Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 06-06-11, 02:37   #46

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim delirdi.

kum kabının büyüklüğü nedir acaba? eğer küçükse içinde yaptığı icraatın kokusunu araken basabiliyor. kum kabını büyütmek ona daha geniş bir alan sağladığı için yaptıkdan sonra biraz uzaklaşıp kokusunu bulup bulaşmadan kapatabilir.

başka bir önerim ; eğer kediniz tuvalet olayını kaparken kumu fazla eşelemeden veya direk yapıyorsa onu bir hafta 10 günde normal insanların kullandığı alafranga tuvalete çok rahat alıştırabilirsiniz. youtubede bunun çokça örenkelerini gördüm. (bende tarif edebilirim)ben bunu denedim ama hanım efendi kumu kazıdıkça kazıyor sonra yapıyordu. kumu yavaş yavaş azalltım ama ne zamanki zemine denk geliyor dönüyor başka yeri kazıyor vs. yani çok fazla kazdığı için vazgeçtim çünkü istediği derinliğe ulaşamayınca yapmıyordu icraat kapatma olayınada rahat 1-2 dakika harcıyordu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 09:21   #47

İstanbul (Avrupa Yakası)
iremsim Çevrimdışı

Ben fırsatını bulmuşken size bir şey daha sormak istiyorum. Siz bebeklerinizin patilerini ve popolarını nasıl temizliyorsunuz. Bu küçük şeytan suyun yanından bile geçmiyor ıslak bezle silmeme bile izin vermiyor. Daha bugün kakasını örterken üstüne basmış sonra da outma odasına gelip masanın üstünü bir turladıktan sonra kucağıma atladı. Başladı arka patisini yalamaya. Öyle bir koku yayıldı ki sormayın. Hemen patisini ıslak bezle sileyim dedim izin vermedi suyla yıkayayım dedim kafamın üstüne çıktı. Anlayacağınız onun tek patisini sileyim derken hem kendimi hem evi mahvettim. Bütün gün evden kakalı patiler temizledim. Yok mu bunun bir çaresi. Dikkat etmezsem sürekli kakasına basıyor. Tuvaletini yapınca kakasının üstünü örtmemeyi öğretemez miyim ona? Ben bir ömür kaka örtmeye razıyım. Ayrıca şu patilerini ve poposunu nasıl silicem hanfendi dokunturtmuyor kendine. [/quote]

ben kumunu eşelemeye gittiğinde elimde hazır ıslak mendille bekliyorum kapıda ona gözükmeden.çıkar çıkmaz siliyorum.hoşuna gitmiyo ama alıştırırsan böyle gider.ayrıca ıslak mendil yeni doğan bebekler için tasarlanan bi mendil.parfumsuz.parfumsuz olmasına özen gösterin tekrar yalıyo ben sildikten sonra içgüdüsel.zarar verebilir.parfumsuz ve nemli bi mendil.satılıyo kişisel bakım marketlerinde.suyla henüz yıkamayın.karma aşıları daha olmamıştır.hasta bile olabilir.ki hoşlanmaz da.kulaklarını da bu bezlerle temizleyin.ama bezi iyice sıkın bi iki damla da olsa su çıkıyo sıkınca.kulağına kaçmasını istemeyiz poposunu silerken sızlanıyo hiç onu dinlemeyin.acımadan silin.eğer kaka kurursa silmeniz daha da zorlaşıcak. kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 09:59   #48

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı

üzüm inan bana büyüyünce daha tatlı oluyorlar, ve sahibine daha düşkün oluyorlar, kucağımdan inmez benimki, yerdeyse al beni kucağına diye miyavlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 13:46   #49

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

whynot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kum kabının büyüklüğü nedir acaba? eğer küçükse içinde yaptığı icraatın kokusunu araken basabiliyor. kum kabını büyütmek ona daha geniş bir alan sağladığı için yaptıkdan sonra biraz uzaklaşıp kokusunu bulup bulaşmadan kapatabilir.

başka bir önerim ; eğer kediniz tuvalet olayını kaparken kumu fazla eşelemeden veya direk yapıyorsa onu bir hafta 10 günde normal insanların kullandığı alafranga tuvalete çok rahat alıştırabilirsiniz. youtubede bunun çokça örenkelerini gördüm. (bende tarif edebilirim)ben bunu denedim ama hanım efendi kumu kazıdıkça kazıyor sonra yapıyordu. kumu yavaş yavaş azalltım ama ne zamanki zemine denk geliyor dönüyor başka yeri kazıyor vs. yani çok fazla kazdığı için vazgeçtim çünkü istediği derinliğe ulaşamayınca yapmıyordu icraat kapatma olayınada rahat 1-2 dakika harcıyordu
Tuvaletinin ölçüleri 50x40 cm. Şuan tuvaletinde çok kum yok bir parmak kadar kaldı kumumuz bitti ve malesef kargo gelmemekte ısrar ediyor. Ama o zaten kuma değil kabın zeminine yapıyor sonra üstünü kumla örtüyor. Kabın zemininden kaka lekesi silmekle ömrüm çürüdü. Ve şansa bak ki bizde alafranga tuvalet yok. Alaturkaya tuvaletin içine girmeden yapmayı öğrenemez mi?
iremsim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben fırsatını bulmuşken size bir şey daha sormak istiyorum. Siz bebeklerinizin patilerini ve popolarını nasıl temizliyorsunuz. Bu küçük şeytan suyun yanından bile geçmiyor ıslak bezle silmeme bile izin vermiyor. Daha bugün kakasını örterken üstüne basmış sonra da outma odasına gelip masanın üstünü bir turladıktan sonra kucağıma atladı. Başladı arka patisini yalamaya. Öyle bir koku yayıldı ki sormayın. Hemen patisini ıslak bezle sileyim dedim izin vermedi suyla yıkayayım dedim kafamın üstüne çıktı. Anlayacağınız onun tek patisini sileyim derken hem kendimi hem evi mahvettim. Bütün gün evden kakalı patiler temizledim. Yok mu bunun bir çaresi. Dikkat etmezsem sürekli kakasına basıyor. Tuvaletini yapınca kakasının üstünü örtmemeyi öğretemez miyim ona? Ben bir ömür kaka örtmeye razıyım. Ayrıca şu patilerini ve poposunu nasıl silicem hanfendi dokunturtmuyor kendine.
ben kumunu eşelemeye gittiğinde elimde hazır ıslak mendille bekliyorum kapıda ona gözükmeden.çıkar çıkmaz siliyorum.hoşuna gitmiyo ama alıştırırsan böyle gider.ayrıca ıslak mendil yeni doğan bebekler için tasarlanan bi mendil.parfumsuz.parfumsuz olmasına özen gösterin tekrar yalıyo ben sildikten sonra içgüdüsel.zarar verebilir.parfumsuz ve nemli bi mendil.satılıyo kişisel bakım marketlerinde.suyla henüz yıkamayın.karma aşıları daha olmamıştır.hasta bile olabilir.ki hoşlanmaz da.kulaklarını da bu bezlerle temizleyin.ama bezi iyice sıkın bi iki damla da olsa su çıkıyo sıkınca.kulağına kaçmasını istemeyiz poposunu silerken sızlanıyo hiç onu dinlemeyin.acımadan silin.eğer kaka kurursa silmeniz daha da zorlaşıcak. kolay gelsin[/quote]
Resmen savaşıyoruz ama elimden de kaçıyor. Acı acı miyavlıyor zaten kıyamıyorum. Ama böyle ben kıyamayınca da çarşafların üstünden pati izleri temizlemek zorunda kalıyorum. Miyavlamalarına kulak asmadan patisini poposunu sileyim mi yani ben şimdi.

sofy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
üzüm inan bana büyüyünce daha tatlı oluyorlar, ve sahibine daha düşkün oluyorlar, kucağımdan inmez benimki, yerdeyse al beni kucağına diye miyavlar
Pisicik şimdi de bana düşkün tabi beni daha çok sevmesi ihç fena olmaz. Ama büyüyünce daha temiz bir kız olur mu Üzüm Hanım? En azından banyo yaptırabilseydim çok iyi olurdu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 21:01   #50

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

zor gibi. çünkü ben önce alaturkaya alıştırmaya çalıştım çokta güzel bir düzenek kurdum ama kzım evladım içine giriyor sağı kokluyor solu koluyor 2 tur atıyor falan olmadı yani. iki üç ay daha geçince hem eve daha hakim olur hemde koklama olayı azaldığında deneyebilirsin. hem o zaman daha büyüdüğü için içine girmeden halledebilir. annemin ilk kedisi alaturka tuvalet kullanıyormuş mesela. 50x40 küçük gibi geldi gözüme ki kediniz büyüdükçe o kaba sığmamaya başlayacak bence , oval ondan büyük bir leğen işinizi görür .
büyüdükçe oyun istekleri azaldığından temizkliklerine daha çok önem veriyorlar. şuan mesela temizlenmeye başladığı zaman ya dengede duramayıp dikkati dağılıyordur yada kuyruğunu görüp onu yakalamaya çalışıyordur büyüdükçe bunlar azalıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 21:08   #51

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

whynot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
zor gibi. çünkü ben önce alaturkaya alıştırmaya çalıştım çokta güzel bir düzenek kurdum ama kzım evladım içine giriyor sağı kokluyor solu koluyor 2 tur atıyor falan olmadı yani. iki üç ay daha geçince hem eve daha hakim olur hemde koklama olayı azaldığında deneyebilirsin. hem o zaman daha büyüdüğü için içine girmeden halledebilir. annemin ilk kedisi alaturka tuvalet kullanıyormuş mesela. 50x40 küçük gibi geldi gözüme ki kediniz büyüdükçe o kaba sığmamaya başlayacak bence , oval ondan büyük bir leğen işinizi görür .
büyüdükçe oyun istekleri azaldığından temizkliklerine daha çok önem veriyorlar. şuan mesela temizlenmeye başladığı zaman ya dengede duramayıp dikkati dağılıyordur yada kuyruğunu görüp onu yakalamaya çalışıyordur büyüdükçe bunlar azalıyor
İnternette bulduğum en büyük tuvalet buydu. Zaten daha büyüğünü koyacak yerim de yok. Siz nasıl bir tuvalet kullanıyorsunuz. Büyük bir leğen iyi olabilirdi ancak onu koyabileceğim kadar büyük bir odam yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 21:50   #52

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

Üzüm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İnternette bulduğum en büyük tuvalet buydu. Zaten daha büyüğünü koyacak yerim de yok. Siz nasıl bir tuvalet kullanıyorsunuz. Büyük bir leğen iyi olabilirdi ancak onu koyabileceğim kadar büyük bir odam yok.
bende ölcülerini bilmediğim oval bir leğen var oval olmasının daha iyi olabilecağini düşünüyorum çünkü dönmek isterken bir yere çarpmıyor. hoş tabi 50x40 da kolay kolay çarpaz ama ben gözümde canlandırdım sadece küçükmüş gibi geldi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 21:54   #53

İstanbul (Avrupa Yakası)
iremsim Çevrimdışı

kum kabını odada tutmakla hata ediyosunuz.mutlaka banyoda olmalı.ayrıca kulak asma miyavlamasına.kediler dokuz canlı kolay kolay yanmaz canı.sadece alışık olmadığı için miyavlıyo.hem zaten acıyo olsa bile uzun süreli bi acı değil.sinir olduğu için bağrıyo.acımadan sil.alıştır onu temizliğe.bi zamandan sonra silmezsen eğer,poposunu yerlere sürüyerek gider temizlemek için. kesin sil.sen de ay ağlıyo ay bağırıyo yapma.tamam o bi bebek.ama sen onun annesi yerindesin.biraz sözün geçicek.hep onun istediği durumlar olursa çok arsız ve şımarık olur.çocuk yetiştirir gibi yetiştirilmeli.kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-11, 21:57   #54

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

iremsim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kum kabını odada tutmakla hata ediyosunuz.mutlaka banyoda olmalı.ayrıca kulak asma miyavlamasına.kediler dokuz canlı kolay kolay yanmaz canı.sadece alışık olmadığı için miyavlıyo.hem zaten acıyo olsa bile uzun süreli bi acı değil.sinir olduğu için bağrıyo.acımadan sil.alıştır onu temizliğe.bi zamandan sonra silmezsen eğer,poposunu yerlere sürüyerek gider temizlemek için. kesin sil.sen de ay ağlıyo ay bağırıyo yapma.tamam o bi bebek.ama sen onun annesi yerindesin.biraz sözün geçicek.hep onun istediği durumlar olursa çok arsız ve şımarık olur.çocuk yetiştirir gibi yetiştirilmeli.kolay gelsin
Neden odada durmamalı? Banyomda yer yok mecburen yatak odasında duruyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-11, 00:39   #55

Lindammm üyesinin avatarı

Eskişehir
Lindammm Çevrimdışı

neden odada duramıyor bende merak ettim? çünki kızıma oda yaptım (boş halı ve yatağı var) ama wc öğrensin diye tv yi falan taşıyıp oturma odasına çevirdik ve kumuda odada yani yanımızda gürültülüde olsa gidip yapıyor banyoda olsun demenizdeki kokudan dolayımı? koku tarafına bakarsak evet banyo mantıklı ama odada da artık camları açıp havalandırarak idare ediyoruz
bu arada benim kızımda ishaldi sildim yıkadım baktım ben silip yıkadıkça o kendini temizlemeyi bıraktı veterinerlik okuyan arkadaşıma sordum o da kabasını al gerisini bırak kendini temizleme içgüdüsünü yokedersin dedi.. bende silmiyorum )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-11, 09:13   #56

İstanbul (Avrupa Yakası)
iremsim Çevrimdışı

kokudan dedim tabi,ne bileyim kedi de olsa ,o kap bi tuvalet yani.nasıl rahat ediyosunuz anlamadım.bi de yani kumdan çıkınca ayağı pisleniyo bazen.onu eve basmadan yakalamak kolay olsun diye.ben de sadece kaka yaptığında siliyorum.çişini yapınca ellemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-11, 11:32   #57

Lindammm üyesinin avatarı

Eskişehir
Lindammm Çevrimdışı

kızıma 10 gün wc eğitmekle uğraştım o yüzden şimdi kumuna gidiyorya varsın oturma odasının tam ortası olsun wc kabının yeri umrumda değil.. çünki 1 hafta 10 gün boyunca wc eğitiminde neler çektim ben biliyorum
ama ilerde biraz kabarsın kullanmadığımız wc var oraya alıştıracağım.. şimdilik böyle ama kızım birde ishal olmuş birazdan veterinere gideceğiz...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları