Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 18-03-15, 14:21   #151

İzmir
pissymom Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi maması konusunda kararsızım,yardımcı olur musunuz?:)

Sayın Rody
Size cvp olarak son 7-8 sayfada yazdıklarımı derlemek biraz saçma olacak. Bilmek isterseniz okursunuz. Memnuniyetinizle alakalı da söylenecek bir şey yok. Ben burada ay kedimi öldürdü bu mama diye bulunmuyorum. Fakat bu şüphelerle uzun vadede ne olur tedirginliğim yok değil. Sonuçta piyasanın zamanında en iyi mamaları olarak lanse edilen fakat şu an kötü olduğu konusunda hemfikir olduğumuz mamaları da 3-5 ay yiyerek ölmedi kediler.(Çok hassas, alerjik veya bir sağlık problemi yoksa)

Ayrıca bahsettiğiniz British English-American English olayına siz inanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu kadar sayfa bahsettiğim şeylerden sonra ben inanmam kusura bakmayın. Olmayan yada değişkenlik gösteren oranlar, herkesin elindeki farklı paket vs..

Distribütör konusuna gelince.. Ben yazdım zaten birçok dilin içeriği ve distribütörünün yazdığını. Yunancası bile var dedim. Benim derdim Amerika'nın en güvenilir mamasıyız diye burda gerinip, paketin üstüne bir Amerika distribütörü bile yazmamaları. Aynı kıtada bile olmayan ülkeleri USA kısmına yazmaları.

Ayrıca neden alışveriş sitelerini referans alıyoruz ben onu anlamadım. Hadi aldık chewy.com nedir allahaşkına Kusura bakmayın da Amerika'da çok olumlu yorumlar alıyor dediğin siteye de gittim baktım. En yüksek yorum alan N&D kedi maması 12 yorum yani Hiç yorum almayanı da var. Amazon'da da 8 di zaten. (Sonradan gelen düzeltme: 8 olan köpek mamasıymış. Kedi mamasında o bile yok. En yüksek sayımız 5)Bütün Amerika kullanıyormuş gerçekten. Alışveriş sitelerini baz almamamız gerektiğini söylemiştim. Ama yok ille biz onları baz alıyoruz diyorsanız o zaman başta whiskas olmak üzere, sürekli Sami bey tarafından tahıl tarlası olarak isimlendirilen mamaları kullanmalısınız. Yüzlerce yorum, memnuniyet falan var.
Böyle dayanaksız şeylerle heyecanlandırmayın benim Pınar'ımı

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 15:09 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 14:31   #152

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ayrıca günahınızı alıyorsam peşinen binlerce kere özür dilerim ama üye olur olmaz pat diye bu foruma gelen, ilk mesajını burada atan, başka da birşeye yorum yapmayan insanlara güvenmiyorum ben. Forumu açan ben değilim, forumun başlığında şu an ki konuya dair bir ipucu yok, forumun konusu da sonradan bu hale geldi. 3. Sayfanın sonunda giriş yapmışız, 4. Sayfada başlamışız mevzuya. Ne ara geldin ne ara tüm forumu okudun da cevap veriyorsun. Bak Pınar'cım da öyle geldi. gidemedi sonra.
Hayır bi de mamanızdan memnun olduğunuzu söylüyosunuz. Benim "bundan sonra başka mama kullanmam, en mükemmelini buldum" dediğim bir mama olsa bu tür forumlar dikkatimi çekmez. Hadi çekti diyelim hayatta oturup 10 sayfa okumam.
Bana baya baya Sami'nin askerleri hücumda hissi uyandırıyor söyleyeyim.

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 14:53 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 14:45   #153

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ayrıca bana burada referans olarak gösterilen chewy.com ve amazon.com sitelerinde de içeriklerinde oranlar yazılmamış. Yani aynı bendeki ambalaj gibi. Hatta biraz daha eksiği de var . Merak eden bu iki siteden birinde mamayı tıklayıp ingredients kısmına bakabilir. Hayır benim kullandığım mamayı bize toplam %48 tavuk eti, ayrıca balık vs. siyle tam bir et deposu diye satıyorsunuz da Amerikalılara nasıl satıyorsunuz onu anlamadım ben

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 14:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 15:51   #154

İstanbul (Anadolu Yakası)
Pınar Yeşim Çevrimdışı

... kalırım laf altında kalmam ...
hızını alamıyor ..
yazıyor yazıyor
kimseye güvenmiyor ...
interneti kaale almıyor ...
para toplayalım Amerika 'ya gönderelim ....
göz görmeden algılanmıyor ...

şair oldum ... gerçi görsede yazar yazar ... bu siteninde facebook sayfası var ... Farmina usa de var facebook 'da ona yazın sorun ... nerdesiniz ne iş yaparsınız nerelere satarsınız ? ben chewy.com 'a inanmıyorum ... dogfood advisor'a inanmıyorum ... bir kendi dediğimden başka kimselere inanmıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 16:46   #155

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Pınar Yeşim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
... kalırım laf altında kalmam ...
hızını alamıyor ..
yazıyor yazıyor
kimseye güvenmiyor ...
interneti kaale almıyor ...
para toplayalım Amerika 'ya gönderelim ....
göz görmeden algılanmıyor ...

şair oldum ... gerçi görsede yazar yazar ... bu siteninde facebook sayfası var ... Farmina usa de var facebook 'da ona yazın sorun ... nerdesiniz ne iş yaparsınız nerelere satarsınız ? ben chewy.com 'a inanmıyorum ... dogfood advisor'a inanmıyorum ... bir kendi dediğimden başka kimselere inanmıyorum

Kaale almıyon dediniz, aldım baktım işte. Amerika'yı sallıyoruz, yorumlara bakın dediniz; Chewy.com da 12 ile 0 arasında değişen yorum, amazon.com da 5 ile 0 arasında değişen yorum. Ya ben şimdi reçel yapsam akşama internete koysam en az 50 yorum olur orda 1 saat içinde. Hayır utanmadan 12 yorumumuz var diye övünüyosunuz. Firma sahibi olsam markanın kalitesini düşürüyorsunuz diye size dava açarım Dogfoodadvisor ı kedi maması tartışmasına niye karıştırıyoruz anlamadım ama ona da baktım yani nezaketen. Evet çok cici köpek mamaları var
Ayrıca olayı "Amerika'da satıyoruz" a yoğunlaştırıp asıl içerik mevzusundan yırtmaya çalışıyorsunuz da pek izin veremiyeceğim buna. Siz asıl konuları aydınlatın da yemişim Amerikasını.Verdiğiniz sitelerde de içerik miktarları, oranları falan yok. Al kaale aldım işte Yani buraya "yok yüzde bilmem kaç et içerikliyiz, yok tahılsızız, yok kedinizi protein manyağı yapacağız" diye sattığınız mamanın o yüzde bilmem kaç et oranını Amerikalı bilmesin mi? Adamlar hem ne aldıklarını bilmiyorlar hem memnunlar!!!!! Bilmemek mutluluktur demişler. Vallaha doğru. Biz bildik de ne oldu hahahaha

Facebook hesabı nedir Allahaşkına? Sanki resmi bir kurumdan bahseder gibi bi de bi havalarla söylemiyor musunuz? "Facebook hesabımız var bizim". Aferin Bizim muhtar da açtı bi tane x mahalle muhtarlığı diye. Baksan dünyayı kurtarıyor. Ama ikametgah almaya git 1 saatte çıkamazsın.
Burdaki facebook hesabınıza baktık işte. Sami bey'in profilinin aynısı olarak duruyor orda Burada sorduğum soruları Facebook hesabınızda sorsam Sami Bey daha farklı cevaplar mı verecek? Öyleyse bir de oradan deneyeyim. Burda dünyanın en saçma cevaplarını veriyorsunuz çünkü
Hayır Pınar'cım saçmalayacaksan hobi olarak yine saçmala ama mevzu ciddi anlıyor musun

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 17:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 16:49   #156

sami arkohen Çevrimdışı

Merhaba Rody söylediklerinizde tamamen haklısınız.Tercümelerde hata var önümüzdeki hafta bu sorunları çözebileceğiz.Genel merkezimize konuları aktardık hak verdiler ve düzeltmeler yapılmaya başlandı.Şahsıma ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayış için size gerçekten teşekkür ederim.N&D tahılsız konserveler 2015 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak.Biz daha evvel Snappy Tom ve Ultimate konserveleri ithal ediyorduk onlar da çok kaliteli ürünlerdi ama gerek fabrikanın fiyat politikası ve gerekse doların çok değer kazanması fiyatları çok yükseltti bu nedenle ithalatına son verdik.İnşallah bu sene sonunda N&D tahılsız konserveleri beğeninize sunacağız.Hayırlı günler dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 17:01   #157

İzmir
pissymom Çevrimdışı

sami arkohen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Rody söylediklerinizde tamamen haklısınız.Tercümelerde hata var önümüzdeki hafta bu sorunları çözebileceğiz.Genel merkezimize konuları aktardık hak verdiler ve düzeltmeler yapılmaya başlandı.Şahsıma ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayış için size gerçekten teşekkür ederim.N&D tahılsız konserveler 2015 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak.Biz daha evvel Snappy Tom ve Ultimate konserveleri ithal ediyorduk onlar da çok kaliteli ürünlerdi ama gerek fabrikanın fiyat politikası ve gerekse doların çok değer kazanması fiyatları çok yükseltti bu nedenle ithalatına son verdik.İnşallah bu sene sonunda N&D tahılsız konserveleri beğeninize sunacağız.Hayırlı günler dilerim.
Ambalajlar Amerika'ya ihraç edildikten sonra düzeltilmişti hani?? Bendeki eski mamaydı falan hatta. Hatta o mesajı da bana değil başka birine yazmıştınız. Şimdi başka birine daha farklı bir açıklama. Nabza göre şerbet hahahahaha.

Ayrıca oradaki tavuk etini %24, ne bileyim nar tozunu % bilmem kaç olarak belirtilmeyişinin tercümeyle ne alakası var?

Bana yazamıyorsunuz. Çünkü bu soruları soracağımı biliyorsunuz. Boş atıp dolu tutmaya çalışmak denir sizin yaptığınıza. Ve gerçekten komik oluyor.

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 17:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 17:17   #158

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Eray bey merhaba bu cevabım sizedir.Paketlerin üzerinde Türkçe açıklama zorunludur.Daha evvel yapıştırma olarak ekleniyordu fakat daha sonraları özellikle Amerika ya ihracata başlandıktan sonra tamamı orijinal Türkçe açıklamalı oldu.
Mesela bu mesajdan sonra yapıştırma Türkçeli bir mama fotoğrafı kondu buraya. Önceki sayfalarda bulunmakta.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 17:26   #159

İzmir
pissymom Çevrimdışı

N&D nin ilk üretim zamanlarında paketlerde hatalar yapılmıştır bunu inkar etmiyorum.Ama Amerika ya ihracat başladıktan sonra bu konu %95 düzeltilmiştir..
Bu da paketlerin değiştiğine dair diğer mesaj.
Şimdi hala toplantı yapıcaz da değiştircez
Bi karar verin

Haa elimizdeki mamalar da eski falan sanılmasın. Zaten mamanın ömrü 18 ay. Bendeki paket 01.01.2016 son kullanma tarihli. Dığer foto koyan arkadaşınki de 09.06.2016 tarihliymiş

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 17:29 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 17:57   #160

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
4-5 gun önce bu konu hakkında yazdığım yorum moderatör onayı beklediği için yayınlanmadı sanırım yayınlanmayacak, umudu kestim Link verdiğim için mi böyle oldu bilmiyorum. Biz N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmışı kullanıyoruz ve çok memnunum bu markadan. İlk defa burada kötü yorum gördüm. Sanırım paketteki çeviri hatalarından dolayı şüpheye düşülmüş. O konuda haklısınız, keşke daha özenli paketleme yapılsaydı. İleride düzelteceklerinden emnim. En güvendiğim kuru kedi mamasıdır. Türkiye'de böyle bir mamayı alabildiğimiz için Sami beye çok teşekkür ederim. Çok seçici bir kedim var ve N&D'ye bayılıyor. Bu arada N&D nin Amerika Facebook fan sayfasına bakarsanız insanların gayet üründen memnun kaldığını görürsünüz. Farmina USA facebook diye aratırsanız google da çıkar karşınıza. Link vermiyorum, çünkü diğer 2 mesajımda yayınlanmadı sanırım link yüzünden. Chewy.com'da da N&D satılıyor ve Amerikalılardan orada da çok iyi yorumlar almış. Chewy.com a girip dry food kısmından Farmina'yı seçip yorumlara bakabilirsiniz. Taze kemiksiz tavuk etine gelince benim anladığım kadarıyla bize gelen paketlerde İngiliz ingilizcesinden çeviri yapılmış yani ''fresh boneless chicken''. Ama pakette Amerikan ingilzcesi yani deboned chicken var. O yüzden sanki içerik farklı gibi algılanıyor. Farmina USA facebook sayfasında bir tüketici içeriğin neden farklı olduğunu sormuştu ve admin aslında aynı şey olduklarını ama kurallar gereği Amerika'da etiketlendirilmenin daha farklı olduğunu söylemişti. Ve pakette sadece malezya, hindistan distribitörü yok ki; avusturya, ispanya,fransa dağıtıcıları da var. Paketin arkasına bakabilirsiniz. Sadece pakete bakmak da yetmez bir mamanın iyi olup olmadığını anlamak için. Mesela Purina, Blue Buffalo'ya dava açmıştı insanları yanlış yönlendirdiği için. Kriteriniz sırf paket olmasın. İnternet sitelerini, kullanıcı görüşlerini, markanın geçmişini vs. inceleyin bence. Bu arada mamanın yurtdışında ucuza satılması kötü mama olduğunu göstermez, gimpet ürünleri de ingiltere'de çok ucuza satılıyor. Biz burada bir malt ürününe en az 38 tl verirken onlar 3-4 pound veriyorlar.
Bu arada Sami beyi forumda yazar olarak bulmuşken tekrar teşekkür etmek istedim, umarım tahılsız, yapay koruyucu içermeyen tavşanlı yada hindili konserve de getirir ülkemize. Tavuk yada balık alerjisi olan kediler için çok iyi olurdu.
Bu konuya Yazdığınız yorum mu yayınlanmadı? Ben link gönderebiliyorum çünkü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 18:16   #161

rody Çevrimdışı

Öncelikle N&D'nin tahılsız yaş mama çıkarmasına çok sevindim Gerçekten Farmina'ya güvenim sonsuz. Kedim ve ben size tekrar teşekkür ederiz Sami bey.
Aslında Facebook USA'de Amerikalı tüketicilerin yorumlarını okuyun diye önermiştim. Amerika'da tahılsız mama çeşidi bol ve Farmina yeni oraya gelmesine rağmen tüketicilerin beğenisini kazanmış, bence büyük başarıdır.
Etiketlendirmeye gelince ''Affco term as listed on label'' var bu american petfood ürünleri için. Bir de genel olarak kullanılan ''common name'' var. Affco term'de ''dehydrated wild boar meat'' denilirken common name'de ''fresh boneless wild boar meat'' deniliyor mesela. Fresh boneless chicken meat olayı da buradan geliyor. Dikkat ederseniz Amerikan ingilizcesi dışındaki diğer dillerde fresh boneless chicken meat'in çevirisi yapılmış.Pollo fresco deshuesado (24%) -ispanyolcası,Pollo fresco disossato (24%) italyancası gibi.
Benim için önemli olan markanın kullandığı ham maddenin geldiği yeri bilmek ve o güveni duymak. Öyle markalar var ki taurini bile sentetik kullanıyorlar ya da Çin'den kalitesiz,zehirli ham madde kullanıyorlar. Farmina ise sadece ham maddeleri aldığı ülkeleri söylüyor. İçindeki et oranını söylüyor. Kümes hayvanları proteini yazan büyük (!) markalar yerine gururla taze kemiksiz tavuk eti diyor. Truthaboutpetfood da hayvanseverler için çok önemli bir sitedir. Oradaki Susan Thixton yıllarını bu petfood sektörünü araştırmaya, gerçekleri ortaya koymaya vermiş. Ona teşekkür eden o kadar fazla ki. Bu arada Susan hanımdan zerre çıkarım yok Farmina'nın truthaboutpetfood da onlara verdiği imzalı bir söz var. Pledge of Quality and Origin olarak sitelerinde geçiyor. Bu söze göre Farmina ham maddelerin kaynak ülkesini tüketiciye doğrudan söyleyecek ve tüm içeriği minimum maddesine kadar gizlemeyecek. CEO'sunun imzası olduğu belgeyi o siteden okuyabilirsiniz. Susan Thixton başka markalara da ulaşmış ama çoğu marka telefonlarına dahi çıkmamış. Diğer söz veren markaları da yine o siteden okuyabilirsiniz.
Petfood sektörü hilelerle dolu. Büyük markalardan birinin CEO su ''İnsanların tüketeceği eti petfooda koymak yerine yan ürünlerini koyuyoruz; hem israf olmuyor değerleniyor'' gibi bir laf etmişti. Ayrıca bu marka tavuk tüyünden köpek maması yapmasıyla da meşhur, Forbese röportaj vermişlerdi. İsim vermiyorum belki kurallara aykırıdır diye. Ama araştırma yapan bulur yada zaten biliyordur.
Benim gerçekten tek güvendiğim kuru kedi maması N&D'dir. Ve hiçbir çıkarım yok Sadece kedimin iyiliğini düşünüyorum ve desteğimi forumdan belirtmek istedim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 18:51   #162

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Hahahah sizin hiçbir çıkarınız olmadığına inanıyorum. Bu Allah, Sami bey ve sizin aranızda zaten
O zaman durum şöyle bir örnekle açıklanabilir.(mamaya zararlı falan demiyorum. Sadece izlediğiniz yoldan örnek vericem) Sigara içen insanlar vardır mesela. Bunlar kesinlikle sigaranın etkilerinin yazıldığı yazıları okumaz, zararlarının belirtildiği programları, kamu spotlarını falan izlemez. Kanalı değiştirir hemen.İçini rahatlatır böylece.
Sizinki de o hesap oldu. Sayfalarca yazdım,fotoğraflar koydum, başkalarının koyduğu fotoğraflar üzerine konuştuk ve siz geldiniz ben yine yazdım. Hala İngilizce bilmeyen birine anlatır gibi anlatıyorsunuz. Hala benim değindiğim konularla yakından uzaktan alakanız yok. Bak ne güzel yazmışsın diğer dillere çevrilirken oranları falan vermişler. Senin burda örnek verdiğin chewy.com da da pakette de öyle deboned chicken %24 falan yazmıyor. Tercüme hatası mı bir oran verilmemesi? American English olayı mı yoksa? Burada da tartışıldı. Bu farklılıklar ortaya Turkiye'ye farklı kalite mal gönderildiği şüphesi uyandırıyor.Benim burda fotoğrafını koyup altına yazdığım şeyler var. Burada sorduğum sorular var. Burada başkalarının elindeki mamalar üzerinden edinilen şüpheler var. Bunlar Susan teyzeyle, British English le falan açıklanacak şeyler değil. Sen inanmak istiyorsan inanırsın. Senin için ambalaj üstündeki içerik bir kriter de olmayabilir. Ama benim için öyle. Ben bir paketin üstünde 2 farklı içerik gördüğümde bundan şüphelenirim. Sen şüphelenmeyebilirsin. E bu şüphelerimle ilgili soru sorduğumda kıvıran,çeviren,her mesajda farklı birşey söyleyen insanlarla karşılaşırsam Susan teyze de umrumda olmaz açıkçası. Ayrıca dedim ya ortada her ülkeye farklı kalite mal mı gönderiyor sorusu çıktı. Susan Teyze'nin elindeki yazan içeriğe göre uygun mamadır belki Benim elimdeki pakette İngilizce kısımda AAFCO kriterlerine göre üretilmiştir ana fikirli bir açıklama var. Türkçesinde yok mesela. Hatta diğer dillerde de yok ne hikmetse. Burda link verildi alışveriş sitelerinden ben de baktım. Hiçbir mamada burda övünüldüğü gibi % bilmem kaç kuzu,tavuk,domuz vs oranı yazmıyor. Dolayısıyla bizim duyduğumiz beklentinin 10 da 1 i duyulmuyordur. Artı mama 10 dolardan başlıyor. Dığer tü ka ka denen markaların kiminin yarısı, kiminin 3te 1i fiyatına. E Allahtan belalarını mı istiyolar, bi zahmet memnun kalsınlar

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 19:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 19:07   #163

İzmir
pissymom Çevrimdışı

İngilizce'den Amerikan İngilizcesine çevirilmiş de ondan fresh yazmamışlar
American English'den fresh sıfatını kaldırmışlar zaten Kullanılmıyormuş artık. Ondan yazmamışlar hahahhaha

Rakamları falan da kaldırmışlar. Oranlar ondan verilememiş

Çözdük işte olayı.

Eğer sadece kullanıcıysan afiyet bal şeker olsun kedine. İstediğin kadar kullan.

Yok eğer Sami beyin askeriysen bu senle de olcak iş değil yani
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 19:39   #164

rody Çevrimdışı

Merhaba Dumiş,
13 martta üye olup yorum yazmıştım bu konuya. Yayınlanmadı moderatör onayı demişti. Sonraki günler yine yazdım, yayınlanmayınca Asrın adlı yöneticiye mesaj attım, ilgileneceğini söyledi. Sanırım forumda teknik aksaklık oldu. Profilimi girersen 4 mesaj attığımı bununla beraber 5 mesaj olacak görürsün İlk 2 mesajım yayınlamadı, bir de link vermeyeyim dedim yayınlandı Yoksa umudu kesiyordum.

Sayın Pissymom,
Sami beyi tanımıyorum, hiçbir bağımız yok. Ben memnun kaldığım ürünü desteklemeyi severim. Forumu uzaktan takip ederdim, farmina yorumunu görünce belki gözden kaçırdığınız noktaları gösteririm demiştim. Susan hanım da öyle tiye alıncak biri değil de neyse Sonuçta bizzat somut şekilde araştırıp kitaplar yayınlıyor. Ben de kendi çapımda okumayı severim evcil hayvan beslenmesi hakkında. Kedim çok seçici ve asla haşlanmış et veya yoğurt yemez. O yüzden bizim için petfood sektörü çok önemli. Kuru mama olarak N&D den memnunum. Yaş mama olarak da kullandığımız tahılsız 2 marka var. İnşallah daha çok yaş mama markası gelir; tabi ki kaliteli, insan tüketimine uygun etten yapılmış ve tahılsız yaş mama isterim. N&D nin yaş mama üreteceğini duymak da beni mutlu etti. Umarım siz de en uygun markayı bulursunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-15, 20:09   #165

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ti ye aldığım Susan Teyze değil dikkatinizi çekerim. Firma. yada bu ambalajdan kim sorumluysa. Bu firmanın yarattiğı şüpheler Susan Teyze'nin sileceği şey değil diyorum. Ki dediğim gibi Susan Teyze'nin elindeki paketle benim elimdeki paketin aynı olmama ihtimali de var Bunu da burda tartıştık. Hem ben burada mama kötüdür demedim hiç. Kullandığım kısa sürede de bi zararını görmediğimi söyledim. Ama ambalaj şaibeli, reklamlar şüpheli, yetkililer bilgisiz. Bu da şüphe uyandırıyor tabi.
Ayrıca bu benim kişisel merakım. Sizi çürütmek için falan yazmıyorum mevzusu açıldı diye yazıyorum. Amerika'da satısa sunulduğu söylenen tarih belli. Burada da yazıldı. 2014 yılı başları. Ne zaman piyasaya girdin, ne zaman bir satış ağı oluşturdun, ne zaman insanlar kullandı da memnun kaldı. E hani uzun vadeli etkiler ? Bir ülkedeki 1 senelik bir mal için fazla iddialı söylemler bunlar bence. Ha bi de Sami Beyin "Amerika'da satışıni %40 arttıran tek mama"diye bir söylemi var. E 2014 de girmişsin zaten 0 dan %40 a çıkmak zor olmasa gerek

Neyse ben burada kendi şüphelerimden bahsediyorum. Sizin böyle şüpheleriniz olmayabilir. Ne mutlu o zaman size.

Bu konu en son " 18-03-15 " tarihinde saat 20:19 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları