Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 09-09-13, 14:52   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Kedi Oyunları

Arkadaşlar Merhaba,

sizde de aynı durum söz konusu mu bilmiyorum ama benim kızım aynı oyunları bir süre oynadığında sıkılıyor ve pek oynamak istemiyor. Oyun oynayamadıklarında yaptıkları yaramazlıklar agresiflikler malum.

Siz kedilerinizle neler oynuyorsunuz merak ettim ben de fikir kalmadı artık çünkü her tür oyuncak aldık ama benim oyunlarım artık kızımın ilgisini çekmiyor yeni bir şey bulursam inanılmaz mutlu oluyor saatlerce oynuyor.

Uzaktan kumandalı fare almak istedim ama fiyatını hadi boşverin 3-5 dakikada bir şarj etmek gerekiyor bana hiç kullanışlı gelmedi, lazer ışık deneme şansım daha olmadı onu hemen deneyeceğim, kağıt toplarıda sağa sola anında kaçırıyor onlarda çözüm olmadı

önerilerinizi bekliyorum

teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 15:08   #2

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi Oyunları

naylonun içine kağıt koyun, dışı naylon olsun. top şekline getirip yakarak sabitleyin. buz dolabı poşeti ile çok güzel oluyor. buna sağlam bir ip bağlayın, çamaşır ipi ya da duvarcı ipi olabilir. ipi ya paket gibi bağlayıp iyice sağlamlaştıracaksınız ya da koli bandı da kullanabilirsiniz. sağlam bağlamazsanız iki - üç atıştan sonra toptan çıkar. atıp yavaş yavaş çekin. hazırları da var, kedi oltası diye satılıyor ama uçlarındaki oyuncakları sevmeyebiliyorlar. poşet, oynama garantilidir sevmeyen kedi görmedim henüz. ipi sayesinde kaybolmaz da. benimkiler fareyle oynamıyor ama ben 1 tl'ye bile bulabileceğiniz ufak farelerden alıp bu kedi oltasına bağlıyorum. hem naylon top oluyor ucunda, hem de fare. yalnız fare max. 10 gün dayanıyor, sonra koparıyorlar. siz de bir kaç şey ekleyerek oyuncaklarını arttırabilirsiniz.

benimkiler sevmedi ama baktığım bir kedi, oyuncakçılarda bulabileceğiniz ucunda turuncu-yeşil plastik top olan, diğer ucunda da peluş rakun olan pilli oyuncağa bayılmıştı. çoğu yerde var ondan, onu da deneyebilirsiniz. düğmesine basınca devamlı hareket ediyor, rakun da dönüp duruyor.

benim eski oyuncaklara merakım vardır. bu yüzden evde yoyolar, topaçlar vs. var ben oynarken onlar da oynuyor. özellikle yoyoyu sarkıttığımda tekrar yukarı çıkarken deli oluyorlar. pilli, renkli ışık saçan topaçlar da var. müzik de çalıyor bir de babam ondan almış, onunla da ilgilendiler baya ama devamlı pati atınca çok çabuk bozuldu. yine de 1 haftalık keyif yapsın derseniz onu da deneyebilirsiniz. yoyo ve eski usul topaçlar bozulmuyor, onları gönül rahatlığıyla kullanın

lazeri yakalayamadıkları için psikolojilerini bozuyor deniyor. arada bir oynatın tabii ama doğruğundan emin olmasam da ben devamlı lazerle oynatmıyorum. favori oyuncağımız şuan için ipli top
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 15:17   #3
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
naylonun içine kağıt koyun, dışı naylon olsun. top şekline getirip yakarak sabitleyin. buz dolabı poşeti ile çok güzel oluyor. buna sağlam bir ip bağlayın, çamaşır ipi ya da duvarcı ipi olabilir. ipi ya paket gibi bağlayıp iyice sağlamlaştıracaksınız ya da koli bandı da kullanabilirsiniz. sağlam bağlamazsanız iki - üç atıştan sonra toptan çıkar. atıp yavaş yavaş çekin. hazırları da var, kedi oltası diye satılıyor ama uçlarındaki oyuncakları sevmeyebiliyorlar. poşet, oynama garantilidir sevmeyen kedi görmedim henüz. ipi sayesinde kaybolmaz da. benimkiler fareyle oynamıyor ama ben 1 tl'ye bile bulabileceğiniz ufak farelerden alıp bu kedi oltasına bağlıyorum. hem naylon top oluyor ucunda, hem de fare. yalnız fare max. 10 gün dayanıyor, sonra koparıyorlar. siz de bir kaç şey ekleyerek oyuncaklarını arttırabilirsiniz.

benimkiler sevmedi ama baktığım bir kedi, oyuncakçılarda bulabileceğiniz ucunda turuncu-yeşil plastik top olan, diğer ucunda da peluş rakun olan pilli oyuncağa bayılmıştı. çoğu yerde var ondan, onu da deneyebilirsiniz. düğmesine basınca devamlı hareket ediyor, rakun da dönüp duruyor.

benim eski oyuncaklara merakım vardır. bu yüzden evde yoyolar, topaçlar vs. var ben oynarken onlar da oynuyor. özellikle yoyoyu sarkıttığımda tekrar yukarı çıkarken deli oluyorlar. pilli, renkli ışık saçan topaçlar da var. müzik de çalıyor bir de babam ondan almış, onunla da ilgilendiler baya ama devamlı pati atınca çok çabuk bozuldu. yine de 1 haftalık keyif yapsın derseniz onu da deneyebilirsiniz. yoyo ve eski usul topaçlar bozulmuyor, onları gönül rahatlığıyla kullanın

lazeri yakalayamadıkları için psikolojilerini bozuyor deniyor. arada bir oynatın tabii ama doğruğundan emin olmasam da ben devamlı lazerle oynatmıyorum. favori oyuncağımız şuan için ipli top
Olta oyuncaklar fareler oltalı fareler hepsi var sıkıldı

ama naylon poşet harika fikir aklıma hiç gelmemişti hışırtıya bayılıyor bizim kız da

bu akşam kesin deneyeceğim .

Ve lazer ışık hakkındaki fikriniz de çok mantıklı geldi , yine bir kedi programında oyun oynarken mutlka arada kazanmasına izin verilmesi ve sonrada tebrik edilmesi gerektiğini söylüyordu lazerle oynayınca hiç kazanamayacak kendini kötü hissedebilir ki Sheba bir şeyi elde edemeyince insansı sesler çıkartıp garip üflemeler püflemeler yapıp çok sinirlenen bir kedi

Lazer işinden vazgeçtim.

Çok teşekkürlerrr
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 21:42   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

hazır oltalara baktığımda uçlarındaki oyuncakları beğenmemiştim. petshopta çalışan da "bakın çok güzel, buradakiler de oynuyor" diyerek kafeslerden birinin içine tutmuştu ve içindeki kedi oralı bile olmamıştı. onların oyuncakları hiç çekici değil. ben ne oyuncaklar aldım heves edip, yine dönüp dolaşıp evde yaptıklarımla oynuyorlar bir de süsleme malzemeleri satan bir yerden dışı simli, püsküllü olan yumuşak toplardan aldım. ipi halka yaparak ucuna diktim. onu da seviyorlar, yine olta benzeri bir oyuncak oldu. aynı şekilde naylon top yapıp çevresine ince hasır da dikebilirsiniz. Sheba'ya iyi oyunlar dilerim

Bu konu en son " 09-09-13 " tarihinde saat 22:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-13, 23:04   #5

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Birkac örnek buldum belki yardimi olur. Bende zaman buldugumda yapicam bunlardan

icine kurumama veya cok sevdigi bir (kuru yiyecek) koyuyorsunuz.

Yine icine kurumama koyulan birkac oyuncak

Siselerin icine boncuk misket gibi seylerde koyabilirsiniz, ses cikarirsa daha cekici bir oyuncak olacakdir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 10:33   #6
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Arkadaşlar çok teşekkürler

Elif valla harikasın benim aklıma hiç gelmedi internetten bakmak, evde koliden ona oyun evi yapabilirim malum kış demek benim için evde daha fazla vakit geçirebilmek, oturur uğraşırım.

Bu arada dün Sheba bana kabus gibi bir gün yaşattı sabah hüngür hüngür ağladım sinirimden.

Veterinere iç paazit için gittik kısırlaştırıldığından beri veterinerde kutusundan çıkmıyor zaten yine çok korktu inat etti tablet yutturdu vet eve geldik normaldi.

Ama ben eşime laf anlatamıyorum tasma takmayalım evden dışarı çıkmıyor zaten ne gerek var diyorum yokkk durmadan allı pullu şeyler alıyor takacakta takacak. Veterinerde bu sefer karanlıkta parlayan bir tip gördü çıngıraklı ondan aldı. Sheba daha önce küçükken çıngıraklı takıyordu evde bir yere girer göremeyiz alışkın değiliz kapı falan kapatırken dalarız fark etmeyiz diye aslında çok iyi olmuştu, sonra onu çıkardık uzun süredir çıngıraksız takıyordu.
Neyse Sheba'ya yeni tasmasını takınca çıngırak onu sinir etti alışamadı ben de çıkardım zaten ama heralde vet, çıngırak vs onu sinirlendirdi.

Bol bol oyun oynadım yok yatışmıyor, balık yaptım verdim yine oynadım yok. Kendini bir yalayışı var bir görseniz nasıl sinirli sinirli hızlı hızlı ve sertçe yalıyor kendini ben Sheba'nın kendini öyle yaladığını daha önce görmedim.

Uyku vakti gelince iyice delirdi yok uyumuyor bana saldırıp saldırıp onu alamadığım bir koltuğun altına kaçıyor kalkıyorum biraz daha oynuyorum yok yine aynı. Yanına uzanıyorum ışık kapalı uyku saati anladım yok yapıştırıp kendini yer hart koluma hamle yapıyor.

Dün gece aynı odada kalmamız mümkün değildi ben de kapımı kapattım nasıl sinirlendi kapı tırmalama açmaya çalışma bağrınma odaya alıyorum yok normal değil bildiğin yere yapışıp bana saldırıyor azcık sakinliyor sonra tekrar başlıyor delirmiş gibi davranıyordu bütün gece böyle geçirdik, sabahta aynıydı bıraktım işe geldim.

Zaten çok kötü bir kaç gün geçirdim bi de Sheba böyle yapınca çok ağladım sinirimden sabaha kadar ne kendi uyudu ne beni uyuttu.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 11:44   #7

Pıtırsonic Çevrimdışı

neden kedinize uyku saati koymaya çalıştığınızı anlamıyorum. bıraksanız aslında, kendi düzenini oluştursa daha rahat eder. siz onu zorladıkça agresifleşmeye devam edecek. siz gidip yatın, bırakın ister uyusun ister koşsun. en fazla çok rahatsız etmemesi açısından siz yatmadan önce onu da oynatarak yorun. şimdiye kadar ne çevremdeki kedi besleyenlerde gördüm ne de ben yapıyorum bu uyku saati durumunu. kediler zaten özgürlüklerine düşkün oluyorlar. belki sizin gibi yapanlar vardır, bilemiyorum ama benim kedilerim kendi düzenlerini kendileri oturttular. zaten biz uyuyunca onlar da biraz kestiriyorlar. sonra kalkıp biraz oynayıp yine uyuyorlar. izin verseniz Sheba da bir süre sonra düzenini kuracaktır. yani uyumasa sizi rahatsız edeceği bir durum da olmaz ki.. biraz kendi haline bıraksanız sanki faydası olurmuş gibi geliyor ama tabii ki sizin bileceğiniz, kararını vereceğiniz şey. yalnızca bana Sheba'nın bu davranışları, sizin çok üstüne düşmenizden kaynaklanıyor gibi geliyor. tabii ki yanılıyor da olabilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 12:09   #8
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
neden kedinize uyku saati koymaya çalıştığınızı anlamıyorum. bıraksanız aslında, kendi düzenini oluştursa daha rahat eder. siz onu zorladıkça agresifleşmeye devam edecek. siz gidip yatın, bırakın ister uyusun ister koşsun. en fazla çok rahatsız etmemesi açısından siz yatmadan önce onu da oynatarak yorun. şimdiye kadar ne çevremdeki kedi besleyenlerde gördüm ne de ben yapıyorum bu uyku saati durumunu. kediler zaten özgürlüklerine düşkün oluyorlar. belki sizin gibi yapanlar vardır, bilemiyorum ama benim kedilerim kendi düzenlerini kendileri oturttular. zaten biz uyuyunca onlar da biraz kestiriyorlar. sonra kalkıp biraz oynayıp yine uyuyorlar. izin verseniz Sheba da bir süre sonra düzenini kuracaktır. yani uyumasa sizi rahatsız edeceği bir durum da olmaz ki.. biraz kendi haline bıraksanız sanki faydası olurmuş gibi geliyor ama tabii ki sizin bileceğiniz, kararını vereceğiniz şey. yalnızca bana Sheba'nın bu davranışları, sizin çok üstüne düşmenizden kaynaklanıyor gibi geliyor. tabii ki yanılıyor da olabilirim.
Ben uyku saati koymaya çalışmıyorum ama ben eve girdikten sonra en az 6 saat deli gibi kudurduğu için uykusu gelmiştir diye düşünüyorum çoğu zamanda öyle oluyor. Alıp zorla yatağa bağlamıyorum o zaten o saatlerde uyumaya başladığı için alıyorum yatağa istemezse tabi ki gezer kapı açık alt kata kendi odasına iner koşturur oyuncakları ile oynar ama son günlerde bu böyle değil.

Sizin dediğini kulağa mantıklı geliyor ama o bu moddayken ben uyurken onu kendi haline bırakamıyorum: ıssırıyor, saçıma yüzüme pati atıyor deli gibi üstümde koşturuyor beni uyandırmak için her şeyi yapıyor.

Zaten zor bir dönem geçiyorum Sheba'nın bu halleride beni iyice üzüyor ne yapacağımı şaşırdım ama kendi haline bırak şuanda benim o böyle ıssırma pati atma modundayken mümkün değil zaten çok söyledim geçmişte bir kediyle aynı alanda dahi bulunamazdım o böyle yaptıkça benim o korkularım geri geliyor. Siz çok alışık olduğunuzdan huzur içinde kolunuzu ıssıran her yerinize pati atarken Pıtır'ın yanında rahat edebilirsiniz belki ama bu benim için mümkün değil. (canımı acıtmasa da)

Bunları agresifçe beni incitmek istediği için yapmıyor biliyorum ya oyun oynamak istiyor ya da bilmiyorum. Eşimin son günlerde Sheba ile iletişimi koptu gibime geliyor belki o gündüz ilgilenmiyor oynamıyor diye bunları yapıyor

Çok yorgun ve mutsuzum şuanda belkide ben bakamıyorum ona ne yapacağımı şaşırdım
keşke o böyle delirirken vurup kafayı uyuyabilsem ama çok stres oluyorum kapımı kapatıyorum ya da sabaha kadar oturuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 12:19   #9
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Tabi ben kapımı kapatınca ağlamaya başlıyor zıplıyor kapıyı tırmıklıyor gene uyuyamıyorum kıyamıyorum içeri alıyorum yine delirmeye başlıyor halbuki ne güzel birlikte uyuyorduk hatta yastığıma kuruluyor beni itekliyordu sabaha doğru biraz hareketleniyordu odada geziyor aşağa kata falan iniyordu o kadar

belkide evimizdeki negatif enerji onu da etkiliyordur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 12:25   #10

Pıtırsonic Çevrimdışı

kesinlikle ben bakamıyorum diye düşünmeyin. aksine fazla bakıyorsunuz genelde insanlar ilk çocuklarında da aynı şeyi yapar. çok üstüne düşer, fazla giydirir vs.. ve daha çok hastalanır o çocuk. her zaman 2. çocuklar daha rahat bakılır. sizinkinde de aynı durum var. aslında tedirgin olmasanız çözeceğiniz en sağlam yol şu; bırakacaksınız, gelecek yatağınıza istediği zaman. ısırdığında aşağı indireceksiniz. devamlı tekrarlayacaksınız bunu ve en fazla 1-2 ay içinde baya bir yol kat edersiniz, eminim. ama tedirgin olduğunuz için bunu yapmanız biraz zor olabilir tabii.. aslında biraz kendinizi zorlamayı deneseniz, sanki geceleri evde o yokmuş gibi davranıp uyusanız. gelip de bir şey yaparsa indirseniz? dediğiniz gibi benim acı eşiğim de yüksektir, bir de tedirgin de olmadığım için çok umursamıyorum yaptıklarını. bu yüzden söylediğim bu yol belki de sizin için imkansız ama benim de olumlu sonuç aldığım tek yöntem buydu.. Pıtır da küçükken çok fazla huy değiştirdi. ara ara saçma sapan alışkanlıklar edindi ve hepsini bu yöntemle aştık. Murphy'de de, Hanımcık'ta da aynı şekilde oldu. farklı şekilde nasıl aşılır bilemiyorum. belki benzer durumda, fobisi olan kişiler kendi çözümlerini paylaşırsa daha iyi olur. sinirlendiğinde de kendi haline bırakın. üzerine düşünce daha da hiddetlenebiliyorlar yine. dokunmak yerine yumuşak ses tonu ile konuşun ama temas etmeyin. bu şekilde konuşmalar da yatıştırıyor onları ama o durumda kendilerine dokunulmasını hiç istemiyorlar. en kısa zamanda çözüm bulursunuz umarım..

bir süre sonra ikiniz de birlikte yaşamayı öğreneceksiniz. birbirinizi iyice tanıyacaksınız, alışkanlıklarınızı ve hareketlerinizi çözeceksiniz. yalnızca o zaman geçinceye kadar bu sıkıntıları çekmeniz gerekiyor. bu yüzden tümden umutsuzluğa kapılmayın, emin olun bunların hepsi aşılacak şeyler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 12:37   #11
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

ahhh ne kadar haklısınız bunu kendime hep söylüyorum ''o yokmuş gibi davran'' diye ama yapamıyorum işte o korkuyu bilseniz beni çok iyi anlayacaksınız.

Ben de acı eşiği çok yüksek bir insanım hatta çocukluğumdan beri bana insan değilsin derler ama işte o korku çok başka bir şey canım yanmasada ölüyormuşum gibi hissediyorum, vucudumdaki bütün tüyler diken diken oluyor sizin de korktuğunu bir şey vardır mutlaka düşünün aynı hisleri Pıtır yaramazlık yaparken hissettiğinizi

Sheba normalken hiç bir sorunumuz yok ama o böyle moda girdiğinde ben fire veriyorum

zamanla alışacağım en iyisi fazla deşmemek bu konuyu benim için düşündükçe daha kötü oluyorum

sonuçta ilk eve geldiğinde minnacıktı ve ben kafasını okşarken bile korkudan ölüyor, en ufak hareketinde yerimde zıplıyordum

Çok teşekkürler desteğiniz için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 15:06   #12

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Kediler ve köpekler, (aslinda tüm hayvanlar) korkuyu hissediyorlar.
Önceden duymusdum, insanlar korktugunda etrafina bir isik yayiyormus, bunuda hayvanlar net görebiliyormus diye.

Kedilerde cok zeki yaratiklar zaten, Sheba senin bu korkunu bilip üstünde bir hakimiyet kurmaya calisiyor gibi algiladim ben.

Türkiye´den geri geldigimizde mavis bana cok iri geldi, pasaya gözümüz alisinca kizim bana bayagi ürkütücü derecede büyük göründü.
Buda ister istemez benim geri cekilmeme neden oldu, elimi atamiyorum, o aslan gibi pencelerle hamle yaptiginda geri cekilmeye basladim.

Mavisde sanki bunu fark etmis üstüme üstüme geliyor.
Bakdim böyle olmayacak, battaniyeye sararak tirnaklarini kesdim, basladim minciklamaya.
Eskisi gibi yorana kadar mincikladim, bakdim uysala döndü mavis, o kovalamaca yerini kacmalara birakdi, cünkü nerde tutsam mincikliyorum

Umursamamaya calismalisin, yani senden korkmuyorumu ona hissettirmelisin bence.
Zaten eve kedi aldigimizda bizlerde bircok sekilde gelisiyoruz, seninde bu yönde kendini gelistirmen daha soguk kanli olman gerekiyor belkide.

Ben deli gibi oyunlar oynayip onu yormaya calismayida dogru bulmuyorum, bu hem senin icin hemde onun icin cok yorucu olur.
Evde canin nasil istiyorsa öyle dolas, oda öyle dolassin, kendini ben oynamak zorundayim, onunla ilgilenmem gerekiyor diye sartladikca kedi sahiplenmek zevk degil yorucu bir is olacakdir.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 15:28   #13
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Elif'çim aslnda bütün hatalarıımın farkındayım üstüne çok düşmem, korkmam yanında rahat olamamam (yaramazken) bunlar tabi Sheba'nın davranışlarını negatif etkiliyor haklısın.

Elimde değil ama zamanla daha iyiye gideceğiz. Sheba sanki yıllardır benimle gibi ama aslında sadece 3,5 ay oldu ve o da 7 aylık bir bebek. Bunları kendime sürekli tekrar etmem lazım.

Bu arada acaba çok oyun oynuyorum diye iyice yaramazlaşıyor mu? Çoğu zaman oyun için hareketlenmediğinde bile oynatıyorum enerjisini atsın diye acaba sadece o isteyince mi oyun oynasam ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 15:56   #14

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Benim gördügüm kadariyla sen duyarli ve ilgili birisin, üstelik biraz korkun olmasina ragmen elinden gelenin fazlasini yapmaya calisiyorsun.

Bende cok minciklarim mavisi ama asla mavisi yorayim, enerjisini alayim diye is haline getirmem.
Benim canim isterse, yada bakdim onun cani istiyor ozaman oda yine ben bikincaya kadar oynarim.

Benim icin önemli olan, karni doyuyormu, rahat uyuyormu, sagligi yerindemi, gerisi cok önemli degil.
Evde cok kosturan biriyim, 2 cocuk evin isi yemek camasir ütü, arti simdi 2 kedi, hepsinin ve herkesin temizligi, bogazi benim elimden geciyor.

Dogal olarak bu kosturma sonunda cogu kez yorgun oluyorum, mavisde böyle alisdi, oyun oynariz ama belki 10 dk kadar, okadar enerjim var cünkü.
Yada uyudugumuzda yatakda minciklarim, mavisde bu seklide alisdi, ben onun degilde o benim tavrima göre ögrendi.

Calisan birisin zaten isin stresi var, neden kendine evdede stres yaratiyorsun, hayatini zorlastiriyorsun.
Birak herseyi oluruna, uyuyormu, oynuyormu bosver, karni tok olsun sagligi yerinde olsun, o kendi kendine bile oynayacak birseyler bulur.

Ona dokunmak sevmek ayri birsey, bu hem onun hem senin negatif enerjini alir. Sev, öp, oksa ama kendine onu dert etme.
Sanki bir insanmis gibi bak cani neyi istiyorsa yapsin, sende bol bol dinlen, uyu.
Sen sagligindan olursan hersey dahada kötü olacakdir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-13, 15:58   #15
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

şimdi bir kedi davranışı uzmanu buldum adam diyor ki kedilerinde bizim gibi her canlı gibi vücut saatleri var ama siz bu saate müdahale edebilirsiniz

catch - kill - eat- sleep (yakala- öldür- ye- uyu) bu da kedi vücut saati

mesela saat 11'de uyumak mı istiyorsunuz ve kedinizi de eğitmek o halde diyor 9 gibi oyun oynayacaksınız sonra yemeğini vereceksiniz ve sonra onun için uyku sırası gelmiş olacak. 2-3 haftada bu düzene alışacak diyor.

Tabi bu arada serbest beslenme kedi eğitiminde en büyük engel diyor çünkü beslenme elinizdkei en ekili araç diyor

Şimdiye kadar da her yerde gelişim çağında mama kapları hep dolu olsun deniyor

Ben hep oyun oynamadan önce akşam evde hazırladığım maamsını veririm. Bundan sonra oyun oynayacağım sonra mamasını hanfendinin avı gibi vereceğim bakalım 2 haftada bir farkımız olacak mı

Bu arada adam tatlı dil falan hikaye bağırmak çağırmak da ağladığında , inat ettiğinde görmemezlikten geleceksiniz ne kalkıp ilgilenecek ne de içeriden sesleneceksiniz diyor (herhangi bir durumda kapı kapalı olduğunda)
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları