Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 05-04-15, 22:35   #16

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Dışkılama sonundaki kanın suçlusu acana mı??? bilemiyorum?!'

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
pissymom u tanıyorsam mama markası vermez .. kı az cokta tanırım oda yenılıkcı bır sahıs yenı olanı arastırır
Herkesin bi tarzı var tabi,saygı duymak lazım.özellikle de konu canlı bir varlıksa.ama ben aynı zamanda bir anneyim.mesela çocuklarım için kullandığım(dr önerisiyle)vitamin ya da ek besinler ya da bağışıklık destekleyici herhangi bir üründen memnun kaldıysam ya da kalmadıysam,bunu soranlara söylerim.özellikle bilgi sahibi olduğum herhangi bir konu ise de anlatmayı severim.atla deve değil sonuçta
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 22:42   #17
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

oda kendince haklı bu forumda birileri her mama yazısımızda o mama çöp o mama dandik savunmaları yapmakta bir mamadır ki şahıt olmuşsunuz konuda ozellikle o mama savunucuları savunulacak hıc bır yanı yokken hala o mamanın soyledıgımız mamadan daha ıyı oldugunu savunuyor ve konu kabarıyor şimdi cıkıp __ÖRNEK __ Golossi dese burde hemen cıkıp o malum mamayı onerıcek ve diger mamayı kotuluyecek cok kısı varki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 22:42   #18

Beylikdüzü

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim de bir sorum olacaktı,
Malum kedim geçen Cumartesi üretrostomi operasyonu geçirdi ve 1 hafta orada kaldıktan sonra dün Cumartesi günü veterinerden aldım. Oradaki süre boyunca kuru mama yemediğini ve yaş mama ile beslediklerini söylediler. Bir gün gördüğüm mama Hills özel a/D mamasıydı, başka günler ne yedi bilmiyorum. Dün de Hills özel reçeteli kuru mama olarak C/D multicare tavuklu aldık ve severek yedi baya baya... Ama 2 günde 1 yaş mama ve Acana'dan bile ishal olmayan kedim resmen su gibi dışkılıyor. Veterinr mama Değişikliği ve sürekli yaş mama ile beslenmeden olabileceğini söyledi. Ama dünden beri bir düzelme yok maalesef... Vet birkaç gün dha bekleyin olmadı ona göre önlem alırız dedi ama iç paraziti yapmak istiyordu pazartesi günü,hem iç parazitleri yapılalı 2 ay oldu hem de operasyon sonrası hergün ilaç tedavisi serum aldı bu yüzden parazit ilacından önce ishalini düzeltmek gerektiğini düşünüyorum.
Sizce ne yapabilirim ? Evdeki cati Malt dışkıyı sertleştirebilir gibi geldi ama vermek istemedim yine...
Su gibi dışkılaması çok can sıkıcı.bu durumda birkaç gün hiçbirşey yapmadan beklemek bana yanlış geldi.keşke yardımcı olabilsem ama başka bir veterinerin fikrini alsanız iyi olur düşüncesindeyim.ameliyat sonrası kendi mamasını vermemişler mi klinikte?ya da ameliyat olduğu için ona göre bşr mamayla beslenmesi mi gerekiyordu?tabi fikir yürütüyorum bilmiyorum.mama değişikliği yaparken 1 hafta eskisiyle karıştırıyoruz bu yapılmadan direkt farklı mamalar verilmesi yüzünden mi oldu acaba?ne olursa olsun şiddetli ishal dediğiniz anda beklemeden tedaviye başlanması gerektiğini düşünüyorum.çok geçmiş olsun pufficiğe
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 22:47   #19

Beylikdüzü

oda kendince haklı bu forumda birileri her mama yazısımızda o mama çöp o mama dandik savunmaları yapmakta bir mamadır ki şahıt olmuşsunuz konuda ozellikle o mama savunucuları savunulacak hıc bır yanı yokken hala o mamanın soyledıgımız mamadan daha ıyı oldugunu savunuyor ve konu kabarıyor şimdi cıkıp __ÖRNEK __ Golossi dese burde hemen cıkıp o malum mamayı onerıcek ve diger mamayı kotuluyecek cok kısı varki
Evet tabi..ben de öyle düşündüm zaten.şimşekleri üzerine daha çok çekip insanların ağzına laf vermemek için olabilir.problem etmedim zaten.herkesin kendi tarzı dedim ya benimki de bu
Zaten hiçbişeyi ağzımda tutamam.iyi mi kötü mü tartışılır.kim ne düşünsün takmam.zaten kimsenin lafına bakıp körü körüne hareket edecek biri değilim.çocuğu ya da hayvan dostu olan herkesin de her konuda sorgulayıcı olması gerektiğini düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 23:01   #20

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Yani öyle çok su gibi değil ama baya ishal, temizlemesi işkence eldiven giyip direkt kumuyla çöpe atıyorum... Geceden kuruyanları ancak kürekle almıştım... Daha fazla detay vermeyeyim artık bya kötü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 23:08   #21
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

bakın benım yorumlarımı dıkkatlı okursanız ben kullandıgım mamayı soyluyorum onerde pek bulunmuyorum ıstısnalar dışında o istisnalarıda ben ozel mesaj ıle yazıp x mamayıda bir gozden gecırın dıyorum bu iyidir demedım su ana kadar
bende yalan olmaz ben kuldan utanır ALLAH dan korkarım
ama suda bır gercekkı bir mama var ne evime sokarım nede tanıdıgımın evıne gırmesını ısterım tek bır krıterımde odur
baglı degılım cesıt sevıyorum mesela acık acık soyluyorum seffafımdır 1 yasından sonra kullanıcagım mama golossi suankı proplan
he dire oneren arkadaslar bukadar seffafsa bende onerdıgımı kabule deyım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 23:28   #22

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçi 5 aylık sayılır 4 bitti gibi.neticede yavru yine de tabi.ama sütten kesilir kesilmez acanayla kuruya geçmedi.ben aldığımda RC veriyorlardı.ama ne kadar yiyordu bilmem.çünkü aldığım RC kitten sokak kedilerine yar oldu yemiyordu.ilk geldiği zaman mamalar konusunda sıfır bilgim vardı veteriner hills verdi onu da yemedi.spectrum aldık onu eh işte az biraz tırtıklıyordu.birkaç hafta sonra araştırıp acana pasifica almaya karar verdim.çok sevdi.gittiğim 2 vet te acana için yavruya uygun değil demedi açıkçası.kısacası ilk karşılaştığı kuru mama acana değil.foruma ilk üye olduğumda sizin n&d tartışmanıza denk gelip ms yazmıştım kısaca kendimi anlatıp hangi mama kullandığınızı sormuştum ama söylemeyi uygun bulmamıştınız.şimdi mesajınıza istinaden yavru kedime yavru olduğundan mütevellit önerebileceğiniz mama ismi sorsam yine söylemeyeceksiniz en iyisi sormayayım
Sonuç itibariyle veterinerinizin takdirini eleştirmek bana düşmez. Ama mamayla yeni tanıştığı dönemlerde yaşına uygun mama kullanılmasından yanayım. Ki bahsettiğiniz mama bazı yetişkin kedilere bile ağır gelebiliyor. Yani insanı düşünün. Annesinin sütü gelse de gelmese de bebeklere besleyici diye birçok şeyi veremiyoruz değil mi?

Evet size marka önermeyeceğim. Uygun bulmamaktan ziyade vebalini almak istememek diyelim. Altına imzamı atacağım, adına kefil olacağım mama yok benim. Olabilenlere de ayrı şaşırıyorum o ayrı. Bilinçli yada bilinçli olmaya çalışan her pet sahibi gibi ben de deniyorum, eksilerini artılarını kendimce değerlendirip bir karar vermeye çalışıyorum. Ama keşke güvendiğiniz bir markanın kittenını kullansaydınız. Kitten mamalar besleyiciliklerinin yüksek olmasının yanında yavru kedi tarafından sindirilmesi daha kolay mamalar. Tabii ki yine de veterinerinizle beraber bir karar verin derim ben size.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 23:40   #23

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Herkesin bi tarzı var tabi,saygı duymak lazım.özellikle de konu canlı bir varlıksa.ama ben aynı zamanda bir anneyim.mesela çocuklarım için kullandığım(dr önerisiyle)vitamin ya da ek besinler ya da bağışıklık destekleyici herhangi bir üründen memnun kaldıysam ya da kalmadıysam,bunu soranlara söylerim.özellikle bilgi sahibi olduğum herhangi bir konu ise de anlatmayı severim.atla deve değil sonuçta
Mesela Acana'yı size öneren ben olsaydım, kedinizin durumunun sorumlusu bu mama olmasa bile sizin bu şüpheniz bile benim kendimi yememe sebep olurdu. Yani aslında atla deve benim için

Kaldı ki size o forumda da kedimin özel durumunu ve mama deneme sürecimi anlattım. Ben daha "hah bu mama" diyememişken sizi başımdan savmak için bir mama ismi mi verseydim anlamadım ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 23:48   #24

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Bir mamadan memnunum demek için en az gerçekten sorunsuz bir 6 ay gerektiğini düşünüyorum. O bile garanti değil ama bu süreden kısa bir dönem kullandıkları mamayı kendini yırtarcasına övenleri de anlayamayacağım sanırım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 00:22   #25

Beylikdüzü

yorkshia tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
@alaskathekitty veterineriniz ne dedi, ev yapımı mama tarifine ?
Veterinerimle yarın konuşucam bu konuyu.zaten ev yapımı mama vermeyi düşünmüyorum.yalnızca kuruyu azaltıp ıslağı fazlalaştırabilirim.probiyotik 2 gündür başladık zaten.bir de günde 1 tatlı kaşığı sulandırılmış yoğurt ve 1 çay kaşığı zeytinyağı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 01:23   #26

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Küçük bir nüans var ki o da sizden mama önerisi istememiş olmam sevgili pissymom.sadece hangi mamayı kullandığınızı öğrenmek istemiştim.o zaman da yazdığım gibi,zaten mama ismi vermiş olsaydınız da gidip verdiğiniz markaları alacak değildim ki.burada sadece konuşuyoruz.fikir alışverişi yapıyoruz.tecrübelerden bahsediyoruz.kimi x mama kedimde şunu yaptı diyor kimi de aa olur mu o x mama kedimin tüylerini parlattı,sindirimini düzeltti vs diyor.çok renkli bir ortam netice itibariyle.haa,görüşlerimi çok ciddiye alıp biri de çıkıp bana sen hangi mamayı,vitamini kullanıyosun ben de onu alayım gibi bişey dese bana iyi gelen sana iyi gelmeyebilir körü körüne hareket etmeyin derim zaten.sadece yazıya dayalı bir ortamda olduğumuz için gerçek düşünceler doğru yansımayabiliyor.mama ismi vermemenizle ilgili bir sorunum yok inanın,bir önceki mesajımın sonunda latife yapmıştım.ayrıca sorumluluğunu taşıdığı varlığa ve diğerlerine karşı bu kadar titiz yaklaşan insanlara saygı duyuyorum...

O zaman o nüansı şöyle değerlendirelim. Ben direkt size yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum tekrar bir bakmak gerekir ama kullandıgım mamaları söyledim zaten. Halen daha bana o zaman da sormuştum söylemediniz derseniz ben bunu öneri isteğinize cvp alamadınız gibi anlamam gayet normal sanırım.
Hangi mamayı kullandığımı saklıyormuşum gibi bir fikre kapılmanıza dair en ufak bir ipucu dahi verdiğimi düşünmüyorum. Ki siz o forumda açık açık öneri istemiştiniz. Bunu çok net hatırlıyorum. Yada dediğim gibi ben ısrarla evde duran ve sorunuma çözüm olmayan mamaları sıraladıkça siz de aynı ısrarla mama ismi sormanızı öneri istiyorsunuz gibi anlamam da gayet normal.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 01:34   #27

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Nezaketen teşekkür ettim zaman ayırıp cevap yazdığınız için ama en azından kullandığınız mamanın markasını yazabilirdiniz diye düşünüyorum neticede hemen koşup gidip alacak değildim.ama sizi de anlıyorum,mama markaları konusunda tartışırken reklam yapıyor damgası yemek istememiş olabilirsiniz.ben yalnızca hassas bir hayvanseverin kullandığı mamayı merak etmiştim aklımda olsun diye.henüz çok yeniyim kedi bakımı konusunda ve nerede ne öğrenebilirim diye herşeyi merak ediyorum
Ben daha önce de yazarken kimseye mama falan önermeyeceğimi söyledim. Çünkü bu ülkedeki çoğu mamanın ya bir eksiği ya geçmişte bir sabıkası olduğunu biliyorum. Yazdığımı okudunuz mu bilmiyorum ama iştahı ciddi boyutta bir kedim var ve hızla kilo alıyor. "Mamalar mı besleyici değil çok yiyor?,Çok mu lezzetliler, daha lezzetsizini mi bulayım? Az besleyici mi alsam, çok yesin kilo artışını kontrol altına alalım?" gibi kafamdaki deli sorularla sürekli mama deniyorum. Royal canin, Hills, Pro plan, Acana, N&D ve en son da Profine denedim. Bu listede benim önceden hayatta kedime yedirmem dediklerim de var ama dur bi deneyelim diye onları da yedirdim. Hiçbiri derdimize çare olmadı. Homini gırtlak yiyor ve kilo alıyor. Yani sizin bana bilgili ve tecrübeli iltifatlarınızı yakıştırdığınız halimle bile sürekli deniyorum ben. Hiçbirinden de yazdığım derdimize çare olmamasından dolayı memnun kalmadık. Ben şimdi size nasıl bir mama önerisinde bulunayım??
Hoş burada çok insan var.10 gün kullandığı veya hiç kullanmadığı mamayı bile tavsiye eden. Üye olduğumdan beri dikkatimi çeken biri var mesela. "Ben x mamayı kullanıyorum ama siz y mamayı kullanın, çok süpeer bir mama o" diye her forumdan çıkıyor. Çok güzelse sen kullan o zaman. Yok onu almaya bir şekilde imkanın yok diyelim. Hiç kullanmadığın mamayı nasıl önerebilirsin birine orda burda duyduklarına bakıp? Gel de altında birşey arama. Ben onlardan biri değilim ne yazık ki. Bunun ciddi bir sorumluluk olduğunu düsünüyorum. Memnun kalınmış sabit bir mama seçimini yapmış bir insan da olsam "ben bu mamayı kullanıyorum" derdim o ayrı ama "siz de kullanın, süper mama" diye mama ismi vermezdim sanırım. Bir kediye iyi gelen diğerine gelmeyebiliyor. Yardımcı olamıyorum o yüzden. Üzgünüm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 01:35   #28

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Yukarıdaki msj alaska the kitty adlı kullanıcının bahsettiği başlıktaki konuşmamızın copy paste i.

Konuşmamız buymuş yani. Gayet de mama ismi vermişim. Kendinden şüphe ettiriyorsunuz insanı.

Bu konu en son " 06-04-15 " tarihinde saat 01:43 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 01:49   #29

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ben de üşenmeden msjlara baktım ve size hangi mamaları kullandığımı yazdığım msj.ı da bulup yukarıya ekledim zaten. Böylece benim adıma da konu noktalandı zaten. Size de iyi geceler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 12:07   #30

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benim kedim su an 4 yaşında erkek ve kısır.Ben de hep iyi mama arayışı içinde olduğum için en son Acana verdim. Kedim 1 pakette dahi kilo aldı ve hantallaştı.Mamayı da çok az yediği halde.Biraz daha araştırınca bazı kedi hatta köpeklerde kilo almasına ve hantallaşmasına neden oluyormuş.Eski diyet mamasına döndüm şimdi daha iyi.Acana gibi protein ağırlıklı mamalar kısır ve evde yaşayan kediler için bence uygun değil.Kısır olmayıp hem dışarıda hem evde yaşayan kediler daha aktif olabilir ama diğerleri icin dikkatli kullanılmalı.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 19:49.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198