Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 15-05-11, 16:15   #31

Moda
retros Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim ısırıyor

Cemre_Kedim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedim normal kediler gibi kendini sevdirmiyor. Genellikle sevdiğimiz zaman elimizi ısırmaya çalışıyor. Dişleri kaşınıyor biliyorum ama taşırken de değişik bir miyavlamayla onu taşıyan elimizi ısırmaya çalışıyor. Ne yapabiliriz? Annemle babam ona ısırınca kızıyorlar ve o da ısırmayı bırakıp yalamaya başlıyor. Kızmak doğru mu bu konuda?
kızmayın ,kedilerim büyürken ayaklarımımı yemedi, ellerimi ısırmadı,dişler kaşınıyor yahut yaramazlı olsun diye ısırıyor, ufak cocuktan bi farkı olmuyor,bebeklerin diş kaşıma aletlerinden almıştım sevmişlerdi,ısırabilcegi,oynayabilecegi oyuncaklar verdim.zor oldu ama bi dönem ole geciyo.
oynayacagı şeyleri yada parcalayacagı şeyleri verirken,üzerlerinde, tel zımba,dügme,boncuk vs gibi yutabilecegi şeyler olmamasına özellikle dikkat ediniz!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-11, 17:20   #32

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

kolonya sürerbilirsiniz elinize. mağlum kokusunu pek sevmiyorlar..
en etkili çözüm alırken 2 tane alıcaksınız (: o zamn sizi fazla ısırıp tırmalamazlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-11, 17:48   #33

Moda
retros Çevrimdışı

whynot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kolonya sürerbilirsiniz elinize. mağlum kokusunu pek sevmiyorlar..
en etkili çözüm alırken 2 tane alıcaksınız (: o zamn sizi fazla ısırıp tırmalamazlar
kolonyo ve alkol bazlı şeyleri koklatmak cok zararlı malum bizden 1000 kat daha iyi koku alıyorlar,size amonyak yada çamaşır suyu koklattıklarını düşünsenize yada bebeğinize sizi ısırdı ve ya dişleri kaşındı veya yaramazlık yapıyo diye,hoşlanmadığı şeyler yaparmıydınız?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-11, 23:49   #34

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

retros tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kolonyo ve alkol bazlı şeyleri koklatmak cok zararlı malum bizden 1000 kat daha iyi koku alıyorlar,size amonyak yada çamaşır suyu koklattıklarını düşünsenize yada bebeğinize sizi ısırdı ve ya dişleri kaşındı veya yaramazlık yapıyo diye,hoşlanmadığı şeyler yaparmıydınız?
haklısınız ama ben kolanyayı alın zorla koklatın demiyorum. elinize kolanya sürünce zaten yeltinmiyor. ki kedilerin insan elini ısırmasını ve yakalamasını kedi sağlığı için iyi olabileceğini düşünmüyorum. ellerimiz devamlı temiz olmayabilir. her kedi diğerinden farklıdır. bir kedi ısırmaz tırmalamazken bir başka kedi bunun tam aksini yapabilir. forumlarda çok okudum yaz aylarında evde uzun kollu şeyler ile oturanları. sonuçta bizde insanız ve haylaz kedimiz istemeden bilmeden canımızı yakabiliyor. sadece 5 dakika içinde 3-4 defa üzerime tırmanmak isterken sol ayağımda yaklaşık 40-50 çizik meydana geldi kızdımmı hayır. dayanabiliyordum ben ama annemin teni bana göre daha hassas olduğu için canı çok yanıyordu. ama biz böyle kabullendik. kediler her nekadar başına buyruk hayvanlar olsada , bazı şeyler her nekadar hoşlarınada gitmese yapmak zorunda kalıyoruz..
ps: her nekadar elime kolanyada sürsemde 1 dk sonra kokusu uçunca yine elime saldırıyor onlarca oyuncağına rağmen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-11, 23:53   #35

Moda
retros Çevrimdışı

haklısınız ama ben kolanyayı alın zorla koklatın demiyorum. elinize kolanya sürünce zaten yeltinmiyor. ki kedilerin insan elini ısırmasını ve yakalamasını kedi sağlığı için iyi olabileceğini düşünmüyorum. ellerimiz devamlı temiz olmayabilir. her kedi diğerinden farklıdır. bir kedi ısırmaz tırmalamazken bir başka kedi bunun tam aksini yapabilir. forumlarda çok okudum yaz aylarında evde uzun kollu şeyler ile oturanları. sonuçta bizde insanız ve haylaz kedimiz istemeden bilmeden canımızı yakabiliyor. sadece 5 dakika içinde 3-4 defa üzerime tırmanmak isterken sol ayağımda yaklaşık 40-50 çizik meydana geldi kızdımmı hayır. dayanabiliyordum ben ama annemin teni bana göre daha hassas olduğu için canı çok yanıyordu. ama biz böyle kabullendik. kediler her nekadar başına buyruk hayvanlar olsada , bazı şeyler her nekadar hoşlarınada gitmese yapmak zorunda kalıyoruz..
ps: her nekadar elime kolanyada sürsemde 1 dk sonra kokusu uçunca yine elime saldırıyor onlarca oyuncağına rağmen
kediler kesinlikle başına buyruk hayvanlar değil,tırnaklarını keserseniz veya kestirirseniz üstünüz başınız çizilmez,oynayacağı ve ısıracağı oyuncakları sizi her ısırmaya çalıştıgında verirseniz,inanın herşeyi çok çabuk öğrenebiliyorlar,işin sırrı onlarla inatlaşmamak sadece.hoşlarına gitmesede yapmak zorunda kalan kişilerin kedi yada köpek beslemesi taraftarı değilim,onlar bizim deneme tahtalarımız değil.

Bu konu en son " 15-05-11 " tarihinde saat 23:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 00:28   #36

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

kediler kesinlikle başına buyruk hayvanlar değil,tırnaklarını keserseniz veya kestirirseniz üstünüz başınız çizilmez,oynayacağı ve ısıracağı oyuncakları sizi her ısırmaya çalıştıgında verirseniz,inanın herşeyi çok çabuk öğrenebiliyorlar,işin sırrı onlarla inatlaşmamak sadece.hoşlarına gitmesede yapmak zorunda kalan kişilerin kedi yada köpek beslemesi taraftarı değilim,onlar bizim deneme tahtalarımız değil.
benim beslediğim kediler canları istediğinde uyudular canları istediğinde beni uyandırdılar canları istediğinde kendilerini sevdirdiler canları istediğinde oyun oynadılar. bu başına buyrukluk olmuyormu yoksa ben yanlış bir deyimmi kullandım? şuan sahiplendiğim kedim 3 aylık ve çok çabuk birşey öğrenmiyor çünkü dikkati çok dağınık. kendini temizlemeye başladığı andan birden kuyruğunu yakalamaya çalışıyor ve temizliği bırakıyor. her tuvaletini yaptıktan sonra elimde ılık suyla nemlendirdiğim pamukla poposunu temizlemeye çalışıyorum. bazen tepki vermiyor bazen temizletmiyor. tırnaklarını bir kaç kez nasıl kesileceğini öğrendikten sonra ben kestim ama o zamanda yatağıma veya başka bir yere tırmanmak isterken tutunamayıp düşüyordu. ki 2 gün içinde tırnakları yine uzuyor.
herkesin fikri kendinedir. ben şahsen kedime iyi ve doğru baktığımı düşünüyorum. en iyi mamayı almam bişey ifade etmez ona sevgimi ve sefkatimi vermedikten sonra.
benim amacım herkes ısırma veya tırmalama konusunda birşey söylüyor. hayır de , ay ay diye ses çıkart , yüzüne üfle , patisini işaret parmağınla hafifçe vur daha neler neler okudum. benim yazdığım kolanyada bu fikirlerden sadece biri ki onuda bir yerden okudum. ömrünün sonuna kadar kolanya süreceksin diye bir durum yok bir süre sonra o onu yapmamayı öğrenecektir. ki benim tek hatam tek kedi almam oldu. iki kedide böyle bir sorun olmayacağını düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 00:34   #37

Moda
retros Çevrimdışı

benim beslediğim kediler canları istediğinde uyudular canları istediğinde beni uyandırdılar canları istediğinde kendilerini sevdirdiler canları istediğinde oyun oynadılar. bu başına buyrukluk olmuyormu yoksa ben yanlış bir deyimmi kullandım? şuan sahiplendiğim kedim 3 aylık ve çok çabuk birşey öğrenmiyor çünkü dikkati çok dağınık. kendini temizlemeye başladığı andan birden kuyruğunu yakalamaya çalışıyor ve temizliği bırakıyor. her tuvaletini yaptıktan sonra elimde ılık suyla nemlendirdiğim pamukla poposunu temizlemeye çalışıyorum. bazen tepki vermiyor bazen temizletmiyor. tırnaklarını bir kaç kez nasıl kesileceğini öğrendikten sonra ben kestim ama o zamanda yatağıma veya başka bir yere tırmanmak isterken tutunamayıp düşüyordu. ki 2 gün içinde tırnakları yine uzuyor.
herkesin fikri kendinedir. ben şahsen kedime iyi ve doğru baktığımı düşünüyorum. en iyi mamayı almam bişey ifade etmez ona sevgimi ve sefkatimi vermedikten sonra.
benim amacım herkes ısırma veya tırmalama konusunda birşey söylüyor. hayır de , ay ay diye ses çıkart , yüzüne üfle , patisini işaret parmağınla hafifçe vur daha neler neler okudum. benim yazdığım kolanyada bu fikirlerden sadece biri ki onuda bir yerden okudum. ömrünün sonuna kadar kolanya süreceksin diye bir durum yok bir süre sonra o onu yapmamayı öğrenecektir. ki benim tek hatam tek kedi almam oldu. iki kedide böyle bir sorun olmayacağını düşünüyorum.
iki de olsa 3 de olsa 4 de olsa,ısırmak dogalarından gelen bi davranış. ben de 4 dü ve hepsi bir dönemini ısırarak geçirdi ama acıdıgını belli ettiğimde bırakıyorlardı.ve sonra her ısırdıklarında oyuncak verdim bi süre sonra ısırma huyları gecti.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 10:27   #38

rumeysacann üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
rumeysacann Çevrimdışı

Benim kedim henüz 2,5 aylık ve aynı sorunları ben de yaşıyorum. Vücudumun hemen her yerinde çok rahat 250,300 tane iz var ve daha ilk yaptıkları bile geçmedi. Yapacak bir şey yok, ben sabırla dayanmaya çalışıyorum, büyüdüğünde bukdr üstüme tırmanmak isteyeceğini sanmıyorum. Tırnaklarını kestirmenin bir çözüm olacağını da düşünmüyorum. Bir de onu doğasına aykırı yetiştirmek istemiyorum. Sonuçta bir evde bakıyorum onu, tırmanabileceği çok alan yok. Tırmanmak için beni kullanacaksa buna kızmaya ne hakkım var? Canım acıdığında istem dışı "aaaah" diye çığlık atıyorum ve hemen canımın yandığını anlayıp beni bırakıyor kucağıma alayım diye yalvarmaya başlıyor. Onu sıkboğaz etmemem gerektiğini, o benimle oynamak istediğinde başka şeylerle ilgilenmemem bütün dikkatimi ona vermem gerektiğini kollarımı bacaklarımı dişleyerek öğretti bana. Mesela en çok ayaklarımdan huylanıyordum, bunu öğrendi ve ne zaman bana çok sinirlense ayaklarımı ısırmaya başladı. Bu şekilde dikkatimi kendine çekmeye çalışıyor. Bir şekilde kendini ifade etmek istiyor. Onu anlamaya çalışın, sizi ısırmasının mutlaka bir sebebi vardır, sizinle iletişim kurmaya çalışıyordur. Oyun oynarken ısırdığında zaten canınızı acıtacak şekilde yapmıyor bunu, sinirlendiğinde kulaklarını arkaya yatırıp var gücüyle ısırıyor. Aradaki farkı görmek çok zor değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 10:58   #39

İzmir
gülden.izmir Çevrimdışı

benim kedimin ısırmaları geçti. 3 aylık civarında bi kedi daha aldım eve. benimki baştan kabullenemedi onu çok 2 haftada zor alıştı ama alıştı. artık hep birlikte oynuyorlar birbirlerini ısırıyorlar bana bişey yapmıyo artık yani. bazı huzursuz oldugu bölgeleri var mesela göbeği mesela orasıyla çok oynarsam ozaman ısırmaya yelteniyo ama ısırmıyo tutsada bırakıo hemen. yalnız yeni kedilerden dolayı bende bayaa bi çizik var en zon kolumda upuzun bir yara oldu yani okadar derin tırmaladı yenilerden biri bazı çizik izleri geçio bazıları geçmiyo. bu kolumdaki geçermi acaba bir bileniniz varmı? yoksa kendimi jiletliyorum sancak görenler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 20:27   #40

pyumak üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
pyumak Çevrimdışı
Thumbs down Cvp: Kedim ısırıyor

kızmayın ,kedilerim büyürken ayaklarımımı yemedi, ellerimi ısırmadı,dişler kaşınıyor yahut yaramazlı olsun diye ısırıyor, ufak cocuktan bi farkı olmuyor,bebeklerin diş kaşıma aletlerinden almıştım sevmişlerdi,ısırabilcegi,oynayabilecegi oyuncaklar verdim.zor oldu ama bi dönem ole geciyo.
oynayacagı şeyleri yada parcalayacagı şeyleri verirken,üzerlerinde, tel zımba,dügme,boncuk vs gibi yutabilecegi şeyler olmamasına özellikle dikkat ediniz!
bebeklerin diş kaşıma oyuncağını palatmaz mı ??bende düşündüm böyle yöntemi.ama sanmıyorum patlatır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 00:53   #41

Moda
retros Çevrimdışı

pyumak tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bebeklerin diş kaşıma oyuncağını palatmaz mı ??bende düşündüm böyle yöntemi.ama sanmıyorum patlatır
bebeklerin emziği patlar ki benim bi tanesi emzik emiyordu diş kaşıma aletleri daha sert ici dolu plastik yumuşak bişey degil...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 17:46   #42

sehra üyesinin avatarı

sehra Çevrimdışı

beni ısıramıyor. ama eşimin elleri kolları diş izleriyle dolu. çoğunuda kanattığı için henüz izi gitmedi. ben alıştırmıyorum beni ısıracağını anladığım zaman oyuncak farelerini veriyorum. çünkü canı oynamak istiyor anlıyorum. sevdirmek istediğinde kendisi hemen çenemi yalayıp öpüyor. ve bu çok önemli ! ısırdığı anda Hayır yada acıyormuş duygusunu ona hissettirdiğinizde hemen kesiyor. eşim ısırtmaya çok alıştırıyor nedense çok hoşuna gidiyor ısırması ama yaptığının yanlış olduğunu büyüyünce anlayacak. alışkanlık haline getirtmemek önemli olan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 20:27   #43

rumeysacann üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
rumeysacann Çevrimdışı

Evet aslında doğru. Annem üstüne atlamak istediğinde çığlık atıyor xD Korkuyor çünkü. O yuzden Kuzu ona hep mesafeli, onunla oynuyor ama gidip orasını burasını ısırmıyor. Bense sürekli onunla vakit geçiriyorum. Her şeyiyle ben ilgileniyorum. O ısırıklardan uzak durmak çok kolay olmuyor. Ama alıştırdım mesela, artık direk üstüme tırmanmaya çalışmaktansa önce bana yalvarıyor kucağıma alayım diye. En azından bacaklarımdaki çizikler azaldı. Ellerimi de ancak oyun oynarken yanlışlıkla patisi çarpar da çizerse çiziyor. Ama kızdığı zaman çok kötü ısırıyor işte. Kızdığını belli etmeye çalışıyor cünkü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-11, 23:24   #44

maşuk üyesinin avatarı

maşuk Çevrimdışı

kedim 6 aylık ben onun hem tırmalama tahtasıyım hem de oyuncak faresi vs vs. Sabırla bekliyorum ısırmasının ve tırmalama huyunun geçmesini gelişmeleri yazacağım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-11, 03:44   #45

Ankara
oğluş Çevrimdışı

Arkadaşlar herkesin genel sorunu kedinizin oyun yada diş kaşıntısı amaçlı ısırması, her kedi için geçerli midir bilmiyorum ama en azından sonucu görmek amaçlı bir kere deneyebileceğiniz hem size hem kedinize zarar vermeyecek bir önerim var. Oyun saatlerinizde yada ilgisi, dikkati üstünüzde olduğu bir zamanda elinize kokusunu bırakacak kadar kolonya dökün ve öyle oynayın, özellikle ısırmasını sağlayın bunu bir kaç kere tekrarlarsanız ısırmayı bırakıyor kokusu fazlasıyla rahatsız ediyor, ilk başlarda her elinizi ısırma çabasında bir kez kokluyor daha sonraları aynı kokuyu alsa da almasa da el onun için bir av olmaktan çıkıyor. Bunun yalnız bir dezavantajı var sevmeye çalıştığınızda da aynı tepkiyi verebilir o yüzden dozu fazla abartmadan ve özellikle seveceğiniz zamanlarda elinizi yıkayarak severseniz sevdirmede de sorun kalmıyor. Arkadaşımla bir kaç kedide denedik olumlu sonuçlar aldık. umarım sizin kediniz içinde aynı etkiyi yaratır.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları