Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 19-09-13, 19:54   #916

Mırni Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz?

Axelis tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sanabelle sensitive kuzu etliye gectik
Içınde gerçekten kuzu etı varmı?
poşetındekı ıçındekıler kısmına baktınızmı?

satan fırmalar ıçeriğinı şu şekılde bıldırmış:
Taze kanatlı eti yemek, pirinç, mısır, hayvansal yağ, kuzu yemek (en az% 5), balık unu, karaciğer (kurutulmuş), hidrolize et, kıkırdaklar (kurutulmuş), taze et yemek, toz yumurta (kurutulmuş), pancar keten tohumu pulpa (kaldırıldı şeker), selüloz lifleri, maya (kurutulmuş), balık yağı, potasyum klorür, kızılcık (kurutulmuş), yaban mersini (kurutulmuş), midye tozu (NZ) yeşil dudaklı midye max ayıklayın. % 0.25, chicoree tozu, (beslenme oluşumu ve kıkırdak özelliğini destekler) kadife çiçeği (kurutulmuş), avize özler (susuz) ve sahası

ben kuzu etı goremedım...ıyı nıyetle fırma çevırı hatası yapmış dıyeyım...
çunku poşetıne bakmadım..

mesela hıllsde kuzu etlı mama satıyor bunun poşetındekı ıçındekıler kısmına bızzat baktım ıçerık skandal...

İçerik : Pirinç, mısır glüteni unu. tavuk vç hindi unu. mısır, hayvansal yağ. kuzu eti. kanarlı iç organları, pancar küspesi, vitamin ve mineraller

içerık evlerden ırak 2 kılosu 50 tl bu mamanın fiyatı ayıptır gunahtır...
cıcılı bıcılı bır poşet yap ustune veterınerlerın sectığı klınık ortamda hazırlanan mama yaz sonrada ıçıne pirınç,mısır koyup sat ınsan utanır dıyecemde bunlardakı para hırsı oyle bır boyuttakı utanma arlanma dıye bır hisleri olduğunu sanmıyorum

hep beyan ettığım şeyı tekrar edıcem:
lütfen aldığınız mamanın ıçındekıler bolumune bakıp alın...
kedıye ne yararlıdır ne ıyı gelır mevzunu araştırın ırdeleyın bakın anlayın
kazıklanıp dandık mamalara dunya para ödemeyın..
şunu unutmayın kımse sızın mınık dostunuzu duşunmez (istisnalar hariç)
onlar sadece malını satmayı duşunur...

Bu konu en son " 19-09-13 " tarihinde saat 19:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 01:41   #917

İstanbul (Avrupa Yakası)
casper_g Çevrimdışı

siz boyle dıyorsunuz ama ben kedıme n&d orijen tarzı mamalar verdıgımde dıskısı hep sorunlu oluyor gunde bırden cok yapıp asla aynı kıvamda yapmıyor bırbırıyle cogunlukla ıshale yakın dıskılıyor oysa rc verırken dıskısı cok normal ve hep aynı sekıldeydı bence olması gereken bu o yuzden sanırım elımdekı n&d bıtınce rc yada dıger en bılındık markalara gececegım kısırlastırmamızıda yenı olduk bıde bagırsak sorunlarıyla ugrasmak zorunda kalmaktan cok korkuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 01:53   #918

Mırni Çevrimdışı

Dışkı sorununu ılk defa sızden duyuyorum mamanın ustunde yazıyor kullanımı yavaş yavaş bu mamaya geçmek gerekıyor bazı kedıler hassas çunku...
ben hıç bu sıkıntıdan sureklı şıkayet edenı görmedım...
ilk başta eskı mamasıyla karıştırarak verılmezse olabılıyor ıshala yakın dışkı ama sonra geçıyor ben hıç karıştırmadan dırek verdım dışkı hep normal..

Bu konu en son " 20-09-13 " tarihinde saat 01:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 11:16   #919

Axelis üyesinin avatarı

Eskişehir
Axelis Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dışkı sorununu ılk defa sızden duyuyorum mamanın ustunde yazıyor kullanımı yavaş yavaş bu mamaya geçmek gerekıyor bazı kedıler hassas çunku...
ben hıç bu sıkıntıdan sureklı şıkayet edenı görmedım...
ilk başta eskı mamasıyla karıştırarak verılmezse olabılıyor ıshala yakın dışkı ama sonra geçıyor ben hıç karıştırmadan dırek verdım dışkı hep normal..

su ana kadar TOW denedik tahilsiz olarak sevmedi ve tuy problemi var kedimizin acana nin baliklisi disinda da hassas kediler icin yapilmis bir mama bulamadik acana da almak firsat olmadi bir turlu. kedim ilk defa bu mamayla tuy kustu ve ilk defa bu mamayla tuy probleminin gozle gorulur duzeyde azaldigini gorduk. Kaldi ki Zipir cok nazli bir hayvan. Her mamayi sevmez nitekim sanabelleyi de o sevdi diye vermiyoruz. Hayvancagiz yasayacagi kadar yiyor. Oysa ilk sahiplendigimizde rc almistik ona bayilmisti ama sonra da rc de aroma oldugunu ogrenmistik. Biz veterinerimizin tavsiyesine uyduk bu mamayi gorduk icerik olmasa bile analizleri iyi gorundu denedik su an sorun yasamiyoruz ama Zipir ordekliyi cok sevmedi kuzu etliyi de begenmedi tavuk etli deneyecegiz sadece bu.

Dusuncenizde hakli olabilirsiniz ama daha iyi bir mama soylerseniz yardimci olursunuz yani sadece elestirmek yerine oneride sunmanizi rica ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 14:44   #920

EzgiGzc üyesinin avatarı

Bursa
EzgiGzc Çevrimdışı

Mırni'nin tavsiyesi Orijen mama Önceki sayfalarda yazmıştı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 17:18   #921

Mırni Çevrimdışı

Topiği okursanız musaıt bır zamanınızda bıldıklerımı 1000 defa falan paylaştığımı göreceksınız yınede yazayım

Nd
Orijen
Acana
Tow
Gerçek 1.sınıf mamalardır burdada satılır...

Hılls
royal canin
proplan
gıbı mamalarda hak ettıklerı fıyatların ustunde satılan barındırdıkları ıçerıklerle asla bu fıyatları hak etmeyen 2.sınıf mamalardır...

he şuda var marka benım umrumda degıl
benım ıçın onemlı olan ıçerık...
hılls yapsın kalıtelı ıçerıklı mama onu alırım yarın...

Beri yandan yukarıda bahsettığım mamalar pahalı alamıyoruz dıyen varsada e o zaman evde mama yapın...
evde mama yapmaya vaktımız yok dıyorsanız kalıtesız mama vermek yerıne ev yemeği vermek daha ıyıdır.. hıç degılse ıçınde kımyasal madde yok aroma yok....

çok vaktınız varsa kuru mama haftada bır kere veya ıkı kere verın derım evde yapın mamayı en ıyısı bu bence...
ılla kuru mama ıle beslenecek dıye bur husus yok....satıcılar bızlere boyle lanse edıyorlar mevzuyu e eskıden kuru mama varmıydı o zaman kedıler 5-6 sene yaşayıp ölüyorlarmıydı? hayır tabıkı..
yağ,tuz ve baharat eklemeden evde çok guzel ve sağlıklı mamalar yapılabılır...
benım vaktım yok bu iş ıçın he vaktım olsada mezıyetsız adamın tekıyım yemek mevzunda yapamazdım bu yuzden en ıyı kuru mama hangısı onu araştırıp irdeledım ve onu alıp verıyorum evdekı dostlarma...ama haftada bır kaç kerede ızgara balık ve haşlammış tavuk etı verıyorum...bunun yanında her akşam ılık yoğurt ve haftanın ıkı gunu yumurta sarısada vermeyı ıhmal etmıyorum...
tek düze beslenme şeklı sağlıklı degıl çunku...

böyle işte
herkese mınık dostuyla saglıklı mutlu bır yaşam dılıyorum...

Bu konu en son " 20-09-13 " tarihinde saat 17:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 00:17   #922

Axelis üyesinin avatarı

Eskişehir
Axelis Çevrimdışı

Mesajimi dikkatli okursaniz eger tahilsiz olan 1. sinif mamalardan birini denedik.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 05:24   #923

Mırni Çevrimdışı

Mesajimi dikkatli okursaniz eger tahilsiz olan 1. sinif mamalardan birini denedik.
Yemıyorsa ona ıyı gelmıyorsa ıyı gelenı verın o zaman yanındada destekleyıci gıdalar verebılırsınız ılık yoğurt yumurta sarısı haftanın belırlı gunlerınde tavuk haşlaması(beyaz eti) ızgara balık diet ton balıklarından vs...
yada evde mama yapabılırsınız burda arkadaşlar tarıfler verıyor...

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 12:32   #924

Axelis üyesinin avatarı

Eskişehir
Axelis Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yemıyorsa ona ıyı gelmıyorsa ıyı gelenı verın o zaman yanındada destekleyıci gıdalar verebılırsınız ılık yoğurt yumurta sarısı haftanın belırlı gunlerınde tavuk haşlaması(beyaz eti) ızgara balık diet ton balıklarından vs...
yada evde mama yapabılırsınız burda arkadaşlar tarıfler verıyor...

Zannedersem beraber yasiyoruz. Vermedigimizi nereden bildiginizi sorabilir miyim? Neden herkedi ayni olmak zorunda gibi davraniyorsunuz? Hakikaten anlayamadim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 18:28   #925

Mırni Çevrimdışı

Zannedersem beraber yasiyoruz. Vermedigimizi nereden bildiginizi sorabilir miyim? Neden herkedi ayni olmak zorunda gibi davraniyorsunuz? Hakikaten anlayamadim...
He sorunuza samımıyetle cevap verıyorum sız anlayamadığım bır alınganlıkla cevaplar verıyorsunuz....
Kedım x mamayı sevmedı dedınız bende çeşıtlı markalar beyan edıp açıklayarak uzunca bır post attım
sonrada
ona ıyı gelmıyorsa vermeyın ıyı gelenı verın dedın yanındada ek besınler verın dedım yok benlemı yaşıyorsunuz yok vermedığımız nerden bılıyorsunuz ne demek yahu?

her kedı aynı olmak zorunda ne demek???

Yahu açık net yazdığımı sanıyorum....
araştırıp ınceledığım mamaları yazdım ılla kuru mama ıle beslemeyede gerek yok vakıt mevzunda sorun yoksa evde mama hazırlamak en ıyısı dedım...
bunun harıcınde şu ek besınlerı kullanabılırsınız dedım

eeee sızın verdığınız cevaplar ne alaka

neyse sıze ve mınık dostunuza mutlu saglıklı bır hayat dılıyorum...

hayırlı gunler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 21:40   #926

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

evdeki 3 kedimede hep royal canin verdim ama bu mama konusu çok karmaşık hale geldi belkide bu zamana kadar royal canin yedirmekle hatalı davrandım pahalı ya mutlaka belli bir kalitededir diye düşündüm ve çokta talep gören önerilen mamalardan biri ama bu mamalar konusunda biraz araştırma yaptım içinde mısır tahıl vs birçok faydasız şey barındırdıkları kesin birde alerjik bünyeye sahip kedilerin alerjilerini tahıl ve mısırın dahada tetiklediğini öğrendim royalden hillsten proplandan daha üstün kalitede ve özellikle katkısız tahılsız bir mama aramaya başladım karşıma çıkan 2 seçenek acana ve nd mamaları oldu nd mamasını pek incelemedim ama acana mamasının içeriğine baktığımda ve sürekli kullandığım royalle karşılaştırdığımda arada dağlar kadar fark gördüm 5 yıldızlı ve ödüllü bir mamaymış içeriği gerçekten güzel doğal ve organik bir mama,gittim tavuklu balıklı karışık olanını aldım sadece tavuklusu yokmuş benim kediler balıklı mama yemiyorlar bende mecburen içinde hem tavuk hem balık olanını aldım istedimki artık içinde tahıl katkı barındırmayan daha kalitesi yüksek bir mama yesinler ama sonuç şuki bir kedim bayıla bayıla yedi diğer 2 kedim kesinlikle yemiyorlar eski mamalarıyla karıştırdığım halde yemeyi reddediyorlar dünden beri maalesef.içeriği daha zengin daha faydalı mamalr varken tercihimi bu yönde kullanayım dedim ama benim tercihimle olmuyorki yemiyor 2 kedimde..tabi royale alıştılar aroması daha yüksek olduğu için sanırım..acanada sade tavuklu mama olsaydı belki yerlerdi bir umut diye düşünüyorum ama içinde hem tavuk hem balık olunca yemediler zannedersem..mama geçişleri stresli oluyormuş anladım..nd mamasının sadece tavuklusu varmı acaba ona tam bakmadım eğer varsa birde o mamadan deneyeceğim acanayı yemeyi reddetmeye devam ederlerse.acana nın beğenmezse geri iadesi varmış ama bir kedime yarasın o yiyor çünkü hemde bayıla bayıla..diğer 2 kedim acana yemezlerse içeriği zengin mama arayışıma devam edeceğim yine..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-13, 22:07   #927
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

fisun tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evdeki 3 kedimede hep royal canin verdim ama bu mama konusu çok karmaşık hale geldi belkide bu zamana kadar royal canin yedirmekle hatalı davrandım pahalı ya mutlaka belli bir kalitededir diye düşündüm ve çokta talep gören önerilen mamalardan biri ama bu mamalar konusunda biraz araştırma yaptım içinde mısır tahıl vs birçok faydasız şey barındırdıkları kesin birde alerjik bünyeye sahip kedilerin alerjilerini tahıl ve mısırın dahada tetiklediğini öğrendim royalden hillsten proplandan daha üstün kalitede ve özellikle katkısız tahılsız bir mama aramaya başladım karşıma çıkan 2 seçenek acana ve nd mamaları oldu nd mamasını pek incelemedim ama acana mamasının içeriğine baktığımda ve sürekli kullandığım royalle karşılaştırdığımda arada dağlar kadar fark gördüm 5 yıldızlı ve ödüllü bir mamaymış içeriği gerçekten güzel doğal ve organik bir mama,gittim tavuklu balıklı karışık olanını aldım sadece tavuklusu yokmuş benim kediler balıklı mama yemiyorlar bende mecburen içinde hem tavuk hem balık olanını aldım istedimki artık içinde tahıl katkı barındırmayan daha kalitesi yüksek bir mama yesinler ama sonuç şuki bir kedim bayıla bayıla yedi diğer 2 kedim kesinlikle yemiyorlar eski mamalarıyla karıştırdığım halde yemeyi reddediyorlar dünden beri maalesef.içeriği daha zengin daha faydalı mamalr varken tercihimi bu yönde kullanayım dedim ama benim tercihimle olmuyorki yemiyor 2 kedimde..tabi royale alıştılar aroması daha yüksek olduğu için sanırım..acanada sade tavuklu mama olsaydı belki yerlerdi bir umut diye düşünüyorum ama içinde hem tavuk hem balık olunca yemediler zannedersem..mama geçişleri stresli oluyormuş anladım..nd mamasının sadece tavuklusu varmı acaba ona tam bakmadım eğer varsa birde o mamadan deneyeceğim acanayı yemeyi reddetmeye devam ederlerse.acana nın beğenmezse geri iadesi varmış ama bir kedime yarasın o yiyor çünkü hemde bayıla bayıla..diğer 2 kedim acana yemezlerse içeriği zengin mama arayışıma devam edeceğim yine..
n&d nin sadece tavuklu maması var ben kullandım. ama çok çok az olarak var mıdır bilmiyorum.. içeriğinde yok diye hatırlıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-13, 14:39   #928

guneskocak Çevrimdışı

bende hills in mamasını kullanıyorum, tahminimce onda da yok o içerik. güvenerek alıyorum, hiç de sorun olmadı şimdiye kadar.. bi deneyebilirsiniz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 00:19   #929

Matt1 Çevrimdışı

Şu konuda yazılanları okudum resmen şok oldum. İran kedimi çok kaliteli olmadığını bile bile whiskasla besliyordum ama o kadar da değil, burada resmen zehir yem, kimyasal içeriyor felan yazılmış. Bunu tam olarak neye dayanarak söylüyorsunuz? Pro plan ve royal canin'i kaliteli sanırdım onlardan birine geçiş yapacaktım ama bunlara da 2. sınıf yem denilmiş. 1. sınıf kaliteli denilenleri de hiçbir yerde görmedim ve duymadım.
Birisi şu konuya açıklık getirebilir mi 62 sayfanın tamamını okumam mümkün değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 14:24   #930

Sipsii üyesinin avatarı

Yalova
Sipsii Çevrimdışı

bizim sipsimize rc kitten 36 veriyorduk. ama içinde bulunan tahıllardan dolayı arayışa geçtik 3 gün önce acana wild prairie paketinden aldık. acana seçiş sebebimiz tahıl olmaması ve içinde ki proteinlerin dengeli ve yüksek olmaması. Şuan rc ile karıştırıp veriyoruz. sipsinin hareketleri düzene girdiğini gözlemledik. yaş mama olarak brit care kullanıyoruz nacizane önerim yaş mama verirken içeriğine bakın şeker, et yan ürünleri(by product) bulunmasın internetten kolayca her mamaya bakabilirsiniz brit care in yaş mamasında gerçek et gerçek balık kullanılıyor sipsi çok sevdi. arada az ılık yoğurt veriyoruz. yumurta sarısını denemedik hiç. bu konuda bilgim yok )) şuan için acana ve brit care i tavsiye ediyorum kullandıkça deneyimlerimi burdan paylaşabilirim. iyi günler diliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları