Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 11-03-15, 20:37   #76

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

https://drive.google.com/folder/d/0B...hFTjE0NHc/edit

Sanırım foto koyabildim sonunda. Fotoğraflar üzerinden N&D nin içerik tutarsızlığını daha net anlatabileceğimi umuyorum.

1. Foto Sami Bey'in Facebook hesabının herkese açık kısmındaki bahsettiğim beyanatı. Herkese açık olmasından dolayı aslında çok gerekli olmasa da fotosunu ve soyadını sansürledim. Konuşmanın tümü ve ekran görüntüsünün sansürlenmemişi mevcut tabiki.

2. Fotonun net kısmı Türkçe içerik. Türkçe diyebilirseniz tabi. Yarı Türkçe yarı İngilizce diyelim Sıkılmadan okuyun öncelikle beslenme rehberini.

3. Bu da USA ve GB olarak belirtilen İngilizce kısmı. İngilizce bilmeyen biri bile aynı olmadığını farkeder ama yine de ben kendimce önemli bulduklarımın içinden örnekler vereyim.

*Oranların olmadığı dikkatinizi çekmiştir mutlaka. En önemli ilk 3 içerikte bile yok hatta.

*Oranı geçtim Taze kemiksiz tavuk eti İngilizce içeriğe girerken oluvermiş size deboned chicken.(Ayıklanmış veya kemiklerinden ayrılmış tavuk anlamında). Fresh deboned chicken meat(taze ayıklanmış tavuk eti)demediklerine göre bi bildikleri olmalı. Chicken meat (tavuk eti) deseydiniz bari de yağı mı, ibiği mi şüphesine düşülmeseydi.

*İngilizce içerikte Calories me from diye bir bölüm eklenivermiş. Alınan Kalorinin içeriği olarak algılayabiliriz bunu. 40% protein, 26% yağ, 34% diğer değerleri verilmiş.Türkçe içerikte böyle bir kısım yok mesela. Ne mi var? Analatik bileşikler kısmında 38% ham protein, 10%ham katı ve sıvı yağlar verilmiş, diğer içeriğin toplamı verilmemiş.

*Narlı mama olarak satılan bu mamada Türkçe içerikte nar tozu %0.5 verilmişken, Amerikalılar bunu bilmese de olur denmiş ve dehydrated pomegranate nin oranı yazılmasına ihtiyaç duyulmamış.

*Türkçe içerikte taurin gibi önemli bir değer gayet iddialı bir açıklamayla net 5000 mg verilirken, İngilizce içerikte bu oran 0.40% oranıyla pek net olmayan herbirimizi hesap makinalarına koşturtacak şekilde verilmiştir. Üşenmedim koştum, hesapladım. Türkiye'ye 1.5kg da net 5000mg taurinle gelen mama başka ülkelere 6000mg taurinle gidiyor.Nasıl oluyor valla ben de bilmiyorum. Bir tarafta net rakamlar, diğer tarafta yüzdeler. Amaç ne olabilir ki acaba??

1 kg üzerinden hesaplarsak yine 4000 mg oluyor. O da olmuyor yani

*İngilizce içeriğin USA ve GB ( ABD ve Büyük Britanya)olarak belirtilmesi bunun o ülke insanlarına yönelik bir içerik olduğunu belirtir. Yoksa sadece İngilizce içerik denmek istense birçok yerde karşınıza çıkmıştır ENG ibaresi yeterlidir. Fakat paketten de göreceğiniz üzere ABD ve Büyük Britanya'yı kapsayacak ülkelerde(İngiltere, İskoçya , İrlanda vb) distribütörleri yoktur. Bu kısıma hangi akla hizmet olduğunu bilmediğim şekilde aynı kıtada bile yer almayan Hindistan, Pakistan, Hong Kong,Endonezya, Malezya gibi ülkelerin distribütörlerini yazmışlar. Dün bana burdaki Hindistan Sırbistan'ın İzmit gibu bir bölgesi diye yutturulmaya çalışıldi da hadi onu yedik diğerlerini ne yapıcaz acaba?

Neyse daha çok var da bu kadar yeter sanırım. Bunun için ayrı forum açacaktım ama mevzu burda tartışıldığı için burayı uygun gördüm. Belki sonra o da olur.

Bu konu en son " 11-03-15 " tarihinde saat 21:17 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 20:50   #77

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ayrıca yazmayı unuttum akıl karıştıran bir kısım da bu mamanın karbonhidrat değerini bilmiyor oluşumuz. Bu mamayı öneren insanlar genelde "kediler karbonhidrat ağırlıklı değil, protein ağırlıklı beslenmeli" diye sürekli bir açıklama da bulunuyorlar da mamada karbonhidrat değeri yok hiç bir şekilde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 23:58   #78

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Sonra da neymiş? Ben karalama kampanyası yapıyormuşum
Konunun başından beri anlattığım şeyleri kafamdan uydurmadığım anlaşılmıştır umarım. Belgemin N&D nin kendi orjinal ambalajı olduğunu ispatladım sanırım.

Not: N&D belki de iyi bir marka. Lakin kendi ambalajıyla kafada yarattığı şüpheler ve cevapsız sorularla bunu düşünebilmemiz için tamamen yetersiz.

Bu konu en son " 12-03-15 " tarihinde saat 00:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 02:13   #79

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Şimdi distribütörlerin Doğu ve Uzakdoğu ülkelerinde olması garip değil çünkü genelde bütün firmalar şarkiyatçılığın kaderimizde olduğu üzere, kendilerinden öteyi Doğu olarak görüp ona göre belli partileri belli Ülkelere göndererek ihracat yaparlar. Bu kozmetikte de böyle, Gıdada da maalesef... Batıda Üretilen batıda kalır ama "bon pour l'orient" kafasındaki 2. Kalite partiler de bu Tür Doğuda kalan Ülkelere gönderilir. Düşünün ki kendi fabrikalarımız bile bize bunu yapmakta, bu günümüz tüketim Dünyasının gerçeği, bir gofret bile 3 kalite üretiliyor.
Demek istediğim o ki, içeriklerdeki Çelişki ya bu sebepten kaynaklanıyor, ya da gerçekten baştansavma bir tutumla profesyonellik dışı bir çalışma Örneği gösterilerek içeriklerde bu tür oran yanlışları yapılmış. Ben olsam direkt olarak ana merkeze ingilizce mail yolu ile ulaşırdım...
Açıkcası bu Tür çelişkiler gerçekten insanın güvenini kıran ve zedeleyen şeyler oluyor. Farmina İtalyan grubu diyorsunuz ama temizmama da yaş mamaların üzerine basılan made in UK yazısını görünce İngiliz mi oluyor? Şirket onları almış ve yeniden etiketlemiş, sorun şu ki bunu N&D de yapıyor olabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 03:56   #80

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ben daha burada mevzusu bile açılmamışken ithalatçı firmaya yazmaya çalıştım fakat sürekli hata verdi. Burda verilen cvp.ları da okumuşsunuzdur. Bir malı övmek söz konusu olduğunda 5 saniyede 30 kişi biraraya toplanır ama ortada cvplanması gereken bilinçli sayılabilecek bir insanın sorusu olduğunda herkes ortadan kaybolur. Bizde durum budur ne yazık ki.
Gerekli birkaç yere durumu mail attım. Özellikle içerik analizi yapılmasını istemek her hayvanseverin hakkı diye düşünüyorum. Markanın diğer ürünlerini de fotoğraflayıp, varsa bir sorun onları da dahil ettiğim bir maille firmanın ana merkezine göndericem. Buradaki yetkililere bakınca bir sonuç çıkar mı, geri dönüş yaparlar mı diye düşünmeden yapamıyor tabi insan. Ama özellikle "deneylerimizi ev ortamındaki kedi ve köpeklerde"yapıyoruz söylemi ciddi bir açıklamayı hak ediyor diye düşünüyorum.
İtham edildiğim gibi bir karalama kampanyası yürütmediğim için bunları çarşaf çarşaf orada, burada paylaşmadım. Lakin bireysel başvurularımdan bir sonuç alamazsam gönüllüsü olduğum dernek başta olmak üzere hayvanlar için faaliyet gösteren çeşitli oluşumlardan yardım istemek zorunda kalacağım. Heralde eninde sonunda bir şekilde açıklığa kavuşur mevzu.

Bu konu en son " 12-03-15 " tarihinde saat 04:02 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 07:33   #81

Eray__ üyesinin avatarı

Antalya
Eray__ Çevrimdışı

Önceki sayfaları okudum; İki farklı paket var. Benim paket avrupa sizin paketiniz 3.dünya ülkesi paketi ve pakette bulunan ifadelerde hatalar var. Bu puffik'in dediği gibi 2.kalite olabilir mi sorusunu akla getirmiyor değil. Facebook konusunda da hayvanlara karşı bir suistimal olduğu şüphesini anlıyorum. Ancak ifade edilmeye çalışılan şeyin (arge sürecinden sonra) tüketime uygun bulunan ve kontrollerden geçen mamaların hayvanlar üzerindeki etkilerini uzun süreçte gözlemlemek için (Klinik kobay/denek olarak değil) çiftliklerin değil ev koşullarının seçildiğini ve bunun pozitif bir reklam olarak ifade edilmeye çalışıldığını düşünüyorum. (Ya da ben fazla iyi niyetliyim) 3.dünya paketininde düzenlenmesi ve soru işaretlerinin kaldırılması gerekiyor. Konu açıklığa kavuşursa ayrı bir konu açıp bizi de bilgilendirirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 11:31   #82

sami arkohen Çevrimdışı

Günaydın Eray daha evvel de belirttiğim gibi Farmina firmasının 3 fabrikası vardır.İtalya ,Brezilya ve Sırbistan da bulunmaktadır.Biz ilk zamanlar İtalya fabrikasından ithalat yapmaktaydık daha sonraları Sırbistan fabrikasından tedariğimizi sürdürdük.Bunun nedeni ise en son teknoloji bu fabrikada hayata geçirilmiş olması .Daha sonra İtalya da ki fabrika da aynı teknolojiye geçti.Bu teknolojinin ne olduğunu kısaca açıklayayım.İkiz vida sistemi yani ürünler kroket haline gelmeden evvel öğütülmesi sırasında (diğer üreticiler tek vidalı sistem ile öğüttüklerinden )daha ince hale geldiğinden sindirimi daha kolay olması sağlanmaktadır.Ayrıca diğer firmalar kroket imal edildikten sonra vitamin ve yağları pürkürtme sistemi ile uyguladıklarından değer kaybına mahal vermektedir.Ama bizim üretimimizde püskürtme sistemi yerine gözeneklerden içeri vakumlama sistemi ile uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle değer kaybı yaşanmamaktadır.Özellikle her fabrikada aynı ham madde kullanılmaktadır.Tavuklar İtalya nın Promodori çiftliğinden ,Balıklar Norveç soğuk su balığı olan ringa ve morina balığı kullanılmaktadır.Kuzu eti her firma gibi Yeni Zellanda dan Yaban domuzu eti ise Toskana ve Umbria dan kullanılmaktadır.N&D nin ilk üretim zamanlarında paketlerde hatalar yapılmıştır bunu inkar etmiyorum.Ama Amerika ya ihracat başladıktan sonra bu konu %95 düzeltilmiştir.Çok kısa zamanda Amerika gibi bir kıtada kendine yer edinmiş ve gerek DogFoodAdvisor ve gerekse çok detaycı ve ince eleyip sık dokuyan TruthaboutPetFood.com tarafından övgüye değer kazanmıştır.2014 ve 2015 senelerinde en güvenilir 20 marka arasında yerini almıştır.Bu 20 ürünün arasında Türkiye de satılan tek markadır.
Ev ortamında ar-ge çalışmalarının ön plana çıkarılması ise diğer firmaların çiftliklerde zulüm uygulayarak yapılan çalışmaların aksine olmasını belirtmek içindir.Bu firmaların video çekimleri intermnette mevcuttur bu markaları burada isimlendirmek istemiyorum.Bizim çalışmamız şu şekilde oluyor.Evcil hayvan sahibi ile bir anlaşma imzalanıyor ve belirtilen veteriner ile irtibatta olması sağlanıyor ama bu evcil hayvanımız ev ortamında yaşaması gerekiyor.Mamalar bunların üzerinde denenip gözlemlenmektedi,r.Üretim kalitesi ülkeye göre değil yapılan araştırmalar neticesinde tamamı için aynı şekilde üretilmektedir.Farmina firması izin alınmadan haber verilmeden yetkili kurullar tarafından denetlenmesini taahhüt eden sayılı firmalar arasındadır.Bu bilinen diğer firmalar böyle bir taahhüt vermekten kaçınmıştırlar.Benim şimdilik söyleyebileceklerim bunlardan ibarettir başka sorunuz var ise sorabilirsiniz.Hayırlı günler dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 14:20   #83

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Eray__ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Önceki sayfaları okudum; İki farklı paket var. Benim paket avrupa sizin paketiniz 3.dünya ülkesi paketi ve pakette bulunan ifadelerde hatalar var. Bu puffik'in dediği gibi 2.kalite olabilir mi sorusunu akla getirmiyor değil. Facebook konusunda da hayvanlara karşı bir suistimal olduğu şüphesini anlıyorum. Ancak ifade edilmeye çalışılan şeyin (arge sürecinden sonra) tüketime uygun bulunan ve kontrollerden geçen mamaların hayvanlar üzerindeki etkilerini uzun süreçte gözlemlemek için (Klinik kobay/denek olarak değil) çiftliklerin değil ev koşullarının seçildiğini ve bunun pozitif bir reklam olarak ifade edilmeye çalışıldığını düşünüyorum. (Ya da ben fazla iyi niyetliyim) 3.dünya paketininde düzenlenmesi ve soru işaretlerinin kaldırılması gerekiyor. Konu açıklığa kavuşursa ayrı bir konu açıp bizi de bilgilendirirsiniz.
Umarım açıklığa kavuşur ve ben de sizi bilgilendirebilirim.
Evet dediğiniz iyi ihtimal mutlaka var. Ki umarım gerçektir de. Lakin sizin varsayım olarak bile anlattığınız tarzda bir açıklama yazışmalardan da anlaşılacağı üzere yetkili biri tarafından bana yapılmamıştır. Şüpheye sebep olan bu yaklaşımlardır işte.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 15:10   #84

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Halaen daha bir tafralar tripler, hala kızım sana söylüyorum gelinim sen anla tarzı.
Halen daha koskoca yazıda ne kadar süper bir mama olduğunuzu, diğer mamaların ne kadar tü kaka olduğu gibi alakasız şeyler yazıyorsunuz.Kötü diyen oldu mu size. İyi de diyemiyorum çünkü şu an muallakta çok şey var.Şu an sorunumuz mamadaki morina balığını nereden bulduğunuz mu? Yoksa mamalarınızı kaç vidalı sistemle mi ürettiğiniz diğer üreticilerden farklı olarak? Atalarımızın çok güzel bir lafı var böyle durumlar için. Koyun can derdinde, kasap et derdinde diye. Tamı tamına sizin durumunuz bu dur.
Ayrıca eskiden şöyleydi şimdi böyle diyorsunuz da elimdeki mama 18 ay ömür biçtiğiniz ve 01.01.2016 son kullanma tarihli bir mama. Ne kadar eskideen!!! olabilir sizce?
Konunun başında Amerika'nın en güvenilir mamasıydı. Şimdi olay aslında övgü almıştı, ilk 20 mama arasında ya geldi. Amerika'ya ithalat ne zaman başladı mesela eski derken?Amerikalılar ne kadar süre kullandı da listelere aldılar sizin mamanızı. Amerika'ya giren her ürünün incelemesini yapan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) da henüz bir veriniz yok mesela.

Bakın siz beni yanlış anladınız galiba. Israrla bu mevzudan öyle yırtmaya çalışıyorsunuz ama benim amacım çamur atmak falan değil. Öyle olsaydı elimde mama varken birçok senaryo yazardım. Kedimin iştah gibi bir problemi var. O yüzden birçok mama denedim ve denemeye devam ediyorum. Sizin mamanızı da belki diğerleri besleyici değildir,ondan çok yiyordur hadi bi deneyelim dediğim için aldım. Kedim ayni iştahla yedi, alıştırma sürecini 2 gün gibi kısa tutmama rağmen de bi sıkıntı yaşamadık. Lakin paketin elime geçmesiyle bu şüphelere zaten düşmüştüm ve 1 haftadan sonra vermeye devam etmeye içim razı olmadı. Bunu sağlayan da sizsiniz. Yukarıda fotolarla bahsettiğim şeyler sıradan baskı hatasından çok daha ciddi şeyler farkındaysanız. Olmayan oranları falan geçtim diyelim 2 farklı dilde 2 farklı oranlar verilmiş en önemlisi. Yani firmanın hangi düzeyde temsilcisisiniz bilmiyorum ama sizin burda kimseye tafra yapacak haliniz yok kusura bakmayın da.

"Evet ambalajda hata vardı inkar etmiyorum" diye bir söylemi 3 gün sonunda mı söylüyorsunuz? Ben fotoları koyana kadar inkar ettiniz bunu. Beni burada ruh hastası gibi göstermeye çalıştınız. Başka markaların temsilcisi falan ilan ettiniz. En önce söylemeniz ve gerektirdiği açıklamaları yapmanız gereken bir şeydi bu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 15:31   #85

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ayrıca ne kadar mükemmel bir mama olduğunuzla ilgili referans olarak gösterdiğiniz dogfoodadvisor internet siteside adından anlasılacağı üzere genel olarak markayı değil, markanın köpek mamalarını ele almış. Çok incelemedim çünkü şu an kedi mamalarından bahsediyoruz biz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-15, 17:58   #86

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bu arada N&D düşük tahıllı narlı tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması elinde bulunan 3 petshopta ambalajları inceledim. Hepsi benimkiyle aynı ambalajlardı. Yani bahsettiğiniz düzenleme yoktu. Hadi diyelim onlar da eski mama. Benimkiyle aynı partinin ürünleri. Olabilir. Ellerinde onlar vardır.

Yine de ikna olmaya ve inanmaya çalışıyorum farkettiyseniz. Buraya düzenlendiğini söylediğiniz ambalajın bir fotoğrafını koyun ben sizden ÖZÜR DİLEYİP TÜM YAZDIKLARIMI SİLECEĞİM Sami Bey.Diğer ayrıntıların peşinde de koşmayacağım Hatta isterseniz siler giderim hesabımı, giderim bu diyarlardan

Düzgün Türkçeli bir Türkçe içerik, Türkçe içerikten eksiği yada fazlası, bir farkı olmayan İngilizce içerik ve tüm bu düzenlemeler Amerika'ya gönderilmeye başlandıktan sonra olduğunu iddia ettiğiniz için USA olarak belirtilmiş alanda bir ABD distribütörü olan N&D tavuklu narlı düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması ambalajı size ikna olmam için yeterli gelecek inanın. Bu konuda bi hileye falan da başvurduğunuza dair zerre şüphem olmayacak. Sonuçta burada fotosu olan paket elbet piyasada bulunacaktır değil mi?

Eray Bey'in Türkçesi olmayan paketi için "önceden etiket vardı, sonrasında orjinal ambalaja da Türkçe ekledik. Sizinki atlanmış olmalı. Bize şu şu numaradan ulaşın" dediğiniz için etiketli ürünü zaten koymacağınızı düşünüyorum. Ama koyarsanız da bu yazdığınızı tekrar hatırlatacağım size.

Daha ne yapayım ben?

Ama elinizde böyle bir paket yoksa, muhattap olmuyorum ayağına yatıp cevap vermeyecek ve durumu muallakta bırakacaksanız siz gidin yada öyle forumlarda "en güvenilir mamayız" reklamını yapmayın bir daha.

Zaman geçtikçe inandırıcılığınız da azalacak tabi. Bu yazı yazıldığında onlinedınız siz.

Bu konu en son " 12-03-15 " tarihinde saat 18:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 01:25   #87

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

abi kim hangi mamayı söylese olay çıkıyor bu başlıklarda. ben de benefit kullandığımı söyleyince böyle olmuştu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 01:27   #88

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Yahu Memed bey, sizden önce baya reklam içerikli mesaj vardı gercekten, inanamazsınız yapaylıklarına, sizinki de onların üstüne geldi biraz size patlamış gibi olduk
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 01:57   #89

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

Merhabalar,foruma dün akşam üye oldum ve ilk okuduğum paylaşım da bu oldu.pissymom,açıkçası size hayran kaldığımı belirtmeden edemeyeceğim128513;üslubunuzu ve kararlılığınızı,çatır çatır hesap sormanıza bayıldım doğrusu.gelecek cevabı merakla bekliyorum.gelirse tabii...

Ben çok çömez bir kediş ananesiyim.kızımın yoğun ısrarları neticesinde pes edip yaklaşık 1,5 ay evvel ailemize bir üye daha dahil ettik.3 aylık dişi bir britishshorthair minnoşumuz var.şu ana kadar hayvanları uzaktan seven biriydim,evde beslemeye hiç alışık değilim ama sandığım kadar zor değilmiş.kısa sürede çocuklarımdan ayıramadığım kıymetlim oldu sevgili Alaska kız.ve onun iyiliği için elimden geldiğince,haylaz oğlum izin verdiği müddetçe kendimi kedi bakımı konusunda geliştirmeye çabalıyorum.madem bir canın sorumluluğunu aldım,imkanlarım dahilinde ona en iyi şekilde bakıp büyütmek istiyorum.sanırım bu da ilk önce mamadan geçiyor.çok bilgisiz olduğum için ilk önce petshoptakilerin yönlendirmesiyle royal canin aldık ama minnoşumuz mamayı yemiyordu.beraberinde verdikleri animonda konserve mamaları(tuna ve kırlangıç)silip süpürüyordu ama kuru mamaya bakmıyordu kerata.içime çok dert oldu bu sefer hills aldım onu da sevmedi.ardından petshoptakiler spectrum verdiler.onu nispeten sevdi.ama ıslak mama vermeye de devam ettim çünkü yavru olduğu için güçlenip serpilmesini istedim.bir de konserveyi daha çok sevdiği için kıyamıyordum.veteriner arkadaşım konserve vermeye devam edersen kuru mamaya alışması zor olur bu sefer de altından kalkamazsın dese de gönlüm raZı olmuyordu.(ana yüreği işte128513
Mama içeriklerini araştırınca piyasada iyi bilinen mamaların aslında yurtdışında çok ta iyi olmadığını,kedilerin ihtiyacını tam olarak karşılamadığını,yüksek proteinli tahılsız mamaların daha iyi olduğunu okudum.tabii anında spectrum gözümden düştü ve mama değiştirmek için bitmesini beklemek istemedim.orijen,acana ve n&d arasında kaldım.aalında orijen alacaktım ama acanayla başlıyayım dedim.kızımız balık çok sevdiğinden pasifica aldım.sevmez diye ödüm kopuyordu ama umduğum gibi çok sevdi.bugün 4.gün oldu artık karıştırıp vermiyorum spectrumu sokaktaki minnoşlara vericem.alaska acanayı sevdiği için mutlu oldum ama açıkçası kafam çok karıştı buralarda.kedimin mamasını afiyetle yemesi demek o mamanın onun için iyi olduğu anlamına gelmiyor ki.bundan ben sorumluyum.ama aldığım mamaların içeriklerini araştıracak ne bilgi birikimim ne de vaktim var.kızımızın 5-10 sene sonra yediği mamadan ötürü kanser vs olmasını istemiyorum.iyi bişey yaptığımı sanırken ona zarar vermek istemiyorum.çok uzun yazdım kafanızı şişirdim.konu sahibi siz miydiniz ona da bakmadım ama kendimi size yakın gördüm ve gerçek bir hayvansever olduğunuzu hissettiğim için size hitaben yazmak istedim sevgili pissymom128522;
Sizin gibi tecrübeli insanlara soracak bi dolu sorum var umarım hislerimde yanılmamışımdır.
Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?konserve kullanıyor musunuz?ben günde 1 ya da 2 defa veriyorum.yani bir kutuyu açtığımda en fazla 2 günde bitecek gibi.sadece kuru mamayla beslemek haksızlık gibi geliyo ne alakaysa.belki de yanlış yapıyorumdur.doğrusunu öğrenmek istiyorum.bir de konserve mamalarında içeriği önemli bana göre.karışık malzemelilere bakmıyorum bile.animondanın yazdığım balıklısını ve gourmet ton balıklıyı veriyorum...

İşte böyle...üşenmeyip bayıltan mesajımı okuyanlara teşekkür ederim.sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-15, 13:59   #90

İzmir
pissymom Çevrimdışı

memedonur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
abi kim hangi mamayı söylese olay çıkıyor bu başlıklarda. ben de benefit kullandığımı söyleyince böyle olmuştu

Evet siz bir talihsizlik yaşadınız gördüm lakin şu an benim de dahil olduğum olayla sizin yaşadığınızın pek alakası yok mehmet bey. Siz sadece memnun olduğunuzu söylediniz. Ve uzun vadede ne olur bilemem ama herkes her mamadan memnun olabilir. Fakat burada sattığı mamanın reklamını yapan fakat sorulan sorulara mantıklı cvplar veremeyen biri vardı. Konu oradan açıldı. İşin garip tarafı burada bu mama için birbirlerini yiyen, başka mamaları kullananlara aslan kesilen insanlar vardı. Bir tanesi de mi ambalajını incelemez, ben kedime ne veriyorum diye merak etmez arkadaş? Ben asıl onlara hayret ediyorum. Ya gerçekten bilinçsiz çok insan var, ne anlatılsa inanıyorlar yada bu mama sosyal medya reklamı konusunda oldukça iyi çalışıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları