Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 22-12-13, 07:00   #1

rdm001 üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
rdm001 Çevrimdışı
Varsayılan Kedim kapıları acıyor acik yardım.

Çok zor durumdayım evde 3 kişi kalıyoruz ve ben kedimi odamda besliyorum. Ben evde yokken odaman cıkması yasak fakat ben evdeyken sıkılmasın diye oda oda gezdiriyorum. Fakar 2 gündür kapıları acmaya basladı arkadaslarımın odalarına gidiyor kapıları kapalı olursa miyavlıyor. Kapıyı acamazsa surekli kapının kulpuna zıplayıp gecenin bir yarısı sürekli ses cıkarıyor. Açık kapı bulunca girip uyuyan arkadaşlarımı uyandırıyor. Bu durum çok rahatsız edici cidden bu huyunu nasıl düzeltebilirim. Düzeltemezsem kedimi sokağa bırakmak zorunda kalıcam. Zaten sokaktan almıştım dişi tekir(siyah) bulduğumda tahmini 2.5 aylıktı şuan 4 aylık. Bütün aşılarınıda yaptırdım bırakmayı hic istemiyorum. Lütfen yardım edin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-13, 14:38   #2

polar.bear üyesinin avatarı

İzmir
polar.bear Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim kapıları acıyor acik yardım.

Geceleri de kapınızı kapatıp, sizinle içeride kalmasını sağlayabilirsiniz. Akşamları onunla bolca oynayıp, yorulmasını ve gece uyumasını sağlayabilirsiniz. İlgisi çeken oyuncaklardan fazla sayıda ya kendiniz yapıp ya satın alıp, onlarla ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.
Bir söz var "iki kedi tek kediden iyidir" diye, imkanlarınızı bilmiyorum, ama bir arkadaşı olsa, sıkıldığında kapı kapı dolaşmaktansa, arkadaşıyla oynayıp, vakit geçirebilir.
Bazı kediler, istemediğiniz bir şey yaptıklarında "Hayır" veya yüksek sesle "şişşşşttt" gibi ses çıkardığınızda bir süre sonra o davranışlarından vazgeçebiliyor. Ama sizin durumunuzda bunu uygulama imkanı pek yok sanırım.

Çok iyi bir duyarlılık örneği gösterip onu sokaklardan kurtarmışsınız, eve alıştığından artık sokakta da yapamaz, lütfen tekrar sokağa(ölüme) bırakmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-13, 16:02   #3

Pıtırsonic Çevrimdışı

aşısı tam, yavru ve sağlıklı kedilerin başka yuva bulma olasılığı daha yüksek. sokağa bırakmak yerine sahiplenen biri çıkana kadar bakmalısınız. karşılaştığınız ilk olumsuzlukta direkt sokak demenize dayanarak, henüz eve alınalı çok da zaman geçmemişken sahiplendirmenizin daha iyi olacağını düşünüyorum. tek odada kedi, bir ömür bakılmaz. hele ki oyun çağında enerjisini atacağı alana ihtiyacı var ve siz diğer odaları göstererek, aslında o alanın bulunduğunu da göstermiş oldunuz. dolayısıyla çıkmak istemesi çok normal. eğer odalardan birinin kapısı kapalıysa, benimkiler de aynı hareketi yapıyor. polar.bear'ın söylediği çok doğru, eve alışan bir kedi sokakta yapamaz. bu yüzden iyi şartlarda bakılacağı yeni bir yuva aramanız en doğrusu olacaktır.

eğer hiç odadan çıkarmaz ve kapıyı da kilitlerseniz, bir süre sonra oradan çıkamayacağını anladığı için kendisini boşuna yormayacaktır. yine de her kapıyı açtığınızda kaçmaya çalışacaktır. bunu uygularsanız, belki olumlu sonuç alabilirsiniz ama şahsen doğru olduğunu düşünmüyorum. geçici bakım gibi zorunluluk dışında, tek bir odada kedi, köpek gibi enerjisini atma ihtiyacı duyan hayvanlar bakılmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-13, 17:47   #4
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Arkadaşlar çok güzelce izah etmişler benim o konulara girmeme hiç gerek yok.

Eviniz malikane değilse bir odanın büyüklüğü belli, bir odaya kedi tıkıp bakmayı nasıl düşündünüz acaba? Şimdide '' eee ben onu sokaktan almıştım zaten'' . Çocuk oyuncağı mı bu? Karşınızda ki sizin gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir canlı. Siz peluş kısmında takılmaya devam edin bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-13, 21:26   #5

BOXING üyesinin avatarı

Kayseri
BOXING Çevrimdışı

günde 1-2 saat oynasanız rahatlıkla enerjisini atar uyumadan öncede kapının önüne dambıl kitap topluluğu gbi şeyler koyun o zaman kapı açılmaz beraber uyuyun ama enerjisini atması çok önemli.Gündüz ise durum farklı gezmek isteyecek minicik çocuk daha o anlayış göstermeye çalışın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 05:33   #6

rdm001 üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
rdm001 Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar çok güzelce izah etmişler benim o konulara girmeme hiç gerek yok.

Eviniz malikane değilse bir odanın büyüklüğü belli, bir odaya kedi tıkıp bakmayı nasıl düşündünüz acaba? Şimdide '' eee ben onu sokaktan almıştım zaten'' . Çocuk oyuncağı mı bu? Karşınızda ki sizin gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir canlı. Siz peluş kısmında takılmaya devam edin bence.
Oldukça ukala tavrınız beklenmedik bir cevap oldu. Hayvansever olmak ile insan olmak arasındaki bağı koparmamanızı öneririm zira benim karşımda benim gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir canlı. varsa sizin karşınızda da sizin gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir insan var.

Konuyu takip amaçlı yazıyorum @Pıtırsonic ve @polar.bear vediğiniz tavsiyeler için gerçekten çok teşekkür ederim. ilk olarak kapıyı kilitledim dışarı çıkamadı fakat sürekli zıpladı bende kıyamadım onun oyle yoruldugunu gorunce. Şimdi ise kapının kolunu söktüm ilk başta kapıya bir kaç vurdu ve miyavladı fakat açılmadığını görünce vazgeçti. Şimdi evde olduğum zamanlar kapıyı açıyorum ve mutfak hol banyo da bol bol geziniyor. Aksamları bol bol koşturuyorum oyun oynatıyorum. Geceleri benim yatağımda uyuyor bana sarıldığı bile oluyor ben evde yokkende ona yaptığım oyuncaklarla oynuyor ve sanırım uyuyor. 1 gece filan 36 saat filan yalnız bıraktığım olduğunda bile hiç sorun cıkarmıyor sadece beni çok özlüyor.

Sonuç olarak 15m2 oda da kedi bakılabilir onun gönlünü yaptıktan sonra sorun olmuyor. Sokakta üşümesinden ölmesinden iyidir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 11:33   #7
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

rdm001 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Oldukça ukala tavrınız beklenmedik bir cevap oldu. Hayvansever olmak ile insan olmak arasındaki bağı koparmamanızı öneririm zira benim karşımda benim gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir canlı. varsa sizin karşınızda da sizin gibi düşünen, hisseden, korkan, üzülen, sıkılan bir insan var.

Konuyu takip amaçlı yazıyorum @Pıtırsonic ve @polar.bear vediğiniz tavsiyeler için gerçekten çok teşekkür ederim. ilk olarak kapıyı kilitledim dışarı çıkamadı fakat sürekli zıpladı bende kıyamadım onun oyle yoruldugunu gorunce. Şimdi ise kapının kolunu söktüm ilk başta kapıya bir kaç vurdu ve miyavladı fakat açılmadığını görünce vazgeçti. Şimdi evde olduğum zamanlar kapıyı açıyorum ve mutfak hol banyo da bol bol geziniyor. Aksamları bol bol koşturuyorum oyun oynatıyorum. Geceleri benim yatağımda uyuyor bana sarıldığı bile oluyor ben evde yokkende ona yaptığım oyuncaklarla oynuyor ve sanırım uyuyor. 1 gece filan 36 saat filan yalnız bıraktığım olduğunda bile hiç sorun cıkarmıyor sadece beni çok özlüyor.

Sonuç olarak 15m2 oda da kedi bakılabilir onun gönlünü yaptıktan sonra sorun olmuyor. Sokakta üşümesinden ölmesinden iyidir.
SOKAĞA BIRAKMAK ZORUNDA KALACAĞIM, ZATEN BEN ONU SOKAKTAN ALMIŞTIM demek asıl ukalaca ve son derece ŞIMARIKÇA. Sizin gibi insanlar çok oluyor burada. Böyle konuşup tepki görünce birden dünyanın en iyi hayvanseveri moduna geçiyorlar. O yüzden bu ANİ DUYGUSAL DEĞİŞİMİZİNİ kaale bile almıyorum.

Bir hevesle evinize alıp sonra en ufak bir şeyde amannnnn sokaktan aldım zaten deyip eve alışmış bir kediyi tekrar sokağa bırakmayı düşünmek ve bunu dile getirince aldığı tepki ile birden çark etmek buralarda artık pirim yapmayan bir durum.

Bana hayvan sever olmakla insan olmak arasındaki bağı koparmamamı önermişsin ben de size peluş kedi ile gerçek kedi sahibi olmak arasındaki farkları öğrenmenizi öneriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 15:32   #8

Pıtırsonic Çevrimdışı

bakarsanız 5 m2 oda da kedi bakılır. bakılmaz diye bir şey yok. hatta 1 m2'ye yiyecekle içeceğini koyun, yaşar. ama bu ne kadar sağlıklı olur? kedinizin ihtiyaç duyduğunda özgürce enerjisini atması lazım. bulunduğu ortama tabii ki de alışacak ve zorunda olduğu için çabalamaktan vazgeçip kabullenecek ama daha iyi şartları sağlayacak insanlar bulabilecekken yanınızda tutmanızı ben doğru bulmuyorum. kaldı ki 36 saat gibi uzun bir süreden bahsediyorsunuz ve bu sürede o kedi odanın içinde hapis.. size kalkıp "niye kapadın beni" deme lüksü yok ki. size özleme olarak yansıyan hareket, onun için özgürlük sevinci. eve almakla çok güzel bir şey yapmışsınız, ben sizin yerinizde olsam geçici yuva olarak sahiplendirme yaparım. tabii ki de sokakta olmasından çok çok daha iyi ama bahsedilen şey, ona en iyi yaşam kalitesini sağlayabilmek. şimdi arkadaşlarınız problem oldu, umarım olmaz ama yarın öbür gün kedinizin sağlık sorunu çıksa ve sizden 500-600 tl gibi rakamlar istense? bunlar olabilen şeyler ve bu rakamlar da en iyi hali. hemen karşılayıp tedavisine başlatabilir misiniz? kedi sahipleri bilir, veterinerlerin bir çoğu nakit ödemesiz iş yapmıyor.. kedimin dili yara oldu diye sırf ilaç parası 80 tl ödedim. hemen arkasından bir diğeri nezle oldu ve hemen ardından bir diğerinin karnı tahriş oldu, mantar sandım. onlar iyi olsun, gerisi mühim değil ama ne zaman hasta olacakları belli değil ki. "kediyi sokaktan aldım, orada üşüyeceğine odamda dursun" demeniz dediğim gibi, çok güzel bir düşünce. keşke herkes böyle düşünse. ama bunun devamı bence, gerekli şartlara sahip olmadığınız için bu şartlara sahip başkalarını aramak olmalı diye düşünüyorum. ayrıca geçici yuva olmak çok güzel bir şey ve de özellikle ülkemizde az kişi evini açtığı için çok da gerekli bir şey. kedi size geleli henüz çok olmamışken düşünün derim. yine de siz bilirsiniz tabii.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 17:53   #9

rdm001 üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
rdm001 Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
SOKAĞA BIRAKMAK ZORUNDA KALACAĞIM, ZATEN BEN ONU SOKAKTAN ALMIŞTIM demek asıl ukalaca ve son derece ŞIMARIKÇA. Sizin gibi insanlar çok oluyor burada. Böyle konuşup tepki görünce birden dünyanın en iyi hayvanseveri moduna geçiyorlar. O yüzden bu ANİ DUYGUSAL DEĞİŞİMİZİNİ kaale bile almıyorum.

Bir hevesle evinize alıp sonra en ufak bir şeyde amannnnn sokaktan aldım zaten deyip eve alışmış bir kediyi tekrar sokağa bırakmayı düşünmek ve bunu dile getirince aldığı tepki ile birden çark etmek buralarda artık pirim yapmayan bir durum.

Bana hayvan sever olmakla insan olmak arasındaki bağı koparmamamı önermişsin ben de size peluş kedi ile gerçek kedi sahibi olmak arasındaki farkları öğrenmenizi öneriyorum.
Sorunun çözümüne değil de sorunun kendisine odaklandığınız sürece bu bağnaz düşüncenizden kurtulamayacağımıza eminim kendinize öyle bir prim yapmışsınız ki dışardaki herkes hayvan düşmanı siz hayvanseversiniz cidden yanlış bir kafadasınız.
Yeri gelmişken belirtim hayvanı hobi olsun diye almadım bulduğumda ıslanmış ve çok zor bir durumdaydı onu o gece sokakta bıraksam ölücekti. Alıp direk veterinere götürdüm sonrada evime koydum 4-5 günde anca geldi kendine. Sonrada bırakmak istemedim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 17:57   #10

rdm001 üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
rdm001 Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bakarsanız 5 m2 oda da kedi bakılır. bakılmaz diye bir şey yok. hatta 1 m2'ye yiyecekle içeceğini koyun, yaşar. ama bu ne kadar sağlıklı olur? kedinizin ihtiyaç duyduğunda özgürce enerjisini atması lazım. bulunduğu ortama tabii ki de alışacak ve zorunda olduğu için çabalamaktan vazgeçip kabullenecek ama daha iyi şartları sağlayacak insanlar bulabilecekken yanınızda tutmanızı ben doğru bulmuyorum. kaldı ki 36 saat gibi uzun bir süreden bahsediyorsunuz ve bu sürede o kedi odanın içinde hapis.. size kalkıp "niye kapadın beni" deme lüksü yok ki. size özleme olarak yansıyan hareket, onun için özgürlük sevinci. eve almakla çok güzel bir şey yapmışsınız, ben sizin yerinizde olsam geçici yuva olarak sahiplendirme yaparım. tabii ki de sokakta olmasından çok çok daha iyi ama bahsedilen şey, ona en iyi yaşam kalitesini sağlayabilmek. şimdi arkadaşlarınız problem oldu, umarım olmaz ama yarın öbür gün kedinizin sağlık sorunu çıksa ve sizden 500-600 tl gibi rakamlar istense? bunlar olabilen şeyler ve bu rakamlar da en iyi hali. hemen karşılayıp tedavisine başlatabilir misiniz? kedi sahipleri bilir, veterinerlerin bir çoğu nakit ödemesiz iş yapmıyor.. kedimin dili yara oldu diye sırf ilaç parası 80 tl ödedim. hemen arkasından bir diğeri nezle oldu ve hemen ardından bir diğerinin karnı tahriş oldu, mantar sandım. onlar iyi olsun, gerisi mühim değil ama ne zaman hasta olacakları belli değil ki. "kediyi sokaktan aldım, orada üşüyeceğine odamda dursun" demeniz dediğim gibi, çok güzel bir düşünce. keşke herkes böyle düşünse. ama bunun devamı bence, gerekli şartlara sahip olmadığınız için bu şartlara sahip başkalarını aramak olmalı diye düşünüyorum. ayrıca geçici yuva olmak çok güzel bir şey ve de özellikle ülkemizde az kişi evini açtığı için çok da gerekli bir şey. kedi size geleli henüz çok olmamışken düşünün derim. yine de siz bilirsiniz tabii.
Pek tabi her kedi her canlı gibi iyi yaşamayı hakeder fakat takdir edersiniz ki insanlarda öyledir fakat durum bu değildir. Her insan villalarda lüks içinde yaşayamıyorsa her kediyi de çok iyi ortamlarda yaşatamayız sadece elimizden gelenin en iyisini yaparız. Sorun ani para değil ben tek seferde cıkarıp 500 tl de veririm 2000 de 5000 de. Sorun hayvan sevmeyen arkadaşlarıma ve aileme bu yavru sayesinde biraz hayvan sevgisi katabilmek ki ailem şimdiden onu yanlarına istemeye başladılar.

Ayrıca şunu mutlak belirtmek istiyorum evim zaten 80m2 yani bu alan da bir kedi için yeterli değildir. Bu mantıktan yola cıkacak olursak hiç bir evde hic bir kedinin hapis olmaması gerekir gibi bir kapıya varmaz mıyız. Her işi gücü olan insan kedisini zaten en az 10 saat evde yalnız bırakmıyor mu ? gibi. Neyse amacım saygısızlık etmek değil yanlış anlamayın ama oyuncaklarla dolu kücük bir odada ve evin yarısında enerjısını atabildiği sürece kendisini özgür hissediceğinden eminim.

Bu konu en son " 27-12-13 " tarihinde saat 18:09 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 18:16   #11
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Sorunun çözümüne değil de sorunun kendisine odaklandığınız sürece bu bağnaz düşüncenizden kurtulamayacağımıza eminim kendinize öyle bir prim yapmışsınız ki dışardaki herkes hayvan düşmanı siz hayvanseversiniz cidden yanlış bir kafadasınız.
Yeri gelmişken belirtim hayvanı hobi olsun diye almadım bulduğumda ıslanmış ve çok zor bir durumdaydı onu o gece sokakta bıraksam ölücekti. Alıp direk veterinere götürdüm sonrada evime koydum 4-5 günde anca geldi kendine. Sonrada bırakmak istemedim
Kendinizi daha iyi ifade etmeyi öğrenmeyi tavsiye ederim o halde. Türkçe çok geniş bir dil. SOKAĞA BIRAKACAĞIM, ZATEN SOKAKTAN ALMIŞTIM demek ile bu dedikleriniz arasında uçurum var. İlk yazdığınız mesaj ile sonrasında yazdıklarınız aynı kişinin ağzından çıkma laflar gibi bile durmuyor. Yapıcı olmaktan bahsetmişken, benimle münakaşa edeceğinize ilk mesajınızda kendinizi çok yanlış ve itici olarak ifade ettiğinizi farkına varırsanız kendiniz için oldukça yapıcı bir bakış açısı edinmiş olursunuz.

O mesajdaki cümleleri ve benzerlerini sarf eden herkese aynı şekilde cevap verdim vereceğimde. Önümde sihirli küre yok, ya da fal açamıyorum o yüzden baz aldığım şey sizin yazdıklarınız.

Bana kızacağınıza SOKAĞA BIRAKACAĞIM, ZATEN SOKAKTAN ALDIM yazdığınız için kendinize kızın.

Yapıcı olmak konusundaki hassasiyetinizi kedinize ve onun geleceğine yönlendirirseniz daha iyi olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-12-13, 23:16   #12

Pıtırsonic Çevrimdışı

Pek tabi her kedi her canlı gibi iyi yaşamayı hakeder fakat takdir edersiniz ki insanlarda öyledir fakat durum bu değildir. Her insan villalarda lüks içinde yaşayamıyorsa her kediyi de çok iyi ortamlarda yaşatamayız sadece elimizden gelenin en iyisini yaparız. Sorun ani para değil ben tek seferde cıkarıp 500 tl de veririm 2000 de 5000 de. Sorun hayvan sevmeyen arkadaşlarıma ve aileme bu yavru sayesinde biraz hayvan sevgisi katabilmek ki ailem şimdiden onu yanlarına istemeye başladılar.

Ayrıca şunu mutlak belirtmek istiyorum evim zaten 80m2 yani bu alan da bir kedi için yeterli değildir. Bu mantıktan yola cıkacak olursak hiç bir evde hic bir kedinin hapis olmaması gerekir gibi bir kapıya varmaz mıyız. Her işi gücü olan insan kedisini zaten en az 10 saat evde yalnız bırakmıyor mu ? gibi. Neyse amacım saygısızlık etmek değil yanlış anlamayın ama oyuncaklarla dolu kücük bir odada ve evin yarısında enerjısını atabildiği sürece kendisini özgür hissediceğinden eminim.
10 saat kalan, 36 saat de kalır diye düşünüyorsanız çok yanlış. bir kaç sefer kalır, bir şey olmaz ama sık tekrarlanırsa bu kedinizin psikolojisini olumsuz etkiler. kaldı ki tek odada yaşayan bir kediden bahsediyoruz.. haklısınız, 80 m2 alan da onlar için yeterli değil. buna da sonuna kadar katılıyorum. keşke sokaklar daha güvenli olsaydı, doğal yaşam alanları bulunsaydı da evlere tıkılmak zorunda kalmasalardı. kendimiz doğalarını yok ettik, korumak için de evlere kapatıyoruz. ama 15 m2, hiç yeterli değil. oyuncakları olsun, olmasın enerjisini atacak daha büyük alana ihtiyacı var. yemek, su, kum ve oyuncaklarla ihtiyaçları keşke karşılansa.. benim 4 kedim var ve enerjilerini atma ihtiyacı duyduklarında odadan odaya koşuyorlar. sadece bizim oynatmamızla değil, kendileri de ihtiyaç duyuyor. bunun bir zamanı yok. hele ki oyun çağındaki bir kedi için 15 m2 alanda yaşamayı ve odalarda sınırlı saatlerde dolaşmasını doğru bulmuyorum.. dediğim gibi, bakarsanız bakılır. kendisini özgür değil zorunda hissettiği için de o alanda yaşar. diğer odalara 1-2 kere daha çıkarın, odadan çıkmak için bir süre daha yine çırpınacağını görürsünüz. benim fikrim bu yönde, farklı düşünenlere de bir şey diyemem. bakmak yasak değil sonuçta.. siz zaten kararınızı vermişsiniz ama geçici yuva fikri yine de aklınızda olsun derim. son olarak umarım bir sonraki sorunda da ilk cümleleriniz sokağa bırakmakla alakalı olmaz. kediler sokaktan koparıldıktan sonra ev hayatına çok çabuk adapte olur ve tekrar sokağa bırakıldıklarında hayatta kalma olasılıkları düşer. kedinizle beraber sağlıklı bir yaşam dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-13, 01:05   #13

rdm001 üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
rdm001 Çevrimdışı

Durumu söyle anlatim o zaman ben evde yalnız diyorum ama tabiki evde ev arkadaşlarım var hem mamasını verip hemde oynatıyorlar fakat suan sevmiyorlar. ve istemedikleri için odamda kalmak zorunda kalıyor. @yaz arkadaşım hiç öğrenci evinde kaldın mı bilmiyorum-konuşmalarından Türkçe mümessili olman muhtemel- ama en ufak bir şey bile sorun olabiliyor boyle durumlarda hele ki 2 arkadasını karşına almışken. Bu huydan vazgeciremezsem kediyi ev sahibime vericektim o bahçesinde yaklaşık 20 tane kedi bakan düzenli mamalarını veren tek tek seven yaşlı bir öğretmen ama bana göre orasıda sokak sonuçta DÜZELTEMEZSEM yazmışım dimi oraya yarın sokağa atarım yazmamışım. Her neyse @pıtırsonic arkadaşım ben evdeyken şuan kedi serbest zaten odadan mutfaga balkona gidip kosuyor fakat tüm alanda serbest olsa ne yazar ki kaldığım ev zaten 80 m2 15m2 üçtane odası olan 2+1 bir ev. Ha bu benim bir hayvan edinmeme engel ise hiç bir havyanın bir eve hapsedilmemesi konusu çok ön plana çıkıcaktır. 36 saat yalnız bırakmamın nedenide 2 haftada bir ailemin yanına gitmem simdiye kadar 2 kere oyle yalnız kaldı. bu hafta ya bihter ile gelirim yada gelmem dedim onlarda buna razı olmak zorunda kaldı yani artık bütün tatillerde kocaman bir kapalı bahcesi olan evin içinde de rahatça koşup oynayabileceği bir eve gidebilicek (3 yaşında dev bir kangal köpeği ile anlaşabilirler ise bahçede de rahatça gezebilir) 5 gün once yazdıgım mesaj foruma ilk mesajımdı verdiğiniz bilgiler ile 5 günde baya seyi hallettim ailemede kabul ettirdim. Velhasıl meselenin tamamı budur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-13, 14:14   #14

Çanakkale
tekircan Çevrimdışı

müğmkünse kapı kollarını yovarlak tokmaklı yapın patileriyle ceviremeyeceği için aöamaz
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları