Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 29-07-13, 18:21   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Kedi ve Tatil

Arkadaşlar Merhaba ,

kızımız Sheba hayatımıza girince bu seneki tatil planlarımızı iptap ettik. 2 Senedir uzun bir tatil planlıyorduk ama kızımızın canı sağolsun.

Şimdilik gündemimizden çıkardık her şeyi ama siz ne yapıorsunuz öğrenmek istiyorum. Yani herkes sonsuza kadar tatile çıkmayı hayatından çıkartmamıştır heralde, nasıl çözümler uyguluyorsunuz, kedilerinize etkisi oluyor mu vs.

Bizim yaşadığımız yerde kediyi bırakabileceğimiz kimse yok. Eşimin ailesi var ama onların evlerinde bir kedi var ve hiç arkadaş canlısı değil kızımızı parçalar o yüzden onlara veremeyiz ama mesela 2-3 gün bir yerelere gitsek bizim evimize gelip kızımızı kontrol edebilirler.Şimdilik 1 gün bile bir yere gitmeyi düşünmüyoruz ama ileride böyle ufak kaçamaklar yapsak nasıl olur, kızımın psikolojisi bozulur mu?

Ben veterinere vs bırakmak istemiyorum açıkçası burada öyle pet pansiyon vs yok , bir veterinerin günlük bir ücretile baktığını duydum ama nasıl bakılıyor nasıl bir ortam görmedim o yüzden benim öyle bir alternatifim yok.

İleriye dönük bilgi amaçlı tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu arada cinsler arası farklılık oluyor mu bilmiyorum ama kızımız siyam

Teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-13, 19:01   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
pamuksn Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Tatil

öncelikle merhaba birkaç gün için gidicekseniz hiçbir sorun olmaz mamasını özellikle suyunu büyük kaplarla ayrı ayrı yerlere bırakırsınız tuvaletinide aynı şekilde.. anahtarı verebilceğiniz güvenebilceğiniz arkadaşlarınız yada akrabalarınız varsa birkaç kere kontrol ederlerse hiç bir sıkıntı olmaz ama kedinizin ırkından dolayı psikolojisi bozulmaya müsait evde bir arkadaşı daha olsa birbirleri ile çok güzel vakit geçirdiklerinden sizi aramazlardı bizim dört tane rahat rahat 10 gün bırakıp gidebiliyoruz döndüğümüzdede peşimizden ayrılmıyolar bizi çok özlemiş oluyolar pansiyonlara bırakılmasını ben tavsiye etmiyorum çok iyi araştırılması gerekiyor çünkü hem yüksek ücret alıp hemde hayvanları hasta eden pansiyon çok gördüm kendi ortamından ayrılmaması en güzeli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 01:34   #3

Pıtırsonic Çevrimdışı

tek kediler için veterinerlerin çoğunun önerdiği süre, max. 3 gün yalnız kalmaları. 1'den fazla kedi olursa bu süre uzuyor. bizde de 4 kedi var, daha önce 1 hafta yalnız kaldıkları oldu. pansiyon konusunda, ben Pıtır'ı daha önce pansiyona bıraktım. 3 gün kaldı ama gayet iyi bakıldığı, güvenilir bir yerde kaldı. yine de daha uzun süre bırakmam, her yere yanımda götürürüm. bazı otellerin kedi/köpekler için ayrı bölümleri olabiliyor. onlara da bir bakın derim. eşinizin ailesiyle konuşup 1 haftalığına 1 odalarını kedinize ayırmaya ikna ederseniz, kediniz çok rahat eder. olmuyorsa da mümkünse gün aşırı kontrol edecekleri ve günde en azından yarım saat vakit geçirecekleri şekilde kedinizle ilgilenirlerse de 1 hafta kalabilir diye tahmin ediyorum. psikoloji durumu kediden kediye çok değişiyor. kediniz hassassa eğer, 1 hafta yalnız kalmak onu çok fazla etkiler. birden 10 günlük tatile çıkmak yerine 2-3 gün yalnız bırakarak tepkisini ölçme şansınız olursa, ona göre plan yapabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 09:22   #4
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

bende kedimi bayram dolayısı ile pansiyona bırakmak zorundayım 4 gün için. yol çok uzun 4 gün için yazık kedime diye düşünüp böyle bir karar aldım. açıkçası bende çekiniyorum kedim etkilenir mi diye. bayram sonrasında yaşayıp göreceğim artık. umarım kötü bir tecrübe olmaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 10:12   #5
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Benim Sheba'yı yanımda götürme şansım yok tatillere. Deli tatilleri seviyorum , yatıyım uzanıyım otelde takılıp dinleniyim insanı değilim. Genelde uzak yerlere gidiyoruz onun bizimle gelmesi daha çok sıkıntı olur.

Eşimin ailesi bir odalarını Sheba'ya veremezler çünkü onları kedisi ciddi sıkıntılı bir kedi , Sheba'da bir odada kapalı kalamaz ama evleri bize yakın hergün gelip onunla vakit geçirebilirler sıkıntı olmaz. Tek sıkıntı eşimin ailesi ile tatil yapmayı çok seviyorduk artık pek mümkün olmayacak

Sheba'yı hiç yalnız bırakmadığımız için psikolojisini bilmiyorum ama az çok tahmin edebiliyorum. Şöyle ki biz kızımız ilk eve geldiğinde yarım saat bile evden çıkmıyorduk. Sonra pazar günler bir iki saat çıkmaya başladık. Şimdi Pazar günleri 5-6 saat dışarı çıkıyoruz gündüzleri , gündüzleri genelde uyuduğu için içim daha rahat ediyor ama eve geldiğimizde bizimle konuşmuyor, yanımıza gelmiyor, en sevdiği mamayı versen bile gık çıkarmıyor bizden uzak köşelere çekiliyor ki bariz kapris yaptığı belli oluyor.

Bakalım bir akşamlık bir deneme yaparız önce baktık sorun yok yavaş yavaş 2 akşam 'a çıkarırız.

Aslında keşke her yerde güvene bileceğimiz tertemiz pansiyonlar olsa. Canlarımıza kendi canları gibi bakacak , gerekli donanıma sahip yerler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 00:45   #6

Ankara
Lucasarts Çevrimdışı

Konu başlığını görünce hemen yazmak istedim Bayram tatili için Ege taraflarındaki bir adaya gittik ailecek. Kızım için kafes kullanamadım şu ana kadar, sanki hakaret ediyormuşum gibi hissettiğim için denemedim zaten. Ankara'dan 750 km civarındaki güzergahın tamamını 4 kişilik ailemizle beraber serbestce arabada geçirdi. İlk yola çıktığımızda tedirgindi, sonra arka cama geçip sürekli etrafı izledi Otel ile önceden konuşup, oda pencerelerinde tel olduğunu ve kedimizi alabileceklerini teyid etmiştik tabi. Yetiştiğimizde 1-2 saatlik bir stres yaşadık, sonra değmeyin keyfine Eğer tatilleriniz yurtdışı ise tabiki imkansıza yakın söylediklerimi uygulamanız ama yurtiçi tatil tercihlerinizde otelle görüşüp anlaşırsanız inanın hiiç mani olmuyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 10:02   #7
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Lucasarts tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konu başlığını görünce hemen yazmak istedim Bayram tatili için Ege taraflarındaki bir adaya gittik ailecek. Kızım için kafes kullanamadım şu ana kadar, sanki hakaret ediyormuşum gibi hissettiğim için denemedim zaten. Ankara'dan 750 km civarındaki güzergahın tamamını 4 kişilik ailemizle beraber serbestce arabada geçirdi. İlk yola çıktığımızda tedirgindi, sonra arka cama geçip sürekli etrafı izledi Otel ile önceden konuşup, oda pencerelerinde tel olduğunu ve kedimizi alabileceklerini teyid etmiştik tabi. Yetiştiğimizde 1-2 saatlik bir stres yaşadık, sonra değmeyin keyfine Eğer tatilleriniz yurtdışı ise tabiki imkansıza yakın söylediklerimi uygulamanız ama yurtiçi tatil tercihlerinizde otelle görüşüp anlaşırsanız inanın hiiç mani olmuyorlar
Ne Güzel Bizim şimdilik tatil planları rafa kalktı, ama haklısınız araba ile gidilecek yakın yerlere otelle görüşüp götürülebilir. Ben kedilerin değişiklikten hoşlanmadıklarını biliyorum bir tek o beni tedirgin ediyor araba,otel yeni ortamlar hızlı değişiklikler stres olup psikolojisi bozulur mu diye korkuyorum. EE Allah ömür verirse uzun yıllar bizimle zamanla Sheba ile Sheba'ya rağmen tatil yapmayı öğreneceğiz heralde Teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 10:25   #8

İstanbul (Anadolu Yakası)
Cans Çevrimdışı

Merhaba, bayram tatili için aynı durumu biz de yaşadık, paylaşmak isterim. İstanbul'dan Bodrum'a kadar Osmanla birlikte yolculuk yaptık. Arabada 3 kişiydik bir de Osman vardı. Tuvalet kutusunu mamasını suyunu her şeyini erişebileceği yerlere koyduk. Taşıma kutusunda yola başladı ama 1 saat sonra kutudan çıkardım. Hiçbir sorun stres yaşamadı, agresif hareketlerde bulunmadı. Camdan baktı, uyudu. İnanır mısınız yanımızda, bizimle birlikte olmanın ona verdiği huzuru gördük ve iyi ki bir yerlere bırakmamışız dedik. Ayrı kalsaydık daha fazla etkilenirdi. Gündüzleri biz dışarıdayken o evde kaldı, geceleri sineklik olan camda serin serin dışarıyı izledi. Resmen onun için de bir tatil oldu Eğer kediniz sakin bir kediyse yanınızda götürün derim. Sizinle birlikte olmanın verdiği mutluluk ve rahatlık ona yetecektir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 10:38   #9
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Cans tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba, bayram tatili için aynı durumu biz de yaşadık, paylaşmak isterim. İstanbul'dan Bodrum'a kadar Osmanla birlikte yolculuk yaptık. Arabada 3 kişiydik bir de Osman vardı. Tuvalet kutusunu mamasını suyunu her şeyini erişebileceği yerlere koyduk. Taşıma kutusunda yola başladı ama 1 saat sonra kutudan çıkardım. Hiçbir sorun stres yaşamadı, agresif hareketlerde bulunmadı. Camdan baktı, uyudu. İnanır mısınız yanımızda, bizimle birlikte olmanın ona verdiği huzuru gördük ve iyi ki bir yerlere bırakmamışız dedik. Ayrı kalsaydık daha fazla etkilenirdi. Gündüzleri biz dışarıdayken o evde kaldı, geceleri sineklik olan camda serin serin dışarıyı izledi. Resmen onun için de bir tatil oldu Eğer kediniz sakin bir kediyse yanınızda götürün derim. Sizinle birlikte olmanın verdiği mutluluk ve rahatlık ona yetecektir..
Paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Ben de hayatım oyunca bir daha tatile gidemem heralde diye düşünüyordum. Sizden bunları duymak iyi geldi
Sheba şuanda aşırı ötesi inanılmaz yaramaz 6 aylık daha , zamanla biraz durulur diye düşünüyorum o zaman inşallah bizimle bir yerlere gelir. Ben hiç bırakmak istemiyorum çünkü. Aklım onda kalıp huzursuz olunca gidilen tatilin kıymeti olmaz zaten. Bebeğimiz biraz büyüsün deneme turlarına başlayacağız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-17, 19:24   #10

bilfatma Çevrimdışı

Konunun üstünden çok zaman geçmiş ama kedisiyle yolculuk edenlere sormak istediklerim var. Mesela arabada tuvalet işini nasıl hallettiniz? Çişini durup dışarda yaptıralım desek hem zamanı tutturamayabiliriz, hem de benim kedim çok korkak. Korkusundan yapmaz ya da kaçar diye korkuyorum. Yol tutması gibi bir problem yaşanır mı? Kedisiyle 1 günden uzun yol deneyimi olan var mı? Yabancıları sevmeyen, eve biri gelince rahatsız olan, özellikle sesten çok korkan bir kedi olduğundan evden uzaklaştırmak sıkıntılı aslında ama 1 haftalık bir tatilde evde yalnız bırakılamayacak kadar da çok oyun isteyen, ilgilenilmeyince küsen ve bana çok düşkün bir kedi. Ne yapsam bilemedim. Tecrübeli olanlardan bilgi istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-17, 23:01   #11

dostum1 üyesinin avatarı

Ankara
dostum1 Çevrimdışı

bilfatma tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konunun üstünden çok zaman geçmiş ama kedisiyle yolculuk edenlere sormak istediklerim var. Mesela arabada tuvalet işini nasıl hallettiniz? Çişini durup dışarda yaptıralım desek hem zamanı tutturamayabiliriz, hem de benim kedim çok korkak. Korkusundan yapmaz ya da kaçar diye korkuyorum. Yol tutması gibi bir problem yaşanır mı? Kedisiyle 1 günden uzun yol deneyimi olan var mı? Yabancıları sevmeyen, eve biri gelince rahatsız olan, özellikle sesten çok korkan bir kedi olduğundan evden uzaklaştırmak sıkıntılı aslında ama 1 haftalık bir tatilde evde yalnız bırakılamayacak kadar da çok oyun isteyen, ilgilenilmeyince küsen ve bana çok düşkün bir kedi. Ne yapsam bilemedim. Tecrübeli olanlardan bilgi istiyorum.
Merhaba öncelikle 1 haftalık bir tatil için kedinizi götürmekten çok evde günaşırı gelip kontrol edecek birini bulmanız daha iyi olabilir.Şimdi gelelim yolculuk konusuna biz 15 saatlik bir yolculuk yaptık kedimizle hemde ağustos sonu gibi sıcak bir zamanda.tayinimiz çıktığı için bu zor yolculuğu yapmamız gerekiyordu ve bizim kedimizde gerçekten korkak kutuyu görünce nereye gireceğini şaşıran bir kediydi.zaten yolculuğa çıkmadan önce evi boş görünce biraz stres yaptı yemek su pek yemedi sizde eğer gitmeye karar verirseniz en azından birkaç saat önceden yemek işini kesin ve yolculuğa çıkmadan kumuna yapması için bir kaç kez koyun.yemek hem kusmamaları hemde tuvalet ihtiyacı olmasın diye kesiliyor ancak zaten kediler çiş kaka tutma konusunda gayet başarılı biz büyük bir hata yaparak kutunun içine bizimki toprağa yapıyordu dışarı çıktığı için poşette toprak koyduk ancak baya çamur oldu etraf muhtemelen yapmadı veya ilk koyunca korkudan biraz idrsr yapmış olabilri size tavsiyem köpekler için falan pedler oluyor sıvı emici onu kutunun tabanına serebilirisnz bizimki yolculuk boyunca baya miyavladı çırpındı yoruldu sustu ama en önemlisi çok susadı su verdik kapağını açıp mama vermenize gerek yok zaten yemiyolar stresten birde klimalar açıktı ancak çarpmasın diye dikkat etmek gerkiyor kutunun üstünü bir bezle örtüp direk ona vurmasına engel olmak lazım.bir başka mesele o kadsr uzun yolda ayakları uyuşuyor biz ne yapacağını kestiremediğimz için bu sadece son 2,3 saatte çıkardık keşke önceden ara ara çıkarsaymışız mola yerlerinde araba durduğunda kapıları kapatıp kucağınıza alabilriisnz biraz bacakları açılır yalnız dışarı çıkarmayın kaçarsa oralarda bulmak çok zor olur.araba durunca sakinleşiyolar bizimle beraber uyumuştu o da sonrasındada vardığımızda çok acıkmıştı bacakları uyuşmuştu korkmuştu baya stresliydi onun için ama başka seçeneğimiz yoktu acemiliğimizi böyle atlattık ancak dediğim gibi ben sizin yerinizde olsam bu kadar stresi 1 hafta için yaşatmam.komşunuz veya akrabanız varsa onlara anahtar verip ilgilenmelerini isteyebilirisnz.biz yazın memlekete gelirken bahçeye alışık oldukları için kızımı bahçede bırakıp komşulafa mama veriyoduk 2 ay sonrs döndüğümüzde kızım bizi bekliyodu en son seçenek olarak yanınızda götürmeyi seçin bence çünkğ kediler köpekler gibi değildir eğlenip dönmezler sadece strese girerler ev onlar için en güvenilir mekan
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları