Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 25-09-14, 16:18   #1

kopuk35 üyesinin avatarı

İzmir
kopuk35 Çevrimdışı
Varsayılan Indoor Mamalar

Arkadaşlar kusura bakmayın diğer konularda kayda değer birşey bulamadığım için yeni konu açtım.

Bu indoor-housecat mamaların diğerlerinden bir farkı var mı?
Acana pacifica kullanıyoruz bitmek üzere bu tarz mamalara geçmeyi düşünüyorum. Kediyi perişan ettik ya hassas da biraz kaldıramadı hayvancağız yemiyor da zaten 2 gündür acanayı zar zor yaşmamayla karıştırarak veriyoruz. Ağzı ve dışkısı aşırı kötü kokmaya başladı. RC veya PP kullanırken bunlar hiç olmadı.
Nese hangisi daha iyi olur alabileceklerim şunlar: rc indoor, pp housecat , Hills indoor
Daha önce kullanan varsa olumlu- olumsuz yorumları bekliyorum.
Benim tercih sıram 1-pp 2-rc 3-hills
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-14, 20:57   #2

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Indoor Mamalar

Siz kedinizden çok kendiniz için mama bakıyorsunuz gibi geldi bana. Dışkısı ve ağzı kokmasın vs. Şu an verdiğiniz Acana, geçmeyi düşündüğünüz Proplan, Royal Canin, Hills gibi mamaları kalite olarak ezer. Acana 5 yıldızlık bir mama iken, Rotal Canin 3, Hills 2, Proplan 1 yıldızlık bir mama.

İlla Acana'yı değiştirmek istiyorsanız ve kediniz de seçiciyse N&D 'nin düşük tahıllı serisini önerebilirim size.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-14, 22:02   #3

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

Bu arada indoor, outdoor bunların hepsi pazarlama stratejisi ve para tuzağı. Ortak noktaları sağlıksız ve bir o kadar kalitelerine göre yüksek fiyatlı mamalar olmaları.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-14, 22:22   #4

Antalya
Northstar Çevrimdışı

Msji okudum tüh be dedim bende bugün acana mama sipariş vermiştim üzülmüştüm iyi diye biliyordum çünkü mamayı sağlıklı ama tadını biraz kediler sevmiyor diye duymuştum. Omar ın yorumunu okuyunca rahatladım bı önceki mamam n d idi. Omar n d nin domuz kuşu hakkında bir bilgin varmi? Ondan almayıda düşünüyorum?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-14, 23:08   #5

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

N&D'nin denemediğim bir tek domuzlusu kaldı. Tavuklu, balıklı, kuzulu 10 kiloluk mamalar kullandım ve iki kedim de çok severek yediler. Domuzlu hakkında çok olumlu eleştiriler var aslında fiyatı da Zooplus'ta daha uygun diğerlerine göre. Sanırım ülkemizde ve bende de domuzluya karşı bir önyargı var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-14, 23:47   #6

Antalya
Northstar Çevrimdışı

Denersem soylicem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 00:01   #7

mighty Çevrimdışı

kopuk35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar kusura bakmayın diğer konularda kayda değer birşey bulamadığım için yeni konu açtım.

Bu indoor-housecat mamaların diğerlerinden bir farkı var mı?
Acana pacifica kullanıyoruz bitmek üzere bu tarz mamalara geçmeyi düşünüyorum. Kediyi perişan ettik ya hassas da biraz kaldıramadı hayvancağız yemiyor da zaten 2 gündür acanayı zar zor yaşmamayla karıştırarak veriyoruz. Ağzı ve dışkısı aşırı kötü kokmaya başladı. RC veya PP kullanırken bunlar hiç olmadı.
Nese hangisi daha iyi olur alabileceklerim şunlar: rc indoor, pp housecat , Hills indoor
Daha önce kullanan varsa olumlu- olumsuz yorumları bekliyorum.
Benim tercih sıram 1-pp 2-rc 3-hills
Konuyu okurken rc pp ne diye bir durup dusundum
Royal kullanan bir birey olarak ve suan mamamizin bitmesi mama siparisimi verememem dolayisiyla royal canin yiyor guncel mamamiz n&d acana denemedim denemeyi dusunmuyorum cunku n&d den cok memnunum
Ilk basta yara yapmasi dolayisiyla degistirmistim mamasini evet az yiyor gibime geliyordu hatta az sevdigini dusunuyordum royale gore ama birkac sey yasadim burda cok anlattim birdaha anlatmicam ama gercekte sevdigini anladim
Az ve sık tuketiyordu mamasini suan farklari daha iyi anliyorum royal vermeye basladim deli gibi yiyor resme uykudan bayiliyor hayvancagiza bir halsizlik cöktu ev yemegine bulasmayan kedim resmen ev yemegi yicem diye yalvarir hale geldi icindeki madde yada maddeler ciddi yediriyor bu iyi birsey degil bence ayrica kakasi butun halde degil kucuk kucuk yapiyor tahilsiz n&d kullanirken boyle degildi kakasini butun halde yapiyordu
Tuy dokumu yoktu tuy dokumu basladi
Genel olarak 1 puanlik dandik mamalar bu bahsettiklerimiz
Acana orijen ve n&d ile karsilastirilamaz bile
Yillarca proplan yiyen kedim 6 yasinda vefat etti ve bobrek sorunundan oysa ben veteriner tavsiyesiyle ciddi rakamlara aliyordum o zamanlar mamayi boyle piyasa varsada benim haberim yoktu
Ayrica kedim zaten iri ve tuyluydu cok feci bir hal almisti
Hills harici denemedim ama onuda alirmiyim hayir
Onun sevmesi guzel bir durum ama bunu cok yemesiyle kiyaslamayin derim
Ve ona zaman taniyin mama gecis programi uygularsaniz daha rahat bir gecis yapar
Cok mama degistirmeyi dusunuyorsaniz ben n&d yi dusunun derim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 02:34   #8

kopuk35 üyesinin avatarı

İzmir
kopuk35 Çevrimdışı

Nedir bu n&d fanatikliği ya moda gibi bişey herhalde bu bi ara orijen, bi ara acana tow moda gibi n&d gereksiz bir şekilde pahalı içinde Çiçek böcek bişeyler var yaban Mersini kediye naapsın Allah Aşkın'a Kendimi de düşünmek zorundayım afedersiniz de istediğimi de veririm kedime ben hangi mama iyi hangisi kötü diye sormadım ki bunları kullanıp da sonuç alabilen var mı acaba diye merak ettim. Önceki konularda okudum zaten biliyorum öyle paravana konu açmıyorum mr Omar her yerde döktürüyorsunuz maşallah da açılan konular hep dışına çıkıyor aynı noktaya varılıyor acana orijen tamam eyw da. Mama ile ilgili okuduğum bütün konular böyle bunun da böyle olacağını bilseydim açmazdım. Piyasadaki iyi mamaları az çok araştıranlar biliyor zaten

Sorumu tekrar açık bir şekilde yazıyorum pro plan housecat veya royal canin indoor mamalarını kullananlar tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 02:37   #9

kopuk35 üyesinin avatarı

İzmir
kopuk35 Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konuyu okurken rc pp ne diye bir durup dusundum
Royal kullanan bir birey olarak ve suan mamamizin bitmesi mama siparisimi verememem dolayisiyla royal canin yiyor guncel mamamiz n&d acana denemedim denemeyi dusunmuyorum cunku n&d den cok memnunum
Ilk basta yara yapmasi dolayisiyla degistirmistim mamasini evet az yiyor gibime geliyordu hatta az sevdigini dusunuyordum royale gore ama birkac sey yasadim burda cok anlattim birdaha anlatmicam ama gercekte sevdigini anladim
Az ve sık tuketiyordu mamasini suan farklari daha iyi anliyorum royal vermeye basladim deli gibi yiyor resme uykudan bayiliyor hayvancagiza bir halsizlik cöktu ev yemegine bulasmayan kedim resmen ev yemegi yicem diye yalvarir hale geldi icindeki madde yada maddeler ciddi yediriyor bu iyi birsey degil bence ayrica kakasi butun halde degil kucuk kucuk yapiyor tahilsiz n&d kullanirken boyle degildi kakasini butun halde yapiyordu
Tuy dokumu yoktu tuy dokumu basladi
Genel olarak 1 puanlik dandik mamalar bu bahsettiklerimiz
Acana orijen ve n&d ile karsilastirilamaz bile
Yillarca proplan yiyen kedim 6 yasinda vefat etti ve bobrek sorunundan oysa ben veteriner tavsiyesiyle ciddi rakamlara aliyordum o zamanlar mamayi boyle piyasa varsada benim haberim yoktu
Ayrica kedim zaten iri ve tuyluydu cok feci bir hal almisti
Hills harici denemedim ama onuda alirmiyim hayir
Onun sevmesi guzel bir durum ama bunu cok yemesiyle kiyaslamayin derim
Ve ona zaman taniyin mama gecis programi uygularsaniz daha rahat bir gecis yapar
Cok mama degistirmeyi dusunuyorsaniz ben n&d yi dusunun derim
Çok teşekkür ediyorum n&d almak yerine orijini ya da acana tercih ediyorum ben maddi olarak biraz daha uygun oluyor. N&d Pahalı gerçekten hatta en pahalısı o şu anda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 11:33   #10

mighty Çevrimdışı

N&d propagandasi yapiyor gibi oluyorum bu sebebten ztn bundan sonra bu 2 harfi yanyana anmicam )))))
Hattan mumkunse hicbir mama markasini son olarak icindeki cicek bocek yaban mersini iyilestirici ozelligi var bu yuzden o mamanin icindeler kendi deneyimim kedimin yaralarini iyilestirdi ve piyasadaki en pahali mama unvanini kesinlikle haketmiyor indirimde 10 kg mi 230 civari kg mi 23 TL bir mama pahali degildir bundan sonra hicbir konuda mama yorumum olmaz fikir almak isteyen mesaj atabilir tahammulu olmayan hic bulasmasin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 11:54   #11

Mırni Çevrimdışı

Gerçel bırıncı sınıf mamaların hıç boyle çeşit çıkardıklarını gördunuzmu? yavru kedi mamaları bıle yok..
Evo
Blue buffalo
Nd
Tow
Acana
Orijen
Naturel.b

Bunlar aptalmı acaba? nıye boyle mamalar çıkarmıyorlar
aptal falan değiller onlar sadece kaliteli ıçerıklı urun çıkartıyor ya tavuklu ya balıklı ya kırmızı etli..
yok uzun tuyluler ıçın yok dışarı çıkan kedıler ıçın yok balkona sık çıkan kedıler ıçın yok huysuz kedıler ıçın yok fazla uyuyan kedıler ıçın yok akşam 5 den sonra çiş yapmayan kedıler ıçın ıçınde ıçın...
ıçerıklerıne bakıyoruz ne var değişık hıç birşey yok...2 kılosu 60 tl adamlar harıka pazarlama teknıklerıyle 50 çeşit mama çıkarmışlar satıyorlar aslında tebrık etmek lazım pazarlama mudurlerıni
bu mamaların çıkardıkları bu tur çeşitlerın hepsı kandırmaca yalan dolandır kanmayınız kandırılmayanız lütfen...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 16:58   #12

kopuk35 üyesinin avatarı

İzmir
kopuk35 Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçel bırıncı sınıf mamaların hıç boyle çeşit çıkardıklarını gördunuzmu? yavru kedi mamaları bıle yok..
Evo
Blue buffalo
Nd
Tow
Acana
Orijen
Naturel.b

Bunlar aptalmı acaba? nıye boyle mamalar çıkarmıyorlar
aptal falan değiller onlar sadece kaliteli ıçerıklı urun çıkartıyor ya tavuklu ya balıklı ya kırmızı etli..
yok uzun tuyluler ıçın yok dışarı çıkan kedıler ıçın yok balkona sık çıkan kedıler ıçın yok huysuz kedıler ıçın yok fazla uyuyan kedıler ıçın yok akşam 5 den sonra çiş yapmayan kedıler ıçın ıçınde ıçın...
ıçerıklerıne bakıyoruz ne var değişık hıç birşey yok...2 kılosu 60 tl adamlar harıka pazarlama teknıklerıyle 50 çeşit mama çıkarmışlar satıyorlar aslında tebrık etmek lazım pazarlama mudurlerıni
bu mamaların çıkardıkları bu tur çeşitlerın hepsı kandırmaca yalan dolandır kanmayınız kandırılmayanız lütfen...
Teşekkür ediyorum. Bu Açıdan size katılıyorum Gökay bey
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 21:46   #13

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

Ülkemizde bulunan kaliteli mamalar belli, Acana, Orijen ve N&D. Dördüncü bir mama yok. Bu mamaların adını sıkça anmamız son derece doğal yani bu forumda. Zaten veterinerler fazlasıyla pet sahiplerine Royal Canin, Proplan ve Hills'i dayıyorlar. Bırakın da bu forumu takip eden başka insanlara bir nebze fikir vermiş olalım.

Ama bu forumda genelde 2 tür üye var. Birincisi sorduğu aoruya cevap alamayınca neden kimse cevap vermiyor diyenler bir de zaten beklediği bir cevabı olan ama o cevabı alamadığında köpürenler.

Size ağız ve dışkı kokusuna sebep olmayacak sağlıksız, tahıl ambarı mamayı bulma yolculuğunuzda başarılar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 21:50   #14

mighty Çevrimdışı

omar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ülkemizde bulunan kaliteli mamalar belli, Acana, Orijen ve N&D. Dördüncü bir mama yok. Bu mamaların adını sıkça anmamız son derece doğal yani bu forumda. Zaten veterinerler fazlasıyla pet sahiplerine Royal Canin, Proplan ve Hills'i dayıyorlar. Bırakın da bu forumu takip eden başka insanlara bir nebze fikir vermiş olalım.

Ama bu forumda genelde 2 tür üye var. Birincisi sorduğu aoruya cevap alamayınca neden kimse cevap vermiyor diyenler bir de zaten beklediği bir cevabı olan ama o cevabı alamadığında köpürenler.

Size ağız ve dışkı kokusuna sebep olmayacak sağlıksız, tahıl ambarı mamayı bulma yolculuğunuzda başarılar...
Onur 3. Sikta var ya ben hak yolunu bulan haha ay ne guldum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-14, 22:11   #15

omar üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
omar Çevrimdışı

Sorma yaa Suzan. Kaliteli mama ismi zikrettik diye suçlu olduk bi de. Zaten ülkemin kedileri 10 yıldır bu 3 mamayı yiyor, kilosuna30 lira ödenerek. Düşük tahıllı N&D'nin kilosu 20 liraya geliyor.

Bu mamalarla beslenip de 7-8 yaşını gören ev kedisi yok ülkemizde, el oğlunun kedisi askerlik çağını geçiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 07:57.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198