Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 10-03-15, 19:04   #61

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

Pınar Yeşim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
1- ingilizcenin altında yer alıyorsa onu görmemişim bunun profesyonellikle bir alakası yok ... ben türkçenin altında yazanı okudunuzu sanmıştım. Dolayısı ile paketin 2 farklı yerine bakıyormusuz.
2- son derece güvenilir bir siteden almışsınız sizi bilemem ama o siteye son derece güvenirim . elimde paket yok ama internetten bunları buldum aynı gözüküyorlar neymiş o farklı içerikler

Composition: Fresh boneless chicken (24%), dehydrated chicken meat (24%), spelt (10%), oats (10%),
dehydrated whole eggs, fresh herring, dehydrated herring, hydrolyzed animal proteins, dried beetroot
pulp, chicken fat, fish oil, fiber vegetable of peas, dried alfalfa, dried carrots, inulin, fructooligosaccharides,
mannan8208;oligosaccharides, pomegranate powder (0.5%), dehydrated apple, spinach powder, psyllium
(0.3%), powdered blackcurrant, dehydrated sweet orange, powdered blueberries, sodium chloride, dried
brewers yeast, turmeric root (0.2%), glucosamine, chondroitin sulfate Marigold extract (source of lutein).
Kompozisyonu: Taze kemiksiz tavuk eti (% 24), kurutulmuş tavuk eti (% 24), kılçıksız buğday (10%), yulaf (%10), kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, tavuk yağı, balık yağı, bezelye, kuru yonca, kurutulmuş havuç, inulin, fructooligosaccharides, mannan-oligosakkaritler, nar tozu (% 0.5), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, psyllium (% 0.3), toz frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, lif sebze lifi bezelye, yaban mersini tozu, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).
4- mama övülmüyor genel bilgi veriliyor orda ... sanırım siz sadece kendi doğruları olan birisiniz yüzlerce sey yazılsa siz yine bir sey bulursunuz . ister kullanın ister kullanmayın.... etiketine laf edin ... bence siz içine bakın ,etkilerine bakın tercih sizin ... bende hazır dondurmaları yemektense meyveli yogurt yemeyi tercih ediyorum .
5- işte bunda övgü var dediğim gibi haklının hakkını Hakkı'ya vermek lazım. Bu saatten sonra market maması yedirip hasta edecek can dostum yok benim .ben sokak kopeklerıne bıle haslanmıs et tavuk veriyorum . kalan yemeğin salçasını sıcak su ile arındırıp öyle veriyorum .
6-GDO hava'dan bulaşan son derece tehlikeli bir şey giremediği yer yok ... tırın içinde kalan bir mısır tanesi bile bulaştırır allah hiç bir firmanın başına vermesin eee bu firma Danone ... Danone için firmada belli kesimde konusalan dedikodu ne ? oyuna getirilmedikleri ne malum ? hiç sayfalarına girip bununiçin yazdıklarını okudunuz mu ? ülkemizin hali ortada canı istedikleri herkesi yok ederler ... HERO BABBY satılsın diyedir o ....
Hahaha. Hala internetten bilgiler diyorsunuz ya. Konu en başından buraya zaten ambalaj üstündeki içerikten geldi. Önce elinize bir paket mama alın, inceleyin, ondan sonra konuşalım lütfen. 1. maddede paket var, 2. maddede paket yok elinizde. Bi karar verseniz önce Ya anlamıyorsunuz Ya da anlamıyormuş gibi yapıyorsunuz. Örnekler verdim, oranlar yok dedim, farklı dedim. Hala ama internet, ama internet. O zaman farmina ürünlerini sadece internetten kendi sitesinden satsın. Petshopa yada veterinere gidip mamayı incelemek isteyen birine ambalaj üstündeki bilgiler yeterli gelmeyecekse, şüphe duyduracaksa haftada 5 kere bu mamayı satın diye veteriner ziyaret etmesin. Ayrıca bir ürünün internetteki içeriğiyle ambalaj üstündeki içeriğinin aynı olmaması da çok normal bir şey değildir. Neyi tartışıyoruz ki?
Saatler sonra gelen düzeltme: Baktığınızı söylediğiniz Türkçe kısmında da İndija falan yazmıyor yani. Baktım valla yok

Son yazdıklarınız ise komedi ötesi. Vakumlu poşetlere tırdaki bir mısır tanesi nasıl gdo bulaştırıyormuş? Ayrıca ülkeye girerkenki analizlerden dem vuran sizsiniz. Madem güvenilir bir merci değil, şu ıncık cıncık yapıldığını iddia ettiğiniz analizlerden falan niye bahsediyorsunuz. Sizin yaptırdığınız analizlere de güvenmeyelim o zaman.
-Ben ithal mallara güvenirim. Ülkeye girerken ıncık cıncık analizleri yapılıyor.
+E ithal bebek mamasında GDO çıktı.
-Ha o tırın içindeki mısır tanesindendir. Yada hero baby satsın diyedir.
Siz cidden error vermeye başladınız

Neyse bir tır mamayı GDO layan mısır tanesinin kardeşi var. Afrika'dan bir muzun içinde gelen hamam böceği
Şimdi rahatlayın ve daha fazla komik olmadan, Sırbistanlar Hindistanlar birbirine girmeden gidin bence. Yoksa ben hala, bir Farmina yetkilisi gibi burada beyanatlar verişinizi fakat bunu elinizde bir paket mama olmadan hatta paketten bi haber yapışınızı, Sırbistanın İzmit gibi bir bölgesini falan unutmuş değilim Yüzünüze vurmuyorum sadece Hayır 2 ileti önce elinizde paket vardı, benimki eski mamaydı hatta. Birden sizin elinizdeki mama da uçuverdi internete döndük tekrar

Sonra profesyonel bir firma değil dediğimde kızıyorsunuz.

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 22:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 19:18   #62

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

ooo serhat neler dönmüş ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 19:28   #63

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pınar Yeşim Çevrimdışı

Size iyi günler diliyorum . Bu durumda siz hangi mamayı temsil ediyorsunuz ''haftada 5 kere veteriner ziyareti ettiğini nereden biliyorsunuz ?
yada ciddi sorunlarınız var .ne yedirseniz yedirin
karsımda herseyi tiye alan ... camur atmak için ucuz espiriler yapan biri var ...
kendiniz yazıp kendiniz gülüyorsunuz sanırım ...
ben farmina'nın avukatı değilim ama siz bir seylerin avukatlıgını yapıyorsunuz kesin ..
ben ve çevrem son derece bu mamadan memnunuz ...
siz yasayın o kendi dört köse dünyanızda .. sizin haddinize değil benim bir yerlere gidip gitmem..
yazık ki size bunca zaman ayırmısım .
siz ne derece profesyonelsiniz bilim adamı mı sanıyorsunuz kendinizi ?
eee doğal tabi durumunuzun yan etkilerinin olması ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 19:42   #64

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Hahah Farmina yetkilisi kızdı
Bir mamayı temsil etsem heralde dayanamaz sizin gibi belli ederdim bunu. Baksanıza sıradan bir üye gibi "ay biz kullanıyoruz, çok memnunuz" diye başlayan konuşma ne hale geldi
Dün Sami beyle konuşmamızdan sonra hemen üye olmanız, hiçbiryere uğramadan direkt bu foruma gelmeniz, forum bana ait olmamasına rağmen aradan benim yazdıklarımı çekip cvp vermeniz falan hep avukat olmadığınızdan kaynaklanıyor sanırım.

Zaman harcarken ne hayal etmiştiniz de hayal kırıklığına uğradınız ki? Sanki çok bilgilendirici, tutarlı şeyler yazdınız, beni ve bunu okuyacak diğer insanları aydınlatacak beyanatlarda bulundunuz da ben nankörlük ettim.

Ayrıca haksızlık etmeyin. Sadece kendim yazıp kendim gülmüyorum. Siz yazınca da çok gülüyorum ben

Sırbistan'ın İzmit gibi bir bölgesi Yeni Delhi'den iyi akşamlar diliyorum ben de size

Yazışmaların ekran görüntüleriyle daha yetkili biri arıcaz artık ne yapalım?

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 21:07 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 01:36   #65

sami arkohen Çevrimdışı

Pissymon sizi ikna etmek için çok çaba sarf edilmiş.Ama siz sabit ve peşin hükümlü bir kişiliğe sahip olduğunuz için yani mamanın içeriği ile ilgileneceğinize ürünü karalamak adına ince detaylara dikkat etmenizden anlaşılıyor.Tahminim rakip bir firma adına karalama kampanyasına girmişsiniz.Ben ürün ile ilgili detayları açık ve seçik bir şekilde ortaya koydum.Allah hepimize akıl fikir verdi inanan bu mamayı 4 ayaklı dostlarına tükettirir inanmayan başka mama alır bu iş bu kadar basit.Ama bunları yaparken ürünlerimizi karalamak onlar ile dalga geçmek hiç kimsenin haddi değil.En önemlisi temsilcisi olduğumuz firma hakkında ŞARK KURNAZLIĞI ibaresini yakıştırmak hele hele sizin hiç haddiniz değil.Sizi bu yaklaşımınız ile baş başa bırakıyorum.Bundan sonra size hiç bir şekilde cevap vermeyeceğim sizin için harcadığım bu zaman için de üzülüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 03:10   #66

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Eğer karalama kampanyasına girseydim bir ton hikaye yazabilirdim. Kedim N&D yedi hastalandı, öldü falan derdim yani. Çamur at izi kalsın kim nereden bilecek. Ne uğraşıcam ambalajla, paketle. Ama ben mama kötü yada iyi hiçbirşey demedim. Asıl açıklamanız gerekenleri geçiştirip, süper bir mamamız var tribiyle savunmaya geçen sizsiniz. Ortada gayet açık bir ambalaj ve üstünde yazanlar mevcut. Burda yazdığım herşeyi bir adet N&D mama paketini eline alan herkes açık ve net görebilir. Boş atıp dolu tutmaya çalışmıyorum ben.

Hangi ikna etmekten bahsediyorsunuz siz? Yukarıdaki yazıları okumadınız galiba. Ben bütün gün aynı iletide başta elindeki paketten bahsedip sonrasında elimde paket yok ama internette şöyle şöyle yazıyor diyen, halihazırda elimin altında bulunan paketin üstünde yazan Hindistan distribütörünü bana
Sırbistan'da İzmit'e benzeyen bir yer diye yutturmaya çalışan bir temsilciyle muhattap oldum. Sizin "deneylerimizi ev ortamındaki hayvanlarda yapıyoruz" söyleminizi "aslında protokol imzaladığımız veterinerlere gelen hayvanlarla yapıyoruz" gibi alakasız ve anlamsız açıklamalar falan vardı okuduysanız. Sonra vay efendim ben karalama kampanyasındaymışım. Siz kendinizi yeterince karalıyorsunuz zaten. Ben dalga geçince mi sorunun farkına vardınız. Bir tır bebek mamasını gdo'layan tırdaki tek bir mısır tanesiyle dalga geçmeyip de ne yapayım

Velev ki ben karalama kampanyası yapıyorum. Sizin bir açığınız olmasa ben bu kampanyayı yürütemem değil mi?

Valla Sami Bey ister yazarsınız ister yazmazsınız. Kimsenin boğazına bıçak dayamıyorum yazın diye. Hatta ben mamayı alalı ve bu durumu farkedeli 1 aydan fazla olmasına rağmen bu mevzuyu burda dile getirmedim. siz burda son N&D reklamınızı yapana kadar. Madem ispatlayamayacaksınız burda iddialı söylemlerde bulunmayacaksınız. Yok bulunuyorsanız da yazdıklarınızın altını dolduracaksınız. Sorulan hiçbir soruya mantıklı bir cvp da veremeyeceksiniz 32 senelik bilgi ve tecrübenizden bahsetmeyeceksiniz. Burda müsteri konumundaki benim. Siz satıcı konumundasınız. Konumunuzun gerektirdiği sorumlulukların farkında olun öyle burda had ve üslup dersi verin. Profesyonellik ve kurumsal kimlik burda oturup laf yarıştırmak değildir. Daha ilk mesajdan "evet bu ürünümüzde böyle birşeyi biz de farkettik. Firmaya bu şikayeti bildireceğiz ve en kısa zamanda düzeltilmesini sağlayacağız" deseniz firmanın kalitesini düşürmemiş olacaktıniz. Konu da kapanıp giderdi o zaman. Yapmanız gereken de söylemeniz gereken de buna benzer birşeydir sizin. Ayrıca 2 msj atmışsıniz. Zamanıma yazık diyorsunuz. Hangi zaman Allahaskina? 2 msj.lık zamanın hesabını mı yapıyorsunuz bana. Yeşim Pınar sizseniz bilemem tabi. Eğer öyleyse gerek yoktu böyle şeylere. Ben sizle de konuşurdum

Ben sizin mamanızı yukarıda uzuuun uzuuun yazdığım sebeplerden güvenilir bulmadığım için kullanmayacağım. Ama insanlar bilgilensin istediğim için bu yazıların burda olmasını da istiyorum. Dediğim gibi siz yazmayabilirsiniz. Zaten kayda değer birşey de söylemiyorsunuz. Yazmayın yani. Ben aklıma birşey gelirse, durumu bildirdiğim yerlerden falan bir gelişme olursa yazarım ama. Önceden söyleyeyim de. Sonra vay efendim ben yazmıyorum sen niye yazıyorsun demeyin
Hadi iyi geceler size.

Bu konu en son " 11-03-15 " tarihinde saat 03:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 03:47   #67

Eray__ üyesinin avatarı

Antalya
Eray__ Çevrimdışı

https://drive.google.com/folderview?...G8&usp=sharing
benim pakette türkçe yok. petburadadan da almıştım ondada yoktu hatırladığım kadarıyla ancak attığım için emin olamıyorum. bu resimdeki zooplustan ay başı alındı. ben de paketlere türkçe ekleseler keşke diyordum meğersem varmış demek ki bana denk gelmemiş.

şahsen paket üzerinde ne hatalı ne düzgün yorum yapmayacağım. ama içerik olarak
%90+ hayvansal protein, koruma maddesi içermeyen, dondurulmamış, düşük glisemik indeksli bir mamanın en kötü ihtimalle pazardaki meşhur tahıllı mamalardan daha iyi olacağını düşünüyorum. ha derseniz orijen den iyi mi totw dan iyi mi yada wellnessla kıyaslayabilirmiyiz. o konuda bir şey diyemem. n&d alan zaten orijende alacaktır veya almıştır. biri çıkıp n&d benim kedi/köpeğimde şuna şuna sebebiyet verdi demediği müddetçe de kullanılmaya devam edilecektir kanaatindeyim. ya da başka bir ifade ile paket içeriğinde hindistan numarası olması güven sorunu oluşturabilir ancak tüm markayı bu sebeple yerin dibine sokmak bence adil değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 04:18   #68

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Her ürün ambalajı da farklı demek. Resimleri büyütmedim ama Sizdeki kuzulu olan galiba. Bendeki tavuklu narlı olan. Ve anlattığım gibi durum.
Şu sayfalarca yorumumda mamanın iyiliği yada kötülüğüyle ilgili hiç bir yorum yapmadım. Ruh sağlığınız açısından tavsiye etmem ama sıkılmaz en başından okursanız bahsettiğiniz güvensizliğe sebep olacak soru işaretlerinin ucu bucu olmadığını ve hiçbirine mantıklı ve tutarlı bir cvp da verilmediğini görürsünüz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 12:07   #69

sami arkohen Çevrimdışı

Eray bey merhaba bu cevabım sizedir.Paketlerin üzerinde Türkçe açıklama zorunludur.Daha evvel yapıştırma olarak ekleniyordu fakat daha sonraları özellikle Amerika ya ihracata başlandıktan sonra tamamı orijinal Türkçe açıklamalı oldu.Belki sizin almış olduğunuz pakette atlanmış olabilir veya sizin gözünüzden kaçmış olabilir.Her hangi bir problem yaşarsanız hiç çekinmeden arayabilirsiniz.Tel no 0 216 4566790.
Dikkat ederseniz ben gerek bu forumlar da ve Petarkadaş forumunda hiç bir zaman mama markası zikretmem.Sadece söylediğim TAHILSIZ mama olsun hangisi olursa olsun farketmez diye görüş belirtirim.Ben sıralamayı da şu şekilde yapıyorum.Orijen - N&D Tahılsız - N&D Düşük tahıllı - Acana - Tow.
Zaten gözlemlediğim kadarı ile her markayı sıra ile kullanan da oluyor.
İlginize ve anlayışınıza ayrıca da teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 15:03   #70

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Amerika'ya ihraç edilmeye başlayan mamaya Türkçe içerik niye ekliyorsunuz ki? Yok yok şaka gibisiniz. Mihav.com hayatımın en eğlenceli 2 gününü size borçluyum vallla.

Hayır kendi elimdeki paket için konuşuyorum. (Malum her çesıtte kafalarına göre takılmış firma) Sanki İngilizcesini doğru yazdınız da Türkçesi eksik kaldı Amerika'ya gidecek mamanın

Oluşabilecek "Ben Eray Bey'e yazmıştım, size değil" tarzı bir uyarınıza istinaden: O zaman özel mesaj atarsınız, kimse yazdıklarınıza cvp vermez
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 15:12   #71

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Mama İtalyan maması. Amerika'ya ihraç edicez. Üstüne orjinal Türkçe yazıyoruz o yüzden Almanya'ya gönderilenlere ekleyin. Orda Türk daha çok. Daha çok kıymetinizi bilirler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 15:44   #72

barisdragon Çevrimdışı

Tahılsız mama olsun hangisi olursa olsun görüşüne katılmıyorum. Tahılsız mamalarla ilgili çok sayıda böbrek idrar yolları şikayetleri var. Ben tam tersi kasları için gereken enerjiyi tahıldan almalarını tercih ederim. Nd nin de tahıllısını kullanıyorum zaten. Kediler etobur diyeceksiniz evet ama meyve sebze de yemiyorlar. Purina gibi yılların firmalarına tahıl tarlası demeseniz daha şık olacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 16:11   #73

sami arkohen Çevrimdışı

Barış bey tahılsız mamalar ile ilgili böbrek ve idrar yollarında problem yarattığı konusunda vaka bize ulaşmamıştır.Sadece siyam ve İran kedilerinde hassasiyet oranı daha yüksek olduğu için genetik problemi olanlarda görülebilir.Mamalarımızda Calsium Magnezyum oranları bu ihtiyaca göre ayarlanmıştır.Düşük tahıllı mama tükettirdiğinizi belirtmişsiniz enerjiyi tahıldan alamaz çünkü zaten düşük glisemik endeksli tahıl kullanılmaktadır.Evet kediler doğal olarak etoburdur .Meyve yemezler dediniz doğrudur zaten burada meyveler antioksadan ve vitamin olarak kurutulmuş hali ile katılmaktadır.Purina için kullanılan tabir sadece esprisel anlamda kullanılmıştır.% 25 cıvarında et ve %75 oranında tahıl içeren bir mamadan bahsediyoruz.Bunu da dikkate almanızı istirham ederim.İyi günler dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 16:54   #74

barisdragon Çevrimdışı

Nd zaten çok satılmıyor, orijen ve tow yorumlarına bakarsanız bol bol şikayet görürsünüz online satış sitelerinde. Her türlü tahıl enerji kaynağıdır buğday olsun mısır olsun. Malesef tahılsız modası var firmalar da tahıl yerine başka karbonhidrat kaynakları kullanarak tahılsız mama üretmeye başladılar. Yalnız nd değil plan ve rc kullanıyorum şu anda. Nd bitince belki yine alırım belki de almam. Kötülediğiniz firmalar da tahılsız çeşit üretmeye başladılar talep var diye. Siz mamanızı avrupa amerikada yaygınlaştırmaya bakın yurtdışında bir yorum göremeyince insan tereddüt ediyor. 3 büyükler sözüme espiri yapmışsınız ama purina,rc,hills büyük değil farmina mı büyük Daha bir yaşlı kedi mamanız yok ortada.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-15, 17:00   #75

sami arkohen Çevrimdışı

Haklısınız Barış bey size de hayırlı günler dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları