Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 18-05-12, 19:54   #16

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Profine iyi bir mama mı?

chincilla cinsi erkek kedimi vete götürdüm bugün tamam tüy dökümü normalde oluyor ama nasıl aşırı derecede koparak dökülmeler olunca soluğu vette aldım normalde royal canin persiyan 30 yiyordu diğer kedilerimde royal yiyor ama bu kadar aşırı dökülme sorunu paşamda oldu veterinerimiz de bu mamayı önerdi süper primium bir mama yazıyor ayrıca özellikle tüy dökümüne karşı bunu önerdi bu mamayı aşırı tüy dökülmeleri için,, özelllikle uzun tüylü kedilerdeki tüy dökülmeleri için..omega 3 omega 6 içerikli..henüz vermedim inşallah beğenip yer geri verme garantiside varmış beğenmezse ama umarım beğenirde bir an evvel durumunu etkilerini gözlemlerim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-12, 22:56   #17

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

komşum kedisine kullanıyor profine.ben köpük için 2 ay kitten mamasını kullandım tavuklu diye yemedi sıpa oğlum balıklı seviyor.sonra da kısırlaşmış mamasını aldım onu da yemedi))))tüy dökümü için hangi mamayı versen iyi gelmez mevsimsel bu dökülme ve kısır olmadığı için hormonal bir dökülme var.bol bol tara ve furminator kullan istersen.kısırlaştırmadan tüy sorunu bitmez.benim kedilerim de şimdi az az dökülme başladı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-12, 02:20   #18

pinkkitty üyesinin avatarı

Çorlu
pinkkitty Çevrimdışı

kurutulmus domatesin bir kedi mamasinin icinde olmasina ilk kez bu markada rastladim! yarari varmi bilmiyorum.İceriginde yuzde kac oraninda misir ve pirinc iceriyor yazilmamis.Mamada ne kadar cok misir ve pirinc olursa o kadar kaliteside duser..tugleri yer yer dokulmus uyuz ile mantarin birlikte seyrettigi bir sokak kedisine bu mamanin deri sagligini koruyan mamasini vermistim.ilaclarla beraber az yagli bu mamayi yedi ise yaradimi? hayir yaramadi.deri problemi kedilerde yag miktari az olacak ve mumkunse tavuk yemiyecekler.tuglere parlaklik kazandiran ve dokulmesini minimuma indiren hill's optimal care denedinizmi? yine brit care 'da tugleri cok daha saglikli yapiyor.Corlu'da bir pet marketim var.mama alirken icerigine cok ozen gosteriyorum.o markayi satmadan once kendi besledigim kedilerim mamayi yiyor ..profine icin vasatin biraz ustu bir mama derim.

Profine Kedi Maması İçindekiler
Tavuk eti, pirinç, mısır, tavuk yağı (E Vitamini kaynağı olan karışık Tocopherollerle korunmuştur), somon yağı, kurutulmuş tavuk proteini, doğal tatlandırıcılar, kurutulmuş elma, kurutulmuş domates, bira mayası, yucca Schidigera özü, mineraller, DL-metionin, L-Lizin, mannan-oligosakkaritler, fructo-oligosakkaritler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-05-12, 10:36   #19

<cotton> üyesinin avatarı

Bursa
<cotton> Çevrimdışı

ben de profine kitten ile baslamistim su an orijen kullaniyorum. fakat benim mamayi degistirme sebebim, kedim profine yemiyordu dogru durust.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-12, 12:39   #20

İstanbul (Anadolu Yakası)
Oguzhan41 Çevrimdışı

profine maması yeme garantili ve çok iyi bir mama petinizin ihtiyacı olabilecek herşey mevcut içinde tek geriye kalan sevginiz bence güvenle kullanabilirsiniz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-12, 22:57   #21

sekerguzel80 üyesinin avatarı

çapa
sekerguzel80 Çevrimdışı

bugün fatoşa vet profine derma care verdi 12 de yemek vericeğimiz için daha vermedik anestezisi geçsin birkaç gun alıştığından verip sonra ona geçicem sonucu yazarım size burdan ama kittenını almıştık ufakken hicri kedim yememişti hiç bakalım bu nasıl acaba
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-13, 01:44   #22

Çanakkale
gamzeozdemirci Çevrimdışı

Kedim 2 aylık olduktan sonra kuru mamaya başladık. Ilk mamamız profine kitten idi. Hala da onu kullanıyorum. Şu an 4 aylık. Tüyleri çok güzel, yumuşacık. Büyüme temposu, kilosu, sağlığı yerinde. Dışkısında herhangi bir periyodik anormallik ya da olağanüstü bir koku yok Bence piyasadaki mamalar ile kıyaslanırsa hem sağlıklı hem de fiyatının makul olması açısından en orantılı, en iyi mama bu. Gerçi biraz farklı tatlara geçiş yapmak gerekiyor arada. Kediler aynı mamadan sıkılıyorlar. Ben bunun çözümünü ödül olarak haftada bir verdiğim yaş mamalarda buldum. Ve tabi yine haftada 1-2 kez evde yaptığım besleyici gıdalar veriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 01:13   #23
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Ben içinde MISIR, PİRİNÇ olan mamaları kullanmıyorum.

Eğer bu iki içeriğin sorun olmadığını düşünüyorsanız bu mamalara hiç bu kadar para vermeyin BONACIBO kullanın derim, içerikleri aynı neredeyse. 3 KİLOSU 13.90TL sadece
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 05:01   #24

Çanakkale
gamzeozdemirci Çevrimdışı

Bonacibo ile Profine'ı aynı kefeye koymak bence oldukça yanlış olur... Içinde onlarca vitamin ve yavrular için çok önemli olan taurin var ve özellikle taurin miktarı oldukça iyi. Profine için konuşuyorum tabi. Gözlemlediğim şeylere dayanarak, Hill's gibi, Proplan gibi mamalardan daha iyi sonuçlar yarattığına da inanıyorum ben. Herkes Orijenle, et dışında hiçbir sey içermeyen mamalar ile beslemek ister kedilerini elbette ama benim gibi onlarca kediyi besliyorsanız ne yazık ki bu kadar maddi gücünüz olmuyor. Bunun yerine hem fiyatta hem de içerikte makul ürünler alıyorsunuz. Gerçi benim şansım olsa bile, Orijen gibi mamalara onca parayı dökeceğime kendim eve et alıp, güzel güzel mix mamalar yapardım canlarıma itina ile. Neticede taurine dedim az önce. Bunu mesela haricen katabiliyorsunuz evde yapılan gıdalara damla damla. Ya da vitaminleri de katabilirsiniz. Madem alım gücüm var, hakkını vereyim derdim ben olsam...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 11:48   #25
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

gamzeozdemirci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bonacibo ile Profine'ı aynı kefeye koymak bence oldukça yanlış olur... Içinde onlarca vitamin ve yavrular için çok önemli olan taurin var ve özellikle taurin miktarı oldukça iyi. Profine için konuşuyorum tabi. Gözlemlediğim şeylere dayanarak, Hill's gibi, Proplan gibi mamalardan daha iyi sonuçlar yarattığına da inanıyorum ben. Herkes Orijenle, et dışında hiçbir sey içermeyen mamalar ile beslemek ister kedilerini elbette ama benim gibi onlarca kediyi besliyorsanız ne yazık ki bu kadar maddi gücünüz olmuyor. Bunun yerine hem fiyatta hem de içerikte makul ürünler alıyorsunuz. Gerçi benim şansım olsa bile, Orijen gibi mamalara onca parayı dökeceğime kendim eve et alıp, güzel güzel mix mamalar yapardım canlarıma itina ile. Neticede taurine dedim az önce. Bunu mesela haricen katabiliyorsunuz evde yapılan gıdalara damla damla. Ya da vitaminleri de katabilirsiniz. Madem alım gücüm var, hakkını vereyim derdim ben olsam...
Bonacibo ile Profine'ın paylaştığı analiz değerleri hemen hemen aynıysa, bonacibo kullananlar çok memnunsa neden aynı kefeye koymayalım ki, biri pahalı biri ucuz diye mi?

Evde mama hazırlama konusunda sizinle aynı fikirdeyim ama sorun sadece bütçe olamayabiliyor, pek çok insanın vakti yok, pek çok insan yalnız yaşıyor ve malum evde hazırlanmış mamayı özellikle sıcak aylarda dışarıda bırakamıyorsunuz vs. O yüzden maalesef eğer tüm gün evde değilseniz sadece evde hazırlanmış mamalar ile beslenme mümkün olmuyor, illaki kuru mama kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Ben kedilerin eğitim, ya da kilo alacak endişeleri ile öğün hesabına göre beslenmesini doğru bulmuyorum kendimce, o yüzden evde hazırladığım mamaları akşamları ve sabahları veriyorum kızıma onun haricinde ben işteyken ve uyurken maalesef kuru mama yiyor. Onu öyle katur kutur kuru mama yerken görünce içim acıyor ama elden gelen bu.

Ben kızıma torpil geçiyorum orijen alıyorum arada değişiklik olması açısından Acana alıyorum, bir kerede tow aldım. Sokaktaki kediciklere değişiyor aldıklarım onlarda biraz daha ekonomik alıyorum maalesef.

Ama orijen gerçekten çok pahalı 85tl yapmışlar 2,27kg sunu. Ben de tahılsız, mısırsız, pirinçsiz ve çok pahalı olmayan alternatif mamalar bakıyorum. Mamalardaki en büyük kandırmacalardan biri bu TAHILSIZ yazıyor ama içinde MISIR, MISIR GLUKOZ, PİRİNÇ vs var. Buna dikkat etmek lazım.

Aşağıda Profine ve Bonacibo karşılaştırması yaptım, karar sizin. Bir gün benim de bütçen orijene yetmezse düşünmem Bonacibo alırım, en azından bir şans verir gözlemlerim.

*Mamaların kendi internet sitelerinde yayınladıkları değerler.
Eklenmiş Resimler
Profine iyi bir mama mı?-untitledjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 12:10   #26

daronik Çevrimdışı

Bonacibo söylendiği kadar iyi bir mama değil. Kullanan çok olduğu için mağdurları arada kaynıyor.

Kanlı ishal ve kusma problemi epey yoğun olan bir mama. Ben de yerli mama sempatisi ile aldım. Kedim ertesi gün kusmaya başladı.

Ülke şartlarında yeni oluşan evcil hayvan maması sektöründe o değerler ne kadar doğrudur şüpheli.

TR de hangi kurum doğru düzgün denetleniyor.

O sebeple Bonacibo yu Profine ile aynı kefeye koymak çok yanlış.

Profine da öyle çok ucuz bir mama değil. Bonacibo resmen kelepir. Kapanın elinde kalır fiyatında. Çok şüphe uyandırıcı.

Milleti yabancı mamalar için gümrük vergisi var ondan pahalı diye kandırıyor. Ancak yurt dışı kedi maması satan ünlü sitelerden birinden örnek vereyim,

Acana Pacifica 7kg 52,30 Euro yani 141 TL TR de 125 TL.
Acana Dry Cat Food: Great Deals at zooplus: Acana Pacifica Cat Food

Orijen 7kg Fish 79.90 Euro yani 213 TL TR de 159 TL
ORIJEN Fish Cat Food at zooplus

Mamaların pahalı olmasının vergi ile alakası yok. Bu kadar ucuza mama satılmaz. 5kg mama 20 TL. Ve bunda kalite arıyorsanız TR gibi bir ülkede çok büyük yanlışa düşersiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 14:59   #27

Pıtırsonic Çevrimdışı

uzun vadede kullanmadan mamalar hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yapmayı doğru bulmuyorum. "kedime verdim, ertesi gün kustu" demişsiniz. buna sebep çok büyük ihtimalle ani değişim yapmanız olmuştur. mamaların etkileri en iyi dışkı ve tüylerde, kilo artışı-azalışında ve yeme miktarında görülüyor. eğer eskiden normal miktarda yerken, verdiğiniz mamadan daha çok yiyorsa doyurucu değildir. mamadan sonra kilosunda olumsuz değişim gözleniyorsa, tüyleri matlaşıyorsa-dökülüyorsa, dışkısı aşırı sert veya yumuşak kıvamdaysa o mamayı kesmelisiniz. bunları da anca bir süre kullandıktan sonra gözlemleyebilirsiniz.. ben de bonacibo light kullanıyorum ve gözlemlediklerimden memnunum. ek besinle birlikte veriyorum. 4 kediye pahalı mamalar alma gibi bir lüksüm yok, bu yüzden dışarıdaki kedilere arada değiştirerek çeşitli markaları veriyorum, kendi kedilerimde de besin takviyesiyle birlikte bonacibo kullanıyorum. tabii ki orijen, n&d, tow gibi mamalarla kıyaslanamaz ama rc, proplan, hill's gibi mamalara hak etmedikleri paraları vermekten daha iyidir düşüncesindeyim. market mamalarıyla aynı statüye koymak da haksızlık olur.

taurinden çok fazla bahsediliyor, lütfen taurinin nerelerden sağlanacağını bir araştırın. taurin dediğiniz şey gıdalardan farklı şekilde dışarıdan eklenen bir madde değil ki.. dışarıdan da eklenebilir elbette ama besinlerden de kazanılıyor zaten. arama motorundaki ilk çıkan linki yazayım en basitinden: http://www.beslenmedestegi.com/amino...r/taurin-nedir taurin eksikliğinin olduğunu düşünüyorsanız, taurin içeren besinleri kedinize verebilirsiniz. benim ek besine ağırlık vermemdeki en önemli neden, mamalarda yeterli vitaminlerin olduğuna emin olamamamdır. hiçbir mamayı %100 sağlıklı bulmuyorum, en sağlıklı beslenme en doğal beslenmedir düşüncesindeyim. kuru mamanın yanında düzenli olarak kedinize uygun mamalar hazırlayıp verirseniz, market mamalarından kullanmadığınız müddetçe beslenmeden kaynaklı problem yaşamazsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 15:01   #28
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

daronik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bonacibo söylendiği kadar iyi bir mama değil. Kullanan çok olduğu için mağdurları arada kaynıyor.

Kanlı ishal ve kusma problemi epey yoğun olan bir mama. Ben de yerli mama sempatisi ile aldım. Kedim ertesi gün kusmaya başladı.

Ülke şartlarında yeni oluşan evcil hayvan maması sektöründe o değerler ne kadar doğrudur şüpheli.

TR de hangi kurum doğru düzgün denetleniyor.

O sebeple Bonacibo yu Profine ile aynı kefeye koymak çok yanlış.

Profine da öyle çok ucuz bir mama değil. Bonacibo resmen kelepir. Kapanın elinde kalır fiyatında. Çok şüphe uyandırıcı.

Milleti yabancı mamalar için gümrük vergisi var ondan pahalı diye kandırıyor. Ancak yurt dışı kedi maması satan ünlü sitelerden birinden örnek vereyim,

Acana Pacifica 7kg 52,30 Euro yani 141 TL TR de 125 TL.
Acana Dry Cat Food: Great Deals at zooplus: Acana Pacifica Cat Food

Orijen 7kg Fish 79.90 Euro yani 213 TL TR de 159 TL
ORIJEN Fish Cat Food at zooplus

Mamaların pahalı olmasının vergi ile alakası yok. Bu kadar ucuza mama satılmaz. 5kg mama 20 TL. Ve bunda kalite arıyorsanız TR gibi bir ülkede çok büyük yanlışa düşersiniz.
Bonacibo alan arkadaşlar bu ürünün en kalitelisi olduğunu düşünmüyorlar zaten. Bütçeleri ona elveriyor ve içeriğine bakarak fiyat- kalite bakımından onu tercih ediyorlar.
Yabancı bir mamaya 3 kat fiyat ödemeyerek bu mamayı kullanıp memnun kalan çok kişi var.

Ben Bonacibo'yu derinlemesine araştırmadım çünkü sizin söylediğiniz şüpheleri ben de taşıyorum başka konuların altında da yazmıştım. Bütçem de müsait o yüzden almıyorum ama analiz değerleri hemen hemen aynı ise ve kullananlar memnun ise bütçeniz de yoksa denememek için bir sebep göremiyorum. Benim de bütçem sıkışık olsa ya da bir gün sıkışsa bu değerleri ve pek çok olumlu paylaşımı gördükten sonra denerdim.

Benim sitede tecrübesine çok güvendiğim bazı üye arkadaşlarda Bonacibo kullanıyorlar ve memnunlar, o yüzden bu markayı aklımda tutuyorum.

Yukarı da yazdığın rakamlarda gerçeği yansıtmıyor. Türkiye'de aldığımız ithal mamalar gerçek değerlerinin neredeyse iki katıdır. Orijen 7 kilo balıklı 213 TL değil sadece 130tl ye geliyor, bu da indirimsiz fiyatı indirimli vs denk getirirseniz 50USD ye falan alabilirsiniz ki o da 100TL yapar.
Orijen balıklı 7 kilo şuanda Türkiye'de 175,00TL

Yanıltıcı bilgi vermeyelim. ABD ve İngiltere'deki piyasayı çok iyi biliyorum, i,ihracat işlerinin içindeyim bir ürünü Amerika ya da Kanada'dan getirme maliyeti çok yüksek o yüzden fiyatların yüksekliğinin gümrük vergisinden olmadığını söylemeniz çok yanlış. Tabii ki sadece gümrük vergisi değil, alının pek çok izin ve testler, taşıyıcı acentaya ödenen ücretler bunlara ilaveten gümrük vergisi adı altında pek çok vergi vs.

Bütçesi olan Orijen'den şaşmasın derim , arada Acana ve Taste of the Wild ile değiştirebilirsiniz.

Ama bütçeniz yoksa arkadaşım ben yerli mamayı'da bir denerim.

Son örnek bugün Proplan mama 3 kg Türkiye'de indirimsiz fiyatı 87,50TL ABD'de yine indirimsiz fiyatı 20USD yani 40,00TL bu fiyata Tüm amerika içinde ulaşım dahil. Tüm amerika dediğimiz de yüzölçümü bakımından Türkiye'nin yaklaşık 13 katı. Ayrıca 40,00TL size Bonacibo'nun 15 Tl sinden çok daha pahalı geldi değil mi? Ama ABD de 20usd ciklet parası arkadaşım. Adam hammaddesini de USD üzerinden alıyor yani TL cinsinsen değerlendirmek yanlış.

Sonuç itibari ile ben bütçen yeterli değilse gidip yabancı mamaya haketmediği parayı vermem yerli mamayı bir denerim, evde yaptıklarımla yavrumu takviye ederim. Bu benim tamamen şahsi fikrimdir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 15:39   #29

daronik Çevrimdışı

Sen buranın mama bakanı olmuşsun. Her yere cevap yetiştiriyorsun. Kendine çok rol biçme bence. Tanımadığın insana da arkadaşım diye konuşma.

Analist değilsin analiz değerlerinden bahsediyorsun.

Ben proplan falan örneklemedim. Kendi kendine triplere girmişsin.

Zaten proplan rc veya hills savunmam asla.

İngiltere nin en çok mama satan online sitelerinin birinden örnekler verdim. İngiltere de ki gümrük mevzuatı çok farklı değil. Orada ki fiyatlar da bizim ülkede ki gibi yüksekler.

Sorun TR de ki gümrük vergileri vs değil. Her ülkede aynı şeyler geçerli. O sebeple biz 20 tl ye satıyoruz çünkü gümrük vergisi yok demek acemiliktir.

Ben bundan bahsediyorum ve doğruları yazdım işine gelmemiş. Ama sen kitlenmişsin her gelene orijen acana tavsiye etmeye.

Kaldı ki bende sürekli Acana ve N&D kullandım. Ama her tartışma da işin ucunu bunklara getirmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 15:48   #30

daronik Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
uzun vadede kullanmadan mamalar hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yapmayı doğru bulmuyorum. "kedime verdim, ertesi gün kustu" demişsiniz. buna sebep çok büyük ihtimalle ani değişim yapmanız olmuştur. mamaların etkileri en iyi dışkı ve tüylerde, kilo artışı-azalışında ve yeme miktarında görülüyor. eğer eskiden normal miktarda yerken, verdiğiniz mamadan daha çok yiyorsa doyurucu değildir. mamadan sonra kilosunda olumsuz değişim gözleniyorsa, tüyleri matlaşıyorsa-dökülüyorsa, dışkısı aşırı sert veya yumuşak kıvamdaysa o mamayı kesmelisiniz. bunları da anca bir süre kullandıktan sonra gözlemleyebilirsiniz.. ben de bonacibo light kullanıyorum ve gözlemlediklerimden memnunum. ek besinle birlikte veriyorum. 4 kediye pahalı mamalar alma gibi bir lüksüm yok, bu yüzden dışarıdaki kedilere arada değiştirerek çeşitli markaları veriyorum, kendi kedilerimde de besin takviyesiyle birlikte bonacibo kullanıyorum. tabii ki orijen, n&d, tow gibi mamalarla kıyaslanamaz ama rc, proplan, hill's gibi mamalara hak etmedikleri paraları vermekten daha iyidir düşüncesindeyim. market mamalarıyla aynı statüye koymak da haksızlık olur.

taurinden çok fazla bahsediliyor, lütfen taurinin nerelerden sağlanacağını bir araştırın. taurin dediğiniz şey gıdalardan farklı şekilde dışarıdan eklenen bir madde değil ki.. dışarıdan da eklenebilir elbette ama besinlerden de kazanılıyor zaten. arama motorundaki ilk çıkan linki yazayım en basitinden: http://www.beslenmedestegi.com/amino...r/taurin-nedir taurin eksikliğinin olduğunu düşünüyorsanız, taurin içeren besinleri kedinize verebilirsiniz. benim ek besine ağırlık vermemdeki en önemli neden, mamalarda yeterli vitaminlerin olduğuna emin olamamamdır. hiçbir mamayı %100 sağlıklı bulmuyorum, en sağlıklı beslenme en doğal beslenmedir düşüncesindeyim. kuru mamanın yanında düzenli olarak kedinize uygun mamalar hazırlayıp verirseniz, market mamalarından kullanmadığınız müddetçe beslenmeden kaynaklı problem yaşamazsınız.

Orada eksik yazmışım. Elbette ki ilk günden bonacibo vermedim. Aynı zamanda tek günlük deneme ile bilgi paylaşmadım.

Kullandığımız mama ile karıştırarak 1 hafta boyunca verdim bonaciboyu. Hiç azalmadan kusmalar devam etti.

Daha sonra N&D kullanmaya başladım hemen daha ilk günden kusma kesildi. Şaşırdık epey.

Bir mamanın olumsuz kedi üzerinde bu kadar kısa zamanda etki bırakması ilginç epey.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları