Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Kapalı Konu
Eski 29-03-15, 20:11   #301

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Temizmama hakkında

Ayrıca kaşar konusuna da ayrı açıklık getirmek isterim. Bazı markalar skt si geçmiş bozuk peynirleri ellerindeki peynir ve diğer malzemelerle eritip karıştırarak yeni peynir olarak piyasaya sunarlar. Bu yıllardır bilinen bir gerçek. Kaşarın eski kaşarla aynı olmayaşının gdoyla falan alakası yoktur. Taze kaşar risktir. Ya yemeyin yada kendinizce en güvenilir markayı kullanın.(benim için öyle bir marka yok mesela) Yada ateşten uzak tutun sizin bileceğiniz iş

Eski 29-03-15, 20:28   #302

Gaziantep
halithavari Çevrimdışı

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrıca kaşar konusuna da ayrı açıklık getirmek isterim. Bazı markalar skt si geçmiş bozuk peynirleri ellerindeki peynir ve diğer malzemelerle eritip karıştırarak yeni peynir olarak piyasaya sunarlar. Bu yıllardır bilinen bir gerçek. Kaşarın eski kaşarla aynı olmayaşının gdoyla falan alakası yoktur. Taze kaşar risktir. Ya yemeyin yada kendinizce en güvenilir markayı kullanın.(benim için öyle bir marka yok mesela) Yada ateşten uzak tutun sizin bileceğiniz iş
Tamam siz haklısınız her şeyin altından birşey çıkarmaya devam ediyorsunuz ama aynı dünyada yaşıyoruz ben öğrenciyim köpeklerimle ilgilendijten ve derslerimle ilgilendikten sonra inanın gram vaktim kalmıyor bir de sizin dediğiniz yyerlerden ve sizin dediğiniz gibi organik tarım yapmaya kalkışacak kadar hiç mi hiç vaktim yok yani dünyanın ücra bir köşesinde organik bir avuç tohum var diye bu bizim yediğimiz besinleri organik yapmaz ve gayette hepimiz hormonlu,gdolu ve arılı ürünleri löp löp yiyoruz maalesef ve sağlığımızı ciddi şekilde tehdit altına alıyor konuyu o kadar çok uzağa çekmişsinizki başını bile bulamadım ve inanın ukala ukala konuşmalarınız evet egonuzu tatmin eder ama burdaki hiç kimseye hiçbir bilgi ve değer katmaz ben öğrendiğim bilgikeri kahveden ,kıraathaneden falan öğrenmedim gayette bize günlerce sürecek ödevler ,testler verildi.Saatlerce konu hakkında dersler gördük deneyler yaptık evet kaşarı ateşten uzak tutarsam bu onun gdolu ya da zararlı katkı maddeli olduğu gerekçesini hiç mi hiç değiştirmez.Kimse bana burda %100 doğal yaşıyoruz havası yapmasın kuzu kadar tavukalrı,kabak gibi karpuzları,karpuz kadar domatesleri ve tatlı tatlı limonları yiyorsunuz ve bunlar bizim besinlerimizde de var kuru mamalardada var ben köpeklerimi çiğ diyet ,barfla besliyorum ama yinede etlerin çoğunun hormonlu katkı maddeli olduğunu çok çok iyi biliyorum ama maalesef elimizden gelen bu kadar hiçbirimiz tarzan gibi dağda,ormanda yaşayıp hayatı ı avcılık ve toplayıcılıkla geçindirmiyor almadığınız radyasyon yemediğimiz hormon kalmamış siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ben onu çözemedim ?

Eski 29-03-15, 20:36   #303

yorkshia Çevrimdışı

Pardon ben sizin bu sorunuzu yeni gördüm. Tabii ki doğrusunu yazarım. Ama nereden okuduğunuzu da çok merak ediyorum. Yeğenimin 3. sınıf fen bilgisi kitabında bile yediklerimizin ne olduğuyla ilgili oldukca açıklayıcı bilgiler var.

Muhtemelen siz ya saçma sapan bir yerden bunu okudunuz yada bi ilk cümlesini bik son cümlesini okuyup yediklerimizin kana karışma sürecini kendinizce böyle tamamladınız.

Cok kısa ve kolay anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle yediğimiz hiçbir gıda kanda çözünmez. Önce onu bir anlayalım. Yediğimiz herşey sindirim sistemimiz tarafından öğütülüp amino asitlere, glikoza ve yağ asitleri ve gliserole dönüşür. Ve bunlar kılcal damarlar ve lenf bezlerimiz sayesinde kana karışır. Lakin amino asit zaten proteinin, glikoz karbonhidratın yağ asitleri de yağın çözünmüş halidir. Ortada kanda bir çözünme yoktur yani. Kana katışmakla kanda çözünmeyi yanlış anladıniz desem yediğimiz herşey zaten kana karışıyor. Yulafın sindirim sonrasındaki karbonhidratının kana karışıyor olmasını da enteresan bir bilgiymiş gibi niye veriyoruz onu anlamadım zaten.
Tahıllı mama mı, tahılsız mama mı? ~ Köpeklerde Beslenme

Eski 29-03-15, 20:48   #304

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Evet bir blog sahibi yazmış gerçekten bunu. Bir filmde dediği gibi "poposundan element uydurmuş" İşte internetteki bilgi kirliliğinin korkutucu boyutu. Yenen bir gıdanın kanda çözündüğünü yazabilecek insanlar hayvan sağlığından falan bahsediyor. Mama öneriyorlar falan Bir de ben memnunum dese geçse içim yanmıcak. Bilimsel açıklamalar da yapmış kendince Ve bunlara inanan insanlar var Hey yavrum heyy.
Kanda çözünen yulaf yapmışlar

Eski 29-03-15, 20:50   #305

yorkshia Çevrimdışı
Exclamation Cvp: Temizmama hakkında

Evet bir blog sahibi yazmış gerçekten bunu. Bir filmde dediği gibi "poposundan element uydurmuş" İşte internetteki bilgi kirliliğinin korkutucu boyutu. Yenen bir gıdanın kanda çözündüğünü yazabilecek insanlar hayvan sağlığından falan bahsediyor. Mama öneriyorlar falan Bir de ben memnunum dese geçse içim yanmıcak. Bilimsel açıklamalar da yapmış kendince Ve bunlara inanan insanlar var Hey yavrum heyy.
Kanda çözünen yulaf yapmışlar
tesadüfen gördüm tahıllı mama yazdım karşıma çıktı bende hemen buraya yazmışım, neyse yanlışın doğrusunu görmüş olduk bi şekilde.

Eski 29-03-15, 21:15   #306

İzmir
pissymom Çevrimdışı

halithavari tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tamam siz haklısınız her şeyin altından birşey çıkarmaya devam ediyorsunuz ama aynı dünyada yaşıyoruz ben öğrenciyim köpeklerimle ilgilendijten ve derslerimle ilgilendikten sonra inanın gram vaktim kalmıyor bir de sizin dediğiniz yyerlerden ve sizin dediğiniz gibi organik tarım yapmaya kalkışacak kadar hiç mi hiç vaktim yok yani dünyanın ücra bir köşesinde organik bir avuç tohum var diye bu bizim yediğimiz besinleri organik yapmaz ve gayette hepimiz hormonlu,gdolu ve arılı ürünleri löp löp yiyoruz maalesef ve sağlığımızı ciddi şekilde tehdit altına alıyor konuyu o kadar çok uzağa çekmişsinizki başını bile bulamadım ve inanın ukala ukala konuşmalarınız evet egonuzu tatmin eder ama burdaki hiç kimseye hiçbir bilgi ve değer katmaz ben öğrendiğim bilgikeri kahveden ,kıraathaneden falan öğrenmedim gayette bize günlerce sürecek ödevler ,testler verildi.Saatlerce konu hakkında dersler gördük deneyler yaptık evet kaşarı ateşten uzak tutarsam bu onun gdolu ya da zararlı katkı maddeli olduğu gerekçesini hiç mi hiç değiştirmez.Kimse bana burda %100 doğal yaşıyoruz havası yapmasın kuzu kadar tavukalrı,kabak gibi karpuzları,karpuz kadar domatesleri ve tatlı tatlı limonları yiyorsunuz ve bunlar bizim besinlerimizde de var kuru mamalardada var ben köpeklerimi çiğ diyet ,barfla besliyorum ama yinede etlerin çoğunun hormonlu katkı maddeli olduğunu çok çok iyi biliyorum ama maalesef elimizden gelen bu kadar hiçbirimiz tarzan gibi dağda,ormanda yaşayıp hayatı ı avcılık ve toplayıcılıkla geçindirmiyor almadığınız radyasyon yemediğimiz hormon kalmamış siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ben onu çözemedim ?

Sizin burda "kimse bana ben doğal yaşıyorum" demesin söyleminizi savunan biri olduğumdan başladı zaten konu. Karşımda hayır ben en doğalını yaşıyorum, kedimi köpeğimi de öyle besliyorum diyen biri olduğu için konu buralara geldi.

2. olarak; dünyanın öbür ucunda falan değil bir tık kadar uzağınızda ama yine de gidin o tohumlardan alın yiyin mesajlı değildi o konu. Siz dünya üzerinde de Türkiye'de de artık gdo suz mısır olmadığını, mısırın zaten doğal halinin gdo lu olduğunu savundunuz. Ben de size "dünyada gdo suz mısır tabii ki var" dedim. Yine inanmadınız. Örnekler gösterdim. Yoksa bana ne ?Ne yersen ye. Ama oturup bilimsel mevzular üzerinde yalan yanlış açıklamalarda bulunmayın.
Bir gdo lu mısır diye almiş başını gidiyor. Yulafın, arpanın gdo suz olduğunu, mama içeriğindeki tavuğun, kuzunun gdo suz mamalarla beslendiğini nerden biliyorsunuz dedim. Bu sefer mevzu alev topu olan peynire geldi

Burada zaten bir tartışma vardı. Uslubum ve tarzım sizi rahatsız ettiyse hiç bulaşmayabilirdiniz. Siz geldikten sonra değişmedi ki mevzu. Halen daha öyle bir şansınız var. Ayrıca insanların işine yaramaz çünkü ukalaca konuşuyorsunuz gibi söyleminiz sizin fikriniz. Çünkü sizinle tartışıyorum. Tartışmanın içinde olmayan bir insan için benim ukalalıgımdan ziyade yazdıklarım önemli olacaktır mutlaka. Siz dert etmeyin bu işleri.

Eski 29-03-15, 22:31   #307
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Şu bahsi geçen blog zaten satılık bir blog yanlı ve yanlış bir ton bilgi var sene 2015 ve siz o blog'a. İnanıp güveniyorsanız yazık size

Eski 29-03-15, 22:44   #308
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

bakın tartışmaya ukalalık katmissiniz lütfen a lütfen yapmayın burda emek harcıyoruz para kazanacaksınız diye mihavi yediricem anlamına gelmez bu konuyu bu gece kilitliycem çünkü akıl almaz derece ilginçlik barındırıyor bonocibo öneriyorsunuz iyi güzel sonra karşı çıkan ya öyle değil böyle diyenleri ukala olarak lanse ediyorsunuz ? Hakkediyor olabilir misiniz ukalalık ? Biride kahvede ogrenmedim diyor afedersiniz kahvedeki adam boş adam mi ? Lütfen bir di yer konuda bonicibo öven biri bana lütfen saglik tan bahsetmesin

Eski 29-03-15, 22:49   #309

yorkshia Çevrimdışı

Fırsat çıktı size bana yazık değil çünkü benim okuduklarım %90 yabancı kaynak. Blog lara pek takmam ben. Tesadüf gördüm ve paylaştım doğru yanı yokmuş! Öğrenmiş olduk.
Doğalını yaşıyorum köpeğimi organik besliyorum gibi birşey demedim? Evirip çevirmenin gereği yok.

Eski 29-03-15, 22:50   #310

yorkshia Çevrimdışı

Para kazanmak?

Eski 29-03-15, 22:56   #311

Gaziantep
halithavari Çevrimdışı

Herkes yazılanları kafasına göre yorumlayıp kafasına göre cevap vermiş ben dünyada gdosuz mısır kalmadı demişim mamalardaki tavuklar gdosuz demişim bilmem ne ?Ben birinin üslubunu beğenmediysem özümde var üsttüne üstüne giderim maalesef bu da böyle bir uyup uzak kalmak istemem

Eski 29-03-15, 22:58   #312

İzmir
pissymom Çevrimdışı

İsmini zikretmeyelim şimdi de bahsettiğiniz mamanın organik olduğunu savundunuz. Konu da oralardan buralara geldi zaten.

Ayrıca o konulara girince zaten sebzenizi meyvenizi kendiniz yetiştirdiğinizi, tohumların bile size özel olduğunu, hatta o işlerin öyle kolay olmadığını söylediğimde dağın başında yaşadığınızı söylediniz. Tek tek hatta daha fazlasıyla alıntı mı yapayım.

Bu yazdıklarınızdan sonra benim evirip çevirdiğimi söylemek biraz garip değil mi?

Ayrıca tesadüf görüp paylaştığınız!!! şeyi keşke yabancıyı geçtim başka kaynaklardan da araştırsaydınız. Bi süre baya savundunuz çünkü.

Eski 29-03-15, 23:00   #313

yorkshia Çevrimdışı

@ilkerdagasan bonacibo övmedi diye ukala demedik??!??
Ben ve başka biri de demiş bilgileri ukalaca paylaşıyor dedim.
Evet belki bir hakaret olarak algılanabilir. Algılamaya bağlı.
Bonacibo kullanın reklamı yapmıyorum. Kişi kendi güvenerek istediği bütçede mama kullanabilir biz de buna zaten karşı değiliz.

Eski 29-03-15, 23:02   #314

Gaziantep
halithavari Çevrimdışı

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bakın tartışmaya ukalalık katmissiniz lütfen a lütfen yapmayın burda emek harcıyoruz para kazanacaksınız diye mihavi yediricem anlamına gelmez bu konuyu bu gece kilitliycem çünkü akıl almaz derece ilginçlik barındırıyor bonocibo öneriyorsunuz iyi güzel sonra karşı çıkan ya öyle değil böyle diyenleri ukala olarak lanse ediyorsunuz ? Hakkediyor olabilir misiniz ukalalık ? Biride kahvede ogrenmedim diyor afedersiniz kahvedeki adam boş adam mi ? Lütfen bir di yer konuda bonicibo öven biri bana lütfen saglik tan bahsetmesin
Para kazanacaksınız diye sayfayı yedirmem nedir ya ?? Burda kim para kazanıyor allah aşkına ?
Kahvedeki adam boş adam evet işine gücüne gitmez gün boyu okey oynar ,çay içer bu durum böyle maalesef Türkiye de kahvede kitap okuyan ,araştırma yapan birini hiç görmedim ben siz gördüyseniz söyleyin!

Eski 29-03-15, 23:03   #315

yorkshia Çevrimdışı

Bana tavrınız var faydanız yok bari başlığa faydanız olsun...
Eve tohum ekiyorum biçiyorum ama iddia etmiyorum.
Köpeğimi de biyolojik olarak uygun ve insan tüketimine uygun hammadelerle besliyorum. Bunun size bir zararı yok.

Kapalı Konu

Konu Araçları