Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Kapalı Konu
Eski 24-03-15, 01:07   #166
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Temizmama hakkında

Cok eskiden basimdan gecen bi olay arkadasin babasi felcliyidi iranli bir doktor kaplumbaga kani vermis adama suan tam olmasada adam artik ayagini eskisinden daha iyi kullaniyor bunu anlatma nedenim su yani hic olmadik seyler bazen yarayabilir insanada hayvanada

Eski 24-03-15, 01:19   #167

mighty Çevrimdışı

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pisymom vallaha sizi takdir etmemek elde degil
gerek dusunce tarziniz gerek konulara bakis aciniz takdire şayan dogrusu

Mighty vallaha sikayet gelirse banlarim
Alistik artik naapalim
Ben sikayet edince ban olmuyor haksizlik Bu haha
Herkese iyi forumlar ))

Eski 24-03-15, 01:39   #168

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Hahahah. Darwin evrim teorisi dememişim de Darwin teorisi demişım. Türkiye cumhuriyeti devlet demir yolları demiyorum mesela devlet demir yolları diyorum. Hiç bilimsel değilim.

Ya tekrar söylüyorum. Sizin katılmıyor olmanız bazı bilimsel gerçekleri değiştirmiyor.

Yemin ederim tartışılacak mevzu değil yani bu. 2+2=4 neyse bu da o. Hani burda copy paste li süslü cümleler kurarak oluru yok.

Sizin anlayacağınız seviyede bir alıntı yaptığımı en başından belirttim. Vikipedia olması mı dokundu Bakın ne güzel girmişsiniz okumuşsunuz. vikipedia ve aynı başlıkla wikipedia daki biblografik listeye de göz atmak daha bilimsel kaynakları gözden geçirmek gelmedi mi acaba aklınıza çok merak ediyorum. Vikipedia diyip geçmeyin, onu incelemeyi bilmek de tecrübe gerekiyormuş gördüğüm üzere

He canım he. ilk köpek goldendı. Ormanda sığır avlayarak hayatını sürdürüyordu. Gönlünüz olsun yeter ki Hayir burada ilber ortaylı capsleri gibi şeyler yazmak zorunda bırakıyorsunuz adamı da az saçmalayın ne olur

Son olarak da eklemek isterim. Az çok bir akademik kariyer yapıyorum.(doktora boyutunda)Ona dayanarak söyleyebilirim ki Bilim bilim olalı sizin bilimsel bilgilere ulaşamadı

4 virgül, 2 nokta, 6 yazım yanlışı yapmışım. Hiç bilimsel değilim. Hahaha

Bunlar dışında da bir cvp vermemişsiniz zaten. Maksat laf altında kalmayayim da ne olursa olsun. Neymiş? Benden birşey öğrenememişsiniz. E o sizin sorununuz. Dünya üzerinde köpeğin ne olduğuyla ilgili tartışan tek insansınızdır heralde. Kimseden birşey öğrenemezsiniz zaten bu bakış açısıyla

Ayrıca sizinle köpeği doğasında olmayan birşeyle beslemeyi tartışmıyorum ben. Önce o konuyu netleştirelim. Ben sizinle köpeğin avcı olup olmamasını tartışıyorum.

Konunun başında ise köpeğin et dışındaki içeriklere intolerans oluşturmayacak bir sindirim sistemine sahip olduğunu savunuyordum.

Hatirlatayım da. Yanlış olmasın

Bu konu en son " 24-03-15 " tarihinde saat 01:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 24-03-15, 01:41   #169

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Pisymom vallaha sizi takdir etmemek elde degil
gerek dusunce tarziniz gerek konulara bakis aciniz takdire şayan dogrusu

Mighty vallaha sikayet gelirse banlarim

Begenmiyorlar ama yaa

Yıl olmuş 2015 hala köpek ne onu tartışıyoruz

Eski 24-03-15, 01:47   #170

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Peki tartisma olarak degilde bir sorum olucak antioksidani nerden alicak ?
bildiginiz uzere kopekler karni agriyinca cimen yer ozaman cimen yariyor kopeklere oyleyse yemesin mi diycez ?
Cimen yerine ilac mi kullanicaz ?

Aa sorduğun soruya bak. Antoiksidanı tabii ki dünyanın en muhteşem mamasında kullanıldığı üzere yeşil çay ve nardan alacak. Çünkü bu hayvanlar doğalarında komşunun nar ağacına çıkıp nar çalıp, birbirlerine 5 çayına gidip yeşil çay içiyorlar
Şukür ki böyle bilimsel veriler var da, yeşil çaylı, narlı, portakallı mamalarla doğasına uygun besliyoruz hayvanlarımızı

Eski 24-03-15, 02:04   #171

İzmir
pissymom Çevrimdışı

sanon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
pissymom

DNA'daki mutasyonlardır (başka mekanizmalar da var) "DNA'nın bu konularla alakası yok" demek ciddi bir bilgisizlik dışavurumudur.
Size alıntı yapmadan yazıyorum ikimiz de gayet uzun yazıyoruz yer kaplamasın diye.

Ama bunu alıntılamadan yapamayacağım. Bu mesajınız burda belge niteliğinde bulunsun. Bulunsun da insanlara ibret olsun.

Gerçekten yazdınız dimi bunu

Dna mutasyonuymuş. hahahahah

Evet ya ilk köpekle şu an ki köpeğin 78 kromozomlu olması avlanıyor olmasına kanıttır hahahah

Dna mutasyonu olmamış o zaman tahıl yiyemez

Hahahah

Ya bi bak bu mutasyon neymiş neden olurmuş, olduğunda sonuç ne olurmuş.

Bunu yazan insan benden birşey öğrenemiyor, yazdıklarımı bilimsel bulmuyor ya. Nerelere gideyim, kafamı nerelere vurayım hahahah

Eski 24-03-15, 02:09   #172

İzmir
pissymom Çevrimdışı

pissymom

Ağzınızdan bilim düşmüyor ama bayağı anti-bilimsel cümleleriniz var.
Örnekler:

Evrim konusu; bu gezegendeki yaşam denen olguyu doğru düzgün anlamak için çok çok önemli olan başlıca anahtardır. Ve evrim diyince de akla ilk gelmesi gereken şeylerden biri DNA'daki mutasyonlardır (başka mekanizmalar da var) "DNA'nın bu konularla alakası yok" demek ciddi bir bilgisizlik dışavurumudur.
Pardon eksik alıntı yapmışım. Komik olan kısmı daha uzun aslında.

Dna mutasyonu hahahahahha

Bu tür terimler "bak ben de çok biliyorum" diye kullanılmamalı yani

Evrim ve mutasyon hem de.

Allah da sizi güldürsün

Bu konu en son " 24-03-15 " tarihinde saat 02:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 24-03-15, 03:03   #173

sanon Çevrimdışı

Güldüm bayağı okurken. Okuduklarınızı da pek anlayamamışsınız belli ki. Tamamen kişisel saldırı hırsıyla yazılan cümleler okudum.

Köpekler konusunu bitirebildiyseniz asıl konuya gelelim isterseniz (kedi forumundayız malum):
Kedilerin bitkisel proteinleri de içeren gıdalarla beslenmelerinde hiçbir problem görmemeniz.Var mı bu konudaki fikrinizi destekleyen, gösterebileceğiniz elle tutulur bir bilgi, kanıt, araştırma? Yoksa mesajlarınızda fazlasıyla tanık olunan destansı irrasyonaliteyle mi vardınız bu sonuca?

Eski 24-03-15, 03:34   #174

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Valla sizin dna mutasyonu ve evrim teorinizden sonra bitmeyeceği varsa da bitti. Bitmeli yani.

Ne demek istediğimi de bin kere yazdım. Siz hala ucu acık cümlelerle onu mu dedin bunu mu dedin diye soruyorsunuz da yazdım ben neyi savunduğumu. Dönüp bakın bakalım ben ne demişim.

Sizden binlerce kere özür dilerim ama son yazdıklarınız sizi ciddeye almam için engel. Cinsiyeti belirleyenin erkek olduğunu bilen bir insanla, karısı erkek çocuk doğurmadı diye kuma getiren adam kadar farklıyız.

O yüzden ben sizinle herhangi bir konuda, herhangi bir platformda tartışmayı istemiyorum. Daha fazla dalga geçmek de istemiyorum. Ama yazdıklarınızdan dolayı bu da çok mümkün olmuyor.
Ben özellikle yukarıda alıntısını yaptığım cümleleri kuran bir insanla hayatımın hiçbir alanında anlaşabileceğimi sanmıyorum. O yüzden burada tartıştığım birçok insanla sorunumu o başlık içinde bırakip yeri geldiğinde sohbet edebilirken, sizi olabildiğince aklımda tutmaya çalışıcam.

Siz belki de 1 asırdır bilinen bilimsel bir bilgiyi tartışıyorsunuz. evrim ve mutasyon arasında bir bağ kurup bunu da buradaki mevzuyla ilişkilendirebiliyorsunuz. Ben sizinle en iyi turşu sirkeden mi limondan mı diye bile tartışamam kusura bakmayın.

Bu mesaj ağır gelecek ve şu zamana kadar ettiğiniz ithamlardan daha ağırlarını sıralayacaksıniz diye düşünüyorum. Ne yazarsanız da kabulüm. Benim bunları söylemeden gitmem olmazdı.

Bu konu en son " 24-03-15 " tarihinde saat 03:39 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 24-03-15, 12:26   #175

barisdragon Çevrimdışı

Güldüm bayağı okurken. Okuduklarınızı da pek anlayamamışsınız belli ki. Tamamen kişisel saldırı hırsıyla yazılan cümleler okudum.

Köpekler konusunu bitirebildiyseniz asıl konuya gelelim isterseniz (kedi forumundayız malum):
Kedilerin bitkisel proteinleri de içeren gıdalarla beslenmelerinde hiçbir problem görmemeniz.Var mı bu konudaki fikrinizi destekleyen, gösterebileceğiniz elle tutulur bir bilgi, kanıt, araştırma? Yoksa mesajlarınızda fazlasıyla tanık olunan destansı irrasyonaliteyle mi vardınız bu sonuca?
Purina sitesinde tahılın faydalarını, tahılsız moda olduğu için tahıl yerine başka karbonhidrat kaynakları koyarak tahılsız üretmeye başladığını çok güzel anlatmış.

https://www.justrightpetfood.com/faqs/grainfree-faq

Eski 24-03-15, 13:20   #176

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

off off konu nerelere gelmiş ya
ben bilimsel konulara girmeden yaşadıklarımızı ve sonuçlarını anlatıcam
2011-2012 yıllarında kızım güneşim rahatsızlandı ani bayılmaları kasılmaları oluyordu belden aşağısı felçli gibi oluyor ve kullanamıyordu. fakülteye gittik depremden dolayı çoğu bölümleri hizmet vermiyordu bir hoca baktı stresten yada zehirli bir ot yemesinden kaynaklı böyle olabileceğini söyledi ve gönderdi. stres bizede mantıklı gelmişti çünkü güneş kedilerden nefret ederdi ve o dönem konteynırda bütün kedilerimizle bir arada kalıyorduk ve bu güneşi çok rahatsız ediyordu. kasılmalar bayılmalar sıklaşınca tekrar gittik. kan tahlilleri röntgen ultrason falan derken güneşin bir sürü rahatsızlığı çıktı yüksek şeker, sarılık, karaciğerde yağlanma, kalp yetmezliği böbrek sonu falan filan, güneş o dönem aşırı kilo almıştı karnını kaldıramıyordu resmen
ilaçlar falan verilde, diyete alındı ve hills in k/d mamasını kullanmamızı söylediler o dönemde gümrükte sorun vardı ve mamayı bir türlü bulamıyorduk zaten burda satan yoktu allah razı olsun buradaki üye arkadaşlarımız buldu ve gönderdiler 1-2 yıl kullandık bayılmalar kasılmalar azaltı kiloda verdi. fakat bu sıradada böbrek sorunumuz artmış hemen vitamin desteğine başladık, mama olarakta royal canin light mamasını aldık ama nazlı kızım bir türlü alışamadı o mamaya sonra proplana döndük oda ishal yaptı alışma sürecidir dedik devam ettik ama bir türlü düzelmedi tüyleri soldu sanki. diğer kedilerime temizmamadan micho alıyordum hep birgün light mamasını gördüm bonocibo light 7+ yaş olanını okul döneminde fakülteyle birlikte gidip gezmiştik üretim yerlerini bana güvende vermişti bu nedenlede aldık o günden beri onu kullanıyoruz kızımın tüyleri düzeldi ishali geçti ve kilosu sabitlendi çok şükür hiç bir rahatsızlığımızda yok mamaya ek olarakta gimpetin multi vitaminini kullanıyoruz.
içeriği kötü vasat diyebilirsiniz ama benim kızıma iyi geldi.
uzun yazdım ama başımızdan geçenleri anlatmak istedim her ama her kediye iyi yada kötü gelecek diye bir şey yok bence deneme yanılma yoluyla doğru mamayı bulduğumuza inanıyorum ben...
bu arada hangi mamayı kullandıysak güneşin şekeri hep yüksek çıkıyordu ve son zamanlarda şekerimizde normale yaklaştı.

Bu konu en son " 24-03-15 " tarihinde saat 13:23 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 24-03-15, 19:14   #177

sanon Çevrimdışı

Konu kişisel tartışma moduna büründüğü ve forumu bu şekilde kullanmak istemediğim için Sayın Pissymom'a cevabımı buraya yazmıyorum. Yalnız tartışmamız hâlâ kedi beslenmesiyle de doğrudan ilgili olduğundan (en azından benim için) şu ana kadar diyaloğu takip edenler için paylaşma gereği hissediyorum.
Okumak isteyenler https://docs.google.com/file/d/0BzNB...bTA/edit?pli=1 adresinde cevabımı görebilir.

Eski 24-03-15, 19:35   #178

sanon Çevrimdışı

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Purina sitesinde tahılın faydalarını, tahılsız moda olduğu için tahıl yerine başka karbonhidrat kaynakları koyarak tahılsız üretmeye başladığını çok güzel anlatmış.

https://www.justrightpetfood.com/faqs/grainfree-faq
Şirketlerin tarafsız olma ve gerçek bilgileri son kullanıcıyla paylaşma gibi bir durumları (özellikle de aleyhlerine olacaksa) olmaz. Çıkarları doğrultusunda davranırlar sadece. Dolayısıyla bu en güvenilmez kaynak...

Purina, Hill's ve Royal Canin firmalarına bitkisel protein konusu da dahil olmak üzere birkaç konuda soru içeren bir mesaj göndermiştim. Hiçbirinden tatmin edici bir cevap gelmedi. Tatmin edici bir cevap olsaydı muhtemelen verirlerdi... Hatta Purina yazılı cevap vermeye bile yanaşmadı.
ABD'li Bir Veterinerin Kuru Mama Görüşleri, Sorularım, Firmaların Cevapları

Eski 24-03-15, 20:23   #179

barisdragon Çevrimdışı

Şirketlerin tarafsız olma ve gerçek bilgileri son kullanıcıyla paylaşma gibi bir durumları (özellikle de aleyhlerine olacaksa) olmaz. Çıkarları doğrultusunda davranırlar sadece. Dolayısıyla bu en güvenilmez kaynak...

Purina, Hill's ve Royal Canin firmalarına bitkisel protein konusu da dahil olmak üzere birkaç konuda soru içeren bir mesaj göndermiştim. Hiçbirinden tatmin edici bir cevap gelmedi. Tatmin edici bir cevap olsaydı muhtemelen verirlerdi... Hatta Purina yazılı cevap vermeye bile yanaşmadı.
ABD'li Bir Veterinerin Kuru Mama Görüşleri, Sorularım, Firmaların Cevapları
Çıkarları doğrultusunda diyemezsiniz çünkü markanın tahılsız mamaları da var. Güvenilmez kaynak olan abdli veteriner. Kimdir nedir belli değil.

Eski 24-03-15, 20:30   #180

yorkshia Çevrimdışı

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çıkarları doğrultusunda diyemezsiniz çünkü markanın tahılsız mamaları da var. Güvenilmez kaynak olan abdli veteriner. Kimdir nedir belli değil.
tahıllı mama alacaksınız kılçıksız yulaflı mamalar kullanın, pirinç mısır soya ve arpa olmasın. bunlar mamadan tasarruf etmek için kullanılan maddeler. malum 1 kg arpayla 1 kg et fiyatı arasında mizaç farkı var @sanon dediği gibi en güvenilmez kaynaklardan birindesiniz.
pirinci soyayı veya arpayı nasıl övebilirler ki...
yok söyle soslu böyle poslu diye diye reklamla mama satıyorlar zaten.
içinde mısır arpa pirinç ve soya olan hiç bir mamaya yanaşmam.
Allaha yakın bana uzak mümkünse....

Kapalı Konu

Konu Araçları