Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 13-03-15, 20:05   #121

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mama amazon.com'da baya yüksek puanlar almaya başlamış. Burada merak edilen amerikadaki ve buradaki ürünün aynı olup olmadığı. Aynı olduğunu düşünüyorum uzun süre kullandım ve memnun kaldım.

http://www.amazon.com/s/ref=bl_sr_pe...ode=2619533011

Memnun kalmak farklı birşey. Kullandığım 1 hafta içinde ben de bir şikayet yaşamadım. Lakin aynı olduğu konusuyla ilgili fikirlerinizin nasıl oluştuğunu bize de anlatır mısınız? Belki benim gözümden kaçan bir nokta vardır da aydınlanır firmanın günahını almam.
Mesela benim aynı olmadığıyla ilgili görüşüm; bendeki ambalajın üstünde 2 farklı dildeki 2 farklı içerikten ve burada 2 farklı ambalajın daha ortaya çıkmasından kaynaklandı. Fotoları önceki sayfalarda mevcuttur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 20:07   #122

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pınar Yeşim Çevrimdışı

bende böyle değildim ama üzüm üzüme baka baka karardı ...
firma garantisini ben neden veriyorum ?
sokak kedilerinin genel takibini nasıl gözle yapabilirsiniz yapmayın artık... ömründen ömür çalıyorsunuz ....
benim kedim son derece sağlıklı özelliklede tüy konusunda.... çok iyi geldi ...
gözle görünür bir fark yasadım bunu kullandıktan sonra ...
bir sürü mama denedim benim ki sizinki gibi de değil çok seçici bir kedi ...
kediler sahibine benzer ama sizinki benzemiyor her önüne konanı yiyormuş ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 20:08   #123

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Nd zaten çok satılmıyor, orijen ve tow yorumlarına bakarsanız bol bol şikayet görürsünüz online satış sitelerinde. Her türlü tahıl enerji kaynağıdır buğday olsun mısır olsun. Malesef tahılsız modası var firmalar da tahıl yerine başka karbonhidrat kaynakları kullanarak tahılsız mama üretmeye başladılar. Yalnız nd değil plan ve rc kullanıyorum şu anda. Nd bitince belki yine alırım belki de almam. Kötülediğiniz firmalar da tahılsız çeşit üretmeye başladılar talep var diye. Siz mamanızı avrupa amerikada yaygınlaştırmaya bakın yurtdışında bir yorum göremeyince insan tereddüt ediyor. 3 büyükler sözüme espiri yapmışsınız ama purina,rc,hills büyük değil farmina mı büyük Daha bir yaşlı kedi mamanız yok ortada.

O diil de daha birkaç sayfa önce bunu yazmışsınız barış bey.

Noluyo be Bütün site bana karşı mı birleşti
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 20:17   #124

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Pınar Yeşim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende böyle değildim ama üzüm üzüme baka baka karardı ...
firma garantisini ben neden veriyorum ?
sokak kedilerinin genel takibini nasıl gözle yapabilirsiniz yapmayın artık... ömründen ömür çalıyorsunuz ....
benim kedim son derece sağlıklı özelliklede tüy konusunda.... çok iyi geldi ...
gözle görünür bir fark yasadım bunu kullandıktan sonra ...
bir sürü mama denedim benim ki sizinki gibi de değil çok seçici bir kedi ...
kediler sahibine benzer ama sizinki benzemiyor her önüne konanı yiyormuş ...

Kedim 1 hafta yedi dediğimde e ölmemiş dediniz. Sokakta beslediğim hayvanların da 2 sene sonra ne olduğunu bilemem. Ama 1 hafta içinde ölmediğine garanti veririm.

Siz kolayını bulmuşsunuz. Burda büyük büyük laflar edip firmayı savunurken sıkıntı yok. Ama ağzınızdan çıkan ciddi bir açıklama üzerinden ciddi sorular sorulduğunda "ben firmanın garantisini niye vereyim, ben firmanın avukatı değilim" E garantisini veremeyeceğiniz bir malı niye bu kadar savunuyorsun Pınar'cım Daha önceki konuşmamız da böyle bir mesajla bitmişti bi hüzünlendim şimdi, gidiyordun galiba.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 20:22   #125

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Pınar Yeşim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

3 . dünya ülkesi muamelesi yapılıyor tabiii... yurtdısından gelen tüm ürünlerde .......kacınca yuzyılda yaşıyorsunuz .
Sizi duyanda gıda mühendisi yıllardır bu işin içinde sanır ... siz yazıyorunuz da kimsenin aklı yok bakamıyor sanki bu dediklerinize [/url]
Gitmeden önce şunu da açıklığa kavuşturalım önce ama.
Ben bu mesajdan Türkiye'deki N&D mamaların 3. dünya ülkesi maması olduğunu anlıyorum. Doğru mudur? Siz de bunu mu demek istediniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 20:52   #126

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Mama amazon.com'da baya yüksek puanlar almaya başlamış. Burada merak edilen amerikadaki ve buradaki ürünün aynı olup olmadığı. Aynı olduğunu düşünüyorum uzun süre kullandım ve memnun kaldım.

http://www.amazon.com/s/ref=bl_sr_pe...ode=2619533011

Ayrıca belirtmek istedirim. Amazon dünyaca ünlü bir alışveriş sitesidir. Dünya çapında olmasa da hepsiburada gibi düşünün. Bilmiyorum ama belki çok sıkayet alan ürünleri satıştan kaldırabilir ama en iyisini satmak gibi bir misyonu yoktur. Kötü olarak lanse edilen mamalar da mevcut yani satışta. Bahsettiğimiz mamaya kötü demiyorum ama alısveriş sitelerinde olması onlara yorum yapılması falan kriter değildir. Ayrıca alışveriş sitelerini de değerlendirmeyi bilmek gerekir. Mesela verdiğiniz linkte 5 yıldızlı bir N&D mamaya denk geldim. Sadece 1 kişi 5 yıldız vermiş ve otomatikman 5 yıldızlı mama olmuş. Diğerleri de farklı değil. Daha iki haneli rakamlara ulaşan oylamalı ve yorumlu ürün görmedim sizin linkten yola çıkıp şöyle bi bakınca. Ama dediğim gibi kriterimiz bu da olmamalı.
Kriterimiz amazon olacaksa herşeyi bırakıp Whiskasa geri dönmemiz lazım o zaman. Bu mamayı önermediğim için link vermiyorum ama arattığınızda göreceksiniz ki 4.5 5 yıldızlı bir sürü ürünü, yüzlerce oyu, yüzlerce yorumu var.

O diil de 10 dolara N&D var. Hem daha iyi içerik hem daha ucuz. Valla ağlıcam

Bu konu en son " 13-03-15 " tarihinde saat 21:06 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 21:05   #127

barisdragon Çevrimdışı

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Memnun kalmak farklı birşey. Kullandığım 1 hafta içinde ben de bir şikayet yaşamadım. Lakin aynı olduğu konusuyla ilgili fikirlerinizin nasıl oluştuğunu bize de anlatır mısınız? Belki benim gözümden kaçan bir nokta vardır da aydınlanır firmanın günahını almam.
Mesela benim aynı olmadığıyla ilgili görüşüm; bendeki ambalajın üstünde 2 farklı dildeki 2 farklı içerikten ve burada 2 farklı ambalajın daha ortaya çıkmasından kaynaklandı. Fotoları önceki sayfalarda mevcuttur.
Sizin gibi bir hafta değil yaklaşık 1 yıl kullandım. Gözle görülür olumlu değişiklikler oldu. O nedenle aynı kalitede olduğunu düşünüyorum. Etiketi sallamışlardır. Etikete bakarak mama seçmem, kullanırım başkalarının yorumlarına bakarım. Amazon.com daki olumlu yorumlar son baktığıma göre artmış. Benim tepkim sadece hills rc ve purinaya 3 tahıl tarlası denmesine. Bu markalar da talep üzerine tahılsız mama üretmeye başladılar. Bir de tahılsız olsun da ne olursa olsun görüşünü yanlış buldum. Tahıl yoksa patates gibi başka karbonhidratlar konuyor. Karbonhidratsız kuru mama olmaz zaten. kedilerime 2-3 çeşit mama koyarım sürekli biri nd olabilir. Seçme şansı veririm sevdiklerini yemelerini isterim. Bir numaram hep pro plan somonlu sterilise yiyor şu anda örneğin. Bu konu çok anlamsız yönde gidiyor bu arada. Bir ambalajdır gidiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 21:19   #128

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Sizin gibi bir hafta değil yaklaşık 1 yıl kullandım. Gözle görülür olumlu değişiklikler oldu. O nedenle aynı kalitede olduğunu düşünüyorum. Etiketi sallamışlardır. Etikete bakarak mama seçmem, kullanırım başkalarının yorumlarına bakarım. Amazon.com daki olumlu yorumlar son baktığıma göre artmış. Benim tepkim sadece hills rc ve purinaya 3 tahıl tarlası denmesine. Bu markalar da talep üzerine tahılsız mama üretmeye başladılar. Bir de tahılsız olsun da ne olursa olsun görüşünü yanlış buldum. Tahıl yoksa patates gibi başka karbonhidratlar konuyor. Karbonhidratsız kuru mama olmaz zaten. kedilerime 2-3 çeşit mama koyarım sürekli biri nd olabilir. Seçme şansı veririm sevdiklerini yemelerini isterim. Bir numaram hep pro plan somonlu sterilise yiyor şu anda örneğin. Bu konu çok anlamsız yönde gidiyor bu arada. Bir ambalajdır gidiyor.
Nasıl mama seçip kullanacağınıza siz karar verirsiniz tabiki. Ambalajı incelemiyor olmanız da sizi bağlayacak birşey. Ben ambalaj incelerim. Hatta Türkçesinden ziyade İngilizcesini daha fazla incelerim.Benim elimdeki ambalajın Türkçesiyle İngilizcesi farklı içerikse ben bunu ciddiye alırım. Çünkü asıl önemli olan, resmi her türlü işlem internetten falan değil ambalaj üstündeki içerikten yapılır. Bir ülkeye bir malı sokarken ipadi açıp internetten ne olduğunu göstermezsin. Adam ambalaja bakar elindeki evraklarla tutuyor mu, neymiş bu diye. Siz ciddiye almayıp anlamsız bulabilirsiniz tabi. O da sizin bakış açınız. Okuyup yazmayarak bu anlamsız mevzunun bir parçası olmama gibi bir şansınız da var.
Yine de ilk yazdıgınızdan ani bir U dönüş seziliyor ama neyse. Milyarlarca insanın alışveriş yaptığı sitedeki 8 yorum mu değiştirdi fikrinizi Daha önce kaçtı ki?
Neyse olabilir. Sizin rahatsız olduğunuz birşey olmayabilir. Benim var ve onu dile getirmwye devam edicem izninizle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-15, 01:04   #129

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bu arada yanımda bir nakliyat firmasında çalışan bir arkadaşım var. Nakliye bölgeleri genellikle Orta doğu, Arap ülkeleri falan ama tahmin edersiniz ki anlıyor bu işlerden. Kendi de benim kadar mamalarla kafayı bozmasa da kedi beslediği için açtım bu mevzuyu. Şöyle bir okuttum yazılanları. İtiraf edeyim ki mamalarla ilgili yorumları "yemişsiniz siz kafayı" oldu.
Ama Sami Bey'in "Biz önceleri İtalya'dan ithal ediyorduk. Fakat sonra son teknolojiye geçtiği için Sırbistan'dan ithal ediyoruz" söylemine öyle böyle gülmedi. Fena güldü yani. Söylediği aynen şu ki; 900 km uzaklıktaki Sırbistan'dan ithal edeceğine neden 2200 km. uzaklıktaki İtalya'dan ithal etsin ki?Çok büyük paralar oynar.
Ben bu tarafından bakmamıştım. Vallaha doğru. 3 vida 5 vida olayına girmeden bu şekilde anlatsan anlayışla karşılardık.
Neyse nasılsa Sami Bey sabah gelir, başka birine cvp veriyormuş gibi yapıp bunlara da cvp verir Yada cvp veriyormuş gibi yapıp ne kadar mükemmel bir mama olduklarını anlatır
İstemiyorum artık ambalaj fotosu falan Sami Bey. Bu kadar zamanda kaç ton mama üretilir,yeni ambalaj basılır, ihraç edilir, kediler yemeye bile başlardı Anladık yok öyle dediğiniz gibi bir ambalaj

Bu konu en son " 14-03-15 " tarihinde saat 01:07 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-15, 02:33   #130

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Amerikan sitelerine baktım ve 2014 başları itibari ile satılmaya Başlanmış... Üstelik insanlar bu mamayı alırken "Avrupa markası, içeriği de güzel, üstelik de Proplan royal canin ile aynı parada, e madem bunu deneyelim" mantığıyla olaya girmişler. Şimdi şöyle ilginç bir durum var, Avrupa'da Üretilen hiçbir şey Amerikalıya, kendi daha düşük kalite mallarından ucuz olamaz, bu bana Saçma geldi. Ha dersiniz ki, fiyat kırıyor, tanıtım Amaçlı kar marjını düşük tutuyor, ki en mantıklı açıklaması bu tamam derim. Ama hem Avrupa'dan ithal ediliyor, hem daha iyi malzeme, hem de daha uygun... Bütün kediler de sevmişe benziyor, insanların tercih etmemesi için bir sebep yok.
Ayrıca Pınar Hanım'a söylüyorum, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz öyle kalite ayrımı olmaz demişsiniz fakat bir fabrikada birden çok kalitede üretim bandı olabilir. Nitekim ben bunu bizzat gofret fabrikasında çalışan bir işçiden duydum. En iyi kaliteler yurtdışına, bir sonraki kalite mallar Migros, Macrocenter gibi üst Düzey marketlere, en düşük kaliteler ise Şok, Bim gibi yerlere gönderiliyormuş. Bu her sektörde böyledir. 30 ml'lik parfümle 100 ml'lik parfüm asla aynı kokmazlar... Duty free'den aldığınız içki ve sigara da, aynı değildir marketteki ile... Bunun üçüncü dünya ülkesi olmakla alakası vardır elbette ama en önemli nokta pazar ve tüketici dağılımıdır. Size daha uzun uzun anlatmak isterdim ama tekrarlıyorum "bon pour L'orient" gerçektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-15, 14:23   #131

sami arkohen Çevrimdışı

Merhaba Puffik sizi temin ederim ki 3 fabrikamızda çıkan ürünlerim kalitesini geçtim ham maddeleri bile aynı.Zaten Türkiye de tüketilen N&D miktarı Avrupa ve Amerika tüketimine göre çok düşük kalıyor.Siz az bir üretim için daha ucuz olsun kaliteyi değiştirerek yeni bant kurarmısınız.Bim örneği vermişsiniz doğrudur ama Bim in mağazasa sayısı en son hatırladığım kadarı ile 4.000 in üzerindedir.Bakın 24 ve 25 Mart ta fabrikada eğitim ve planlama semineri var bu yazılanları sorunları hepsini masaya yatıracağım.Dönüşte size daha sağlıklı bilgiler ile dönüp burada paylaşacağım.Hızlı büyümenin çok kısa zamanda Başta Amerika olmak üzere diğer kıtalara ihracat yapmanın getirdiği zorluklar ve dolayısı ile hatalar oluşmuştur bunu inkar etmiyorum.Her ülkenin kendi kanunları kendi şartları var bunlara göre paket hazırlamak kolay değil ama aşılmayacak sorun da değil.Yanlız burada göz ardı etmemeniz gereken tek şey gerçekten gerek yenilebilirliğimiz ve de gerek dört ayaklı dostlarımızın gelişiminde gözle görülür şekilde değişimler saptanmıştır.İlginiz ve memnuniyetiniz için de ayrıca teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-15, 22:08   #132

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

tatlıya bağladıysak dağılalım gençler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-15, 00:15   #133

İzmir
pissymom Çevrimdışı

sami arkohen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her ülkenin kendi kanunları kendi şartları var bunlara göre paket hazırlamak kolay değil ama aşılmayacak sorun da değil.
Ya valla kendimi üstünüze çok gelmiş gibi hissettim, bütün gün yazmadım falan ama bu ne Allahaşkına?
Kanun ve şartlara göre paket değil mama hazırlıcaksınız Paket mama neyse o olacak zaten. İşin çetrefilli bi yanı yok. Bunu da mı ben söyleyeyim
Bu firmanın başına gelen en kötü 2 şeyden biri ben,diğeri sizsiniz sanırım.
Neyse bi şey demicem
Bi süre yani
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-15, 00:21   #134

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Yok ya süre bitti
Yeni bir bandı sadece Türkiye için kurmazsınız belki. Ama paket üstünde de belirtilen Pakistan, Hindistan, Endonezya, Malezya vs. gibi çok da gelişmiş sayılmayan ülkelerle birlikte Türkiye için kurabilirsiniz.
Olamaz mı? Olur. İhtimal yani.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-15, 00:26   #135

İzmir
pissymom Çevrimdışı

24-25 Mart'taki seminerlere de okunmuş pirinçle mi gidersiniz, okunmuş şekerle mi artık bilmem de iyi dinleyin bari. Sonra 2 soru soruyoruz, cvp yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları