Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 07-11-13, 15:30   #1
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Kedi ile uyumak

Arkadaşlar Selam,

malum kış geldi bizim evde artık epey serin oluyor.

Sheba'nın yatakları, polarları minderleri her şeyi var yatağınıda yerden ve duvardan uzağa koydum ki soğuk çekmesin ama tabi ki onun benimle uyumasını istiyorum.

Sıcacık yorganın altına kıvrılıp uyusa aklım onda kalmaz. Yağlı radyatörün üzerine yatak alıp 24 saat açık bırakmayı düşünüyorum ama elektrik netice de yine aklım onda kalır.

Ama Sheba mümkün değil durmuyor. Dün gece ne yaparsa yapsın görmemezlikten gelicem alışmasın lazım dedim ama nafile.

Kımıldamadan uyuyor gibi yaptım en sonunda kafamın üstüne zıplamaya saçlarımı yolmaya başladı resmen Gündüzleri çok uyuyor akşamları süper enerjik. Ben gündüz evde olmadığımdan gündüz onu yorup akşam uyumasını sağlayamıyorum.

Bir fikri olan var mı? Nasıl alıştırırım onu en azından kafama zıplayıp saçımı başımı çekiştirmemeye.

Şu arıcıların giydiği kıyafetlerden lazım bana herhalde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 15:58   #2

Sevcorella üyesinin avatarı

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi ile uyumak

Merhabalar;
Aynı sorunu ben de yaşadım uzunca bir süre. Ne yaparsam yapayım Jambon kesinlikle ve kesinlikle yatağında yatmıyordu. Benim yatağım dışında hiç bir yerde yatmıyordu açıkçası. Ben de gittim rengarenk iplerden battaniye ördüm kızıma. Battaniye yerine herhangi birşey de koyabilirdim evet ama özellikle ördüm ki kokum bulaşsın. Sonra battaniyeyi yatağına örttüm ve geceleri benim yanıma yattığında onu severek öperek alıp tıpkı bir çocuk gibi yatağına yatırdım ve sevmeye o uyuyana kadar devam ettim ve başarılı oldum ama şimdi de ben onsuz yatamıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:05   #3
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

benim kedim asla ama asla yatağımızda yatmıyor. daha çok masanın üstünde yada plastik sandalyede yatıyor. sıcak olsun diye minder koyuyorum minderi atıyor yada minderin kenarından plastiğe yatıyor. çok isterdim yanımda yatmasını ama mırmır bir kedi diil hep uzaktan o isteyince seviyoruz ankara soğuk kışın ne yapcaz bilemiyorum allahtan doğalgazla ısınıyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:06   #4
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Sevcorella tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar;
Aynı sorunu ben de yaşadım uzunca bir süre. Ne yaparsam yapayım Jambon kesinlikle ve kesinlikle yatağında yatmıyordu. Benim yatağım dışında hiç bir yerde yatmıyordu açıkçası. Ben de gittim rengarenk iplerden battaniye ördüm kızıma. Battaniye yerine herhangi birşey de koyabilirdim evet ama özellikle ördüm ki kokum bulaşsın. Sonra battaniyeyi yatağına örttüm ve geceleri benim yanıma yattığında onu severek öperek alıp tıpkı bir çocuk gibi yatağına yatırdım ve sevmeye o uyuyana kadar devam ettim ve başarılı oldum ama şimdi de ben onsuz yatamıyorum
Sheba yatağında yatıyor o konuda sıkıntı yok ama ben benimle yatsın sıcacık istiyorum ama durmuyor kafamda zıplıyor, saçımın içine patilerini sokup çekiştiriyor diğer yaptıklarına yani pati vurmasına ıssırır gibi yapmasına alıştım onları saymıyorum. Yatak odasına girdiğinde deliriyor direk oyun peşinde koşmaya çalışıyor. Tabi bunda etken yatak odası onun için yasaklı bölge yani tek başına orada takılmasına izin vermiyorum geceleri de böyle yaptığı için kapımı kapatıyorum o yüzden sanırım birazda heyecanlanıyor oraya girince

Bu akşam tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak netice. Eşiminde işine geliyor bütün gün birlikte uyuklayıp duruyorlar akşam bir afacanla baş başa kalıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:09   #5
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

belki iyice kış gelince benimkide yatağında yada yanımda yatar. uyuyunca gece yanınıza alın bir kaç sabah sizle uyanırsa belki alışır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:16   #6

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sheba yatağında yatıyor o konuda sıkıntı yok ama ben benimle yatsın sıcacık istiyorum ama durmuyor kafamda zıplıyor, saçımın içine patilerini sokup çekiştiriyor diğer yaptıklarına yani pati vurmasına ıssırır gibi yapmasına alıştım onları saymıyorum. Yatak odasına girdiğinde deliriyor direk oyun peşinde koşmaya çalışıyor. Tabi bunda etken yatak odası onun için yasaklı bölge yani tek başına orada takılmasına izin vermiyorum geceleri de böyle yaptığı için kapımı kapatıyorum o yüzden sanırım birazda heyecanlanıyor oraya girince

Bu akşam tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak netice. Eşiminde işine geliyor bütün gün birlikte uyuklayıp duruyorlar akşam bir afacanla baş başa kalıyorum

Ben telefona dalıp yanlış yorumlamışım pardon ya biz Jambon'la sürekli kovalamaca oynuyoruz bir de onunla beraber yere kapanıp onunla aynı seviyeye inip avcılık oynuyorum inanılmaz keyif alıyor ve yoruluyor. Bence sizin kediniz yorulmadığı ve oynamak istediği için bu şekilde davranıyor. Erkek arkadaşımla yavru bir kediye geçici bakıyoruz o da bütün gece uyutmuyor bizi oynamak istiyor sürekli mırıldıyor. Aklıma gelen tek şey şu an kediyi yormanız bir de sanırım o odaya yabancı olduğu için de keşfetmeye çalışıyor biraz odada kalmasına izin vermeniz de gerekebilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:26   #7

Burcin üyesinin avatarı

İzmir
Burcin Çevrimdışı

aynı saç çekme huyu bizde de var. canı sıkılınca, oyun isteyince yapıyor yüzüne hafif bir şekilde üflediğimde yapmayı bırakıp saçlarımdan uzaklaşıyor, insan nefesini sevmediklerini okumuştum daha önce. her saçınızı çektiğinde aynı şeyi yaparsanız çok nadir tekrarlıyor ama benim gibi bir süre sonra üflemekle uğraşamazsanız en başa dönüyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:39   #8
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Ben telefona dalıp yanlış yorumlamışım pardon ya biz Jambon'la sürekli kovalamaca oynuyoruz bir de onunla beraber yere kapanıp onunla aynı seviyeye inip avcılık oynuyorum inanılmaz keyif alıyor ve yoruluyor. Bence sizin kediniz yorulmadığı ve oynamak istediği için bu şekilde davranıyor. Erkek arkadaşımla yavru bir kediye geçici bakıyoruz o da bütün gece uyutmuyor bizi oynamak istiyor sürekli mırıldıyor. Aklıma gelen tek şey şu an kediyi yormanız bir de sanırım o odaya yabancı olduğu için de keşfetmeye çalışıyor biraz odada kalmasına izin vermeniz de gerekebilir.
Haklısınız uykusunu almış oluyor oynamak istiyor farkındayım ama Sheba'yı yormak öyle kolay değil oyuna doymaz o yoksa her gün oynuyorum ben onunla uzun uzun.

Pazar günleri bazen evde çok vakit geçirince ki bu genelde temizlik yapacağım zaman oluyor deli gibi önümde arkamda dolandığı için çok yoruluyor o zaman bütün akşam uyuyor ama burada sabah 7-8 gibi bir başlıyoruz akşam 6-7 ye kadar neredeyse 12 saat kudurduktan sonra ancak yoruluyor yoksa her akşam ben yatana kadar gayet aktif en az yarım saat yorucu şekilde oynuyoruz artık kendi başına oynamaya da başladı çok oyuncağı var ama yetmiyor demek ki

Bu akşam ben yatana kadar çıldırmasına izin verip tekrar deneyeceğim bakalım kafama bere mi taksam acaba saçlarımı korumak için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:45   #9

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Haklısınız uykusunu almış oluyor oynamak istiyor farkındayım ama Sheba'yı yormak öyle kolay değil oyuna doymaz o yoksa her gün oynuyorum ben onunla uzun uzun.

Pazar günleri bazen evde çok vakit geçirince ki bu genelde temizlik yapacağım zaman oluyor deli gibi önümde arkamda dolandığı için çok yoruluyor o zaman bütün akşam uyuyor ama burada sabah 7-8 gibi bir başlıyoruz akşam 6-7 ye kadar neredeyse 12 saat kudurduktan sonra ancak yoruluyor yoksa her akşam ben yatana kadar gayet aktif en az yarım saat yorucu şekilde oynuyoruz artık kendi başına oynamaya da başladı çok oyuncağı var ama yetmiyor demek ki

Bu akşam ben yatana kadar çıldırmasına izin verip tekrar deneyeceğim bakalım kafama bere mi taksam acaba saçlarımı korumak için
Kafanıza bere takarak saçlarınızı koruyabilirsiniz ama yorganın altından uyurken kıpırdayan ayak parmaklarınızı nasıl kontrol edeceksiniz Anladığım kadarıyla henüz yetişkinliğe ulaşmış bir kedi değil o yüzden bir süre daha böyle devam edecek. Jambon hiç birşey yapamazsa evin içinde depar atıp duvardan duvara zıplıyor yine oynamak istediğinde oynuyor bir şekilde (: bol bol mıncıklayın ve yorulduğunu hissettiğinizde kucağınıza yatırıp burnunun üstünü okşamayı deneyin belki işe yarar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 16:49   #10
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Kafanıza bere takarak saçlarınızı koruyabilirsiniz ama yorganın altından uyurken kıpırdayan ayak parmaklarınızı nasıl kontrol edeceksiniz Anladığım kadarıyla henüz yetişkinliğe ulaşmış bir kedi değil o yüzden bir süre daha böyle devam edecek. Jambon hiç birşey yapamazsa evin içinde depar atıp duvardan duvara zıplıyor yine oynamak istediğinde oynuyor bir şekilde (: bol bol mıncıklayın ve yorulduğunu hissettiğinizde kucağınıza yatırıp burnunun üstünü okşamayı deneyin belki işe yarar
Sheba'nın yetişkinlikle alakası yok daha evet. 9. ayı bitecek neredeyse, bazı arkadaşlar bir yaşından sonra biraz sakinleşiyor diyorlar ben de öyle olmasını ümit ediyorum. Emekleyen bebek gibi sürekli takip etmemiz gerekiyor. İstediğini yapsın ondan kıymetli bir şey yok da işte kışın üşümemesi için en iyi çözüm benimle uyumaya alışması gibime geliyor, gündüzleri de babasını kalorifer yerine kullanır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-13, 18:51   #11
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

BAŞARDIM

Dün akşam yine Sheba ile uyuma denemesi yaptım. Her zamanki gibi yorganın altındaki uzuvlarıma ataklarda bulundu ama ben o kadar yorgundum ki uyuya kalmışım Bir uyandım aşkım koynumda uyuyor, odayı da dağıtmamış çok şükür bir kere başardıysak bundan sonra da yaparız sanırım.

Ne yaparsa yap oralı olma ve uyumaya devam et formül buymuş, yani Sheba'yı yormak işe yaramıyor kendimi yorup derin bir uykuya dalmam gerekiyormuş

Yarın akşam kızkardeşimi ziyarete gideceğim ve ilk defa Sheba'dana ayrı bir akşam geçireceğim, babası evde gerçi ama yine de nasıl huzursuzum, nasıl bir sevgiymiş bu , hiç aklıma gelmezdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-13, 19:02   #12

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı

Çok sevindim umarım devamı gelir. Ben de ne zaman dışarıda kalsam aklım hep kızımda kalıyor. Bazen aradığımda anneme hoparlörü açtırıyorum sesimi duysun diye çünkü mutsuz oluyor çok ben yokken. Bambaşka bir sevgi kedicik sevgisi <3
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-13, 20:21   #13

şafak97 üyesinin avatarı

İzmir
şafak97 Çevrimdışı

benim kedimde bensiz uyuyamaz ben uyurken gelir uğraşır uğraşır en sonunda gelir battaniyenin içine girer kollarıma sarılarak uyur yatağıda sıcak yapıyor he
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-13, 21:19   #14

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Ben de kedim benimle yatsın diye kıvranan mağdurlardanım...
Kızım çok sever yumuşacık yerleri, soğuk da bastırıyor, dışarıdaki hava herkesin malumu. Bir baktın güneşli ama üşütüyor, bir baktın yağmurlu ama ılık, yani bu da her şeyi beter hale getiriyor. Neyse, kedim böyle şeylerin müptelasıdır, yumuşak ne varsa gelir yatar. Poları var, ona da bayılır hanım kızımız. Ancak ortam yumuşak, sıcak değilse (bir de ben birazcık deli uyurum) eğer, mümkünatı yok. Ben de polarını ayak ucuma koydum da akıl edebildi hanımefendi annesini mutlu edebilmeyi. Tabii yatmak istediğinde yatıyor, genel olarak da geliyor yanıma ama ayaklarımı ısırıp, pati atıp oyun oynamaktan vakit ayırabilirse! Saçlarımın üstünde, yastıktan yastığa, bulabildiği her köşe bucağa atlıyor. Gece kuşu oluyor kediler, gündüzleri kızım hemen hemen uyur sanırsam, günün yarısında işte olduğum için genel programını takip etmekte güçlük çekerim, ama uyur, ben gelince canlanır, gece yarısına kadar doruk noktasına ulaşıyor, kısa bir müddet uyuyor ve sabaha doğru tekrar canlanıyor, ben işe giderken sanırsam, neşeli saatleri.
Onlar kendilerine program çizmişler, bize uyacakları yok; gönül ister ki yanına yatır, hemen uykuya dalsın da mıncıra mıncıra sev. Olmuyor öyle. Uykusu ağır değil, uyuduğu nadir zamanlarda çok kurcalarsam patiyi yiyorum hemen. Yani kedinizle beraber uyuyorsanız çok şanslısınız. Küçükken hemen hemen hepsi böyle oluyor, keyfini çıkarın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-13, 02:58   #15

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Benim icinde gecerli ayni seyler, kedimin benimle uyumasi harika birsey.
Büyük kedim mavis hic uyumaz benimle pasam uyuyordu birkac güne kadar.

Biz yatarken battaniyesini aramiza seriyoruz pasa gelip battaniyesini emiyor ve bizimle uyuyordu. Hemde sabaha kadar.

Ama mavis bu duruma sinir oldu sanirim, cünkü pasayi aramiza aliyoruz pasa emmeye basliyor mavis yatak odasinin kapisina dikiliyor, birkac kez miyavliyor, hop pasa yatakdan atlayip mavisin yanina gidiyor.
Bir dahada gelmiyor.

Zorlamiyorum tabi illa benimle yatsin diye cani nerde isterse uyusun diyorum, onlarida SIKMAK bana dogru gelmiyor.
Gece ben hep kalkarim su icerim, yine kalkdim bakayim dedim ne yapiyor, bakdim, mavis evinin üstünde uyumus ama pasa yerde üstelik halisiz yerde uyuyor.
Cok üzüldüm aldim kucagima yataga getirdim battaniyesinin üstüne koydum yatti hemen. Bende uzandim 5 dakika gecmedi mavis yatak odasinin kapisinin önüne geldi miyavladi ve yine pasa kalkip gitti.
Ne demek istiyor mavis bunu neden yapiyor bilmiyorum ama sinir oluyorum.

Bari cagiriyorsun ozaman yaninda uyusun yerlerde sürünmesin, üsütecek.
Bir ara mavis kizimin yaninda uyuyordu, ayirmisdik ama mavis kapinin önünde aci aci bagirinca yine acdik kapilari ama son durum böyle.
Pasamda artik benimle uyumuyor.

Bu sac cekme bizdede var ama benim cok hosuma gidiyor, pasa acik sac gördümü saldiriyor
Saclarini onun ulasamadigi yere alincaya kadar bu saldirisi, cekmesi isirmasi bitmiyor...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları