Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 29-09-11, 02:19   #16

Mırni Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ticari Mama Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Ben yurt dışında boyle bişi ne duydum ne ışıttım orıjen ve evo ıçın konuşuyorum...
belgelerle konuşun dıyorsunda ne belgesı yahu? aafco ne demış bu işe pekı..
bana ınanıp ınanmamanda onemlı değil açıkcası...

ben kesın bılıyorum belgelere ınanıyorum dıyorsan kullanma kardeşim..
he bırde araştırma olayına takılmışsın bence önce tavsıye ettığın mama hılls 'ın ıçerığını bır araştır amerıkan markası olan bu mamaya aafco ne demış...bu mama nıye tahıl doluymuş yoksa kedılerımız etçıl değilmıymış vs vs..
orijen
blue buffalo
iams
bu ulkede kullanılabılecek 1.sınıf mamalardır...

tabıkı bazı fırmaların uretım sırasında hataları olmuştur hılls'ın kedıler uzerınde yaptığı deneyler ıams'ın yaptığı deneyler vs bunları gorup gerekenı yapmışlardır sonra..
marka taraftarı değilız ...benı ılgılendıren ıçerık kaç kerede beyan ettım yarın huseyın markası çıkarır çok daha ıyı mama onu alırız...
belge melge deyıp aa ben belge sundum bılmemne sen ne dıyorsun aa sen şimdı şunu dersın bunu dersın gıbı ergence şeyler yazmak yerıne bence gıt araştır gel çok meraklıysan mevzuya...
aafco dıye bır kurum var gayet cıddı bır kurumdur boyle bır durumda adamın gozunun yaşına bakmaz ıptal eder lısansı bır çok iş var daha he ben sana demıyecem sımdı gelır bunu dersın şunu dersın dıyede ok..

bu belgeleri aafcoya yolla bence sana gerı donerler kesınlıkle...buyuk bır hızmet yapmış olursun üstelık

neticede bu kadar zararlı ıçınde hem kedının hem sahıbın buyuk sağlık sorunları ıçıne gırebıleceği bakterıler barındıran bu mama senelerdır yılın maması odulunu alıyor...aafco gıbı bır kurumun onayını almış ustelık bunlara rağmen bakterılı urunler pıyasada satıyorsa pes valla.. daha ne dıyeyım...
demekkı arkaları çok sağlammış

Bu konu en son " 29-09-11 " tarihinde saat 03:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-11, 14:31   #17

gladiatorr üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı

ben uzun uzun yorum yapıp da kendimi yoramayacağım bu başlık üzerine,zamanım değerli,yoğunum bu aralar.

benim önerim şu:
isteyen her gün her öğün bonfile,ciğer,tavuk haşlayıp / kızartıp verebilir,yanına patates kızartması da verin iyi gider..
isteyen yemek masasına oturtabilir.beraber yenir,içilir her şey.
isteyen dışarıdan lahmacun,kebap söyleyebilir kediciğine. %100 et artık insanlara verilen kebaplarda da yok ama olsun kuru mamadan iyidir dimi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-11, 14:34   #18

İstanbul (Avrupa Yakası)
oxox Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben yurt dışında boyle bişi ne duydum ne ışıttım orıjen ve evo ıçın konuşuyorum...
belgelerle konuşun dıyorsunda ne belgesı yahu? aafco ne demış bu işe pekı..
bana ınanıp ınanmamanda onemlı değil açıkcası...

ben kesın bılıyorum belgelere ınanıyorum dıyorsan kullanma kardeşim..
he bırde araştırma olayına takılmışsın bence önce tavsıye ettığın mama hılls 'ın ıçerığını bır araştır amerıkan markası olan bu mamaya aafco ne demış...bu mama nıye tahıl doluymuş yoksa kedılerımız etçıl değilmıymış vs vs..
orijen
blue buffalo
iams
bu ulkede kullanılabılecek 1.sınıf mamalardır...

tabıkı bazı fırmaların uretım sırasında hataları olmuştur hılls'ın kedıler uzerınde yaptığı deneyler ıams'ın yaptığı deneyler vs bunları gorup gerekenı yapmışlardır sonra..
marka taraftarı değilız ...benı ılgılendıren ıçerık kaç kerede beyan ettım yarın huseyın markası çıkarır çok daha ıyı mama onu alırız...
belge melge deyıp aa ben belge sundum bılmemne sen ne dıyorsun aa sen şimdı şunu dersın bunu dersın gıbı ergence şeyler yazmak yerıne bence gıt araştır gel çok meraklıysan mevzuya...
aafco dıye bır kurum var gayet cıddı bır kurumdur boyle bır durumda adamın gozunun yaşına bakmaz ıptal eder lısansı bır çok iş var daha he ben sana demıyecem sımdı gelır bunu dersın şunu dersın dıyede ok..

bu belgeleri aafcoya yolla bence sana gerı donerler kesınlıkle...buyuk bır hızmet yapmış olursun üstelık

neticede bu kadar zararlı ıçınde hem kedının hem sahıbın buyuk sağlık sorunları ıçıne gırebıleceği bakterıler barındıran bu mama senelerdır yılın maması odulunu alıyor...aafco gıbı bır kurumun onayını almış ustelık bunlara rağmen bakterılı urunler pıyasada satıyorsa pes valla.. daha ne dıyeyım...
demekkı arkaları çok sağlammış

Pardon yabacı diliniz var mı, ve gönderdiğim linlere göz attınız mı ? Eğer İngilizce bilmiyorsanız size ben ceviricem. FDA'nın ne olduğunu biliyormusunuz öncelikle ? Ya da bahsi geçen markanın ? AFFCO FDA'nın iç kurumudur. Orda da yazıyo. Bence mamanın arkasında durmanızın sebebi yabancı dil yoksunluğunuz, ya da Orijen TR ile bir bağ içinde olmanız.
Ben size yinede afiyet olsun diyorum Hoşçakalın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-11, 16:23   #19

Mırni Çevrimdışı

Ben orijen mamayı bu ulkeye getıren şahısım şadanlar pet'in sahıbıyım helal olsun sana buyuk zekanla bunu anladın hahah

sen ıstedığını yaz çız uğurlar olsun bırader...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-11, 00:16   #20

THETİS üyesinin avatarı

İzmir
THETİS Çevrimdışı

ben bu konunun altına 2 gün önce "bu yazıda resmen yaş mama için zehir diyor, artık yaş mamada veremeyeceğiz" demiştim ama bakıyorum silinmiş ne amaçla silindi acaba anlamadım..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-11, 00:27   #21

İstanbul (Avrupa Yakası)
oxox Çevrimdışı

hatırlıyorum ama bu foruma değil, benim farklı bir forumda bu konunun linkini paylaşmam üzerine yazmıştırınz hatırlıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-11, 00:30   #22

THETİS üyesinin avatarı

İzmir
THETİS Çevrimdışı

yok ben başka bir siteye üye değilim, neyse oldu bişeyler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-11, 17:44   #23

bihter furby üyesinin avatarı

Balıkesir
bihter furby Çevrimdışı

eukanuba ve ıams önerdi vetimiz proplan royal canın ve hillsde satıyor ama en kalıtelılerı eukanuba ve ıams miş öyle söyledı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-11, 17:16   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
licinia Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

oxox tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Orijen Pet Foods: FAQs

FACTORY: Does Champion Petfoods produce ORIJEN in their own factories?

A: Yes. Champion owns their own state-of-the-art pet food processing facilities in Morinville, Alberta where we make ORIJEN and ACANA pet foods.

Return to top

OUTSOURCING: Many pet foods are made at factories that are not owned or controlled by the brand. What about ORIJEN?

A: ORIJEN is made exclusively in our own factories and ORIJEN is never made or packaged in any other facility.

Tüme varım burdan geliyor, gelmesi de gerekiyor.

Champion Petfoods'un kendi kabül ettiği bir durum var, bu durum içeriği ise burdan :

Issues Surrounding Champion Petfoods Orijen recall in Australia

Tüm ayrıntılarıyla ve çıplaklığıyla anlatılmış. Bu raporları Champion Petfoods yayınlamış olmasına rağmen FDA tarafından raporlanmamış.

Diğer yandan, ne suç kapsamına giriyor? Al sana kanıtlar liste liste, beni bağlar mı? Buyursun Orijen Türkiye takımı, suç duyurusunda bulunsun hakkımda. Elalemin 50ye yakın kedisini öldürmüşsün mamadan, bunu da kabul ediyorsun, gidip ne diyeceksin hakkımda? Adamın birisi mama alıyor bu fiyatlara, içinden keskin büyük bir kemik parçası çıkıyor, bunu da rahatlıkla kabul edip, bir özürle geçiştiriyorsun. Bunlar orijenin kendisinin kabul ettiği şeyler, benim hurafelerim değil.

Hurafe falan yok, ortada onlarında kabul etmiş olduğu bir çok şey var. O kadar körü körüne bağlanmışsın ki, birazdan Orjien farklı diyeceksin. Ben yediriyorum bir şey olmuyor diyeceksin.

Diğer yandan, bir firmanın bir mamasının rezaleti ortada, hala o firmaya güvenebiliyor musun? Güvenebiliyorsan maşallah diyorum, afiyet olsun.

Ayrıca konuşulması gereken birşey varsa belgelerle konuşulsun ben şu anda şu forumda orijenle ilgili 3 belge sundum!! ve hepsi virüs içerdiği ve toplanıldığıyla ilgili!
Sevgili oxxo ben dediğini merak edip araştırdım ama Avusturalya dışında hiçbir ülkede böyle bir durum söz konusu değil. Ve bu durumu da Avusturalya'ya mama girerken yapılan irradyasyon işleminin sonucu olduğunu vurgulanıyordu. Çünkü Orijene baglı bir ölüm ben hiç okumadım ve görmedim. Başka etkenlere de bakmak lazım. Markayı da savunmuyorum ama hemen tükaka dememek lazım diyorum. Cunku Avusturalya dışında hiçbir ülkede böyle bir durum sözkonusu değil. Sanırım gerçekten de asıl nedeni irradyasyon işlemleri..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 12:49   #25

prensesflu Çevrimdışı

Merhaba, Oxox arkadaşımızın verdiği bilgileri malesef çok acı bir şekilde yaşayarak tanık olduk. Yaklaşık 2 hafta dır kedilerime Champion Petfoods un ürettiği Orijen mamadan veriyorum. Küçük olan kedim mamayı reddetti yemedi iyi ki de yemedi. Ama 1,5 yaşındaki diğer kedim ilki 5 gün önce 2. si ise dün olmak üzere 2 defa çırpınarak kriz geçirdi. Bu forumuda bu mamayı araştırırken buldum ve yazılanları okuduktan sonra bu mamadan olduğuna inandım. Yaşadıklarımı paylaşarak başka kedilerinde zarar görmesini istemiyorum.
Tam bu noktada Oxox arakadışımın verdiği bilgileri yaşayarak tanık olmuş biri olarak herkese tavsiyemdir, can yoldaşlarınız birazcık seviyorsanız eğer, elinizdeki bu mamayı lütfen imha edin. Umarım bu kriz veya krizleri tekrar yaşamayız.
Lütfen bu yazdıklarımı ve Oxox arkadaşımızın yazdıklarını paylaşalım ki kimse bu korkuyu yaşamasın lütfen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 14:01   #26

gladiatorr üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
gladiatorr Çevrimdışı

prensesflu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba, Oxox arkadaşımızın verdiği bilgileri malesef çok acı bir şekilde yaşayarak tanık olduk. Yaklaşık 2 hafta dır kedilerime Champion Petfoods un ürettiği Orijen mamadan veriyorum. Küçük olan kedim mamayı reddetti yemedi iyi ki de yemedi. Ama 1,5 yaşındaki diğer kedim ilki 5 gün önce 2. si ise dün olmak üzere 2 defa çırpınarak kriz geçirdi. Bu forumuda bu mamayı araştırırken buldum ve yazılanları okuduktan sonra bu mamadan olduğuna inandım. Yaşadıklarımı paylaşarak başka kedilerinde zarar görmesini istemiyorum.
Tam bu noktada Oxox arakadışımın verdiği bilgileri yaşayarak tanık olmuş biri olarak herkese tavsiyemdir, can yoldaşlarınız birazcık seviyorsanız eğer, elinizdeki bu mamayı lütfen imha edin. Umarım bu kriz veya krizleri tekrar yaşamayız.
Lütfen bu yazdıklarımı ve Oxox arkadaşımızın yazdıklarını paylaşalım ki kimse bu korkuyu yaşamasın lütfen.
hiçbir mesajın yok.kedilerine dair hiçbir bilgi yok.üye olup hemen buraya yazmışsın ilk mesajını.sana nasıl inanalım? ayrıca cidden böyle bir durum ve elle tutulur rapor,kanıtın varsa sağlam bir avukat tutup yüklü tutarda dava açmanı öneririm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 14:40   #27

prensesflu Çevrimdışı

Bu platformda hiç bir şey ispatlamak zorunda değilim, ayrıca böyle bişiden dolayı insanları kandırmak bana ne kazandırır. İsteyen inanır istemeyen inanmaz, benim başıma geldi başkalarının başına gelmesin. Evt ilk mesajım, çünkü bu konuyu araştırıyordum bu forum sitesini buldum ve elle tutulur bilgilere ulaştım, düşüncelerimi destekleyecek belgeli yorumlar okudum. Ayrıca benim buraya yorum bırakmam için belli bir sayıda önceden yorum yazmam mı gerekir ? Yine açık söylüyorum isteyen inanır istemeyen inanmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 15:10   #28

İstanbul (Avrupa Yakası)
oxox Çevrimdışı

prensesflu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok geçmiş olsun, uzun süredir siteye girmiyordum şimdi gördüm yazdıklarınızı, verilen raporlarda da bir çok kedinin kriz geçirdiğini, tüylerinin ileri safa da döküldüğünü, ve mamadan kemik çıkıp boğulan kedilerin olduğu mahkeme kararı ile raporlanmış bir şekilde yukarıda verdiğim linklerde bulunmakta zaten.
Lütfen bu linkleri kimse göz arda etmesin. Umarım bu durumu yaşayan başka pet sahipleri olmaz. Tekrar çok geçmiş olsun, arkadaşın dediği gibi veterinerden alıcağınız belge ve raporlar dahilinde dava açmanızı öneririm. Bu zaten ne ,lk ne de son davalarıdır eminim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 15:28   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
oxox Çevrimdışı

licinia tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili oxxo ben dediğini merak edip araştırdım ama Avusturalya dışında hiçbir ülkede böyle bir durum söz konusu değil. Ve bu durumu da Avusturalya'ya mama girerken yapılan irradyasyon işleminin sonucu olduğunu vurgulanıyordu. Çünkü Orijene baglı bir ölüm ben hiç okumadım ve görmedim. Başka etkenlere de bakmak lazım. Markayı da savunmuyorum ama hemen tükaka dememek lazım diyorum. Cunku Avusturalya dışında hiçbir ülkede böyle bir durum sözkonusu değil. Sanırım gerçekten de asıl nedeni irradyasyon işlemleri..
Linki yeterince incelemediğinizi anlıyorum. Bir partinin girişi yasaklanmış vs diye bir şey yazmıyor orada. Tahlil edilen numunelerde SALMONELLA bakterisine rastlandığı yazıyor. Lütfen konuyla ilgili biraz özen gösterin ve yorum yapın. Orijen,Acana,Tow bunlar zaten aynı firmanın "Champion Petfoods"

Orijende hakkında bilimsel veriler zaten var. Kullanıcı deneyimi paylaşmış olabilirim. ProPlanı da aynı şekilde kullanıcı deneyimi paylaşmış olabilirim.

Kısaca giydirmek en doğal hakkım. Adamın birisi kaliteden, güvenilirlikten bahsediyorsa ve bu tamamen fiyasko ise bunu forumda paylaşmak ve giydirmek en doğal hakkımdır. 6 yıldızlı mamada Salmonella çıkıyorsa, hem o yıldızları, hem o salmonellayı aynı şekilde iade etmek gerekir diye düşünüyorum.

Bu başlığın aslında çok farklı bir amacı var. Ne bir firmaya giydirmek, ne bir malı kötülemek, ne kullanılan bir malı övmek. Bunun amacını başlık görevini yerine getirdiğinde açıklayacağım.
Durum budur inanırsın, inanmazsın. Ben mama pazarlamacısı falan mıyım? Bu böyle değilse ya da böyleyse ne kaybederim? ne kazanırım?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-11, 19:33   #30

prensesflu Çevrimdışı

oxox tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok geçmiş olsun, uzun süredir siteye girmiyordum şimdi gördüm yazdıklarınızı, verilen raporlarda da bir çok kedinin kriz geçirdiğini, tüylerinin ileri safa da döküldüğünü, ve mamadan kemik çıkıp boğulan kedilerin olduğu mahkeme kararı ile raporlanmış bir şekilde yukarıda verdiğim linklerde bulunmakta zaten.
Lütfen bu linkleri kimse göz arda etmesin. Umarım bu durumu yaşayan başka pet sahipleri olmaz. Tekrar çok geçmiş olsun, arkadaşın dediği gibi veterinerden alıcağınız belge ve raporlar dahilinde dava açmanızı öneririm. Bu zaten ne ,lk ne de son davalarıdır eminim.
Bulundugum yer küçük bir ilçe ve burdaki veteriner hekimler sadece büyükbaş hayvanlar hakkında bilgi sahibi bu yüzden elim kolum bağlı.Fakat hersey ortada günlerce telefonla bütün arkadaspetleri arayıp zorla istanbul altıntepe arkadaspet veteriner kliniğinde bulup aileme aldırıp kargoyla ulaştıgım bu mama
canım kedimin ölümüne neden oluyordu. linklerde bahsedildiği gibi çırpınıp sanki elektirik çarpmışcasına can çekisen ve bu şekilde iki atak geçiren kedimin bu hale gelmesinin tek sorumlusu raporlandıgı gibi bu allahın belası mamadır . Heryerde yazıcam ki başka kimsenin canı yanmasın .EGER GETİREN FİRMA BUNU BİLE BİLE BU MAMAYI SATIŞA SUNDUYSA UMARIM EN BÜYÜK BELALALAR BAŞLARINDAN EKSİLMEZ....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları