Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 15-11-15, 14:00   #16

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Gece uyuyamıyoruz

ferah tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bebeklerin bağışıklık sistemleri oldukça zayıf, en büyük sorun tüy sorunu. . Her ne kadar aynı ortamda bulunmasalarda ebeveynlerin kiyafetlerinden tüyler bebeğin ağzına burnuna kaçabilir. Kedi dışkısı bebek için her türlü hastalığa davet. Kedilerimiz wc sini yapıyor, pislik pati aralarına giriyor o ayaklarla evin her yerinde geziyorlar. Hele de bebek emeklemeye başladığında daha da sıkıntı. Emeklicek o ellerini ağzına burnuna sürücek.
Evcil hayvanlar çocuklar için çok güzel bir Dost şüphesiz, ancak ufak bebeğin olduğu evde hayvan beslenmesini tasvip etmiyorum.
Hayvanlarla büyüyen bebek ve çocukların bağışık sistemi daha güçlü olur. Batıda çoğu kişi bebekleriyle ve evcil hayvanlarıyla birlikte yaşar, çok minimum düzeyde risk vardır bebek için. Öncelikle kedi dışkısından iğrenmek doğru değil, iç/dış parazit tedavisi yapılmış ve çiğ et/sakatat yemeyen kediden korkmaya gerek yoktur. Bu dönemde kedinin dışarı çıkmasına izin vermemek de önemli bir unsur tabi. Kedi hastalıkları da genelde insana geçmez, zoonoz hastalıklar vardır elbet ama tedavi edile bilirler. Geri kalan ise sırf kişinin hijyenine kalmış birşey, yemek hazırlamadan önce eller güzelce yıkanır, kedi mutfağa ve bebeğin odasına alınmaz (alınsa bile ikisi aynı odada yalnız bırakılmaz) bebeğin de her yerde emeklemesine izin verilmez vs. Ki konuyu açan arkadaşımız hem kedilerinin hem bebeğinin ayrı odaları var. Gerekli tedbirler alındıktan sonra sorun yaşayacaklarını zann etmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-15, 01:01   #17

alpenglovv Çevrimdışı

Bebeklerin bağışıklık sistemleri oldukça zayıf, en büyük sorun tüy sorunu. . Her ne kadar aynı ortamda bulunmasalarda ebeveynlerin kiyafetlerinden tüyler bebeğin ağzına burnuna kaçabilir. Kedi dışkısı bebek için her türlü hastalığa davet. Kedilerimiz wc sini yapıyor, pislik pati aralarına giriyor o ayaklarla evin her yerinde geziyorlar. Hele de bebek emeklemeye başladığında daha da sıkıntı. Emeklicek o ellerini ağzına burnuna sürücek.
Evcil hayvanlar çocuklar için çok güzel bir Dost şüphesiz, ancak ufak bebeğin olduğu evde hayvan beslenmesini tasvip etmiyorum.
Aşıları tam ve sağlıklı beslenen kedilerin tüyleri yutulsa bile zararlı değildir. "Ciğere yapışıyormuş, kanser yapıyormuş." gibi söylentilere inanmayın. O durum parazit/pire vs barındıran kediler için geçerli. Etrafa dağılabilecek kum taneleri ise bir bebek olsun olmasın zaten temizlenmeli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-15, 14:12   #18

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Benim 2 Yaşında Yeğenim var Doğduğu günden beri kedilerle iç içedir. Hem kendi evlerinde kedi var hemde bizde var. Emekledi yerlerde süründü oyuncaklarını yerden Alıp ağzınada Aldı bazen gözümüzden kaçınca kedilerin bile oyuncaklarını Ağzına Aldı ama Allah Şükürler olsun hiç birgün hastalanmadı yaşıtları ha bire hastaneye giderken o hastane yüzü görmedi. Maşallah taş gibidir hatta yeri geldi aşısız sokaktan gelme kedilerle bile haşır neşir bile oldu.
Kulaktan dolma işkembeden atılan boş sözlere kulak asmayın lütfen ...
Eklenmiş Resimler
Gece uyuyamıyoruz-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 11:09   #19

skayaci üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
skayaci Çevrimdışı

Daha yeni kedi sahiplenmiş birinin evde küçük çocuk varsa kedi olmasını tasvip ediyorum demesini garipsedim.
Bence kedinizi geri verin size bağlanmadan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 13:24   #20

Ankara
ferah Çevrimdışı

skayaci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha yeni kedi sahiplenmiş birinin evde küçük çocuk varsa kedi olmasını tasvip ediyorum demesini garipsedim.
Bence kedinizi geri verin size bağlanmadan.
Evet kesinlikle tasvip etmiyorum. Neden geri vereyim ki kedimi cok seviyorum.Gebe kalmayı planladigim zaman kedimi annemlere vericem bebeğim büyünceye kadar kedimi orda gider görürüm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 13:33   #21

Ankara
ferah Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim 2 Yaşında Yeğenim var Doğduğu günden beri kedilerle iç içedir. Hem kendi evlerinde kedi var hemde bizde var. Emekledi yerlerde süründü oyuncaklarını yerden Alıp ağzınada Aldı bazen gözümüzden kaçınca kedilerin bile oyuncaklarını Ağzına Aldı ama Allah Şükürler olsun hiç birgün hastalanmadı yaşıtları ha bire hastaneye giderken o hastane yüzü görmedi. Maşallah taş gibidir hatta yeri geldi aşısız sokaktan gelme kedilerle bile haşır neşir bile oldu.
Kulaktan dolma işkembeden atılan boş sözlere kulak asmayın lütfen ...
Yeğeninize maşallah çok da tatlıymış. Ben biraz titizim bu konularda. Çocuk neyse ama yeni doğmuş bebekle kedinin aynı evde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Yeğeniniz kedilerin oyuncaklarını ağzına sokarken ebeveynleri nerdeymiş acaba. Kedilerde insanlar gibi hastalanıyor hapsuruyor öksürüyor, bu durum biz yetişkinleri hasta edecek boyutta değil ancak minik bir bebek çok çabuk enfeksiyon kapabilir. Kedinin hiç bir sağlık sorunu olmadığını varsayalım, kedilerimiz bütün gün yerlerde sürünüyor tüyleri tozlanıyor, ayrıca kedılerın ağızları çok bakteri üretir. Kedinin oynadığı oyuncağı yegeninizin ağzına sokmasını gayet normal bir durum gibi anlatıyorsunuz, bence oldukça riskli bir durum.

Bu konu en son " 17-11-15 " tarihinde saat 13:40 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 16:27   #22

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Yeğenim adına teşekkür ederim ,
Öncelikle bir Yanlışı düzeltelim kedilerin ağzı bakteri üretmez hatta insan ağzından bile daha temiz olduğu bilinir( ağız içi yara bere yoksa tabiki)
Yeni doğmuş bebek zaten yerlerde sürünmüyor kediyi bir kaç aylık alana kadar bebek ve eşyalarından uzak tutmak yeterlidir kediyi yuvasından uzaklaştırmak tam bir bencilliktir bence!
Kedilerimiz dışarı çıkmıyor , evet yerlerde yuvarlanıyor ama yerlerimizde tüylerinin kirleneceği kadar tozlu olmuyor hadi diyelim oldu o zaman siz çocuğun her yere değmesiyle o çocuğu yıkamayımı düşünüyorsunuz?
Bunların hepsi benşm düşüncem sizede Saygı duyuyorum tabiki. Ama bana göre kedinin çocuğa hiç bir şekilde hastalık bulaştıracağını falan düşünmüyorum çünkü doktorumuzda aynı şeyi söyledi kediyi sadece bebeklik Döneminde uyuduğu odaya sokmamamızı söylemişti bunun nedenide hastalık mikrop falan değil bebek uyurken üstüne çıkar yada kuyruğuyla nefes almasını engeller diyeydi hepsi bu .
Birde biz kedilerimizi evimizin bir Ferdi ve çocuklarımız gibi görüyoruz ve bu durumdada ne olursa olsun yeni bir can eve geldi diye diğer canlarımızı evden uzaklaştıramazdık.
Eklenmiş Resimler
Gece uyuyamıyoruz-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 20:26   #23

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Kedilerde insanlar gibi hastalanıyor hapsuruyor öksürüyor, bu durum biz yetişkinleri hasta edecek boyutta değil ancak minik bir bebek çok çabuk enfeksiyon kapabilir.
Kedi nezlesi insana geçmez, bebekler dahil.
GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yeğenim adına teşekkür ederim ,
Öncelikle bir Yanlışı düzeltelim kedilerin ağzı bakteri üretmez hatta insan ağzından bile daha temiz olduğu bilinir( ağız içi yara bere yoksa tabiki)
Yeni doğmuş bebek zaten yerlerde sürünmüyor kediyi bir kaç aylık alana kadar bebek ve eşyalarından uzak tutmak yeterlidir kediyi yuvasından uzaklaştırmak tam bir bencilliktir bence!
Kedilerimiz dışarı çıkmıyor , evet yerlerde yuvarlanıyor ama yerlerimizde tüylerinin kirleneceği kadar tozlu olmuyor hadi diyelim oldu o zaman siz çocuğun her yere değmesiyle o çocuğu yıkamayımı düşünüyorsunuz?
Bunların hepsi benşm düşüncem sizede Saygı duyuyorum tabiki. Ama bana göre kedinin çocuğa hiç bir şekilde hastalık bulaştıracağını falan düşünmüyorum çünkü doktorumuzda aynı şeyi söyledi kediyi sadece bebeklik Döneminde uyuduğu odaya sokmamamızı söylemişti bunun nedenide hastalık mikrop falan değil bebek uyurken üstüne çıkar yada kuyruğuyla nefes almasını engeller diyeydi hepsi bu .
Birde biz kedilerimizi evimizin bir Ferdi ve çocuklarımız gibi görüyoruz ve bu durumdada ne olursa olsun yeni bir can eve geldi diye diğer canlarımızı evden uzaklaştıramazdık.
Katılıyorum, bebek ve kediyi yalnız bırakmama nedeni dediğiniz gibi bebeğin nefes almasını engelleme riski olduştura bildiğindendir. Bu risk de zaten bebek anne babaya aynı yatakta uyurken ne kadarsa o da o kadardır. Malesef ki çoğu kişi sağdan-soldan korkutularak hamilelik veya doğum sonrası kedilerinden vaz geçiyor, halbuki kişisel hijyenlerine dikkat ederek oluşabilecek riskleri 0% a indire bileceklerinin farkında değiller.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-15, 21:30   #24

Ankara
ferah Çevrimdışı

Arkadaşlar herkesin kendi düşüncesi bu konuda ne ben sizi ikna edebilirim ne de siz beni. Ben bebeklerin olduğu evde kedi beslenmesine karşıyım. Dediginiz gibi hic risk taşımasa bile ( ki imkansiz)benim icim hayatta rahat etmez bebek bi hapşursa direk kedinin tüyünden bilirim hastaneyi hergun yol yaparim..Tabiki de kedimden vazgeçecek değilim onu çok seviyorum, gebe kalacağım zaman kedimi anneme emanet edeceğim başkada kimseye vermem zaten bütün bunları düşünerek sahiplendim onu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-15, 00:27   #25

mahirziya üyesinin avatarı

mahirziya Çevrimdışı

Çift taraflı bantla kapı kolunu sarmayı da denemiştik, o da işe yaramamıştı. Çok erken saatlerden itibaren sürekli kalkmak insanı çok yoruyor. Son günlerde bir çözüm bulduk sayılır. En azından kapıya atlamaya fazla cesaret edemiyorlar, kapı tırmalamalarının önüne geçemesek de buna da şükür. Yatmadan önce kapılarının hemen önüne içinde biraz su olan büyük bir leğen koyuyoruz. Suya düşeceklerinden kapıya eskisi kadar sık atlamıyorlar. Kapı tırmalamalarına da katlanmaya çalışıyoruz.
Bebek ve kediler konusuna gelirsek de bebeğimiz kedilerle çok mutlu. Kendisi çok küçük olsa da kedileri görünce gözlerinin içi gülüyor ve henüz anne baba bile demeden söyleyebildiği tek şey "Gel Ziya". Mahir'e de Ziya diyor ama olsun. Onları sevdiğini biliyorum. Kedilerimizin temizliğine gelince, hergün tuvaletlerini temizleyip evi süpürüyoruz ve kedileri mutfakla bebeğin odasına sokmuyoruz. Bebeğimiz emekledikten sonra da ellerini ve üzerini hemen temizliyoruz. Şu zamana kadar hiç ciddi bir hastalık geçirmedi. Doktorlara ve veterinerlere de bu konuyu çok defa danıştık. Aşılı olmaları, evden dışarı çıkmamaları ve çiğ beslenmemeleri şartıyla sorun olmayacağını söylediler. Zaten bunların hiçbirini yapmamıştık. Bebeğimiz abileriyle mutlu ama abileri uykularımızı sabote etmeye devam ediyorlar :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-15, 18:06   #26

Sakarya
Gamze atlı Çevrimdışı

mahirziya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çift taraflı bantla kapı kolunu sarmayı da denemiştik, o da işe yaramamıştı. Çok erken saatlerden itibaren sürekli kalkmak insanı çok yoruyor. Son günlerde bir çözüm bulduk sayılır. En azından kapıya atlamaya fazla cesaret edemiyorlar, kapı tırmalamalarının önüne geçemesek de buna da şükür. Yatmadan önce kapılarının hemen önüne içinde biraz su olan büyük bir leğen koyuyoruz. Suya düşeceklerinden kapıya eskisi kadar sık atlamıyorlar. Kapı tırmalamalarına da katlanmaya çalışıyoruz.
Bebek ve kediler konusuna gelirsek de bebeğimiz kedilerle çok mutlu. Kendisi çok küçük olsa da kedileri görünce gözlerinin içi gülüyor ve henüz anne baba bile demeden söyleyebildiği tek şey "Gel Ziya". Mahir'e de Ziya diyor ama olsun. Onları sevdiğini biliyorum. Kedilerimizin temizliğine gelince, hergün tuvaletlerini temizleyip evi süpürüyoruz ve kedileri mutfakla bebeğin odasına sokmuyoruz. Bebeğimiz emekledikten sonra da ellerini ve üzerini hemen temizliyoruz. Şu zamana kadar hiç ciddi bir hastalık geçirmedi. Doktorlara ve veterinerlere de bu konuyu çok defa danıştık. Aşılı olmaları, evden dışarı çıkmamaları ve çiğ beslenmemeleri şartıyla sorun olmayacağını söylediler. Zaten bunların hiçbirini yapmamıştık. Bebeğimiz abileriyle mutlu ama abileri uykularımızı sabote etmeye devam ediyorlar :/
Bebeğinize , Ziya ve Ziya ya sağlıklı uzun ömürler diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları