Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 25-06-15, 15:07   #31

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Goody Mama

HarikaPet yanıtınız için teşekkürler deneyeceğim.
ilkin sizin mantığınıza göre en kaliteli mamadan alacak durumu olmayan kedi besleyemez. Peki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 11:44   #32

ilkin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
ilkin Çevrimdışı

Diğer söylediğim her şeyi görmezden gelip de sadece mama olayına odaklanmanız gerçekten hiç olgun bir davranış değil. Mantıklı bir nokta belirttiğimi düşünüyorum ben. Kedilerin aşılarının yapılmadan bakılabileceklerini savunuyorsanız başka tabi. Ha bu arada ben en kaliteli markayı alın da demiyorum sadece gidip en dandik olanını almayın diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 14:53   #33

opiero Çevrimdışı

ilkin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Diğer söylediğim her şeyi görmezden gelip de sadece mama olayına odaklanmanız gerçekten hiç olgun bir davranış değil. Mantıklı bir nokta belirttiğimi düşünüyorum ben. Kedilerin aşılarının yapılmadan bakılabileceklerini savunuyorsanız başka tabi. Ha bu arada ben en kaliteli markayı alın da demiyorum sadece gidip en dandik olanını almayın diyorum.
Şahsen kedim goody aldığımda bayılıyor bana kalsa hepsi aynı zaten nasıl ki markalı t shirt 100 lirayken pazarda aynısı 10 liraysa mamalar içinde aynı yok bir fark emperyalizm kandırıp size mallarını satıyor. 15 kg goody 56 lira civarı ikrn ki bu bile pahalı geliyor alamıyorum sürekli başkası düşünülemez istanbuldakiler için en iyisi mısır çarşısında açık mama satan yerlerle anlaşmak gerçi. Aşıların çoguda para tuzağı bkz. Lösemi kuduz vb. Karma asisini yaptirip parazit asisini yaptirmamiz yeterli ki ben bunlara bile hep geriden geliyorum sürekli. Param bol diyorsanız sizleri benim gibi bizler gibi durumu olmayan canlı sahiplerine yardıma davet ediyorum emperyalizmin oyunu markalara para kazandırmaya değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 16:36   #34

İstanbul (Avrupa Yakası)
Yeşim Su Çevrimdışı

Hazır mamaları hayvanlar için en uygunsuz yapan nokta onların işlenmiş ve pişirilmiş olmasıdır. Doğada yemeğini barbeküde pişirerek yiyen hayvan yoktur! Yiyeceklerin ısısı 48 derecenin üzerine çıktığında içeriğindeki bütün enzimler ve pek çok besin kaybolur.
Ayrıca maliyeti düşürmek için yüksek oranda et dışı girdiler kullanılır. Kedi ve köpeklerin karbonhidrat almasının gerekli olduğuna dair bir bilimsel rapor yoktur ve zaten Butylated hydroxyanisole (BHA), butylated hydroxytoluene (BHT), tert-butyl hydroquinone (TBHQ), propyl gallate ve ethoxyquin gibi yapay koruyucuların kullanımının zararları artık uzun zamandır biliniyor ve hazır mama etiketlerinde verilen protein oranlarının her zaman sığır veya tavuk eti olmadığını bilmek gerekir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 16:54   #35

ilkin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
ilkin Çevrimdışı

Valla artık kimseyle tartışmak istemiyorum iş başka yerlere kaydı resmen çünkü tek diyeceğim şey şu artık ucuz mama= 2 liralık döner ekmek. İçinde artık ne varsa
He bi de insanların pahalı yemeğin niye pahalı olduğunu sorgulamak gibi bir durumu var asıl dandik yiyeceklerin neden bu kadar ucuz olduğunu sorgulamak lazım. İşi emperyalizme kadar götürecekseniz benim gibi ORTA HALLİ insanları suçlamayı bırakıp sizi bu şekilde geçinmek zorunda bırakan insanları suçlayın lütfen.

Bu konu en son " 26-06-15 " tarihinde saat 16:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 00:01   #36

opiero Çevrimdışı

Valla artık kimseyle tartışmak istemiyorum iş başka yerlere kaydı resmen çünkü tek diyeceğim şey şu artık ucuz mama= 2 liralık döner ekmek. İçinde artık ne varsa
He bi de insanların pahalı yemeğin niye pahalı olduğunu sorgulamak gibi bir durumu var asıl dandik yiyeceklerin neden bu kadar ucuz olduğunu sorgulamak lazım. İşi emperyalizme kadar götürecekseniz benim gibi ORTA HALLİ insanları suçlamayı bırakıp sizi bu şekilde geçinmek zorunda bırakan insanları suçlayın lütfen.
bizde 3 4 liralık döner yiyoruz gayette güzel sıkıntı yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 00:19   #37

mervegulistnbl üyesinin avatarı

mervegulistnbl Çevrimdışı

Kedileriniz İçin Mama Tarifleri...

Ev Yapımı Kedi Maması Tarifleri...

Evde Kediniz için Kuru Mama Yapın!

kediniz için ödül mamasını siz hazırlayın

Kuru mama alınamıyorsa evde hazırlanabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 02:22   #38

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Siz bunların gereksiz OLDUĞUNU düşünebilirsiniz.Yok o aşısı,bu aşısı,pazardan almışsın tişört...Ama kedimin eski sahibi Goody kullanıyordu ve o mamayı bana getirdi.Kedi resmen süt,yoğurtla besleniyordu.Mamasını yemiyordu bile.Sonra ona N&D aldım.Hayvan resmen kilo Aldı.İlk günler Goody'le N&D'yi karıştırarak veriyordum.Resmen N&D'yi ayıklayıp yiyordu ve iki mamayı yan yana aynı kaba koyduğunuz zaman içeriğine bakmanıza bile gerek yok.N&D'nin içeriğini hemen fark ediyorsunuz.Bir Sürü şey var.Goody?Bakıyorum kuru kahverengi toplardan başka Birşey yok?Kendinize yalan söylemeyin,hayvan Açlıktan yiyor tadına bayıldığından değil.Aşılara gelince,o kadar Aşının sırf insanların Birşeyler uydurup para kazanmaya çalıştığını mı söylüyorsunuz?Bazıları para değil hayvanların sağlığını düşünüyor,sağlıklı olsun diye bin tane ilaç geliştiriyor.İnsanlar aptal gelsinler alsınlar diye değil.Bizde biliyoruz paranın ne zor kazanıldığını.Ama bence kedinize cimrilik yapıyorsunuz.Eğer bir kediyi en azından ayda bir veterinere götürmeyecekseniz,düzgün bir mama almayacaksanız,sağlığıyla ilgilenmeyeceksiniz beslemeyeceksiniz.Benim Kedimi sokaktan buldular ve ben onu kurtarmak,düzgün bir hayat vermek için aldım.Böyle seviyorum kedileri,ucuzundan 2 mama atarım olur demek için değil.Bence kedi beslemeyin siz.Her kedi güzel mamaları,sağlıklı bir yaşamı hak ediyor.Ama siz bunu ona vermiyorsunuz.Daha iyi bakacak birini bulun.Her mamanın içeriği aynı değil.Sanırım hiç özel dişçiye gitmediniz.Ben farkını bilirim.Kadın bana "Şimdi dişine pasta koyucaz,tadı da çok güzel,ruju sever misin?Bir renk söyle dişine sürücez." diyordu.50krşluk simitle 3tllik döner aynı şey değil bunu kafanıza sokun.Ama ikisinde doyuruyor dimi?Fark yok.(Herkesin durumu iyi olmayabilir,ben zengin Değilim.Ama aç kalırım o mamayı alırım.Şunu bilinki kedilerin zengin sahiplere değil,fedakar yüreklere ihtiyacı var)

Bu konu en son " 27-06-15 " tarihinde saat 02:26 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 03:35   #39

opiero Çevrimdışı

Cjxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Siz bunların gereksiz OLDUĞUNU düşünebilirsiniz.Yok o aşısı,bu aşısı,pazardan almışsın tişört...Ama kedimin eski sahibi Goody kullanıyordu ve o mamayı bana getirdi.Kedi resmen süt,yoğurtla besleniyordu.Mamasını yemiyordu bile.Sonra ona N&D aldım.Hayvan resmen kilo Aldı.İlk günler Goody'le N&D'yi karıştırarak veriyordum.Resmen N&D'yi ayıklayıp yiyordu ve iki mamayı yan yana aynı kaba koyduğunuz zaman içeriğine bakmanıza bile gerek yok.N&D'nin içeriğini hemen fark ediyorsunuz.Bir Sürü şey var.Goody?Bakıyorum kuru kahverengi toplardan başka Birşey yok?Kendinize yalan söylemeyin,hayvan Açlıktan yiyor tadına bayıldığından değil.Aşılara gelince,o kadar Aşının sırf insanların Birşeyler uydurup para kazanmaya çalıştığını mı söylüyorsunuz?Bazıları para değil hayvanların sağlığını düşünüyor,sağlıklı olsun diye bin tane ilaç geliştiriyor.İnsanlar aptal gelsinler alsınlar diye değil.Bizde biliyoruz paranın ne zor kazanıldığını.Ama bence kedinize cimrilik yapıyorsunuz.Eğer bir kediyi en azından ayda bir veterinere götürmeyecekseniz,düzgün bir mama almayacaksanız,sağlığıyla ilgilenmeyeceksiniz beslemeyeceksiniz.Benim Kedimi sokaktan buldular ve ben onu kurtarmak,düzgün bir hayat vermek için aldım.Böyle seviyorum kedileri,ucuzundan 2 mama atarım olur demek için değil.Bence kedi beslemeyin siz.Her kedi güzel mamaları,sağlıklı bir yaşamı hak ediyor.Ama siz bunu ona vermiyorsunuz.Daha iyi bakacak birini bulun.Her mamanın içeriği aynı değil.Sanırım hiç özel dişçiye gitmediniz.Ben farkını bilirim.Kadın bana "Şimdi dişine pasta koyucaz,tadı da çok güzel,ruju sever misin?Bir renk söyle dişine sürücez." diyordu.50krşluk simitle 3tllik döner aynı şey değil bunu kafanıza sokun.Ama ikisinde doyuruyor dimi?Fark yok.(Herkesin durumu iyi olmayabilir,ben zengin Değilim.Ama aç kalırım o mamayı alırım.Şunu bilinki kedilerin zengin sahiplere değil,fedakar yüreklere ihtiyacı var)
Şöyle söyleyeyim o zaman size benim kedim ciğerli olan açık mamalara bayılıyor kilosu 4 lira civarı olan. Yetiştirme tarzı meselesi bir çocuğun kahvaltıda pastırma isterim derken diğerinin salça ekmeği lüks görmesi gibi. Goody ile beslediğimde kedimin tüyleri mükemmel güzellikte ve oldukça kilolu sizin dediğiniz şeyle çok alakasız.
Aşağıdaki resimlerde ilk aldığım andan son zamanlardaki bir resmiyle karşılaştırma yapabilirsiniz. Sadece Karma aşıları ve parazit haplarını yaptırdım. Haftada 1 tüyleri tarandı. Çoğu zaman açık mamayla arada birde Goody ile beslendi. Açıkçası pahalı mama alsaydım da çok farklı olmayacağından eminim yinede tercih meselesi tabiki
Eklenmiş Resimler
Goody Mama-1jpg  Goody Mama-2jpg  Goody Mama-3jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 12:12   #40

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Söylemek istediğim o Pahalı mamaları içine Üç beş şey atıp sizin gözünüzü boyayıp Pahalı yapmıyorlar.İçinde gerçekten kediler için çok yararlı Şeyler var.Ben Goody'den başka bir mamaya geçtiğimde kedimin sevdiğini gördüm.Bana olan sevgisinin artığını hissettim.Bizde zengin değiliz.Kedimizi çok lüks yetiştirmek gibi bir derdimiz yok.Ne kadar kazanırsak o kadar öderiz.Ama hiçbir veterinerin Goody'i önermemesinin de bir sebebi var.Bütün veterinerlerin Gözünü para bürümemiş,hepsi bu mama Pahalı bunu alsınlar benden demiyor.Goody'nin sokak hayvanlarına ve barınaklara çok katkısı oldu.Tebrik ediyorum ama biraz daha iyi mamalar alsanız daha iyi olur.Veterinerim hangi mama kullanıyorsun dediğinde,bende diğer sahibinin verdiği Goody'yi bitiriyorum dediğinde,onu bana çöpe attırdı.İçeriğinin çok zengin iyi olmadığını ve eğer onu seviyorsam hemen daha iyi bir mamaya geçmemi önerdi.Sizin tercihiniz tabii ama demek istediğim ger mama aynı sadece onlar daha Pahalı değil.Pahalı olmasının bir sebebi var,diğerleri daha sağlıklı.Kediniz Şuan sağlıklı görünüyor ama Goody'le beslediğim 3 kedim yalnızca 4 yıl yaşadılar.Sonra veteriner hangi mamayı kullandığımı sordu ve söyleyince "Ne bekliyordun ki o mamadan?" Dedi.Diğer 2 kedimde N&D aldım.Şuan 16-18 yaşındalar Bir de yavru kedim var,onu daha yeni aldık

Bu konu en son " 27-06-15 " tarihinde saat 12:14 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 12:41   #41

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Ben kedilerin aşılarının yapılmadan yaşayabileceğini savunmuyorum, aşıyı yaptırabilecekse almalı tabii ki ama en kaliteli mamayı alamıyorsa orta kalite bir mamayla besleyebilir. Ayrıca aşağıdaki mesajda türkiyedeki en iyi mamalardan bir kaç tanesini alın demişsiniz şimdi en dandik olanını almayın diyorsunuz.

İyi mamaların biraz pahalı olduğuna katılıyorum bende ama bir kedi zaten ayda 1.5 kg mamayı anca bitiriyor. E bu iyi markalar royal canin, pro plan, ND, Natures best vs vs. bunlar 60 lira civarı bir şey yani. Aylık 60 lira vermek çok mu zor? Tamam belki bazıları için çok zor o zaman niye bu sorumluluğun altına giriyorsunuz. Burada hayvanın yaşam kalitesinden bahsediyoruz sonuçta.
Cjxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben zaten en kalitesizini alsın demiyorum, en kalitelisini alamıyorsa kasmaya gerek yok orta kalite bir mama yeterli olur diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 13:22   #42

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

En kalitelisini ALIN demiyorum.Durunu varsa ALIN tabii.Ama arkadaş Goody alıyormuş,en kötü mamalardan biri.Sizce bu doğru mu?Brit Care felan orta düzeydeler.Profesyönel almanıza gerek yok ama Goody'de almayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-15, 16:43   #43

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Bence de doğru değil. Katılıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-15, 14:15   #44

probis Çevrimdışı

pro plan köpek mamasını önerirmisiniz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-15, 15:22   #45

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Et oranı düşük. Çok iyi bir mama değil. Köpek forumunda sorarsanız daha iyi cevaplar alabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları