Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 16-08-11, 18:16   #1

gladiatorr üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı
Varsayılan Türkiyedeki petshop sitelerinin genel durumu

Öncelikle herkese merhabalar.Ben de büyük bir hayvansever olarak gerek kendi kedilerim için gerekse sokak kedilerim için gereken neyse temin ediyorum.İnternetten alışveriş yapmanın rahatlığı da olunca internetteki siteleri kullanıyorum.

Şimdiye kadar farklı 4-5 siteden alışveriş yaptım ve hepsinde de sorunlar yaşadım.Bu sorunları sıralayacak olursam,

Eksik ürün gönderimi yapıldı
Yanlış ürün gönderimi yapıldı
Paketi açılmış ürün gönderimi yapıldı

ve yukarıdakilerin hepsi bir yana 2 gün önce son kullanma tarihi geçmiş mama gönderimi yapıldı tarafıma.. eksiği,yanlışı hatta açılmış paketi bir yana bıraktım ama son kullanma taihi geçmiş ürünleri nasıl yolluyorlar anlam veremiyorum.Aldığım şey ne olursa olsun en başta tarihine bakarım..Bu ürünleri bakmadan verseydim neler olacaktı kimbilir..

Yukarıda yaşadığım tüm sorunların hepsi firmalar tarafından çözüldü mü? evet hepsi farklı firmalardı ama sorunları çözüp telafi ettiler..

Ama kendilerine de söylediğim gibi her zaman benim gibi anlayışlı ve sakin bir müşteri bulamazlar karşılarında..Açıkçası özellikle petshop sitelerinde ürünlerin doğru şekilde paketlenip yollanması,depolardaki ürünlerin kontrolü konusunda sıkıntılar olduğunu düşünüyorum..Çünkü elektronik alışverişim de çok oldu hiçbir zaman yanlış,eksik ürün teslim almadım..

Kısacası özellikle ürün tedariki ve paketlenmesi işlemleri ile uğraşan bölümlerde çalışanlar lütfen biraz daha dikkat ve özen..Çok şey mi istiyorum?

Not: Alışveriş yaptığım sitelerin adlarını vermiyorum ama emin olun hepsi en bilindik petshop siteleridir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 18:20   #2
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türkiyedeki petshop sitelerinin genel durumu

Eğer bilindik ise; isimlerini vermelisin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 18:26   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eğer bilindik ise; isimlerini vermelisin.
sorunlarımı çözdüler dediğim gibi hukuksal açıdan bir sorun yaratma durumu olur mu olmaz mı bilemiyorum.Bilgi almak isteyene özelden yazabilirim hangi firma ile hangi sorunu yaşadığımı.

zaten bu başlıktaki amacım firma yada site belirtmekten çok düzgün iş yapılması isteğim..sonuçta ürünü yanlış,eksik gönderince benim sadece 1 günlük zamanım harcanıyor..Firmalara ise ekstra maliyet ve kargo parası çıkıyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 18:27   #4

Ankara
minik max Çevrimdışı

evet isimlerini verirseniz iyi olur yani bende internetten mama vb. ürünleri almak istiyorum.şimdi bu yazınızdan sonra daha dikkatli olucam.ama isim verirseniz biz de bu sitelerden daha da dikkatli alışveriş yapabiliriz. şimdiden teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 18:28   #5

Ankara
minik max Çevrimdışı

cevabınızı şimdi gördüm.sizde haklısınız hukuksal açıdan bende tam bilemiyorum. ama yinede teşekkürler alışverişlerde daha dikkatli olucam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 18:59   #6
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Özelden belirtti sağolsun, siteleri.
Fakat dediğim gibi; burdaki insanların da bilmeye ihtiyacı var. O sitelerden alışveriş yapan insanlar eminim ki oldukça fazladır.
En azından başlarına geldiğinde azarlama fırsatı bulurlar. "Arkadaşıma da aynısını yapmışsınız siz ne biçim firmasınız, hepinizi şikâyet edicem!"
Mamalar beleşe gelir valla..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-11, 19:11   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Özelden belirtti sağolsun, siteleri.
Fakat dediğim gibi; burdaki insanların da bilmeye ihtiyacı var. O sitelerden alışveriş yapan insanlar eminim ki oldukça fazladır.
En azından başlarına geldiğinde azarlama fırsatı bulurlar. "Arkadaşıma da aynısını yapmışsınız siz ne biçim firmasınız, hepinizi şikâyet edicem!"
Mamalar beleşe gelir valla..
evet de bu ülkede haklıyken haksız duruma düşmek çok sık görülen bir olay..dediğim gibi alışveriş yapmaya niyeti olan yada merak edenlere mesaj gönderebilirim.böylece bilgi sahibi olup azarlayabilirler isterlerse tercih onların..ben azarlamadan hallettim sorunlarımı o ayrı konu..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-11, 22:39   #8

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

ben de sürekli netten alıyorum be son birkaç aydır adresemama.com dan alıyorum mamalarımı hiç sorun yaşamadım daha önce de canpet kullanıyordum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-11, 00:58   #9

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

bende internetten alıyorum herşeyi kum mama.petburada ve petsatıştan sorun yaşamadım.hatta petsatışı siparişten önce arayıp elinizde varmı diye soruyorum temin ediyorlar önceden bir kez farklı mama yollamışlardı ellerinde yokmuş yerine yaş mama doldurmuşlardı.yani önceden arayabildiğim bir site. sadece sürat kargo tembellik yapıyor bana gelip buradan alın diyorlar hep.koliyi eve kendim taşıdım bunu firmaya bildireceğim.hepsiburada kumlarımı yollamadı arkadaşlar 1 ayı geçti hala tartışıyoruz sanal müşteri temsilcisiyle hazır mesaj yolluyorlar sürekli oradan alışverişi tamamen kestim.sipariş verirken özellikle not belirtiyorum paketlemeyi iyi yapın çok önemli diye yazıyorum.ama koliye sıkıştırıyorlar tabi mama patlamasada havası inmiş oluyor biraz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-11, 09:48   #10

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı

ne mutlu size o zaman arkadaşlar,umarım adınıza böyle devam eder.bana son kullanma tarihi geçmiş ürünler de yollandı.paramı geri aldım,dediğim gibi sorunlar yaşanıyor,çözüm de üretiliyor,üretmek de zorundalar ama harcanan zamana sinir olmaktayım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 15:49.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83