Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 11-04-11, 11:04   #1

TOSUNPAŞA üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TOSUNPAŞA Çevrimdışı
Varsayılan royal canınla ilgili kafam karıştı

Arkadaslar 7 aylık himalayan bi kedim var kedim evimize geldigi ilk günden bu yana kedimin saglıklı beslenmesini istedigim için ve araştırdıgım kadarıyla royal canın ıyı mamalar arasında oldugunu ogrendıgım için güvenle royal canın kedi maması çeşitleriyle besliyordum. dün bir petshopa royal canın mama almak ıcın gırdım ancak petshop sahıbı bu mamanın gdo ve benzerı bıcok zararlı madde ıcerdıgını kedı saglıgı ıcın uygun olmadıgını ayrıca satıs ıcın gereklı belge ve ruhsatlarınında saglıksız oldugu ıcın alamadıgını devletın ızın vermedıgını bu sebepten dolayı kendısının bu urunu satmadıgını ve satılmasına karsı oldugunu royal canınında wiskastan farklı olmadıgı gıbı seyler soyledı .gercekten konuyla ılgılı kafam karıstı saglıksız ve onaysız bı urunse yenı mama arayısına gırecem eger bu konuyla ılgılı bılgısı olan arkadaslar varsa ve bılgı verırse cok sevınırım . sımdıden tesekkurler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 11:24   #2

meltembayrav üyesinin avatarı

meltembayrav Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: royal canınla ilgili kafam karıştı

sayın tosun paşa ben kedilerimi ve köpeklerimi çiğ/haşlanmış etle besliyorum. bu en sağlıklı beslenme yoludur. çünkü hayvanlarımızın temel besin ve protein ihtiyaçları ancak taze et ve bilimum tüketebilecekleri sebzelerde mevcuttur.sizce raflarda raf ömrünü tamamlayacak kadar profesyonelce üretilen bir mamanın tazeliği ve besleyiciliğinin yanı sıra ne kadar taze proteini vardır ki?kimyasal karışımlar olmadan konserve mamalar saklanamaz kurulardan bahsetmiyorum.ayrıca bu yalnızca royal canın için geçerli değil geçtiğimiz yıl en iyi mama markası olduğu iddia edilen hill's in mamaları bir dönem satılamadı. sebebi ise
gdo dan dolayı gümrükte kalmaları.nerden mi biliyorum ben bir gümrükçüyüm.kedigiller ve köpekgiller yüzyıllardır varlar doğadalar ve atalarının kanını taşıyan bu yaratıkların tüm besin mineral ve kalsiyumu alabilecekleri yiyecek taze tercihen çiğ isteğe göre az haşlanmış ette ve yanında seçeceğiniz garnitür sebzelerde mevcuttur.hem kedinizin iskelet ve diş sistemindeki kalsiyum eksiği de ortadan kalkmış olur.hiç bir mama kuru yada yaş sağlıklı değildirler sonuçta içinde size et diye sundukları kedi köpek etidir.bunu biraz< araştırırsanız görebilirsiniz.nacizane önerim çiğ et siz bilirsiniz.iyi günler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 11:56   #3

TOSUNPAŞA üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TOSUNPAŞA Çevrimdışı

öneriniz için teşekkür ederim dikkate alıcam önerinizi umarım kedimin yeme alışkanlıgını değiştirmek için çok geç kalmamışımdır . çünkü kuru mamaya oldukça fazla alıştı peki haşlanmış tavuk et ve sebze ile kedimin ihtiyacı olan tüm besinleri ona vermiş olurmuyum sizce yoksa farklı ek besinlerde vermelimiyim nedersiniz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:13   #4

meltembayrav Çevrimdışı

aslınsa ben çiğ etten yanayım.haşlanmış olması bile besin değerini düşürüyor.resimdeki kadar küçükse eğer beslenme alışkanlığı edinmesi için gecikmediniz henüz.bir kaç gün yemezse sakın acıyıp kuru mama vermeyin.en fazla bir kaç gün açlığa dayanacaktır.yanı sıra ödül olarak etsiz kedi kurabiyelerinden bulabilir,minimum baharata sahip sosis yada salamlardan kullanabilirsiniz.unutmayın hayvanların mideleri baharatı hazmedemez kusar. ilk yemek değişikliği esnasında da kusma görebilirsiniz bir kaç gün bu sizi yanıltmasın.lütfen daha çok araştırın tavsiyelerimin doğruluğunu veteriner hekimlerden yada pet shoplardan sınamamanızı öneririm çünkü onların en büyük kazançları hayvan yemleri ile sağlık problemleri bunu da göz ardı etmeyin aşağıdaki linkten bahse konu olan sorunuzla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.size dönüş sağlayacaklardır.duvara çağrı bey adına bir blog yazarsanız mutlaka hemen cevap alırsınız.sevgiler.

Let039;s Adopt Türkiye | Facebook
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:14   #5

meltembayrav Çevrimdışı

ek olarak mutlaka yüksek proteinli düşük glikozlu ve yağlı sebzeleri etle garnitüre edip ilk etapta püre şeklinde yedirebilirsiniz.mutlu ömürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:17   #6

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

Sayın dostum,2 petshop ve bir internet satış sitesi sahibi olarak yukarıda yazdıklarınızı hayretle okudum,Royal Canin dünyada ilk kuru mama üreten firmadır ürünleri süper premium seridir ve senelerin araştırma geliştirme çalışmaları ile geliştirilmiş gereken bütün testlerden geçmiş bir Dünya Markasıdır,
Yukarıda yazılan durum da ya o petshop Royal Canin Türkiye ithalatçısı ile ilgili bir problem yaşamış ve ithalatçı ona mal vermeyi kesmiştir ya da yeni başka bir markaya girmiş ondan daha çok kar ettiği için Royal Canin mamaya tabiri caizse bok atıyordur,
Royal Canin'i gönül rahatlığı ile verebilirsiniz,GDO'lu mamalar zaten Türkiye'ye giremiyor ve GDO genelde kuzu prinçli mamaları ilgilendiren bir konu,Royal Canin'in kuzu prinçli ürünü,ürün gamında yok.
Royal Canin ve bol su kedinizin bütün vitamin,protein,kalsiyum ve bizim öngöremediğimiz eksiklerini tamamlayacaktır.
Saygılarımla,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:21   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

Ayrıca Royal Canin'i Whiskas ile karşılaştıramazsınız,Royal Canin besin ve et değerleri yüksek ve ucuz sayılmayan pet shoplarda satılan kaliteli bir üründür,Whiskas ise tahıl ağırlıklı ve diğer arkadaşımızın dediği gibi ileride idrar yollarında problem yaratabilecek ucuz seri dediğimiz market mamasıdır.
Mercedes ile Renault karşılaştırmak gibi bir şey bu iki mamayı karşılaştırmak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:34   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

meltembayrav tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aslınsa ben çiğ etten yanayım.haşlanmış olması bile besin değerini düşürüyor.resimdeki kadar küçükse eğer beslenme alışkanlığı edinmesi için gecikmediniz henüz.bir kaç gün yemezse sakın acıyıp kuru mama vermeyin.en fazla bir kaç gün açlığa dayanacaktır.yanı sıra ödül olarak etsiz kedi kurabiyelerinden bulabilir,minimum baharata sahip sosis yada salamlardan kullanabilirsiniz.unutmayın hayvanların mideleri baharatı hazmedemez kusar. ilk yemek değişikliği esnasında da kusma görebilirsiniz bir kaç gün bu sizi yanıltmasın.lütfen daha çok araştırın tavsiyelerimin doğruluğunu veteriner hekimlerden yada pet shoplardan sınamamanızı öneririm çünkü onların en büyük kazançları hayvan yemleri ile sağlık problemleri bunu da göz ardı etmeyin aşağıdaki linkten bahse konu olan sorunuzla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.size dönüş sağlayacaklardır.duvara çağrı bey adına bir blog yazarsanız mutlaka hemen cevap alırsınız.sevgiler.

Let's Adopt Türkiye | Facebook
Her petshop sizin söylediğiniz mantık ile çalışmaz mühim olan hayvan dostlarımızın sağlığıdır,ben kendi köpeğime evde bakıp kızımdan ayrı tutmazken,müşterilerimizin hayvanlarına da aynı şekilde bakılmasını öneririm,kuru mamalarda kedi,köpek eti bulunmaz,kalite kalite kuru mama vardır 30 TL'da bulursunuz 200 TL'ya da aralarında ki fark içlerinde kullanılan hammadelerin kalitesindendir.
biri balik eti,kuzu eti,tavuk eti kullanır öbürü bu etlerin artıklarını kullanır bir başkası bunların unu nu kullanır,ama ne yazık ki müşteri gelip bana ucuz mama verin diyebiliyor ve hizmet sektöründe olduğunuz için onun da bulundurmak zorundasınız yoksa başka bir yerden zaten gidip alıyor,ucuz mamalarda sizin dediğiniz gibi kedi,köpek eti bulunmuyor ama dana kulagı,kuyruğu,sakatatlar,domuz eti gibi şeyler oluyor.
Mama fabrikaları genelde avrupa,amerika yeni zellanda da bu ülkelerde kedi,köpek etleri mamalarda kullanılsa ihtilal çıkar,Çin deseniz anlarım ama allahtan çin daha köpek maması üretim pazarına girmedi
umarım sizleri biraz aydınlatabilmişimdir.
Birde şunu eklemek isterim,her gün evcil hayvanınıza mama hazırlayabilecek vaktiniz ve her gün hayvanımıza gerekli bütün gereksinimlerini sağlayabileceğiniğz imkanınız ve bilginiz varsa evde pişirmek her zaman daha iyidir,ama yoksa bu dünya markaları sizler için güvenli mamalar hazırlıyor,bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak lazım,dünya genelinde ve Türkiye'de kuru mama kullanımı arttıkça evcil hayvanlarımızın ortalama yaşama süreleri uzadı bunu da aklınızın bir köşesinde tutun.
Saygılarımla,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:39   #9

meltembayrav Çevrimdışı

söylemlerime heryerden tepki almaya alıştım.özellikle veteriner ve petshoplardan.unutulan şey şu,mama ne zamandır var? bu hayvanlar mamadan önce sağlıklı olarak ne yiyorlardı.amacım tartışma konusu yaratmak değil.gerçekler.düşündüğünüzde insanların da nasıl vitamin mineral ve diğer ek besinleri sağlaması için sabit bir yiyeceği yoksa hayvanlarında olmamalı.neyse uzatmayacağım.ben yaşayarak ve yaşatarak ömrümce öğrendim aşılarının dışında da çiğ etten hiç bir bebeğim hastalanmadı tüm testlerinde de sağlıklı çıktılar....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 12:41   #10

meltembayrav Çevrimdışı

kedi ve köpek etlerinin mamalarda kullanılması konusunu dikkatle araştırmanızı da öneririm bu bir iddia değil bir pazardır üstelik..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 13:04   #11

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

Ben bu işin içindeyim hanımefendi,siz duyduklarınız veya okuduklarınıza istinaden yazıyorsunuz,
Ben ise bu firmaların seminerlerine,eğitim çalışmalarına ve fabrika ziyaretlerine katılıyorum,CEO'ları
ile beraber devlet kademesi ile GDO hakkında toplantılar yapıyorum.
Çiğ etten zaten hayvanlarımıza bir şey olmaz sindirim sistemleri asıl olarak çiğ et yemek için yaratılmıştır, BARF Diyeti diye bir şey vardır,eğer vaktiniz ve bütçeniz uygunsa çok sağlıklı bir beslenme yöntemidir çiğ et üzerine kurulmuştur.
Fakat diğer taraftan bu dünya markaları Royal Canin,Hills,Proplan,Eukanuba gibi firmalar sizin dediğiniz et çeşitlerini kullanmazlar ve mamaları dünyanın en önemli test kuruluşları tarafından analiz edilerek satışa sunulur %100 güvenlidir,bu sayede de evcil dostlarımızın yaşam süreleri uzamıştır bu da bilimsel analizler ve istatistikliklerle kanıtlanmıştır.
Burada polemik yaratmak istemiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek gerektiğini düşünmekteyim,beslenme konusunda size katılıyorum ama ben bile kuru mama ile besliyorum çünkü Barf diyetini uygulayacak zamanım yok.
Siz evcil hayvanınızı istediğiniz gibi besleyebilirsiniz ama kuru mama firmalarına da haksızlık yaptığınızı düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 13:46   #12

meltembayrav Çevrimdışı

Tekrar Söylüyorum Duyduklarıma Göre Değil Yaşadıklarıma Göre Yazıyorum.ve Barf Diyeti Dediğiniz şey Doğru Beslenme Ise Evet Ben Barf Diyeti Ile Besliyorum Tüm Hayvanlarımı Buna Zamanımda Bütçemde Uygun.burada Amacım Birini Kötülemek Değil Farkında Değilseniz Yazdıklarımı Tekrar Okuyun Ben Bilgi Verdim.okur Doğru Beslenmeyi Sormuş Bende Doğru Benslenmenin Bu Olduğunu Tevrübelerimle Söylüyorum Sizde Aynı şeyden Bahsediyorsunuz Anladığım Kadarı Ile.sezarın Hakkı Da çok önemli Değil Bu Bağlamda Onu Sezar Düşünsün Bırakın Da.bu Arada O Saydığınız çok Sayın Markadaların Bir Kaçını Sırf Merakımdan özel Laboratuvar Da Teste Tabii Tuttuğumu Da Söylemeden Geçmeyeceğim.amacım Polemik Olsaydı Hukuki Olarak Bu Test Sonuçlarını Açıklardım Ama Sıradan Bir Vatandaş Olarak Bu Süreçte çok Da Başarılı Olamayacağım Aşikar.tek Başıma Ben Kim Koskoca Sanayii Kim.gerçekçi Biriyim.ben Sırf Zamanım Yok Diye Sağlıksız Besleyip Ileriki Yaşlarında Yıllarca Raf ömrü Olan Ama Aynı Zamanda Da Taze Ve Besin Değeri Yüksek Mamalarla Hasta Edeceğim Bir Hayvan Sahibi Değilim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 14:38   #13

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

Hayatınızda kaç evcil hayvanınız oldu çok merak ediyorum?
Bu güne kadar 12 tane köpeğim,5 tane kedim oldu hepside eceli ile öldü ne bir araba kazası ne bir hastalık yaşadım.Türkiye'de kuru mama olmadığı tarihlerde kendim pişirerek yemek yapıyordum,kuru mamalar geldikten sonra kuru mamaya döndüm 1987 lerde yanılmıyorsam,
Yaptırdım dediğiniz analizleri nerede yaptırdınız çok merak ediyorum?İşim gereği bütün test laboratuvarlarını tanırım,Türkiye'de gıda analizini 4/4 lük yapabilecek test labaratuarı SGS var bir de Burou Veritas (eski adı ile MTL)bunlar dışında test yaptırdığınız laboratuvarlara fazla güvenmeyin,yapılan test sonucunda da bunun içinde köpek ya da kedi eti varmış diyen laboratuvarın alnını karışlarım.
Bence benimle gereksiz bir polemiğe girdiniz ve çok da iyi bilmediğiniz bir konuda gereksiz yazışma yaparak kuru mamaların değersiz ürünler olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.
20 KG'su 20-30 liraya satılan mamalar için söylediklerinizin bir kısmı doğru olabilir ama dünya markaları hakkında bilip bilmeden yazı yazıp karalamak hoş değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 16:04   #14

İstanbul (Avrupa Yakası)
cemyucetin Çevrimdışı

Size üzülüyorum,bu yaşa gelmişsiniz ama okuduklarınızı anlayamayıp kompleksleriniz içinde kayboluyorsunuz.
Barınak gönüllüsü olmanızı takdir ediyorum,bende Yedikule hayvan barınağına daha dün yardım yaptım.gönüllü olarak orada çalışamıyorum ama para kazanıp hayvancıkların beslenmesini sağlamaya çalışıyorum.
Bana artık mesaj yazmayın,okuyanlar karar verir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-11, 16:06   #15

meltembayrav Çevrimdışı

okuyanlar karar versin diye bir kaç mesajımı sildim sizinkiler kalsın haklı gözükün diye.malum komplekslerim teşekkürler içten üzüntüleriniz için de.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları