Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedi Beslenmesi

Cevap Yaz
Eski 12-04-15, 03:09   #136

barisdragon Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Dışkılama sonundaki kanın suçlusu acana mı??? bilemiyorum?!'

drinkwell tavsiye etmem kullandım kaldırdım yıkaması filan zulüm. Bir de sık değişmesi gereken filtre var fiyatı yurtdışıma göre 20 kat filandı. Bakteri yuvasına dönüşüyor o dönem kedilerim sık hasta oldu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 03:16   #137

rody Çevrimdışı

Bunu belirtmeniz çok iyi oldu. Ben de sürekli bu filtre temizliği ve plastik yüzünden alımı erteliyordum. Seramik olanını görünce daha hijyenik olur diye düşündüm. O daha mı iyi acaba? Kullanan varsa görüş alalım. Plastik su şelalesinin yosun tuttuğunu yazmış biri de nette. O kişi hiç temizlemedi mi diye düşünmüştüm ben de. Sürekli temizlemek gerekiyor galiba. Drinkwell 360 a baktım paslanmaz çelik fakat suyun çıktığı yer plastik. Adamın biri artıları ve eksileriyle değerlendirirken kedilerinin plastiğe temas ettiklerini ve sağlıksız olabileceğini de belirtmişti. Seramik olanı kullanılır gibi ama fiyatı temizlik ekipmanı ve filtreleriyle artık 600-700 e çıkar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 03:40   #138

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de size puffik beyin durumunu soracaktım.hillsin hangi reçetelisini kullanıyordunuz unutmuşum.id mi? Benim gittiğim vet id kullanabilirsin demişti.acananın veti de aynı şekilde.ama kendi veterinerime söylediğimde olur mu öyle şey id ishal durumunda verilir siz de ishal yok ki tam tersi kakanın sertliği yüzünden kanamadan şüpheleniyoruz id olmaz dedi.diğer 2 vet neye dayanarak id dedi anlayamadım.bu ayrılıklar yüzünden iyice error verdim.neyse inşallah bebişlerimiz artık sağlıklarına tamamen kavuşur.biz yine şükür iyiyiz de puffik paşa iyi olsun hemen inşallah.ayrıca benim serzenişim size de değildi.tartışmaya bişey dediğim de yok.tartışmak iyidir.renklilik iyidir.farklı fikirler gereklidir.ama üslup üslup üslup...üslubu bozuk olunca kişinin,söylediği dosdoğru olsa bile karşıdakini ikna edemez bence..
Sağolun iyi dilekleriniz için... Biz Hills C/D multicare kullanıyoruz ama 3 gündür yemiyor, haşlanmış tavuk hindi ve yas mama yiyor çok mutlu. Kuru mamaları günde 1 öğün olmak üzere değiştirip vermeyi düşünüyorum ama veteriner ısrarla Hills mamayı kullanmamı istiyor. Ishal yaparsa yine ancak 1 öğün veririm o da yaparsa o zaman yaş mamaya karıştırıp bir denemeyi düşünüyorum. Siz bence bir süre mamayı yarı yarıya kesin ek besin evde ona tavuk göğsü pirinç lapası sebze falan bir mama hazırlayın yesin zaten kediler çok ilginç brokoli yiyeni duydum bizimki sebzeyi bilmem ama meyve seviyor elma Çilek armut
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 10:37   #139

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kuru mama zaten biz insanların işine geliyor bir tek Kabına koyuyoruz, tüm gün oradan yiyor. Tüm gün orada durabilen şey çok da sağlıklı olmayabilir. Gerçi bu konuda ihtisas yapmadım ama bakıyorum yabancı forumlarda çoğunluk yaş mama besliyorum, kuru mamayı bıraktık vs diyorlar. Oradaki yaş mamalar gerçi daha çeşitli, daha ekonomik. Burada lüks olsun diye uğraşmışlar sanki. Artı olarak çoğu veteriner ''kuru mama'' diyince cidden psikolojik olarak bana susuzluk geliyor.
Drinkwell çok güzel ürün. Kendi türkçe sitelerinden aksesuarlarını vs de satıyorlar. Ben özellikle Drinwell Avalon Seramik i beğendim. Plastiğe nazaran daha sağlıklı gibi geldi. Ama fiyatını eksik olmasınlar 470 tl yapmışlar :/ Amazonda 78 dolar halbuki. Bu kadar kar koyulmaz ki. Zooplusda da uygun fiyata drinkwell ürünleri var ama porselen olanı yok.
Off moralim bozuldu şimdi doğru ya,plastik alınmaz.çelik ya da porselen olması laZım.ama fiyatı çok uçukmuş o kadar veremem sanırım.yurtdışından eşe dosta getirtmek daha mantıklı o zaman.

Konuştuğum 2 veteriner de yaş mamaya alıştırmamamı,altından kalkamayacağımı söyledi.ama ben sadece kuru mama vermenin vicdansızlık olduğunu düşündüğümü söyledim.hayvancık yaş mama vermemi heyecanla bekliyor,daha çok seviyor,hem size soruyorum ömrünüz boyunca sadece dolmayla ya da kuru fasulye pilavla beslenmek ister miydiniz dr bey diye sordum,adam bana tabiki hayır dedi.işte bu yüzden kedime haksızlık yaptığımı düşünüyorum sadece kuru mama vermekle dedim.bu konuda fikriniz nedir diye sorunca bana fikrimi dr olarak mı yoksa insan olarak mı soruyorsunuz dedi.ikisi olarak deyince kişisel görüşüm haklısınız ama dr olarak sağlıkları için yaş mama uzun vadede tavsiye etmem dedi.ayrıca yaş mama verdiğinizde mızmız olur kuru mamayı istemez hep yaş ister dedi.bu doğru,kızım bıraksan hep yaş yer.gerçi onda da seçici her türünü yemez hanımefendi.her gün yapacak vaktim de yok.ama bundan sonra arada tavuk,et,balık haşlayıp didip vericem.sebze de denicem az az.yoğurt zaten veriyorum çok seviyor.böylece susuz kalmamış olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 10:44   #140

Beylikdüzü

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
drinkwell tavsiye etmem kullandım kaldırdım yıkaması filan zulüm. Bir de sık değişmesi gereken filtre var fiyatı yurtdışıma göre 20 kat filandı. Bakteri yuvasına dönüşüyor o dönem kedilerim sık hasta oldu.
Almadan önce soracaktım zaten kullananlar memnun mu diye.sizin yazdığınız iyi oldu.evet filtre ve başka ek bişeyler de görmüştüm fiyatları bayağı yüksekti.ayrıca plastik olmasını düşünmemişim.baştan kaybeder benim için plastik olan zaten.sağlığı için almak istediğin bir ürün nasıl plastik olur ya.bu üreticiler resmen moron.ve çakal.çelik ya da porselen bakmak lazım.hiç araştırmadım daha ezbere konuşuyorum.su içmesini arttıracaksa uzun vadede almak mantıklı diye düşünüyorum.hastalandıklarında yapılan masraf kat kat fazlası oluyor.çektiği ızdırap ve bizim üzüntümüz cabası ve en beteri bi de.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 10:53   #141

Beylikdüzü

[quote=Puffik;244115]Sağolun iyi dilekleriniz için... Biz Hills C/D multicare kullanıyoruz ama 3 gündür yemiyor, haşlanmış tavuk hindi ve yas mama yiyor çok mutlu. Kuru mamaları günde 1 öğün olmak üzere değiştirip vermeyi düşünüyorum ama veteriner ısrarla Hills mamayı kullanmamı istiyor. Ishal yaparsa yine ancak 1 öğün veririm o da yaparsa o zaman yaş mamaya karıştırıp bir denemeyi düşünüyorum. Siz bence bir süre mamayı yarı yarıya kesin ek besin evde ona tavuk göğsü pirinç lapası sebze falan bir mama hazırlayın yesin zaten kediler çok ilginç brokoli yiyeni duydum bizimki sebzeyi bilmem ama meyve seviyor elma Çilek armut [/QUOTE
Ben de zaten yaş mamayı arttırdım,yoğurt ve zeytinyağı da veriyorum.dediğiniz gibi tavuk haşlayıp veriyim bakalım ne olacak.
İshal yaptığı halde vet neden ısrarla mamayı kullan diyor anlamadım.bi de şimdi yaptığınız leziz mamalara alışmıştır artık hiç yemek istemez kuruyu meyva hiç vermedim yanlış bişey yapmaktan çekinirim.üzüm çok zararlı diye okudum Meltem hanımın bloğundaydı sanırım.ölüme kadar götürebiliyomul hatta yaş üzüm.o yüzden tırsıyorum bişey vermeye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 11:26   #142

rody Çevrimdışı

Mızmız olur vs bunlar bilimsel açıklama değil, beslenme konusunda gerçekten uzman veteriner bulmak gerekiyor. Sadece kuru mama yiyen kedilerde asıl uzun vadede bir sürü sağlık sorunu çıkıyor. Böbrekler, idrar yolları vs iflas ediyor. Hep nedeni susuzluk. Ben hem kuru hem yaş besleme taraftarıyım. Tabii herkesin kendi kararı ve sorumluluğudur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 12:06   #143

barisdragon Çevrimdışı

Hills'in her çeşidini bizimkiler lezzetsiz buldu, sanabelle urinary ishalini kesecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 14:04   #144

Beylikdüzü

rody tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mızmız olur vs bunlar bilimsel açıklama değil, beslenme konusunda gerçekten uzman veteriner bulmak gerekiyor. Sadece kuru mama yiyen kedilerde asıl uzun vadede bir sürü sağlık sorunu çıkıyor. Böbrekler, idrar yolları vs iflas ediyor. Hep nedeni susuzluk. Ben hem kuru hem yaş besleme taraftarıyım. Tabii herkesin kendi kararı ve sorumluluğudur.
Asıl mesele kendini geliştiren,güncel bilgileri takip eden,araştıran,teşhis-tedavi-ameliyat-mama vs konularında yerinde saymayan veteriner bulabilmek.çocuklarımı götüreceğim doktorda da aradığım kriterler bu.gelenekçi,mezun olduğu bilgilerle idare eden drlara itibar etmiyorum.tıp doktoru olmak isterken istemeden veteriner olmuş olan mutsuz veteriner dolu etraf.bir de bazı hayvan sahipleri veterinerlere saygı göstermiyor.onları doktordan saymıyor.işini öğretmeye kalkıyor.böyle ukala dümbelekleri de var.neyse.ben de yaş ve kuruyla devam diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 18:32   #145

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Yaş mamayı ne kadar vermek lazım peki? Ben üç günde bir akşam öğünü olarak veriyorum. Onun dışında kuru mama ve ödül macunu veya vitamin macunu, yoğurt. Arada(çok nadir) evde pişen balık/tavuk/kırmızı et. Bir de peynir arada. Yeterli midir ihtiyacı olan suyu alması için? Suyu da bir kediye göre baya içiyor bizimki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 23:46   #146

vivelaamour Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaş mamayı ne kadar vermek lazım peki? Ben üç günde bir akşam öğünü olarak veriyorum. Onun dışında kuru mama ve ödül macunu veya vitamin macunu, yoğurt. Arada(çok nadir) evde pişen balık/tavuk/kırmızı et. Bir de peynir arada. Yeterli midir ihtiyacı olan suyu alması için? Suyu da bir kediye göre baya içiyor bizimki.
Bence yeterlidir Su içmesi güzel, bizimki de güzel içiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 00:00   #147

barisdragon Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İmkanınız varsa günde bir tane yedirin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 00:41   #148

Beylikdüzü

Bence 3 günde 1 az.Alaska henüz yavru olduğu için çabuk doyuyor,ufak boy konserveyi 1,5 günde bitiriyor.yani sabah akşam veriyorum.hafif sulandırarak.içinde ne olduğu belirsiz konserve vermiyorum bi de.zaten püreleri sevmiyor.gün arasında da yoğurt.peynir tuzsuzsa ok ama tuzluysa bence vermeyin.ödül macunu zaten herr gün verilmiyo ben haftada 2 kez veriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 01:05   #149

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de zaten yaş mamayı arttırdım,yoğurt ve zeytinyağı da veriyorum.dediğiniz gibi tavuk haşlayıp veriyim bakalım ne olacak.
İshal yaptığı halde vet neden ısrarla mamayı kullan diyor anlamadım.bi de şimdi yaptığınız leziz mamalara alışmıştır artık hiç yemek istemez kuruyu meyva hiç vermedim yanlış bişey yapmaktan çekinirim.üzüm çok zararlı diye okudum Meltem hanımın bloğundaydı sanırım.ölüme kadar götürebiliyomul hatta yaş üzüm.o yüzden tırsıyorum bişey vermeye.
Üzümün içerisinde fruktoz yani meyve şekeri cinsinden şeker yerine, glikoz yani kan şekeri ile aynı cins şeker bulunduğundan sorun oluşturuyor. Aynı şekilde patates ve aslında pirinç de yüksek glisemik endekse sahip. Diyabetik biriyle 15 senedir Yaşadığım için biliyorum maalesef o yüzden çoğu şeye dikkat etmek gerekiyor. Ama çok yemiyorlar zaten meyve öyle hevesini alsın diye veriyorum toplamda Yediği Yarım Çilek kadar...
Sade haşlanmış tavuk da kabız yapar maalesef ishal tedavisi olarak veriliyor kediye yani siz whiskas Tarzı güveç yapın sebzeli sever mutlaka sebze olsun içerisinde Kereviz kabak Havuç ne bulursanız vitamin kaynağı... Çok az miktarda denemeler yapın o yemezse siz yersiniz tabi tuzsuz ve yağsız... Maksat kediye su alımı yapmak... Biz hala çekiyoruz gercekten çok dertliyim 1-2 saat önce yine veterinere bıraktım oğlumu, idrarı kanlıydı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 09:38   #150

Beylikdüzü

Yine mi çok üzüldüm inşallah şifasını bulur.hastalığın sinsi sinsi ilerlemesi çok kötü.sinyalini verseydi ilerlemeden ilaç tedavisiyle hallolurdu belki.
Güveç iyi fikir,denicem.bebek maması gibi.yağsız tuzsuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 21:58.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198