Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 25-01-14, 13:13   #16

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Kaç Gündür Yemek Yemiyor !!

Eger ailenize kabullendiremiyorsaniz bence de bir an önce kedicige güvenli ve gerçekten sevip koruyabilecek bir aile bulun.Benim 3 tane kedim var evin içierisinde,kendi saçlarimda isin içine girince her gün ev süpürmek ve toz almak durumunda kaliyorum ama bundan hiç rahatsiz degilim.Zaten kediler tüy yumaklari oldugu için o kadar sevimli degiller mi? 3 aydir ev ortamina alisan bir kedi için simdi disarida olmak,yemegini baska kedilerle paylasmak,kendine ait hissettigi esyalardan uzak kalmak ve yeni bir dis ortama alismak ne kadar zor bir durum.Hele de kedi tek olunca tüyleri gerçekten çok fazla sorun olmuyor.Kedicige yapabileceginiz en insafli sey,onu bir an önce sahiplendirmek!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:14   #17

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fatih Özeren Çevrimdışı

Dedikleriniz doğru olur ama benim yaşımda bir kişiye hiç uygun laflar değil ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:18   #18

canancan Çevrimdışı

burda çocuk kadar ailede suçlu.biraz baksın hevesini alsın diye eve alıyorlar, kedi büyüdüğünde sokağa atıyorlar.bu hep yaşanan bir durum.şuan 15 tatile girildi.birçok aile sırf karnesi iyi geldi diye petshoptan kedi köpek hediye alacaklar ve en geç 2 3 ay sonra o hayvanlar sokağa yada barınağa gidecek.çocuklar bilinçsiz evet ama ailelerinde pek bilinçli olduğu söylenemez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:28   #19

Pıtırsonic Çevrimdışı

Fatih Özeren tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaşınızı bilmiyorum, ancak forumlara girebilecek yaştasınız. her bilgiye ulaşırken yeterli erişkinliğe sahip olup doğru yapılması gerekenler anlatılınca küçük olunmasını kabul etmiyorum. 13 yaşında kedi sahibi kuzenim, her türlü bilgiyi kimse anlatmaksızın biliyor. araştırıyor, öğreniyor. ona "kedi aldım da 2 gün bakıp sokağa atayım" desem bana demediği kalmaz. aynı şekilde yazıldığı gibi ailenizin de bu konuda büyük yanlışı olduğuna kesinlikle katılıyorum. bakılmasına izin verilmeyecek bir canlının tüyü dökülene kadar evde tutulması son derece anlamsız. hadi siz çocuksunuz, ya onlar? unutulmamalı ki hayvanlara en çok zararı ne yazık ki çocuklar veriyor. bunun sorumlusu çocuğun bizzat kendisi olmakla beraber en büyük sorumluluk ailelerine ait. bundan sonra bari, hayvan sahiplenilen sitelere ilan vererek sahiplendirin kediyi de iyi şartlarda bakılabileceği bir yuvaya kavuşsun. https://www.facebook.com/haysev?fref=ts bu sayfaya ilan vermek için iletişim bilgileriniz, kedi ile ilgili bilgiler ve fotoğrafları haysevder@gmail.com mail adresine yollarsanız ilanınız yayınlanır. sayfayı inceleyerek ilanın nasıl hazırlanacağına bakabilirsiniz. ailenizin izni olana ve siz de yeteri kadar bilinçlenene kadar lütfen kedi/köpek sahiplenmeyin!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:31   #20

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

Ailelerin bilinçsiz oldugu çok açik çünkü bu sitede yardim isteyen,aileleriyle eve alinan hayvanlarla ilgili sorun yasayan ve zor durumda kalan çocuklarla karsilastik. her ne kadar yardim isteyen çocuk yönlendirilmeye yada bilgilendirilmeye çalisilsada aileleri ikna edemeyebiliyorlar..ve olan yine zavalli hayvanciklara oluyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:50   #21

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fatih Özeren Çevrimdışı

Kediyi eve almamalarına çok karşıyım ilk başta seviyorlar sonra ise kabul etmiyorlar şimdi insan diyor onlara göster öyle bir bakım yapıcan ki tüm sağlığı yerinde olsun ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 13:56   #22

canancan Çevrimdışı

klasik işte.yavruyken,sevimliyken,fazla tüy dökmüyorken,etrafı karıştırmıyorken sorun yok.büyüdümü dışarı.madem ailenin huyunu biliyorsun sende eve alıp alıştırmayacaksın o zaman hiçbir canlıyı.onlar oyuncak değil.bahçede bak.ailenin huyunu bilipte hala eve alıyorsan sende pek masum sayılmazsın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 17:18   #23

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Söyle bir söz vardir "herkes hak ettigini yasar" tabi bu insanlar icin bir sözdür sakin bunu hayvanlara yormayin.

Fatih özeren seninde hak etmedigin tek bir cümle kurulmadi bu sayfada.
Hepsini hak ediyorsun, istersen 50 yasinda ol, istersen 10 yasinda hic fark etmez. Bu siteye girip konu acmayi basariyorsan, bence bir kediyede (ISTERSEN) sahip cikabilirdin.
Sen bunu istemedin acik net konus burda, isteseydin buna kimse engel olamazdi.

Bende cocukken 2 kedim vardi evde ve annem kedilerden hic hoslanmayan biridir.
Herseyine ben bakdim, annemin ayaginin altinda dolasmasin diye elimden geleni yaptim.

Kustu temizledim kakasini yapti temizledim yeterki annem kizmasin diye, hic uyumadigim geceler olmusdu, uykusuz okula gittigim zamanlarda olmusdu ama basardim, 2 kedi büyüttüm evde.

Hani cocuktum ufacikdim yapamadim gibi laflari bana anlatamazsiniz. Ben bunu hafifletici sebep olarak bile görmüyorum.

Bir cani sokaga birakdinizmi iste aci gercek budur ve ben kendi adima sizden bu yaptiginizdan dolayi hoslanmiyorum ve bu sitede "ben kedimi cok seviyorum" gibi yalanci cümleler kurdugunuzda beni hep karsinizda bulacaksiniz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 17:37   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fatih Özeren Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Söyle bir söz vardir "herkes hak ettigini yasar" tabi bu insanlar icin bir sözdür sakin bunu hayvanlara yormayin.

Fatih özeren seninde hak etmedigin tek bir cümle kurulmadi bu sayfada.
Hepsini hak ediyorsun, istersen 50 yasinda ol, istersen 10 yasinda hic fark etmez. Bu siteye girip konu acmayi basariyorsan, bence bir kediyede (ISTERSEN) sahip cikabilirdin.
Sen bunu istemedin acik net konus burda, isteseydin buna kimse engel olamazdi.

Bende cocukken 2 kedim vardi evde ve annem kedilerden hic hoslanmayan biridir.
Herseyine ben bakdim, annemin ayaginin altinda dolasmasin diye elimden geleni yaptim.

Kustu temizledim kakasini yapti temizledim yeterki annem kizmasin diye, hic uyumadigim geceler olmusdu, uykusuz okula gittigim zamanlarda olmusdu ama basardim, 2 kedi büyüttüm evde.

Hani cocuktum ufacikdim yapamadim gibi laflari bana anlatamazsiniz. Ben bunu hafifletici sebep olarak bile görmüyorum.

Bir cani sokaga birakdinizmi iste aci gercek budur ve ben kendi adima sizden bu yaptiginizdan dolayi hoslanmiyorum ve bu sitede "ben kedimi cok seviyorum" gibi yalanci cümleler kurdugunuzda beni hep karsinizda bulacaksiniz...
sizde hiç saygı yok mu ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 22:50   #25

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

sizde hiç saygı yok mu ?
Hayvanlara acimayana, onlari sokaklara terk edenlere, merhamet yoksunu insanlara, evet dogrudur SAYGIM YOK.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-14, 00:15   #26

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patikkk Çevrimdışı

Ben 15 yaşındayım.2 Kedi büyüttüm ve yaşlılıktan öldüler.(Patik dışında) Hemde apartmanda.Hiç bi zaman sokağa atmadım komşulardan hep şikayet geldi kedi maması kokusuyla ilgili vb. ama hiç bir zaman sokağa atmadım.(Gezsin diye 1-2 saat çıkardıklarım dışında).Muhtemelen sende 15 yaş civarısındasındır ve kedini dışarda değilde apartmanda bakabilirsin.Dışarı atmak ölüme terk etmek gibi birşey bence.İlk önce ev gibi güvenli bi yere alıştır, sonra tüyünü bahane ederek ölüme terk et.Yaptığın çok saçma ve bence saygı yokmu dediğin insanlar sana doğruları söylemiş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-14, 11:23   #27

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fatih Özeren Çevrimdışı

Ben zaten ferah açık bir bahçede bakıyorum bizim eve sonradan hasta bir kişi geldi tüy döktüğünden bizde dış bahçeye koyduk giriyor bizim apartmana hiç kimsede kızmıyor rahatça bakıyoruz bu ya siz ne kadar çok büyüttünüz maması filan her şeyi var galiba o hasta kişi gidicek ondan sonra eve alıcam hasta kişiyide şimdi bahane etmeyin demeyin bana ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-14, 13:39   #28

İstanbul (Avrupa Yakası)
Patikkk Çevrimdışı

Önce annemler tüyünden rahatsız diyorsun, sonrada hasta bir kişi geldi diyorsun.Bence yalan söylüyo olabilirsin bunu herkes anlayabilir hasta bir kişi olduğunu baştan söylemeliydin bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-14, 14:30   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fatih Özeren Çevrimdışı

Yalan filan değil hasta birisi geldi biz ondan dolayı bahçeye bıraktık size nasıl bir tüy döktüğünü göstersem ... Yeter ya insanda sabır denilen şeyi bırakmadınız sizden yardım istiyorum siz beni burda rencide ediyorsunuz utanın azcık ya !! durumunuz iyi olabilir olmayanlarda var. herkes haddini bilsin !! yardımcı olmak istemiyende gitsin ,bu konu kapansın. allah allah! derdini söyle derman bulayım denilen bir atasözü var bilmiyorsanız boş boş konuşuyorsunuz. büyüklere saygım sonsuzdu, insanda onuda bırakmadınız. Hayvan sevgimde sonsuz.. Kedim şu anda evimde ben sadece nasıl bir mama önerirsiniz diye sordum ama nerde siz konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz ben kedimi sokağa filan atmadım onu terk etmedim gelip görürsünüz sadece bahçeye koyduk çünkü diğer hayvanlardan farklı yaşam yaşıyordu biraz dışarda dolaşsın diye çıkardığımda diğer kediler ona bir tepki veriyordu ona eğilip korkuyordu biraz çevreye alışsın diye bence sadece kedilerin hava alması değil sizin de biraz hava almanız lazım !! yoksa anlamıyorsunuz ... olay sadece tüy dökmeden ibaret değil tüy dökmesinden hasta kişi birşey olur diye korkuyorum bunun nedenini de sizden bilirim ...

Bu konu en son " 26-01-14 " tarihinde saat 14:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-14, 20:15   #30

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yalan filan değil hasta birisi geldi biz ondan dolayı bahçeye bıraktık size nasıl bir tüy döktüğünü göstersem ... Yeter ya insanda sabır denilen şeyi bırakmadınız sizden yardım istiyorum siz beni burda rencide ediyorsunuz utanın azcık ya !! durumunuz iyi olabilir olmayanlarda var. herkes haddini bilsin !! yardımcı olmak istemiyende gitsin ,bu konu kapansın. allah allah! derdini söyle derman bulayım denilen bir atasözü var bilmiyorsanız boş boş konuşuyorsunuz. büyüklere saygım sonsuzdu, insanda onuda bırakmadınız. Hayvan sevgimde sonsuz.. Kedim şu anda evimde ben sadece nasıl bir mama önerirsiniz diye sordum ama nerde siz konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz ben kedimi sokağa filan atmadım onu terk etmedim gelip görürsünüz sadece bahçeye koyduk çünkü diğer hayvanlardan farklı yaşam yaşıyordu biraz dışarda dolaşsın diye çıkardığımda diğer kediler ona bir tepki veriyordu ona eğilip korkuyordu biraz çevreye alışsın diye bence sadece kedilerin hava alması değil sizin de biraz hava almanız lazım !! yoksa anlamıyorsunuz ... olay sadece tüy dökmeden ibaret değil tüy dökmesinden hasta kişi birşey olur diye korkuyorum bunun nedenini de sizden bilirim ...

Bak kücügüm, bahce hayvani kedi degil köpeklerdir oda belli cinsleridir hepsi degildir.
Hani diyorsun ya "nasil tüy döktügünü bir göstersem", sende bir kedi var bende 2 kedi var, bircok arkadasda 4-5 kedi var yani sen bizlere tüy dökümünü anlatamazsin.

Sana yaptigin seyin yanlis oldugunu anlatiyoruz hakaret etmiyoruz ama sen bu uslupla konusmaya devam edersen hakaret ne demekdir daha iyi anlayacaksin.

Bence hatani bil sus, yada hatani bil onu düzelt senin yapacagin sey sadece bu iki seyden birisidir, edepsizce yazilar yazmak seni kurtarmaz tam tersine daha cok tepki alirsin, duymadigin sözleri duymaya devam edersin.

Tekrar söylüyorum, YAPTIGIN SEY YANLIS. Tüyünü döküyor diye bir kediyi bahceye atamazsin.
Bahcede olsa, bu havalarda soguk ve diger hayvanlarin girip kedine zarar verebilecegi biryer, bu bakimdan kedin ne yemek yer, nede kendini güvende hisseder.

Ayrica disardaki seslerden korkar ürker, sen kendini bu kedinin yerine koy ve sokakda tek basina sogukda oldugunu düsün, ozaman sende anlayacaksin.

Biz sana illada o kediye sahip cik evine al demiyoruz, bunu yapamayacaksin belli, diger arkadaslarin dedigi gibi bu kediye onu evine alacak kilini tüyünü bahane etmeyecek birilerini bulabilirsin.
Sahiplendir, sende rahat et, annelerde rahat etsin killa tüyle ugrasmasin, o hastanizda mutlu olsun.
O kedicikde sokakdan kurtulsun...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları