Markamama.com


Cevap Yaz
Eski 01-09-08, 22:35   #1
 
semram94 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 23
Mesajlar: 193
semram94 Çevrimdışı
Varsayılan Kedi ve Oyun

Sizinle oyun oyun oynamak, kediler için en az yiyecekler kadar önemlidir. Onun küçük tüylü yüzünü sabahın erken saatinde yüzünüze sürmesiyle, birlikte oyunlar oynayamadığınız zamanlarda bir bebeğinkini andıran çığlıklarıyla oyuncu kedinizi tanırsınız. Elbette ki kedinizle oynamak sizin için de eğlendirici vakit geçirmek demek. Ama her zaman bu vakti yaratmak da mümkün değil.

Oysa kedilerin yaratıcı olabilmeleri için insanlarla birebir yakın ilişkiye girmesi gerekir. Bunu bilen sahipleri kendilerini suçlayıp, küçük kedilerine oyuncak arayışına giriyorlar.
Daha fazla para verilen oyuncağın daha iyi olduğu düşünülerek, son zamanlarda moda olan otomatik oyuncaklara yönelenler de oluyor. Sanki oyuncağa ne kadar çok para verilirse, suçluluk duyguları o kadar çok azalıyor gibi hissediyorlar.
Oysa tamamen yanlış bir yoldalar. Kediler tırmanacakları, bol hareket edicekleri, durup durup tekrar başlayacakları oyunları tercih ederler her zaman. Otomatik oyuncaklar onlar için fazlasıyla pratik ve kolay.

Yüzyüze konuşun: Böylelikle birbirinizi çok daha iyi anlamaya başlacaksınız.
Her gün çok az da olsa bir süreyi göz göze sohbete ayırın. Kedinin göz hizasına gelebilecek şekilde bir konum alın.
Konuşurken "Kedi Sesi" ni kullanın. Yani yumuşak ve normalden daha yüksek. Kendinizi aptal gibi hissetmeyin. Sık aralıklarla kedinin adını telaffuz edin. Ams sakın bağıran bir ses tonu kullanmayın. Kedinin gözlerini takip edin. Eğer yumuşak ve yavaş bir şekilde gözlerini kırparsa , anlamı "Kendimi rahatlamış ve memnun hissediyorum" demektir. Ona "Ben de" demeyi unutmayın.

Yerde Gazete Okuyun: "Ne zaman okumak için yere gazete sersem, kedim birden bire ortaya çıkıyor. Hemen gazatenin en üst köşesinde yatmak için bir yer buluyor." diyorsunuz. Bu bir hakimiyet duygusu olsa gerek. Gazete kağıtlarıyla oyunu, kağıdın altından parmaklarınızı hareket ettirerek başlatabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeyecek ve kağıdın üzerine saldırıya geçecektir. Bu oyun ona da size de eğlenceli vakit geçirir. Ancak bir daha rahat rahat yere gazete sererek okuyabileceğiniz garantisini veremeyiz.

Boş Kutu Bırakın: Tıpkı kendi kağıtlarınızı attığınız size ait bir çöp sepeti bulunuyorsa, kediniz için de bir kutu edinin. Kediler kutuların içine atlamayı çok sever. Sokak kedilerini hatırlayın. Ama hiçi kimse bunu neden yaptıklarını bilmez. Kendini orada daha güvenli hissediyor olmalı. Bir de kutunun içi doluysa, fiziksel olarak içeri yaptığı baskı onu rahatlatıyor olmalı. Zaten fazla merak etmeya gerek yok, ne derler bilirsiniz "Hayvanların neyi, niye yaptıklarını bilmeye imkan yoktur".

Burun Öpücüğü: Birçok kedi dudaklarından öpülmez. Ama bu arkadaşça dokunuşları sevmedikleri anlamına gelmez.
Özellikle burnuna dokunacak küçük bir öpücük onu dünyanın en şanslı kedilerinden biri gibi hissettirecektir. İlk seferde kaçmıyorsa, yavaşça koklayın onu. Eğer kaçarsa geri dönüşte aynı hareketi tekrarlamaktan kaçınmayın. Yumuşak bir öpücük, yavaş bir koklayış. Fakat aklınızda olsun, her kedi öpücükten hoşlanmaz.

Oyuncakları Saklayın: Kediler sıkılgan yaratıklardır. Yüzlerce oyuncakları bile olsa, tüm oyuncakları önüne serdiğimizde bir süre oynar, sonra hepsini elinin bir tersiyle bir kenara iter. Böyle olumsuz durumlar yaşamamak için oyuncakları önüne peyderpey çıkarmakta yarar var. Bir oyuncakla oynadıktan sonra onu alıp saklamak, bir süre sonra yenidenortaya çıkarmak işe yarayacaktır.
Böylece her seferinde ilgisini yeniden üzerine çeker aynı oyuncak. Eğer bir oyuncaktan gerçekten hoşlandığını keşfettiyseniz, o oyuncağın farklı boyutta olanını, farklı renkte olanını almalısınız. Yeni arayışlara girmenize gerek yok.

Alışveriş Torbaları: Ne zaman alış-verişten gelseniz, size değil önce torbaların içine burunlarını sokar kediler. Nedeni çok basit. Dışarının havasını kklarlar, o torbaların içinde. Yoksa o an yiyecekle falan ilgilenmez. Biraz koklamak kedilerde "Ben oradaydım" etkisi yaratır. Kendi topraklarına dahil ederler dışaryı da. Dışarının dünyasını okurlar o torbanın içinde. Bırakın yapsınlar.

Odadan Odaya Koşun:
Kediler gerçekten kovalamaca çok severler. Sadece kovalamak değil, kovalanmak da onları çok mutlu eder. Bu vahşi kediler için değil, ev kedileri ve küçük yavrular içinde geçerli bir kuraldır. Onunla bu oyunu sık sık oynayın. Hangi odalarda sürecek bu kovalamaca, ne kadar sürecek hiçbirini bilemezsiniz. Çünkü kuralları kediniz koyacak. Göreceksiniz, farkında olmadan onun koyduğu kurallara uyacaksınız.

Hansel ile Gratel: Biraz uzanıp, televizyon izlemek istiyorsunuz. Ama kediniz sizi rahat bırakmıyor. Oyunlar arasında en çok bu öneriyi seveceğinize eminiz. Çünkü size televizyon izlemek için boş vakit bırakıyor. Hem de küçük kedinizin canıda sıkılmıyor. Kedinin sevdiği yiyeceklerden, elbette kuru olanlardan, parça parça koridora bırakın. Emin olabilirsiniz ki bu takipçilik onun çok hoşuna gidecek. Hem de herbir parçayı yiyecek. Belki yemek saatinide böyle geçirmeyi düşünebilirsiniz bazen.
Eğer daha uzun bir süre yalnız kalmak istiyorsanız, o zaman yalnızca koridoru değil, odaları da işin içine katın.

Sandalyedeki Paltolar: Eşiniz ya da annenizin hiç hoşlanmadığı bir görüntü. Ama bu Kedilerin adrenalini yükselten hoş bir oyun sahası. O ceketin üzerine atılmak, sandalyenin üzerine çıkmak ve geri inmek, vazgeçilmez bir antremandır. Tüm bunlar yetmez, paltonun cebini merak ederler. Anlaşıldığı üzere arada bir evdekilere aldırmayıp, paltoyu sandalyeye asmakta yarar var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-08, 13:53   #2
 
kar_delen_nur üyesinin avatarı
 
Ankara
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Mesajlar: 141
kar_delen_nur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 4
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

kovalamaca ve burundan öpme olayını deniyeceğim ilginç gözüküyor...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-08, 15:36   #3
 
quillus üyesinin avatarı
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Eyl 2008
Mesajlar: 64
quillus Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

ne zaman masaya kitaplarımı koyup ders çalışmaya kalksam hemen masanın üstüne çıkıyor ve kitaplarımın üstüne yayılıyor. hatta bazen kitabı yastık gibi kullanıo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-08, 16:04   #4
 
semram94 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 23
Mesajlar: 193
semram94 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

benim şeroda itap okurken karşıma gelip oturuyo sanki benden birşey istermiş gibi galiba kitabı bıak benle ilgilen diyo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-08, 11:02   #5
 
Üyelik Tarihi: Eyl 2008
Mesajlar: 1
çılgın Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Kediler çok önemlidir.
Oyun oynamayı çok severler.
Oyun oynarken istemeden can acıtabilirler.
Örneğin=Benim bir kedim var.
Hiç yerinde duramaz oynamayı çok sever.
Bazen tırnaklarını batırıyo bana ama hiç acıtmıyo.
Çünkü o oyun oynuyo.
Daha 4 aylık.
İsmide çılgın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-08, 12:53   #6
 
semram94 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 23
Mesajlar: 193
semram94 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

memnun olduk cnm...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-08, 19:10   #7
 
Üyelik Tarihi: Haz 2008
Mesajlar: 341
merveminnoss Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

sadece burun öpücüğü dışında herşeyi yapıoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-08, 22:20   #8
 
pisicik üyesinin avatarı
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 21
Mesajlar: 637
pisicik Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 13
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Tek tek okudum, hepsini yapıyoruz
Burnunu fazla öpmüyorum cunku ıslak oluyor Ben de sümük sanıp öpmekten vazgeçiyorum En çok dudaktan öpüyorum. Sadece : yi öpmüyorum (ANLADINIZ SİZ ONU )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-08, 22:23   #9
 
pisicik üyesinin avatarı
 
İstanbul (Anadolu Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 21
Mesajlar: 637
pisicik Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 13
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Bu da benden bir armağan olsun

Kedi oyuncakları
Karşınızda oyun konusunda son derece yetenekli bir hayvan durmaktadır. Siz farkında olmadan tabağınızdan çaldığı bir parça yemekle bile bir kedi inanılmaz eğlenceli zamanlar geçirebilir. Kedi için oyun hayatının uykudan sonraki en önemli zamanlarıdır. Oyun konusunda bu kadar yaratıcı bir hayvan için acaba ne tür oyuncak almalıyım demek sanırım biraz saflık olacaktır. Siz ona alacağınız oyuncağı düşünürken kediniz bir parça iplikle oyununa başlamıştır bile. Oyuncak seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli konu oyuncağın kedinize zarar verip vermeyeceği olmalıdır. Ufak parçaları olan oyuncaklar kedinizin boğazına kaçabilirken uzun ipleri olan oyuncaklar ise kedinizin boynuna dolanıp ona zarar verebilir.

Tırmalama Çubukları:
kediler tırmalama çubuklarını patilerinin arasından çıkan bir sıvıyı sürmek için kullanırlar. Bilinen tırnak kaşıma değildir. Kediler tırnaklarını kaşımazlar. Bu işlemi yaparken pati aralarını açmak için tırnaklarını çıkarmak zorunda kalırlar. Kediniz için küçük yaşlardan itibaren turmalama çubukları almalısınız ki mobilyalarınız sağlam kalsın.

Sıçratma oyunları:
elli santimlik bir ipin ucuna takacağınız hafif bir nesne, tüy, pinpon topu kediniz için ideal bir oyuncak olacaktır. Bu türlü ipli oyuncakları siz yokken kedinizin oynaması için etrafta bırakmayınız.

Kedi hamağı:
kedi hamaklarını kullanmanızın nedeni kedilerin uykuya çok düşkün hayvanlar olmasıdır. Yattıkları yerde bir avuç tüy yumağı bırakıp giderler. Kedi hamağı sayesinde kediniz tüylerini sadece buraya bırakacaktır.

Kedi oyuncakları ile ilgili yüzlerce seçenek ve ürün mevcuttur. kediniz ile birlikte sınırsız sayıda oyuncak yapabilirsiniz. Sizin ve kedinizin hayal gücüne kalmış ki unutmayın oyun konusunda kedinizin hayal gücüne ulaşmanız zor olacaktır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-08, 09:27   #10
 
semram94 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Ağu 2008
Yaş: 23
Mesajlar: 193
semram94 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

çok teşekkürle ellerine sağlık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-12, 22:12   #11
 
Hermes üyesinin avatarı
 
Antalya
Üyelik Tarihi: Nis 2012
Yaş: 31
Mesajlar: 515
Hermes Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

çok güzel bir paylaşım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-12, 22:56   #12
 
Klaus üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Haz 2012
Yaş: 25
Mesajlar: 383
Klaus Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 3
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Bunlara ek olarak bir de yazın karpuzu dolaba koymadan yere bırakın. Saatlerce boğuşuyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-12, 00:42   #13
 
Hermes üyesinin avatarı
 
Antalya
Üyelik Tarihi: Nis 2012
Yaş: 31
Mesajlar: 515
Hermes Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

bütün karpuzla bunu mutlaka denicem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-12, 11:18   #14
ERO
 
Üyelik Tarihi: Oca 2011
Yaş: 35
Mesajlar: 323
ERO Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Çoğumuz bilir; ama yazılmamış, yazayım dedim: Lazer.

Çldırıyorlar

Birde yere bir çarşaf serin (yatapın üstü de olur). Elinize oklavayı alın, çarşafın altına sokun. Sonra da elinizdeki oklavayı oynatmaya başlayın, filmi izleyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-12, 21:46   #15
 
Klaus üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Haz 2012
Yaş: 25
Mesajlar: 383
Klaus Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 3
Varsayılan Cvp: Kedi ve Oyun

Hermes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bütün karpuzla bunu mutlaka denicem
Karpuz girsin eve bir video çekicem sizin için


Benim oğlum en çok gazete ve buruşuk kağıtlara ve birde pinpon topuna hasta
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kediler ve Kedi Otu :) >Ferik ve Bulut< Kedi Beslenmesi 18 15-04-17 17:22
Kedi NezLesi кöקüк Kedi Sağlığı 26 17-01-15 18:20
Kedi Sözlüğü merveminnoss Kediler 4 29-06-12 16:12
Kedi nezlesi pisicik Kedi Sağlığı 3 07-08-11 17:21
Kedi ve Oyun :) >Ferik ve Bulut< Kediler 5 19-07-10 19:23Saat 12:41.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203