Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 18-12-15, 01:18   #1

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı
Varsayılan Kedim Bana Saldırıyor Bıktım Artık

2 Senedir benimle olan kedim artık onunla iletişim dahi kurmak istemiyorum olur olmadık yerde bana saldırıyor. Saldırmasın diye okşuyorum bazen ellemeyim bıraksın diyorum o da olmuyor. Artık aramızda ki ilişki bitti sanırım. Çünkü demin kendimi korumak için biraz onu sıktım ve bir tane vurdum. Ayağım elim yüzüm bütün çizik içinde neden bu davranışı sergiliyor? Halbuki aramızdaki bu kopukluk geçsin diye ödül mamaları aldım, oyuncaklar aldım hiçbir şey yaramadı aramızdaki bağı düzeltmeye hep geldiği günden beridir saldırgan benimde bir sabrım var artık dayanamıyorum. Ödül mamasıda aldım,oyuncakta aldım ama saf saf bakıyor onlara ne oyuncaklarla oynuyor aldığım ödül mamasını yiyor. Onu oynatmaya çalışmışssam ve bunu da başarmışsam her seferinde saldırganlaşıp beni parçalamıştır ne yapmam lazım artık bıktım bende dayanamıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 02:19   #2

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Bana Saldırıyor Bıktım Artık

onu sıktım bi tanede vurdum. öldür istersen o zaman hiç bir zararı olmaz sana. veterinere götür bakalım hayvanın sorunu neymiş kitaplar oku illa ki bir şeyden rahatsız oluyor ki böyle yapıyor ya da karakteri bu şekilde veterinerle konuşup oluruna gitmek zorundasın. yani dövüp sıkıp kediyi daha da sinirlendirmenin mantığı yok. canını yakma hayvanın canını yakacaksan da alma.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 02:37   #3

Diyarbakır
nsnilay Çevrimdışı

siddet uygulamayalim lutfen hayvana benim oglumda beni kanatir isirir ama dovmek cozum degil belli ki bir sorunu var psikolojik olmali.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 04:07   #4

Katze üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
Katze Çevrimdışı

Yasadiginiz belki sikinti verici olabilir ama hayvanlara ozellikle de kedilere asla vurmayin. Vurdukca hayvancik daha fazla sinirlenir hincini cikarmadan rahat etmemekle kalmaz psikolojisi de bozulur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 09:16   #5

karakedi17 üyesinin avatarı

Çanakkale
karakedi17 Çevrimdışı

üniversite yıllarımda bir kedim böyleydi. bir kez bile sevemedim onu. ne zaman dokunmaya kalksam önce oynamaya çalışıyordu ki tırnaklarını asla çekmedi içeri sonra parçalardı beni. ben onu sevmeye çalışmaktan vazgeçtim. lazer ve top ile oynattım sadece. giriş katta oturuyordum. inanılmaz enerjik bir kediydi. dışarı çıkartmaya başladım kontrollü bir şekilde yorulsun diye. bir süre sonra eve gelmemeye başladı zaten. sokakta gördüğümde bile yanıma pek gelmiyordu. sanırım ev kedisi olmaya müsait bir kedi değildi. insan kedisi olunca seveyim mırıldansın kucağımda yatsın istiyor ama bazı kedilerin karakteri buna müsaade etmiyor. şiddet göstermeyin ona. bence teması kesin onunla, temas beklentiniz olmasın. ama oltayla lazerle falan oynatmaya devam edin. beklentiniz olmazsa ilişkiniz belki düzelir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 09:32   #6

Çakılın_Annesi üyesinin avatarı

Çakılın_Annesi Çevrimdışı

Kediniz ne zamandır sizde yani yavruyken mi aldınız, büyük müydü? Yani diyeceğim şu ki sizden önce nerde yaşıyordu? Aldığınız barınak, veteriner yada sokak orada böyle yaşadıklarından dolayı hırçınlaşmış olabilir. Yavruyken bakmaya başladıysanız size alışmaması olanaksız geliyo. Mamasını siz veriyosunuz, siz temizliyosunuz, siz oynuyosunuz sizi anne baba gibi sever bağlanır. Daha önceki yaşantı psikolojisinin neticesi olabilir. Bencede bir veterinere başvurun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 16:59   #7

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Şu anda çevrimiçi

karakedi17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
üniversite yıllarımda bir kedim böyleydi. bir kez bile sevemedim onu. ne zaman dokunmaya kalksam önce oynamaya çalışıyordu ki tırnaklarını asla çekmedi içeri sonra parçalardı beni. ben onu sevmeye çalışmaktan vazgeçtim. lazer ve top ile oynattım sadece. giriş katta oturuyordum. inanılmaz enerjik bir kediydi. dışarı çıkartmaya başladım kontrollü bir şekilde yorulsun diye. bir süre sonra eve gelmemeye başladı zaten. sokakta gördüğümde bile yanıma pek gelmiyordu. sanırım ev kedisi olmaya müsait bir kedi değildi. insan kedisi olunca seveyim mırıldansın kucağımda yatsın istiyor ama bazı kedilerin karakteri buna müsaade etmiyor. şiddet göstermeyin ona. bence teması kesin onunla, temas beklentiniz olmasın. ama oltayla lazerle falan oynatmaya devam edin. beklentiniz olmazsa ilişkiniz belki düzelir.
Evet bazı kediler aşırı enerjik oluyor bu kadar hırçın olması aslında kendince oyundur çünkü birden çok olunca birbirleryle boğuşuyolar ama napsın tek başnayken.Benimde bir kedim böyle çok enerjikti ve hep ellerm kollarm paramparçaydı ama katlanıyodum bi şekilde kendini sevdirirdi kucagma gelip hatta beraber uyurduk evde saklanıp atlardı geçerken bahçe müsaitti sıkıldğı içn alıştırdık başlarda korkaktı ama alışnca ağaçlardan inmez oldu evi otel gbi kullanydu ama gtmedi yani bağlıydı bize.yetişkn kediyi dışarı alıştırmak zor onun yerne bir arkadaşla deneme yapcblrsnz başka kedi olunca sakinleşir belki kızgnlıktaysa veya kötü brşey yaşamışsada bu kadar agresf olabilir.Birde vurmayın çünkü bu sefer oyuna karşılık verdğnz içn dahada beter saldırır mesela annem oğluşlara ısırınca falan hafifce patisne vuruyor resmen o da anneme vuruyor bu sefer
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 18:15   #8

Çanakkale
karakedi17 Çevrimdışı

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet bazı kediler aşırı enerjik oluyor bu kadar hırçın olması aslında kendince oyundur çünkü birden çok olunca birbirleryle boğuşuyolar ama napsın tek başnayken.Benimde bir kedim böyle çok enerjikti ve hep ellerm kollarm paramparçaydı ama katlanıyodum bi şekilde kendini sevdirirdi kucagma gelip hatta beraber uyurduk evde saklanıp atlardı geçerken bahçe müsaitti sıkıldğı içn alıştırdık başlarda korkaktı ama alışnca ağaçlardan inmez oldu evi otel gbi kullanydu ama gtmedi yani bağlıydı bize.yetişkn kediyi dışarı alıştırmak zor onun yerne bir arkadaşla deneme yapcblrsnz başka kedi olunca sakinleşir belki kızgnlıktaysa veya kötü brşey yaşamışsada bu kadar agresf olabilir.Birde vurmayın çünkü bu sefer oyuna karşılık verdğnz içn dahada beter saldırır mesela annem oğluşlara ısırınca falan hafifce patisne vuruyor resmen o da anneme vuruyor bu sefer
beraber yatmak falan söz konusu değildi benimkinde. bence bu kediler çok nadir oluyor. çünkü yıllardır kedilerle iç içeyim şuan evde 2 bahçede 6 oldular. hiç bahsettiğim gibi bir kedim olmadı. ben büyütmüştüm ve asla zorlamam şiddet asla yoktur davranışlarımda.sevmek asla mümkün olmamıştı onu. büyük kızım birkez bile tırmalamadı beni mesela ama öyle kucak kediside değildir. ama sevdirir. ama bu bahsedilen inanın benim tahmin ettiğim gibi kesin. belki de akıl hastası bu kediler bilmiyorum ama inanın rastladığınızda anlarsınız. o yüzden yavaş yavaş bahçeye alıştırmak en iyi çözüm bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 18:34   #9

PireliCanavar üyesinin avatarı

Ankara
PireliCanavar Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

yani çok pardonda sıktım bi tanede vurdum nedir allahaşkına ? ya benim kedimde böyle onu sakinleşitrmek için şiddetemi başvuruyoruz o zaman keidm beni ısırdıdiye kuyurugunu keseyim bana tısladı diye kulağını sıkayım olmadı evde kosturuyor bana saldırıyor diye canınıyakayım olurmu öyle şey gerçekten kınıyorum sizi kediler ne kadar cesur görünselerde kırılgan ve aciz ve bakıma muhtaç hayvanlardır onu sakinleştirmenin illaki bir yolu var gidin veterinerinzle konuşun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 18:51   #10

karakedi17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
beraber yatmak falan söz konusu değildi benimkinde. bence bu kediler çok nadir oluyor. çünkü yıllardır kedilerle iç içeyim şuan evde 2 bahçede 6 oldular. hiç bahsettiğim gibi bir kedim olmadı. ben büyütmüştüm ve asla zorlamam şiddet asla yoktur davranışlarımda.sevmek asla mümkün olmamıştı onu. büyük kızım birkez bile tırmalamadı beni mesela ama öyle kucak kediside değildir. ama sevdirir. ama bu bahsedilen inanın benim tahmin ettiğim gibi kesin. belki de akıl hastası bu kediler bilmiyorum ama inanın rastladığınızda anlarsınız. o yüzden yavaş yavaş bahçeye alıştırmak en iyi çözüm bence.
Nadir derken benim kedimde sokaktan alınma kedi. o kadar alıştı ki ben uzanıyo veya oturuyorsam çıkıyo üstüme öyle uyuyo. Veya sabah gelip çıkar yatağa yanımda oynar eder kafasını koyar koluma insan gibi sanki uyur. Yada ayağım yerdeyse, mutfakta iş yaparken yatar ayağımın yanına uyur. Bazen bebek gibi koluma yatırıp uyuttuğum bile oluyo. Yani bence kedinize verdiğiniz özen, sevgi bunları nasıl verdiğiniz çok önemli. ona karşı sıcaklığınız. Nadir kavramı ne bileyim kedi gibi sırnaşık insan canlısı bir varlık için yanlış olmuş. Ama sizinde fazla kediniz var hangisine ayrı ayrı ilgi vereceksiniz zor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 20:15   #11

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

len_74 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
2 Senedir benimle olan kedim artık onunla iletişim dahi kurmak istemiyorum olur olmadık yerde bana saldırıyor. Saldırmasın diye okşuyorum bazen ellemeyim bıraksın diyorum o da olmuyor. Artık aramızda ki ilişki bitti sanırım. Çünkü demin kendimi korumak için biraz onu sıktım ve bir tane vurdum. Ayağım elim yüzüm bütün çizik içinde neden bu davranışı sergiliyor? Halbuki aramızdaki bu kopukluk geçsin diye ödül mamaları aldım, oyuncaklar aldım hiçbir şey yaramadı aramızdaki bağı düzeltmeye hep geldiği günden beridir saldırgan benimde bir sabrım var artık dayanamıyorum. Ödül mamasıda aldım,oyuncakta aldım ama saf saf bakıyor onlara ne oyuncaklarla oynuyor aldığım ödül mamasını yiyor. Onu oynatmaya çalışmışssam ve bunu da başarmışsam her seferinde saldırganlaşıp beni parçalamıştır ne yapmam lazım artık bıktım bende dayanamıyorum.
Kediniz kısır mı? fiziki bir hastalığı/sorunu olmadığından emin misiniz? en son ne zaman tam bir müayine edildi? ne oyuncak aldınız? evde başka kedi/köpek var mı? sokağa/bahçeye çıkar mı? sizin dışınızda ev ahalisi ile iletişimi nasıl? evdekilerin onunla iletişimi nasıl? Size ne zaman saldırır? Sevmeye çalışırken mi durduk yere mi? "Olmadık yerde saldırıyor" ifadesini açın, örnek verin? Siz ne yaparsınız saldırdığında? Oyun oynuyormusunuz gün içerisinde? Oynuyorsanız ne oynuyorsunuz ve ne kadar süre? "Çünkü demin kendimi korumak için biraz onu sıktım ve bir tane vurdum" Bu cümleyi açıklayın, size saldırdı siz yerden alıp sıkıp /vurup tekrar yere mi bıraktınız nedir? Daha önce siz/ev ahalisinden yine şiddet gördü mü kediniz? Bağırırmısınız ona? Evde yasaklar koyarmısınız, neleri yapmasına izin vermezsiniz? "Onu oynatmaya çalışmışssam ve bunu da başarmışsam her seferinde saldırganlaşıp beni parçalamıştır" bu cümleyi de açın.
Sorularımın hepsine doğru, dürüst ve ayrıntılı cevaplar bekliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 21:43   #12

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Şu anda çevrimiçi

Çakılın_Annesi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Nadir derken benim kedimde sokaktan alınma kedi. o kadar alıştı ki ben uzanıyo veya oturuyorsam çıkıyo üstüme öyle uyuyo. Veya sabah gelip çıkar yatağa yanımda oynar eder kafasını koyar koluma insan gibi sanki uyur. Yada ayağım yerdeyse, mutfakta iş yaparken yatar ayağımın yanına uyur. Bazen bebek gibi koluma yatırıp uyuttuğum bile oluyo. Yani bence kedinize verdiğiniz özen, sevgi bunları nasıl verdiğiniz çok önemli. ona karşı sıcaklığınız. Nadir kavramı ne bileyim kedi gibi sırnaşık insan canlısı bir varlık için yanlış olmuş. Ama sizinde fazla kediniz var hangisine ayrı ayrı ilgi vereceksiniz zor
Sanırım yanlış anladınız arkadaş böyle saldırgan kendini sevdirmeyen kediler nadir oluyor demek istemiş.Yoksa benimde tüm kedilerim sokaktan ama hepsi farklıydı gerçekten kimi karnımda uyur kimi kolumda kimi ayak ucumda kimi uzakta bir yerde. Böyle saldırganlık düzelir mi bilemiyorum ama üstüne gtmemek en iyisi ve bir arkadaş gerçekten enerjisni atmasna neden olur tabi çok zarar vermez anlaşırlarsa.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 21:58   #13

dostum1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sanırım yanlış anladınız arkadaş böyle saldırgan kendini sevdirmeyen kediler nadir oluyor demek istemiş.Yoksa benimde tüm kedilerim sokaktan ama hepsi farklıydı gerçekten kimi karnımda uyur kimi kolumda kimi ayak ucumda kimi uzakta bir yerde. Böyle saldırganlık düzelir mi bilemiyorum ama üstüne gtmemek en iyisi ve bir arkadaş gerçekten enerjisni atmasna neden olur tabi çok zarar vermez anlaşırlarsa.

Dediğiniz gibi söylemişse pardon o zaman şaşırdım nadir deyince
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-15, 23:44   #14

len_74 üyesinin avatarı

Ankara
len_74 Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kediniz kısır mı? fiziki bir hastalığı/sorunu olmadığından emin misiniz? en son ne zaman tam bir müayine edildi? ne oyuncak aldınız? evde başka kedi/köpek var mı? sokağa/bahçeye çıkar mı? sizin dışınızda ev ahalisi ile iletişimi nasıl? evdekilerin onunla iletişimi nasıl? Size ne zaman saldırır? Sevmeye çalışırken mi durduk yere mi? "Olmadık yerde saldırıyor" ifadesini açın, örnek verin? Siz ne yaparsınız saldırdığında? Oyun oynuyormusunuz gün içerisinde? Oynuyorsanız ne oynuyorsunuz ve ne kadar süre? "Çünkü demin kendimi korumak için biraz onu sıktım ve bir tane vurdum" Bu cümleyi açıklayın, size saldırdı siz yerden alıp sıkıp /vurup tekrar yere mi bıraktınız nedir? Daha önce siz/ev ahalisinden yine şiddet gördü mü kediniz? Bağırırmısınız ona? Evde yasaklar koyarmısınız, neleri yapmasına izin vermezsiniz? "Onu oynatmaya çalışmışssam ve bunu da başarmışsam her seferinde saldırganlaşıp beni parçalamıştır" bu cümleyi de açın.
Sorularımın hepsine doğru, dürüst ve ayrıntılı cevaplar bekliyorum.
Hayır kısır değil,bir hastalığı yok gayet eminim her gün veterinere gittik bu yüzden,sokağa-bahçeye çıkmaz,evdekilerle de pek iyi anlaşamaz babamın kafasına saldırır ama ne bileyim annemi seviyor,bana sürekli saldırır sevmeye çalışsamda çalışmasamda saldırır,saldırdığında başka bir şeyle ilgileniyormuş gibi onu önemsemiyorum bırasın diye kalkıyorum başka yere gidiyorum ama ayağıma çok sert bir şekilde saldırıyor tırmanıp yüzüme atlamaya çalışıyor, oynatmaya çalışıyorum oynamıyor her türlü oyunu oynatmaya çalışıyorum fakat oynamıyor şiddet içerikli oyunları tercih ediyor bende oynatamıyorum,evdekiler bağırıro kadar sık değil ama, bana saldırdığında bağırırım,çoğu yerde yasaklar koyarım televizyona çıkıp tırmaladığında yapma falan diye bağırırım. Dün bağırıp kızdım şimdi aramız düzeldi ,sevdim, ondan özür diledim hayret şuan kucağımda uyuyor öyle yazıyorum, hep peşimden geliyor,saldırmıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-15, 00:02   #15

Çanakkale
karakedi17 Çevrimdışı

dostum benim dediğimi anlamış sanırım. diğer kedilerim ve şimdiki kedilerimin hepsi sevgi arsızı. ağzımda yatıyorlar evdekiler. dışarıdakilerde ben bahçeye çıktığımda tepemdeler))
len 74 umarım sorun bitmiştir. galiba mutlu son kucakta uyumalar falan))
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları