Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 27-05-15, 23:01   #1411

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz?

Bonacibo fiyatına değil ama daha uygun fiyata güzel kaliteli mamalar da var Proplan'dan daha ucuza. Happy cat, benefit, bozita daha uygun fiyatlı ve Bonacibo'dan daha iyi içeriklere sahipler. Bence biraz düşünebilirsiniz, kredi Kartı kullanıyorsanız 10 kg 'luk paketler uyguna geliyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-05-15, 23:09   #1412

MA-RU üyesinin avatarı

Çanakkale
MA-RU Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bonacibo fiyatına değil ama daha uygun fiyata güzel kaliteli mamalar da var Proplan'dan daha ucuza. Happy cat, benefit, bozita daha uygun fiyatlı ve Bonacibo'dan daha iyi içeriklere sahipler. Bence biraz düşünebilirsiniz, kredi Kartı kullanıyorsanız 10 kg 'luk paketler uyguna geliyor.
Bu söylediğiniz markaları da araştıracağım. Teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-15, 11:06   #1413

lulajale Çevrimdışı

Ben miaya proplan kullanıyorum veteriner tavsiye etmişti sonuçlarından gayet memnunum biraz pahalı olsada bu arada mia ciğer yemez proplan yer yani sevmemezlik etmiyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-15, 14:09   #1414

Antalya
Sunnyumut Çevrimdışı

Puffik'e katılıyorum, büyük boy daha avantajlı.Benefit'in tüm büyük boy ambalajlarının içinde 1'er kg'lik iç ambalaj var, aromanın kaçmasını da engelliyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-15, 15:38   #1415

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

siz ne kadar zamandır benefit kullanıyorsunuz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-15, 20:09   #1416

Antalya
Sunnyumut Çevrimdışı

10 ay flan oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-15, 10:24   #1417

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

Sunnyumut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
10 ay flan oldu
Benefiti uzun zamandır kullanıyorsanız kedinizin tüy,dışkı durumundan memnunsunuz o zaman.kedinizde seviyor olmalı.hangi çeşitlerini denediniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-15, 11:46   #1418

Antalya
ghajini Çevrimdışı

ben mamada kalite tüy dökümü ve dışkısının büyüklüğü ile ölçüldüğünü biliyorum
proplan, hills, sanabella, orijen, la-cat, molly refleks denedim

refleks ve la-cat molly çok tüy döküyor ve ağız kokusu yapıyor, çok dışkı yaptırıyor ve dışkı berbat kokuyor bunlar ucuz market mamalarıdır. 3 kilosu 35 lira civarı. almayın derim kedinize yazık.

hills , sanabella ve royal canin tüy dökmüyor, ağız kokusu ve dışkı kokusu yapmıyor ama çok dışkı yaptırıyor yani nerdeyse mamanın hepsini geri yapıyor faydası az demektir bu.
ayrıca bu mamalar çok pahalı 5 kilosu 150-180 lira civarı. ben artık almıyorum kedime. reklamasyonu iyi yapıldığı ve ithal olup gümrük yediği için pahalı yani kalitesinden değil.
ayrıca bu mamalar trürkiyede profesyonel mama diye satılıyor ama avrupada bunlar market mamalarıdır türk distürbitörlerinin aldatmasıdır bu

proplan çok iyiydi. ağzı güzel kokuyordu, dışkısı zeytin çekirdeği boyutundaydı ve kokmuyordu tüyleri güzelleşmişti. fiyatından dolayı bırakmak zorunda kaldım. 3 kilosu 90 lira .bu mamaya da profesyonel diyorlar ama avrupada yine marketlerde satılan ucuz bi mamadır yine kandırılıyoruz ama ne yalan söyleyim ben memnundum

yukarıda saydıklarım tahıl içeren mamalardır. tahılın kediye hiç bir faydası yoktur. kediler bildiğimiz üzere etçildir. tahıllı mamayı yer ve tahıl kısmının hepsini kullanmadan dışkılar. tahil oranı yüksekse verim az, dışkı bol olur. kediniz mamanın içindeki proteini, vitamini ve taurini kullanır. mama alırken tahılı az; proteini, vitamini, taurini yüksek mamalar seçilmelidir

orijen ve acana profesoneldir avrupada ve amerikada markette satılmaz. tahıl içermez.
orijen %80 acana %60 et proteini geri kalan kısımları ise meyve vitaminidir. orijenin 2.5 kilosu 125, acananın ise 90 liradır.
ben henüz alıp kedime yediremedim. malum ekonomik durum kurtarmıyor. kullananlar çok memnun. içinde gerçek et var. o yüzden biraz kokuyor, dışkısı da biraz kokuyormuş ama kedi et ile beslenmiş oluyor ve çok az mama ile doyuyormuş. tüy dökme sorunu olmuyormuş ama kullananlar kedilerinin tüyrenklerinin açıldığını yazmışlar. sanırım proteinin etkisi

sen ne kullanıyorsun dersen
ben temizmama.com dan bonacibo kuzu etli yetişkin kedi maması alıyorum. ağız kokusu yok. dışkısı zeytin çekirdeği kadar. vücudunu topladı. tüy dökümü az. severek yiyor. içeriği proplanla aynı. taurin, protein vitamin oranı yüksek tahıl oranı az. 5 kilosu 27 lira. fiyatın ucuz olmasının nedeni, türkiye üretilip gümrük yememesi ve market, mağaza ve veteriner de satılmayıp(komisyon ve aracı yok) direk kendi ineternet sitelerinden satılıp evinize kadar getirilmesi. ben memnunum tavsiye ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-15, 13:38   #1419

Antalya
Sunnyumut Çevrimdışı

Benim köpeğim var Benefit Adult mini kuzulu kullandım. Eşimin kedisi var o önce Benefit hairball kullandı, sonra kısırlaştırılmışına geçti.
Köpeğimiz ilk günden çok sevdi, kedimiz, ilk başta yeme konusunda biraz mırınkırın yaptı ama geçiş yaptık, özellikle tüylerin parlaklığı ve dışkı kokusu konusunda çok memnunuz.

Bu konu en son " 29-05-15 " tarihinde saat 14:39 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-15, 23:18   #1420

MA-RU üyesinin avatarı

Çanakkale
MA-RU Çevrimdışı

Şu Bonacibo işini biraz askıya alıp orta kalite ve yüksek kalite mamalara tek tek baktım ve hepsinde mutlaka birileri benim kedime hiç iyi gelmedi ya da kedimi sağlığından etti diyor. Hepsinde aşağı yukarı sonuçlar buyken bu mamaların iddia edilen kalitesinin sadece pazarlama taktiklerinden geldiğini düşünmeye başladım (kızmayın ama). Araştırdıkça seçmek daha zor oluyor ve ben şu an daha da kararsızım. Durmadan araştırıyorum ve her kafadan bir ses çıkıyor. İçerikteki bir kelime ile ne kastedildiği bile tartışma konusu oluyor. İnanın ben kendi yediklerimin içeriğini bu kadar kafaya takmıyorum. Elbette kedilerimin iyi beslenmesini ve sağlıklı olmasını isterim ama bu işlerin bu kadar teferruatına dalmak ve yine bir sonuca varamamak can sıkıcı. Belki de genel olarak kuru mama dediğimiz şey kediler için o kadar da dört dörtlük besleyici bir şey olamıyor ve bu mevzu da modern insanın kumkumalarından biri oldu sanırım. Ben o kadar kedi gördüm ev yemekleriyle, bulduğu ile rastgele beslenip 19-20 yıl yaşayan ve kimse o kedilerin yediklerindeki taurin oranına falan kafayı takmıyordu. Sonuç olarak kedilerimin damak tadına uygun ihtiyat olarak çok düşük kaliteli olmayan bir mama alıp vitamindir, yaş mamadır, mutfaktan şuradan buradan destekleyeceğim. Gerçekten sinirlerim bozuldu artık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-15, 07:14   #1421

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı

MA-RU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şu Bonacibo işini biraz askıya alıp orta kalite ve yüksek kalite mamalara tek tek baktım ve hepsinde mutlaka birileri benim kedime hiç iyi gelmedi ya da kedimi sağlığından etti diyor. Hepsinde aşağı yukarı sonuçlar buyken bu mamaların iddia edilen kalitesinin sadece pazarlama taktiklerinden geldiğini düşünmeye başladım (kızmayın ama). Araştırdıkça seçmek daha zor oluyor ve ben şu an daha da kararsızım. Durmadan araştırıyorum ve her kafadan bir ses çıkıyor. İçerikteki bir kelime ile ne kastedildiği bile tartışma konusu oluyor. İnanın ben kendi yediklerimin içeriğini bu kadar kafaya takmıyorum. Elbette kedilerimin iyi beslenmesini ve sağlıklı olmasını isterim ama bu işlerin bu kadar teferruatına dalmak ve yine bir sonuca varamamak can sıkıcı. Belki de genel olarak kuru mama dediğimiz şey kediler için o kadar da dört dörtlük besleyici bir şey olamıyor ve bu mevzu da modern insanın kumkumalarından biri oldu sanırım. Ben o kadar kedi gördüm ev yemekleriyle, bulduğu ile rastgele beslenip 19-20 yıl yaşayan ve kimse o kedilerin yediklerindeki taurin oranına falan kafayı takmıyordu. Sonuç olarak kedilerimin damak tadına uygun ihtiyat olarak çok düşük kaliteli olmayan bir mama alıp vitamindir, yaş mamadır, mutfaktan şuradan buradan destekleyeceğim. Gerçekten sinirlerim bozuldu artık.
Aynen.Cok dogru.Ben ne zaman e yrmegi desemde hep atese tutuluyorum,kavgaya mal oluyor . SIMDI SOKAKTAKI KEDILER NASIL YASIYO 15-20 YIL YEMEK ARTIKLARIYLA.Bence kediler ev yemegi ile beslenmeli.yok taurinmisde neymisde. ne taurini yav. Kuru mamaya karsiyim ben.ne derseniz deyin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-15, 12:14   #1422

Mikachu üyesinin avatarı

Diyarbakır
Mikachu Çevrimdışı

MA-RU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynı şekilde ben de uzun uzun araştırdım bu beslenme olayını, kuru mamaları. Vardığım tek bir sonuç var o da kuru mama tamamen insanların faydasına . kediye hiç bir şekilde bir ekstra yararı olmamakla birlikte çoğu zaman zararı oluyor. Kilosunu 40 liraya aldığımız mamaya boşuna burun kıvırmıyor hayvanlar. Kuru mama tamamen biz uğraşmayalım önüne koyalım yesin diye çıkarılmış bir şey. Sonra gelsin susuz kalıp böbrek sorunları yaşayan kediler, kedimin dışkısında neden kan var mamadan mı diye dolaşan kedi sahipleri... En iyi içeriğe sahip olsa dahi sürekli bisküvi benzeri bir şeyle beslendiğimizi düşünün, ne kadar sağlıklı olabilir ki?

Ben şu an 10 kiloluk N&D düşük tahıllı aldım. İyi bir mama olsa da kedimi sadece onunla beslemeye, haftada bir lütf edip önüne yaş mama açmaya her şeyi geçtim vicdanım el vermiyor. Mama kabında duruyor boşaldıkça dolduruyorum. ama bu arada bol bol yaş mama alıyorum farklı çeşitlerde aklıma geldikçe azar azar koyuyorum. İlk başta kuru mamanın yüzüne bakmıyordu RC yerken ama şimdi kuru mamasını da yiyor, tabakta varsa yaş mamasını da yiyor, pişen yemeği beğenirse bol bol ondan da yiyor. Bu şekilde kuru mamaya zorlamayı bırakınca kedişin tüyleri parladı, dışkısı azaldı ve en önemlisi daha mutlu daha enerjik hayvan. (tabii bu enerjisini bize saldırarak harcamasa daha hoş olacak ama )

En iyisi paket arkası içeriklerde boğulacağımıza bütçemiz el verdiğince bir mama alıp bol bol yaş mamayla, buzdalabımızda o gün ne varsa hoşuna gidecek onlarla falan çeşit yapıp beslemek diye düşünüyorum ben. Çünkü mümkün değil bulamayız o "mükemmel" mamayı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-15, 12:32   #1423
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

SiyaM And Van Cat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynen.Cok dogru.Ben ne zaman e yrmegi desemde hep atese tutuluyorum,kavgaya mal oluyor . SIMDI SOKAKTAKI KEDILER NASIL YASIYO 15-20 YIL YEMEK ARTIKLARIYLA.Bence kediler ev yemegi ile beslenmeli.yok taurinmisde neymisde. ne taurini yav. Kuru mamaya karsiyim ben.ne derseniz deyin.
hocam sokakta 15-20 yıl yasayan kac kedı gordunuz?asısız yemek artıklarıyla hem de?bızım mıllet dunyada kabul gormus kavramları her zaman red eder kendı yolunu cızer
nohut-pilav bir de ayran açayım kediye... ardından bir porsiyon baklava çayla iyi gider
Taurine in Cats | VCA Animal Hospitals bak burada taurinin kalp kasları,sindirim ve bedensel gelişim,göz sağlığı ve bağışıklık sistemi için gerekli olduğu vurgulanmış..yine de karar sizin tabiki..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-15, 13:48   #1424

Lenkaran

Ben misal olarak dedim ! sokaktaki kediler sizce neyle besleniyolar yemek artiklariyla ( bu tabiki saglikli deyil) AMA HOCAM EIMDI SEN MAMA ALIYOSUN ,NERDEN BILIYOSUN O MAMA NASIL HAZIRLANDI, ICINDE NELER VAR ? PAKETTE YAZIYOR AMA PAKETE ISTEDIJLERINI YAZA BILIRLER ! OYLE DEGILMI ? Birde ev yemegi var mesela ; eti haslayip vermek, bunu biz yapiyoruz ve ne oldugunu biliyoruz ! yok mamanin 70% etmis neymis, nerden bilcen bu ne eti ? belki essek eti !? hersey size bagli , ben size birsy demiyorum . AYRICA KURU MAMA KULLANANLARI KINAMIYORUM ! CUNKI K.MAMA PRATIK , DOLDURUYOSUN KABA BITDI, AMA EV YEMEGINI KENDIN AYRICA HAZIRLAMALISIN !? BUNUDA HERKESIN VAKTI YETMIYO !? AMA VAKTI OLANDA BI ZAHMET EV YEMEGINE GECSIN !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-15, 13:52   #1425

Lenkaran

Mikachu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynı şekilde ben de uzun uzun araştırdım bu beslenme olayını, kuru mamaları. Vardığım tek bir sonuç var o da kuru mama tamamen insanların faydasına . kediye hiç bir şekilde bir ekstra yararı olmamakla birlikte çoğu zaman zararı oluyor. Kilosunu 40 liraya aldığımız mamaya boşuna burun kıvırmıyor hayvanlar. Kuru mama tamamen biz uğraşmayalım önüne koyalım yesin diye çıkarılmış bir şey. Sonra gelsin susuz kalıp böbrek sorunları yaşayan kediler, kedimin dışkısında neden kan var mamadan mı diye dolaşan kedi sahipleri... En iyi içeriğe sahip olsa dahi sürekli bisküvi benzeri bir şeyle beslendiğimizi düşünün, ne kadar sağlıklı olabilir ki?

Ben şu an 10 kiloluk N&D düşük tahıllı aldım. İyi bir mama olsa da kedimi sadece onunla beslemeye, haftada bir lütf edip önüne yaş mama açmaya her şeyi geçtim vicdanım el vermiyor. Mama kabında duruyor boşaldıkça dolduruyorum. ama bu arada bol bol yaş mama alıyorum farklı çeşitlerde aklıma geldikçe azar azar koyuyorum. İlk başta kuru mamanın yüzüne bakmıyordu RC yerken ama şimdi kuru mamasını da yiyor, tabakta varsa yaş mamasını da yiyor, pişen yemeği beğenirse bol bol ondan da yiyor. Bu şekilde kuru mamaya zorlamayı bırakınca kedişin tüyleri parladı, dışkısı azaldı ve en önemlisi daha mutlu daha enerjik hayvan. (tabii bu enerjisini bize saldırarak harcamasa daha hoş olacak ama )

En iyisi paket arkası içeriklerde boğulacağımıza bütçemiz el verdiğince bir mama alıp bol bol yaş mamayla, buzdalabımızda o gün ne varsa hoşuna gidecek onlarla falan çeşit yapıp beslemek diye düşünüyorum ben. Çünkü mümkün değil bulamayız o "mükemmel" mamayı.
Cook dogru, Eger sizin krdiniz sizin dediginiz gibi besleniyosa ne mutlu o kediye. hic bir mama mukkemmel degiil. cesitli daha uygun olur bencede
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları