Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 29-05-14, 02:27   #1
cce

cce üyesinin avatarı

İzmir
cce Çevrimdışı
Varsayılan visan optima kedi maması nasıl bir mama

visan optima kedi maması nasıl bir mama , güvenilirmi

kullananlar memnun mu , kedilerinde aşırı tüy dökülmesi oluyormu

Visan OPTİMA Cat Adult Salmon&Rice Yetişkin Kedi Maması Somonlu ve Prinçli 10kg

Somon ve pirinç ile normal fiziksel aktivitesi bulunan yetişkin kediler için tam bir gıda

- Omega 3 ve Omega 6 - bağışıklık sistemi birçok hastalığa karşı korur ve büyüme sırasında gelişmesine yardımcı olur sağlıklı bir kardiyovasküler ve sinir sistemi.

- Cilt ve tüy- çinko içeriği cildin yenilenmesine yardımcı olur, cildin sağlıklı ve taze tutar. Yağ asitleri cildi besler ve kedi sağlıklı ve parlak ceket için yardımcı olur. -
FOS + Sağlıklı bir sindirim sistemi İÇİN MOS - MÜKEMMEL
sindirilebilirliği - maksimum emilimi için besin mükemmel
sindirilebilirliği sayesinde çok besleyici unsurları tamamen kullanmak
ve sindirim sistemi sağlığı, oluşur.

Kompozisyon:
Taze somon (% 40), mısır, pirinç (% 15), somon yemek (% 30), mısır glüteni, tavuk unu, tavuk yağ, maya, pirinç proteini, hidrolize edilmiş somon balığı karaciğer% 5, pancar küspesi, balık yağı, kurutulmuş bütün yumurta, sodyum , sodyum fosfat, inulin (frukto-oligosakkaritler kaynağı) (% 0.1), Mannanooligosaccharides (% 0.1), potasyum klorür, manyok özü, narenciye biyoflavanoidleri zengin ekstreler.

Analiz:
Ham protein% 31,5, ham yağlar% 16.5,% 3 omega-6 yağ asitleri, omega-3 yağ asitleri% 0,9, ham selüloz% 2.3, toplam diyet lifi% 6,5, ham kül 6 % 9,% 1.3 kalsiyum,% 1.1 fosfor,% 9 nem.

İlaveler:
A vitamini 18,000 IU / mg, D3 vitamini 1500 IU / mg ', E vitamini, 550 mg / kg', C vitamini, 75 mg / kg L-taurin, 975 mg / kg ', DL-methionin 500 mg / kg, demir (sülfat monohidrat) 180 mg / kg ', iyot (potasyum iyodür) 3,6 mg / kg', kobalt (heptahidrat) 1.2 mg / kg bakır (pentahidrat) 12 mg / kg, manganez (sülfat monohidrat) 12 mg / kg, çinko (oksit) 155 mg / kg selenyum (sodyum selenit) 0.52 mg / kg.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-14, 12:43   #2
cce

cce üyesinin avatarı

İzmir
cce Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: visan optima kedi maması nasıl bir mama

kullanan yokmu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-14, 14:35   #3

svlbskn üyesinin avatarı

Kadıköy
svlbskn Çevrimdışı

Et oranı tahıl oranından fazla olan mamalar daha iyi oluyor ben markayı daha önce duymadım bence daha billindik markalar daha iyi olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-14, 14:49   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Açıkcası bende Animonda adlı mamayı merak ediyorum. Ama bilindik değil diye almıyorum. Bilindik olmamasına rağmen baya var fiyatı ama.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-14, 16:32   #5

Mırni Çevrimdışı

Gayet guzel ıçerıklı kaliteli bır mama fıyatıda uygun...Proplan,Royal canin,Hılls hıç bır bakımdan yanına bıle gelemez...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-14, 16:57   #6

Pıtırsonic Çevrimdışı

Merve Nisa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Açıkcası bende Animonda adlı mamayı merak ediyorum. Ama bilindik değil diye almıyorum. Bilindik olmamasına rağmen baya var fiyatı ama.
içeriği tahıl ağırlıklı ve et yan ürünleri kullanılmış. bence o içeriğe o kadar para verilmez. visan optima'nın içeriği fena görünmüyor, denemek için alınabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 00:41   #7

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

Bu verdiğim link forumda konuyu açan kişinin mesajı
Optima dog food kills!!!

Buda konuyu açan kişinin köpeğinin kan testi.(Veteriner arkadaşlar daha vakıf bu konulara.)

Buda konuyla ilgili başka yabancı forumlardaki yazıların linkleri:
US-made Optima dog food killing dogs in China - Lost Laowai

US Made Optima Dog Food.DANGER ! : News & Opinion
Zaten bu içeriğe göre çok ucuz olması normal değil.Bende bunun üstüne şüphelenip iyi mi diye araştırdım zira yorumlar iyiyse sokaktaki kedilerime alacaktım.

Arkadaşlar bunlar dış ülkelerde yer alan haber yorum ve belgeler.Sakın yanlış anlamayın amacım mamayı karalamak falan değil bunları bilin öyle alın.Üstelik Mırni nikli arkadaşın övdüğü mamanın AAFCO lisansı bile yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 04:31   #8

Mırni Çevrimdışı

uc89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ölüm olayları hakkında diğer başlıkta detay istemişsin verdim gidip bakabilirsin benim anlamadığım nokta şu sen neye güvenip bu mamayı insanlara iyi diye lanse ediyosun ki petshopun falan mı var?
Terbıyesızlığın luzumu yok yazarken laflarına dıkkat et ben elımden geldığı kadar ınsanlara yardımcı olmaya calışıyorum pet shop falan ne demek????
ıçerığıne baktım gayet guzel ondan tavsıye ettım berı yandan verdığın lınktekı olayı gösterıp mama köpeklerı oldurmuş demek ayrı bır komedı mamada sıkıntı varsa toplanır kımse hayvanları olduren mamaların piyasaya surulmesıne göz yummaz...
aslında suç bende hala buraya nıye yazıyorsam neyse
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 12:27   #9

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Terbıyesızlığın luzumu yok yazarken laflarına dıkkat et ben elımden geldığı kadar ınsanlara yardımcı olmaya calışıyorum pet shop falan ne demek????
ıçerığıne baktım gayet guzel ondan tavsıye ettım berı yandan verdığın lınktekı olayı gösterıp mama köpeklerı oldurmuş demek ayrı bır komedı mamada sıkıntı varsa toplanır kımse hayvanları olduren mamaların piyasaya surulmesıne göz yummaz...
aslında suç bende hala buraya nıye yazıyorsam neyse
Sizin yardım dediğiniz şey yeni gelmiş tanınmayan bi ürünü araştırmadan gözü kapalı herkese önermek demek mi? Eğer bu terbiyesizlikse ben terbiyesizim kabul ediyorum zira bütün hayvanların hayatı benim için kıymetli..

Bu konu en son " 07-06-14 " tarihinde saat 12:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 13:10   #10

Pıtırsonic Çevrimdışı

burada kimsenin niyeti bir başkasının ev arkadaşının ölümüne sebep olmak değil. mamalarla ilgili sorular sorulduğunda ben de direkt içeriğe göre yorum yapıyorum. zararı varsa ve gözden kaçtıysa bir başkası bunu belirtir, zaten forumun amacı da bu. kalkıp da birine "içeriği iyi dedin ama öldürüyormuş, bunu yazmadın. o zaman sen bunu satıyorsun." diyemezsiniz. kimse detaylı araştırmak zorunda değil. bildiğini yazar, bilmediğini de bilen başka biri yazar. ayrıca şahsen mamaların bloglarda ya da forumlarda kötülenmesini ya da fanatizm derecesinde savunulmasını da bağlayıcı görmüyorum. sayfalar dolusu proplan, hill's, rc gibi mamaları övenleri; bonacibonun çok mükemmel olduğunu iddia edenleri görebilirsiniz. bunların ne kadar süper olduklarını içeriğine bakanlar değerlendirsinler. aynı şekilde yine bu mamaların öldürdüğü ya da sakat bıraktığı gibi yorumları da okuyabilirsiniz. ayrıca her hastalığın sebebi mama olmayacağı gibi eğer kanıtlı bir durum varsa (ölüm sonrası firmaya dava açılması, mamanın toplatılması gibi..) bunu sağlıklı bilgi olarak görürüm. paylaştığınız linkler forum ve bloglara ait olduğu için şahsen doğruluğu kesindir diyemem, hatta benim gibi düşünen kişiler de olmuş yine verdiğiniz linkte. bir tek çin'de böyle bir durumla karşılaşılması da düşündürücü. yine de bilinmedik, hakkında ölüme sebep olduğuna dair suçlama bulunan bir mamanın bekleyip yurt içinde kullanımının artması sonucu yorumları okumayı ve öyle karar vermeyi kendi adıma tercih ederim. ancak biri içeriğini yazıp nasıl diye sorarsa da ben de içerik/fiyat olarak gayet uygun olduğunu düşünüyorum. bu içeriğe sahip olamayacak kadar ucuz da değil, 10 kg aldığınızda kg'ı 16 tl gibi bir fiyata geliyor; 2 kg alırsanız 20 küsürlere çıkıyor ki ben bunun ucuz olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
son olarak Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz? başlığında bir üyenin yazdığı yorumu alıntılayayım:
alpertrkmn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
3 aydır kedilerime visan optima somonlu veriyorum. Proplan, hill, catchow yanında hikaye kaldı. Tüylerinde gözle görülür pozitif yönde değişim, dışkıda pozitif yönde değişim gözlemledim. Optima içerik olarak %22 civarında tahıl içermekte rc, hills, proplan gibi %50 civarında değildir. Kaliteli mama arayanlar için tavsiyem Acana, Orijen, N&D. Optima ise bu markalardan 1 adım alt seviyede, rc, hills, proplandan 1 adım üst kalitededir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 14:01   #11

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
burada kimsenin niyeti bir başkasının ev arkadaşının ölümüne sebep olmak değil. mamalarla ilgili sorular sorulduğunda ben de direkt içeriğe göre yorum yapıyorum. zararı varsa ve gözden kaçtıysa bir başkası bunu belirtir, zaten forumun amacı da bu. kalkıp da birine "içeriği iyi dedin ama öldürüyormuş, bunu yazmadın. o zaman sen bunu satıyorsun." diyemezsiniz. kimse detaylı araştırmak zorunda değil. bildiğini yazar, bilmediğini de bilen başka biri yazar. ayrıca şahsen mamaların bloglarda ya da forumlarda kötülenmesini ya da fanatizm derecesinde savunulmasını da bağlayıcı görmüyorum. sayfalar dolusu proplan, hill's, rc gibi mamaları övenleri; bonacibonun çok mükemmel olduğunu iddia edenleri görebilirsiniz. bunların ne kadar süper olduklarını içeriğine bakanlar değerlendirsinler. aynı şekilde yine bu mamaların öldürdüğü ya da sakat bıraktığı gibi yorumları da okuyabilirsiniz. ayrıca her hastalığın sebebi mama olmayacağı gibi eğer kanıtlı bir durum varsa (ölüm sonrası firmaya dava açılması, mamanın toplatılması gibi..) bunu sağlıklı bilgi olarak görürüm. paylaştığınız linkler forum ve bloglara ait olduğu için şahsen doğruluğu kesindir diyemem, hatta benim gibi düşünen kişiler de olmuş yine verdiğiniz linkte. bir tek çin'de böyle bir durumla karşılaşılması da düşündürücü. yine de bilinmedik, hakkında ölüme sebep olduğuna dair suçlama bulunan bir mamanın bekleyip yurt içinde kullanımının artması sonucu yorumları okumayı ve öyle karar vermeyi kendi adıma tercih ederim. ancak biri içeriğini yazıp nasıl diye sorarsa da ben de içerik/fiyat olarak gayet uygun olduğunu düşünüyorum. bu içeriğe sahip olamayacak kadar ucuz da değil, 10 kg aldığınızda kg'ı 16 tl gibi bir fiyata geliyor; 2 kg alırsanız 20 küsürlere çıkıyor ki ben bunun ucuz olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
son olarak Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz? başlığında bir üyenin yazdığı yorumu alıntılayayım:
Birisi AAFCO lisansı eksik bi mamayı 40 yıldır kullanıyomuş gibi lanse eder art ardına tavsiye ederse satın alma linkini atarsa ben bu kişinin tabii olarak ticarı kaygıları olduğunu düşünürüm kimse kusura bakmasın.
Birisine bir mamayı ürünü öneriyosanız bal gibide araştırmak zorundasınız zira insanın vicdanı ve ahlakı bunu gerektirir siz yapmayabilirsiniz ve hayvanınıza yedirebilirsiniz bu sizin takdiriniz.Evveldende dediğim gibi ben sadece bulduklarımı paylaşma ihtiyacı duydum yedirip yedirmemek herkesin kendi problemi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 14:27   #12

Pıtırsonic Çevrimdışı

Birisi AAFCO lisansı eksik bi mamayı 40 yıldır kullanıyomuş gibi lanse eder art ardına tavsiye ederse satın alma linkini atarsa ben bu kişinin tabii olarak ticarı kaygıları olduğunu düşünürüm kimse kusura bakmasın.
Birisine bir mamayı ürünü öneriyosanız bal gibide araştırmak zorundasınız zira insanın vicdanı ve ahlakı bunu gerektirir siz yapmayabilirsiniz ve hayvanınıza yedirebilirsiniz bu sizin takdiriniz.Evveldende dediğim gibi ben sadece bulduklarımı paylaşma ihtiyacı duydum yedirip yedirmemek herkesin kendi problemi.
ilk olarak ben kimseye "kesin alın, çok güzeldir" gibi bir şey söylemedim. eğer yorumumu okursanız içeriğinin güzel olduğunu, içeriğine göre yorumlayarak denenebileceğini söyledim. forumlarda tek tek araştırıp da 3 tane forumda paylaşılmış, o da us üretimi olup nedense çin'de yaşanmış bir olayı lanse etmek durumunda değilim. kaldı ki böyle bir olayın doğruluk payının ne olduğunu bilmediğim için 10 yaşında bir çocuğun bile yorum yapabildiği forum ve blog yorumlarını kanıt olarak göstermem etik olmaz. kanıtlanmış bir olaysa elbette bakıp yazarım, yazmadıysam da bir başkası bu eksikliğimi tamamlar ama forumlardaki tüm yorumlara bakıp da 3 olumsuz yorum görüp mamayı kötülemeyi doğru bulmuyorum. mamanın kullanımı arttıkça yorumlar da artar ve çoğu bu doğrultuda olursa ya da kanıtlanırsa dikkate alırım ama 3 tane yorum benim için kesinlikle mamayı kötülemeye yeterli değildir. bu da benim düşüncem. aynı şekilde proplan, hill's gibi mamaları önerenlere de lütfen aynı hassasiyeti gösterip haklarında çıkan olumsuz linkleri yollamanızı beklerim. yapmıyorsanız bu biraz yanlı bir vicdan olur. çünkü onlar hakkında da (hatta diğer yorumlardan sayıca daha fazla) oldukça ciddi ithamlar var. ayrıca paylaşmanız oldukça güzel, zaten forumun amacı bir başkasının bilmediğini diğer kullanıcıdan öğrenmektir. ancak herkesin sizin paylaşımınız doğrultusunda yorum yapmasını ya da sizin düşündüğünüz gibi düşünmesini bekleyip aksi olduğunda satıcılıkla itham edemezsiniz. içeriğinin güzel olduğu söyleniyor ama böyle böyle yorumlar da yapılmış diye belirtirsiniz, olur biter. bir diğer başlıkta da bizzat kullanan biri olumlu görüşlerini paylaşmış ve bu mamanın tek kullanıcısı da o değildir herhalde. bu kadar kişi kullanıp 3 olumsuz yorum yapılıyorsa doğruluk payını bir tartmak gerek. kaldı ki farklı bir türk forumunda birinin veterineri önermiş bu mamayı. içeriği güzel bulunduysa paylaşılır, kullanacak kişi de hakkındaki yorumlara bakar ya da burada olduğu gibi yorumları öğrenmek için konu açar. kimsenin avukatlığını yapıyor gibi olmak da istemiyorum ama bu kadar abartıp insanları suçlamanın ne gereği var? bildiğinizi siz paylaşın, biz bilmiyorsak biz de öğrenmiş olalım. bir tek hayvanların iyiliğini siz düşünmüyorsunuz, herkesin bu forumda bulunma amacı bu zaten. mama hakkında bilgi edinmek için açılmış bir konuyu da tartışma konusuna çevirmeyi doğru bulmuyorum, bu yüzden uzatmadan son olarak toparlamak için tekrar edeyim: mama iyidir ya da kötüdür kıyaslamasını kullanmadan yapamam ama içerik/fiyat olarak oldukça iyi görünüyor. kullanımı arttıkça eğer yorumların geneli olumlu yöndeyse denenebilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 16:30   #13

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

Yazdıklarımı özetleyip bu konuyla ilgili son mesajımı atıyorum bu mesajımda yanlış anlamaları düzeltmek adına yazıyorum.
İlk olarak ''Birisi AAFCO lisansı eksik bi mamayı 40 yıldır kullanıyomuş gibi lanse eder art ardına tavsiye ederse satın alma linkini atarsa ben bu kişinin tabii olarak ticarı kaygıları olduğunu düşünürüm kimse kusura bakmasın.''
Şu kısımda ki lafım size değil Mırni adlı arkadaşa çünkü başka bi başlıkda daha kendinden emin bi şekilde önermişti ve önermekle kalmayıp link paylaşmıştı.Artı yukarıda yazdığınız olayların sadece Çin'de yaşanmasında ki tuhaflık kısmını Mırni ile konuştuğumuz diğer başlıkda bende belirttim.Benim kafamı kurcalıyan kısmı şu oldu geçerli kuruluşların onay vermediği bir mamanın analizinleri konusunda nasıl dürüst olabiliceğinden emin olabiliyorsunuz ve kullanılabilir diyorsunuz bu kısmı anlamıyorum yoksa amacım mamayı kötülemek yada iftira atmak değil.Bu arada yakınımın kedileri whiskas ve mitodan dolayı 6 yaşında 1 hafta arayla böbrek iflasından dolayı acı çeke çeke öldüler bu olaya şahit olduğum için bu konularda biraz hassasım kedimin ve başka hayvanların bunları yaşaması düşüncesi beni geriyo biraz sert çıkışmamın sebebi bu kusuruma bakmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 18:10   #14

Mırni Çevrimdışı

Sizin yardım dediğiniz şey yeni gelmiş tanınmayan bi ürünü araştırmadan gözü kapalı herkese önermek demek mi? Eğer bu terbiyesizlikse ben terbiyesizim kabul ediyorum zira bütün hayvanların hayatı benim için kıymetli..
Terbıyesızlık bır ınsanı tanımadan etmeden bu forumda yazdıklarını okumadan onu reklam yapmakla suçlamaktır bır ınsanı bır konuda suçluyorsan onu önce araştır neler yazmış burada...suçlamanıda ıspat et....
tekrar soyluyorum mama gayet guzel ıçerıklı kalıtelı bır mama lınkı verdık almak ısteyen kolayca bulsun dıye burada defalarca başka başka fırmalarında lınkını verdım ayrıca hepsıde benım senın anlayışına göre...
ayrıca tavsıye ettığımız her mamadan numune alıp laboratuvarda araştırıp oyle tavsıye verecek bır durumumuzda yok burda...mamada sıkıntı olsa zaten genel olarak piyasadan cekılırdı berı yandan her mamanın bazı partı mallarında olmuştur bu tıp işler zamanında orıjen,acana,hılls,proplan,ıams ve daha nıcelerınde olduğu gıbı..
araştırmadan ne nedır blmeden etmeden anlamadan ınsanları tanımadan gelıp sacma sapan şeyler yazıyorsunuz hıç bır karşılık beklemeden paylaşım yapan ınsanları acayıp acayıp şeylerle suçluyorsunuz sonrada laf salatası yapıp boş boş bır suru şeyler yazıp kelıme oyunları yapıyorsunuz....
açık ve net yazdığımı sanıyorum meramımı lakın anlamadıysan daha açığını başka dıllerlede yazarım...
selametle

Bu konu en son " 07-06-14 " tarihinde saat 18:23 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 22:02   #15

Mırni Çevrimdışı

Itham ettın ispat et arkasındaysan...onca post atılmış mevzu ıle ılgılı verdığın cevap iki satır....
Yazık anlamada sıkıntılar mevcut bellıkı Allah yardımcın olsun ne dıyeyım...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları