Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 19-03-15, 17:32   #181

mighty Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

Hiçbir zaman kimseden çekinmedim ancak bardağı taşıran son damlaları başka bir konuda benden çokkkkk rahatsız olunulduğunu fark edince buraya ayırdığım zaman ve emeğin anlamsız olduğu için yazmayı bırakmıştım isim konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim diğer türlü de sorun yoktu burada olmasa da başka yerde yazacaktım.Size özellikle mesaj atmamın sebebi konuyu takip ediyor olduğumu bilmeniz ve benim yaşadığım durumun da bilinmesini istediğim içindi.Size karşı 3-5 kişi gelince bu sabah dayanamadım.Sizi tanımıyorum hatta burada atışmalarımız dahii oldu hatta mama konusunda
Bu analizi şuan yaptıramıyor olsam da mama tarıhleri 2016 ya kadar devam etmekte ve bir şekilde cebimden yaptıracağım! Haksız bile çıksam ki sanmıyorum hadi çıktım bir tüketici olarak beni aydınlatamayan ve para kaybettiren firmaya güvenim kalmaz sanırım

Fikirleri sabit biri değilim deneme & yanılma konularında .Bilgiye - araştırmaya açığımdır her zaman ve evet fikirlerim oldukça değişti bu konuda
Şunu da belirtmeden geçmeyeyim asla dediğim mamaları dahil şuan kullanmayı düşünüyorum en azından deneyeceğim.Adamlar en azından gluten varsa var yazıyorlar
Tahılsızlardan deneyimlerimi tamamladım sayılır
acana tow yemediler
benim faturalarım yok cunku saklamam elektronık olmadıkca ama alıs verıs yaptıgım yerler bellı ayrıca fotograflarım da mevcut
ben kendımı kasıyorum burada 200 kusur TL 'lık mama alacağım diye ama bir cevapta ikna edilemiyorum

denedik mi denedik evet deneyeceğim ben devam edeceğim mutlaka
katı kural gütmüyorum artık kendimce
benim savunduğum bir marka olarak kaldığı için yazma sorumluluğu hissettim umarım düşüncelerimi herkes iyi kötü biliyordur artık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 17:35   #182

rody Çevrimdışı

Merhaba pissymom, Sanırım biz anlaşamamakta anlaşacağız Tüm iyi markalar Affco standartlarına uygun olduğunu belirtir. USA içerik adlandırması, terimleri, adları değişik diyorum ama aynı şeyi kastediyor. Affco zaten modernize edilmesi gereken bir kurum. Para babaları affco toplantılarına girip manipüle etmeye çalışıyorlarmış diyorum. Bazen insanın acaba ben hatalı mıyım bir yanlışım var mı diye araştırma yapması gerekir. Sürekli açık aramak için araştırmayı anlamadım ben. Bakın size alınmadım sürekli yok sami beyin askeri, ''okumayı seviyorsun ya'' veya ''susan teyze ve seninle olacak iş değil'' ifadelerine başka biri alınabilirdi; tarzınız mı böyle bilmiyorum ama küçümseme seziyorum. Ben zaten okuduklarımdan kendi kafamda oluşan şeyleri paylaştım. Ama sürekli bir önyargı ile okunduğu için kaale alınmadı. İlla mama yorumu yazmak için aradan 400 mesaj mı geçmesi gerekiyor? Bunu da hakkımda ''2 gün önce gelenler'' diye biri yazdığı için söyledim. Size bir şey söyleyeyim, bu forumu üye olmayanlar da okuyor Ben N&D den memnunum, tabii ki görüşümü yorumumu yazarım. Reklam niye olsun? Yabancı forumlarda hep marka ismi verilir tavsiye için. Şöyle söyleyeyim o dev markaların hiçbirine güvenmiyorum. Et oranı düşük ve kalitesiz. Sırf para babaları kazansın diye maliyetten çalıp güzel paketleyip satıyorlar. Consumeraffairs.com u inceleyin, öyle dehşet acılar yaşamış ki pet sahipleri. Yazıklar olsun o mamayı üretenlere de, o kadar para almasını biliyorlar. N&D kullanırken içim benim çok rahat. Bunu dile getirmem reklam değildir İlla o markayı alın demedim zaten. Herkes kendi kedisinden kendi sorumludur.

Merhaba Eray_,
Kedimin severek yediği sürekli aldığım Animonda Carny Ocean serisi ve Juenpette satılan tahılsız, doğal koruyucu içeren, insan tüketimine uygun etten yapılan Sapphere konserveleri (tavuklu favorimiz) var. Sapphere piyasaya yeni girmiş, tahılsız olduğu için aylar önce almıştım ve kokusu, içindeki eti her şeyi çok güzel Çok seçici kedim ve severek yemesi beni mutlu etti. Normalde asla haşlanmış et yemediği için en azından et yiyor, içim rahat ediyor. Sapphere yeni marka olduğundan illa al diyemem ama ben memnun kaldım. Kuru mamanın yanında su tüketimini artırmak için yaş mama çok önemli. Brit Care ve Gimpete de çok güveniyorum ama kedim eskiden onları severken artık yemediği için kullanmıyorum. Animonda Vom Feinstein da arada verebilirsin. O da tahılsız, şekersiz, doğal koruyucu ile korunmuş. Kokusu çok iyi. Hindili-tavşanlısını seviyor benimki Ben de Taste of the wild konservesini mutlaka denemek istiyorum. Eskiden bir salmonella olayı olmuştu, ama firma düzeltti sanırım kendisini. Yabancılar memnun kaldığını belirtiyor hep. Seçici kedim severse o da düzenli aldığım yaş mamalardan biri olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 17:37   #183

mighty Çevrimdışı

Pınar Hanım siz firmada mı çalışıyorsunuz? Hiç anlayamadım? Benim konuma da bir el atsanız,açıklama getirseniz ? Zaten firmada çalışmıyor dahi olsanız FDA 'ye sorup cevap alırsınız sanırım çok bilinçli tüketicilerimiz var ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 17:39   #184

mighty Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba pissymom, Sanırım biz anlaşamamakta anlaşacağız Tüm iyi markalar Affco standartlarına uygun olduğunu belirtir. USA içerik adlandırması, terimleri, adları değişik diyorum ama aynı şeyi kastediyor. Affco zaten modernize edilmesi gereken bir kurum. Para babaları affco toplantılarına girip manipüle etmeye çalışıyorlarmış diyorum. Bazen insanın acaba ben hatalı mıyım bir yanlışım var mı diye araştırma yapması gerekir. Sürekli açık aramak için araştırmayı anlamadım ben. Bakın size alınmadım sürekli yok sami beyin askeri, ''okumayı seviyorsun ya'' veya ''susan teyze ve seninle olacak iş değil'' ifadelerine başka biri alınabilirdi; tarzınız mı böyle bilmiyorum ama küçümseme seziyorum. Ben zaten okuduklarımdan kendi kafamda oluşan şeyleri paylaştım. Ama sürekli bir önyargı ile okunduğu için kaale alınmadı. İlla mama yorumu yazmak için aradan 400 mesaj mı geçmesi gerekiyor? Bunu da hakkımda ''2 gün önce gelenler'' diye biri yazdığı için söyledim. Size bir şey söyleyeyim, bu forumu üye olmayanlar da okuyor Ben N&D den memnunum, tabii ki görüşümü yorumumu yazarım. Reklam niye olsun? Yabancı forumlarda hep marka ismi verilir tavsiye için. Şöyle söyleyeyim o dev markaların hiçbirine güvenmiyorum. Et oranı düşük ve kalitesiz. Sırf para babaları kazansın diye maliyetten çalıp güzel paketleyip satıyorlar. Consumeraffairs.com u inceleyin, öyle dehşet acılar yaşamış ki pet sahipleri. Yazıklar olsun o mamayı üretenlere de, o kadar para almasını biliyorlar. N&D kullanırken içim benim çok rahat. Bunu dile getirmem reklam değildir İlla o markayı alın demedim zaten. Herkes kendi kedisinden kendi sorumludur.

Merhaba Eray_,
Kedimin severek yediği sürekli aldığım Animonda Carny Ocean serisi ve Juenpette satılan tahılsız, doğal koruyucu içeren, insan tüketimine uygun etten yapılan Sapphere konserveleri (tavuklu favorimiz) var. Sapphere piyasaya yeni girmiş, tahılsız olduğu için aylar önce almıştım ve kokusu, içindeki eti her şeyi çok güzel Çok seçici kedim ve severek yemesi beni mutlu etti. Normalde asla haşlanmış et yemediği için en azından et yiyor, içim rahat ediyor. Sapphere yeni marka olduğundan illa al diyemem ama ben memnun kaldım. Kuru mamanın yanında su tüketimini artırmak için yaş mama çok önemli. Brit Care ve Gimpete de çok güveniyorum ama kedim eskiden onları severken artık yemediği için kullanmıyorum. Animonda Vom Feinstein da arada verebilirsin. O da tahılsız, şekersiz, doğal koruyucu ile korunmuş. Kokusu çok iyi. Hindili-tavşanlısını seviyor benimki Ben de Taste of the wild konservesini mutlaka denemek istiyorum. Eskiden bir salmonella olayı olmuştu, ama firma düzeltti sanırım kendisini. Yabancılar memnun kaldığını belirtiyor hep. Seçici kedim severse o da düzenli aldığım yaş mamalardan biri olabilir
Siz bana mail atan kişisiniz sanırım ve bundan eminim yaş mama konusunda yazdıklarınızdan anladım!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 17:48   #185

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bu şimdi neye açıklık getirdi? Sorunuz neydi ki?
Yukarıda gözden kaçmasın diye özellikle belirttiğim bir kısım var. Nasıl bir göz varsa sizde istediğiniz herşeyi kaçırabiliyorsunuz hahahah.Yani söylediğiniz şeyleri de kabul etsem dahi ortaya çıkan sorulardan oluşan. Amerika'daki mamayla Türkiye'deki mama farklı mı sorusunu akıllara getiren.
Hayir bi de bilmiş bilmiş ben yazdım sordum diye söyleniyorsun da konu başından beri Hindistanı, Sırbistanın İzmit gibi bir bölgesi diye , sizin elinizdeki paket eskidir yeni paketlerde herşey yolunda diye bana yutturmaya çalışmadan önce aklınız neredeydi acaba
Ayrıca bu cvp gelmemiştir demiyorum. Lakin böyle havalara girip yazmak için bir ekran görüntüsü gerekir. Hayır başkasına yapacak olursan dalga geçerler bak seninle

Hayır sanki siz herşeyi açıkladınız da yeni sorular yaratıyormuşum gibi gözüküyor ona yanıyorum. Hayır yeni okuyanlar falan varsa uyarayım. En başından beri hemen hemen aynı sorularla kıvranıyoruz burada.

Hem bak daha önemli bir problem var. Öyle ambalaj falan da değil. Baya baya içerik şüphesi. Adam akıllı ilgilenecekseniz biraz bekleyebilirim ben. Zaten bu konunun ömrü yeni ambalajları basana kadar. Bir parti düzgün ambalajlı mama gelsin havanızdan geçilmeyecek buralarda. Tahmin edemiyor muyum sanıyorsunuz o zamanki halinizi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 17:56   #186

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pınar Yeşim Çevrimdışı

Bilinçli tüketici başta Rody ... yazdığı herşey gösterdiği her adres doğru ...lakin anlatmaya çalıştığınız tüketici sadece kendi doğrularına inan bir kişi sanırım onun kendi '' recipe'' lerini yapıp yedirmesi gerekiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:03   #187

İzmir
pissymom Çevrimdışı

"Susan Thixton garanti vermiyor listesiyle ilgili" diyorum. "E tuhaf birşey yok, verse çok itici olmaz mıydı" diyorsunuz. AAFCO diyorum "zaten o kurum modernize olmalı, para babalarının baskısı var güvenme" diyorsunuz. Ambalaj diyorum "dışı güzel içi boş çok mama var, N&D ye niye takıldın" diyorsunuz.
Ambalaja güvenme, AAFCO ya güvenme ama size güveneyim. Susan teyze garanti vermiyorum desin ama ben onun bu sözüne de güvenmeyip onun listesine karşı yüce bir güvenle tam bağlılık ilan edeyim. Canınızın istediği şeye cevap verin istemediği şeye vermeyin ama olsun size de güveneyim ben

Durduk yere duyulan birşey değildir güven. Güven kazanılır. Ben bu mamaya güvenmiyorum dediğimde bu resmen bir hakaret olarak kabul edildi de 1 paket mamayla bu güvensizlik neden oluştu bir düşünmek lazım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:03   #188

rody Çevrimdışı

Merhaba mighty,
Evet sana aylar önce blogundan yorum yazmış, hatta mailleşmiştik. N&D nin mama tanelerini sormuştum, düşük tahıllı ve kısırlaştırılmışın tane boyutu sizde de farklı mı gibi bir şeydi. Benim de mamayı sorguladığım dönem oldu yani. Ama sonradan içeriğin aynı olması ve olumlu sonuçlardan dolayı devam ettim. N&D den memnunum ben hala O zaman da memnundum bunu sana yazmıştım. Kusura bakma da ben senin ''2 gün önce gelen insan'' lafına hem şaşırdım hem alındım. Forumlara hergün yeni üye katılıp kendi fikrini istediği yerden belirtir. İnsanları aslında kırmamaya özen gösteririm. Ama bazı yorumcuların (seni kastetmiyorum) üsten bakan yorumlarına şaşırıyorum. Ve sadece sıradan tüketiciym, memnunum diyorum. İnsan menfaat gözetmeden de olumlu yorum yapabilir kişi yada ürün hakkında.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:09   #189

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Tabiki en bilinçlimiz rody. N&D kullanıyor çünkü
Üye olmadan bu forumu takip edecek, ve en sonunda artık yeter diyip üye olup engin bilgilerini bizimle paylaşacak kadar da sorumluluk sahibi
Çok becerikli bi de. Mesela o da google a Sami beyin ismini yazıyor, ben de yazıyorum. Ama ben bi şey bulamazken, o Sami bey'in bu sektördeki 32 senelik bilgi ve tecrübesine, bu uğurda döktüğü saçlara falan ulaşabiliyor hep. Neden? Çünkü bilinçli tüketici.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:10   #190

İzmir
pissymom Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba mighty,
Evet sana aylar önce blogundan yorum yazmış, hatta mailleşmiştik. N&D nin mama tanelerini sormuştum, düşük tahıllı ve kısırlaştırılmışın tane boyutu sizde de farklı mı gibi bir şeydi. Benim de mamayı sorguladığım dönem oldu yani. Ama sonradan içeriğin aynı olması ve olumlu sonuçlardan dolayı devam ettim. N&D den memnunum ben hala O zaman da memnundum bunu sana yazmıştım. Kusura bakma da ben senin ''2 gün önce gelen insan'' lafına hem şaşırdım hem alındım. Forumlara hergün yeni üye katılıp kendi fikrini istediği yerden belirtir. İnsanları aslında kırmamaya özen gösteririm. Ama bazı yorumcuların (seni kastetmiyorum) üsten bakan yorumlarına şaşırıyorum. Ve sadece sıradan tüketiciym, memnunum diyorum. İnsan menfaat gözetmeden de olumlu yorum yapabilir kişi yada ürün hakkında.
Kız orda 1 sayfa şey yazmış. Takıldığın sana 2 gün önce gelen insan demesi mi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:15   #191

İzmir
pissymom Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili pissymom son cümlede bahsettiğiniz kişi benim sanırım.Aslında bu mesajı sabah yazmıştım fakat yarım kaldı ve bende bir boş dosyaya kaydetmiştim yani siz dedikten sonra yazmadım bunları sadece son bir kaç kısmı ekliyorum ayrıca bazı şeylere açıklık tam getiririm diye düşünüyorum.Hiçbir zaman kaçan biri olmadım burada çok şeyle itham edildiğim için yazmama kararı aldım.Sami Bey'e hiç mesaj atmadım zaten sayfamda ekli yazdıklarımı görmüştür ben firmanın facebook adresine yazdım beklemedim aradım sonradan yazılan cevapları da isteyene atarım.Yazdıkları kimseyi tatmin etmez hele beni hiç!
bundan sonraki yazılanlar sabah yazdıklarım ama tamamlayamadıgım ıcın gonderemediklerim

Buyurun

yazmayacağım dedim millet niyeyse benim yazmama bir uyuz oluyor Herkes kaldı da beni takip ediyor neyse artık dayanamıyorum ve tek bu konu üzerinden yazacağım
Buldunuz bir kişiyi biri geliyor biri gidiyor maşallah!
İsim vermeyeceğim sonradan gelen 2 kişi kendini biliyor ha birde yan çizen bir tip de gördüm.Her şeye yorum yapan,mamayı kullanmayan veletleri saymıyorum bile!
Mamayı Temmuz 2014 'ten beri kullanıyorum.Hatta Kasım 2014'ten beri 2. kedime de N&D ile başladım direk.Yani 8 aydır hemen hemen bu markayı kullanıyorum.Şimdiye kadar aldıklarımı aşağıda yazıyorum!
3 adet 1.5 kg lık TAHILSIZ KUZULU
1 adet 10 kg DÜŞÜK TAHILLI KUZULU
şuan kullandığımız TAHILSIZ 10 kg KUZULU

Mamadan çok memnun olduğumu her yerde dile getirdim ve bundan çekinmedim çünkü net olarak gözlemlediğim şeyler vardı.Fuarda karşılaştığım sorun nedeni ile mamayı değiştirmek istedim.Malum geçen zaman zarfında ACANA satın aldım.Çünkü herkes gibi en doğru şekilde beslemek istiyorum.Şişmelerini değil doymalarını istiyordum.Tercihim ve savunmam bu sebepten dolayı TAHILSIZ mamadan yana oldu.Maalesef ağızlarını sürmemeleri bir yana ciddi problemlerle karşılaştım ancak herkeste aynı olacak diye bir durum yok bunun da bilincinde olan bir tüketiciyim.Sonrasında tabi dayanamadım ve asla onları zorlamak istemedim.Evdeki 1.5 kg tahılsız ve 10 kg düşük tahıllıda bana sipariş verdiğimde 1-2 günü atlatacak mama vardı ama karıştırmakta istemedim.
Fiyatlara bakarken düşük tahıllıya fiyatından ötürü çok elim gitti gitmedi değil ama büyük kedimin tahılsızı daha çok sevdiğini bildiğimden ve tüy dökümü,doyma gibi durumları da net gözlediğim için TAHILSIZ sipariş verdim.
Mama geldi ve paketin üzerinde yaprağın yeşil olmasını bekliyordum tahılsızın bir nevi simgesi hatta Farmina standında veterinerleri ile konuşurken ayrımı hep yaprak rengi üzerinden yaptığını fark ettim.Örn. şu şekildeki kedilerin yeşil yaprak yemesi daha iyi olur gibi! Yani tahılsız - düşük tahıllı demiyordu ben de bu sebepten aklımda bu durum öyle kalmış ki alla alla niye böyle yanlış mı diye düşündüm hatta sordum paketler deneme aşamasında imiş Firma ile sorun yaşasak da üründen çok memnun olunca firmaya da katıksız bir güven yaşıyordum sanırım birçok kişi benim gibi olur.Sonra üzerine baktım 2 adet 10 kg 'lık mamayı yan yana koydum ''grain free'' ibaresini gördüm ve kendimce rahatladım.Sonrasını filan hiç sorgulamadım!
Reklam yaptığımı düşünenler bu kısımdan rahatsız olacak( neyın reklamı ise ? hangi firmadan kaç kuruş almış isem ayrıca hazırandan beri uyeyken bugun uye olup facebook sayfasının reklamını mıllet yaparken neyse)

Blogumda yazmak için 3 mama paketimin ve içeriklerinin fotoğrafını çekeyim dedim.Zaten tahılsız diye aldığım mamayı her döküşümde tabağa acaba dediğim bir konu vardı.RENGİ.Önceki aldığım 1.5 kg'lıklarda ciddi koyu renkti.Sonrasında dedim pakete bakayım ya gözle olacak iş mi? Yani bildiğiniz YAPIŞTIRMA TÜRKÇE ETİKET!!! Yabancı yazan yerlerde de HER ŞEY AYNI! Tek fark YAPIŞTIRMA ETİKET!
Paket önemli mi önemsiz mi???? Ben bir tüketiciyim kusura bakmayın da ÇOK ÖNEMLİ !Ayrıca ben deneme tahtası mıyım? Kendime harcamayıp bu kısıtlı bütçemle kedilerime iyi bakayım diye kriz ortamında onlara harcıyorum verdiğim paranın da hesabını sormak isterim!
Paketin üzerine baskılı GRAIN FREE yazsa idi inanacaktım! İNANMIYORUM!!!! 10 TAHILSIZ DİYE SATTIĞINIZ ÜRÜN EMİNİM Kİ DÜŞÜK TAHILLI!
YENİ paket eski paket mi var GÜVEN SORUNU VAR!
ama siz umursamıyorsunuz!Müşteri kaygınız olduğunu sanmıyorum!Kusura bakmayın!

Olanlara devam edeyim
Firmayı aradım.Analizi ücretsiz yaptıracağımı söyledi bir bayan ciddi rahatladım çünkü merak ediyordum.Tabi hemen laboratuvarın numarasını bulmaya çalıştım,bunu yaparken fark ettiğim bir şey oldu ANALİZİN ÜCRETLİ olduğu!Bakanlığın laboratuvarındaki görevli beni direk bakanlığın yem bölümüne yönlendirdi onlardan fikir alın burası uzak ona göre yol izleyelim dedi,tamam dedim.Ertesi gün tüm paketleri aldım bakanlığa gittim.
Bu kısımda kalmıstım yazmaya devam ediyorum

Kimsenin bir şeyden haberi yok.Kapalı paketten numune alınıyormuş ayrıca ücret benden yani analizi yaptırmak isteyenden

sonrası içinde kendi facebook sayfamdan yazdıgımı kopyalıyorum size
isteyene facebook sayfa lınkımı de verırım adım soyadım iyi kotu bılınıyor

yazdıgım tarih 11 MART 2015

ve Yazdıklarım

Evettt yazimi yazmadan once blogta burada paylasiyorum en azindan listemdeki insanlar bir ön bilgi edinsin.Elimde 2 adet 10 kg lik mama var ve 1.5 kg lik bir mama daha...10 kg lik olanlardan biri DÜŞÜK TAHİLLİ digeri ise TAHİLSİZZZZZ! Kucuk 1,5 kg lik paket ise TAHİLSİZ ve 3 pakette KUZULU yani karsilastirma yapabiliyorum!
Dün blogta yazmak icin paketleri ve icerigi yani mamalarin kendini fotograf cekeyim dedim.Zaten son aldigim TAHİLSİZ 10 KG olan mama geldiginde yaprak rengi yesil olmasi gerekirken paketin uzerinde düsük tahilli 10 kg lik gibi sari &yesildi.Firma yetkilisine sordum DENEME ASAMASİNDA PAKETLER dedi tamam dedim firmayanin ÜRÜNLERİNE GÜVENİYORDUM CÜNKÜ! Dün bu farki fark edince birkac kiside farkli gorundugunu soyleyince msj attim sayfalarina yalniz bekleyemeyip aradim da sonrasinda! Cikan hanim efendim bana paketlerin degisecegini ve icim rahat etmiyorsa UCRETSİZ! Analize gonderebilecegimi ve hatta bunun ucretinin kendilerinden ciktigini belirtti! Gözlemlerimi aktarayim size! 2 buyuk paket arasinda ELLE YAPİSTİRİLABİLEN ETİKETLER DİSİNDA HİCBİR FARKLİLİK YOK! İngilizce yazi olarak GRAIN FREE İBARESİ YOK PAKETE BASKİ OLARAK! Mamada kirintilar var ancak 1,5 KG LİK PAKETTE YOK! Ayrica 1.5 KG lik paketteki mama koyi renk diğeri bariz açık renk! Dün bir kac yere ulaştım hani bana "ÜCRETSİZ ANALİZ YAPTİRİN " DİYEN BAYAN vardi ya ! Laboratuvari aradim
1 ÜCRETSİZ ANALİZ YOK !!!!
2 TAMAM HADİ UCRETİ İLE YAPTİRAYİM DESENİZ AÇIK PAKETTEN ANALİZ YAPİLMİYORMUS !
MAMANİN 10 KG LİK TAHİLSİZİ 250 DEN 300 E KADAR CİKİYOR DUSUK TAHİLLİSİ 170 TEN 210 A KADAR DEVAM EDİYOR !!!! 1.5 KG LİK TAHİLSİZİ İSE 50-70 ARASİNDA ! MAMALAR Mİ ALAYİM YOKSA ANALİZE Mİ PARA VEREYİM ????
3 TARİM MUDURLUGU HİCBİRSEY YAPMİYOR!!! BOSA CABALAMAYİN YORULMAYİN
4 ALO 174 HATTİNA SİKAYET BİLE ALMİYORLAR! NEDENİ İSE TAHİLLİ VE TAHİLSİZ MAMA DİYE BİR AYRİM KAYDİ YOK!!!
Anlayacaginiz bu sektorde hayvan beslemek şans işi
Ben bir firmaya filan güvenmem bu saatten sonra
Çok açık var sektorde!!!
Aradaki 80-100 kusur TL lik farkin aciklamasini bulamadim koskoca bir Ülkede!
Evet buna ayiracaj bütçem olsa emin olun özelde de yaptirirdim ancak yok!
Yani paranin gozu ciksin!

sonrasında benım ıcıme sınmeyen durumdan oturu ozel bır laboratuvar ıle gorustum analız yapan ..
amacım fıyat alıp durumumu ayarlamak ve bır sekılde analızı yaptırmak ancak ellerinde kit olmadıgına dair maıl atmıslar onunda ekran goruntusu mevcut
ha ben hepsini kimsenin sallamadıgı benım reklam yaptıgımı dusundugu blogumdan yazacagım yakında oradan da ısteyen baksın

kimsenin yalakası olmadım
hep dogru bıldıgımı yapmaya calıstım ve savundum hatta fırma ıle sorun yasadım agladım yanı o fuarda
gene de bır yanlısım olmadı olanı anlattım sadece
mamaları kotu demedım cunku yalan soyleyemem
hatta blogumda yazmak ıcın kendılerınden numune ıstedım
mama tanelerını merak edenler var dıye !! kendim için istemedim asla !
gerı kalanları da kendı kedılerıme degıl sokak kedılerıne verıp fotograf cekeyım dedım yanı bunu ufak bır projelendırmeye gıtmıstım
numune - ler gelmedi iyiki de gelmemiş diyorum

benim 10 kg N&D mamalara güvenim yok özellikle TAHILSIZ diye satılanlara
1.5 KG olarak 2 kedime sürekli alacak gücüm yok
bana ''paketler değişecek'' deyip durmayın
PAKET BENIM ICIN ÖÖÖÖNEMLİ
değiştirince haber verırsenız belki alırım bılemıyorum

ama bir tuketıcı olarak tercıh edermıyım hayır
kotulermıyım kucuk boyları hayır
buyuk boylarda kafamda sorular var mı EVET
alırmıyım hayır
tavsıye edermıyım suan bılemıyorum
ama cok buyuk acık kısımların oldugu aşikar
Özelden bir mesaj geldi. İçerikle ilgili ne sıkıntısı varmış diye. Bu mesajı görmemiş veya okumamış sanırım. Ondan alıntı yapıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:20   #192

İzmir
pissymom Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hiçbir zaman kimseden çekinmedim ancak bardağı taşıran son damlaları başka bir konuda benden çokkkkk rahatsız olunulduğunu fark edince buraya ayırdığım zaman ve emeğin anlamsız olduğu için yazmayı bırakmıştım isim konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim diğer türlü de sorun yoktu burada olmasa da başka yerde yazacaktım.Size özellikle mesaj atmamın sebebi konuyu takip ediyor olduğumu bilmeniz ve benim yaşadığım durumun da bilinmesini istediğim içindi.Size karşı 3-5 kişi gelince bu sabah dayanamadım.Sizi tanımıyorum hatta burada atışmalarımız dahii oldu hatta mama konusunda
Bu analizi şuan yaptıramıyor olsam da mama tarıhleri 2016 ya kadar devam etmekte ve bir şekilde cebimden yaptıracağım! Haksız bile çıksam ki sanmıyorum hadi çıktım bir tüketici olarak beni aydınlatamayan ve para kaybettiren firmaya güvenim kalmaz sanırım

Fikirleri sabit biri değilim deneme & yanılma konularında .Bilgiye - araştırmaya açığımdır her zaman ve evet fikirlerim oldukça değişti bu konuda
Şunu da belirtmeden geçmeyeyim asla dediğim mamaları dahil şuan kullanmayı düşünüyorum en azından deneyeceğim.Adamlar en azından gluten varsa var yazıyorlar
Tahılsızlardan deneyimlerimi tamamladım sayılır
acana tow yemediler
benim faturalarım yok cunku saklamam elektronık olmadıkca ama alıs verıs yaptıgım yerler bellı ayrıca fotograflarım da mevcut
ben kendımı kasıyorum burada 200 kusur TL 'lık mama alacağım diye ama bir cevapta ikna edilemiyorum

denedik mi denedik evet deneyeceğim ben devam edeceğim mutlaka
katı kural gütmüyorum artık kendimce
benim savunduğum bir marka olarak kaldığı için yazma sorumluluğu hissettim umarım düşüncelerimi herkes iyi kötü biliyordur artık
Sonuçta benim mevzum da buralara bir cvp alamamaktan geldi. Ben ambalajlarımızı değiştirdik söylemi üzerine sadece ambalajın fotoğrafı karşılığında özür dileyeceğimi tüm yazdıklarımı sileceğimi de söyledim. Ama yok. Bu forumda da dile getirdim. Belki dünyanın en iyi maması. Fakat bu kadar şüpheyle ben 2. Paketi nasıl alayım gönül rahatlığıyla?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:21   #193

mighty Çevrimdışı

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Özelden bir mesaj geldi. İçerikle ilgili ne sıkıntısı varmış diye. Bu mesajı görmemiş veya okumamış sanırım. Ondan alıntı yapıyorum.
Kim görmemiş KOCA MESAJIMI ACABA
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:21   #194

rody Çevrimdışı

Pissymom, olayı ego savaşına döndürüyorsanız korkarım yanlış kişiyi seçtiniz Ben asla en iyisini ben bilirim demedim Kimin forumun muhtarı benim modunda gezdiği ortada. Size başından beri kendime nasıl yazılmasını istiyorsam öyle yazdım. İnsanların günahına giriyorsunuz. Bu agresiflik neden anlamıyorum. Görüşümü belirtmek en doğal hakkım yahu. Sadece bu markayı alın da demedim ayrıca. Ama önyargıyla okuyorsunuz. Şurada kendimce tüketicilere yardımcı olmaya çalıştım. Her şeyi ben bilirim tavrım ASLA YOKTUR. Tam tersi, keşke daha çok bilgim olsa.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-15, 18:26   #195

mighty Çevrimdışı

ortada bir firma var ve tüketici -LER cevap almak istiyor tatmin edici cevap yok sonra olay ego savaşına mı dönmüş oluyor?

Çok bilinçli bir tüketici olduğunuzu zaten aylar önceki mailimde de belirtmiştim
Fakat konuya siz olduğunuzu bılmeden yorum yazdım
Burada birçok konu varken bu konudan başlamanız kafa karıştırıcı geldı ayrıca ikna etmeye çalışmanız ve bunu çoğul olarak konuşmanız firma tarafından olduğunuz kanısına vardırdı beni

Evet ayrıca büyük bir sorunum var buna cevap vermeyı ve araştırmayı istemez misiniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları