Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Anket Sonuçlarını Görüntüle: Sizce hangi kedi maması en sağlıklı?
Brit Care 12 5,77%
CaroCat 0 0%
Eukanuba 4 1,92%
Farmine Cimiao 14 6,73%
Hill's 33 15,87%
Profine 7 3,37%
Proplan 42 20,19%
Royal Canin 83 39,90%
Sanabelle 10 4,81%
Spesific 3 1,44%
Oy Verenler: 208. Bu ankette oy kullanamazsınız

Cevap Yaz
Eski 29-01-14, 11:30   #46

canancan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi mamaları hakkında ufak bir araştırma

aelain tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Belki de 'fazla zarari olmayan' demeliydim, ucuz olan mamalarin hepsi yani genel olarak hangisine iciniz isinirsa fazla farklari oldugunu sanmiyorum.. yok butceniz uygunsa kedilerinizin aylik beslenmesine ikiyuz lira harcayabiliyorsaniz raw diyet yedirin zarari olmayan ariyorsaniz anca oyle ama kaliteli kuru mama diye savunmayin bence...
mama markası yazıp bu kaliteli kuru mamadır diye hangisini savunmuşum?? hayalinizde cümle uyduracağınıza soruma net bir cevap yazın.madem marka ismine girmeden politik bir cevap verecektiniz o zaman boşa yorum yapmışsınız.sizin gibi tek mesaj yazıp sonra sattığı mamayı savunan çok oldu bu forumda.hepsi kötü demek için konuya yorum yapmadınız herhalde.eğer öyleyse boşa zahmet etmişsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-14, 11:32   #47

canancan Çevrimdışı

çakıl38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bende bugün çektim bonacibo vermenin acısını kedime aman iyi mama aman güzel mama dediler aldik aslinda sorun da yoktu.bugün tararken çakılımi bir de ne goreyim kocamann bir alerjik reaksiyona bagli olusmus bir yara.sinirlendim verdim mamadan sokaktaki kedilere şimdilik araştırmadayim bebemin canindan onemlimi para en iyisini alacağim...n&d ,acana ve ya orijen düssunuyorum ama n&d daha yakin geliyor bana
geçmiş olsun.tavuklu ise verdiğiniz mama bazı kediler tavuklu mamalara karşı hassasiyet gösterebiliyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-14, 14:07   #48

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

canancan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçmiş olsun.tavuklu ise verdiğiniz mama bazı kediler tavuklu mamalara karşı hassasiyet gösterebiliyorlar.
yok tavuklu mama verirken problem yoktu kısırlaştırılmış kedi mamasına geçince oldu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-14, 16:11   #49

canancan Çevrimdışı

yok tavuklu mama verirken problem yoktu kısırlaştırılmış kedi mamasına geçince oldu.
içeriğine baktım tavuk ve balık diyor.haşlanmış tavuk verdiyseniz ek besin olarak oda yapmış olabilir.neyseki erken farketmişsiniz.çabuk iyileşir yayılmadan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-14, 01:48   #50

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

içeriğine baktım tavuk ve balık diyor.haşlanmış tavuk verdiyseniz ek besin olarak oda yapmış olabilir.neyseki erken farketmişsiniz.çabuk iyileşir yayılmadan.
Alerji sebebi ozellikle tahillardan olmus.ama iyiki o gun taradim da fark ettim o yarayi.insallah mama degistirmekle problemi atlatabiliriz acana dusunuyorum ama tabiki sizin de yorumunuzu almak isterim mama secimi hakkkinda.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-14, 12:55   #51

Therya Çevrimdışı

farklı 2 veterinerimiz de royal canin tavsiye etti. biz şuan royal canin kitten kullanıyoruz. çok arada bir de ödül olarak ya da güçsüz düştüyse gourmet ya da royal canin ıslak mama ile destekliyoruz.
biz gayet memnunuz. ne kilo yaptı, ne tüy döktü, ne başka sıkıntı oldu. 1 yaşından sonra da kısırlaştırılmış olanına devam edeceğiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-14, 15:48   #52

İstanbul (Anadolu Yakası)
aelain Çevrimdışı

mama markası yazıp bu kaliteli kuru mamadır diye hangisini savunmuşum?? hayalinizde cümle uyduracağınıza soruma net bir cevap yazın.madem marka ismine girmeden politik bir cevap verecektiniz o zaman boşa yorum yapmışsınız.sizin gibi tek mesaj yazıp sonra sattığı mamayı savunan çok oldu bu forumda.hepsi kötü demek için konuya yorum yapmadınız herhalde.eğer öyleyse boşa zahmet etmişsiniz.
Evet bana marka soyletip oyle bir tartismaya cekmeye calisiyorsunuz cunku demekki sizin cok savundugunuz bir marka var anlamak cok zor degil.. Butun ithal olmayan markalari saysam hepsinden reklam almisim da dersiniz siz, evet tek mesajla reklam yapan cok kisi olmus olabilir ben de o kaniyi dagitmak icin biseyler yazmaya karar verdim zaten, bu kadar kotulenmelerine gerek yok ucuz mamalarin diye dusunuyorum ithaller de ayni fiyatları sirf yurtdisindan geldigi icin yukseliyor bunun yuzunden cokkk kaliteli sanilmasin demek istiyorum asagi yukari aynilar iste, polemige cekmeyi de birakin isterseniz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-14, 02:06   #53

canancan Çevrimdışı

aelain tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet bana marka soyletip oyle bir tartismaya cekmeye calisiyorsunuz cunku demekki sizin cok savundugunuz bir marka var anlamak cok zor degil.. Butun ithal olmayan markalari saysam hepsinden reklam almisim da dersiniz siz, evet tek mesajla reklam yapan cok kisi olmus olabilir ben de o kaniyi dagitmak icin biseyler yazmaya karar verdim zaten, bu kadar kotulenmelerine gerek yok ucuz mamalarin diye dusunuyorum ithaller de ayni fiyatları sirf yurtdisindan geldigi icin yukseliyor bunun yuzunden cokkk kaliteli sanilmasin demek istiyorum asagi yukari aynilar iste, polemige cekmeyi de birakin isterseniz..
ilk mesajında zararsız ucuz mama kullanın diyerek insanların kafasını karıştırıp size marka sormasına neden olacak bir mesaj yazıyorsunuz.bende o zararsız ucuz diye nitelediğiniz markaları soruyorum.cevap veremeyince polemik yaratmaya çalışıyorsunuz diyerek suçlama yoluna gitmeniz komik olmuş.yazdığınızın arkasında durmaktan ve cümlelerinizi savunmaktan acizseniz yorum yapmayın.ben sözlerinin arkasında durmaktan korkmayan insanlarla tartışıp fikir alışverişi yapmayı severim.sizin gibi verecek cevap bulamayınca topu karşı tarafa atan, iki cümle kurmaktan acizlerle değil.ben sizi ciddiye alıp gayet net ve basit bir soru sordum cevap veremediniz.ben artık sizi ciddiye almıyorum.buyrun böyle neden bahsettiğinizi kendinizin bile anlatamadığı boş cümlelerle konuyu meşgul edip kendiniz çalıp söylemeye devam edin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-14, 04:02   #54

Mırni Çevrimdışı

Yurt dışından geliyor diye bır mamaya kimse kaliteli demez aslolan içerıktır...
x marka mamanın ıçıne tavuk ibiği tavuk gagası vs koyup buna tavuk unu der sonrada ıçını tahıl ve aroma ıle doldurup kılosun 5-6 liradan satar...diğer bır marka ıçıne tavuk unu koymak yerıne gerçek tavuk etı veya balık koyar tahıl hıç koymaz yada az koyar dığer yararlı maddelerle mamayı tamamlayıp satar bu kalitelı mamadır..
hıç bır fırmada ıçındekıler kısmına olmayan bır mamulu yazamaz...etse ettır tavuk unuysa tavuk unudur....

Sureklı beyan ettığım gıbı:
aldığınız mamanın ıçındekıler kısmına bakın sonrada kedı ıçın ne yararlıdır ne degıldır olayını araştırın ondan sonra her mama hakkında fıkır sahıbı olabılırsınız çokda zor bır husus degıl

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-14, 10:36   #55

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

[]
Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yurt dışından geliyor diye bır mamaya kimse kaliteli demez aslolan içerıktır...
x marka mamanın ıçıne tavuk ibiği tavuk gagası vs koyup buna tavuk unu der sonrada ıçını tahıl ve aroma ıle doldurup kılosun 5-6 liradan satar...diğer bır marka ıçıne tavuk unu koymak yerıne gerçek tavuk etı veya balık koyar tahıl hıç koymaz yada az koyar dığer yararlı maddelerle mamayı tamamlayıp satar bu kalitelı mamadır..
hıç bır fırmada ıçındekıler kısmına olmayan bır mamulu yazamaz...etse ettır tavuk unuysa tavuk unudur....

Sureklı beyan ettığım gıbı:
aldığınız mamanın ıçındekıler kısmına bakın sonrada kedı ıçın ne yararlıdır ne degıldır olayını araştırın ondan sonra her mama hakkında fıkır sahıbı olabılırsınız çokda zor bır husus degıl

kesinlikle katiliyorum ki yaptigim arastirmalari da burada paylasacagim.ne yararli ne zararli...icerik kismi cok onemli.benim kanaatimce icinde gercek et olan bir mama kullanilmapi.oyle unla munla olmuyor bu işler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-14, 18:38   #56

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

[]
kesinlikle katiliyorum ki yaptigim arastirmalari da burada paylasacagim.ne yararli ne zararli...icerik kismi cok onemli.benim kanaatimce icinde gercek et olan bir mama kullanilmapi.oyle unla munla olmuyor bu işler
Et ve et ürünlerinin korkunç derecede pahalı olduğu bir ülkede insanlar sakatat ürünleri alamazken hayvan yemlerine koyabiliceklerine inanıyor musunuz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-14, 20:49   #57

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

uc89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Et ve et ürünlerinin korkunç derecede pahalı olduğu bir ülkede insanlar sakatat ürünleri alamazken hayvan yemlerine koyabiliceklerine inanıyor musunuz?
siz o zaman gerçek et olan mamaların fiyatlarını bilmiyorsunuz gerçek et olan bir mama 2 kilosu 84 tl iken kesinlikle inaniyorum ki iceriginde yazandan başka bir şey olamaz mamada!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-14, 01:56   #58

manavgat
miskinn Çevrimdışı

kitekat kullanın kesinlikle hem kedilerin damak tadına uygun bir mama benim edim çook seviyorr =)=)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-14, 11:29   #59

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

miskinn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kitekat kullanın kesinlikle hem kedilerin damak tadına uygun bir mama benim edim çook seviyorr =)=)
dediğiniz mama market maması yanlış hatırlamıyorsam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-14, 20:01   #60

uc89 üyesinin avatarı

Balıkesir
uc89 Çevrimdışı

[quote=çakıl38;195314]siz o zaman gerçek et olan mamaların fiyatlarını bilmiyorsunuz gerçek et olan bir mama 2 kilosu 84 tl iken kesinlikle inaniyorum ki iceriginde yazandan başka bir şey olamaz mamada!!![/QU
İlk olarak size şunu söyliyeyim yurt dışında et ve et ürünleri bizim ülkemize göre çok düşük

Etin kilosu Almanya'da 5 euro=15 tl
Bulgaristan'da 4 leva=4 tl
Amerika'da 7 dolar=15 tl
Ülkemizde etin kilosu 40 ile 30 tl arasında değişiyor.
İngiltere'de et fiyatları 6 pound
Hollanda'da 5 ile 6 euro= 15 tl ile 18 tl arası
Gördüğün gibi kırmızı et fiyat ortalamaları bizim ülkemizdekinin yarısından az bide firmaların mamaya koyacakları eti parekende satın aldığını düşün.Gıdaların ülkemizde ki denetimleride malumunuz.

Bütün bu olanları göz önüne aldığımız zaman avrupa ülkelerinde ki mamaların kalitelerinin ve içeriklerinin neden bizimkilerden kat ve kat iyi olduğunu anlarsın
Denetim olayına girmiyorum bile

Bu konu en son " 01-02-14 " tarihinde saat 23:15 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları