarla icli disli olan bireyler ki bunlara cocuklar da dahil yasamlarinda daha ust duzeyde duygulara sahip olmuslardir kisaca cocuklarim olsaydi eger onlar da kedilerini veya kopeklerini kendilerinden biriymis gibi yakinlikta davranilmasini gayet hos karsilarlardi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-16, 01:53   #26

Basit üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Basit Çevrimdışı

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bakış açısı değil hayvan sevgisi. aşılar tüylerin zararını yok eder veterinerinerimiz böyle söylemişti. tüylerin vücuttan atılmasını sağlar. çok nadir bir şey içinde çocuğumu itip yataktan atamam kendimden uzak tutamam. kedinin isteklerini yapmamak suistimal değil minnoşum demek suistimal.? kediler eğitilmez bir şekilde yapmamasını bildirmek suistimaldir. benim görüşüm şu ki kendini öven insanlar hayatta başarılı olmamış insanlardır. bırakın başkaları övsün. hayat size öyle güzel bir de kedinize sorun bakalım tek yatmaktan memnun mu.? hastalıklı fikir şudur hayvanı kendi isteklerine göre beslemek onu bazı şeylerden mahrum bırakmak. çocuğunuz kediyle bir tutulacakta demiyoruz ki çocuğunuz kuma gidecek kuru mama yiyecek. mesela gece cocugunuz yanınıza gelse itecek misiniz.? hayır. ikisi de can sonuçta biri konuşuyor diğeri sessiz. sizin gibi insanların hayvan beslemesi taraftarı değilim açıkçası. kediniz adına üzülüyorum.

Katılıyorum.
Ayrıca kesin bilgi arkadaşlar, söylenti değil sağlıkcıyım kedi tüyü akciğerlere yapışmaz.. Ona bakılırsa insan kılı da yapışsın? Veya sokakta kedi yok mu pislik yok mu hiç? Evimde 10 kedim varken ve hepsiyle beraber yatarken hiçbir şey olmadı acil serviste çalışırken tüberküloz(Verem) oldum. Aynı risk sokakta da var madem maskeyle eldivenle gezelim.. Ayrıca bizzat tecrübe ettim 19 sene çektiğim alerjik astım evdeki kedi sayısı arttıkça hafifledi ve doktorum bile ne yaptığımı soruyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-16, 19:44   #27

Sakarya
Gamze atlı Çevrimdışı

Basit tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Katılıyorum.
Ayrıca kesin bilgi arkadaşlar, söylenti değil sağlıkcıyım kedi tüyü akciğerlere yapışmaz.. Ona bakılırsa insan kılı da yapışsın? Veya sokakta kedi yok mu pislik yok mu hiç? Evimde 10 kedim varken ve hepsiyle beraber yatarken hiçbir şey olmadı acil serviste çalışırken tüberküloz(Verem) oldum. Aynı risk sokakta da var madem maskeyle eldivenle gezelim.. Ayrıca bizzat tecrübe ettim 19 sene çektiğim alerjik astım evdeki kedi sayısı arttıkça hafifledi ve doktorum bile ne yaptığımı soruyor..
Aynen ben de sana katılıyorum. Sokakta ya da girdiğimiz kapalı alanlarda, otobüslerde daha fazla hastalık ihtimali.. Benim de çok hassas bi kızım var 9 yaşında.. Kedimizle aynı yatakta uyuyoruz.. Ve doktorumuz evde beslediğimiz kedinin bağışıklığımızı güçlendireceğini söyledi.. Ben de bir zararı olmadığını düşünüyorum. Seviyoruz biz valla benim yastığıma yatıyo canını yakmamak için yatağa enlemesine yatıp 3 yastık koyuyoruz. Mutluyuz biz herkesin fikri kendine herkes aynı yaşayacak diye bişey yok dimi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-16, 14:52   #28

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Gamze atlı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynen ben de sana katılıyorum. Sokakta ya da girdiğimiz kapalı alanlarda, otobüslerde daha fazla hastalık ihtimali.. Benim de çok hassas bi kızım var 9 yaşında.. Kedimizle aynı yatakta uyuyoruz.. Ve doktorumuz evde beslediğimiz kedinin bağışıklığımızı güçlendireceğini söyledi.. Ben de bir zararı olmadığını düşünüyorum. Seviyoruz biz valla benim yastığıma yatıyo canını yakmamak için yatağa enlemesine yatıp 3 yastık koyuyoruz. Mutluyuz biz herkesin fikri kendine herkes aynı yaşayacak diye bişey yok dimi
Bende size katılıyorum herkes aynı yaşayacak diye birşey yok. Deprem kışı 8-9 tane bahçede kalan kedileri akşam olunca konteynıra alırdım sıcakta yatsınlar diye camı açmamla hepsi içeri dolardı yatakta kendime yer bulamazdım . Hiç birininde aşıları yoktu ve biz o kış hiç bir şekilde hastalanmadık ben mutluyum onlarla uyumak terapi gibi. Şimdiye kadar da kedi kılından ailemde bebeklerde olmasına rağmen kimse bir zarar görmedi .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-16, 21:13   #29

Ankara
ferah Çevrimdışı

Wepha ya katılıyorum bu konuda. Kedilerine gereğinden fazla düşkün olan insanların hayatta yanlız olduğunu düşünüyorum hep nedense. Belkide yanliş bir düşüncedir bilemiyorum. Esas konuya geleyim panik atak rahatsızlığım var sabah kafamın üzerine çıkıyor resmen uykumdan sıçrıyorum. Mecburen uyurken yan odaya kapatıyorum kedimi. Artık alıştı aglamiyor .sabah uyandığımda sesimi duyar duymaz başlıyor ağlamaya

Bu konu en son " 08-01-16 " tarihinde saat 21:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-16, 16:39   #30

Basit üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Basit Çevrimdışı

ferah tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Wepha ya katılıyorum bu konuda. Kedilerine gereğinden fazla düşkün olan insanların hayatta yanlız olduğunu düşünüyorum hep nedense. Belkide yanliş bir düşüncedir bilemiyorum. Esas konuya geleyim panik atak rahatsızlığım var sabah kafamın üzerine çıkıyor resmen uykumdan sıçrıyorum. Mecburen uyurken yan odaya kapatıyorum kedimi. Artık alıştı aglamiyor .sabah uyandığımda sesimi duyar duymaz başlıyor ağlamaya
Ben ve birkaç arkadaşın katılmama sebebi, kedi tüyü zararlıdır veya kedi yatakta olmamalıdır görüşü.. Sizin söylediğiniz ise biraz daha psikolojik. Kedilerime düşkünüm, çevremde aşırı samimi olduğum insan sayısı sınırlıdır. Ancak kedilerim yokken daha ağır depresyonlar geçirdim. Kedim var diye bana yakın olmayan insan zaten olmasın görüşündeyim. Olanlar da en yakınım olurlar fazlalığa gerek yok diye düşünüyorum.. Panik atak da psikolojik bu yüzden siz tabiki şu durumda haklısınız. Gece uyandığımda yanımda örümcekler olmasını elbet istemem buna benziyor biraz. Ancak kediyle insanı karıştırmamak lazım diyerek yataktan kovmaya karşıyım Tabi herkesin kendi düşüncesi.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları