Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 24-02-15, 22:36   #31

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

memedonur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Başkalarıyla ilgili ne düşündüğünüzle ilgilenmiyorum. Teklifim baki, telefon numaramı veririm, buluşmak isteyenle buluşurum, gerçek kişiyim ve benefit reklamı filan yaptığım yok.
Ama çok açık ve net, uzun bir süredir kullanıyorum ve memnunum. Soran olursa da öneririm. Siz de bence takılmayın arkadaşlar. Sonuçta son kararı verecek olan biz pet sahipleriyiz. Bu konuda beni bir daha herhangi bir şekilde suçlamazsanız gerçekten sevinirim.
Ben sizi copy-pasta yapmakla suçlamışım doğru mu ?

Merhaba Ben aşağı yukarı 6 aydır kullanıyorum ve son derece memnunum. Araştırdım, sordum, İlk içeriği et ve et olarak insanın tüketmediği hiçbir parça kullanılmıyormuş ve sindirilebirliği yüksek olan kısmı kullanılıyormuş. Tabii bunlar veterinerin vb. söyledikleri, ben o kısmından çok gözümle gördüğüm etkisine dayanarak bir şeyler söyleyebilirim. Kedim de ben de memnunuz, şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Aksine ithal mamayla kedimin dışkısı kokarken, şu anda o kokuda da azalma var. Tüy dökümünü azalttığını zaten kısa süre içinde fark edeceksiniz. Bende gözle görülür şekilde değişiklik oldu tüy dökümü konusunda. Tüyleri de daha sağlıklı görünüyor şu an. Ben en azından bir kere denemenizi öneririm. Zaten memnuniyet garantisi vermişler, beğenmezseniz iade edersiniz

Benefit diye yerli bir mama kullanıyorum uzunca bir süredir. Öncesinde ithal mama kullanıyordum. Şu anda Benefit'ten memnunum. Kedim severek yiyor, kısa sürede dışkı-ağız vb. kokusu da azaldı. Fiyatı da ithal mamalara göre çok daha uygun ve kalitesinin de onlardan aşağı kalmadığını düşünüyorum. Yerli mamaya bir şans vereyim diye almıştım, uzunca bir süredir hiç değiştirmeden Benefit kullanıyorum. Bir denemeni tavsiye ederim. Muhtemelen memnun kalacaksın

Şimdi bu mesajlar birbirinin aynısı değil mi ? Önyargılı olabilirim kusura bakmayın sizin birkaç cümleniz değişmiş fakat forumda o kadar çok hesap gördüm ki film repliği gibi "mama içerisinde her kilo ayrı paketlenmiş, sanki benim için yaratılmış gibi, harika!" yazan ve değiştirmeden bunu tonlarca Başlıkta kullanan birçok arkadaş tespit ettim. Ben mamanın övülmesinden şikayetçi değilim, ben birkaç günde birkaç kişinin aynı tutumla aynı tarz mesajlarla ticari kaygı taşımayan forumlarda reklam Peşinde olmasıdır. Ben size gerçek kişi değilsiniz demiyorum zaten, bu hesapları açanlar da hayali demiyorum, dediğim şey bu markanın günlerdir reklam kokan içerikle aynı tarz mesajlarla övülmesi.

Ayrıca bana laf etmişsiniz belli bir markayı övüyor diye de isim vermemişsiniz markanın, burası yasaklı alan olsa siz Benefit de yazamazdınız. Benim entrylerimi okumuş olsaydınız o kadar dikkatlice Bonacibo ve Micho'yu Arkadaşlarımın severek kullandığını, yerli firmalara asla bir duruş sergilemediğimi, ama tahılsız mamaların besin değerlerinin daha iyi olduğunu ve dumiş arkadaşımızla da aslında farklı mamaları tercih edecek olduğumuzu biliyor olurdunuz. Ben Acana'yı tercih edeceğim derken kendisi Matisse kullandığını ama imkanı olsa N&D alacağını söylüyor. Şu anki mamamı da beğenerek almıştım, kedim sorun yaşamıyor ama tavuğu pek sevmediğini düşündüğüm için Hill'si bırakacağımı da yazdım...

Kimse burada reklam Peşinde olmamalı, benim tek kaygım bu. Çünkü bizim asıl kaygımız bu forumda can dostlarımıza en iyiyi sağlayabilmek. Ayrıca dumiş arkadaşımız da daha önceden Benefit'in içeriğinin fena olmadığını, şimdiki mamayla benzer olduklarını ifade etti.

O yüzden lütfen bizleri böyle şeylerle itham etmeyin, kendiniz de başka marka isimleri söylemekten çekinmeyin, iyi günler dilerim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-15, 23:04   #32

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Merhaba Ben aşağı yukarı 6 aydır kullanıyorum ve son derece memnunum. Araştırdım, sordum, İlk içeriği et ve et olarak insanın tüketmediği hiçbir parça kullanılmıyormuş ve sindirilebirliği yüksek olan kısmı kullanılıyormuş. Tabii bunlar veterinerin vb. söyledikleri, ben o kısmından çok gözümle gördüğüm etkisine dayanarak bir şeyler söyleyebilirim. Kedim de ben de memnunuz, şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Aksine ithal mamayla kedimin dışkısı kokarken, şu anda o kokuda da azalma var. Tüy dökümünü azalttığını zaten kısa süre içinde fark edeceksiniz. Bende gözle görülür şekilde değişiklik oldu tüy dökümü konusunda. Tüyleri de daha sağlıklı görünüyor şu an. Ben en azından bir kere denemenizi öneririm. Zaten memnuniyet garantisi vermişler, beğenmezseniz iade edersiniz

Benefit diye yerli bir mama kullanıyorum uzunca bir süredir. Öncesinde ithal mama kullanıyordum. Şu anda Benefit'ten memnunum. Kedim severek yiyor, kısa sürede dışkı-ağız vb. kokusu da azaldı. Fiyatı da ithal mamalara göre çok daha uygun ve kalitesinin de onlardan aşağı kalmadığını düşünüyorum. Yerli mamaya bir şans vereyim diye almıştım, uzunca bir süredir hiç değiştirmeden Benefit kullanıyorum. Bir denemeni tavsiye ederim. Muhtemelen memnun kalacaksın

Şimdi bu mesajlar birbirinin aynısı değil mi ? Önyargılı olabilirim kusura bakmayın sizin birkaç cümleniz değişmiş fakat forumda o kadar çok hesap gördüm ki film repliği gibi "mama içerisinde her kilo ayrı paketlenmiş, sanki benim için yaratılmış gibi, harika!" yazan ve değiştirmeden bunu tonlarca Başlıkta kullanan birçok arkadaş tespit ettim. Ben mamanın övülmesinden şikayetçi değilim, ben birkaç günde birkaç kişinin aynı tutumla aynı tarz mesajlarla ticari kaygı taşımayan forumlarda reklam Peşinde olmasıdır. Ben size gerçek kişi değilsiniz demiyorum zaten, bu hesapları açanlar da hayali demiyorum, dediğim şey bu markanın günlerdir reklam kokan içerikle aynı tarz mesajlarla övülmesi.

Ayrıca bana laf etmişsiniz belli bir markayı övüyor diye de isim vermemişsiniz markanın, burası yasaklı alan olsa siz Benefit de yazamazdınız. Benim entrylerimi okumuş olsaydınız o kadar dikkatlice Bonacibo ve Micho'yu Arkadaşlarımın severek kullandığını, yerli firmalara asla bir duruş sergilemediğimi, ama tahılsız mamaların besin değerlerinin daha iyi olduğunu ve dumiş arkadaşımızla da aslında farklı mamaları tercih edecek olduğumuzu biliyor olurdunuz. Ben Acana'yı tercih edeceğim derken kendisi Matisse kullandığını ama imkanı olsa N&D alacağını söylüyor. Şu anki mamamı da beğenerek almıştım, kedim sorun yaşamıyor ama tavuğu pek sevmediğini düşündüğüm için Hill'si bırakacağımı da yazdım...

Kimse burada reklam Peşinde olmamalı, benim tek kaygım bu. Çünkü bizim asıl kaygımız bu forumda can dostlarımıza en iyiyi sağlayabilmek. Ayrıca dumiş arkadaşımız da daha önceden Benefit'in içeriğinin fena olmadığını, şimdiki mamayla benzer olduklarını ifade etti.

O yüzden lütfen bizleri böyle şeylerle itham etmeyin, kendiniz de başka marka isimleri söylemekten çekinmeyin, iyi günler dilerim...
valla itham eden sizsiniz. memnun kaldığım her markayı burada öneririm. örnek verdiğiniz mesajların benzerliği konusunda da şunu söyleyebilirim, sizin de tahılsız mamayla ilgili önerdiğiniz markaların olduğu birbirine benzer YÜZLERCE mesaj bulabilirim. son kez söylüyorum. benefit reklamcısı değilim. kendim kullanıyorum, memnunum ve öneriyorum. hepsi bu. inanmayanlara telefon numaramı veriririm, yüzyüze konuşuruz. bu polemiği daha fazla uzatmayalım rica ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-15, 23:08   #33

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Kesinlikle katılıyorum başka söyleyecek bir şey yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-15, 23:09   #34

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

memedonur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
valla itham eden sizsiniz. memnun kaldığım her markayı burada öneririm. örnek verdiğiniz mesajların benzerliği konusunda da şunu söyleyebilirim, sizin de tahılsız mamayla ilgili önerdiğiniz markaların olduğu birbirine benzer YÜZLERCE mesaj bulabilirim. son kez söylüyorum. benefit reklamcısı değilim. kendim kullanıyorum, memnunum ve öneriyorum. hepsi bu. inanmayanlara telefon numaramı veriririm, yüzyüze konuşuruz. bu polemiği daha fazla uzatmayalım rica ederim.
Telefon numaranızı vermeniz işe yaramaz diğer benefit öneren üyelerin siz olmadığını nasıl bilicez?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-15, 23:09   #35

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Benim de niyetim yok zaten uzatmaya ve Tartışma yaratmaya, sonuçta burası bir bilgi paylaşım platformu herkes bir raddede bir şeyleri övecek, benim dediğim tek şey benim yazdıklarımdan 100 üstü mesajdan en fazla 4-5 tanesi mama ile ilgili, siz de reklam Yapmıyorum diyorsanız Öyledir tabi... Iyi akşamlar dilerim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-15, 23:13   #36

memedonur üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
memedonur Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Telefon numaranızı vermeniz işe yaramaz diğer benefit öneren üyelerin siz olmadığını nasıl bilicez?
valla yönetime şikayet edin, ip kontrolü yapsınlar o zaman. bu tartışmayı gerçekten daha fazla uzatmak istemiyorum. sordular önerdim. bir daha da sizin önerdiğiniz tahılsız mamalar dışında mama önermem, söz veriyorum size. kedi maması önerisi başlığı altında, mama öneremediğimiz bir forum da gerçekten harikaymış. güle güle kullanın. en iyi mama sizin söylediğiniz mama, ben kedimi ellerimle zehirliyorum, tamam siz haklısınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-15, 01:32   #37

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Bakın Memed bey mamaya kötü demedik, siz hala uzatıyorsunuz. Reklama karşıyız dedik, yoksa herkes fikrini bildiriyor burada, niye bu kadar takıldınız o da ayrı bir merak konusu. Konuyu kapatalım dedikçe siz yeni bir suçlama ile geliyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-15, 12:41   #38

sami arkohen Çevrimdışı

Farmina ürünlerinin İtalya da satılmadığı bilgisi burada da karşıma çıkınca tekrar belirtmek ihtiyacını hissettim.Bu bilgi tamamen yanlış ve eksiktir.Zooplus ta satılmaması İtalya da satılmadığı anlamına gelmez.Amerika da bile en güvenilir mamalar listesine girebilen tek Avrupa markası olduğuna göre bunu tartışmak bence yersiz kalıyor.Bilgilerinize.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 02:30   #39

İzmir
pissymom Çevrimdışı

sami arkohen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Farmina ürünlerinin İtalya da satılmadığı bilgisi burada da karşıma çıkınca tekrar belirtmek ihtiyacını hissettim.Bu bilgi tamamen yanlış ve eksiktir.Zooplus ta satılmaması İtalya da satılmadığı anlamına gelmez.Amerika da bile en güvenilir mamalar listesine girebilen tek Avrupa markası olduğuna göre bunu tartışmak bence yersiz kalıyor.Bilgilerinize.
1.Amerika'da en güvenilir mamalar listesinde olduğuna dair ciddi bir kanıtınız var mı?

2.Sizin bu mamayı sattığınızı facebook hesabınızından gördüm. Kar marjı yüksek bir mama, siz de ekmek parası kazanıyorsunuz bunda bir sakınca yok lakin sattığınız mamanın ambalajını hiç incelediniz mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 17:57   #40

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Ambalajında kötü birşey mi var?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 18:41   #41

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Tamamen bir İvana Sert Türkçesiyle yazılmış içerikler bölümü. Resmen google translate den çevirip kontrol etme gereği duymadan basmışlar pakete. O Türkçe'den sonra kimse bana bu firmanın dünyaca ünlü kurumsal bir şirket olduğuna inandıramaz. 3 liralık standart altı bir avon el kremi bile daha tutarlı ve düzgün bir Türkçe içeriğe sahip. İngilizcesi ayrı bir komedi. Türkçe içerikten tamamen farklı ve en önemlisi o övünerek söyledikleri içerik yüzdeleri belirtilmemiş. Hatta İngilizce kısmı ENG olarak değil USA ve GB olarak belirtilmiş. Bu ABD ve Büyük Britinya'ya özel anlamı taşır. Fakat bu içeriğin altında ne Amerika'da bir distribütör ne de İngiltere, İrlanda, İskoçya vb bölgeden bir distribütör var. Ne mı var? Hindistan, Malesya, Malta gibi alakasız ülkelerin distribütörleri. Bu bildiğiniz şark kurnazlığıdır. Ayrıca Amerika'da en güvenilir mama seçilmiş fakat ülkeyi geçtim koskoca kıtada distribütörleri yok. Ama Türkiye'de var. Süpermiş. Bu şikayetlerimi firmaya da bildirmek istedim fakat çok kurumsal !!!! bir şirket olduklarından sürekli hata veren bir ulaşım kanalları var. Burada cvp yazdığım beyefendinin herkese açık facebook sayfasında da bir yazı okudum. Ürünlerimiz tamamen ev ortamındaki kedi ve köpeklerde deneniyor yani zulmetmiyoruz yazıyor. Zulmetmekle kastı hayvan üzerindeki deneyler sanırım. Lakin ev ortamında kedi köpeklerde deniyoruz demek bu markanın halihazırda ürünlerini kullanan insanların kobay olarak kullanıldıkları demektir bence. Bunların fotoğraflarını koymaya çalışıyorum ama olmuyor. Deniyorum ama yine

Bu konu en son " 09-03-15 " tarihinde saat 21:27 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 21:48   #42

barisdragon Çevrimdışı

Benim de korkum şu, bazı mamalar asya ülkeleri için üretiliyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 21:59   #43

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Benim daha büyük bir korkum var ki;Asya ülkelerinde denenip, dünyaya öyle açılıyorlar yada açılmıyorlar. Yani şu anki veriler ışığında akla gelen bu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-15, 22:05   #44

İzmir
pissymom Çevrimdışı

O değil de yazdıklarım böyle hava da kalıyor. Fotoğraf da paylaşmak istiyorum ama neden yükleyemiyorum. Dosya seç diyorum, yükle diyorum ama bir türlü yüklenmiyor. Başka bir yolu varsa söyleyen olursa paketi incelememiş insanlar da görür böylece
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-15, 01:35   #45

sami arkohen Çevrimdışı

Sayın pissymon Siz eleştiri olsun da ne olursa olsun mantığı ile baktığınız müddetçe doğruları görmekte hep zorlanacaksınız sanırım.Ürünlerimiz Amerika kıtasında satılıyor ve beş distribütör tarafından dağıtımı yapılıyor.Amarika da ki pozisyonunu TrruthaboutPetFood.com ve DogFoodAdvisor sitelerinden takip edebilirsiniz.Ben bu ürünleri tüm içerik ve kullanım sonrası endikasyonlarını da dahil olmak kaydı ile inceledim.Ben bu işi 32 senedir yapıyorum.Türkiye de satışı yapılan Royal Canin,Propac,Sportmix ve Eukanuba ile Hills mamalarının üretildiği Hollanda da ki fabrikalarını araştırma merkezlerini gezip inceledim.
Yok dediğiniz distribütörleri Farmina.it sitesinden görebilirsiniz.Bu ürünler sadece Asya kıtası için değil bütün dünya için üretiliyor.Bizim İtalya ,Brezilya ve Sırbistan da olmak üzere 3 fabrikamız vardır.Bize ulaşmak isterseniz 0 216 4566790 telefonundan ulaşabilirsiniz.Sadece paketlerin üzerindeki açıklama ile kurumsal bir şirket olamayacağımızı yorumunuzu pek samimi bulmadım.En önemlisi de yakıştırmış olduğunuz ŞARK KURNAZLIĞI ibaresini de aynen size iade ederim.Biz ev ortamındaki kedi ve köpekler üzerinde araştırmalarımızı yapıyoruz derken bilinen çok büyük firmaların araştırma merkezlerinde hayvanlara zülüm uygulayarak bu araştırmaları yaptıklarını bizim öyle bir uygulamamız olmadığını belirtiyoruz.
Lütfen eleştirilerinizde daha düzgün bir dil kullanmanızı iyice araştırıp bilgi sahibi olmadığınız konularda yorum yapmamanızı istirham ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları