Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 10-03-15, 02:04   #46

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

sami arkohen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sayın pissymon Siz eleştiri olsun da ne olursa olsun mantığı ile baktığınız müddetçe doğruları görmekte hep zorlanacaksınız sanırım.Ürünlerimiz Amerika kıtasında satılıyor ve beş distribütör tarafından dağıtımı yapılıyor.Amarika da ki pozisyonunu TrruthaboutPetFood.com ve DogFoodAdvisor sitelerinden takip edebilirsiniz.Ben bu ürünleri tüm içerik ve kullanım sonrası endikasyonlarını da dahil olmak kaydı ile inceledim.Ben bu işi 32 senedir yapıyorum.Türkiye de satışı yapılan Royal Canin,Propac,Sportmix ve Eukanuba ile Hills mamalarının üretildiği Hollanda da ki fabrikalarını araştırma merkezlerini gezip inceledim.
Yok dediğiniz distribütörleri Farmina.it sitesinden görebilirsiniz.Bu ürünler sadece Asya kıtası için değil bütün dünya için üretiliyor.Bizim İtalya ,Brezilya ve Sırbistan da olmak üzere 3 fabrikamız vardır.Bize ulaşmak isterseniz 0 216 4566790 telefonundan ulaşabilirsiniz.Sadece paketlerin üzerindeki açıklama ile kurumsal bir şirket olamayacağımızı yorumunuzu pek samimi bulmadım.En önemlisi de yakıştırmış olduğunuz ŞARK KURNAZLIĞI ibaresini de aynen size iade ederim.Biz ev ortamındaki kedi ve köpekler üzerinde araştırmalarımızı yapıyoruz derken bilinen çok büyük firmaların araştırma merkezlerinde hayvanlara zülüm uygulayarak bu araştırmaları yaptıklarını bizim öyle bir uygulamamız olmadığını belirtiyoruz.
Lütfen eleştirilerinizde daha düzgün bir dil kullanmanızı iyice araştırıp bilgi sahibi olmadığınız konularda yorum yapmamanızı istirham ederim.

Bir sayfa yorum yapmışsınız halen daha yukarıdaki sorulara cevap yok. İsterseniz madde madde sorayım.

1.İçerikler kısmındaki Türkçe bu kadar büyük olduğunu savunduğunuz bir firmaya yakışan bir Türkçe midir? Ürün adı olarak " Kılçıksız buğday, yulaflar,tavuk, nar. Yetişkin kediler için yiyecek tamamlayın" nedir mesela?

2. İngilizce içerikle Türkçe içeriğin farklı olmasının sebebi, İngilizce içerikte ürün yüzdelerinin,oranların olmama sebebi nedir? Türkiye'de göğsünü gere gere %48 lik tavuk oranıyla övünen marka bunu neden İngilizce içerikte belirtme ihtiyacı hissetmez mesela?

3.Paket üzerinde USA ve GB olarak belirtilen bölümde ben dediğiniz distribütörleri göremiyorum. Hindistan ne alaka? Ne alaka Malezya? Pakistan nedir Allah aşkına?

4. Kimse bir ürün alırken internetten içerik araştırmak zorunda değildir. Ambalaj üstüne yazma zorunluluğü bundandır zaten. Siz marketten çocuğunuza bir gofret alırken içeriğini internetten mi araştırırsınız? Ürünlerin her tür izinleri, gümrük işlemleri, ülkeye girişle ilgili her tür işlemlerde muhattap sizin önerdiğiniz siteler falan değil işte o ambalaj üstündeki içerikler ve analiz raporlarıdir. Nasıl ciddiye almayacakmışım ben ambalajı anlamadım.

5. Siz benim üslubumla ilgili niye bu kadar sıkıntı yaptınız ki? Benim derdim firmayla. Ve sert söylemlerimin hedefi de bu firma. Bu mamayı sadece satan bir insan olarak niye kendinize bu kadar dert ettiniz onu anlamadım ben. Sizin benim söyledigim bir şeyi bana iade edebilmeniz için öncelikle o söylemin muhattabı olmanız gerekir.

6. Hayvanlara zulüm, ev ortamı vs. olayını da pek açıklamamışsıniz. "Bizim böyle bir uygulamamız yok". E nasıl bir uygulamanız var o zaman ? "Denemelerimizi Ev ortamındaki kedi ve köpeklerde yapıyoruz" yazınızın ekran görüntüsü bende mevcut sonuçta. Baktım tekrar. Evet gerçekten öyle demişsiniz. Ki aslında en fazla açıklanması gereken,acilen aydınlatılması gereken mevzu da budur yani? Hangi ev ortamındaki kedi ve köpekler mesela?

7. Unutmadan ilk mesajımda bu markanın Amerika'nın en güvenilir maması seçildiğine dair sizden ciddi bir bilgi istemiştim. Arada kaynamasın lütfen.

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 03:18 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 09:40   #47

barisdragon Çevrimdışı

Haksızlık olmasın uzun süre nd kullandım ve çok memnun kaldım, tüyleri gözleri ışıl ışıl oldu kedilerin. Sadece avrupa amerikada yaygın değil fakat yaygınlaşacağını düşünüyorum. Amazon.com'da satılıyor mama sonuçta Usa da satılıyorsa kalitelidir, muz cumhuriyeti değil orası. Rc ve pro plan yanına nd kısırlaşmış alırım çeşit olarak. Cruelty free mama yani hayvanlar üzerinde deney yapılmıyor, şirket kendi hayvanlarına yedirerek lezzet testi yapıyor olmalı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 12:42   #48

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pınar Yeşim Çevrimdışı

Merhaba ,
Ürünü kullanan biri olarak Barıs bey gibi haklının hakkını Hakkı 'ya vermekten yanayım. Sonuç itibari ile kullanan arkadaşlarım ve bende dahil olmak üzere şimdiye kadar faydasını gördüm zerre zararını görmedim ürünün . Dediği gibi Amerika basta olmak üzere Avrupa'nın hiç bir ülkesinde yapmadığın birseyi , içermediğin bir içeriği asla paketin üzerinde beyan edemezsiniz.Ülkemizin başlıca sorunu okumamak armut piş ağzıma düş . Bu sebepten reklamlarımızda resim cok ve yazı az kullanılır. Arastırmadan emin olamazsınız bu ülkede yaşıyorsanız çünkü bu ülkede atmak serbest yerli üretimde denetim yok bir kere beyan ediliyor sonrasında bu adam gercekten bu ürünü üretiyormu diye denetleyen yok. Keza biri gidip tarım bakanlığına şikayet etmezse ... Cruetly Free ibaresi hayvanlar üzerinde deney yapılmıyor anlamına gelmekle beraber içeriğinde katledilerek acı çektirilerek öldürülmüş hayvan ,doğaya zarar verilerek avlanmış hayvan içermiyor anlamınada gelir. Artı Farmina 'yı arastırırsanız veterinerler ile protokol imzalıyor yani normal bir veteriner ziyaretine gelen kedi veya köpek yada hasta bir köpek üzerinde deneniyor ve hergün gözlemleniyor analizleri yapılıyor yiyor mu iyi geliyormu diye ... ama veteriner kontrolünde . sonuç itibari ile denenen ürünün içinde sizin bizim yediğimiz şeyler var . Yemiyorsa fayda etmiyorsa durdurulur ... Ürününün adı ön yüzünde yazıyor . N&D Natural & Delicious. Büyük harfler ile arkasında da neli olduğunun türkçesi ... yokarıda verilen sitelerde para karsılıgı da görebiliyorsunuz .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 12:44   #49

Pınar Yeşim Çevrimdışı

N&D yine Amerikanın en
güvenilir mamaları listesinde

Amerikanın en prestijli derneği
TruthaboutPetFood.com 2015 yılı en güvenilir
mamalar listesini açıkladı.
TruthaboutPetFood.com sitesinin
yazarı Susan Thixton uluslararası
hayvan gıda tüketici derneği,
TruthaboutPetFood derneği kurucu
ortağı ve AAFCO Evcil hayvan
yemi Komitesi ve Hammadde Tanımlama
Komitesine danışmanlık
konumuna sahiptir. 21 yıl önce
hayatında dönüm noktası olan
dört ayaklı dostu Same veda etmeniz
için iki haftanız kaldı haberi
ile sarsılmış. Sam in kemik
kanserinden kaybettikten sonra
kanserin sebebini araştırmaya
başlamış. Yapılan araştırmalar
10 yaş üzeri köpeklerin %50 sinin
kanser sebebi ile ve geri kalan
%50nin böbrek, karaciğer hastalıkları
sebebi ile öldüklerini doğrulamıştır.
Dönemin en iyi ve tanınmış
ticari maması, halen sektörün
1 numaralı mama markasını kullanmakta
olan Susan, her gün 2
öğün elleri ile iyi sandığı mamayı
Sam e sunmaktaymış. Veterineri
kanserin sebebinin mama paketlerinde
kullanılan raf ömrünü
uzatan koruyucu madde olduğunu
söyledikten sonra Susan, Sam
için kullandığı mamanın üretici
firmasına bu koruyucu madde
hakkında bilgi istemiş ve firmadan
gelen cevapla sarsılmıştır.
Bu olayın üzerine Susan Thixton
araştırmalarını hayvan gıda sanayisi
üzerine yapmıştır. Araştırmaları
doğrultusunda her yıl ben
kendi hayvanlarımı hangi mama
ile güvenerek besleyebilirim listesi
oluşturmakta ve tüketicilerle
paylaşmaktadır. Listenin içerisinde
yer alabilecek mamanın tamamen
doğal olması, beslenme kurallarına
uygun oranda protein,
yağ, vitamin ve mineralleri içermesi,
kaynağının belli ve kaliteli
olması gerekirken, hiçbir toksin,
koruyucu ve yapay bir içerik içermemesi
gerekmektedir. Bu değerlendirmeye
geçen senede giren
N&D mamaları 2015 yılı listesine
de girmeyi başarmıştır. Listeye
N&D girmesinin sebepleri;
> İnsan gıdasına uygun teknolojilerde
üretimi yapılmıştır, son teknoloji
ekipmanlara sahiptir.
> Vakum teknolojisi ile sıvı vitamin,
mineral ve yağ, pişmiş mama
tanelerine değer kaybına uğramadan
sonradan ilave edilmiştir.
> İçeriği tazedir, asla dondurulmuş
ürün kullanılmamıştır.
> Düşük karbonhidrat ve kül oranı
içermektedir.
> Garantili analiz tablosunda yer
alan değerler %100 hayvansal proteinin
net değeridir. Hiçbir bitkisel
protein veya protein konsantresi
(bezelye proteini) bu değerin içerinde
yer almamaktadır.
> İçeriğindeki tüm et ve sebzeler
ABye uygun değerde ve insan
tüketimine uygun, Amerika Tarım
Bakanlığı tarafından onaylı
ve tasdiklidir.
> İçerikleri GDO içermez.
> Hiçbir protein değeri ve yağ değeri
bitkisel protein ve bitkisel yağ
oranını içermez, içeriğin %92 ile
%97 hayvansal bazlıdır.
> Veterinerlik resmi gazetelerinde
güvenlik testleri ve glisemik tepki
konusundaki iki bilimsel araştırması
yayınlanmıştır. (Farmina da
üretilen hiçbir mama güvenlik testinden
geçmeden üretilmemiştir.)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 13:07   #50

İzmir
pissymom Çevrimdışı

https://tr-tr.facebook.com/522652161...7402073311944/

Kaynağınızın farminanın facebook hesabı olması gerçekten kanıt niteliğinde Susan ve Sam'in hikayesi ise oldukça bilimsel veriler. Firmanın kaleme aldığı bir şeyi bana kanıt olarak sunuyorsunuz farkındasınız değil mi? Amerika'nın en prestijli derneği İyimiş.

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 13:10 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 13:26   #51

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Pınar Yeşim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba ,
Ürünü kullanan biri olarak Barıs bey gibi haklının hakkını Hakkı 'ya vermekten yanayım. Sonuç itibari ile kullanan arkadaşlarım ve bende dahil olmak üzere şimdiye kadar faydasını gördüm zerre zararını görmedim ürünün . Dediği gibi Amerika basta olmak üzere Avrupa'nın hiç bir ülkesinde yapmadığın birseyi , içermediğin bir içeriği asla paketin üzerinde beyan edemezsiniz.Ülkemizin başlıca sorunu okumamak armut piş ağzıma düş . Bu sebepten reklamlarımızda resim cok ve yazı az kullanılır. Arastırmadan emin olamazsınız bu ülkede yaşıyorsanız çünkü bu ülkede atmak serbest yerli üretimde denetim yok bir kere beyan ediliyor sonrasında bu adam gercekten bu ürünü üretiyormu diye denetleyen yok. Keza biri gidip tarım bakanlığına şikayet etmezse ... Cruetly Free ibaresi hayvanlar üzerinde deney yapılmıyor anlamına gelmekle beraber içeriğinde katledilerek acı çektirilerek öldürülmüş hayvan ,doğaya zarar verilerek avlanmış hayvan içermiyor anlamınada gelir. Artı Farmina 'yı arastırırsanız veterinerler ile protokol imzalıyor yani normal bir veteriner ziyaretine gelen kedi veya köpek yada hasta bir köpek üzerinde deneniyor ve hergün gözlemleniyor analizleri yapılıyor yiyor mu iyi geliyormu diye ... ama veteriner kontrolünde . sonuç itibari ile denenen ürünün içinde sizin bizim yediğimiz şeyler var . Yemiyorsa fayda etmiyorsa durdurulur ... Ürününün adı ön yüzünde yazıyor . N&D Natural & Delicious. Büyük harfler ile arkasında da neli olduğunun türkçesi ... yokarıda verilen sitelerde para karsılıgı da görebiliyorsunuz .

Diğer beyin yazdığı bu değildi lakin diyelimki sizin dediğiniz gibi Veterinerler ile imzaladığı protokolden pet sahiplerinin haberi var mı peki? Yada bu yasal mı? Sonuç itibariyle benim hayvanım için veterinerle niye protokol imzalayasınızki? Benimle imzalamanız lazım. Farkında mısınız bilmem ama bu iş tamamen karmaşıklaştı yalnız.

Ayrıca resim çok yazı az demişsiniz de sizin paketi görmediğinizi falan düşünmeye başladım. İki yan ve tüm arka yüzey yazıyla dolu. Resim ön yüzde sadece

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 13:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 13:33   #52

Pınar Yeşim Çevrimdışı

Bizimle çalışmaya izin verenler ,tabikide hasta sahibide dahil olmak üzere bir anlaşma belirtilmiş.Karmaşık gelen nedir sizin için ortada denenen bir ilaç değil ki ... içinde et balık yağı kutulmuş et vs içeren bir gıda ...

ingilizceside bu sekilde yazılmış web sitesinde ...

We do not do tests on animals; our research is aimed at verifying the functionality of the products developed and is based on the collaboration of breeders and pet owners, who allow us to work with their animals under normal conditions and in their home environment.

Also in the selection of our suppliers, we always give priority to companies that obtain their supplies of raw materials in a non-bloody and environmental friendly area. For example, tuna, sardines and soles we use are not farmed, but offshore fishing methods that safeguard the dolphins and other cetaceans.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 13:39   #53

Pınar Yeşim Çevrimdışı

Bizim avrupa standartlarında bir ülke olmamız çok uzak bir zaman ....türkiye yaşıyormuş gibi yorumlarsak bunu anlamamız da bir o kadar zor . Buralarda insan hakları ve hayvan hakları ülkemizin çok çok üzerinde ... siz amerikda ki gibi dükkanın önündeki kaldırım tasına takılıp düşünce magaza sahibine binlerce dolarlık bir dava acabiliyormusunuz ? Ama bu adamlar olan herseyden firma sahibini sorumlu tutabilirler . Cunkü oralarda can önemli ... kimse firmasını riske kolay kolay atmaz oralarda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 14:00   #54

Pınar Yeşim Çevrimdışı

Yani sizin için listeyi satın aldım pes ... de bu bir pdf dosyası ... nasıl eklenir ki buraya ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 14:34   #55

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bizim avrupa standartlarında bir ülke olmamız çok uzak bir zaman ....türkiye yaşıyormuş gibi yorumlarsak bunu anlamamız da bir o kadar zor . Buralarda insan hakları ve hayvan hakları ülkemizin çok çok üzerinde ... siz amerikda ki gibi dükkanın önündeki kaldırım tasına takılıp düşünce magaza sahibine binlerce dolarlık bir dava acabiliyormusunuz ? Ama bu adamlar olan herseyden firma sahibini sorumlu tutabilirler . Cunkü oralarda can önemli ... kimse firmasını riske kolay kolay atmaz oralarda

Yıllarca yurtdışında yaşamış bir insan olarak işte tam da bu yüzden İngilizce içeriğinin Türkçe içeriğinden farklı ve içerik yüzde ve oranlarını yazmadığını düşünüyorum ya bu firmanın. Türkiye'de rahatça içeriğine "taze kemiksiz tavuk eti(%24)" yazabilirler. Çünkü denetim mekanizmamız yok. Lakin USA ve GB kısmı "deboned chicken" diye geçiştirilir. Çünkü hani bunun içinde %24 taze tavuk eti vardı diye bir soruyla sıkıntıya düşebilir firma. İngilizce uluslararası geçerliliği olan bir dildir. Bir ticaret dilidir. Yani en basit örnekle Hintçesini yazmayıp, Hindistan distribütörünü İngilizce kısmına eklediğine göre Hindistandaki adam da benim şüpheli bulduğüm içeriği okuyup bu mamayı alıyor.
Beni internet başında bunları yazan biri olarak düşünmeyin. Sıradan, orta yaş üzerinde, petshopa kedisine mama almak için gidip bu mamayı görüp ambalajını incelemiş bir insan olarak görün. Tüm bu fikirleri yürütmem için gereken her türlü şartı sunmamış mı sizce bu firma bana. Dığer beye sorduğum soruyu soracağım. Siz bu şartlarda bir ambalaj üstü bilgiye sahip bir gofreti, çikolatayı, bebek mamasını falan alır mısınız? Çocuğunuza yedirir misiniz? Sonuçta o da ilaç değil.

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 15:02 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 14:40   #56

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bizimle çalışmaya izin verenler ,tabikide hasta sahibide dahil olmak üzere bir anlaşma belirtilmiş.Karmaşık gelen nedir sizin için ortada denenen bir ilaç değil ki ... içinde et balık yağı kutulmuş et vs içeren bir gıda ...

ingilizceside bu sekilde yazılmış web sitesinde ...

We do not do tests on animals; our research is aimed at verifying the functionality of the products developed and is based on the collaboration of breeders and pet owners, who allow us to work with their animals under normal conditions and in their home environment.

Also in the selection of our suppliers, we always give priority to companies that obtain their supplies of raw materials in a non-bloody and environmental friendly area. For example, tuna, sardines and soles we use are not farmed, but offshore fishing methods that safeguard the dolphins and other cetaceans.
İlaç değilki bu söyleminiz profesyonellikten oldukça uzak bir söylem yalnız. Bir mama evcil hayvanda alerjiden üriner sistem rahatsızlığına, yetersiz yada fazla beslenmeden oluşabilecek her türlü hastalığa kadar yakın vadede veya uzun vadede her türlü soruna yol açabilecek bir şeydir. Alt tarafı mamaysa ilaç değilse bu kadar "mamada çığır açtık" konseptli reklamlarda fazla iddialı o zaman.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 14:45   #57

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ayrıca hala web sitesinden örnek gösteriyorsunuz. Şu an zararlı olduğunda hemfikir olduğumuz bir mama markasının sitesine de girsek mutlaka dünyanın en iyi mamasıdır, mutlaka 3-5 prestijli!!! yerden onayı, ödülü, "ay bu mamayı kullandık, minnoşum kendine geldi" tarzı yüzlerce yorumu mutlaka vardır. Kilosu 4 liralık mama da "ben dünyanın en rezil mamasıyım, dinlenin dinlenin kaçın" demiyor yani.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 15:44   #58

Pınar Yeşim Çevrimdışı

konular bayagı dallandı maddeleyelim daha kolay olacak sanırım .
elimdeki paketi okuyup duruyorum
1- şu hintçeye bir acıklık getirelim ... siz acaba indija yazısını hindistan mı sanıyorsunuz ... orası sırbistanda bir şehir fabrikalar bölgesi izmit gibi ....
hindistanca yazan bir bölümü yok.
2-FRESH BONELESS CHICKEN %24- yazıyor benım elimdeki üründe taze kemiksiz tavuk eti %24 ... bu dogru .Sizin elinizde ne zamandan kalma bir ürün var acaba ?
3- ben türkiyede yapılan reklamlar dedim ... bu paket italyan bu sebepten yazılar var üstünde her ülkeye ayrı paket yapıcagına 1 paket basıp her ülkeye kullanmıs adamlar ... daha ucuza gelmıstır kabul edersınız kı
4- evet mama bir ilaç değildir ... sizin o dediğiniz hastalıklara yanlış beslenme sebep oluyor . yani neredeyse %80 nin bugday unu , mısır gluteni pirinç aklınaza gelebilecek türlü hububatı aroma ile etmiş lezzeti veriyorlar . içinde et %10 veya 20 varsa buda en iyisi gerisi tamamen aroma olan mamalar ... Bunu bilim adamları onaylamıs kediler ve köpekler etoburdur. özellikle kediler için aksi bir sey söylenmesi mümkün değildir. cıgır acmıs veya acmamıs ... görünen köy klavuz istemiyor bu hayvanların temel gıdası hayvansal içerik ... bitki proteini değil ....
5- evet kimse yogurdum eksi demez . yerli üretimde atmak serbest ona garanti veremem %100 kalite yazar , premium yazar , piyasa acık mama dolu neoldugu belirsız ... avrupada bir etiketleme kanunu vardır . içeriğindeki %100 oranı en yüksek içerikten baslayarak yazmak zorundalar . bu ürün et ile baslıyor pirinçle mısırla değil ...
6- hiç olmazsa bu firma kendini ispatlamak için bir çaba sarfediyor artı kaynaklarıda acık ... dediğiniz gibi facebooktanda her soruya cevap veriyorlar ... gümrükten gecerkende tahlil olmadan gecemiyor ...ben gofretin ithal olanının hepsini yerim .... çünkü bizim ülkemizden ihrac ettiklerimiz nasıl incik cincik analiz ediliyorsa buraya giren malda oyle analiz ediliyor ... ülker satıslarını arttırsın diye nestle aylarca gümrükte analiz sonucu bekliyor ... gibi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 16:27   #59

İzmir
pissymom Çevrimdışı

konular bayagı dallandı maddeleyelim daha kolay olacak sanırım .
elimdeki paketi okuyup duruyorum
1- şu hintçeye bir acıklık getirelim ... siz acaba indija yazısını hindistan mı sanıyorsunuz ... orası sırbistanda bir şehir fabrikalar bölgesi izmit gibi ....
hindistanca yazan bir bölümü yok.
2-FRESH BONELESS CHICKEN %24- yazıyor benım elimdeki üründe taze kemiksiz tavuk eti %24 ... bu dogru .Sizin elinizde ne zamandan kalma bir ürün var acaba ?
3- ben türkiyede yapılan reklamlar dedim ... bu paket italyan bu sebepten yazılar var üstünde her ülkeye ayrı paket yapıcagına 1 paket basıp her ülkeye kullanmıs adamlar ... daha ucuza gelmıstır kabul edersınız kı
4- evet mama bir ilaç değildir ... sizin o dediğiniz hastalıklara yanlış beslenme sebep oluyor . yani neredeyse %80 nin bugday unu , mısır gluteni pirinç aklınaza gelebilecek türlü hububatı aroma ile etmiş lezzeti veriyorlar . içinde et %10 veya 20 varsa buda en iyisi gerisi tamamen aroma olan mamalar ... Bunu bilim adamları onaylamıs kediler ve köpekler etoburdur. özellikle kediler için aksi bir sey söylenmesi mümkün değildir. cıgır acmıs veya acmamıs ... görünen köy klavuz istemiyor bu hayvanların temel gıdası hayvansal içerik ... bitki proteini değil ....
5- evet kimse yogurdum eksi demez . yerli üretimde atmak serbest ona garanti veremem %100 kalite yazar , premium yazar , piyasa acık mama dolu neoldugu belirsız ... avrupada bir etiketleme kanunu vardır . içeriğindeki %100 oranı en yüksek içerikten baslayarak yazmak zorundalar . bu ürün et ile baslıyor pirinçle mısırla değil ...
6- hiç olmazsa bu firma kendini ispatlamak için bir çaba sarfediyor artı kaynaklarıda acık ... dediğiniz gibi facebooktanda her soruya cevap veriyorlar ... gümrükten gecerkende tahlil olmadan gecemiyor ...ben gofretin ithal olanının hepsini yerim .... çünkü bizim ülkemizden ihrac ettiklerimiz nasıl incik cincik analiz ediliyorsa buraya giren malda oyle analiz ediliyor ... ülker satıslarını arttırsın diye nestle aylarca gümrükte analiz sonucu bekliyor ... gibi
1. Çok özür dileyerek söylemek isterim ki bilgili ve profesyonel olduğunuzu düşünmüyorum bu maddede yazdıklarınızla. Indija falan yazmıyor elimdeki poşette. Baya baya New Delhi(Yeni Delhi yani. Şu Hindistan'ın başkenti olan ) Bir adres var India distributor olarak Numarası da +91 11 254 120 37. Bilin bakalım +91 hangi ülkenin alan kodu Arayın bakalım belki Sırbistan'daki fabrikaya bağlarlar
Ayrıca ben Hintçe bölüm var demedim. Hintçe yazmamışsıniz ama Hindistan distribütörünü İngilizce kısmına yazdığına göre onlar da bu net olmayan içeriğe bakıp alışveriş yapıyor dedim. Bu konuda daha yetkili ve bilgili bir çalışanınız var mı acaba ?
Çok denememe rağmen ambalajın fotosunu koyamıyorum. Profil fotom yapıcam artık.

2. Elimde 01.01.2016 son kullanma tarihli, faturasıyla, sipariş sayfasının görüntüsüyle, 1 ay kadar önce alındığı her türlü ispat edilebilecek petburada.com dan sipariş edilmiş, 1.5 kg lık düsük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması var. Merdiven altı falan değil yani. Bariz sizin eski falan olmayan mamanız.

3. Aynı paket olmasında sıkıntı yok. Ama kullandığı dil bir firmanın profesyonelliğini gösterir. O nasıl bir Türkçedir öyle. Onu geçtim 1 paketin üstünde 2 farklı içerik gayet de dikkat çekebilecek ve normal olmayan bir durumdur. Ayrıca niyet olsun yeter ki. Üstüne bir etiketle de gayet düzgün, açık ve net bir içerik eklenebilir.

4. Bu madde ne kadar muhteşem bir mama olduğunuzu anlatmakla dolmuş taşmış. Farkedersiniz ki ben mamanın kötülüğüyle ilgili bir şey yazmadım. Dünyanın en iyi maması da olsa kağıt üzerinde bunu ispatlayamadıktan, bu kadar şüpheye sebep olduktan sonra bana ne?

5. 4. Madde hala son hız devam ediyor.

6. Bu ülkeyi bilmeyen bir insana son yazdıklarınız wauuww dedirtebilir. Lakin bana dedirtmez. Geçen mayıs bu ülkede doktorların bebeklere 6 aydan sonra çılgınlar gibi önerdikleri Milupa aptamil sütlü tahıllı karışımda GDO tespit edildi. (Bknz: google)Öyle ülkeye girerken falan da değil. Piyasaya çoktan sürülmüşken. Siz bana diyorsunuz ülkeye giren kedi maması ( ya da ithal ürünler vs) ıncık cıncık analiz ediliyor, çok güvenliyiz.(ya da ithal ürünler çok güvenli) Oldu.

Bu konu en son " 10-03-15 " tarihinde saat 17:36 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 18:22   #60

Pınar Yeşim Çevrimdışı

1- ingilizcenin altında yer alıyorsa onu görmemişim bunun profesyonellikle bir alakası yok ... ben türkçenin altında yazanı okudunuzu sanmıştım. Dolayısı ile paketin 2 farklı yerine bakıyormusuz.
2- son derece güvenilir bir siteden almışsınız sizi bilemem ama o siteye son derece güvenirim . elimde paket yok ama internetten bunları buldum aynı gözüküyorlar neymiş o farklı içerikler

Composition: Fresh boneless chicken (24%), dehydrated chicken meat (24%), spelt (10%), oats (10%),
dehydrated whole eggs, fresh herring, dehydrated herring, hydrolyzed animal proteins, dried beetroot
pulp, chicken fat, fish oil, fiber vegetable of peas, dried alfalfa, dried carrots, inulin, fructooligosaccharides,
mannan8208;oligosaccharides, pomegranate powder (0.5%), dehydrated apple, spinach powder, psyllium
(0.3%), powdered blackcurrant, dehydrated sweet orange, powdered blueberries, sodium chloride, dried
brewers yeast, turmeric root (0.2%), glucosamine, chondroitin sulfate Marigold extract (source of lutein).
Kompozisyonu: Taze kemiksiz tavuk eti (% 24), kurutulmuş tavuk eti (% 24), kılçıksız buğday (10%), yulaf (%10), kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, tavuk yağı, balık yağı, bezelye, kuru yonca, kurutulmuş havuç, inulin, fructooligosaccharides, mannan-oligosakkaritler, nar tozu (% 0.5), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, psyllium (% 0.3), toz frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, lif sebze lifi bezelye, yaban mersini tozu, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).
4- mama övülmüyor genel bilgi veriliyor orda ... sanırım siz sadece kendi doğruları olan birisiniz yüzlerce sey yazılsa siz yine bir sey bulursunuz . ister kullanın ister kullanmayın.... etiketine laf edin ... bence siz içine bakın ,etkilerine bakın tercih sizin ... bende hazır dondurmaları yemektense meyveli yogurt yemeyi tercih ediyorum .
5- işte bunda övgü var dediğim gibi haklının hakkını Hakkı'ya vermek lazım. Bu saatten sonra market maması yedirip hasta edecek can dostum yok benim .ben sokak kopeklerıne bıle haslanmıs et tavuk veriyorum . kalan yemeğin salçasını sıcak su ile arındırıp öyle veriyorum .
6-GDO hava'dan bulaşan son derece tehlikeli bir şey giremediği yer yok ... tırın içinde kalan bir mısır tanesi bile bulaştırır allah hiç bir firmanın başına vermesin eee bu firma Danone ... Danone için firmada belli kesimde konusalan dedikodu ne ? oyuna getirilmedikleri ne malum ? hiç sayfalarına girip bununiçin yazdıklarını okudunuz mu ? ülkemizin hali ortada canı istedikleri herkesi yok ederler ... HERO BABBY satılsın diyedir o ....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları