Petkod ile En iyi dostunu kaybetme!
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 23-06-16, 03:07   #1486

Ankara
MİNTİŞ Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz?

proplan somonlu ve ya proplan tavuklu ile besliyorum. Aldıkları protein miktarı yeterli gelmediğini düşünerek yürek, tavuk yada kıyma ile yaş mama yapıyorum. 10 günde bir yumurta. 1 öğünde yogurt peynir veriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-08-16, 09:02   #1487

Patates üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patates Çevrimdışı

5 aylık tekir kedimi reflex kitten ile besliyorum ve memnunum çok güzel bir büyüme gösterdi tüyleri canlı ve tüy dökümü yok gibi ağız kokusu da minimum tavsiye ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-16, 19:51   #1488

İstanbul (Avrupa Yakası)
Shilabeybi Çevrimdışı

Slm arkadaşlar mama konusunda görüyorum ki her kafadan ayrı ses çıkıyor, bende 2aylık miniğim çok zayıf olduğundan ne yedirmem konusunda endişeliyim Royal canın bebycat kuru mama veriyorum ama tırtıklıyo sadece, yaş mama verdiğimde hayır demiyo onu bir yenek kaşığı kadar yiyo ama ben bu konserve yaş mama olayına karşıyım sağlıklı değil bence heleki bebek için.. Bebişimle bi haftadır birlikteyiz şu ana kadarki gözlemlerimden ben ne yesem içine düşüyo resmen ben de dayanamayıp verdim bir defa tavuk bir kere de balık bu sabahta yumurta verdim çok az, bunlarda tabi hiç sorun yok yiyo suyuda çok az içiyor bazen süte su katıp veriyorum onuda bir çay kaşığı anca içiyor olmalı okadarda kibarız kii bi naz niyaz sormayın ama çok tatlı maşallah hareketlide, gözüm gibi bakıyorum bian önce büyüsün toparlasın istiyorum, bu hafta veterinere götürücem inş bi sorun yoktur, zaten iç dış parazit ve kuduz aşısı olmuş, tutupta aşı yapalım derse arkama bakmadan kaçmayı düşünüyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-16, 11:13   #1489

goldenburcu Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Siz kedinizi hangi mama ile besliyorsunuz?

Shilabeybi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Slm arkadaşlar mama konusunda görüyorum ki her kafadan ayrı ses çıkıyor, bende 2aylık miniğim çok zayıf olduğundan ne yedirmem konusunda endişeliyim Royal canın bebycat kuru mama veriyorum ama tırtıklıyo sadece, yaş mama verdiğimde hayır demiyo onu bir yenek kaşığı kadar yiyo ama ben bu konserve yaş mama olayına karşıyım sağlıklı değil bence heleki bebek için.. Bebişimle bi haftadır birlikteyiz şu ana kadarki gözlemlerimden ben ne yesem içine düşüyo resmen ben de dayanamayıp verdim bir defa tavuk bir kere de balık bu sabahta yumurta verdim çok az, bunlarda tabi hiç sorun yok yiyo suyuda çok az içiyor bazen süte su katıp veriyorum onuda bir çay kaşığı anca içiyor olmalı okadarda kibarız kii bi naz niyaz sormayın ama çok tatlı maşallah hareketlide, gözüm gibi bakıyorum bian önce büyüsün toparlasın istiyorum, bu hafta veterinere götürücem inş bi sorun yoktur, zaten iç dış parazit ve kuduz aşısı olmuş, tutupta aşı yapalım derse arkama bakmadan kaçmayı düşünüyorum
Benim kedimin de su içme problemi var.Yani mamasının yanındaki kaptan kesinlikle su içmiyor. Bu yüzden mamayla su içirmeye çalışıyorum.Yaş mama çok sık olmamak üzere ben mutlaka veriyorum. Bozita'nın yaş mamaları jöle kıvamında. Benim çok hoşuma gitti. Mamayı kaba koyarak ılıktan biraz daha sıcak bir suyla karıştırıyorum ve öyle koyuyorum önüne. Hem tadı çok güzel oluyor,hem de su ihtiyacını karşılıyor.Ben acayip rahat ettim. Pişmemiş ve dengesiz ev maması vermektense yaş mama vermek ve doğru kuru mama ile beslemek bana daha iyi gibi geliyor.Ben de royal canin ile beslemeye başlamıştım ama royal canin aşırı yağlanma yapıyormuş. Bu nedenle veteriner uyarısı ile bıraktık. Kuru mama da da bozitayı tercih ettim ben. Hem fiyat olarak çok uygun hem de çok kaliteli bir mama.Benimki de balığa bayıldığı için iskandinav somonlu olarak geçen mamasını aldım ve memnunum çok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-16, 11:42   #1490

Zonguldak
Tarçın ve Jesse Çevrimdışı

Kuru mama olarak Spectrum Slim34 kullanıyoruz. Şimdiye kadar bir sorunumuz olmadı. Tüyleri parlak ve sağlıklı görünüyor. Yaş mamada çoğunlukla gimcat gourmet serisi veriyoruz haftada 1 gün, nefessiz yutuyor keratalar. Malt macunu olarak gimcat ve ödül maması olarak da yine gimcat nutripockets tercih ediyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-16, 09:52   #1491

İstanbul (Avrupa Yakası)
Shilabeybi Çevrimdışı

goldenburcu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim kedimin de su içme problemi var.Yani mamasının yanındaki kaptan kesinlikle su içmiyor. Bu yüzden mamayla su içirmeye çalışıyorum.Yaş mama çok sık olmamak üzere ben mutlaka veriyorum. Bozita'nın yaş mamaları jöle kıvamında. Benim çok hoşuma gitti. Mamayı kaba koyarak ılıktan biraz daha sıcak bir suyla karıştırıyorum ve öyle koyuyorum önüne. Hem tadı çok güzel oluyor,hem de su ihtiyacını karşılıyor.Ben acayip rahat ettim. Pişmemiş ve dengesiz ev maması vermektense yaş mama vermek ve doğru kuru mama ile beslemek bana daha iyi gibi geliyor.Ben de royal canin ile beslemeye başlamıştım ama royal canin aşırı yağlanma yapıyormuş. Bu nedenle veteriner uyarısı ile bıraktık. Kuru mama da da bozitayı tercih ettim ben. Hem fiyat olarak çok uygun hem de çok kaliteli bir mama.Benimki de balığa bayıldığı için iskandinav somonlu olarak geçen mamasını aldım ve memnunum çok.

Öncelikle yorum için teşekkürler, yalnız evde hazırlanan şeyler nasıl sağlıksız olur da aldığınız konserve sağlıklı olabilir ? Pişmemiş yiyecek de nerden çıktı anlam veremedim... Tabikide tavuğu tuzsuz olarak haşlıyorum suyuna özellikle bayılıyor arada yoğurt bi tatlı kaşığı veriyorum, balık da veriyorum bunlar her akşam değilde üç akşamda bir fln ama herzaman taze kuru mamasını eksik etmiyorum şuanda daha çok alıştı kuru mamaya çok şükür.. Veterinere pazartesi günü gitmiştim ve sordum özellikle oda bana sizdeki kuru mama gayet güzel bi mama proplan da verebilirsiniz dedi, evde hazırladığınız yaş mamadan daha sağlıklı olur tabiki dedi ama hergün öyle beslenemez arada verilmeli ve kuru mamaya alışmalı demişti.. Bir diğer telefonda görüştüğüm veterinerse yaş mama ve evde hazırladınızı şuanda değilde bi iki ay sonra başlayın suyuda şırınga ile içirin kabız olabilir amelyatla almak zorunda kalırız demişti.. Bana kalırsa bu mamalar konusunda kesin bi bilgi yok her kafadan ayrı ses çıkıyor sanırım önemli olan kedinizin ne yememesi gerektiği araştırmalarıma göre yağlı tuzlu şekerli unlu yemeleri zararlı oluyormuş vede susuz kalmamalılar, benim bildiğim ve dikkat ettiğim şeyler bu, herkese sağlıklı mutlu patili günler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-16, 10:57   #1492

canez Çevrimdışı

ARKADAŞLAR MERHABA, benim kedimin son kan tahlillerinde karaciğer değerleri yüksek çıktı ve hills l/d veya royal canin hepatic yemesi gerekiyormuş ... bu mamaların kuru mama larını buldum ama konserveleri hiç bir yerde yok ekstra vitamin takviyesi de yaptığım için (yaş mamanın içine ezip koyduğum ilaçlar var) konserve mama şart... kaldırıldı mı ne oldu da bulamıyorum acaba bilgisi olan var mıdır?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-16, 11:56   #1493

Denizli
Nesenes Çevrimdışı

Veterinerinizden isteyiniz onlarda oluyor genelde aksi taktirde temin edebiliyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-16, 00:21   #1494

Başakşehir
Gizemmemisoglu Çevrimdışı

Bu ne ya gelmiş buraya veterinerler sattıkları mamanın reklamını yapıyor.Zaten dışarıda da öyle kim neyi satıyor neyle anlaşması varsa onu öneriyor.Nerde kaldı burda hayvanlarımızın iyiliğini düşünmek.Bu yüzden 10 gündür doğru mama bulamadım ve inanıp güvenebileceğim bi veteriner de yok!!!!!!!!!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-16, 01:18   #1495

Alis Çevrimdışı

Tavsiyem Ucuz mamalardan sakin almayin ozellikle mito miço almayin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-16, 11:25   #1496

canez Çevrimdışı

Nesenes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Veterinerinizden isteyiniz onlarda oluyor genelde aksi taktirde temin edebiliyorlar
anadolu yakasında aramadığım vet kalmadı desem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-16, 18:37   #1497

dende.26 Çevrimdışı

Boşa yabancı markalara bir sürü para veriyorsunuz temizmama harika ...yerli malı kaliteli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-16, 22:21   #1498

Berna girgin üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Berna girgin Çevrimdışı

2.5 aylık chichilla kızımız var. Anne altından alındı. Arkadalım royal canin kullandıklarını söylediği için ben de onla başladım. Ancak danıştığım veteriner ND mamayı tavsiye ediyor inatla. 1.5 kg ı 85tl civarı. Fiyat çok önemli değil ama güvenemiyorum. Araştırdım herkes başka bir şey diyor. Sizin de dediğiniz gibi kediler etobur dolayısıyla tahılsız yada düşük tahılla ve et ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor. Chinchillalar tüylerinin sağlıklı olması açısından biraz daha özenli bakıma muhtaçlar gibi. Vet. İnatla tüyleri ve allerjen etkileri yüzünden royal canin dahil hiç bir markayı önermedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Maması bitmek üzere. ( bu arada asla ev yemeği vermeyin dedi128529
Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hılls..royal canınin...proplan ulkemızde ust sınıf mamalar olarak lanse edılmışsede bu gerçek değildır...helekı proplan sakadat uzerıne ımal edılmış bır mamadır..hılls amerıkada uretılen o ulkede beğenılmeyen çok tercıh edılmeyen bır mamadır mısır unu ana maddesıdır..royal canın fransız markası sadece bu ışı yapıyor adamlar hılls gıbı proplan gıbı başka sektorlerde ana falıyetlerını gosterıp para ıçın bu işe gıren bır şirket değil....lakın onlarında çok ulkede market olarak satıldığını bılıyorum....ışın acı tarafıda bıze bu mamaların aaa super mama aaa en ıyısı bunlar dıye tanıltılması ve bunları yuksek fıyattan satın almamız...he şuda var bu saydığım 3 marka tabıkı goody gıbı le cat gıbı whiskas gıbı rezalet mamalardan çok daha ıyı..ama kızdığım şey bunları bıze dunyanın en ıyı maması olarak lanse etmelerı...avrupaya yada abdye gıden varsa yazdıklarımı doğrulayacak....

Ülkemızde satılan ve dunyadakı en ıyı mamalar arasında gösterılen tek marka Orıjendır..dığer ıyı markalar ulkemızde yok malesef...lakın orıjende en ıyıler arasında olduğu ıçın başka markalarada gerek yok...
Bende kedıme eskıden hılls alırdım..durust olmak gerekırse hıçte sıkıntı yada kedımde bır probleme rastmaladım...ama yurt dışına gıttığım zaman boş bır vaktımde orda çalışan bır veterıner arkadaşım ıle konuştum bende olayı araştırdım...gordumkı bıze satılan en ıyı mama dıye empoze edılen bu 3 markanın sıradan markalar olduğunu besın değerı bakımından çokda yuksek değerlere sahıp olmadığını gordum...benım kedım aılemın bır ferdı..ona en ıyısını almak adına orıjende karar kıldım..daha sağlıklı daha uzun omurlu olması açısından bu gereklıydı...bırde şu var herkesın ekonomık durumu buna elverışlı olmayabılır bır tavsıyem olacak whiskas ve turevı ucuz mamalar almak yerıne kedınıze evde ne yıyorsanız onu verın daha sağlıklı ve mutlu yaşarlar...hıç değilse bu mamaların bobreklerıne ıdrar yollarına verdığı zararı vermez...
Canınız kadar sevdığınız canlıları ılerıde acılar ıçınde tarıfı ımkansız ağrılar ıçınde gorup kahrolmayın...
Bıraz uzun yazdım kusura bakmayın amacım ıyıce araştırıp öğrendığım bazı şeylerı sızlerle paylaşmak....

Sevgıyle kalın..

Gökay.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-16, 22:22   #1499

Berna girgin üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Berna girgin Çevrimdışı

2.5 aylık chichilla kızımız var. Anne altından alındı. Arkadaşım royal canin kullandıklarını söylediği için ben de onla başladım. Ancak danıştığım veteriner ND mamayı tavsiye ediyor inatla. 1.5 kg ı 85tl civarı. Fiyat çok önemli değil ama güvenemiyorum. Araştırdım herkes başka bir şey diyor. Sizin de dediğiniz gibi kediler etobur dolayısıyla tahılsız yada düşük tahılla ve et ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor. Chinchillalar tüylerinin sağlıklı olması açısından biraz daha özenli bakıma muhtaçlar gibi. Vet. İnatla tüyleri ve allerjen etkileri yüzünden royal canin dahil hiç bir markayı önermedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Maması bitmek üzere. ( bu arada asla ev yemeği vermeyin dedi128529
Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hılls..royal canınin...proplan ulkemızde ust sınıf mamalar olarak lanse edılmışsede bu gerçek değildır...helekı proplan sakadat uzerıne ımal edılmış bır mamadır..hılls amerıkada uretılen o ulkede beğenılmeyen çok tercıh edılmeyen bır mamadır mısır unu ana maddesıdır..royal canın fransız markası sadece bu ışı yapıyor adamlar hılls gıbı proplan gıbı başka sektorlerde ana falıyetlerını gosterıp para ıçın bu işe gıren bır şirket değil....lakın onlarında çok ulkede market olarak satıldığını bılıyorum....ışın acı tarafıda bıze bu mamaların aaa super mama aaa en ıyısı bunlar dıye tanıltılması ve bunları yuksek fıyattan satın almamız...he şuda var bu saydığım 3 marka tabıkı goody gıbı le cat gıbı whiskas gıbı rezalet mamalardan çok daha ıyı..ama kızdığım şey bunları bıze dunyanın en ıyı maması olarak lanse etmelerı...avrupaya yada abdye gıden varsa yazdıklarımı doğrulayacak....

Ülkemızde satılan ve dunyadakı en ıyı mamalar arasında gösterılen tek marka Orıjendır..dığer ıyı markalar ulkemızde yok malesef...lakın orıjende en ıyıler arasında olduğu ıçın başka markalarada gerek yok...
Bende kedıme eskıden hılls alırdım..durust olmak gerekırse hıçte sıkıntı yada kedımde bır probleme rastmaladım...ama yurt dışına gıttığım zaman boş bır vaktımde orda çalışan bır veterıner arkadaşım ıle konuştum bende olayı araştırdım...gordumkı bıze satılan en ıyı mama dıye empoze edılen bu 3 markanın sıradan markalar olduğunu besın değerı bakımından çokda yuksek değerlere sahıp olmadığını gordum...benım kedım aılemın bır ferdı..ona en ıyısını almak adına orıjende karar kıldım..daha sağlıklı daha uzun omurlu olması açısından bu gereklıydı...bırde şu var herkesın ekonomık durumu buna elverışlı olmayabılır bır tavsıyem olacak whiskas ve turevı ucuz mamalar almak yerıne kedınıze evde ne yıyorsanız onu verın daha sağlıklı ve mutlu yaşarlar...hıç değilse bu mamaların bobreklerıne ıdrar yollarına verdığı zararı vermez...
Canınız kadar sevdığınız canlıları ılerıde acılar ıçınde tarıfı ımkansız ağrılar ıçınde gorup kahrolmayın...
Bıraz uzun yazdım kusura bakmayın amacım ıyıce araştırıp öğrendığım bazı şeylerı sızlerle paylaşmak....

Sevgıyle kalın..

Gökay.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-16, 12:46   #1500

İzmir
konti Çevrimdışı

hills kullanıyoruz şuan. ama orijeni çok duydum araştıracağım.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları