Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 22-03-15, 19:21   #496

İstanbul (Anadolu Yakası)
Demirjdm Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

Ben bu kadar karamsar değilim,kalite konusunda iddialı yerli ürünler var ve fiyatları da ucuz değil. Eğer bir iddia varsa ben saygı duyarım, ha konu sadece iddiada kalırsa da çatır çatır hesabını sorarım, sonuçta muhatabım direk marka. Ve bana göre biz kullanıcılar samimi bir şekilde yaklaşırsak, bu markalar bizi düşündüğümüzden daha fazla ciddiye alacaktır. Ben sesimi duyurabileceğim markayı, sesimi duyuramayacağım markaya tercih ederim. Uzun süredir, takip etmeme, üye olmama rağmen çok az yorum yapma sebebimde budur. Bu benim düşüncem, herkesin tecrübesi ve düşüncesi farklı olabilir, saygı duyarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 19:26   #497

mighty Çevrimdışı

oyle catır catır hesap sorulmuyor konuyu takıp ettıysenız benım bır marka ıle sorunumu da bılıyorsunuzdur dıye dusunuyorum ha marka yerlı degıldı ama sonucta ıhtalatcı burada
tabıkı de bence de muhatap bulabılmek ayrı bır konu ama cozum sunması da ayrı bır konu 2 sını de yapabılen var ıse ayakta alkıslarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 19:50   #498

Eray__ üyesinin avatarı

Antalya
Eray__ Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Antalya'da her yer sera ayrıca 1. kalıte olan malları bız goremıyoruz Rusya'ya gıdıyor kaldı ki mamaya koysunlar
ya bılındık marka ben kullandım 5-6 senede kedım vefat ettı
baska bır bılındık marka ıle de baskasının kedısı vefat etmıs okudum ornek cok verırız google da dolu ornek var
Ayrıca bu pıyasada cok ekmek var tahmın ettıgınızden daha cok
koskoca sanıcat ulkemızde fabrıka kurdu dunyaya buradan ıhrac edılıyor
ıyı yaptıktan sonra ıthal edılebılır

bu arada ithal mamalar burada pahalı yurt dısında ucuz yanı orada yasasaydık buradaki yerli mama fıyatını verecektık
Bu sabah bir tanıdığın serasından değil rusya'ya bizzat kendine yetiştirdiği maydonozlarla ve tavuklarının yumurtalarıyla güzel bir salata yapıp afiyetle yedim. Yazada karşılığını organik portakallarımız ile ödeyeceğim.

Sanicatin fabrika kurduğunu bilmiyordum. Yani ticari olarak şüphesiz bir pazar var ama hani kedi ve köpeklere iyi bakmaya çalışan insan sayısı pek yok. Hali hazırda sokaklar zaten bu haldeyken tersini beklemek de saçma olur..

Misal bu üretim konusunda şunu anlamıyorum forumlarda bloglarda insanlar bas bas bağırıyorlar patates pirinç mısır ve türevleri hakkında. Herkes belli başlı şeylerin artık farkında ama firmalar inadına inadına pirinci ve unu dayıyorlar. Hayır tamam içerik analizi önemli ancak içeriğin kalitesi de en az o değerler kadar önemli. Yani ticaret yine 1-0 galip. Geçen de yine forumda peptigest34 ile ilgili biri konu açmıştı. Orada özetledim aslında durumu. Pazara giriyorsun yeni bir mamayla. Tamam iyi hoş. Reklamını da en iyi mama, Türkiye böyle bir mama görmedi diye yapıyorsun. Ona da tamam fakat.. et ununu pirinci dayıyorsun.. Amaç diyorum ya tamamen ticari... Bu hatalara düşmeseler en azından insanlar denemek için harekete geçerler. Ve araştırdıkça geri bildirimlerle bir yere gelirler belki. Fakat bunca elde edilmiş araştırma varken sen halen 10 sene öncenin kafasıyla üretim yapıp Türk tüketiciden destek beklersen.. Kusura bakma daha çok beklersin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:04   #499

İstanbul (Anadolu Yakası)
Demirjdm Çevrimdışı

Forumları uzun süredir takip ediyorum, mümkün oldukça da okuyorum. Objektif olduğuna inandığım kişilerin yorumunu daha dikkatli okuyorum, buradaki birçok kişi gibi. Bu nedenle sizin de birçok yorumunuzu okuduğum için konuya vakıfım.
Bende kesinlikle ayakta alkışlarım, ama önce deneyimlemek lazım. Neden görmezden gelsin ki, ben mantıklı bir neden bulamıyorum, birincil pazarı burası.
Bence bu bizler için çok güzel bir imkan, ben önyargılı olmayacağım, aklıma takılan her şeyi de direk soracağım, ciddiye almak veya almamak onların problemi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:29   #500

mighty Çevrimdışı

Eray__ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu sabah bir tanıdığın serasından değil rusya'ya bizzat kendine yetiştirdiği maydonozlarla ve tavuklarının yumurtalarıyla güzel bir salata yapıp afiyetle yedim. Yazada karşılığını organik portakallarımız ile ödeyeceğim.

Sanicatin fabrika kurduğunu bilmiyordum. Yani ticari olarak şüphesiz bir pazar var ama hani kedi ve köpeklere iyi bakmaya çalışan insan sayısı pek yok. Hali hazırda sokaklar zaten bu haldeyken tersini beklemek de saçma olur..

Misal bu üretim konusunda şunu anlamıyorum forumlarda bloglarda insanlar bas bas bağırıyorlar patates pirinç mısır ve türevleri hakkında. Herkes belli başlı şeylerin artık farkında ama firmalar inadına inadına pirinci ve unu dayıyorlar. Hayır tamam içerik analizi önemli ancak içeriğin kalitesi de en az o değerler kadar önemli. Yani ticaret yine 1-0 galip. Geçen de yine forumda peptigest34 ile ilgili biri konu açmıştı. Orada özetledim aslında durumu. Pazara giriyorsun yeni bir mamayla. Tamam iyi hoş. Reklamını da en iyi mama, Türkiye böyle bir mama görmedi diye yapıyorsun. Ona da tamam fakat.. et ununu pirinci dayıyorsun.. Amaç diyorum ya tamamen ticari... Bu hatalara düşmeseler en azından insanlar denemek için harekete geçerler. Ve araştırdıkça geri bildirimlerle bir yere gelirler belki. Fakat bunca elde edilmiş araştırma varken sen halen 10 sene öncenin kafasıyla üretim yapıp Türk tüketiciden destek beklersen.. Kusura bakma daha çok beklersin.

e o zaman adres alalım ben de Antalya 'dayım organik organik beslenelim niye bizi mahrum bırakıyorsunuz aynı memlekette

dıger soyledıklerınıze katılıyorum genel olarak bakınca ıcerıkler felaket hatta ıthal mamalarda bıle durum aynıyken burada farklı olmasını da cok beklemıyorum
Yerli malı yurdun malı gıbı bır durum yok artık o yuzden ben bu bakıs acısını uzun zamandır yasamıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:36   #501

rody Çevrimdışı

Arkadaşlar Taste of the Wild konservelerini denemek için aldım sonunda. Aslında annemler avmdeydi, onlardan istedim. Denemk için 3 tane var elimde, fiyatını hatırlamıyorlar. Toplamda 11 tl gibi bir şey olabilirmiş. Fiş de olmadığı için net bir şey diyemeyeceğim. Ama fiyatı beklediğimden ucuz çıktı. Normalde tahılsız konserveler 4.50 - 5 tl arası satılıyor. Kedim severse toplu almayı düşünüyorum. Club safarinin internet sitesinden de sipariş verebilirsiniz. Ben sanırım şubelerine giderim, fiyat aynı gibi sanki. Son kullanma tarihleri de Aug.03.2015. Ağustos son tarih. Yalnız tam amerikan sistemi Kutunun üstündeki içerik aynı amerikan konservelerinin içeriği gibi. Türkçe etiket yazmıyordu. Zaten ithalatçı türkçesi eksik olabiliyor. Merak edenler için foto yükledim. Önce imgim diye bir siteye yüklüyordum, incinin sitesiymiş. Nedense kestim oraya yüklemeyi TinyPic e yükledim. Linkler aşağıda.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:40   #502

mighty Çevrimdışı

Kedinizin yorumunu kesinlikle bekliyorum kuru mamasını yemedi benimkiler
Türkçe etiket eksik olabilir diye sorun etmiyor olabilirsiniz ama yaptıkları yasak
Fotoyu hizliresim.com üzerinden yükleyip en altta cıkan direct adress sanırım o linki alıp buraya fotoyu ekleyebilirsiniz
)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:43   #503

rody Çevrimdışı

Fotolar görünmüyor mu? Haklısın mighty, türkçe etiket olsa iyi olurdu. Belki internet satışında koyuyorlardır. Yarın deneyeceğim, sonucu bildiririm Yalnız o kadar konserve aldım, ilk defa chewy.com da gördüğüm konserveler gibi bir kutu oldu elimde. Bunda sadece ingilizce içerik var. İnşallah sever.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:44   #504

mighty Çevrimdışı

Demirjdm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Forumları uzun süredir takip ediyorum, mümkün oldukça da okuyorum. Objektif olduğuna inandığım kişilerin yorumunu daha dikkatli okuyorum, buradaki birçok kişi gibi. Bu nedenle sizin de birçok yorumunuzu okuduğum için konuya vakıfım.
Bende kesinlikle ayakta alkışlarım, ama önce deneyimlemek lazım. Neden görmezden gelsin ki, ben mantıklı bir neden bulamıyorum, birincil pazarı burası.
Bence bu bizler için çok güzel bir imkan, ben önyargılı olmayacağım, aklıma takılan her şeyi de direk soracağım, ciddiye almak veya almamak onların problemi.
Tabi sorun hatta problemler ve problemın kendısı ıle yanıtı bızlerle paylasın yanı bır paylasma aracı sızın ıcın neresı uygunsa paylasın
Ben deneyımlerımı her zaman paylasıyorum kı belkı ınsanların akıllarındaki bir soru cevaplanır ve sırketle yasadıgım problemde bıreysel savas vermenın yanı sıra burada olayın ceyran etmesıne ayrı sevındım cunku daha net ınandırabılırım kendımı kısılere.Ciddiye almak zaten olması gereken sey ancak almıyorsa orada sorun buyuktur.Aynı dili konustugum fırmaların benı sallamaması oldukca ılgınc oluyor.Ayrım yapmıyorum yerlı yada ithal diye ben ınsan mı dıye bakıyorum.Ha bir de şöyle tipler var karşılaştığım işi olana kadar iyi sonrasında sallamıyor.Müşteri ilişkisi devamlı saygı & ilgi gerektirir bence malınızın iyi olması dışında en önemli şey tavırdır ama sizin sıralamanız farklı olabilir
örneğin ürün olsun ama firma çok umrumda değil diyebilirsiniz her birey farklıdır bu durumda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:48   #505

mighty Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Fotolar görünmüyor mu? Haklısın mighty, türkçe etiket olsa iyi olurdu. Belki internet satışında koyuyorlardır. Yarın deneyeceğim, sonucu bildiririm Yalnız o kadar konserve aldım, ilk defa chewy.com da gördüğüm konserveler gibi bir kutu oldu elimde. Bunda sadece ingilizce içerik var. İnşallah sever.
Görünüyor hani hizliresimden kolay da ondan dedim hihihihi
O kutuyu bakanlığa gönderseniz yani foto filan ceza yerler Benim durumu araştırırken bir etiket kanununa denk geldim de oradan olayı biliyorum )
İnşalah sever de biz de farklı bir çeşit konserveye kavuşuruz
üretim yeri neresiymiş ben mi göremedim fotolarda acaba? Genelde bizdekiler Alman markası olmasına rağmen farklı yerlerde üretilmiş durumda da ondan merak ettim :=)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 20:56   #506

rody Çevrimdışı

Hangi Alman markası farklı ülkede üretiliyor? Gimpette, animondada ben made in germany görüyorum hep. Carny Ocean balığı taylanddan temin ettiğini yazıyor ama made in germany yazıyor kutuda. Bu tam abd malı. Ölçüler falan da amerikan sistemine göre; Ibs, oz. vs. Son kullanma tarihi de amerikan tarih sistemi. Dağıtıcısı yazıyor gönderdiğim fotoda:taste of the Wild Pet Food PO Box 156 Meta, MO 65058 800-342-4808. Amerikan malı yani. Hatta telefondan arayabilirsin :P Numara da koymuşlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 21:12   #507

mighty Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hangi Alman markası farklı ülkede üretiliyor? Gimpette, animondada ben made in germany görüyorum hep. Carny Ocean balığı taylanddan temin ettiğini yazıyor ama made in germany yazıyor kutuda. Bu tam abd malı. Ölçüler falan da amerikan sistemine göre; Ibs, oz. vs. Son kullanma tarihi de amerikan tarih sistemi. Dağıtıcısı yazıyor gönderdiğim fotoda:taste of the Wild Pet Food PO Box 156 Meta, MO 65058 800-342-4808. Amerikan malı yani. Hatta telefondan arayabilirsin :P Numarada koymuşlar.
Beni akşam akşam dolap tepelerine çıkarttın Sevgili Rody açtım kutuyu önüme aldım yazıyorum bendekileri
animondalarıda göremedim hayır üzerinde İngilizce bile yazmıyor etikette yok
Gimpet eski elimde mevcut 3 çeşit yenilerinin menşei de Tayland bu konuda eski attığım konservelerde fotoda görünüyor

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 21:18   #508

rody Çevrimdışı

Kusura bakma mighty Ya ben en son gimpet konserve aldığımda Product of thailand ama made in germany yazıyordu sanki. Animonda Carny Oceanla karıştırdım o zaman. Hatta almanca içerik var. Balığı taylanddan getirip almanyada konserve yapıyorlar gibi düşündüm.
Bu arada Taste of the wild konserve kutusunu merak eden olmuştur diye koydum. Öneri, tavsiye,reklam için değil. Herkesin kendi bileceği iştir Kedim sevmezse ben de almam zaten. Yarın belli olacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-15, 21:27   #509

mighty Çevrimdışı

yok önemli değil hep kafamda acabaya neden olan bir durumdu bu konu ondan aklımda kalmış almanca bılmıyorum o yuzden animondayı hiç anlamadım ben hiç öyle reklam diye düşünmedim bunları aşmak lazım paket ve yazanlar bizim için önemli bunları anladık sanırım bundan sonra da uygun konu başlığı açılırsa oradan aynılarını ve yeni aldıklarımız olursa cekıp koymayı planlıyorum herkes bence bunu yapsın kafamızda soru kalıyor.
Merakla bekliyorum sonucu
mama paketının üzeri de aynı şekilde full İngilizce

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-15, 01:33   #510

rody Çevrimdışı

Mighty, şimdi elimdeki gimpet ürünlerine baktım. Kedim artık sevmediği için Gimpet konservelerini 2-3 aydır almıyorum, o yüzden made in germany i ben diğer gimpet ürünleriyle karıştırmışım ya da öyle hatırlamışım sanırım. Elimde olan Gimpet multivitamin, Gimpet Malt soft extra, gimpet mousse delice, gimpet meatballs, gimpet nutripockets, gimpet cheezies, gimpet grass paste de hep ''made in germany'' yazıyor ve içerikte almanca var. Sen de elindekilerle teyit edebilirsin, konservesi de öyle aklımda kalmış. Bazı petfood firmaları balığı taylanddan temin ediyorlar, product of thailand ı öyle düşünmüştüm o yüzden.
Elimde olan Animonda Carny Ocean a baktım, içeriğin ilki D /A / CH ülkeleri yani almanya/avusturya/isviçre için almanca içerik sonra NL /Hollanda için hollanda dili üçüncü olarak da I /Italya için italyanca içerik var. Balıği taylanddan aldıklarını belirtmişler kapakta product of thailand diye. Ama alman, avusturyalı, hollandalı tüketiciyle aynı konserveyi kullandığımızı düşünüyorum. O konuda rahat olabiliriz Yine de içi rahat etmeyen ithalatçı firmaya direkt hangi ülkeden geliyor diye sorabilir. Ben bize gelen animonda nın aynı fabrikadan çıktığını düşünüyorum şu kutudaki içerikten dolayı. Yoğun bir almanca var animonda da.
Bir de ben buradada sanabelle tahılsızı denemek istiyorum demiştim, sen de tahıl var demiştin. Evet, tahıl varmış gerçekten. Yine içerik tercümesi hatası mı yapıldı diye almanca sitelerine baktım. Orada meğerse glütensiz tahıl içerir yazıyormuş Bize tahılsız yazmışlar türkçede nedense.
Bu benim almak istediğim sanabelle urinary, türkçe sitede tahılsız demiş:
Kedi Maması | Kuru Kedi Maması | Sanabelle Adult Urinary Tahılsız Tavuklu İdrar Yolu Sağlığını Koruyan Yetişkin Kedi Maması 2 Kg / Kedi / Kuru Kedi Maması / Yetişkin Kedi Maması | Juen Pet Market | Pet Shop
Bu da almanca sitesindeki içeriği
Sanabelle Urinary - bosch Tiernahrung
ohne glutenhaltiges Getreide diyor yani glüten içermeyen tahıl. Karbonhidrat kaynağı olarak pirinç kullanmışlar. Zaten mutlaka kuru mamada karbonhidrat kullanıyorlar, kimisi patates, kimisi buğday, kimisi de pirinç vs.
Aşağıda da tam ingilizce çevirisi olan linki veriyorum aynı ürünün:
Sanabelle Urinary | Free P&P orders £29+ at zooplus
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları