Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 17-07-14, 14:48   #1066

İstanbul (Avrupa Yakası)
dentistderya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz?

N&D tahılsız kullanan arkadaşlar memnunlar mı peki? kediler severek yiyorlar mı? dışkısının kıvamını,koku durumunu nasıl etkiliyor?uzun vadede tüyler üzerindeki etkisi nasıl? tahılsız mı yoksa düşük tahıllı mı önerirsiniz? uzun süredir kullanan arkadaşlar kedilerin sağlık durumu üzerindeki olumlu-olumsuz etkileri nasıldır?

Bu konu en son " 17-07-14 " tarihinde saat 14:51 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-14, 17:01   #1067

mighty Çevrimdışı

Uzun suredir kullanmiyorum bugun 3. Gunumuz tahilsizi tercih etmemdeki en buyuk sebep kedimin bacaginda bir yara acilmasi soz konusu oldu tahildan kaynakli olabilcegini burdaki bir arkadas soylemisti ztn veterinerimzde noyle olabilcegi konusu uzerinde durdu...bir onceki mama royal canin kitten hala mama gecis suresinde olduhu icin karistirarak veriyorum ishalini kesmisti royal canin ancak n&d tahilsiz kuzuyu verdikten sonra kakasinda ciddi bir farklilik yaratti kucuk kucuk yapiyordu dun ilk defa bizimki normal uzun kaka yapti tek parca si baya buyuktu tuy sorunu suan bilemiyorum ama sanki daha parlak gibi geldi bugun bana tuy dokulme durumu icin biraz beklemem lazim...tadini sevdimi derseniz ilk denememi tek n& d olarak karistirmadan bir kac afet verdim saldirdi resmen bayildi diyebilirim...tualetindede hic koku yok suan tabi her kedi uzerinde etkisi farklidir yara durumuna gelirsek sanki yarasi baya kurudu gibi benim 3 gunluk deneyimim boyle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-14, 22:53   #1068

Dracarys Çevrimdışı

Brit Care, Hills ve şu konserve Gourmet yazan purinanın ürünü mü ne hatırlayamadım ondan veriyorum. Bunların dışında kullanmadım ama Gimpet ve Ultimates da sipariş veririm bir sonrakine. Haftada 2 yi geçmemeye çalışıyorum azaltmaya çalışıyorum hatta yaş mamasını ama ne zararı olabilir ki demiştim teşekkürler Yaş mama vermediğim günler de yoğurt yediriyorum ben de çok seviyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-14, 23:40   #1069

btl_kc üyesinin avatarı

Ankara
btl_kc Çevrimdışı

bonnie nasıl bir mama ? bir de mio diye bi marka var ?

Bu konu en son " 17-07-14 " tarihinde saat 23:44 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 06:09   #1070

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

Dracarys tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Brit Care, Hills ve şu konserve Gourmet yazan purinanın ürünü mü ne hatırlayamadım ondan veriyorum. Bunların dışında kullanmadım ama Gimpet ve Ultimates da sipariş veririm bir sonrakine. Haftada 2 yi geçmemeye çalışıyorum azaltmaya çalışıyorum hatta yaş mamasını ama ne zararı olabilir ki demiştim teşekkürler Yaş mama vermediğim günler de yoğurt yediriyorum ben de çok seviyor
Yoğurt kediler için güzel bir besin, oda sıcaklığında çok az da su katarak haftada 2-3 defa verebilirsiniz. Brit Care'in konservede olanları çok güzeldir. Hills de kötünün iyisi ama Gourmet vermeyin kedinize bir faydası yok. Gimpet ve Ultimates, Brit Care'le içerik olarak çok iyi mamalar. Açınca benim bile yiyesim geliyor Kediniz 1 konserveyi bir oturuşta bitiremezse şaşırmayın. Bu mamaların çok fazla doyurucu olmasından. Ben mesela 2 kedime 1 konserveyi bölerek veriyorum, yetiyor onlara. Bir de özellikle Gimpet'in mamalarına çok az su katmanızı ve biraz karıştırmanızı öneririm. İçeriği biraz katı çünkü, kediniz daha severek yer. Ben şu an kedilerime Gimpet veriyorum ama sanki Brit Care ve Ultimates'i daha çok sevdiker. Ultimates biraz pahalı, Brit Care'in ise bazen tedariğinde sorun oluyor. Gimpet'ler bitince Ultimates alacağım şimdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 23:36   #1071

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

dentistderya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
N&D tahılsız kullanan arkadaşlar memnunlar mı peki? kediler severek yiyorlar mı? dışkısının kıvamını,koku durumunu nasıl etkiliyor?uzun vadede tüyler üzerindeki etkisi nasıl? tahılsız mı yoksa düşük tahıllı mı önerirsiniz? uzun süredir kullanan arkadaşlar kedilerin sağlık durumu üzerindeki olumlu-olumsuz etkileri nasıldır?
bizimki az tahilli olanini yiyor fakat çok memnunuz. Dışkı da koku yok, tüyleri az dökülüyor ve parlak. Tadı da güzel olmalı ki mamanın posetini 7yerinden yirtmis. Poşeti görür görmez deli gibi koşarak geliyor. Cok memnunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 23:55   #1072

Antalya
pufly Çevrimdışı

ben kedime ilk olarak brit care ile başlamıştım iyi bir mama tavsiye ederim kullandığımız süüre zarfında ben çok memnundum tüyleri dökülmedi parlak ve çok hoştu ben memnundum fakat bulut pek severek yemiyordu mamasını değiştirince daha iyi anladım gerçektende sadece yemek zorunda olduğu için yiyormuş maddi durumlardan dolayı bonacibo aldım uygun ve çokda kötü değil diye yorumlar okudum hep suan bu mamayı çok severek yiyor kabını görür görmez peşimden koşturuyor sadece mama ile de beslemiyorum tavık göğsü alıp haşlıyorum arada bir ton balığı veriyorum artı yaş mama yiyor paşam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 00:06   #1073

mighty Çevrimdışı

Şu bonacibomudur nedir bildiginiz market mamalarindan farki yok maddi durumunuz kotu olabilir ama cocugunuz olsa ve maddi durumunuz kotu olsa en kotu cikolatayi alip durumum bu demezsiniz sanirim
En azindan evdeki canlara maximum ozen gostermek lazim diye dusunuyorum tamam siz tavuk gogsu aliyorsunuz o tavuklar sagliklimi ayrica tavukta ucuz degil 4 haftada 4 kez tavuk eti verseniz takribi 10 tl birde ton baligi ton baliginin lightini vermeniz lazim.onlar ztn pahali ettimi size 20 tl mamayada para veriyorsunuz bunun yerine kaliteli bir urunun yaklasik kilosu size 25 30 tl arasi gelecektir dostunuzun tahil alerjisi yoksa tahilsiz mama tercih etmicekseniz ztn kg rami 25 tlyi gecmez hesabi bu sekilde dusunurseniZ maddi acidan ztn zorlanmiyorsunuz diye dusunuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 00:45   #1074

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

dentistderya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben hem 4.5 aylık yavru kedim hem de 3 yaşındaki anne kedim için N&D tahılsız seri kullanıyorum. Dışkıda koku, kabızlık, ishal problemi hiç yaşamadık. Çok bayılarak yediklerini söyleyemeyeceğim (ki bu daha iyi) anne kısırlaştırılmasına rağmen hiç kilo almadı. Yavru da fit. Özellikle annenin tüylerini görenler şaşırıp kalıyor, ne yaptın diye soruyorlar. Kısacası hiçbir olumsuzluk yaşamadık, çok memnunuz şu ana kadar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 04:10   #1075

Antalya
pufly Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şu bonacibomudur nedir bildiginiz market mamalarindan farki yok maddi durumunuz kotu olabilir ama cocugunuz olsa ve maddi durumunuz kotu olsa en kotu cikolatayi alip durumum bu demezsiniz sanirim
En azindan evdeki canlara maximum ozen gostermek lazim diye dusunuyorum tamam siz tavuk gogsu aliyorsunuz o tavuklar sagliklimi ayrica tavukta ucuz degil 4 haftada 4 kez tavuk eti verseniz takribi 10 tl birde ton baligi ton baliginin lightini vermeniz lazim.onlar ztn pahali ettimi size 20 tl mamayada para veriyorsunuz bunun yerine kaliteli bir urunun yaklasik kilosu size 25 30 tl arasi gelecektir dostunuzun tahil alerjisi yoksa tahilsiz mama tercih etmicekseniz ztn kg rami 25 tlyi gecmez hesabi bu sekilde dusunurseniZ maddi acidan ztn zorlanmiyorsunuz diye dusunuyorum
Kedimi çok seviyorum ve kendimden çok ona onem veriyorum tabiki evdeki canlarada dışardaki canlara da çok onem veriyoruz bonacibonun çok çok iyi bir mama olmadığınıbbiliyorum ama bi wiskas la veya goodyle de bir tutulmıyacağıda bi gercek ve evet kedim içi verdiğim tavuk gogsu zararlı değil onun için yararlı ki kediler etcil hayvanlardır çiğde vermiyorum şöyle ki tavuk gogsu benim butcemi zorlamıyor ne yonde zorlamıyor ailemle birlikte yaşıyorum şuan için kendime ait bir gelirim yok ama kedimin sorumlulukları bana ait mamasıdır kumudur elimden geldiğince ona guzel bir yaşam sunmaya çalışıyorum evimizde her hafta tavuk yenir bende gogus kısmını bulut için ayırırım yani tavuğun masrafı benden çıkmıyor ...onu sokaktan aldım sokaklarda ac bil aç yaşamasından sa şuan için bonacibo ile beslenmesi kıyaslanırsa kedim şuan sokaklarda ve aç olmadığı sevgi ve şevkatle büyüdüğü ve hergun onunde taze su kabı , şimdilik kaliteli olmasada mama sı olduğu için gayet mutlu sağlığı soz konusu olunca bende endişeleniyorum ama şuan için kendime ait bi gelirim olana dek en azından bir aylık bile olsa bonaciboyla beslenmesi gerek ve şunuda belirtmek istiyorum direk hadi ucuzmuş diye bu mamayı alayım diyipde almadım tavsiyeler üzerine buradan ayrıca başka sitelerdende bir çok kişiye soruşturarak marketten wiskas veya goody almak yerine bonaciboyu seçtim bundan once brit care kullandığımı da belirtmiştim ve oyle alelade bir mama da değil ...yani işin özü herkes kedisini bebeğim canım diye sevdiği minik bir canı olabildiğince iyi koşullarda beslemeyi ister ama şuan için herkesin durumu neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket eder bu sitedeki sanki çok kaliteli mama kullanmayan yada kullanamayan insanlara kedilerinin sağlığını hiç dusunmuyormuş gibi direk tepki verme çabasınıda anlamış değilim mama dışında verdiğim her yiyecekte veterinerimizle irtibat içerisindeyim saolsun bilgilendiriyor beni ney sağlıklı ney değil bilincinde olarak veriyorum şuan bonacibo kullanıyorum ama tekrar belirtiyorum bonacibo ile devam etmeyi dusunmuyorum şuan için bir zararı yok ama onun için çok sağlıklı olmadığını biliyorum inşallah daha iyi beslemeniliceği mamaları alabilicemiz zamanlar da olucak !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 04:12   #1076

Antalya
pufly Çevrimdışı

Ayrıca ben kilosu 25 30 tl olan kaliteli bir urune henuz rastlamadım eğer raslarsanız benide bilgilendirirseniz çok memnun olurum ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 08:21   #1077

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

pufly tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrıca ben kilosu 25 30 tl olan kaliteli bir urune henuz rastlamadım eğer raslarsanız benide bilgilendirirseniz çok memnun olurum ...
N&D'nin düşük tahıllı 1.5 kiloluk mamaları 45 lira. Kilosu 30 liraya geliyor. Daha da kaliteli olan tahılsız 10 kiloluk mamaları ise 270 lira. Kilısu 27 liraya geliyor. Ben 10 kiloluk alıyorum mesela.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 08:32   #1078

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

omar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
N&D'nin düşük tahıllı 1.5 kiloluk mamaları 45 lira. Kilosu 30 liraya geliyor. Daha da kaliteli olan tahılsız 10 kiloluk mamaları ise 270 lira. Kilısu 27 liraya geliyor. Ben 10 kiloluk alıyorum mesela.
Bu arada en iyi mamalardan biri olan Acana'nın 2.3 kilosu 60 lira kilosu 26 liraya denk geliyor. Yaklaşık 7 kg'lık paketi ise 150 lira, kilosu 21 liraya denk geliyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 10:23   #1079

mighty Çevrimdışı

Sizin evinize her hafta tavuk giriyor olabilir bizim evimize girmiyor cunku sizin yasadiginiz maddi zorlugu biz suan gercek anlamda yasadigimiz icin evimize et yada tavuk alamiyoruz o derece zor durumda olmamiza ragmen ben herseyimden kisip ailemde dahil eve bir can getirmek zorunda kaldigim icin cunku agliyordu kucuktu ve hastsydi kimse buna bisey demedi sosyal hayatim yok herkes para yok diyor massalah biseyinden kismiyor ...dedigim gini durumumu anladiniz sanirim ..bende ilk once cebimdeki para kadar whiskas aldim marketten ishaldi sizin dediginiz markanim numunesini aldim hayvanin ici disina cikti bunu bircok yerde soyledim sonra boyle olmaz dedim arastirdim aradim taradim royal canin kitten aldim.77 tl 4 kg aldim.sitenin.ilk alisveris indirimi. 100 tl uzerine 20 tlydi aldim neyse devam ediyorum benim kedimde bacaginda agzinda ve kulaginda ama en cok bacaginda yara olustu veteriner mamadan olabilcegini ve burdaki size cvp veren omar arkafasimiz da tahil alerjisi olabilcegini soyledi ya napiyim olmuyor daha cok sorun cikicak oturdum arastirdim tahilli bir mama bana 19 tlye gelirken kilosu ki siz yok dediiniz gordugunuZ gibi var tahilsiz mama oldukca pahaliya geldi ben arastirdim 1.5 kgrami 58 tlden asagi yok tahilsiZdan bahsesiyorum bende sunu yaptim ayni siteden yeni bir uyelik acip. 100 tl indirimini kazandim 2 tane 1.5 kgrami 98 tlye aldim dedigum gini 1 aydir bizim evimize et tavuk girmiyor bende ailemle yasiyorum ve calismiyorum karttan kendime kiyafet alcagima gidip orda burda kahve icip ymek yicegime kedime harciyorum
Ayrica dedigim gibi arastirdim oldukca omar arkadasimizin dedigi gibi 10 kgram uyguna geliyor ama ben suan yarasina iyi gelcekmi ne duruma gelcek diye az almak durumundaydim az aldim
Size link atiyorum varmi o fiyata mama demissiniz googledan yazarsaniz size iyi gorunen mama markasini 10_15 tane site cikar ben oturdum tek tek baktim linki veriyorum

petzimo.com | FARMINA N&D | petzimo.com FARMINA N&D | N&D Kuzu Eti & Yaban Mersini Yetişkin Kedi Maması (Düşük Tahıllı) 1.5KG | 43,18 TL

1.5 kgsu 38 tl dusuk tahilli kgrami kaca geliyor hesaplayin ayrica kum ihtiyacinizda varsa bir adette kum alirsiniz yada mamadan 2 adet alirsaniz % 12. Indirim firsati mevcut kargoda ucretsiz olur taksit imkanida var
O mamalarda karinlari doymadigi icin ztn cok yeerler kaliteli bir mama kullanirsaniz ztn az yicek cunku karni doyuyor ayni ucrete her turlu tekabul edecek beni yanlis anlamayin kizmaniza gerek yok insanin.sadece istemesi yeter heleki basarabilcegi birseyse
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-14, 13:47   #1080

Antalya
pufly Çevrimdışı

Arkadaşım senin ailenle iletişimin farklıdır benimki farklıdır bukadarı yeterli olsun senin için olurmu... bende kedimi kendime alabilcem kıyaftler içn aldığım yada arkadaşlatımla geZicem diyerek aldığım parayla besliyorum sizin durumunızda kotu olabilir bubarada ailenizin hassasiyetinide ciddi anlamda tebrik ediyorum herkes senin ailen kadar duyarlı olamayabiliyor işte çok ama çok seviyorlar benim ailem de kedimi ama soz konusu maması oldugu zaman mamayla da beslenmesi gerektiğini ben anlatamıyorum ve kendi imkanlarımla birseyler yapmaya calısıyorum haksızsın demiyorum evt haklısın hepimiz canımızdan ote sevdiğimiz minik savunmasız canları en iyi sekilde sahip cıkmaya çalısıyoruz ben sadece yazış tarzına sinirlendim haklıysan bile kedimi onemsemiyormuşum gibi konuşmak kimsenin haddine değil ben bilmiyordum ve bilgi sahibi oldugum içnde memnun oldum teşwkkur ederim fiyat bilgleri içn ama sipariş verildiği zaman 1 kiloluk sipariş veremiyorum şuanlık kedimi bonacibo ile beslemek zorundayım henuz soylediğiniz tarzda bi sikayetimizde olmadı ama bu da demek değilki bu mamayla devam edicem bende kedimi onemsiyorum bende kendimden kısıp kısmayıda geçtim kendiçi geçip onu dusunıyorum ve kimsede bunun aksiymiş gibi konusamaz bir anda boyle sert çıkısamaz bu birtek beni değil cogu insanı kızdırır soyleyiş tarzınızı goz onunde bulundurmazsam evet haklısınız ama uslubada dikkat etmek gerek !
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları